I liefde de Sterkste. SPORT Woensdag 23 November 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9181 Uit Alkmaar en Omstreken. N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n, V.V.V.V.V. Oudkarspel. EJJ.O.Alernrrla VictrJx, 20 minuten na het begin gestaakt met den stand 11. De bekende Alcmarijv*.peler Jo Bos, Weekt ty&eixs deze catmoettng 7-ijn Wen. Alk maar I verliest onverdiend van E.V.C. I met 31. Nieuwe successen van de Alk maarsche Boys. In den N.H.V.B. Arm Alc. Vlctrix. Het gebeurde tijdens de ontmoeting E.D.O.Alcma- Tia. De Haarlemmers hadden reeds vrij spoedig een 1_0 voorsprong, doch de kaasstedelingen beseften, dat de punten ook voor hen buitengewoon veel waarde hadden. Met zes winstpunten toch kon men zich niet veilig noemen voor de onderste plaats en de gasten gooiden er een flink schepje op met als gevolg, dat de Jong beide partijen op gelijken voet bracht, 1—1. Br ontspon zich een geweldigen strijd, waarin Alc maria stellig niet de minste was. Toen kwam het fa tale moment. Er was ongeveer 20 minuten gespeeld, toen Bos een ver doorgespeelden bal trachtte te ach terhalen. De E.D.O.-doelmnn zag het gevaar dreigen €npitloopen was slechts het eenige redmiddel. Juist had de doelwachter het leder enkele meters voor doel weggewerkt, toen hij in botsing met Bos kwam en bekie spelers kwam te vallen. Groot was de ont steltenis toen Bos bleef liggen en vervolgens, na te zijn verbonden, met een gebroken been tusschen enkel en knie werd weegedragen. Van verder sne- len werd tevens afgezien. En zoo kwam aan een roemrijken voetballoopbaan van mogelijk Alkmaarsch populairsten speler een smartelijk einde. Slechts een Insider weet. wat dit verlies voor de oude kaaaclub zeggen wil. In een onafgebroken reeks van Jaren, stellig een veertiental, maakte Bos deel uit van het eerste elftal en de laatste jaren was het aan voerderschap bij hem In veilige handen. Eens vormde hij met Doeschot de zoo gevaarlijke rechterwing en met espeiers éls Reitsma. Mulders, Elfring, Schuit, Homan, enz., de Immer gevaarlijke voorhoede der kaasstedelin- gen. En thans, het Is een voldongen feit. dat de Alcma- rianen over geen al te sterke ploeg beschikken en vooral de verdediging dit is nog vorigen Zondag tegen Kin- heim gebleken was vaak bepaald zwak. Edoch.... on der de bezielende leiding van Jo Bos maakte de voor hoede en hierin had hij vaaLk een zeer groot aandeel juist nog zooveel doelpunten, om den uitslag eenigs- zins in balans te houden. Het verlies van Jo Bos uit de Alkmaarsche voorhoede zal dan ook zijn stempel wel drukken. En juist nu,... terwijl de kaasclub slechts met zes winstpunten op de ranglijst staat en er nog vele zeer zware ontmoetingen voor de deur staan. Alcmaria 2 was vrij en waar in haar afdeeling V.S.V. 2 op eigen veld door K.F.C. 2 met liefst 3—8 geslagen werd en West Frlsia 2 T.O.G. 2 met een 31 neder laag naar huls zond en Ajax 3 in eigen huls V.V.A. 2 met 64 klopte, is de stand van de reserve tweedo klasse thans: Alcmaria 3 speelde thuis tegen de hekkensluiters, Q.S.C. 2. In een zeer matige vertooning wonnen de Alkmaarders ten slotte met 31 Waar Z.F.C. 3 ln eigen huis AP.G.S. 2 met niet minder dan 120 verpletter de. en De Kennemers 2 het ongeslagen Z.V.V. 2 met 3—1 klopten, is hier de stand thans: FEUILLETON. Naar het Engelsch van I Mrs. Patrick MacGill. I Met boaeend hoofd en dwarrelende gedachten ging Hetty naar een klein bureautje, dat dicht bij de plaats stond, waar Lord Perlvale bewusteloos op den grond Jag. en nam er een kleine portefeuille uit: ..Hier ia al het geld, dat ik bezit, vader", begon zij, jnaar de woorden bestierven op haar lippen, toen een luid en bevelend kloppen de doodelijke stilte in huls verbrak. De gejaagde, angstige uitdrukking die in haar vaders oogen verscheen, sneed Hetty door het hart ,.Het zou nutteloos zijn mij in dit sigarenkistje te verschuilen; ik zal mijn kans nemen en den heuvel overgaan", zei hij, terwijl hij de portefeuille uit Hetty's tonden rukte en in den zak van zijn jas borg. ih i°r gevend aan de sterkste, diepst ingewortelde jxgeving der menschelijke natuur die van zelfbehoud "-vergat Robert Loring de nog steeds bewustelooze or>jT*°P- den grond- B1Ökbaar kwam het niet bij hem P' aat zijn dochter de een of andere verklaring voor zyn toestand zou moeten geven. Weer dat luide, hardnekkige kloppen! Met een sprong was de vluchteling bij da openslaan- rtnt eU,i en ver<*ween in den naoht, om wie weet wat te tmoeten. want ineens kwam de gedachte bij Hetty P. at het huis waarschijnlijk omsingeld zou zijn. nvo r 06 derde maal ging de klopper, toen Hetty's ln^pannen zenuwen het opgaven en zij op den vloer ^r, schijnbaar even levenloo voor de bui tenwereld als haar bewusteloozen bezoeker. Liefde maakt zelfs onschuld listig. nle,', 'n staat was de deur te be- een «o.H "ddlnS v°or haar vader, want het gaf hem d< maaien deer weatrtlS"' V°0r3pr0ns 2tja wedl0°P Het herhaalde kloppen waa niet het werk der politie R.CH. 2 7 4 3 0 34—11 11 Alcmaria 2 6 5 0 1 21—15 10 K.F.C. 2 5 4 1 0 21—8 9 R.R.C. 2 8 4 1 3 23—21 9 Ajax 3 9 3 2 4 26—26 8 VS.V. 2 8 3 2 3 21—24 8 WF.C. 2 6 3 0 3 18—18 6 West Frisla 2 6 2 1 3 14—21 5 T.O.G. 2 5 0 0 5 1025 0 V.VA 2 6 0 0 6 13—32 0 O.S.V. 2 6 4 1 1 28—13 9 Z.V.V. 2 5 4 0 1 18-11 8 Z.F.C. 3 7 4 0 3 34—18 8 Kennemers 2 4 3 1 0 16—10 7 Alcmaria 3 7 2 1 4 15—25 5 Hollandia 2 4 1 2 1 13—14 4 W.F.C. 3 5 1 1 3 14—17 3 Helder 2 4 1 0 3 14—17 2 A.P.G.S. 2 3 1 0 2 6—21 2 Q.S.C. 2 5 1 0 4 10-23 2 ALKMAAR I—E.V.C. I, 3—4. Het is „Alkmaar" niet mogen gelukken van de onder ste plaats af te komen. En toch speelden de Alkmaar ders niet minder goed dan de Edammers en zij heeft de nederlaag hoofdzakelijk te danken aan het ontac tische spel van haar rechtsback, die tot tweemaal toe een voorsprong verloren deed gaan, door het veroorza ken van een strafschop. De Edammers benutten dezen strafschoppen op juiste wijze en zoo gebeurde het, dat de stand tot driemaal (33). gelijk gemaakt werd, zoo dat er „hoogspanning" bestond. De E.V.C.'ers speelden na rust iets meer open en wisten ten slotte de onver diende 34 overwinning te behalen. ALKMAARSCHE BOYS I—Z.F.C. 5, 4—2. De Alkmaarsche Boys hebben weer eens op eigen ter rein gespeeld en... dat wil zeggen, dat het ook thans weer hopeloos mis was. Niet dat de Boys hebben verlo ren, het had echter maar weinig gescheeld,, doch het vertoonde spel was evenals bij de vorige wedstrijden thuis, weer eens tamelijk voor verbetering vatbaar. Merkwaardig toch die Boys; nog vorige week werd te Zaandijk weer eens een concurrent op afdoende wijze geklopt en het vertoonde spel gaf hoop voor de toe komst en nu bij een thuiswedstrijd was het weer eens mis. Toch zal hier verandering moeten komen voor het te laat is. Ook nu weer, evenals bij de ontmoeting tegen W.F.C. 5 een moeilijk behaalde zege. Reeds vrij spoedig hadden de Boys, door toedoen van Nol, de leiding genomen, doch de Zaandammers kwa men geduoht opzetten en de gastheeren lieten zich weer eens in den hoek drukken. De Zaandammers namen zelfs de leiding over 12, doch een strafschop, goed door Indrl genomen, bracht den stand gelijk. Nog voor de rust konden de Boys een kleine voorsprong behalen 32. Na rust zag het er gerulmen tijd naar uit dat een Alkmaarsche zege nog geen feit zou worden, doch toen Nol eindelijk den stand op 42 bracht, was het pleit beslist. Eerste klasse B: Alkmaarsche Boys 1Z.F.C. 5 42; Assendelft 2Bergen 1, 101; W.F.C. 5R.C.Z. 1, afgek. Zaandijk 2K.F.C. 3, afgek. Eerste klasse C: Hollandia 3N. Niedorp 1, 25; Strandvogels IAndijk I, afgek. Tweede klasse D: D.T.S. 2—Alkmaarsche Boys 2 011 Uitgeest 2—Alcmaria 4 2—L Derde klasse B: Alcmaria 5Vrone 2 21; Ursem 1 C.S.V. 2 3—3; Bergen 2—K.S.V. I 2—3. Vierde klasse D: Ursem 2Schoorl 2; Alk. Boys 4 —Akersloot I 1—3; C.S.V. 3—K.S.V. 2 1—1. Adspiranten H: Alcmaria aSchoorl a 12; Uitgeest aAlk. Boys a 13; Alkmaar a—Bergen a, afgek. Adspiranten J: D.T.S. aAlk. Boya b 90; Alcmaria b—Vrone. a 25. Adspiranten K: Alk. Boys cAlcmaria c 13; Ursem a—Bergen b 13. overzicht. Eersto klasse B. De Alkmaarsche Boys wisten zich door een overwin ning op Z.F.C. 5 op de bo-'enste plaats te handhaven. Assendelft 2 beschaduwt de Boys op buitengewone wijze, door Bergen I aan de Zaan met 101 te verpletteren. Voor de ontmoetingen W.F.C. 5R.C.Z. 1 en Zaandijk 2K.F.C. 3 werd het terrein afgekeurd. Alkmaarsche Boys 6 6 0 0 28—9 12 Assendelft 2 6 5 0 1 36—16 1U R.C.Z. I 6 3 1 2 15—15 7 Zaandijk 2 5 2 1 2 13—13 5 K.F.C. 3 3 2 0 1 11—9 4 W.F.C. 5 3 1 0 2 8-7 2 Bergen I 6 1 0 5 15—28 2 Z.F.C. 5 7 0 0 7 13—40 0 Eerste klasse C. In de ontmoeting Andijk IN. Niedorp I op 23 Octo- ber JJ. kwam Andijk met een ongerechtigde speler uit en won met 41. De bond heeft Andijk voor dit feit gestrafd en de uitslag is thans 06 geworden. Een te genvaller voor Andijk, 'n buitenkansje voor N. Niedorp dat thans den goeden weg bleef bewandelen, door Hol landia 3 in eigen huis te kloppen. Voor de ontmoeting Strandvogels IAndijk I werd het terrein afgekeurd. maar van Lord Perivale's ehauffeur, die een beetje on gerust was geworden. „Ik zal ongeveer 20 minuten wegblijven." had zijn meester gezegd, want Lord Perivale had bij zichzelf ge dacht, dat in twintig minuten de zaak wel beslecht zou zijn. Maar die twintig minuten hadden zich verlengd tot een uur en tien minuten en nog steeds was er niets te zien van Jamea Dyson's meester. Ten laatste besloot de chauffeur aan de deur te klop pen, welk besluit hij uitvoerde en hij wachtte gerulmen tijd alvorens hij voor de tweede maal den klopper in beweging bracht. Toen er weer tien minuten verstreken waren, opende Duson de klep van de brievenbus en trachtte er door heen te kijken, maar hij kon niets zien, want er brandde geen licht in de hall. „Wat heb jij in den zin?" Een zware hand daalde bij deze woorden neer op den schouder van den chauffeur. Dyson protesteerde niet eens: hij was veel te ongerust. „Mijn meester, Lord Perivale, heeft mij anderhalf uur geleden gezegd, dat hij een minuut of twintig in dit huis zou blijven en ik ben niet heelemaal gerust, gezien, dat er op mijn kloppen geen antwoord komt. De politie-agent keek verlegen. „Die kleine juffrouw Loring woont hier alleen met twee kinderen en er is geen man In huis. daarom houd ik altijd een extra oogje in het zeil. Het is wel een rare tijd voor Lord Perivale om bezoeken te maken, niet?" vroeg de agent, dien de zaak nog ongeloofwaardig voor kwam. „Wel, als je mij niet gelooft, zijn auto staat hier en als jij denkt, wel antwoord te Krijgen, probeer het dan maar," protesteerde de chauffeur nijdig. De derde serie kloppen waren van de hand van den politieagent en hadden Hetty's flauwte ten gevolge; toen er echter twee of drie minuten verstreken waren en er nog steeds geen antwoord kwam, besloot de die naar der wet op zijn eigen houtje een onderzoek in te stellen. „Blijf jy hier en bewaak de voordeur, dan zal ik ach terom loopen en zien of er onraad is", sprak de agent. De groote. openslaande deuren zwaaiden heen en weer in hun scharnieren en het was dus heel gemakkelijk voor den politiedisnaar om naar binnen te wandelen en de ontdekking te doen, die een algemeene opschudding teweeg bracht, toen zij bekend werd. Men probeerde vruchteloos Lord Perivale bij bewust zijn te brengen en hij werd in zijn eigen auto naar het ziekenhuis overgebracht. Toen Hetty weer tot bezinning kwam, lag zij op de De gewijzigde stand is thans: N. Niedorp 1 5 3 0 2 17—8 6 M.F.C. 1 3 2 0 1 12—6 4 Andijk 1 3 1 1 1 8-8 3 West Frisia 3 3 1 1 1 4—8 3 Strandvogels 1 2 1 0 1 46 2 Hollandia 3 2 0 0 2 2—11 0 Tweede klasse D. De Alkmaarsche Boys reserves verpetterden de D.T.S.- dlto's ln eigen huis met een geweldige nederlaag, ter wijl Acmaria 4 haar kans zag dalen, door in Uitgeest van het heusch niet sterke Uitgeest 2 te verliezen. Mmaria 4 r. s.v. 1 Mkm. Boys 2 Schoorl 1 Mkmaar 2 Uitgeest 2 D.T.S. 2 15—12 168 26—13 2010 4—8 921 3—21 Derde klasse B. Alcmaria 5 zond Vrone 2 met een kleine nederlaag huiswaarts, wat ons van de bq keuze gedegradeerde Vronlanen geducht tegenvalt. Bergen 2 werd in eigen huls door K.S.V. 1 geklopt en zag haar kans geducht dalen. Ursem 1 wist door een gelijk spel thuis tegen C.S.V. 2 haar eerste winstnunt te incasseeren. En nu er één schaap over den dam is....? Alkm. Boys 3 5 5 0 0 30—11 10 K.S.V. 1 4 3 0 1 21—13 6 Rergen 2 5 3 0 2 14—11 6 <"\S.V. 2 6 2 1 3 23—22 5 Mrmaria 5 2 1 0 1 2—7 2 TTiteeest 3 4 1 0 3 5—16 2 TTrrem 1 5 0 1 4 4—18 1 Vrone 2 1 0 0 1 1—2 0 Vierde klasse. Schoorl 2 behield haar kans, door Ursem 2 in eigen huls te kloppen. K.S.V. 2 verloor te Castrlcum een r»unt door tegen C.S.V. 3 gelijk te spelen. Alkmaarsche Boys4 stelde weer eens teleur, door zich ln eigen huls te laten kloppen. Adspiranten H. Bestond er vorig jaar een heftige strijd tusschen de Boys-adspiranten en die van Bergen om het kampioen schap van de afdeeling. thans waren het de Alkmaar ders tegen Uitgeest a. Beide ploegen stonden nog zon der verliespunten aan den kop en het treffen Uitgeest aBoys a was van veel belang. De Alkmaarders na men de leiding, door een overwinning. Alcmaria a verloor van Schoorl a. Alkm. Boys a 5 5 0 0 31—5 10 Uitgeest a 5 4 0 1 25-6 8 Schoorl a 4 3 0 1 11—9 6 Alcmaria a 6 3 0 3 17—17 6 ATkmaar a 5 1 0 4 6—17 2 Bergen a 2 0 0 2 2—8 0 C.S.V. a 5 0 0 5 8-33 0 KOLHORN. Zondagmiddag speelde Kolhorn 1 tegen D.O.S K.0 2. Reeds spoedig na den aftrap is te zien, dat K. ster ker is. Toch weet K daar geen voordeel uit te trek ken. voor dat een der D.-backs zelf in doel trapt. De rust ging in met een 20 voorsprong voor Kolhorn Een moment van verslapping bij K. gaf D. gele genheid tegen te scoren (2—1). Nu begint K. weer en maakt 3—1. Zelfs werd het 41, waarmee het ein de komt. De half-plaatselijke wedstrijd tegen D.E.S. staat voor Zondag op het programma Ook de adspiranten gaan Zondag naar D.E.S. OUDESLU1S. D.O.S.K.O. I had bezoek van Watervogels I uit Den Helder. In een gelijk opgaanden wedstrijd is het D. gelukt met 3—2 te winnen. D. loopt direct nog al hard van stapel, doch als W na een poosje wat meer komt opzetten, weten zij de leiding te nemen. Wanneer even later D. het spal een moment flink over de wenken gooit, maakt de D. rechtsbuiten ge lijk. Voor de rust neemt W. met een mooi schot wederom de leiding. Rust 21 voor W. Na de rust weet D. na een poosje gelijk te maken, door haar rechtsbinnen, terwijl de D. midvoor zijn club zelfs de leiding weet t ebezorgen, welke zij niet meer afstaat, alhoewel W de laatste minuut nog een prachtige kans krijgt om gelijk te maken. D.O.S.K.O. II was op bezoek bij Kolhorn I en ver loor met 41. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. II bezoek van Sparta III. sofa in haar klein salonnetje en over haar gebogen stond de verbaasde agent, met een glas water ln zijn hand. Haar oog viel op het haardkleedje met zijn vreese- lijke vlekken en zij huiverde. „Voelt u zich wat beter, juffrouw", vroeg de vrien delijke en doods-nieuwsgierige agent. Hij had ambitie om overgeplaatst te worden bij den onderzoekingsdïenst van Scoüand Yard en te oordeelen naar het resultaat zijneT nasporingen was de verwon ding van Lord Perivale het gevolg van een vuitslag van den vuistslag van een sterken man! „Wat is er gebeurd?" waagde hij te vragen, daar Hetty geen woord sprak. Hetty's vermoeid brein was een en al verwarring Wat kon zij den man zeggen? Hoe kon zij haar vader beschermen, wanneer Lord Perivale de heele ellendige geschiedenis ging vertellen zoodra hij tot bewustzijn kwam? Er scheen geen uitweg en Hetty schudde hulpeloos met haar hoofd als om te beduiden, dat zij zich niet kon herinneren wat er eigenlijk gebeurd was. Op dat oogenbllk kwamen twee andere politie-agenten binnen, die door het bureau gezonden waren om Hetty mee te nemen, terwijl anderen hielpen in de achtervol ging van den ontvluchten misdadiger. „Het blijkt haar vader te zijn en op de een of andere manier schijnt de broer van Lord Perivale bij het geval betrokken te wezen; hoe den vork in den steel zit, weet ik niet meer precies, maar hij schuimbekt van woede omdat de kerel ontsnapt Is," vertelde een der nieuwe aangekomenen. Hetty voelde zich wee en koud terwijl zij luisterde. Met geheel haar hart was ze bij haar vader en zij hoop te vurig, dat het hem gelukt mocht zijn veilig te ont snappen. „U moet u aankleeden juffrouw en met mij meegaan naar het politiebureau," deelde de agent, die hoopte in den detective-dienst te komen, mede. Hetty keek met groote verschrikte oogen naar hem op. „Neen maar, dat kan ik niet; Chick en Dumpeling. mijn kleine broer je en zusje slapen boven en zij zul len zoo bang zijn als ik er morgenochtend niet ben. Chick is bovendien nog ziek en moet extra verzorging hebben." Hetty aprak zoo eenvoudig en zoo absoluut serieus, dat de jonge agent iets deed, wat heeelmaal niet me: zijn dienst in overeenstemming te brengen was. „Maakt u maar geen zorg over de kleintjes, juffrouw. Ik zal mijn vrouw morgenochtend naar ze toe sturen, maar ik moet u heusch mèenemen naar het bureau om enkele vragen te beantwoorden," eindigde hij zoo vrien Dc V.V.V.V.V. vergaderde Maandagavond ten hui ze van den heer C. Vis, alhier. Een twintigtal per sonen was aanwezig. De Voorzitter, de heer A. Ootjers, opende de ver gadering met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer J. Keizer, de notulen der vorige vergadering voorlas, welke onder dankzegging wer den goedgekeurd en vastgesteld. Hierna bracht de secretaris verslag uit van de ge houden feesten en waar het 't laatste verslag zal zijn, dat de secretaris zal maken door zijn vertrek naar een andere gemeente, herinnerde de secretaris in zijn verslag aan het ontstaan der vereeniging, als ge volg van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Van dien tijd dateert de vereeniging als een vooraan staande vereeniging op sportgebied. Gewezen werd op de georganiseerde wielerwedstrijden, gymnast iek- demonstraties, vliegdemonstraties, ballonwcdstrij- den en windhondenrennen, welke steeds goed ge slaagd zijn. Verder wees de secretaris op de mede werking van den burgemeester, welke men reeds di rect vanaf zijn intrede in de gemeente heeft mogen ontvangen door zijn berschermheerschap in woord en daad. Hulde werd gebracht aan het bestuur en commissa rissen. in het bizonder aan den heer A. Ootjers. al9 voorzitter, den heer P. Heertjes als penningmeester en den heer H. Tauber als terreinexpert en werd de hoop uitgesproken, dat men nog vele feesten mag organiseeren met de medewerking van de nieuwe commissarissen. De feesten van dit jaar, evenals de kinderfeesten, zijn goed geslaagd. Ook de uitvoeiing van „Jong Le ven" was in orde. Dank werd gebracht aan bestuur en commissarissen voor de verleende medewerking bij deze feesten en eindige het verslag met te wij zen op het spreekwoord „Eendracht maakt macht!". De Voorzitter dankt voor dit verslag, waarin en kele personen worden genoemd, doch waar er een is vergeten, en dat is de secretaris zelf. die zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan, waarvoor spr. den heer Keizer dank brengt. Ook Burgemeester Wijnveldt, de beschermheer der vereeniging, brengt den heer Keizer hartelijke woor den van dank. Het doet spr. leed, dat de heer Kei zer heen gaat. want raenschcn die zich aan het ver- eenigingsleven willen geven, moet men met een kaarsje zoeken. Spr. hoopte dat de vereeniging toch nog op den steun van den heer Keizer mag rekenen. De heer Keizer dankt voor de tot hem gespro ken woorden, zeggende, dat hij alles wat spr. voor de vereeniging heeft gedaan, met ambitie heeft ge daan en geeft de verzekering dat men niet te ver geefs hij hem zal aankloppen. Het dopl der vereeni ging is geweest Oudkarspel een naam te geven als een vooraanstaande plaats op sportgebied, wat nu liet geval reeds is. Spr. wenschte dat allen met opge wektheid hun taak zullen vervullen. Rekening penningmeester, De rekening van den penningmeester, den heer P. Heertjes, gaf aan ontvangsten f441.02. uitgaven f587.50, alzoo een nadeelig saldo van f 140.48. Men is in verhouding tot het vorige jaar met de on kosten naar beneden gegaan, doch tengevolge van de contributieverlaging en de strop aan de zaaluitvoe ring heeft men dit nadeelig slot gekregen. Voor dit bedrag zal een leening moeten worden gesloten bij de spaarbank en zal een weg moeten worden ge zocht, de gelden weer terug te krijgen. Bestuursverkiezing. De Voorzitter stelde voor, om in het vervolg éteeds een bestuursverkiezing te houden met dien verstande dat ieder bestuurslid voor 5 jaar wordt gekozen en dat er elk jaar een aftreedt. Het voorstel van den Voorzitter om thans een ge heel nieuw bestuur te verkiezen, werd aangenomen en luidde de uitslag der verkiezing, dat de hceren A. Ootjers, H. Tauber, Jb. Kroon Cz., P. Heertjes, C. Rootjes en C. Met werden gekozen en allen hunne benoeming aannamen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Besloten werd om ter dekking van het nadeelig saldo een verloting te organiseeren met 2000 loten 15 cent per lot. De heer J. Keizer werd op voorstel van den be schermheer benoemd tot eere-lid der vereeniging, welke benoeming werd aangenomen onder dankzeg ging. De heer Kay wilde de contributie per maand op halen. welk voorstel in het bestuur zal worden overwogen. Nadat de heer Jb. Kroon den heer Keizer nog eeni ge woorden van dank had toegesproken, sloot de voorzitter de vergadering, hopende dat in 1933 de feesten onder gunstiger omstandigheden mogen wor den gehouden. delijk als hij kon. Hetty trok haar mantel aan en zette een wollen mutsje op haar blonde krullen, waardoor ze meer op een schoolmeisje dan op een volwassen jongedame leek: daarna ging ze met een bezwaard gemoed met den agent mede. Terwijl zij snel over den donkeren heuvel liepen, dacht zij er over, achter welken boom of welk boschje haar vader verscholen zou zitten, indien hij er nog was. Lord Perivale's auto stond, toen zij aankwamen, voor het politiebureau en bij haar binnenkomen zag zij den ouden man heel bleek en zenuwachtig, met verbonden hoofd zitten tegenover een grooten, officieel uitzienden beambte, die zooals zij terecht vermoedde, de inspecteur was. Lord Perivale wierp haar een kwaden, smalenden blik toe, maar hij sprak geen woord. Nadat de inspecteur het armzalig en ongelukkig uitziende figuurtje nauw keurig opgenomen had, noteerde hij enkele bijzonderhe den als haar naam, ouderdom, adres, beroep er.z. enz. „En heeft u eenig idee van de verblijfplaats van uw vader?" vroeg hij, terwijl hij zijn blik geen oogenblik van het eerlijke en openhartige gezichtje afwendde. „Ik weet niet waar mijn vader heen is gegaan", ant woordde zij, geheel naar waarheid. „Het meisje liegt!" snauwde Lord Perivale plotseling, terwq'1 hij vuurrood van woede werd. Hoewel Hetty niet in het minst aansprakelijk gesteld kon worden voor hetgeen er voorgevallen was, haatte Lord Perivale haar met allen haat, die in hem was. Tel kens weer herhaalde hij bij zich zeiven, dat hij nog lie ve' zijn zoon met eigen handen zou wurgen, dan het meisje vóór hem als schoondochter te erkennen. „Ik geloof. Lord Perivale, dat het het beste voor u zou zijn nu naar huis te gaan en wat te rusten; de jonge vrouw zal morgenochtend bij de eerste zitting ge hoord worden. Zeer zeker had Lord Perivale rust en verzorging noo- dig en er scheen geen enkele reden te zijn waarom hij nog langer op het politiebureau zou moeten blijven. „Zoeken de mannen den heuvel nauwkeurig af en worden alle stations wel goed bewaakt?" vroeg hij voor de vijftigste maal, sinds hij zijn bewustzijn herkregen had. „Ja zeker, mylord", antwoordde de inspecteur eenigs- zins geprikkeld. Met een blik vol woede, op het bleeke, vermoeide meis je op de houten bank, verliet Lord Perivale het politie bureau van Hampstead en reed naar huis, tiet. om te rusten, maar om lady Olga te helpen haar plan om Jack weg te krijgen ten uitvoer te brengen. Dit was nu van het meest urgente belang. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9