Onze Prijs=Puzzle. Langendijker Groentencentrale. Woensdag 16 November 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9177 De uitslag De priis winnaars Ingezonden Stukken. Dwars door Rotterdam. Schoolfeest. De Watersnood van October j.1. De eerste keer, dat wij aan onze Kruiswoord- aadsels een prijsvraag hebben verbonden, is een t succes geworden. Een groot aantal oplos- ringra zün binnengekomen, zóóveel, dat het onze verwachtingen verre heeft overtroffen. Natuur lijk heeft het verscheidene uurtjes van onzen tijd gevergd, alvorens alle inzendingen waren nage zien "doch dit hebben we er vanzelfsprekend gaarne voor overgehad. Niets deed ons meer ge noegen dan te ondervinden, dat ons streven om Horizontaal: j fundament S knapjes H tirade j5 zwager 36 NW IS adres 19 wagon 20 te 21 dijk 23 uil 24 Dalen 25 pot 26 Adonis 28 sol 29 livret 31 negen 32 aldus 34 elite 35 tred 36 gladweg 38 Amer 39 slegel 41 tel 43 are de Schager Courant op elk gebied zoo zeer als een vriend in den huize te zien verwelkomen, met zooveel succes bekroond wérd. Het is een geheel nieuw terrein, dat wij nu betreden, doch wanneer dit met zooveel enthousiasme ontvangen wordt, als nu gebleken is, dan hopen wij in de toekomst onzen lezers nog menig gezellig, maar inspannend uurtje te bezorgen. Een nieuwe opgave ligt al gereed, terwijl er nog meerdere in de maak zijn. Doch nu eerst de oplossing van het Kruiswoordraadsel, waarop zoo talrijke lezers hun krachten hebben beproefd. Deze luidt als volgt: 45 ratel 46 straf 48 Esp 51 tam 53 letaal 56 Moor 58 latafel 61 blok 63 Inleg 65 nader 66 Hevea 67 rokken 69 lel 70 palels 71 Ara 72 Nadir 74 vol 75 res 76 ma 77 Satan 78 por te 80 NI 81 geding 82 prieel 84 Siamees 85 kamerdeur Vertikaal: 1 fondant 2 NT 3 dia 4 arduin 5 Maris 6 edel 7 nes 8 kwal 9 nagel' 10 agonie 11 pen 12 jr. 13 spetteren 15 zwaluw 17 wijders 20 toeter 22 kogel 24 Dodde 25 prima 27 neder 28 sla 30 vla 32 alleman 33 setUer 36 getal 37 gerei 40 gat 42 lat 44 Semiramia 47 fabel 49 Sonora 50 Polka 52 vader 54 Alver 55 loeien 57 rek 59 Taling 66 fel 62 kassier 64 genade 66 halter 68 natie 70 porie 73 dans 74 vorm 77 Sem 78 ppa 79 eed 81 ga 83 le Als winnaars werden door het lot aangewezen: J. Blok, Molenvaart 76, Anna Paulowna, f 10. G. Veter, Dirkshorn f 2.50 H. N. Cornelissen, Westerland, Wieringen f 2.50 J. H. Vrielink, Schagen f 2.50 C. de Geus Kz., Stationsstr. Warmenhuizen f 2.50 aan wie, zooals reeds bij de opgave vermeld, het bedrag per postwissel zal worden toegezonden. PUZZLE-RED. Het Slop. Zeer verrast was ik, in een blad. hier in 't hartje van West-Friesland, een artikel aan te treffen met het kopje „Dwars door Rotterdam", dat een beschrij ving gaf van: „Het Slop". Na het met interesse gelezen te hebben (want ik heb lang in Rotterdam gewoond ®r gewerkt) kwam ik tot de vraag; Zou de geachte schrijfstr of schrij ver nog zooveel romantiek in het slop gezien hebben wanneer niet alleen de buitenkant tot studie-object gekozen was. maar de binnenkant er van: de men schen die er wonen en hoe ze er wonen, leven, lijden en sterven. De „geteisterde gevels', en „geteisterde daken" „doen" het heel mooi als litteraire zin en ook op een ets in een modern gemeubileerden salon, maar als woonplaats voor menschen blijven ze vèr beneden de meest bescheiden eischen, die men aan een men- schelijke verblijfplaats stellen mag. Het meest primitieve huisje op het platteland heeft zijn deel aan lucht en zon, maar de krotten in de sloppen en stegen van een groote stad, waar duizen den menschen verblijf moeten houden zou een boer nog ongeschikt vinden om zijn vee in te stallen. (Er zijn sloppen waar een koe nooit zou kunnen passeeren, want een mensch van middelmatige af metingen moet er nog dwars door schuifelen.) Mijn werkkring bracht het mee, om langs uitge sleten trappen te komen onder die „geteisterde da- Ren" om te komen achter dat „scheef verzakte zol derraam", échter die „gespijkerde planken van een mam, waar geen ruit meer in zit" en ook langs stuntelige trapjes met als steun een touw, door eeuwenlang gebruik, glibberig als een paling, trap jes die leidden naar de kelders, die op een schitte- zomerdag slechts spaarzaam verlicht zijn. Ik heb me ook verbaasd en hoe meer ik zag, hoe meer ik me verbaasde, hoe het bestaan kan dat de menschen zóó ten onder gaan in armoede, ziekte, vervuiling en ongedierte. Men moet. als men dat ii?' *och we' een zéêr bizondere geestesge steldheid hebben om het slop nog zóó te zien en te beschrijven. 7(SA1S°f k-et 200 behoort! Alsof die menschen het er mo prettig hebben, dat ze er nooit vandaan zouden willen! lk hebop mijn bescheiden wijze altijd getracht: vaat en 8°edheid te zoeken en ik heb die i P,y,onden. waar ik het 't minst verwachtte, óók dp?eL P- maar niet aan den buitenkant, maar in non n dcr menschen die er wonen Zeker, er wo- m nïenschen die wel eens iets gestolen hebben, kwaad SP n'et de Srootste dieven; er zit veel kwaad krotten en sloppen, maar het grootste e Srootste misdadigheid, woont niet daér. P in een geheel ander stadsdeel. Mnnm uen menschen die van kinderen, dieren en m af)nden, die een heel jaar sparen om in den land zeg£e ®én dag, naar Hoek van Hol e gaan, om de ruimte, de zee, de wolkenluch- ^Ien> omdat ze snakken naar een beetje licht, t I0\ ander8 dan het grauwe slop van altijd. ,aat men echter nooit trachten te doen alsof het. tine" d°* ^at -aPart brok trieste volkshuisves wan».' i ,,cornPlex vervallen menschen-krotten, .an;in°£,ev™de wezens (menschen?wonen", is een dia n Ren aanklacht tegen een maatschappij klafh» paat op "beschaving" en „cultuur"! Een aan- haKv.n egen hen, die het lot van het slop in handen oen, maar die liever enorme kapitalen besteden aan publieke gebouwen, waarmee men buitenland sche gasten imponeeren kan, ëen aanklacht tegen een ieder die doet alsof het zoo behoort. Als er ooit een dag zal komen dat er een roep gaat door die sloppen en stegen, komt menschen, mannen, vrouwen, arm en afgetobd, komt zieke lijke bleeke kinderen, er is een huis voor jullie mid den in de zon en er is werk. eten. kleeren en een bed voor jullie allemaal, dan zal die dag voor mij en ontelbare anderen, de „Grootste Feestdag" zijn. Want dat zal een teeken zijn. dat er een andere „orde in de maatschappij is" en dat er een geest door de mensch- heid stroomt, die niet duit dat temidden van weelde en overvloed een deel der menschheid ten onder gaat. Een ex-Wijkverpleegster. BARSINGERHORN. Mijnheer de Redacteur, verzoeke voor onderstaand een plaatsje in uw blad, bij voorbaat dankend. Bij behandeling der Gemeentebegrooting van Bar- singerhorn voor 1933 viel op te merken dat de jeugd deerlijk in de knoc; zou raken. Voor schoolfeest en onderwijs bleken n.1. te kort gelden te vinden zijn en moest daarop bezuinigd worden, wilde men de be lasting nog niet meer behoeven te verhoogen. Toch geloof ik wel dat er nog een ander middel is om die gelden te vinden, en alles wat de jeugd betreft als gewoonlijk te laten doorgaan. Voor onderhoud van gebouwen, bruggen, wegen en leveranties enz. zal even als vorige jaren een belangrijke post op de be grooting voorkomen. En hierop lijkt mij juist aardig wat te bezuinigen. Het was n.1. de laatste jaren de gewoonte om onderhoudswerken en leveranties om beurten op het dorp waar ze noodig waren, te laten doen afleveren. Dit was van de gemeente een te waar- deeren standpunt tegenover de betrokkenen. Ofschoon er voor enkele toch onbillijkheden aanzaten, was men b.v. op een dorp alleen die een bepaald bedrijf had, dan was men een gunsteling en had jaarlijks flinke levering, terwijl collega's op een ander dorp, waar er 3 van waren, slechts 1 keer in de 3 jaar eens eenige leverantie hadden. En om deze onbillijkheid weg te ruimen, en mede om te bezuinigen, zou het raadzaam zijn, evenals in andere gemeenten, alles wat de ge meente betreft, onder de ingezetenen te besteden, in perceelpn elk naar aard en hoedanigheid. Hiermede zou zeer zeker het bedrag voor onderwijs en jeugd bezuinigd worden, terwijl in het belang van Gemeen- te-financiën en belastingbetaler gehandeld werd. EEN INBOORLING. Zeer tot mijn verwondering en zeker velen met mij. heb ik in het Raadsverslag van Barsingerhorn, 11 November geleden, dat er gepraat en zelfs gezegd wordt van dan geen schoolfeest te houden voor de kinderen. Is dit nu niet het toppunt van bezuiniging? Er wordt als reden opgegeven, dat men niet weet vanwaar het geld moet komen. Nu, dat is voor den tegenwoordigen tijd geen nieuws en zullen er ook in de gemeente Barsingerhorn op de begrooting wel meer zulke posten voorkomen. De tegenstemmers zijn zeker vergeten hoe zij zelf en ook hun kinderen met veel verlangen al dagen te voren naar den dag van het schoolfeest uitzagen. Door de malaise wordt er van vele onzer kleintjes evengoed al te veel mee gepraat en ontbeerd, dus laten ze toch niet door ver keerde bezuiniging ook dit voor kinderen zoo mooi iets ook nog moeten missen. Dus hoop ik voor de kinderen van Barsingerhorn een mooi school ieest! U, mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de op name. Winkel. N. B. Geachte Redacteur, Gaarne zou ik voor het navolgende een plaatsje in Uw blad willen hebben; bij voorbaat mijn dank Veel kan men nu uit de couranten lezen van den grooten watersnood, die de polders, die hun water moeten loozen op de Schermerboezem heden weer voor de zooveelste maal moesten ondervinden, die voor hen duizenden en nog eens duizenden guldens schade heeft aangebracht. Waar komt dit door? Niet door het vele water dat is gevallen, want dan moest het in andere polders in Noordholland ook zoo zijn. Ook niet door den afsluitdijk of het hooge peil van het IJsselmeer. want, zegt de heer Ringers in de Schager Courant van 3 Nov. jl. (en met recht) als de afsluitdijk er niet geweest was. zou de Zuiderzee evengoed houg geweest zijn door het water uit de Noordzee. Voor mij beteekent dan ook de afsluitdijk en het IJsselmeer voor het afvloeien van het water van Schermerhoczem heelemaal niets. Omdat de Noordzee niet is veranderd, en daar moet het water toe heen. want niet slecht weer, veel waterval en Noordwesten wind zal het water weer hoog tegen den afsluitdijk komen te staan, zoodat het IJsselmeer niet kan spuien en dan krijgt men weer denzelfden toestand als wij nu hebben gehad. Maar waar komt het nu wel door. dat. de polders onder Schermerboe zem. samen groot ongeveer 68000 H.A., zooveel last van het water hebben gehad? Omdat (ikvheb er al meer in de couranten over geschreven), dit groote waterschap, genaamd de Uitwaterende Sluizen, enkel maar sluizen heeft waardoor het water vanzelf moet wegvloeien, en geen gemaal bezit, die het water di reet op het IJsselmëer of Noordzee zou kunnen brengen. En zoo lang zij die niet willen plaatsen, zoo lang zal dit materschap zijn water niet meester zijn; dit is al meer keeren eerder gebleken, en nu was het weer in hooge mate klaar. En ziet nu eens naar de polders, die wel een ge maal hebben, om het water direct naar het IJssel meer of Noordzee te brengen, die hebben geen last gehad van te veel water Dit zijn de volgende water schappen toch; Hoogheemraadschap Waterland, Wie ringermeer, Schager en Niedorper Koggen, de Vier Noorder Koggen, Drechterland en hei Ambacht van Westfrieslnnd. genaamd Geestmerambacht. Dit laatst genoemde Ambacht heeft een gemaal te Aartswoud, die het water op een loozingskanaal brengt, wat verder naar de Noordzee gaat. Dit gemaal heeft ge durende de geheele waterperiode dag en nacht door gewerkt en geen minuut voor hooge zee gestaan. Zij kan het water opvoeren tot 1 meter plus A.P. en dit was niet eens noodig en behoefde het niet hooger op te brengen dan ongeveer 34 c.M. plus A.P Wel had de Heerhugowaardpolder, een onderdeel van ge noemd Ambacht, veel last van hoog water, maar dat kwam doordat het gemaal van dien polder niet op volle kracht mocht werken. Ged. Staten van Noordholland zijn bezig, ons Am bacht in te lijven bij het Hoogheemraadschap de Uitwaterende Sluizen, maar gelukkig is dit nog niet gebeurd. Want was het zoo at geweest, dan hadden wij ook watersnood gehad en daardoor een gewel dig groote schade. Ik roep dan ook alle ingelanden, 'zoover zij die daarbij betrokken zijn), van het Am bacht van Westfriesiand, genaamd Geestmeram bacht op; waakt voor Uwe belangen en protesteer teeen deze inlijving, want dat waterschap is haar water niet meester. Deze inlijving houdt verband met de kanalenplannen in ons Amb icht. Welnu, wanneer men nu toch kanalen wil maken (daar wij niets aan hebben en weggegooid geld is), laat men ze dan zoo maken, dat ons Ambacht zoo blijft als het nu is. dan zouden de kanalen gemaakt moeten wor den op het peil van Raaksmaatsboezem; dan kan de sluis bij Rustenburg en die hij de Zeswielen bestaan blijven. Een nieuwe sluis met een zijkanaal vanaf den Huigendijk, achter Oudorp om, naar den Om val, zou dan gemaakt moeten worden. En ons Am bacht, genaamd Geestmer Ambacht, zal dan verze kerd zijn, geen watersnood te zullen krijgen. Mijns inziens is ieder Bestuur van een waterschap tegen over haar Ingelanden, waardoor het toch is gekozen, verplicht of te maken, dat hij zoo n waterval, als wij in October jl. hebben gehad, (en die zullen mee»* ko men) binnen enkele dagen het water uit het land is verwijderd. Want juist dan is het noodig! bij gewo nen waterval loopt alles wel van een leien dakje. Nogmaals U dankend voor de plaatsruimte, ver blijf ik, G. HART Hz.. Hoofdingeland van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmer Ambacht. Oudkarspel. Vergadering van het bestuur der Langendijker Groen ten Centrale op Maandag 14 November 1932, 's middaga 2 uur. in het Betaalkantoor. Voorzitter Burgemeester Slot, opende met een welkom waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. De keurlijst bevatte over de maand September 3 en October 4 keuringen, waarover geen op- of aanmerkin gen werden gemaakt Over de maand September is geveild voor een bedrag van f 86.460.53 (vorig jaar f 95.450.13). waarvan voor Broek op Langendijk f 18.199.67. Koedijk f 11.163.22. St. Pancras f 22.073.06. St. Pancras Zuid f 3147.29. Zuid- scharwoude f 5180.05. Zuidscharwoude R.K. f 1220.05, Heerhugowaard f 5332.15. Heerhugowaard R.K. f 9207.80 Ursem f 824.19. Oterleek f 630.06. Schermeer f 2707.30, Hensbroek f 4437.11, Schermerhorn f 51.93, Rijp en Om- sterken f 60.56. Rijp L.T.B. f 422.84. diversen f 1998.95. Over de maand October is geveild voor een bedrag van f 86.266.38 (vorig jaar f 63.372.21). waarvan voor: Broek op Langendijk f 19734.71, Koedijk f 8345.78, St Pancras f 13577.94. St. Pancras Zuid f 2493.45, Zuidschar woude f 4901.80. Zuidscharwoude R.K. f 1199.08, Heerhu gowaard f 4852.93. Heerhugowaard R.K. f 14319.85. Ur sem f 2832.40. Oterleek f 423.82. Schermeer f 2763.65, Hensbroek f 7122.62. Rijp L.T3. f 827. diversen f 3171.29. Medegedeeld werd dat in het afgeloopen seizoen 11 bollenveilingen zijn gehouden, welke aan leverbare heb ben opgebracht f 83239.49. en plantgoed f 1573.06. Aan mandenhuur werd ontvangen f 1114.70. Voorzitter deelt mede dat in verband met het batig saldo, dat gemaakt is. dit gereserveerd zou kunnen wor den voor aflossing der schuld. Noodig ls dit niet, daar dit jaar reeds 20 pet. is afgelost, zoodat de vraag ln 't Dag. bestuur is overwogen, wanneer met het H pet hooger voor de groenteveiling niet klaar gekomen kan worden, wat betreft de eindrekenlng, de tulpenveiling dan ook een gedeelte schuld betaalt voor de groente veiling, omreden zoo veel aan de bollenveiling is ten koste gelegd. Zal in verband met de eindrekening der groentevei ling nader onder de oogen worden gezien. De heer W. Visser van Koedijk zou gaarne zien dat de veilingleider in verband met zijn vele werkzaamhe den verbonden aan de bollenveiling een gratificatie toe gekend werd van f 100. Enkele leden wenschen hierop geen beslissing te ne men. maar het eerst aan een andere bespreking te on derwerpen. waarop de Voorzitter voorstelde het aan te houden tot een volgende vergadering. De veillngleider daarentegen was den heer Visser dankbaar voor zijn voorstel, maar wenschte niet voor een gratificatie in aanmerking te komen. Het vele werk dat er aan verbonden is heeft spr. met veel genoegen gedaan. Het heeft hem buitengewoon verheugd dat er winst is gemaakt, en in dat verband is het zijn eenig- ste streven dat de bestaande schuld wordt weggewerkt, waarom hij dan ook pertinent bedankt voor een gratifi catie. Voorzitter zegt het standpunt van den veilingleider zeer op prijs te stellen, alhoewel het niet vreemd zou wezen, wanneer een gratificatie zou worden toegekend. We zijn met de bollenveiling op een ander veld getre den. het is als zoodanig iets nieuws. We hebben altijd als bestuur gemeend dat het werk betaald moest wor den, we moeten de omstandigheden in oogen schouw ne men. Er is extra werk verricht, door de slechte tijden zijn de salarissen verminderd. Daarom is het zeer waar derend voor den veilingleider; wat hij gedaan heeft is hoogelijk te respecteeren. Ingekomen was het rapport Boot. betreffende krui sing van aardappelen. Van de Prov. Comro^psie schrijven aangaande heffing Vg pet. tot fondsvorming voor het In- en verkoopbureau der producten welke de minimumprijs niet opbrengen; bereids was daarop geantwoord tot medewerking. Nader bericht dat het 1 Nov. 1932 is werking zal tre den. De heer Glas. Heerhugowaard. vraagt hoe het komt dat de aardappelen niet onder de regeling vallen, welke de minimumprijs niet opbrengen. Voorzitter antwoordt dat wanneer deze opgegeven worden, zulks schade zou berokkenen aan de betrok kenen. daar men dan de kans beloopt dat de regeering het product als minderwaardig zou beschouwen, waarop dan geen steun zou worden verstrekt. Van het In- en Verkoopbureau een schrijven wat de minimumprijs is voor de navolgende producten: sluit- kool f 0.60 per 100 Kg., bloemkool f 0.75 per 100 stuks, Sprultkool f 1.50 per 100 Kg., boonen (alle soorten) f 2 per 100 Kg., andijvie f 0.40 per 100 stuks, boerenkool f 1.50 per 100 Kg., bieten f 0.60 per 100 Kg. Bericht van Centraal Bureau met verzoek opgave te verstrekken aangaande aanvoer en opbrengst der pro ducten en welke de minimumprijs niet opbrengen. Medegedeeld werd dat bereids dienaangaande de stuk ken zijn opgezonden. Van de Vereen. HoogezandSappemeer een schrijven om adhaesie te betuigen met het beleggen van een extra alg. verg. van net Centraal Bureau ingevolge de steunwet en den daarmede in verband staanden zorge- lijken toestand ln den tuinbouw. Voorzitter deelt mede, dat door den voorzitter van het Centraal Bureau met verschillende Kamerleden van allerlei richting is gesproken over diverse grieven, welke voorkomen in de Steunwet. Deze zijn in het voor- loopig verslag neergelegd, zoodat de afdeelingen in de Kamer volkomen op de hoogte zijn. Wanneer een extra vergadering belegd zou worden, dan bestaat er kans dat een reeks meeningen naar voren zullen komen, welke sterk van elkander verschillen, wat niet in het belang zou zijn van het wetsontwerp en de tot stand koming van de steunwet De heer Hoogland ls het volkomen met den voorzit ter eens om geen actie te lieren, maar zou het toch wenachelijk vinden, dat er iets gedaan wordt om in 1933 een zoodanigen steun te krijgen, dat weer begon nen kan worden, daar we allen wel weten, dat de steun in 1932 niet groot is als zoodanig. Al ls er dan nog geen geld, dan kan toch weer begonnen worden. Voorzitter zegt, dat in het Voorloopig Verslag ten opzichte van de 5 mlllioen hiervan gewaagd wordt. De heer Visser zegt dat in het Wetsontwerp de mo gelijkheid bestaat van teeltbeperking. Ten dien opzichte zal de regeering toch uit den hoek moeten komen, want wanneer we beginnen te bouwen, moeten we toch weten, hoe te handelen. Voorzitter zegt met ernst ter plaatse daarop gewezen te hebben. Want er zal in deze ook rekening gehouden moeten worden met onze menschen. Betreffende het verzoek Hoogezand-Sappemeer werd besloten geen adhaesie te betuigen. De heer Muller, Zuidscharwoude, zegt dat er in het wetsontwerp gesproken wordt van richtprijzen. Spr. zou gaarne zien, dat hier alle aandacht aan ge schonken werd voor verhooging, daar hier in de win termaanden de kool bewaard wordt en zulks meer ar beid en gewlchtverlies opleveren. De Voorzitter zegt toe, wanneer hij er eenigszins toe kan medewerken, het ter bevoegder plaatse ter kennis zal brengen. De heer Hoogland vraagt eenige inlichtingen aan gaande een gehouden keuring op bieten, welke door den keurmeester niet werden afgekeurd en door dezen ook niet door den koopman behoefden te worden ge accepteerd. Den volgenden dag werd het product weer geveild, waarop de verkooper geen last ondervond. De secretaris licht toe, dat in genoemde partij bonte bleten waren, zoodat de koopman ze voor den handel niet kon gebruiken. Zoodoende werd die koopman niet verplicht de partij te aanvaarden, omdat het een ver borgen gebrek was. De heer Hoogland had toch liever gezien dat de volgende dag geveild was, met de vermelding dat er bonte ln waren. Want is er nu wel in het algemeen belang gehandeld. De secretaris antwoordt, dat dan de partij waarde loos geweest was, terwijl de koopman, die ze toen kocht, er geen laat van ondervonden heeft. Gevraagd werd aangaande groote bieten, welke den minimumprijs niet kunnen opbrengen, te mogen onder brengen ter plaats bij den een of anderen boer, zulks ter voorkoming van onnoodige onkosten van vervoer. Na eenige discussie hierover werd besloten dat wan neer een partij groote bieten op monster geveild en den minimumprijs niet kan ntjh'wi.-rr'". ter P,aatse gehouden kan worden, m-'*vs er controle wordt uitge oefend, dat de partij geleverd wordt. De heer Glas, Heerhugowaard, vraagt of de beren in de veiling ook opgeruimd kan worden. Secretaris deelt mede, dat zulks in den regel ge schiedt door derizelfden timmerman die na Nieuwjaar aan de beurt ls, opdat die hem in het najaar ook weer leggen kan. Dezelfde vraAgt hoe het staat met de bascules daar er zoovelen bii het spoor staan, welke kapot zijn. Secretaris deelt mede, dat deze allen kapot zijn en te duur wordt het om ze te laten repareeren. Enkele tuinders heftben er al eens een mee genomen, maar ze zijn onverkoopbaar. De heer Spaans, Koedijk, wenscht maatregelen te nemen teg.en beperking van den tarwebouw, daar maar 1/3 van Bet bedrijf mag bebouwd worden en dat Ia beslist niet goed. De heer Glas. Broek op Langendijk, zegt dat aan beperking een gevaarlijken kant is, want het kan toch voorkomen, dat er land open komt dat wegens ziekte daarop tarwe verbouwd moet worden, dan kan het grootste gedeelte wel bij den landbouw onder ge bracht worden en dan is dat niet iets wat we willen maar moeten. Met het oog op het tuindersbelang werd besloten hieraan alls aandacht te besteden. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5