Tweede Kamer. Bont Allerlei. POGING TOT BEROOVING? Marktberichten. i 10 KG- De Regeering antwoordt. De juweelen-inbraak te Den Haag. Een gelukte ontsnapping. Auto in de Drentsche Hoofdvaart. W i 1 d-W e s t-a v o n t u u r i n M a 1 a n g. Irisispachtwet niet voor den tuinbouw. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 770 m.M. Vooruitzichten: Droog weer Temperatuur: 2 gr. C. is 36 gr. F. inhichting voor oogonderzoek. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzllde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Z IJ P E ST-MAARTENSBRUG. OP EEN VOORBIJGANGER GESCHOTEN. GETROFFEN DOCH LICHT GEWOND. Dinsdagavond te ongeveer 8 uur keerde de heer A. de Boer, winkelier bij de Tramhalte St. Maartensweg, van zijn venterawijk huiswaarts per fiets, toen er niet ver van de abri der tram, vanuit een boschje een schot op hem werd gelost. De kogel ging hem door de pet en raakte nog even de kruin van het hoofd, zoodat een bloedende wond ontstond. De Boer schreeuwde hevig ontdaan om hulp en zag toen zijn belager op een flets springen en de vlucht nemen langs den Ruigeweg In de richting Burgerweg. Hij verdween zoo snel hij kon ln den dichten mist. Inmiddels waren een paar mannen, die aan het ko- lenlossen waren aan de tramhalte, op het hulpgeschrei van De Boer, komen toesnellen. De getroffene begaf zich naar huis, doktershulp werd ingeroepen, die een lichte verwonding constateerde, veroorzaakt door een revolverkogel. Ook de politie werd gewaarschuwd, die dadelijk haar onderzoek begon. Verondersteld wordt, dat men hier met een poging tot berooving te doen heeft Het ls slechts een geluk kig toeval, dat deze lafhartige daad geen menschen- leven gekost heeft HEERHDGOWAARD De heer J. H. Schermer, voorheen vaste besteller tn den kring Noord, tijdelijk dienstdoende als hulpbesteller In Zuid, ls thans officieel als vaste besteller ln Zuid aangesteld. Poldervergadering is uitgeschreven tegen Dinsdag middag 22 Nov. half 2 ln het poldertiuis te Oudorp. B A R R 1 N G E R R O R V - KOLHORN. In een huishoudelijke vergadering bij Mej. wed. Jon ker ls een Geheelonthoudersvereeniging opgericht, afd. AN.G.O.B. Voorlooplg bestuur met 14 leden is R. Ste vens, L. Walsema, Mej. C. Middelkoop. W 1 F R 1 N G E N Ingaande 14 November j.1. is tot slulsknecht met standplaats te Den Oever benoemd onze plaatsgenoot C. Omis Jz. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Voor rekening van den heer C. Wagenaar Dz.. wordt op den hoek Dorpstraat—Spoorstraat een nieuw woon- en winkelhuis gebouwd, waarin de onlangs verbrande kapperszaak van den heer Th. Beenken gevestigd zal worden. Toen de heer W. de J. zich met zijn eohtgenoote ln een schuitje over de ringvaart wilde zetten, kwam er van den kant van de Roskambrug een motorboot aan. Door onoplettendheid van den heer de J. kwam zijn schuitje in aanvaring met de motorboot, waardoor de J. met zijn eohtgenoote beiden te water geraakten. Ze wisten zich eohter op het droge te werken en kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Dit ongeluk is dus gelukkig goed afgeloopen. ANNA PAULOWNA De heer C. Wijdenes Spaans, Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwar tier, is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje CALLA NT SOOG Zondagavond ginc de tweede cabaret-voorstelling in «otel „Duinzicht". Het programma was even gewij- m bovendien aangevuld met een nieuw num- gelooven wel dat de jongelui zich vermaakt nebben, gehoord de schaterlach en het applaus tijdens en na de vertooning der nummers. Ook thans besloot een attractief bal dezen avond. Een Amerikaansch y?o .2 e *aart bracht het respectabele bedrae van 1 lb.45 op. AMSTERDAM. 15 November. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.80—1.90, ld. bl. f 1 laTi ,d' bl' eiS«nhelmers f 0.70—1.30. id. eigenh t V"pP» idem blauwe poters f 0.901, id. bonte po •tp. MO—1, id. Bevelanders f 1.151.25, IJpolder genheimers f 1.101,20, ld. blauwe Eigenheimers inn^ ,d' Eisenheimer poters f 0.751, id. Beve- 1 9n f 1-*5ll25, Noordholl. Eigenheimers f 1.10 zana „b,auwe eigenh. f 1.20-1.30. Anna Paulowna 2 in 75~2-10' Hillegommer zandaardappelen f 1.75— ,~rentsche eigenheimers f 1.75—2.10, Flakkeesche W v mers f ï-20-1.40, id. eigenh. poters f 1-1.10 fcpuische eigenheimers f 1.20-1.40, ld. eigenh. poters WARMENHUIZEN. 15 Nov. Aangeroerd; llioo Kg. roode kool le soort f 2.30—3 8fl.ia-2.10, 15600 Kg. gele kool le soort f 1.70—2.ou. -DOUU K*- v'tte kool le soort f 0.60—1. 1450 Kg. D. witte e soort f 1.10. kale f 0.80, 2000 Kg. uien f 4.50-4.70 f U'e,n f 44,2°' 4125 K8- aardappelen: Bevelanders -i.io, schotsche muizen f 0.60. De minister-president Rijys de Beerenbrouck be antwoordde namens de regeering de in de Tweede Kamer gemaakte opmerkingen. Spr. behandelde eerst eenige losse punten. Do taak dezer regeering is om voor de komende verkiezingen 'n departementale herindeeling voor te bereiden. Huurcommissies weer in te voeren wilde de mi nister niet. Vrees voor weinig animo om te bouwen was daarvan de oorzaak. De regeering was er evenmin voor om land- en tuinbouwers te steunen in den vorm van een toe slag op de loonen van hun personeel. De regeering hoopt iets voor de schippers te kun nen doen, maar spr. twijfelt aan de resultaten der credietverleening. Wat de binnenschipperij betreft, zegt de minister, dat deze wordt gesteund en den minister is geen enkele gemeente bekend, die steun weigert. De steun is niet groot, maar de schippers zijn een sober leven gewoon en hebben een dak boven hun hoofd. Velen kunnen door de werkver schaffing in hun onderhoud voorzien. Zuiderzeewerken voortgezet. De minister zegt toe dat bij aanvullende begroo ting gelden zullen worden aangevraagd voor de voort zetting der Zuiderzeewerken, n.1. van den N.O. polder. Met de voorbereidende werken zal een aanvang worden gemaakt. De minister behandelt den economischen toestand en bestrijdt de denkbeelden van den heer Albarda en de kapitalistische maatschappij verdedigende tegen over de soc.-dem. colectivistische. Do minister meent dat er alle reden is om de re geering te steunen bij haar pogingen togen de crisis- druk. Zij streeft er naar het internationaal handels verkeer zooveel mogelijk te bevorderen en de schijn bare "voordeelen der protectie zullen haar daarvan niet afleiden. Verlaging van het levensniveau is noodig, men moet zich aanpassen aan andere landen in Europa. Wat de werkverruiming betre.'t, behandelde de minister zeer uitvoerig, en meende dat snellere brug genbouw mogelijk was door financiering van particu liere zijde, met recht van tolheffing. De regeering zal spoedig met een regeling bij de kamer komen. Dat de drooglegging der Zuiderzee ruimte zal ge ven voor een half millioen menschen, betwijfelt de minister. Het zullen twintig a dertigduizend gezinnen zijn. Het is een pracht-werkobject, maar men houde rekening met de financiën. De regeering heeft in deze haar standpunt herzien, maar men denke niet dat 10.000 man daar werk vindt. Dit is hoogstens 4000. Wat ae werkloozenzorg betreft, staat de minister op het standpunt, dat de geldelijke steun aan de werkeloozen jn het algemeen niet verminderd moet worden. Of door de regeering aan de verschillende kassen meer steun kan worden verleend is in onderzoek. Dat de stedelijke arbeiders te hoog worden gesteund in vergelijking der plattelandsche, ontkent spr. Ook de bezwaren tegen steunverleening in natura worden niet gedeeld. Dat de regeering haar gezag niet voldoende hand haafde, ontkende de minister en behandelde in ver band daarmee de bekende Nij verdal kwestie. Ook andere gebeurtenissen passeerden daarbij de revue. Voor de regeering zijn alle burgers gelijk en van voortrekken van fascisten enz. is geen sprake. Minister De Geer aan het woord. Uitvoerige beschouwingen over den finantieelen toestand gaf deze minister en behandelde daarbij vier punten: het bezwaar, dat er te weinig bezui nigd wordt, het bezwaar dat te veel bezuinigd is, de bedenkingen tegen de belastingverzwaring en de grief, dat de belastingen niet nog meer verzwaard zijn. Wat het eerste punt betreft, verwees de minister naar de hulde, de regeering drie jaar geleden door den heer Bierema gebracht, een partijgenoot van den heer Knottenbelt, die de regeering nu aanviel op dit punt. Over conversie van rijksleeningen zijn wij het allen, zegt de minister, eens, maar men moet eerst weten of het mogelijk is. Als een converserteering mislukt is het erger, maar de regeering schenkt aan dit punt haar aandacht. Een aflossing van de staatsschuld uit de buitenge wone middelen komt neer op een leenen voor het be grotingstekort. Dat er te veel bezuinigd wordt, is slechts een ver schil van inzicht en spr. roept den heer Albarda toe: ontworstel U toch van het waandenkbeeld dat het uw politieke tegenstanders er slechts om te doen zou zijn de welvaart en de sociale positie van de ar beidersklasse af te breken. Spr. meent, dat de heer Albarda de dupe is van de politieke positie waarin hij verkeert. De salarisverlaging is in zooverre gemotiveerd, dat de daling van het indexcijfer 16 is en de korting maar 12. Belastingverzwaring is gevaarlijk, kapitaalvlucht is niet denkbeeldig, daarom moeten de opcenten op de gemeentefondsbelasting een tijdelijk karakter dra gen. Een heffing in eens is in dezen tijd een groote ongerijmdheid. Verhooging successiebelasting is eveneens onge- wenscht. Tegen tabaksbelasting verzet zich het be drijfsleven. Tegen vervanging van zilveren munten door nik kelen zijn bezwaren, dit punt komt ter sprake op de internationale wereldconferentie. Tot slot behandelde de minister nog de vraag, of er reden was voor optimisme of pessimisme. Spr. be antwoordde die vraag met het woord: onzekerheid. Voor optimisme is geen reden, maar wel voor ge noeg optimisme om niet bij de pakken te gaan neer zitten. Eenerzijds moet men niet roekeloos zijn, maar andorz-ijds paraat blijven. MEDEMBLIK. 15 Nov. Sohotsche muizen f 0.300.40, uien f 2.102.30 per 50 Kg., witte kool f 1.201.40. roode kool f 2.502.70, wor telen t 1 per 100 Kg., bloemkool f 7.509 per 100 st. NOORDSCHARWOUDE. 15 Nov. Aangevoerd: 8800 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.80, drielingen f 0.90, duken f 0.700.80, bl. eigenh. f 1.40, 8600 Kg. uien: nep f 7.20, driel. f 4.20, uien f 3.90 ,.60. grove uien f 4.40—4.50. 10700 Kg. peen f 1—2. kl. peen f 0.60-0.70. 3800 Kg. kroten f 0.60—1.30, 25700 Kg. roode kool f 2—3.40. 53000 Kg. gew. witte kool f 0.60— 0.90. 13600 Kg. D. witte kool f 0.80—1.20, 14800 Kg. gele kool f 1.40—1.70. 500 stuks bloemkool f 8.40—7.30. BROEK OP LANGEND IJK, 15 Nov. Aangevoerd: 1650 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.80, drielingen f 0.500.80, 33000 Kg. roode kool f 1.90 5-50. n f 1—2.60, 10000 Kg. gele kool f 0.80—1.20. 34000 Kg. D. wite f 1. 4500 stuks bloemkool Reus f 3.808.50, H f 1.70—3.10, 7000 Kg. uien: gele f 4—4.90, drielingen f 4.20, 1700 Kg. peen f 2.10, 12000 Kg. bieten f 0.6G—2.10. PURMEREND. 15 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 18 stapels fabriekskaas f 29. 6 st. boerenkaas f 28 per 50 Kg., in totaal 24 stapels, wegende 36500 Kg. Handel matig; 1932 Kg. boter f 1.30—1.55. Vee. 543 stuks runderen, w.o. 390 vette 5864 ct. per Kg., 128 melk- en gelde koeien f 85220, 25 stieren. Handel runderen matig; 20 paarden f 60130, handel stug. 68 vette kalveren 70—90 ct., handel matig; 195 nuchtere kalveren: slaoht f 67, fok f 1416. handel stug. 397 vette varkens, voor de slacht 2630 ct. per Kg., handel vlug, 43 magere varkens f 512, handel stug, 256 biggen f 3—7, 1263 schapen f 8—18, handel st., 28 bokken, kipeieren f 6.507, eendeieren f 3.25, piep kuikens 55—70 ct, 213 ganzen f 2.90—3.25, 17 kalkoenen 5575 cent per Kg., 11 zwanen f 3.75. Elerveiling. 2257 stuks kipeieren a f 6.306.80, 389 st. kipeieren b f 4.405.10, 1107 stuks eendeleren a f 3.40. PURMEREND, Coop. Centrale Elerveiling, 15 Nov. Aangevoerd: 30000 eendeieren f 3.40—3.60, N.H. Bl. broedeleren f 7—7.80, 24000 kipeieren: 70--80 Kg. f 7— 7.50, 65—66 Kg. f 7—7.30, 63—64 Kg. f 7—7.20, 60—62 Kg. f 6.807.10, 58—59 Kg. f 6.70—6.90, 56 tot 57 Kg. f 6.30-6.60, 53—55 Kg. f 6—6.30, 50—52 Kg f 5.10—5,70. 45—49 Kg. f 4—4.80. Invrijheidssteiling van drie gearresteer den bevolen. Naar gemeld wordt, heeft de rechtbank te 'sGra- venhage invrijheidstelling van de drie personen, die gearresteerd waren in verband met de inbraak en ju weelendiefstal bij dr. Ir Philips, bevolen, aangezien het vooronderzoek geen voldoende aanwijzingen voor hun gevangenhouding heeft opgcloverd. Deze drie personen, waaronder een vroegeren huis knecht, zij'n gisteren ter beschikking van den Vreem delingendienst te 's Gravenhage gesteld, die hen ver moedelijk over de grens zal ze'ten. De aanvraag om uitlevering van den vierden ver dachte, die onlangs te Berlijn was gearresteerd, komt hiermede te vervallen. Als verdediger in deze zaak was opgetreden mr. E. F. Moresco te 's Gravenhage. Een dorp dronken gevoerd om een arrestant te kunnen vrijlaten. Een eierhandelaar te Nijmegen, die geregeld zaken ln Dultsohland doet heeft een hachelijk avontuur beleefd, waaruit hij echter op sensationeele wijze door zijn vrien den gered werd. De man was niet voldoende bekend met de in Duitsch- land uitgevaardigde deviezenverordening, zoo lezen we in het „Hsbl.", en had zich daardoor onwetend aan een overtreding schuldig gemaakt, waarvoor hij door de Duitsche douane gezocht werd. Toen hij des avonds met zijn auto uit Dultschland naar Nijmegen terugkeerde, werd hij te Wijier aangehouden en naar het arrestan tenlokaal aldaar overgebracht, in afwachting van zijn overbrenging naar de gevangenis te Kleef. De ohauffeur mocht met de auto naar Nijmegen gaan en bracht de jobstijding aan de familie van den eierhandelaar over. Een aantal vrienden van den arrestant beraamde oogen- blikkelijk plannen om den man te ontzetten. Men toog naar Wijier en in e café in de onmiddel lijke nabijheid van het arrestantenlokaal, werd een .reuzenfuif' aangericht, waarbij de Nijmegenaars zich van de gulste zijde deden kennen. De Duitsche bezoe kers van het café. benevens de kastelein en een aan tal douanebeambten, werden royaal getracteerd en de feeststemming steeg met het kwartier. Toen het Duitsch-Nederlandsch verbroederingsfeest het hoogtepunt had bereikt, sloop een der Nijmegenaars weg en begaf zich naar het arrestantenlokaal, waarvan hij de sloten en deuren met breekwerktuigen begon te bewerken. De deuren werden finaal gesloopt en niet zoodra zag de eierhandelaar den weg vrij, of hij zette het op een loopen. Door velden, over slooten en akkers bereikte hij het Nederlandsch grondgebied, waar een auto gereed stond, die tien vluchteling naar Nijmegen bracht. Even later werd ook het feest in de Wijlcrsche dorpsherberg beëindigd en later ln Nijmegen, nochtans niet in aanwezigheid van de Duitsche douane, voortge zet. Eerst den volgenden morgen ontdekte men in Wy- ler, wat het eigenlijke doel van de komst van de Nij megenaars was geweest en de vreugde in het dorp over de gelukte ontsnapping is algemeen. ONDER EEN WAGEN GERAAKT. Voerman ernstig gewond. Bij het pulprijdcn geraakte Dinsdagmiddag een landbouwersknecht nabij Zwanenburg, Haarlemmer meer. door onbekende oorzaak on-er een door hem brstuurden wagen, beladen met pulp. Beide wielen gingen den man o-er de borstkas. In ernstigen toe stand werd hij naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. UIT ONZE OOST Goed afgeloopen. Uit Smilde, 15 November: Hedenavond reed de heer Prummel, uit Veendam, met zijn auto tengevolge van den dikken mist bij de Witte Wijk te Smilde in de Drentsche Hoofdvaart. De heer Prummel wist zich zelf te redden. De auto werd ernstig beschadigd door een uit Assen ontboden kraanwagen op het droge gebracht. Vrouw van den politiecommissaris ontvoerd. SOERABAJA. 15 Nov. Gisteravond is de echtgenoote van den commissaris van politie te Malang, den heer G. de Lang, toen zij de so ciëteit in Malang verliet, door een Europeaan aange grepen. Deze gooide haar een handdoek over het gezicht en sleurde haar in een gereed staanden auto, welke ijlings wegreed. Gedurende den rit door de stad hield de aanrander de dame naar beneden gedrukt, doch even buiten de stad ontstond een worsteling, waarbij de aanrander zijn revolver verloor. De dame raapte het wapen op en slin gerde het uit den auto, waarop de man den auto liet stoppen, teneinde het vuurwapen terug te halen. Dit geschiedde bij den spoorwegovergang tusschen Blimbing en Singosari. Hier wist de dame uit den auto te ontsnappen en weg te rennen naar het tele foonkantoor de Singosari. Van hieruit heeft zij om halfzeven de politie te Malang opgebeld, door wie zij onverwijld werd afgehaald. Door het drukke verkeer nabij den spoorwegovergang durfde de aanrander niets te beginen. Hij verdween en tot dusver heeft men geen spoor van hem gevonden. De familie De Lang werd reeds geruimen tijd lastig gevallen met anonieme brieven, waarin de echtgenoo ten, ieder op zijn beurt, werden beschuldigd van allerlei handelingen. De dader is onbekend. B O E R D E R IJ» Uitspraak ■van den Hoogen Raad. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden heeft van dien raad de cassatie ln het belang der wet gevorderd van een beschikking van de kamer van crisis-pachtzaken te Rotterdam, waarbij was beslist, dat pachtovereenkomsten betreffende tuln- bouwgronden niet worden beheerscht door de Crisis- pachtwet 1932. De Hooge Raad heeft de cassatie geweigerd, waar door dus thans vaststaat, dat de tuinbouw niet van de gunstige bepalingen der genoemde wet kan profi- teeren en dat deze enkel voor den landbouw geldt. VECHTPARTIJ IN DE WANDELGANGEN VAN DE FRANSCHE KAMER. In dewandelgangen van de Fransche Kamer is het gisteren tot een vechtpartij gekomen tusschen een com munistisch afgevaardigde en een redacteur van de socia listische Populaire. De aanleiding tot de ruzie was een artikel, waarin de redacteur den communist op scherpe wijze had aangevallen. De vechters moesten door de zaalwachtera gescheiden worden. Wegmisbruikers. Te Athene stond op een gegeven oogenblik ergens een huis in lichte laaie. Onmiddellijk waarschuwde men de brandweer en drong op uiterste spoed aan. Ter zelfdcr tijd viel in de straat, waar het vuur woed de, een loodgieter van het dak Omstanders snel den ter telefooncel en belden den geneeskundigen dienst op. Evenals bij ons hebben in Athene ziekenauto's en brandweerwagens de voorkeur boven andere voer tuigen, wanneer het er om gaat. wie bij een kruis punt het eerst mag doorrijden. En de verkeersagent, die tot taak had op het Atheensche plein ongeluk ken te voorkomen, wist dan ook wat hem te doen stond, toen hij een auto van den geneeskundigen dienst in razende vaart hoorde en zag naderen. Hij maakte op slag allen anderen weggebruikers duide lijk, dat ze hadden te wachten en de automobiel met het roode kruis op de voorruit snelde voort. Edoch, men had geen rekening gehouden met den brandweerwagen, die van een anderen kant kwam naderbij razen. De chauffeur van dit voertuig was er niet op verdacht, dat hij zou moeten stoppen,. Hij matigde den gang niet. Twee seconden later waren de twee vehikels, dia zich beide hadden voortgespoed, opdat er hulp zou kunnen verleend worden, met een zware plof op elkaar ingereden. De ziekenauto was van voren volkomen gerampo- rïeerd. Medelijdende voetgangers maakten zich op om de brandweer en den geneeskundigen dienst te waarschuwen. Intusschen telefoneerden de eigenaar van het af brandende huis en de vrouw van den ongelukkigen loodgieter nogmaals en vroegen dringend om hulp. Een groote verwarring was van een en ander het gevolg. De chauffeur van de ziekenauto werd per brand weerwagen naar het gasthuis vervoerd. Een hond verdient de gouden medaille. Gevecht met den ratelslang. De stad Dayton, in Ohio, eert Myra, den dapperen hond, die zijn kleinen meester redde. Myra, die op het oogenblik nog ziek is, heeft dagen lang tusschen leven en dood gezweefd ten gevolge van de verwon dingen, die hij had opgeloopen bij een strijd met een ratelslang. Want eenigen tijd geleden speelde Gene Boldman, zijn kleine baas, in den tuin en kreeg het in den zin, een roos te plukken. Toen hij zijn hand uit strekte, hield Myra hem terug. De jongen schudde den hond af en poogde weer de roos te plukken. Maar nu blafte de hond luid en duwde zijn meester omver. Gene, geërgerd door dit vreemde gedrag, gaf hem een paar stevige klappen en maakte zich gereed, de hegeerde roos eindelijk af te plukken. Toen sprong Myra voor de derde maal toe en wrong zich tusschen de hand en de roos. Onmiddellijk was er een hevig lawaai in den tuin, een gegrom en ge sis. Mrs. Bolman snelde naar buiten en kwam nog juist op tijd om te zien, hoe Myra in gevecht was met een ratelslang. Toen de slang buiten gevecht was gesteld, zonk Myra op het gras neer, uitgeput en kreunend van pijn, want de slang een groot exemplaar had hem in rug en nek gebeten. Myra werd naar een dierenhospitaal gebracht. Den volgenden morgen verhaalden de bladen van zijn heldhaftige daad. Voortdurend werd net hospitaal opgebeld door menschen, die met belangstelling in formeerden naar den toestand van het dier. Ge schenken in den vorm van lekkere hapjes en bloe men werden gebracht. De dokters hebban verklaard, dat Myra zal herstellen en nu heeft men besloten, hem te huldigen door de verleening van een gou den medaille. Als goochelaars trouwen. Een nog nooit beleefde verrassing werd dezer dagen den Franschen ambtenaar van den Burgerlijken Stand, Collingnon bereid, toen hij bemerkte, dat hem honderd bankbiljetten ontstolen waren, terwijl hij in de trouwkamer te Parijs een huwelijk voltrok. En zoowaar was het de bruidegom in hoogst eigen per soon geweest, die zich deze grap had veroorloofd. Do onder den artisten-naam „Guili-Guili" optredende Egyptische goochelaar sloot met een Parijsche scho» ne een verbond voor het leven en wilde zelfs d« trouwplechtigheid niet voorbij laten gaan zonder een bewijs van zijn artistiek kunnen te hebben geleverd. Guili-Guili is een meester in zijn vak en kan er zich op beroemen zelfs eens door mevrouw Vincent Astor van New York telegrafisch uitgenoodigd te zijn, op een van haar avonden zijn goochelkunst te vertoo- nen. Den dag na de voorstellingi reisde Guili-Guili weer naar Europa terug, een bewijs, hoeveel het deze rijke Amerikaansche waard was geweest, haar gas ten zulk een zeldzame „attractie" te bereiden. Bij zijn huwelijk nu kon Guili-Guili den lust nie4 weerstaan den juist liet protocol voorlezenden ambte naar van den Burgerlijken Stand een bewijs van zijn kunnen te leveren. Het spreekt vanzelf, dat hij na de ceremonie de banknoten weer aan den totaal ver bluft staanden ambtenaar terug gaf.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7