Hitler Zaterdag 26 November 1932. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9183 Gefaald als Kabinetsformateur. DE JUWEELENDIEFSTAL BIJ DR. IR. PHILIPS. BOERDERIJ IN FRIESLAND AFGEBRAND. Moderne Tuinaanleg. Auto op een edelhert gereden. Hindenburg heeft het voorstel van Adolf Hitier, om hem de vorming van een presidentieel kabinet op te dragen, van de hand gewezen. Hitier ziet dus zijn vurigen wensch om rijkskan selier te worden, niet in vervulling gaan. Nog onbekend met deze beslissing omtrent de vorming van een nieuwe regeering in het Duit- sche rijk werd het onderstaande artikel geschre ven over den sociaal-nationalistisohen leider, wiens naam de laatste 8 dagen bij millioenen en nog eens millioenen zeer zeker eenige malen op de lippen is geweest. Het tracht in het kort een overzicht te geven van dezen verafgoden, maar ook gehaten Duit- schen partijleider, vanaf het oogenblik, waarop hij voor het voetlicht van het politieke wereld- tooneel verscheen. Afgescheiden dus van het feit, dat Hitier al9 Kabinetsformateur gefaald heeft, blijft dit artikel zijn waarde voor onze lezers behouden. Adolf Hitier trad het strijdperk binnen. Acht duizend mannen en vrouwen sprongen overeind, strekten hun handen en brachten den fascistischen groet. De kreet Hitier" schalde tusschen de muren van het Cir cus Krone. en vond weerklank bj de menigte, staande in de straten in Münohen. Negen jaar geleden hoorde ik in hetzelfde circus Hitier spreken. De helft van de zaal was leeg. Thans is er in Duitschland geen zaal. die groot genoeg is, om alle toehoorders te bevatten, die naar de redevoeringen van Hitier willen luisteren. Hitier dan sprak in het Circus Krone. Hij was een evangelist, die in een openlucht-meeting sprak. Zijn be keerlingen roerden zich. als hij zich roerde, lachten, als hij lachte, voelden met hem. Zij haatten met hem de republiek. Zij schimpten met hem op Frankrijk. De 8000 menschen waren het instrument, waarop Hitier een symphonie speelde van nationale hartstocht. Tien. vijftien, twintig millioen Duitschers misschien, vormen nu het Hitler-orkest door het geheele land. Nie- namd kan hun aantal op dit oogenblik precies bepalen, maar de dreigende klanken van hun tartende, uitdagen de massa hebben een sfeer van groote ongerustheid geschapen. Hitier. de evangelist, zou een nieuwe religie kunnen stichten. Hitler. de acteur, zou stampvolle zalen In vervoering kunnen brongen, Hitler, de redenaar, zou een revolutie kunnen maken. DE HELD. Twaalf jaar geleden liep Hitler met plannen voor een revolutie rond. Met zeven mannen stichtte hij de Na tionaal Socialistische Partij. Negen jaar geleden deed hij zjjn poging tot revolutie. Zijn onbeteekenende troe pen werden verstrooid door één salvo uit een machine geweer, Hitler ging naar de gevangenis. Eenige jaren ■was hij geheel vergeten. Op dit oogenblik is Adolf Hit ler, 43 jaar oud en zoon van een Oostenrijksch douane ambtenaar, de assistent architect en interieur-decora teur. de soldaat, die het in het Duitsche leger nooit verder bracht dan ordonnans-onderofficier, de uitge lachen en bespotte verwekker van een mislukten «Putsch" op dit oogenblik is dezelfde Hitler de afgod van millioenen Duitschers. Hetzij Hitler rijkskanselier *wdt. hetzij h(j de leiding behoudt van de grootste Duitsche politieke party, met dit tijdperk in Duitsch land zal zijn naam verbonden blijven. In dit Hitler-tijdvak is de Amerikaansche geldbeleg ging van 6 millioen dollar in Duitschland gegroeid tot ^n financieel probleem. De Amerikaansche ..business" vraagt: „Wat zal er gebeuren als Hitler de macht krijgt?" - Anderhalf uur lang hield Hitler de 8000 hoorders in Circus Krone geboeid. Een andere anderhalf uur zette Hitler mij in een interview zijn houding uiteen tegen over Amerika en tegenover buitenlandsche geldbeleg gingen in Duitschland, Onder het onbeweeglijke masker van Frederik den Groeten, dien Oswald Spengler noemde den eersten Na- tionaal-Socialist, zat Herr Hitler en ontwikkelde zijn Program. ..Buitenlandsch kapitaal belegd in Duitschland zal vei- 'SW zijn onder een Nationaal-Socialistisch regiem dan onder welk ander bewind ook", verklaarde Hitler. „En om vier redenen. Ten eerste, omdat alleen onder «atlonaai-socialistisch bewind Duitschland bevrijd zal vrorden van politieke sohulden, die het thans onmogelijk °or ons maken, aan onze particuliere verplichtingen te oldoen. Ten tweede, omdat het alleen onder nationaal- socialistisch bewind mogelijk zal zijn tot een duurzame verhouding tot Frankrijk te geraken. Ten derde, omdat nder een nationaal-socialistisch bewind Duitschland e geren zal toe te treden tot eenige overeenkomst, die n,et ,kan nakomen. Ten vierde, omdat alleen in™ na^'onaa'"soc'a'istisch bewind het communis- e m Duitschland kan worden vernietigd." ACTEUR OF ARTIST. w!'!Cr Was cc° hoffelijk gastheer. Hij had zelf zijn gVLi.1!;'-60" St0el tMSeschoven. Hij glimlachte even. ••hoi* f 'n 6611 2wart lakensch costuum, wit hemd. een ten, „5PPe b°°rc' en 2warte das' loek Hitler een ac- xeur ol een artist. Zi]n eerste 8000 aanhangers waren het instrument, waarop Hitler een symphonie speelde van Nationale hartstocht. - - ..Wij hebben besloten", legde hij uit, „de gelden, die wij geleend hebben, tot den laatstee cent terug te be talen. De wil om onze particuliere sohulden te voldoen is even sterk onder alle Duitschers, met uitzondering alleen van onze Bolsjewisten. Maar in verband met de kwestie van terugbetaling onzer buitenlandsche schuld, moeten wij scherp onder scheid maken tusschen het kapitaal van die schuld, de rente en de amortisatie er van. Ik kan u verzekeren, dat niemand het kapitaal zal aantasten. Elke penning er van zal worden terugbetaald. Maar de kwestie, hou het zal worden terugbetaald, is er een die afhangt van onze betalingsmogelijkheid. Duitschland was gedwon gen deze leeningen te sluiten door het bestaan der her stelbesprekingen. Dc noodzakelijkheid om onze politie ke schulden te voldoen noodzaakten ons deze particu liere verplichtingen aan te gaan. W\j leenden geld om onze herstelbetalingen te kunnen doen. Zoo werden per slot van rekening 75 procent van onze leeningen uit gestelde herstelbetalingen. Dat was het groote gevaar dat lag in het sluiten van vreemde leeningen. De trans actie leidde tot handeldrijven in herstelbetalingen. Wij erkennen onze particuliere schulden in weerwil van onze bedenkingen, omdat wij in de toekomst internatio nale betrekkingen moeten blijven onderhouden. Anders zouden wij elk contact met het overige deel der wereld moeten afbreken óf wij zouden rijp zijn voor de Bolsje wistische opvattingen inzake het particulier eigendom. Daarom hebben wij besloten onze particuliere schulden terug te betalen. Maar de interest van deze schulden was bepaald door de omstandigheden, waaronder deze leeningen waren gesloten. Duitschland moest deze lee ningen sluiten om aan onmogelijke elschen inzake de herstelbetalingen te voldoen. Onder deze pressie sloten wij leeningen tegen exhorbitant hoogc interest. Het zal, dunkt mjj, iedereen duidelijk zijn. dat deze rente eco nomisch langer niet meer verantwoord is. Daarom is het noodzakelijk, dat inzake de renten een nieuwe rege ling wordt getroffen en deze gebracht worden op een zoodanig peil, dat wij onze verplichtingen kunnen nako men. Meen echter niet, dat wij bij regeeringsmaatregel de rentevoet van onze buitenlandsche leeningen willen ver lagen. Wij willen alléén de rente verlaagd hebben in overleg, met onze crediteuren. Ik bedoel, dat wij al onze crediteuren bijeen zullen roepen en dan aan hen de situatie zullen uiteenzetten, teneinde na gemeen schappelijk overleg tot een bevredigende regeling te ge raken." HITLER OVER FRANKRIJK EN AMERIKA. Hitler, sprekende over Frankrijk, was een gansch an dere Hitler. Er was geen spoor meer van den weiwil lenden, goedmoedigen bourgeois, die menigeen dacht, dat hij zou worden als hij tot de macht geraakte. Hitler over Frankrijk was de vurige opstandige van vroeger. „Ik geloof, dat het veel beter zou zijn geweest als Frankrijk indertijd 10.000 gendarmen naar Duitschland had gezonden om te trachten de herstelbetalingen te krijgen dan dat de Duitschers geld leenden om die be talingen te kunnen doen. Wat zou Frankrijk bij zulk een optreden hebben verworven? Niets! En als het in de toekomst nog eens weer .zoo zou willen optreden, zou het precies evenveel ontvangen niets! Laat Frank rijk elk gebied bezetten, dat het wil het zal het spoe dig moeten ontruimen. En zulk een aanslag op het grondgebied van Duitschland zou leiden tot de volle dige annuleering van het Verdrag van Versailles. Mij dunkt, ook Amerika zou wel inzien, dat het Verdrag* van Versailles, dat na 14 jaar tot dergelijke dingen kan leiden, in strijd is met de Amerikaansche belangen en dat dit verdrag grondig dient te worden gewijzigd. Het doet er niet toe, dat Amerika zelf het Verdrag van Versailles niet onderteekend heeft, Ame- rika's weigering om het Verdrag van Versailles te on derteekenen, ontslaat het niet van zijn verantwoorde lijkheid die het draagt voor de gevolgen van den oorlog. Ik was soldaat tijdens den oorlog en het was mijn overtuiging, dat zonder Amerika's deelneming aan den krijg aan de zijde der geallieerden, wij zeker zouden hebben gewonnen. Maar of wij al of niet gewonnen hadden, het was een fout van Amerika, aan den oorlog deel te nemen. Als het niet aan den oorlog deelgenomen had, zou het in de positie zijn geweest van een mach tige neutrale natie, die beter in staat was de vredes voorwaarden te dicteeren dan het kon als deelnemer aan den krijg De wereld in haar geheel en Amerika zeker niet minder, zouden dan nu veel beter er aan toe zijn. Maar nu Amerika aan den oorlog heeft deelgenomen en mede verantwoordelijk is voor de gevolgen er van, is het niet anders dan een zedelijke plicht van Amerika om deel te nemen aan de reeds lang genoeg uitgestelde regeling inzake de herziening van het Verdrag van Versailles: het is zelfs een gebiedende noodzakelijkheid Laat Frankrijk maar in Duitschland komen. Als de Ver- eenigde Staten hun volle gewicht in de schaal gooien, zal er evenwicht zijn, en zal Parijs niet zijn zin kunnen doordrijven. En er zou van een werkelijke, blijvende vrede in Europa sprake kunnen zijn. Een goede verstandhouding tusschen Frankrijk en Duitschland acht Hitler slechts mogelijk onder twee voorwaarden. De eerste voorwaarde is, dat een natio- naal-socialistische regeering in Duitschland het bewind zal vervangen, dat een speelbal van Frankrijk is ge weest en dat deze nationaal-socialistische regeering de eer en de waardigheid van Duitschland zal herstellen. De tweede voorwaarde is, ,,dat Frankrijk zal ophouden ons als een tweede-rangs natie te beschouwen. Zoo lang Parijs ons nog beschouwt als Boches is er geen goede verstandhouding tusschen de twee landen mogelijk." „De Franschen" legde hij uit „zijn bevreesd. Er was een tijd, dat Napoleon In Berlijn stond en toch richtte Duitschland zich weer op. Maar het huidige Frankrijk is niet het Frankrijk van Napoleon en het tegenwooi*dige Duitschland is niet het Duitschland van Jena en Auerstadt: 1932 Is geen 1806. Ja, de Franschen zijn bevreesd, maar waar zijn zij bang voor? Zij hebben alles genomen, wat zij konden nemen. Onze oorlogsvloot, onze koopvaardijvloot, onze kolonies, onze goederen, onze gebieden, onze bezittin gen alles! Het eenige. wat zij niet konden nemen, was ons 65 millioen zielen tellende volk." Van dit volk is thans, dat valt niet te ontkennen, een groot deel Hitler toegedaan. En hoe! Toen hij zijn rede had beëindigd in Circus Krone riep een hooge tenorstem van het podium: „Duitschland!" „Ontwaak!" klonk het uit acht duizend kelen. En andermaal: „Duitschland!" En wederom: „Ont waak!" Den derden keer zwol de kreet tot een oorverdooven- dei uitbarsting van enthousiasme.'Wel weet Hitler de menigte op te zweepen en mee te voeren! Zijn tegen standers dienen daarmee ter dege rekening te houden. Nog een tweede verdachte, nl. de gewezen huisknecht, te Weenen gearresteerd. Hoe de Oostenrij ker te Den Haag in den val liep. Naar het Corr. Bur. verneemt, heeft commissaris Paree die met de Justitie het verder onderzoek in de zaak van den juweelendiefstal bij de familie Phi lips te Den Haag leidt, Donderdagmiddag uit Wee nen bericht ontvangen, dat ook de tweede verdachte in deze affaire, de Oostenrijker D., daar ter stede is aangehouden. D., die naai men zich herinnert als huisknecht bij dr. ir. Philips in betrekking is geweest is te Weenen aan de Justitie overgeleverd en hij zal zich daar voor het gerecht hebben te verantwoor den, want op grond van de Oostenrijksche wet kan hij in een geval als het onderhavige niet worden uitge leverd. Hoe M. in den val liep. Omtrent de arrestatie van M. in diens flatwoning aan de Van liogenhoucklaan weet de „Av. P." nog de volgende bijzonderheden te vermelden. Nadat de drie in verband met Uit misdrijf aanvan kelijk gearresteerde Oostenrijkers weer in vrijheid gesteld en over de grens geleid waren, is een van hen, M., naar men weet spoedig teruggekeerd (op Zaterdag jl.) en door de politie, nadat hij gesignaleerd was. in liet oog gehouden. Vóór zijn vertrek had hij meegedeeld, het rijk te zullen aanspreken voor een schadevergoeding, om- dut hij als „onschuldige zoolang was vastgehouden. Deze M. was tevoren gedurende ongeveer een jaar als schoenmaker werkzaam geweest in dc schoen makerij Rapiditas, Wat kwam M. hier doen? Van het moment af, dat de politie wist, dat hij weer terug was, is hij ge schaduwd. Dit geschiedde zoo goed. dat M. tenslotte argeloos in dun val is geloopcn. Toch duurde het nog drie volle dagen, alvorens men va, op hem kreeg. Dinsdagavond begaf M. zich naar de schoenmake rij Rapiditas aan den Schenkweg. Daar had hij als filiaalchef in een tweetal achtcrKamertjes en een keuken gedurende een jaar gewoond. De zaak was om acht uur gesloten door oen vrou welijke bediende. Alles v\a® er dus donker en ver laten. De eerste verdieping van het bovenhuis is onbewoond. M. meende dus ongestoord en ongezien in deze, op dat uur zeer stille straat zijn vroegere woning te kunnen betreden, llij ontsloot de huis deur met een vermoedelijk door hem nagemaakten sleutel en betrad aldus dc woonvertrekken van het perceel, die sedert 5 weken in gebruik zijn bij een ze keren D., die echter niets met de schoenmakerij uit staande heeft. Op vakkundige wijze wist de insluiper ook de slo ten te verwijderen van de deur, welke naar de ach ter den winkel gelegen woonkamer van den heer D. leidt, welke deze speciaal in verband met het feit, dat M. weer in vrijheid was gesteld, had laten aanbrengen. Al spoedig bleek het eigenlijke doel van dezen even geheimzinnigen als brutalen tocht het naast dc woonkamer gelegen keukentje te zijn. M. begon met het opbreken van den houten vloer, waarna hij op de opengekomen plaats begon te gra ven. Terwijl tergend langzaam, minuut na minuut ver streek, en van alle zijden de politiemannen buiten nauwlettend de winkeldeur in het oog hielden, ver scheen hij eindelijk weer in de deuropening. Be hoedzaam sloot hij de winkeldeur. Op hetzelfde oogenblik werd hij echter in de kleine portiek vóór den winkel ingang door ervaren handen vastgegre pen. Even weerklonk een droge geklik van een paar handboeien en reeds hadden gretige handen den Oostenrijker van het zakje dat hij meebracht en waarin voor enkele tonnen gouds was geborgen, ont last. Onmiddellijk werd M. naar het hoofdbureau van politie overgebracht, terwijl de politie een aanvang maakte met de huiszoeking, waarbij men nogmaals den keukenvloer openbrak. Tot niet geringe verrassing van de aanwezige po litiemannen vond men toen, ruim 80 duim onder den grond, de eveneens bij den heer Philips gestolen zak met 1000 gouden pondjes. Het vermoeden van de politie, dat M.'s reis naar ons land en speciaal naar dc residentie, slechts on dernomen was met het plan, den nog steeds niet ge vonden kostbaren buit, in handen te krijgen en er zoo snel als mogelijk de grens mee over te komen, werd hiermede bevestigd. M. is nog denzelfden avond aan een zeer scherp verhoor onderworpen, waarbij hij wederom zijn vroe gere houding aannam en zich terughoudend be toonde. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. 45 STUKS VEE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Tijdens een kort onweer ontstond Donderdagnacht te ongeveer half één brand in de groote boerderij van den heer J. Kok te Ter-Idzardt. Door den hevigen wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat de boerderij spoedig een vuurzee was, en niet kon wor den gered. De bewoners, die in hun slaap verrast werden, kon den zich ternauwernood in veiligheid stellen. Aan redden van het vee viel niet meer te denken en 45 stuks groot en klein vee kwamen in dc vlammen om. Ook de inboedel ging verloren. De brandspuit uit Wolvega, die spoedig op het terrein van den brand aanwezig was, kon tegen de vuurzee niets uitrichten. Dc schade, die vrij belangrijk is, wordt door verzeke ring gedekt. EEN KOE VOOR f 4.20. Volgens een bericht in de „Tel." zou een dezer da gen in het dorp Ameide aan de Lek bij een openbare verkooping o.m. een levende koe verkocht zijn voor den prijs van f420. Het zal bepaald wel geen „zwaar beestje" geweest zijn. Hitler-Varia. De Duitschers hebben er altijd van gehouden da namen van hun groote mannen te geven aan ver schillende producten. Reeds jaren heeft men de Bismarck-haringen, tegenwoordig heeft men ook een speciale soort ham uit Westfalen, die naar Hinden-» burg is genoemd. In de „Samen und Pflanzer-Anzciger" te Leipzig, een tuinbouwkundig tijdschrift, is nu de volgende annonce verschenen: Van mijn nieuwe Dahlia-variëteit „Duitschland Ontwaakt" welke bloeit in de kleuren van dc verboden S.A. troepen fbruin met roode strepen), ver koop ik kleine partijen sterke bollen a 80 pfenning per stuk. Kweekerij Wilhelm- shöhe". Kurort Kipsdorf in het Erzgebergte. Een nieuwe soort dahlia, die nu al naar Hitler is genoemd: het bewijs wel zijn populairiteit. oo Een Duitsch schrijver publiceerde, in een tijd schrift een geestdriftig artikel op Hitler, volgens zijn inzicht de grootste man, dien de wereld ooit had ge kend. Adolf toonde zich in het minst niet verrast, toen men hem deze bombast liet zien. „Ik wist het", zei hij met zijn „gewone b e- scheidenhei d". Kweekerij „Sursum Corda" te Schoorl. Uitgebreide geïll. Catalogus op aanvrage. Het dier gedood en de auto tasschen het dichte geboomte geschoten en voor een groot deel vernield. Een automobilist uit Utrecht, die Dinsdagavond op den straatweg van Apeldoorn naar Amersfoort reed, heeft met zijn wagen een aanrijding gehad, die wel bi zonder goed afgeloopcn is, aldus meldt het „Vad." Hij reed met een snelheid van ongeveer 75 K.M. even voorbij de Echoput, waar 't bosch in een dichte beplanting langs den weg staat. Plotseling sprong op slechts een tweetal meters afstand een groot edel hert over den weg. Het verschijnen van het dier was zóó plotseling, dat een aanrijding onvermijdelijk was. Met een geweldigen klap hotste de auto tegen het prachtige dier op, dat totaal verminkt werd. De lam pen van den auto sloegen stuk, zoodat er volslagen duisternis op den weg heerschte. De bestuurde» remde onmiddellijk met volle kracht, met het gevolg, dat de wagen tusschen het dichte ge boomte schoot dc stammen staan daar slechts een meter of vier van elkaar en geheel omdraaide, zoodat de kop van den auto naar Apeldoorn stond gekeerd. De radiator van den wagen was geheel in elkaar gedrukt, zoodat de auto naar een garage moest worden gesleept. De inzittenden zijn er zon der ongelukken afgekomen. Het dier, dat zoo zwaar was dat vier personen het nauwelijks konden optillen, was op slag dood. Even later staken nog twee herten den weg over. NEDERLANDSCHE VARKENSCENTRALE. Met ingang van 28 November zullen alle varkens rechtstreeks van de centrale wor den betrokken. Reeds gedurende eenige weken betrekt de Neder- landsche Varkcnsccntrale het grootste gedeelte der varkens, welke zij noodig heeft, door middel van haar eigen leveringsorganisatie, rechtstreeks van de boeren. Niet geheel was zulks tot nu toe het geval met* de zware varkens voor export, welke dc Neder- landsche Varkenscentrale voor een deel op de mark ten aankocht. Hierin zal thans verandering komen. Met. ingang van Maandag 2S dezer zal de Nederland- sche Varkenscentrale alle noodige varkens recht streeks van de boeren betrekken. Aankoopen op de markt zullen derhalve van dien dag af niet meer ge schieden. JAREN LANG MAAGSTOORNISSEN WEGENS INDIGESTIE. Kan nu weer alles eten, zonder eenig.e last naderhand. Toen deze 72-jarige vrouw een middel had gevon den tegen haar indigestie bleek het een middel te zijn, dat haar 70-jarige broer reeds lang gebruikte en waarmee hij zich tot een „toonbeeld van ge zondheid" opgewerkt had. Zij schrijft: „Jaren lang heb ik aan indigestie geleden en ik kon eenvoudig geen ei of aardappel eten. Dit jaar begon ik met de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts te nemen. En nu kan ik eieren en aardappelen eten zooveel ik wil zonder eenige stoornis nader hand. Jaren heb ik geleden. Ik nam voortdurend een laxeermiddel, maar het hielp niet. Mijn broer is een toonbeeld van gezondheid en geknipt voor een reclame voor Kruschen Salts. Hij is altijd vroolijk en gelukkig. Hij vergeet nooit zijn ochtenddosis oven- min als ik, nu ik er de waarde van ken. Mijn broer is 70 jaar oud en ik ben 72. We hebben alle reden deze schitterende zouten te waardeeren. Ik beveel ze ook al mijn vrienden aan." Mevr. M. E. M. De zes zouten in Kruschen helpen en regelen de lichaamsijfuncties in allerlei opzichten. Uw maag, lever en nieren worden tot betere functie aangespoord. U weet niet meer wat indigestie, hoofd pijn en neerslachtigheid is. U voelt zich lichamelijk en geestelijk als vernieuwd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Nu is het. de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op t oogenblik kunt U Kru schen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet vol komen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier, waar U hem kocht en hij zal U uw FT. 1.60 (uw geheele uitgave) zender omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gra tis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.)

Schager Courant | 1932 | | pagina 17