Liefde de Sterkste. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Uit onze Omgeving. De Holl. Maatschappij van Landbouw afd. Zijpe. lA-vAMVALKEriBURG'S*~ e A ••iLEVÊRTRAAff Zitting van Vrijdag 18 November. NOGMAALS DE ZONDAGSSLUITING TE NOORD SCHARWOUDE. De twee strafzaakjes tegen de snoepgoedwinke lierster, ter nadere informatie, de een was een we duwe, te Noordscharwoude. die op Zondag 16 Oc- ♦tober aan de snoeplustige jeugd suiker- en sabbel- werk hadden verkocht in verboden tijd, werden he den voortgezet, met het hooren van den verbalisant, den rijksveldwachter S. Rood, die verklaarde, dat naar zijn mccning den handel in suikerwerken niet het hoofdbedrijf was. De een had een kruideniers winkel en de weduwe een sigarenmagazijn, dragen de den wijdschen titel „Ubi bene", zeker 'n afkorting van de spreuk Ubi bene, ibi patria, waar het mij welgaat, is mijn vaderland. Ze hadden er beter op kunnen kalken: Quid Rides'? Wie lacht daar? De heer Reijnders, secretaris der gemeente, vermeende echter, dat het winkelen in snoeperij de voornaam ste bron van inkomen uitmaakte. Deze meening was ook toegedaan den verdediger mr. Eecen, die verschillende documenten overlegde, waaruit kan blijken, dat de omzet in suikerwerken en dergelij- ken inderdaad het meest, beteekende en dus conclu deerde tot vrijspraak. Door mr. Brués Tack was ver oordeeling tot f3 boete of 3 dagen gerequireerd. Uit spraak 2 December a.s. WIE WAS DE SCHULDIGE? Deze vraag werd heden behandeld naar aanlei ding van een op 28 Sept. plaats gehad hebbende aan rijding van twee vrachtauto's op een hulpbrug aan den llelderschenweg. De vrachtrijder F. Sch. uit Bur gervlotbrug kwam van Alkmaar en reed de nood brug op, terwijl van de andere zijde een vrachtauto van den heer Mertens naderde. Deze had echter de voorrang, omdat het verkeer vanaf den Helder voor ging. Een feit was echter, dat Sch. reeds drie kwart over de brug was gereden, toen de chautfeur Smits deze pas opreed. De zaak schoot echter zóó slecht op, dat tot aanhouding op 2 Dec. werd besloten. Mr. Volkers van Amsterdam was verdediger. EEN LIED, EIN KUS. EIN MaDL. De vorige week stond terecht de heer Jeremias de N., een 38-jarige opzichter uit Hoofddorp, die in den avond van 7 Oct. te Egmond aan Zee in de Wilhel- rainastraat met een verblindende verlichting had ge reden, hetwelk was geconstateerd door den gem. veldwachter ten Bruggencate. De heer de N. beweer de echter alstoen, dat hij niet de schijnwerper, doch de bermlamp had gebezigd, en werd de zaak aan gehouden, ten einde den verbalisant te hooren. De ze volhardde heden bij zijn proces-verbaal, terwijl verdachte hardnekkig volhield slechts de bermlamp te hebben gebruikt. De auto van verdachte, buiten geparkeerd, werd alstoen bezichtigd door den ambte naar, die echter constateerde, dat de schijnwerper inderdaad een vuurzee van licht afwierp. De gem. veldwachter, bevveerende door den verdachte on- heusch te zijn bejegend, voegde er ook bij, dat mijn heer de N. een Duitsch meisje, dat in zijn gezel schap vertoefde, uit de auto had gelaten. Hij had van dit feit echter geen melding gemaakt, ten einde het huisgezin van verdachte niet in opspraak te bren gen. De heer de N., eveneens boos. deelde daarop mede. deze dame, genaamd Dorothea Madichem, wo nende te IJmuiden, als getuige décharge te willen voorbrengen. Over 14 dagen zal nu deze, eenigszins pikant besausde geschiedenis, worden voortgezet. DE CONCURRENTIENIJD MET EEN HANDVOL GELD BEDWONGEN! £)e vrede onder de vrachtrijders van Egmond is ook nog niet ideaal! Heden stond terecht de vracht rijder Willem G. uit de gerookte ponen city, die zijn ambtgenoot Reijer Wijker op 4 Oct., toen deze hem met zijn vrachtauto wilde voorbij rijden, in een kei- slagkuil had gedrukt, zoodat het heel wat tijdver lies kostte voor de auto weer was vrijgemaakt. De heer G. beweerde heden van niets te weten, doch de heer Bremer en diens echtgenoote, op de middag wandeling, hadden het geval gezien en dus legde Willem het loodje. De heeren van het gerecht waren tamelijk woest en overwogen werd den vrachtrijder het rijbewijs te ontnemen, doch ten slotte bepaalde de kanton rechter zich tot een vriendschappelijke waarschu wing in den vorm vanf60 boete of 60 dagen!!! ONGELIKTE RIJWIELACROBAAT. Een onbesuisde jonge fietser T. A., welke sportslie- den voortdurend de Alkmaarsche Langestraat nog onveilig maken, reed op 10 October de 16-jarige blo zende Trijntje Klooster tegen het asphalt. Haar rij wiel bleef ongedeerd, maar het raeiske zelf bekwam FEUILLETON. Naar liet Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. Over Hetty's lippen kwam geen antwoord, want plot seling werd de rust van het middernachtelijk uur ver broken door een driftige: beweging van vingers, die een dollen taptoe sloegen op de ramen, van de open slaande deuren, die op den tuin uitkwamen. „Wie... wie is daar?" fluisterde Hetty met gespannen zenuwen en bleek verwrongen gezicht. „Het is het beste het raam te openen en te kijken. Laat mij het voor u doen" en Lord Perivale liep onge duldig naar het raam. In een oogenblik had hij de deur geopend en een stroom van koude nachtlucht golfde naar binnen. Zoodra de opening wijd genoeg was. drong de donkere gedaante van een man zich erdoor, hij duwde den ouden aristocraat ter zijde en sloot met bevende vingers de donkere gordijnen voor het raam. „Draai dat vervloekte licht uit!" snauwde hij met een stem, die al het bloed in Hetty's aderen deed stollen en die haar terugbracht naar de jaren toen zij nog een klein kind was. Zij werd koud en duizelig en nog voordat de pet van het kortgeknipte haar genomen was. wist zij wie daar uit den donkeren nacht te voorschijn was gekomen. Het was haar vader! Maar zij was niet de eenigste, die dit wist! „Het is vreemd u hier in uw eigen huis te ontmoe ten, mijnheer Loring. De laatste maal. dat wij elkaar gezien hebben stond u in den beklaagden-bank", zei Lord Perivale, naar het midden der kamer komend. Het moet tot zijn eer gezegd worden, dat Lord Peri vale geen lafaard was; inderdaad waren zyn durf en zijn stoutmoedigheid toen hij jong was en ontdekkings reizen in de bergen maakte, dikwijls het onderwerp van gesprek op vele Londensche clubs. Iemand met een greintje vreesgevoel zou ik elkaar gekrompen zijn voor den blik van den man, die als vluchteling in zijn eigen huis was gekomen. Hetty stond haar vader met verwilderde oogen aan eenige kneuzingen. Getracht werd het jonge mensch betere verkeersmanieren bij te brengen. Het lesgeld bedroeg f 12 of 12 dagen. DE KUNST DER POLITIE GAAT VER TEGEN WOORDIG. Een ingezetenene uit Bergen. P. P., werd op 10 Oc tober te Alkmaar gesnapt, omdat hij op de Laat zon der geldig rijbewijs reed. De politie kon dit feit zelf niet constateeren, doch een in de buurt aanwezige glazenwasscher zorgde nu voor het bewijs. Deze kunstvlieger van juridische constructie werd heden met succes opgelaten8 gulden boete of 8 dagen. ur. HOOFDZAAK, HET DUIMKRUID, WAb BEHOORLIJK GEOOGST. Klasing, die op 17 October per rijwiel uit de Bloem- straat de Oudegracht opreed, kwam alstoen in al te innige aanraking met een automobiel, bestuurd door den aannemer P. Sch. uit Egmond aan den Hoef, welke heer verzuimde rechts den voorrang te pre senteeren. De heer Klasing bleef ongedeerd, de fiets was beschadigd, maar de schade wcrcl behoorlijk vergoed. Vonnis f8 boete of 8 dagen. Deze goedkoope tragedie speelde te Alkmaar. DAT MOET JE OOK NOG OVERKOMEN. Onze oud-stadgenoot, Willem H. tegenwoordig cri sismuzikant te Krommenie, bij gebrek aan aandee- len in de Twentsche Bank, had te Castricum het on geluk met zijn hijgend Fordjo een mede-automobilist P. de Jong in de wielen te rijden. Aangehouden tot a.s. week, want Willem ging niet accoord met de dagvaarding. DE BRAND WAS DE „GRAND ATTRACTIÓN". De kraamverpleegster, mej. Marie R. uit Alkmaar, die op 23 Juli zoo vurig verlangde naar het schouw spel van een aan den Westdijk uitgebroken boerde- rijbrand, reed in haar onberaden haast een wielrij der tegen de vlakte. De fiets van den ouden heer werd zwaar beschadigd en het had weinig ge scheeld of hij had kennis gemaakt met een aanko mende automobiel. De dame. bij verstek veroordeeld tot f 12 boete of 12 dagen, was in verzet gekomen, doch hoorde heden het vonnis bevestigen. HET RISICO VAN DEN AUTOMOBIEL REPARATEUR. Terwijl het rammelend stoomtrammetje te Bergen den onbewaakten overweg bij de Breelaan naderde, reed de monteur Theo M. op een motor gezeten, pardoes de trambaan op. Die gevaarlijke vrijpostig heid werd hem natuurlijk ingepeperd met een pro ces-verbaal. Het bleek heden, dat de heer M. een hem totaal onbekende motor had bereden en met de bediening van de voetrem in de war was geraakt. Een excuus was onvoldoende om een straf van f6 boete of 6 dagen te voorkomen. IIET JACHTVELD WERKT DE VERMEERDERDE BRUINE BOONENCONSUMPTIE STERK IN DE HAND. De 22-jarige Noordzeevisscher zonder trawler S., getooid met den seraphynschen voornaam Engel, had in den nacht van 15 op 16 October zijn geluk be proefd in de duinen van den heer v. Vliet, in gezel schap van zijn broeder Klaas en 'n paar hondjes. Zij vingen echter geen konijnen, maar werden zelf door een jachtopziener gevangen en heden ieder veroor- deold tot f20 boete of 20 dagen. De 19-jarige jongeling Ger. v d. P., die werd aan getroffen in het duingebied van den heer v. Reenen te Bergen, met een wildklem, kwam er belangrijk beter af, omdat hij aannemelijk wist te maken, dat die klem moest dienen om zijn akker te bescher men tegen schadelijk gedierte. Maar hij werd toch nog genoteerd voor 6 pop of 6 dagen. De rijks bruine boontjes krijgen voortdurend meer aftrek. DRIE MAN OP DE FIETS Een drietal wielrijders op een rijtje, in de Lange straat, werden te dier zake geverbaliseerd. Maar nummer 1, de opperman P. J. G„ protesteerde en beweerde, dat de agent abuis was geweest. Het trio kunstrijders is nu gebiseerd en moet a.s. week nog eens optreden. AANMOEDIGINGSPREMIE VOOR EEN NAAR WERK SNAKKENDEN METSELAAR. Do 20-jarige kalkbewerker A. K. te Alkmaar werd vereerd met een klusje en leende een fiets van eer makker. De politie merkte op. dat een reflector ont brak en het bon-boekje kwam voci den dag. 1 gul den of 1 dag in retraite! Zaterdagmorgen 16 November vergaderde de afd. Zijpe der Holl. Mü. van Landbouw ten huize van de wed. J. Broer te Schagerbrug onder presidium van den heer H. Rezelman, voorzitter der afdeeling. Een 16-tal leden was aanwezig. Voorzitter opent met een woord van welkom, in het bijzonder aan de nieuwe leden, die tegenwoordig zijn. Spr. wijst op de belang rijkheid van het derde agendapunt: De alg. vergadering der Maatschappij, te houden op 21 November te Den Haag, en spreekt den wensch uit, dat daar de belan gen der landbouwende bevolking zullen worden ge diend. Na opening worden de notulen der laatst gehouden vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Den heer Lindenbergh wordt dank gebracht voor de juiste en uitgebreide notuleering. Volgen mededeelingen en ingekomen stukken. Medegedeeld wordt, dat het pachtbureau Is uitgebreid met enkele leden, t.w. de heeren J. Rampen en H. Over Voorts geschiedt mededeeling van het feit, dat de Landbouwwintercursus is aangevangen met 18 leerlin gen. maar dat 2 zich terugtrokken, zoodat er momen teel 16 leerlingen aan den cursus deelnemen. Op verzoek van den onderwijzer aan dien cursus is door het be stuur aangeschaft een demonstratietafel, ter waarde van ongeveer f 9. Hiermede kan de vergadering zich wel vereenigen. Vervolgens doet voorzitter de mededeeling. dat de laatst gehouden tentoonstelling niet als geslaagd mag worden beschouwd en dat er een nadeelig saldo van f 297.01 was te boeken. De vereeniging zal den steun der gemeente moeten inroepen, anders is het organisee- ren van tentoonstellingen niet meer mogelijk. De com missie belast met het toezicht op het landbouw-winter- onderwijs heeft geen verandering ondergaan, zoodat deze weer bestaat uit de heeren A. Appel, D. Jonge- jans en C. v. d. Sluis. Daarna komt aan de orde de bespreking van de agen da der alg. vergadering der Maatschappij, welke gehou den zal worden op 21 November te Den Haag en die een bijzonder carakter zal bezitten. Daar immers zullen worden besproken de diverse crisiswetten en wat daar mee in direct verband staat. Ondermeer worden aan een te staren. Haar tong was aan haar gehemelte gekleefd en zij was niet in staat eenig geluid voort te brengen. Haar geest ging een jaar of tien terug, en nu, met den man in levende lijve voor zich, werden herinnerin gen uit haar jeugd levendig, die in al die jaren ver flauwd waren. Zij herinnerde zich dat zij altijd veel van haar vader had gehouden en dat zij hem zoowel de knapste als de vriendelijkste man ter wereld vond. Zij was op een kostschool, toen haar moeder haar schreef, dat haar vader gestorven was en er was nooit Jets gebeurd, dat haar aan de waarheid van dit bericht had doen twijfelen. De tweelingen waren een jaar voor haar vaders zoogenaamden dood geboren en z\j herin nerde zich, dat zij op haar kinderlijke manier erg ja- loersch op hen was, terwijl zij het later een troost vond, dat haar moeder Chick en Dumpeling had. Men zou Robert Loring op negen en veertigjarigen leeftijd na een gevangenistijd van zeven en een half jaar nog altijd een knappen man kunnen noemen, wan neer men de scherpe lijnen om zijn fijnbesneden mond en vriendelijke, bruine oogen had kunnen wegstrijken. Zijn neus was recht en zijn dunne neusvleugels, die met eiken ademtocht op en neer gingen verrieden een zeer gevoelige natuur, terwijl de vorm van zijn breed voorhoofd en slapen aan den beoefenaar der zielkunde een openbaring van idealistische oprechtheid gegeven zouden hebben, die zijn aohteruitgang schrede voor schrede had kunnen verklaren. Maar boven alles bezat Robert Loring in de hoogste mate, dat namelooze iets, dat bij gebrek aan een beter woord „charme" wordt genoemd, wanneer een vrouw het bezit. De veroordeelde won aller harten, zelfs tegen den wil van hen. met wie hij in contact kwam. en daar aan had hij ook zijn veiligheid te danken, want indien hij niet van geheel vreemden hulp zou hebben gehad, zouden zijn vervolgers hem zeer waarschijnlijk gepakt hebben. Terwijl Hetty naar den mageren, opgejaagden man, die haar vader was, staarde, voelde zij sterk de ban den des bloeds, die zooals de natuur bet wil, onver breekbaar zijn. Een groot, liefdevol, beschermend medelijden rees op in haar hart. Zij vergat, dat hier een vluchteling voor de wetten van haar land stond; zij wist alleen, dat hij haar vader was en zij ging op den armen, op gejaagden man toe en nam een zijner ruwe, verharde handen in de hare. „Vader, ik ben Hetty", zei zij met gebroken stem en haar oogen stonden vol tranen, toen zij haar han den uitstrekte, het kort geknipte hoofd omvatte en hem kustte. Robert Loring greep het sierlijke kleine figuurtje in bespreking onderworpen: de tarwewet, de crisiszuivel- wet, de aardappelcultuur, de schapenhouderij en de hulpcredieten aan den landbouw. De crisis zuivel wet. Voorzitter zegt over de werking van deze wet persoon lijk niet tevreden te wezen. In de eerste maanden na de invoering heeft deze wet weinig of niets gedaan. Er werd een steun van f 1.25 toegezegd, maar er werd maar ontvangen ongeveer 40 Cent per honderd kan melk. In de practijk is gebleken dat de toegezegde steun onvoldoende is. Het is een der minst hulp biedende wet ten. De crisis-varkenswet. Over de werking dezer wet kon de vergadering haar tevredenheid wel uitspreken. De wet op de schapenfokkerij. Hiervan is nog nooit iets vernomen. Een uitkeering heeft nimmer nog plaats gehad. Alleen de wolhandel ondervond eenige verlich ting door deze wet. De hulpcredieten. Dit zal zeker op de vergadering een punt van lang durige en ernstige bespreking uitmaken. Een wet op de credietverleening is in voorbereiding. Hiervan wordt veel verwacht Daarna volgt de rondvraag. De heer P. Hopman stelt voor te klagen voor de hooge waterleidingtarieven, die gelden voor de bedrijven. Het is haast niet te betalen. Besloten wordt een adres te zenden aan de directie van het P.W.N. te Bloemendaal. De heer G van der Sluis merkt op, dat in een tijd als dezen waarin de landbouw op den rand van den af grond staat, alles is gebaseerd op organisatie Waar de Holl. Maatschappij van Landbouw steeds paraat is en niets onbeproefd laat om de belangen der landbouwers voor te staan, noemt spreker het een treurig ver schijnsel. dat niet alle landbouwers zich aansluiten. Spreker zou willen zien, dat er een campagne op touw werd gezet om leden te winnen. Voorzitter beaamt het, dat het een treurig iets is, maar ziet, gezien de vele pogingen reeds in die richting aangewend, weinig heil in het opzetten van een cam pagne, zooals de heer Van der Sluis dat bedoelt. Dan brengt de heer Van der Sluis ter sprake, of het niet gewenscht zal zijn aan het hoofdbestuur te vragen, of de mogelijkheid voor gemeentebesturen bestaat om gelden ter beschikking te stellen van werkgevers, die gewoon werk hebben om te worden uitgevoerd. Zulke gevallen doen zich regelmatig voor, maar de werkge vers hebben geen geld om een arbeider te nemen. Met een regeling als hier bedoeld, zou èn werkgever èn ar beider zijn gediend. Het zal voor rijk en gemeente geen extra kosten met zich brengen. Spreker noemt het een mooi punt om door het H.B. te worden voorbereid. Allen verklaren zijn armen en bedekte het zachte, opgeheven ge zichtje met kussen. Zoo bicven zij één korte seconde staan en verga ten den bezoeker, die nog in de kamer was! Gebruik makende van het feit dat hij voor het oogenblik vergeten was, sloop Lord Perivale naar den anderen kant der kamer, met het plan ongemerkt te verdwijnen en de politie te waarschuwen. Maar Rohert Loring's oogen waren te oplettend en zijn toestand te wanhopig, om Lord Perivale zoo iets te laten doen. Jlij was een groote,.gespierde man en dank zij het Spartaansche leven, dat hij bijna acht. jaar geleid had, in even goede conditie als de beste atleet. Lord Perivale, die klein en twintig jaar ouder was dan hij, was als klei in zijn greep. „Dacht je, dat ik door een hel ben gegaan om weer verraden te worden? Hé? Dacht je dat? Antwoord mij, dacht je dacht?" Robert Loring's stem was heesch van woede en op winding en een diepliggende ondertoon van drift sprak nog van een ander gevoel dan alleen de angst om gepakt te worden. „Het is een vloek, dat je familie ooit bestaan heeft", ging de woedende stem voort terwijl de groote Lord Perivale, het grootst in zijn oogen als een rat heen en weer werd geschud in den greep van Hetty's vader. „Jij wist even goed als ieder ander, dat je broer iederen cent had van het geld, dat ik ten koste mij ner cliënten had opgenomen en dat zijn daad aan een ongeluk te wijten was. Nooit is iemand meer onwaar dig geweest dan hij voor een vriendschap, zooals ik, die hem betoond heb en daarvoor heb ik zeven en een half jaar moeten lijden, jouw, halfbakken, slappe, misselijke aristocratenzoon!" en Lord Perivale's val- sche tanden ratelden in zijn mond, terwijl hij door de half krankzinnige met geweld heen en weer ge schud werd. „Vader laat Lord Perivale los, als 't u blieft", riep Hetty met een poging om tusschenbeide te ko men. Een oogenblik hield Robert Loring zijn slachtoffer iets minder stevig vast om zijn dochter op zij te du wen, van welke vrijheid Lord Perivale gebruik maak te om zijn hand in zijn ve. tjeszak te steken en er een klein zilveren fluitje uit te halen, dat hij aan zijn lippen zette, voordat Loring tijd had hem dit te beletten. I-Iet geluid, dat hij voortbracht was zeer zwak nauwelijks voldoende om buiten de kamer gehoord te worden, maar in overgevoelige ooren van Hetty en haar vader, klonk het doordringend, en het waar •LEEUWARDEN- zich er voor, dat een schrijven van die strekking tot het H.B. wordt gericht. Dan wil dezelfde heer wijzen op de hooge tarieven van het P.E.N. en de onbillijke vastrechttarieven. Spr. weet, dat individueel reclameeren geen succes heeft en raadt de leden aan bij inhuring van een perceel direct te reclameeren. Spreker heeft gegronde reden om te verklaren, dat hiervan heil te verwachten is. Met dezen wenk zal rekening worden gehouden. De heer Hopman wijst erop, dat het centraal bureau der maalderijen een film heeft laten maken over het coöperatieve landbouwleven en raadt aan, pogingen ln het werk te stellen om deze film tc laten draaien voor de afdeeling. Allen verklaren zich daar voor en moeite zal worden gedaan het zoover te krygen. De heer De Lange zegt dan als bestuurslid te willen bedanken, omdat hij het voor de afdeeling beter vindt, dat ook enkele jongeren in het bestuur zitting hebben. Voorzitter wijst den heer De Lange op het feit, dat er een drietal jongeren in het bestuur zit en vindt daarom dan ook, dat de heer De Lange aan moet blijven. Onder aandringen van de aanwezigen besluit de heer De Lange daar dan toe. De heer J. Hoogland wil pogingen zien aangewend om ook de krachttarieven verlaagd te krijgen. De thans bestaande regeling lijkt nergens op. Voorzitter is het laatste geheel eens met den heer Hoogland maar weet zeker, dat er niet aan tc tornen is. Moeiteezal er dan ook niet voor worden gedaan. Waar er verder niets meer aan dc orde is, gaat Voorzitter over tot sluiting. Spreker hoopt dat de t» voeren besprekingen te Den Haag vruchtdragend mo gen wezen en voorts dat alle boeren de noodzakelijk heid zullen inzien om zich aan te sluiten bij de Hol Mij. van Landbouw die reeds zeer veel heeft gedut voor den landbouwenden stand en nog dagelijks wrt zaam is. om in dezen zoo moeilijken tijd verlichting verlffijgen. Niet als parasieten leven maar zelf de 1 aan den ploeg. Eendracht maakt macht. LANGEN D IJ A ictie, oj> De groote. gezamenlijke Sint Nicolaas-attraclic, op gezet door de Langendijker Winkeliersvereeniging, is Maandag begonnen en ingezet met een muzikajen reclame-rondgang over geheel den I.angendijk. Niet minder dan 99 winkeliers hebben zich bü deze attrac tie aangesloten. De opzet er van is, dat de koopers voor een bedrag van iedere 50'cent een bon ontvan gen. die ze kunnen deponeeren, na voorzien te zijn van hun naam, in een der 4 pyrnmides. die in iedere gemeente wordt geplaatst. Er zijn 400 prachtige ca- deaux beschikbaar gesteld, w.o. een heeren- of dames rijwiel, een dressoir, huiskamer- en a. lampen, meu belstukken, fraaie collectie wollen en watten dekens, spiegels, uurwerken, serviezen, foto-toestellen enz. Woensdagmiddag komt Sint Nicolaas in persoon te Broek op Langondijk en Zuidschnrwoude en Zater dagmiddag te Noordscharwoude en Oudkarspel. De toewijzing der cadeaux heeft plaats op Donderdag 8 December in de groote zaal van den heer Kramer te Zuidscharwoude. Uit een en ander blijkt( dat de winkeliers de SI Nicolaas-attractie breed hebben opgezet. De ondernemende schipper H v d. Hoerik te BroeL •p Langondijk hooft een sneldicnst per auto coopenk die dagelijks rijdt van Langendijk door de Zaan streek naar Amsterdam en Rotterdam. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier wordt gecirculeerd met een lijst ter teeke- ning om de radio-abonnementen der centralehouders verlaagd te krijgen. SINT P A N C R AS We vernemen, dat er nog geen overeenstemming is bereikt, tusschen enkele ouders van kinderen uit Koedijk, die de o. 1. school te St Pancras bezoeken, nl. omtrent de vraag, of een klein aantal dezer kin deren de school in hun eigen gemeente, die veel verder van hun woonplaats verwijderd is, zullen be zoeken, in plaats van die te St. Pancras. met de be doeling. dat er geen onderwijzer te Koedijk op wacht geld behoort te worden gesteld Men deelt ons mee, dat de ouders niet bereid zijn, om aan het verzoek van het gemeentebestuur van Koedijk te voldoea. Waar indertijd besloten is tot het aangaan van een regeling omtrent de toelating van kinderen uit Koe dijk op de o. 1. school te St. Pancras. zal dus, wil men hier tot een oplossing komen deze regeling moe ten worden ingetrokken. schuwde hen, dat de vrijheid, waar haar vader zoo voor had gevochten, hem weer ontnomen zou kunnen worden. „O, vader, je moet vluchten voordat je gepakt wordt! nudadelijk!" drong het jonge meisj haar vaders sterken arm pakkend. Maar zonder vorm van proces werd zij ter zijde schoven en de arm waaraan zij getrokken had enn haar verzoek kracht bij tc zetten, werd met drift rondgezwaaid en kwam terecht in het kalme, grit mige, nog steeds onbevreesde gezicht van Lord Pe* vale. Hetty bedekte haar gezicht met haar beide han den, toen de oude man zonder eenig geluid te ge ven. op den grond viel. Hij kwam met zijn slaap in aanraking met den koperen stang voor den haard en er stroomde bloed uit een leelijken wond, juist onder zijn linker oog. waardoor het witte haardkleedje met een vurig rood gekleurd werd. n „O, vader, wat heb je gedaan; je hebt hem gedood!" riep Hetty met gesmoorde stem. Zij haastte zich om den stroom van bloed te stelpen met het eerste het beste, wat haar in de handen kwam en hot was wel een tragische samenloop van omstandigheden, dat dit juist haar witte trouwjaponnetje. Zij werd ver hinderd door de harde gebiedende stem van haar vader: „Laat hem maar liggen, kind; hij wordt later wel verzorgd. Hij is niet dood, alhoewel hij beter dood dan levend had kunnen zijn. Waar is moeder?" Deze vraag bracht een brandend rood op Hetty's wangen en ze huiverde. Haar stem beefde, toen zij antwoordde: „Moeder is een maand geleden van ons heengegaan"; zij kon het woord gestorven niet over haar lippen brengen. Robprt Loring begreep haar. Zijn gezicht werd nog iets bleeker en zijn lippen trilden jammerlijk. Een gesmoorde snik ontsnapte aan zijn borst, toen trok hij, zijn ontroering overwinnend, Hetty naar zich toe, legde beide handen op haar schouders en zei: „Je lijkt op haar, kind, maar ik hoop, dat jouw leven ge lukkiger zal zijn dan het hare was. Er zijn toch-nog twee kinderen, tweelingen?" Hetty knikte, want spreken kon zij niet. „Waar zijn zij boven?" Weer boog het blonde hoofd in antwoord. „Ik moet ze even zien, voordat ik heenga. Het heeft geen doel hier te blijven. Als het mij lukt, wil ik morgen naar Southampton of een der andere ha vens gaan. Heb je geld?" vroeg hij plotseling. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10