DE GESTOORDE ST. NIC0LAASAV0ND. Zaterdag 26 November 1932. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9183 NEDERLAND'S BODEM BEEFT WEER. HET WRAK VAN DE „P. C. HOOFT". SMOKKELKONING VOOR DE RECHTBANK. TAUBER OVER ZIJN NIET OPTREDEN. In turfschepen de grens over. Verpleegster aangerand. FIJNHOUTHANDEL Staatsloterij. Donderdagavond opnieuw aardschokken in Noord-Brabant en Limburg. Van veel minder beteekenis echter dan Zondag. Ponderdagavond is er in het Zuiden des lands we derom een aardschok gevoeld. In Schijndel, zoo seint men vandaar aan de Msb., werd men om half tien door een hevigen schok op geschrikt. Het verschijnsel duurde naar schatting vijf a zes seconden, korter dus dan Zondagavond, maar was naar men meende zeker niet minder hevig. De bevolking welke door de verschillende gebeur tenissen der laatste dagen verontrust is, ijlde naar buiten en groepte in de dorpsstraat samen, elk oogen- blik een herhaling verwachtende. Schade werd, voor zoover bekend, ditmaal niet aangericht, doch evenals de vorige malen, zal dat pas morgen goed te beoordeelen zijn. Maandag im mers bleek ook lerst dat de schokken van Zondag avond meer gevolgen hadden gehad, dan men aan- rankelijk had vermoed. Waarneming te Heerlen. In verband met deze waarneming heeft genoemd blad zich om nadero informaties gewend tot dr. W. Jongsmans, den directeur van het Geologisch bureau voor het mijngebied te Heerlen. In tegenstelling met Zondagavond, toen hij persoon lijk den schok zeTr duidelijk had bemerkt, had dr. Jongnians nu niets waargenomen. Een onderzoek van de seismografische toestellen bewees echter, dat er omstreeks half tien inderdaad weer een beving was geweest. De registratie daarvan was echter veel min der dan Zondagavond of Dinsdagnacht, zoodat moet worden aangenomen, dat de schok minder hevig is geweest, dan beide vorige malen. Met den stoot van Zondagnacht is het gebeurde niet te vergelijken. Niettemin was het in het geheel niet onmogelijk, dat men in Schijndel den indruk van het tegendeel had gekregen, na de ervaringen, welke men daar de laat ste nachten had opgedaan. In het algemeen genomen is er bij de stooten een sterke afnemende intensiteit te constateeren. Zondag avond was zij het sterkst met een hevigen stoot, in den nacht van Dinsdag op Woensdag was er cén flinke en later nog een kleine en nu gisteravond weer een heel kleine. Voor ongerustheid, hoe verklaarbaar ook op zich zelf, bestaat meende dr. Jongmans, al wilde hij zich uiteraard niet aan voorspellingen wagen geen gegronde reden. Het verschijnsel is geleidelijk aan het afnemen en niets doet vermoeden, dat het in kracht zal groeien. De werkzaamheden voor het lichten be gonnen. Het uitpompen van de olie. Donderdagmiddag zijn de werkzaamheden begon nen om het wrak van de „P. C. Hooft" te lichten. Men is aangevangen met het pompen van de olie uit het wrak. Het schip ligt in 9 M diep water, met dien ver stande. dat het achterschip, rustend op het taluud van den dijk, maar 3 meter diep ligt. Toen wij er Donderdagmiddag, aldus een medewerker van de N.R.Crt. op uitnoodiging van den havenmeester den heerv. d. Poll. een kijkje gingen nemen, lagen langs zij de P. C. Hooft verschillende vaartuigen van de firma Wijsmuller te IJmuiden, die met de berging belast is. Het waren: de Dolfijn, een werk vaartuig en de Nestor een der groote zeesleepbooten der fir ma. met bergingsinstallatie waartoe behooren zeer krachtige pompen. Ook troffen we bier aan een drie tal lichters van de Stadsreiniging. Twee ervan wa ren al geheel gevuld met olie: de derde werd volge pompt Door middel van een kr-ian Iaat men het wa ter, dat meegepompt wordt, uit de lichters wcgloo- pen. In het geheel was er al 80 toD olie uit het schip gepompt. Of die olie nog bruikbaar is? Misschien als stookolie. Als verheugend resultaat van het werk deelde men ons mee, dat in één uur de olie 8 c.M. gezakt was en in het kwartier, dat wij bij het schip vertoefden, werd dit reeds 12 c.M. Er werkten twee pompen met 5 slangen, uitgelegd in de machineka mer, die in verbinding staat met het geheele schip. Zoo wordt er 1000 ton olie per uur opgepompt. Het ligt in de bedoeling nog vier pompen te werk te stellen, waardoor de totale capaciteit wordt opge voerd tot 3000 ton per uur. Wanneer het werk klaar zal zijn is nog niet bekend Vandaag zullen twee duikers, de bekende Jan van Drimmelen en zijn maat, Klomp geheeten, het schip aan den buitenkant onderzoeken, om na te gaan of het lek is Is dat het geval, dan zullen de gaten zoo goed mogelijk ge dicht worden. Daarna zal het wrak gedokt worden, om in verband met de verzekering, de schade nauw keurig te kunnen vaststellen Door een der patrijspoorten wierpen wij een blik naar binnen. En wij zagen een donkere ruimte, als die van een grot. In het midden was een meertje van olie. waarin werklieden met hooge waterlaarzen, het goed doordrenkt van olie, rondplasten. Een hunner hield den trechter van een zuigslang zoover naar be neden, dat hoofdzakelijk olie werd opgezogen. Hier on daar lagen een soort van zwarte paddenstoelen: de tafeltjes van de voormalige eetzaal le klasse. Mant dit was de duistere grot waarin wij keken; de mannen met de waterlaarzen in het oliemeer lie pen op dezelfde plaats war eens de Javaantjes on hoorbaar af en aanslopen, op de hand balanceerend schotels met exquise spijzen: in eene omgeving vol luister van licht en weelde van kleuren. Het avontuur van Büderick. Szymanskl moet zich voor een buitengewone rechtbank te Düsseldorf verantwoorden. Voor de buitengewone rechtbank te Düsseldorf ston den Donderdag terecht de wapensmokkelaar Szymans- ki, bekend als „de smokkelkoning" en drie medeplich tigen, die op 27 September j.L in Duitschland bij Büde- rich werden gearresteerd bij het over de grens brengen van honderd automatische revolvers en 2500 patronen, die afkomstig waren uit België en via Nederlandsch gebied naar Duitschland waren gesmokkeld. Szymanskl legde thans een volledige bekentenis af. De wapens waren gekocht bij een firma te Luik en van daar naar Nederland gebracht. Op buitengewoon han dige wijze smokkelde Szymanski ze vervolgens naar Duitschiand. Een van zijn auto's was zoodanig ver bouwd, dat de wapens op bijna onvindbare plaatsen kon den worden opgeborgen. Op de meest geschikte plaats werd deze auto met wapens door zijn chauffeur Rltz, over de grens gebracht. Om den douane-beambten geen argwaan te geven, hadden zün zuster en zijn sohoon- moeder in de auto plaatsgenomen, terwijl Szymanskl zelf, die in Holland woonde, met een anderen auto op een andere plaats de grens passeerde. Over de grens ontmoetten de beide auto's elkaar en werd van plaats gewisseld. Szymanski. vergezeld van Rltz en een Neder lander. reed naar het hotel „Landsknecht" te Büderich bij Düsseldorf, waar de wapens zouden worden afgele verd aan den kooper, een zekeren Kaiser. met 2 tableilen, hy giënischer en prac- tischer dan losse ta bletten, kost slechts 10 cent. Alleen deze beide verpakkingen garan deeren U de echte Aspirin-tabletten, welke uitsluitend door de BAYER-fabrieken ver vaardigd worden. Elke tablet, welke niet het BAYER-kruis draagt, is geen Aspirin. Deze Kaiser. met wien Szymanski zaken dacht te doen, was in werkelijkheid een douane-beambte, die op zettelijk contact met Szymanski had gezocht om hem te kunnen betrappen. Toen de wapens uitgeladen zouden worden, passeerden eenige personen het hotel, die even eens douane-beambten bleken te zijn en zich als zooda nig bekend maakten. Drie helpers werden gearresteerd, doch Szymanski zelf zag kans in een auto te springen en te vluchten, hoewel hem halt werd toegeroepen. Hij werd in den borst getroffen door een der kogels, die hem werden nagevuurd en een douane-beambte zag kans eveneens in den auto te springen en na een korte worsteling de handrem aan te trekken, waardoor de auto tegen een boom reed en Szymanski door de douane beambten gearresteerd kon worden. Volgens de verklaringen van Szymanski waren de wapends, die hij naar Duitschland smokkelde, niet in opdracht van bepaalde koopers gekocht. Het schijnt dat Szymanski inderdaad naar koopers zocht en toen al da delijk terecht kwam bij den zoogenaamden Kaiser. De straffen. Wolf* meldt nader, dat Szymanski tot 1 jaar en 3 maanden tuchthuis is veroordeeld; 3 andere verdachten hebben ieder 9 maanden gevangenisstraf gekregen. Wat Herr Kammersanger er zelf over ver- telde. Richard Tauber, die zijn domicilie van Amsterdam naar Den Haag verplaatst heeft, heeft gistermiddag in een persconferentie een nabeschouwing gehouden over het niet-doorgaan van de aangekondigde voorstellingen met het ensemble van de operette-Eckhardt in den Hol- landschen Schouwburg te Amsterdam. Men heeft gele zen, dat deze voorstellingen, nadat er twee gegeven wa ren, afgebroken zijn. In verband hiermee is aanstonds meegedeeld, dat Tauber zou geweigerd hebben op te treden, later, dat hij ziek geworden was. Volgens zijn eeigen mededeelingen is noch het een noch het ander waar. Niet hij heeft afgezegd, maar de directie van het ensemble-Eckhardt heeft hem het voorstel gedaan de voorstellingen te staken, ten eerste omdat gebleken was, dat in tegenstelling met de voorstellingen in den Stadsschouwburg, die telkenmale uitverkocht waren, voor de voorstellingen In den Hollandschen Schouwburg slechts matige belangstelling bestond, wat men meende te moeten wijten aan impopulariteit van het theater en ten tweede omdat de directie zag aankomen, dat haar schuldeischers de recettes in beslag zouden nemen. Ri chard Tauber voegde hieraan toe, dat hij in den Hol landschen Schouwburg reeds drie avonden zonder gage gespeeld had toen het besluit de voorstellingen aldaar te staken met zijn goedvinden genomen werd. Hij gaf de verzekering, dat dit besluit in geen enkel opzicht het gevolg is geweest van zijn eischen. Dat hij ziek ge weest zou zijn noemde hü volkomen onwaar, hij was slechts een beetje heesch geweest, maar de dokter, dien hij geraadpleegd had. had daarin in het minst geen bezwaar tegen optreden gezien. Teneinde onge stoorde voortzetting van de voorstellingen, die nog te Amsterdam, in den Stadsschouwburg, te Rotterdam, in Den Haag en elders zijn uitgeschreven, te verzekeren, is een vorm gevonden .waardoor wel de medewerking van het ensemble-Eckhardt is verkregen, maar de directie en haar aansprakelijkheid jegens derden zijn uitgeschakeld. Te Rotterdam speelt men Zondag en Maandag, op 1 December beginnen in de Scala de Haagsche voorstellingen van Das Dreimaderlhaus, afge wisseld met Das Land des Lachelns. Wapensmokkelari] aan de Duitsche grens. Douane-beambten te Nordborn hebben wederom een grooto wapensmokkelaffaire ontdekt. Het „Osnabrücker Tageblatt" weet hieromtrent mede te deelen, dat uit het onderzoek is gebleken, dat voor het smokkelen der wapens turfschepen wer den gebruikt, die Drentsche turf langs hot Vecht- Eemskanaal naar Duitschland brachten. De te Nord- horn ontdekte wapenzending bestond uit een groot aantal karabijnen van de Belgische wapenfirma Or- ban-Ferrère. De wapens waren verborgen in eenige turfschepen. Zij waren bedekt met zeildoek, waarover- heen een vrij dunne laag turf was gestapeld. Men vermoedt, dat als „turf" reeds verscheidene schepen met wapens uit Nederland naar Duitschland zijn gesmokkeld. Te Nordhorn doen allerlei geruchten de ronde en het „Osnabrücker Tageblatt" verwacht, dat de autoriteiten zoo uitvoerig mogelijke ophel dering over deze zaak zullen geven. Na haar van haar geld te hebben beroofd, in de bosschen gevlucht. De dader go- vat. Donderdagmiddag omstreeks 3 uur reed een ver pleegster van de stichting Wolfheeze per fiets op het rijwielpad Ede—Wolfheeze, dat langs de spoorlijn loopt. Ter hoogte van blokhuis 20 liep een man voor haar uit, die toen het meisje hem passeerde, haar met fiets en al ondersteboven wierp en zich vervol gens op haar wierp, terwijl hij haar mond met de hand dicht hield. De man beroofde de verpleegster, de 18-jarige P. v. E. van een tasch, welke eenig geld bevatte. Daarop nam hij de vlucht in dc bosschen. Na eenige uren zoeken mocht het de rijks- en gemeente politie gelukken den dader, een zwerver, G. E. ge naamd, te arresteeren. Schager Houthandel N.V. Teak Eiken Beuken - Ypen Esschen Satijn-Noten, enz. enz. TRIPLEX Bouw- en Isolatieplaten in alle soorten en maten. Carbolineum, in diverse kleuren. E T E R N I T Golf- en vlakke platen. mam LIJSTWERK, wêêêê TELEFOON No. 68 - SCHAGEN. Telegram-adres: KRIMP. UIT ONZE OOST. DE LONGPEST. Opleving geconstateerd. Tjiamis, 24 November (Aneta): In het tot dusver ver schoond gebleven district Pendjaloe Is een kleine ex plosie van longpeet opgetreden. Maatregelen ter isola tie, zijn getroffen. i Padalarang, 24 November (Aneta): In de dessa Tji- masem is een opleving van de pest geconstateerd. Maat regelen ter bestrijding zijn getroffen. OPBRENGST LANDSMIDDELEN. In 9 maanden f 63 m 11 li oen minder dan ia 193L Batavia, 24 November (Aneta): Het totaal van do opbrengst der landsmiddelen bedroeg over September f 39.700.000, tegenover f 46.100.000 in September 1931. Hierdoor is het totaal der opbrengst in de eerste 9 maanden van 1932 gebracht op f 319.000.000, tegenover f 382.100.000 in de overeenkomstige periode van 1931. Er valt dus een achteruitgang te constateeren van f 63.100.000. DE VERHOOGDE WERKING TAN DE KRAKATAU. Batavia: De op Lang-eiland geplaatste vulkanoloog meldt, dat Dinsdag elke twee of drie minuten erupties plaats vonden tot een hoogte van 600 tot 1000 M. Er waren twee eruptlepunten. Woensdag werd eruptieve activiteit geconstateerd ln het Westelijk deel van den ouden krater. In de Oostelijke helft van den krater heeft zich een nieuwe ringmuur gevormd. De oude Zuid-Westelijke kratermuur is gedeelteijk vernieuwd. Het eiland ligt hooger. Trekking van Donderdag 24 November. le klasse 4« lijst Nos. 4880 6152 19470 f 100. Prijzen van f 20. 24 289 881 915 945 1237 1425 1825 2126 2143 2227 2234 2298 2319 2323 2626 2921 2944 3155 3269 3568 4394 4451 5495 5845 6224 6740 7069 7252 7292 7479 7508 7533 7572 7903 8124 8128 8398 904' 9241 9416 9670 9670 9766 9926 10369 10561 10717 11634 11746 12002 12258 12427 12746 13281 13309 13629 14056 14481 15043 15156 15242 15577 15835 15916 15992 16043 16289 16346 17463 17606 17687 17690 17785 17814 17842 18068 18447 18508 18535 18628 18632 18745 18870 18890 18972 19143 19159 19200 19230 19488 19576 19714 19729 19911 20506 20808 Ree. v. 22 Nov. No. 2194 m.z. 2191. Kort verhaal Door IWAN GILGEL. IN dezen tijd van het Jaar ligt het dorpshotel „In ae gouden Leeuw", niettegenstaande het in de kom van het gehucht is gelegen, vrij eenzaam en stil. En op dien avond, Sint Nicolaasavond, de groote gelagkamer heelemaal verlaten. Gasten komen er in de wintermaanden al héél weinig en op dezen avond natuurlijk heelemaal niet; ieder viert het "eest van den goeden Sint thuis. De waard en waardin zitten in de huiskamer, de kinderen zijn reeds naar bed. De waard zit verdiept in berekeningen; hij Is van plan tegen het voorjaar het hotel te verbouwen en de Waardin leest de dorpskrant. Haar oog valt op een van fc,gemengde berichten: ..Een ontzettende misdaad is in den afgeloopen »acht te Nergenshulzen gepleegd. Een oude, gebrekkige vrouw, een zekere juffrouw Snoekers, die geheel alleen fn haar huisje woonde, is des morgens vroeg door de buren in haar bed vermoord gevonden. Meer dan zeven wonden hebben de misdadigers hun slachtoffer, blijkbaar door middel van een hamer, toegebracht. Na bet plegen van deze gruweldaad hebben zij alles in het vertrek doorzocht en door elkaar gehaald en ongeveer riehonderd gulden aan geld medegenomen. De politie ®u justitie hebben onmiddellijk een ernstig onderzoek ingesteld en zijn gelukkig de misdadigers reeds op het spoor. Verdacht worden twee nog jeugdige personen, de een groot en mager met zwart haar en een haviksneus, ae ander iets kleiner, zonder baard, met kortgeknipt baar en blauwe oogen „De schurken, de ellendelingen!" mompelt de waar din. Meteen hoort zij menschen de groote gelagkamer binnengaan. „Ja, ga jij even!" zegt haar man, voortgaand met zijn berekeningen. Zij gaat de gelagkamer binnen en wordt bleek van schrik. Daar staan twee jongelieden, de een groot en mager, met zwarte haren en een haviksneus, de ander, iets kleiner, met kort geknipt haar en blauwe oogen. „Precies de moordenaars! Sprekend gelijkend", denkt de doodelijk verschrikte juffrouw bij zichzelf. „Geef ons eerst een cognacje", zegt de lange, „en dan willen we gaarne een kamer hebben. Heeft U er -een, die verwarmd kan worden?" „Ikikstottert de vrouw, bleek als een Hjk. Ze schenkt ieder een glaasje cognac in en roept haar man. „We wilden gaarne een kamer voor vannacht", be gint de lange weer: „heeft U hier centrale verwar ming?" „Neen, dat niet, maar er is een mooie kamér met twee bedden, waar een kachel staat. Ik zal die dade lijk laten aanleggen." De waard verlaat de gelagkamer, en zijn vrouw komt hem terstond achterna. „Moordenaars" fluistert zij hem in, „moordenaars, hier lees de courant." „Wat scheelt je nou?" vraagt haar echtvriend, maar hij leest toch het bericht. „Er zijn zooveel mannen met zwart haar en een haviksneus" zegt hij, „en ook zooveel met blauwe oogen en kortgeknipt haar. Gekheid!" „Jawel", antwoordt zijn vrouw, „maar lees verder." De groote heeft een reiszak bij zich en een donker bruine jas met zwart fluweelen kraag Nu verschiet ook de waard van kleur: aan den kap stok hangt een reiszak en een bruine overjas met zwart fluweelen kraag...! Thans is er geen twijfel meer mogelijk; de moordenaars van de weduwe Snoekers bevinden zich onder hun dak! „Ik zal.. Nee, ik blijf hier! Ik blijf voor de kin deren waken. Loop jij naar den burgemeester, dat is maar vijf minuten. Ik zal de kachel laten aanmaken, opdat ze geen argwaan krijgen." De burgemeester viert met gepaste vreugde den St. Nicolaasavond, als de waardin geheel ontdaan en bui ten adem het vertrek komt binnenstormen. „Om 's hemelswil... burgemeester... moordenaars... de moordenaars van juffrouw Snoekers uit Nergenshui- zen." Het duurt lang voor de burgemeester er in slaagt de juffrouw tot bedaren te brengen; met ernstig en be langstellend gelaat luistert hij daarna naar het verhaal. Hij laat de twee veldwaohters van het dorp ontbieden en legt bun den toestand uit.. „We zullen er met ons drieën heen gaan", zegt de burgemeester, „voor alle zekerheid zal ik ook de mare chaussee waarschuwen. Maar die moet heelemaal uit Niemandsdorp komen en daar zal allicht een uur mee heen gaan. We zullen echter, als het noodig is. eerder ingrijpen." Met de waardin trekt het drietal op pad. Onderweg klopt de burgemeester verschillende dorpelingen, die zich reeds ter ruste hebben begeven, uit hun bed. Een troep van ongeveer dertig man sterk, gewapend met hooivorken en dorschvlegels, bereikt tenslotte de plaats van bestemming. Met ontzagwekkend beleid laat de burgemeester het huis van alle zijden omsingelen en terwijl er een flinke sterke afdeeling beneden blijft, stapt de burgervader met de veldwachters de trap op. Met de meest mogelijke voorzichtigheid, als Indianen, die den vijand op het spoor zijn, sluipen zij naar de deur van de kamer boven, waar de beide heeren reeds zijn. Men kan de beide mannen duidelijk hooren spreken. „Zullen we de brandkast openbreken?" vraag de een .Natuurlijk", antwoordt de ander, „wij moeten alleen zorgen, dat we een deel van het geld in het bed van den knecht verbergen, dan valt alle verdenking op hem." De drie luisterenden kijken elkaar veelbeteekenend aan. „En de oude dan?" klinkt het verder. „Die maken we van kant!" „Dat spreekt vanzelf, maar ik meen: hoe? Met een hamer?" „Net als de weduwe Snoekers", fluistert een der veld wachters den burgemeester in 't oor. „Met een hamer, bah, dat is te ordinair! Maar. kom aan, dat kunnen we nog altijd zien. Hoofdzaak is, dat we de dochter rooven, naar den graaf van Hohenstein brengen...!" Dan geeft de burgemeester het teeken om binnen te gaan. De oudste veldwachter opent vastbesloten de deur. De beide boosdoeners staan heel kameraadschapplijk tegenover elkaar in de kamer. „In naam der wet", zegt de burgemeester op plech- tigen toon, „ik arresteer U!" „Ja, maar wat moet dat nu beteekenen?" vraagt de zwarte met het onschuldigste gezicht ter wereld. „Geen uitvluchten! Ontkenningen zullen U niet ba ten. Gij zijt de moordenaars van weduwe Snoekers!" „De weduwe Snoekers, wie is dat?" „Geef aatwoord! Welke brandkast wilt ge plunderen? Welken ouden man wilt ge vermoorden?" „Wie iemand vermoorden? Wij? Nee, maar die ia goed!" „En welk meisje wilt ge rooven en welke graaf be taalt U daarvoor?" Thans barstten de twee vreemdelingen in een Home risch gelach uit. „Nee. maar werkelijk, die is goed! Die is kostelijk!"1 „Meneeren", zegt de kleinste, „ik begin het te begrij pen. Wij zijn kennissen van den dokter, leden van do rederijkerskamer in de stad. waarvan hij vroeger ook lid is geweest. We hebben bij hem vanavond voor Sint Nicolaas en Piet de knecht gespeeld, maar konden bij hem niet logeeren. Daarom zijn we hierheen gegaan. Wat U zooeven hebt gehoord was niet anders dan een deel uit het tooneelstuk, dat onze rederijkerskamer a.s. Zaterdagavond opvoert en dat we samen nog eens repe- teeren. Nee. mèar zeg, die is goed...! Wij, moordenaars!" Den burgemeester gaat een licht op! Hij vraagt de papieren, hij telefoneert den dokter, die aJes bevestigt» die voor beiden instaat en een paar minuten later per soonlijk nog eens voor zoover noodig alles komt ophel deren. De heeren hadden natuurlijk bij mij overnacht, wan neer niet onverwacht mijn. schoonouders vanmorgen voor eenige dagen waren gekomen", verklaarde hij- Er zit voor den burgemeester niet anders op dan de heeren zijn excuses aan te bieden en den aftocht te blazen. Buiten legt hij den dorpelingen uit, dat de hooi vorken en dorschvlegels niet noodig zijn. „Gaat maar. rustig naar huis, menschen", zegt hij zacht. „Lieve help, wat een Sint Nicolaasavond", zucht de waardin. „Er rare geschiedenis," mompelt de burgemeester. Eit dan tot den veldwachter: Wat zullen de marechaussee® wel zeggen, als die straks komen. Wat een figuur! Ze zullen denken, dat ik gek ben! Wat jij, Berend?" „Ja, burgemeester," zegt Berend, „dat vind ik ookï Het is krek zooals burgemeester 't zegt!"

Schager Courant | 1932 | | pagina 13