Raad Harenkarspel Uit onze omgeving. De Raad dezer gemeente kwam in openbare ver gadering bijeen op Woensdag 16 November, om 2 uur namiddags. Voorzitter de Edelachtbare Heer H. Nolet. Secretaris de heer J. Dam. Aanwezig zijn alle leden. Na opening worden de notulen der laatstgehouden vergadering zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Hierna komen ter tafel de Ingekomen stukken. Ingekomen is een bericht van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken dat de steunregeling voor de werkloozén is verlengd tot 12 November 1932. Voorts kwam in een schrijven van den Commissaris der Koningin, geleidende het door de Kroon goed gekeurde besluit regelende de jaarwedde en de dienstvoorwaarden van den veldwachter. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten gelei dende de goedgekeurde verordening bedoeld in art. 10. 2e. der Drankwet. Voorgesteld wordt al deze mededeelingen voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus wordt door den Raad besloten. Een verzoek om toeslag. Ingekomen is een verzoek van de afd. Harenkarspel van den Alg. Nederl. Bouwvakarbeidersbond om aan werklooze georganiseerde bouwvakarbeiders toeslag te verleenen op de huishuur en wel indien de huur f 3.of meer bedraagt f 1.50 per week en als de huur minder dan f3.bedraagt f 1.— en voorts vrij dok- tersfonds en ziekenhuisverpleging. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen, aangezien reeds een huurtoesiag voor werkloozen is toegezegd. Wat de premie voor fondsen betreft, is een onderzoek aanhangig bij de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen. De heer K. Doekes zegt naar aanleiding van het in te stellen onderzoek door de vereeniging van Burge meesters en Secretarissen gaarne te willen vernemen of van haar bemoeiingen resultaten kunnen worden verwacht. De Voorzitter antwoordt hierop en deelt mede, dat momenteel nog niet vast kan worden gezegd of resul taten zullen worden verkregen. Spreker vindt het in elk geval zeer goed, dat deze vereeniging zich er voor spant. De heer K. Doekes zegt dit punt „premie voor fond sen" wel een zeer belangrijke kwestie te vinden. Het is spreker b.v. bekend, dat, daartoe door de slechte tijdsomstandigheden gedreven, vele gezinnen uit het fonds zijn getreden, waarin ze zich tegen ziekte had den verzekerd. In het bijzonder zijn het de groote gezinnen die daartoe moesten besluiten, die gezinnen zitten er na tuurlijk het moeilijkste voor. En juist dat uit het fonds treden is verschrikkelijk. Wanneer zich in zoo'n gezin eens ziekte voor doet, zijn de kosten niet te betalen, nog veel minder dan de fondspremie. Hon derd gulden bij ziekte is waarlijk niets. De Voorzitter zegt het daar geheel mee eens te wezen, maar de omvang van dat uit het fonds tre den is spreker niet bekend. Voorzitter gelooft dat het aantal uitgetreden gezinnen wel niet zoo bijzonder groot zal wezen. De toestand is zeker benauwend te noemen en spreker hoopt niets liever, dan dat ook in de hier besproken kwestie een helpende maatregel tot stand zal komen. De heer De Groot vraagt dan, wat hier feitelijk wel wordt.bedoeld. Voorzitter licht toe, dat door Z^enfonds een schrij ven is gericht tot het gemeentebestuur, waarin dit punt wordt aangeroerd De zaak is in onderzoek De heer Groot merkt dan op, dat het mooi zou we zen als een uniforme regeling, voor alle gemeenten geldende, kon worden getroffen. Niet voor elke ge meente een aparte regeling. Voorzitter zegt, dat dit inderdaad de beste en mooi ste oplossing zou wezen en spreker gelooft ook wel, dat het dien kant zal op gaan. Daarna wordt het ingekomen verzoek voor kennis geving aangenomen. De begrootingen dienstl933. Aan de orde is vervolgens de behandeling der be grootingen dienst 1933. Namens de commissie, belast geweest zijnde met het nazien der begrooting 1933, neemt de heer De Groot het woord. Spreker deelt dan mede,, dat de vol tallige commissie heeft kennis genomen van de be grooting en kan mededeelen dat vóór alles is geble ken, dat het college van B. en W. heeft getracht de begrooting sluitend te maken. Dit nu is ten zeerste op prijs te stellen. Echter is duidelijk waarneembaar, dat dit is gepaard gegaan met groote offers en kosten. Dit is niet anders mogelijk geweest. Men moet door den zuren appel heen bijten en de commissie zal dan ook adviseeren om de begrooting goed te keuren. Wel meent de commissie eenige opmerkingen en bemer kingen te moeten maken. Zoo heeft het punt „huur van huizen" een lange bespreking in de commissie uitgelokt. Waar echter op deze agenda een punt voorkomt, dat in direct verband staat met deze be merking, wil spreker zijn discussie tot dan aanhouden hierover. Voorts blijkt, dat voorgesteld wordt om 150 opcen ten te heffen op de personeele belasting. Daardoor zullen de ontvangsten met een bedrag van f 3500 wor den vermeerderd. De commissie vindt die meerdere ontvangsten nu wel heel aardig, maar men diene niet te vergeten dat het ook betaald moet worden en dat het moet kunnen worden betaald. De tijdsomstandigheden zijn abominabel en het be talen van meerdere belasting zal den inwoners der gemeente, zwaar vallen. Maar de slotconclusie Van de commissie is toch geweest, dat het een bittere nodozaak is en no grond daarvan zal het dienen te worden aanvaard. Spr. wil dan silstaan bij het punt Belastingheffing op vermakelijkheden. Naar voren dient te worden ge bracht, dat de kasteleins toch al zeer zwaar worden getroffen. Door den burgemeester worden geen ver gunningen gegeven voor het houden van balavon den. Dit verbod nu is voor de kasteleins een groote tegenvaller. De commissie-meerderheid moet dan ook den Voorzitter adviseeren en in overweging ge ven om den caféhouders wat meer vrijheid te ge ven, opdat iheer gelegenheid geboden worde om de ontvangsten te vermeerderen. Verder heeft de com missie voornoemd geen op- of bemerkingen te ma ken op de ontvangstenposten der begrooting. Over de posten der uitgaven wil de commissie ech ter nog wel het een en ander zeggen. Op de begroo ting staat voor presentiegelden aan raadsleden ge noemd f3 per persoon per vergadering. Gezien nu de financieels omstandigheden der gemeente meent de commissie te mogen adviseeren dit bedrag terug te brengen op f2.50. Hierdoor zal een besparing in de uitgaven worden verkregen van 150. Dit is wel niet een zoo groot bedrag, maar afgezien daarvan meent de commissie dat de raad zijn goeden wil moet toonen en mede moet helpen aan de versobe ring in uitgaven. Vervolgens staat voor extra politiediensten eeu be drag van f250 geraamd. Tot dit bedrag werd geko men bij het geven van f4 vergoeding aan de politie voor een extra dag- of nachtdienst Ü6 commissie meent, dat hier eveneens met minder kan worden volstaan, en geeft in overweging deze vergoeding te stellen op f3 per extra dienst. De post steun bij werkverschaffing is niet ge raamd. Dit nu bevreemde de commissie eenigszins, te meer waar daarvoor het vorige iaar nog f 1500 stond genoteerd. De commissie wil niet aannemen dat voor dit onderwerp geen gelden zullen noodig zijn; dat men niet van steunverleenmg zal vrijkomen, waarom dc commissie dan ook van oordeel is, dat hiervoor f500 op-de begrooting alsnog moet worden geplaatst. Bij het punt: Vervoer van werkloozen is f200 af gevoerd. Hier oordeelt de commissie het beter dat bedrag te handhaven als het vorig jaar aangegeven. Door een en ander ten slotte zal de begrooting slui ten met een onvoorzien van f725 meer. Den commissie is het, aldus de heei De Groot, op gevallen dat naar een zoo zuinig mogelijk beheer wordt gestreefd, iets wat niet anders dan tot vol doening kan strekken. De Voorzitter dankt den heer De Groot voor zijn woorden, gericht tot het college van B. en W. en de commissie voor het zoo serieus nazien der be grooting. Antwoordend op de diverse bemerkingen der commissie, zegt de burgemeester o.m. het vol gende: Wat betreft de opcenten der belasting, dit ge schiedde zeker met bloedend hart, Inderdaad wordt zeer veel van de gemee'ntenaren geëisent, maar het moest, er was niet aan te ontkomen. Tot dit besluit was men gedrongen, wel wetend, dat veel van de ingezetenen wordt gevraagd. Het moet echter. Waar er gesproken werd over den post politie diensten meent Voorzitter, het volgende te moeten antwoorden. Steeds werd f4 gegevei vcor de hier bedoelde extra politiediensten. Men vergete niet, dat dikwijls nachtdiensten worden gevraagd. Hiervoor moet dan nachtrust worden opgeofferd. De vergoe ding is steeds f4 geweest. De tijdsomstandigheden echter in aanmerking genomen, bestaat er bij Voor zitter persoonlijk geen bezwaai om, overeenkomstig het voorstel van de commissie dit bedrag tot f3 te rug te brengen. Indien het echter niet strikt nood zakelijk is. zou spr. aanraden het bedrag van f 4 niet te veranderen. Op het punt werkverschaffing; Voorzitter ziet geen bezwaar om hiervoor f 500 te ramen op de begrooting. Er schijnt een klein kansje te wezen, dat in de toe komst weer menschen te werk kunnen worden ge steld in de NVieringermeer. Het zal daarom prettig wezen, als voor vervoer van werkloozen een post op de begrooting zal zijn geraamd. Over het onderwerp Vermakelijkheidsbelasting kan Voorzitter het met de meening van de commissie tot zijn spijt niet eens zijn. De bestaande regeling betref fende de vergunning voor openbare vermakelijkheid heeft Voorzitter het vorig jaar mcenen te moeten tref fen in verband met de ongunstige tijdsomstandighe den. Een deel der inwoners geniet steun en daar strooken de openbare vermakelijkheden niet mee. In dien er iets te doen is, zullen de jongeren, er heen willen; dat kost den ouders geld. Het is niet te ver dedigen dat steungelden dan daartoe worden uitge geven De balavondcn heeft Voorzitter daarom dan ook stopgezet. Er blijft evenwel nog genoeg te doen. De bestaande vereenigingen krijgen evengoed verlof tot het geven van uitvoeringen en vereenigingsavon- don. Dat zal spreker dan ook zoo laten willen. Zoo lang echter de benarde tijdsomstandigheden voort duren, vindt spreker de uitsluitende balavonden over bodig en zal de regeling gehandhaafd blijven. Het is, aldus de burgemeester, hier geen principieele kwestie, maar het zit alleen en uitsluitend in de tijdsomstan digheden. De heer De Groot zegt wel aan te willen nemen, dat Voorzitter goede motieven heeft, maar er moet toch iets worden gedaan voor de kasteleins. Dat de menschen ontspanning zullen blijven zoeken, vindt spr. voor de hand liggend en dan vindt de heer Groot 't toch beter dat dit binnen de gemeente geschiedt dan dat men naar naburige plaatsen trekt, waar wèl festiviteiten zijn. Voorzitter zegt dat er een adres is ingekomen van een 8-tal kasteleins uit de gemeente, met de zelfde strekking. Zij vragen ook meer balverlof te mogen krijgen. Dit adres is gericht aan den raad. Waar ech ter de beslissing in dezen niet aan den raad is, maar alleen en uitsluitend aan den Voorzitter, hoofd der gemeente, behoeft daarover niet te worden gesproken. Wethouder Dekker zegt dan, 't met den Voorzitter eens wezen. Al dat dansen vindt spr. uit den booze. Als er wat te doen is, willen de jongelui er heen en de ouders moeten, al kan 't er niet af, daarvoor gelden afstaan Spr. vindt dat er, zooals de regeling nu is, ge noeg vermaak is in de gemeente. De kermi9 is nog niet goed en wel voorbij of men begint al met 't geven van uitvoeringen. En de ouders zijn de dupe. Dit uit gaan is een luxe en gezien de tijden moet dat, als ab soluut niet noodzakelijk, 't eerst worden stopgezet. Men kan nu wel zeggen, dat de jongelui dan naar an dere gemeenten trekken, maar dit kan geen reden zijn. Dan zouden de uitvoering allen op denzelfden dag moeten worden gehouden. Spreker herhaalt 't absoluut niet noodzakelijk te vinden, dat er zooveel vermake lijkheid is. De heer De Groot merkt dan op, dat een deel der commissie vóór 't geven van meer gelegenheid! s. Spr. zelve is er niet zoo sterk voor. Indien nu echter de jongelui naar buiten trekken, dan vindt spr 't toch nog beter, dat ze maar in de gemeente blijven Er is dan tenminste ook meer toezicht op te houden. De heer Burger snijdt een ander stuk van de taart aan. Spreker wijst er op, dat er kasteleins zijn, die door de ingevoerde regeling zeer zijn gedupeerd. Deze profiteren niet van vereenigingsuitvoeringen, omdat die niet in hun localiteiten worden gehouden. Zoo heb ben deze daar geen inkomsten van, maar moeten wel hooge belasting mee betalen aan de gemeente. Spr. vraagt, of deze categorie nu wel een of ander gezel schap mag laten optreden en laten nadansen. Voorzitter antwoordt, dat hij geen verlof tot 't geven van een uitvoering doet aan de kasteleins, maar aan de vereenigingen. Wat de heer Burger dus vraagt, zal niet kunnen. De heer Dekker ziet er dan toch ook een onbillijk heid in. De vereenigingen geven hun uitvoeringen in die localiteiten waar ze repeteeeren, bijeenkomsten houden, enz. Spreker zou 't dan billijk vinden dat de uitvoeringen gelijkelijk onder de kasteleins werden ver deeld. Voorzitter vreest, dat de kasteleins, die hun locali teiten voor repetities afstaan enz, daar wel niet veel voor zullen gevoelen. Maar dit moeten de vereenigin gen dan ook zelf beslissen. De heer Burger is er van overtuigd, dat de jongelui nu gaan naar plaatsen en gelegenheden waar ze niet hooren. De heer Bakker is 't in hoofdzaak met den Voorzitter eens. Voorheen echter kregen bepaalde kasteleins verlof om op feestdagen als 2e Pinkster- en 2e Paaschdag te laten dansen. Dat is jaren zoo geweest en spreker zou dat dan willen zien gehandhaafd. Voorzitter zegt, dat het nog ver verwijderd is van deze feestdagen. Wie weet hoe de tijdsomstandigheden dan zijn! Spreker wil daarover nu nog geen beslissing nemen. Den hear Francis lijkt 't toe, dat de ingevoerde be perking niet van invloed is op 't uitgaan. Tegenwoor- dit is 't zeer gemakkelijk om naar buiten te trekker, en zoo gaat 't geld buiten de gemeente inplaats dat 't in de gemeente wordt uitgegeven. Men kan in de ge meente ook beter toezicht houden. Wethouder de Vrie3 lijkt 't toe, dat bij soepele toe passing het geen schade zal doen, om wat meer verlof te .geven. Als er toch geld voor uitgaan wordt besteed, ziet spreker het maar 't liefste in de gemeente uitge geven. Met voorzitter kan spreker anders best mee gaan. Voorzitter zegt, dat met de diverse opmerkingen re kening zal worden gehouden. Men is anders aardig van 't punt van behandeling afgedwaald. De heer de Groot zegt dan. dat de commissie op de begrootingen van het- Electriciteitsbedrijf en van het Burgerlijk Armbestuur geen bemerkingen had. Voorzitter zegt daarover ten zeerste verheugd te zijn. Over de diverse bemerkingen moet vervolgens werden gestemd. Unaniem is de raad er voor de presentiegel den der raadsleden te verlagen van f 3 tot f 2.50. Dit besluit zal ter goedkeuring aan Ged. Staten worden voorgedragen. Voorzitter deelt mede, dat de jaarwedde van den schoolarts tijdelijk in overleg met den betrokken per soon is verlaagd met f 150. Alle leden stemmen voorts voor verlaging van de vergoeding voor' extra politiediensten met f 1, waardoor deze op f 3 wordt gebracht De begrootingen van het Electriciteitsbedrijf en van het Burgerlijk Armbestuur worden goedgekeurd. De heffing van opcenten. Komt ter tafel een voorstel tot heffing van 100 opcen ten op de Gemeentefondsbelasting en van 150 opcenten op de personeele belasting. Hiermede gaat de raad accoord. De gemeentebegrootlng -wordt daarna ln zijn geheel goedgekeurd door den raad. Wijziging begrooting 1932. Aan de orde komt nu een voorstel tot wijziging be grooting voor 1932. Het betreft hier eenige af- en overschrijvingen van kleinere posten, die op de begrooting zelve van geener- lel invloed zijn. Wordt goedgevonden. De woning van den Secretaris. Hierna volgen besprekingen over verbouw van de woning van den Secretaris. Voorzitter stelt voor hierover in comité nader te spre ken. Aldus wordt besloten. Reclames. Eveneens zullen diverse reclames in comité worden behandeld, als ook een adres van den heer Berkhouwer Ingekomen is nog een schrijven van den heer Zwager, die aanmerking maakt, dat herhaalde malen de open bare lagere school te laat is uitgekomen. Voorzitter zegt er met het hoofd der school over te hebben gesproken, die toegaf, dat dit eenige malen is voorgekomen. Waar dit echter niet meer zal plaats vin den kan dit schrijven voor kennisgeving worden aan genomen. De gemeentegelden. Voorgesteld wordt een besluit te nemen dat de gel den van den ontvanger, zoo- deze meer dan f 3000 bedra gen, moeten worden gestort bij de bank van Ned. Ge meenten. Aldus wordt besloten. Baggeren en slooten. Door den minister is goedgekeurd de regeling betrek king hebbende op 't baggeren. Voorzitter deelt mede dat nog met den Rijksinspecteur moet worden onder handeld, maar dat de werkzaamheden wel spoedig zul len kunnen aanvangen. Van deze werken zullen de bou wers-afnemers 25 pet. moeten betalen, terwijl rijk en P 4 R I V O F. R B O 1/ V Vergadering Crislscomltó. Dinsdagmiddag vergaderde het Crisiscoinité, onder voorzitterschap vaa onzen burgemeester. Hoofdpunt van bespreking was de steunverleenlng aan gezinnen van werklooze arbeiders, waarin door langdurige werkloosheid een zoodanige achterstand dreigt te ontstaan, .dat verschaffing van extra-hulp noodzakelijk is. Ter verkrijging van de noodige geldmid delen zullen .de besturen der plaatselijke vereenigingen worden uitgenoodigd tot het houden van schaaJcollecten tijdens elke door deze in dit winterseizoen te houden uitvoering. Aan den gemeenteraad zal worden verzocht een bijdrage te willen verleenen van f 0.10 per inwo ner. Indien n.1. de gemeente op deze wijze bijspringt is het Nationaal Comité bereid ook f 0.10 per inwoner be schikbaar te stellen. De uitvoering van deze steunregeling aan werkloozen wordt opgedragen aan een Commissie, bestaande uit de heeren K. Breebaart Dz., Jm. Blaauboer Gz., J. Schenk Az.. Jb. Bakker Az. en G. G. Loggers. Hoewel op het bij sohrijven van 10 December 1931 tot de Afd. Kolhorn van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf gericht ver zoek tot het aanwijzen van een vertegenwoordiger in het Crisis-Comité geen antwoord werd ontvangen zal toch opnieuw bet bestuur dier afdeeling worden aange zocht een vertegenwoordiger in voornoemde Commissie zitting te doen nemen. Het ligt nJ. in de bedoeling voor deze steunactie de vakorganisaties in te schakelen. We zullen hopen, dat het Comité in zijn pogingen tot leni ging van den nood allerwege gesteund zal worden. Iemand heeft eens betoogd, dat gemeenschap zeggen wil: samengroeilng van alle krachten, éénheid van alle belangen in de maatschappij; dat zij bedoelt, dat men overal en altijd op elkander zal kunnen rekenen. Moge een dergelijke gemeenschapszin dezen winter o.a. in de opbrengst der collecten tot uiting komen. SC H OO RL Zondag j.1. werd in de zaal „De Roode Leeuw" alhier een propaganda-avond van de afdeeling Schoorl-Schoorl- dam van den bond voor Staatspensionneering gehouden. De zaal was slechts gedeeltelijk met belangstellenden gevuld toen de voorzitter, de heer R. Wognum om 8 uur de vergadering opende, ln zijn openingsrede wees spr. er op, dat de matige opkomst in t geheel niet over eenstemde met het belangrijke werk dat de bond be oogt, hij drong er bij de aanwezigen op aan, doel en streven van den bond ln hun kring kenbaar te maken, opdat velen als lid zullen toetreden. Hierna werd overgegaan tot de vertooning van een filmklucht, welke bij de aanwezigen een groote hilariteit opwekte. Na dit intermezzo hield de heer Bruin uit Alkmaar ln zijn functie als bondspropagandist een redevoering waarin hij de weinige medewerking van de huidige re geering laakte, en er de aandacht op vestigde dat juist in deze tijden blijkt hoe noodig het streven van den bond werkelijkheid dient te worden. Spreker oordeelde het noodzakelijk dat ook de jonge ren mee moeten strijden in de gelederen van den bond. daar ook zij anders een toekomst tegemoet gaan, welke, niet rooskleurig genoemd kan worden. Vervolgens werd de film „Oud en Arm" vertoond, een film, die geheel uit het leven gegrepen is en op ont roerende wijze weergeeft de noodzakelijkheid van het Staatspensioen. Bij deze film werd wederom door den heer Bruin een toelichting gegeven. Na de pauze was het „woord" aan het ln deze stre ken zeer bekende, dooh voor Schoorl nog onbekende duo Jasoer en Maraike, die op voortreffelijke wijze le vensliedjes en enkele eenaktertjes ten gehoore gaven. Zeer zeker was dit gedeelte van den avond als ver strooiing zeer goed geslaagd en het Is dan ook zeer te hopen, dat dit duo nog tal van malen in onze gemeente zal optreden. Ook de violist, de heer Jac. Sieuwerts heeft er het zijne toe bijgedragen om het welslagen van dezen avond te verzekeren. Aan het slot dankte de Voorzitter in de eerste plaats den heer Bruin voor zijn komst en in de tweede plaats het duo Jasper en Maraike en den violist Jac. Sieuwerts vcor hun optreden, waardoor de afdeeling Sohoorl Schoorldam weer met tevredenheid op dezen avond kan terugzien. Voorts wekte hij de aanwezigen nogmaals op om als een man te strijden voor het doel van den bond. Niet zoo laat opzenden s.v.pl. gemeente elk 37H pet. moeten betalen van de loonen. De regeling is alleen geldend voor werkloozen en kleine tuinders, met dien verstande, dat de laatstgenoemden niet bij zich zelf mogen baggeren. Een goed werker zal 25 cents per uur kunnen verdie nen. Het ligt in de bedoeling het totaal loon voorts te berekenen naar 't aantal pramen, maar waar de pramen niet allen even groot zijn, moet een uurloon worden gesteld. De heer Dekker vraagt, of 't slooten er onder begre pen is. Voorzitter deelt mede dat dit wel in de bedoeling ligt. De heer Bakker zegt, dat 't niet meevalt dat 't rijk maar 37*4 pet. geeft. In sommige gemeenten geeft 't rijk wel 75 pet. Spr. vindt 37t4 pet. voor de gemeente veel te erg, en vraagt of er geen ander werk object t« vinden is. Zoo noemt de heer Bakker b.v. den Sloot, gaardsweg. Deze Is niet naar de eischen des tijds en voor 't verkeer onvoldoende. Zou hiertoe geen subsidie van 't rijk zijn te krijgen? Baggeren en slooten is b& vendien niet ieders werk. Bovendien zal 't den gemeej te veel geld kosten als 't rijk maar 37*4 subsidie gee! Voorzitter zegt dat over de wegverbetering is te pr, ten; het zal wel een heelen tijd vorderen en daarom w. spr. met 't baggeren en slooten in elk geval beginnen. De heer K. Doekes zou in elk geval vast een kostec- begrooting van de wegverbetering willen laten opmaken Wethouder de Vries wijst er op dat 't rijk eventueel wel subsidie zal geven ln de loonen voor de wegverbe tering, maar de kosten van het benoodigde materiaal zijn dan toch voor de gemeente. De heer Bakker wijst er op, dat de Banne eigenares ia van den weg en daar kan deze kwestie aanhangig worden gemaakt. Besloten wordt zich met de Banne in verbinding t» stellen. Voorzitter wil bovendien naar aanleiding van de verhoogde opcenten nu aan 't rijk subsidieverhoo- ging vragen voor de uit te voeren baggerwerken. De vergadering verklaart zich hier voor. Subsidie-aanvrage Door de nieuw opgerichte vereeniging het Wit-Gel» Kruis wordt een subsidie gevraagd van f 300. Waar dit verzoek echter te laat binnen kwam om op de agenda ti worden geplaatst, wordt voorgesteld 't advies van B en W. af te wachten. De heer Francis wil echter opmerken, dat door dt nieuwe vereeniging een splitsing zal komen ln de wijk verpleging. Hiervan ziet spr. 't nut niet in. De wijk zuster heeft steeds in de gansche gemeente goed en tof aller tevredenheid gewerkt. Voorzitter merkt op, dat er toch schijnbaar inwoner» zijn, die er anders over denken en 't bestaan van een tweede vereeniging toejuichen. Voorzitter wil de beide vereenigingen voorstellen oro met elkaar in overleg te treden, en de subsidieaanvrage later te behandelen. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting kan volgen. W A R V E N H r 1 z ES Tegen Vrijdag a.s., des middags half drie, is de Raad dezer gemeente bijeengeroepen. O.m. komt aan de orde een verzoek van Dr. Van Hesteren om eervol ontslag als schoolarts en de vaststelling van de rekeningen over 1931. De gemeenterekening over dat dienstjaar sluit wat den gewonen dienst betreft met een nadeelig saldo van f9618.93. de kapitaalsdienst met een nadeeüir saldo van f 11906.21. BARENKARSVU Als dc drank Is In den man. Zaferdnganacht, na aflOOp Van den gOGugeslasgdeü cn uiterst rustig verloopen feestavond der S.D.a.p. zijn er eenige jongelui geweest, die vermeenden, dal een avond luister moet worden bijgezet door drank en baldadigheid. Ten huize van den kastelein Pijper hebben ze dit althans gedemonstreerd. Na meer dan goed is te hebben genuttigd, van het geestelijke vocht, zochten ze onderling twist, welke zoo hoog liep, dat het in een vechtpartij ontaardde. Toen in de cafézaal een klok, een lamp en gla zen waren gesneuveld, gelukte het don heer Pijper deze heeren er uit te werken. Buiten werd getracht het „afbrekend" werk voort te zetten Ook hier moest de kastelein handelend optreden Jammer dat de politie er niet was. anders zouden de gasten wel handiger er uit zijn gesmeten. Z IJ P E PETTEN. Auto-onp.evallen. Het autoslachtveld leek Woensdag wel verplaatst van het Noordhollandsch Kanaal naar de Pettener- kluft, waar dien morgen twee auto-ongelukken plaats vonden. Eerst reed de auto van slager W. de Beurs uit Petten, waarin diens zoon gezeten was door een de fect aan de stuurinrichting, tegen een paal van het electrisch net. De auto was een ruine gelijk, terwijl de chauffeur, wonder boven wonder, slechts eenige uitwendige kwetsuren bekwam. Eenigen tijd daarna en in de onmiddellijke om geving. reed een auto, waarin enkele jagers uit Ber gen. via een lichtpaal, die als een lucifer afknapti I in de wegsloot. De inzittenden bekwamen geen letsel ANNA P AULOIV S§ Loop der bevolking. Ingekomen; E. Ligteringen en gez. van Den Helder S. van Nuland en gez. van Den Helder; J. J. Glerum- Visser en gez. van Kesteren; A. v. Dijk van Winkel; J. Verbruggen en gez. van Hillegom; mej. A. Rouw- kema van Noordscharwoude; C. Bonhof en echtg. vai Utrecht. Vertrokken: Mej. M. Petter naar Den Helder; ï- Vos naar Den Helder; M. Keppel en gez. naar Wie- ringen; mej. J. Rentenaar naar Alkmaar; W. Bouwes en gez. naar Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Petronella, dochter van A. C Langereis en M. Vader. Paulus Jacobus, zoon van A. F. Weijers en G. Kerssens- Ondertrouwd: H. J. P. A. Geijsen en N. K.?5]. Overschrijving vergunning- B. en W. hebben goedgevonden de vergunning ten name van den heer P. Swaerts over te schrijven op naam van den heer R. Bor. Politie. Gevonden: Een bril in étui. N I E r W E N I EDO RP In aansluiting op ons verslagje van het optreden van den bekenden Telopaath Maloitz op Zaterdagj-L vermelden wij thans zijn succesvol optreden op Dins dag j.1. ten lokale van den heer Kossen alhier. De opkomst van het publiek had grooter kunnen zijn. Allereerst werd door Burgemeester Pluister het ge zegelde couvert geopend en werd het programma van de gehouden autoseance van Zaterdag voorgele zen. Een en ander maakte uit dat deze keurig over eenkomstig de opdracht was uitgevoerd. Ook nu liet Maloitz ons wederom verrassende staal tjes zien op het gebied van Telepathie met pols-, KO" per en zonder contact. De verschillende opdrachten werden met bewonderenswaardige vlugheid en coi- reet uitgevoerd. Nog zou door hem een opdracht zingende WOIjr. 1 uitgevoerd. Maar waar door niemand uit liet public

Schager Courant | 1932 | | pagina 6