Alkmaarsche Causerie. Radioprogramma y WAAR EENS DE KOE TE LOEIEN STOND VLOEIT MEESTER WIJSHEID UIT ZIJN MOND. Hoog- en laaggeleerde luisteraars! Als je over goudmijnen hoort boomen, dan wordt na tuurlijk allereerst gedacht aan de gold rush van Charley Chaplin, aan Alaska, en madame Syvia met haar Zaan dammer schatgraverij! Geen mensch die het Alkmaar sche gemeentebestuur van zulke buitensporigheden zou verdenken. Maar ook gemeentebestuursleden hebben wel eens heldere oogenblikken en als gevolg van die intellectu- eele opflikkering is Alkmaar in 't bezit gekomen van de gemeentelijke radiodistributie, die volgens de schrift geleerden en Pharizeeën op het gemeentehuis in de toe komst de winst bij tonnen in het gemeentelaadje zal doen vloeien. Natuurlijk zijn er nu grootere uitgaven besteed voor afkoop van de fungeerendc distributiedirecteuren, want Alkmaar heeft behoorlijker manieren dan de regeering. Daar zeggen ze niet ais de groote straatlummel tegen het drie turven hooge kootertje: Geef hier je knikkers, die moet i k hebben, maar ze gaan fatsoenlijk marchan- deeren en vragen: How mutch. Hoeveel vraag je? En dan kunnen ze nog altijd net als de boer op de koe markt, handjeplak spelen en loven en bieden, tot ze aan 't langste eindje trekken, o zoo Ko! Afijn, we hebben dan op een nette manier de radio distributie in onze macht gekregen. Er is een keurige ondergrondsche leiding aangelegd, 'n leiding onder lei ding van Splinter Spierenburg, die met 'n stem als 'n gebarsten Cornet-piston als voorzanger fungeerde en door zijn rythmisch: héééé-gelijk! de arbeiders in de maat van hup Cato den kabel stipt gelijk liet vieren. Ja, je zou niet zeggen dat zelfs een aannemer van kabel- aanleg nog recitatief moet studeeren. Maai de natuur zit vol geheimenissen. Wie zou bijvoorbeeld ooit heb ben gedacht dat een boer in de Morrebok uit zijn maf- kist zou kunnen rollen door een aardbeving? En dat huiselijk drama heeft zich toch dezer dagen afgespeeld. Maar om op de stedelijke radio-distributie terug te smakken, ze hebben die zaak. na veel ruzie en literaire heibel in de krant, nu reusachtig voor elkaar. En aan- gezi?n deze tak van dienst onder de lichtbedrijven is gelogeerd, omreden de heer directeur Hofman ook op hef. terrein van de loudspieker kolossaal is georiënteerd (ik kan me nog niet begrijpen, hoe ze in den Bosch zoo vervloekt stom hebben kunnen zijn, om zoo'n veelzijdig genie te laten tippelen), hebben ze ook altijd de knup pel achter de deur. om sommige klaploopers die de con tributie niet betalen, de leiding af te knijpen en zonder muziek in 't donker te zetten. Ha. ha. laat ik u zeggen, dat mijn mede-gortbuikenaren linkmichels zijn! Het is natuurlijk nogal logisch dat die goudmijn mo menteel nog geen tonnen winst afwerpt, maar in het opzien komen spelen zijn de Hollandsche 40 plus-testen wonderknap. Ze doen niet anders dan wisseltjes trek ken op de toekomst. Dat hebben we gezien aan de Zui- derzeeplemping, waar ze de door storm, zeepsop en zon nebrand getaande visschers een ideale toekomst berei den als sigarenmakers of kippenmelkers. Wat een schit terend vooruitzicht! Wat 'n hemelsche zaligheid beloerd door het achterend van een verrekijker! En in afwachting van de dooie musch, waarmee ze onze grootvaderzeggers willen blijd maken, alsmede van de uitbarsting van de goudmijn door een tonnenwinst, hebben onze vroedschappelingen alvast voorgesteld een verhoogde tonnenbelasting met niet meer dan 100 procent. De tonnen beginnen dus al 'n aardige winst af te werpen, vóór ze zijn opgedolven. De tonnen belasting bedroeg 3 piek per jaar en zal nu worden op gevoerd tot 6 gulden. Ze willen natuurlijk het behoud van die welriekende instelling niet bevorderen, zooals er huichelachtig beminnelijk wordt bijgevoegd, maar die drie sjoof per tonnetje is toch hoogst welkom. De beeT- puttendienst zal ditmaal buiten beschouwing blijven. Je kunt echter de regeerende gortbuikers, import of eigen fokkerij, da's koek geliek. niet verder vertrouwen als dat je ze voor je ziet zitten, met in de eene hand 'n tikkie ouwe klare en in de andere een peukie lever worst, want zoo gauw ze de klavieren weer vrij krijgen, moet je dekking zoeken. O! niet gekomen, hoewel de kerkdienaar reeds in ambtsge waad met het gebedenboek in de hand uit de consisto riekamer was gekomen in de verwachting het jonge paar' bij het altar te zullen vinden. De priester, die eerst een uur geleden van buiten was gekomen, had evenmin als Jack een courant gezien. „O, maar het is iets heel gewoons, dat men op de bruid moet wachten; wees u maar niet ongerust, mijn heer Perivale." zei de oude man glimlachend, toen Jack om vijf minuten over twee bleek en zenuwachtig werd. Maar toen de klok verluidde, dat er een half uur voorbij was. begon ook ds priester bedenkelijk te kijken. „Zou het misschien aanbeveling verdienen een bood schap naar haar huis te zenden?" was de eenige raad, die hij geven kon. „Maar" voegde hij er aan toe, op zijn horloge kijkend, „dan zal het misschien te laat worden om de plechtig heid nog te voltrekken als u terugkomt. Ik zou U ra den tot morgen te wachten", eindigde hij vriendelijk. „Heel goed", zei Jack diep ongelukkig. Alle verwach ting was bij hem verdwenen; als het licht was gedoofd uit den dag, die de mooiste uit zijn leven had moeten zijn. Een ontzettende angst verteerde hem; er moet iets gebeurd zijn; daarvan was hij overtuigd. Een koud, wee gevoel maakte zich van hem meester tegelijkertijd kwam er een denkbeeld In hem op. Zou zijn vader iets te maken hebben met het niet verschijnen van Hetty? „Rijdt als de duivel naar dit adres", riep hij den chauffeur toe. die medelijdend keek naar het angstige bleeke jonge gezicht en bij zichzelf dacht hij, hoeveel beter het er in de wereld uit zou zien, wanneer er geen vrouwen waren. In Hetty's huis waren alle gordijnen neergelaten, toen Jack's taxi voorreed en in zijn angst dacht hij natuur lijk dadelijk het allerergste. „Hetty is dood!" snikte hij, terwijl hij met doodsangst In zijn oogen en de schrik in het hart zoo geweldig hard en lari£ aan de voordeur knopte, dat een buurvrouw voor het raam verscheen. Er kwam niemand; zeven maal herhaalde Jack zijn kloppen; toen probeerde hij de vensters te openen, maar die waren gegrendeld. Hij ging naar den achterkant van het huis en probeerde de achterdeur, die echter ook ge sloten was. De buurvrouw had wel de krant gelezen en was ook bij de rechtszitting geweest. Ze deed haar mantel en hoed aan en liep ijlings langs het pad van Hetty's kleinen voortuin. Zij wist wie Jack was... haar instinct had het haar gezegd. „Neemt u mij niet kwalijk..." begon zij; verbaasd keek Jack haar aan en greep naar zijn hoed. „Bent u mijnheer Perivale?" vroeg zij en toen hij knikte, ging zij voort met de graagte, die iedere vrouw eigen js, wanneer zij belangrijk nieuws ook al is het tragisch heeft mede te deelën. „Het verwondert mij, dat u denkt, juffrouw Loring thuis te vinden. Zij heeft het huis gisteravond laat, of liever gezegd vanochtend vroeg onder politiegeleidé ver Ontwerp voor een nieuwen gevelsteen onbreekbaarheid gegarandeerd). Welk onhebbelijke er echter vsn het domicilie van Vikkie uit het Victorlaparlt, u v?et wel. die juffrouw met die steenen vlerken, die altijd naar boven wijst, of ze zeggen wilHooger Peter, hier beneden droogt het niet. ook geleuterd mag worden, het staat zoo vast als de patentkaars van onzen wijzen en welbeminden bur- gervaar (exuseer mijn potlood, zetter) Willem Wen- delaar. dat Alkmaar zich kan beroepen op prachtige, vooral lager ondurwijstempels. Als je die kasteelen van buiten en binnen bekijkt, dan kom je toch tot de we tenschap, hoe het komt dat we nu zoo op 'n houtje knabbelen. De twee laatste cadeautjes uit de staatskas, voor ze op den bodem krabbelden, zijn lang niet mis. En het woord van onzen stedelijken voorganger, dat we deze buiten nog tijdig voor de catastrophe hadden binnen gehaald. is waard door handgeklap en voetgetrap be- applaudiseerd te worden! Als we dat kasteel van wetenschap en opvoeding, de Vondel-school, geplaatst in het polderland van Overdie aanschouwen, slaan we de handen ineen van bewonde rende verbazing of verbazende bewondering, als u dat mooier vindt! Zelfs de kunstrijk uitgevoerde glas in lood-ramen, door een specialen artist vervaardigd, ont breken niet, of zijn althans besteld. Ik snap werkelijk niet waarom ze er nog niet 'n lapje polderwei hebben bijgepikt, voor een wandelpark met zwanenvijver en een rosarium. Een volière en een roofdierengalerij had er eigenlijk ook nog wel bijgekund. Sijmen betaal, is er toch goed voor, wie doet je wat? Maar wie staat niet verstomd van de wondere evolutie der schepping? Waar eertijds de koeien bulkten, klinkt nu meesters neusge luid tot leering van het komende geslacht. Ook op de Molenbuurt is een dergelijk „Aya Sophia". Zoo'n Heilige wijsheid, zooals de hoofdkerk van Con- stantinopel door keizer Justianus in de 6e eeuw ge bouwd, werd genoemd, glorierijk verrezen. Een ernstige concurrent, ook geestelijk, van het Vondel Kasteel! Daar zijn óók de dubbeltjes niet aan gespaard. Laat ons ho pen, dat de resultaten in overeenstemming zijn met al die architectonische pracht en er minder ezels zullen worden gekweekt dan de ongelukkige ouwe lui, die ge doemd waren, al die weelde te moeten betalen. Met broedergroet: CAVE CANUM. ZONDAG 27 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA: 8.30 Tuinbouwhalfuurtje; 9.00 Voetbalmededee- Iingeh; 9.0-5 Veiligheidskwartiertje; 9.15 Orgelspel door Johan Jong; 9.40 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek; V.P.R.O.: 10.30 Kerkdienst; AVRO: 12.00 Omroeporkest; 2.00 Boekenhalfuurtje; 2.30 Concertge bouw-orkest; 4.00 Gramofoonmuziek en Sportuitslagen; VARA: 5.00 Kinderuurtje; 6.CO „De Flierefluiters"; 6.50 Uitzending voor den Alg. Bond van Handels- en Kan toorbedienden; 7.10 De Flierefluiters; AVRO: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Onv-oeporkest o.l.v. Nico Treep; 9.00 Koos Koen vraagt, Pl">:e Palla antwoordt; 9.20 Gramofoon muziek; 9.30 Concertgebouworkest; 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (1875 M-> N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding; K.R.O.: 9.30 Hoogmis; 11,45 Lezing; 12.00 Roosendaalsch pianokwartet en R.K. Manrfenlcoor; 1.30 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.00 Kerkelijke Maria-vereering in den advent; 2,30 Kon. Harmonie o.l.v. Somers; 4.30 Ziekenhalfuur; N.C.R.V.: 5.50 Kerkdienst uit Zwolle; K.R.O.: 7.45 Lezing; 8.10 Voetbaluitslagen; 8.20 Blijspel: 9.15 Vaz Dias; 10.40 Epiloog. laten en vanochtend om tien uur werd zij ervan be schuldigd haar vader te hebben geholpen bij zijn ont vluchten uit de gevangenis. Zij werd veroordeeld tot een jaar verbeterhuis en de kleintjes zijn vanochtend vroeg door een politie-agent weggehaald. Ik weet niet waar zij zijn..." eindigde zij. Dit verhaal moge in koude letters afgedrukt, harte loos klinken; toch was het dit niet. Het had de ver dienste van kort en duidelijk te zijn en de stem der vrouw klonk vol hartelijke sympathie. Terwijl Jack luisterde, scheen zijn geheele lichaam te verstijven: zijn lippen werden wit en in zijn vriendelijke blauwe oogen smetilde een vuur van zoo vreeselijke woe de en drift, dat de vrouw huiverde, toen zij hem aan keek, „Waar is die plaats waar juffrouw Loring heen ge stuurd is?" vroeg Jack Perivale met een holle stem. die maar zwak deed vermoeden met welk een einde- looze moeite hij zichzelf in bedwang hield. De vrouw begon te wenschen. dat zij zich er maar niet mee bemoeid had; het was een aanblik, die haar nog jarenlang bij zou blijven dat, smalle, witte, verwron gen, jonge gezicht, die flikkerende oogen, en die strak ke, dunne lippen. „Ik...'ik... weet het niet, maar de naam staat in de krant. In de gerechtszaal heb ik het niet gehoord", sta melde de vrouw. „Ik zal even van binnen het ochtend blad voor u gaan halen" eindigde zij, verheugd, dat zij zich uit de voeten kon maken. De taxi-chauffeur, die ieder woord gehoord had en nu ineens de geheele situatie begreep, trok de courant uit zijn zak en met een onhandige poging om zijn mede lijden te betuigen, bood hij haar Jack aan met de woorden: „Hier is mijn courant, mijnheer! Zal ik maar wegrijden om u verdere vrouwen-klets-praatjes te be sparen? U kunt dan onderweg wel lezen." Jack knikte en terwijl de chauffeur langzaam langs de Spanjards Road reed. las hij het geheele vreeselijke en onware verhaal. Hij had zijn vader wel ik weet niet wat kunnen doen, hoewel deze eigenlijk de aanklacht tegen Hetty niet had ingediend was hij er toch de indirecte oorzaak van. Het incident van den diefstal bij Madame Estelle; laden Olga's schijnheilige verklaring Hetty voor een aanklacht behoed te hebben, het heele walgelijke, on waardige net van leugens was duidelijk genoeg voor den woedenden jongeman, die iedere onwaarheid door zag. Züfi hart werd verteerd door angst en zonder eenig doel sloeg hij met zijn vuisten tegen de deuren van de taxi. bijna waanznnig van onmacht en verdriet. Maar weldra drong het tot hem door. dat hij hier snel handelen moest, als hij Hetty zou willen helpen en zich tot kalmte dwingend, stak hij zijn hoofd uit het portier en riep den chauffeur toe: „12 Bar Court, bij Camion Street; rijdt zoo hard als je kunt!" Het adres was dat van een advocaat, niet de fami lie-advocaat. maar een andere, dio al verschillende kee- ren zoowel Lord Perivale's als voor Jack's belangen had behartigd. En minder dan een uur later vertelde Jack Perivale BRUSSEL (509 M.) I.30 Concert; 2.00 Idem; 5.20 Dansmuziek; 7.10 Gramo foonmuziek; 8.20 Concert. KALUNT1BORC. (1153 M.) II.20 Omroeporkest; 1.45 Gramofoonmuziek; 2.45 Con cert; 7.35 Zangspel; 10.30 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 2.30 Vocaal concert; 5.35 Concert; 7.20 Operette. HAMBURG (373 M-> 11.30 Concert; 4.50 Militaire muziek; 7,20 Opera-mu- ziek; 9.40 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.35 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.50 Vesperconcert; 7.20 Concert; 10.05 Concert. DAVENTRY (1554 M.i 12.50 Vioolrecital; 1.20 Concert; 2.35 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert; 4.35 Idem; 9.25 Idem, 10.50 Epilog. PARIJS EEFFEL (1446 M i 12.50 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 M.» 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 1.20 Populair con cert; 1.50 Gramofoonmuziek; 3.20 Populair concert; 9.05 Concert. MILAAN (331 M.» 7.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.l 7.50 Zie programma van Milaan. WEENEN (517 M.i 4.20 Populair concert. WARSCHAU (1412 M.) 7.05 Gramofoonmuziek; 7.20 Populair concert; 9.20 Dansmuziek; 10.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Concert door het Omroeporkest. MAANDAG 28 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M VARA: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgen wijding; VARA: 10.15 Voordracht; 10.30 De Notenkra kers; 11.45 Voordracht; 12.00 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Klein-Orkest; 3.00 Voordracht; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.40 Voor de kinderen; 5.10 De Notenkrakers; 6.40 Causerie; 7.00 Mu zikale Babbeltjes; 7.50 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 Orgelspel door Joh. Jong; 8.40 VARA-tooneel; 9.25 De Flierefluiters; 11.00 Gramofoonmuziek; HUIZEN (1875 M.l N.C.R.V.: 8.00 Meditatie en Bijbellezing; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Cello-recital; 12.00 Politieberichten; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart; 2.00 Uitzending voor scholen; 2.35 Lezing door A. J. Herwig; 3.15 Knipcursus, 3.30 Cursus Stofversieen; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Zeemansuurtje; 5.00 Concert; fi.30 Vragenuurtje; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Vergadering van de Nationale Vereen. „Pro Rege" te Den Haag; 9.30 Vaz Dias; 10.00 Concert; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. BRUSSFJ (509 M) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 6.35 Gramofoon muziek; 7.20 Idem; 10.00 Concert; 10.30 Gramofoonmu ziek. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.50 Instrumentaal Ensemble; 9.50 Kamermuziek; 10.30 Dansmuziek; BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 6.30 ld.; 8.00 Moderne muziek; 8.45 Om roeporkest; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG f372 M 12.35 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 6.50 Concert; 9.30 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Concert; 10.05 Concert. LANGENBERG (472 M 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Concert.; 9.50 Concert; DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Concert; 4.05 Concert: 4.50 Con cert; 11.15 Ambrose's Blue Lyres. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Kamermuziek. PARIJS RADIO (1725 M 12.50 Concert; 12.50 Gramofoonmuziek; 1.50 Concert. zoo rustig en kalm, als hij dat onder de omstandighe den doen kon. de geheele geschiedenis aan zijn warm meevoelenden rechtsgeleerden vriend. Maar mijnheer Simpson's opvatting der zaak was niet gesohikt om den ongelukkigen jongeman te helpen. „Ik ben bang. dat het in een geval als dit weinig nut heeft om in hooger beroep te gaan", zei hij, met zijn Jineaal spelend. „Waarom Als een prop uit een proppensehieten werd dit woord op hem afgevuurd. Jack was woedend op hem, omdat hij niet verontwaardiging toonde over de monsterachti- gen onrechtvaardigheid, die er begaan was, vergetend, dat advocaten betaald worden voor de gaven van hoofd en niet van hart! Maar Mr. Simpson was heel vriendelijk en geduldig: hij was in werkelijkheid lang niet zoo koud en onhar telijk als Jack dacht. „Ja, ziet .u, juffrouw Lóring heeft zelf toegegeven, dat zij wat overigens heel natuurlijk is haar vader heeft geholpen met voldoende geld om hem eenigen tijd uit de handen der politie te houden. Dan was het ook ongelukkig, dat uw vader die andere zaak aanroerde die speld van Lady Olga Purnell, die gestolen werd,' voegde hij er kalm aan toe. „Dat is een leugen, een valsche, vuile gemeene leu gen!" riep Jack met zijn vuist op tafel slaand, met ge spannen spieren en fonkelende oogen. Maar Mr. Simpson, die deze uitbarsting op de verstan digste manier onderdrukte door er absoluut geen noti tie van te nemen, ging kalm voort: „Het kan wel een leugen zijn, maar het was dan een leugen waarvoor juffrouw Loring ontslagen werd en zonder twijfel dacht de rchter, dat een jaartje tuchtschool haar goed zou doen. Velen zullen nog denken, dat zij er heel goed af is gekomen", besloot hij. Jack gaf geen antwoord, maar er kwam een uitdruk king op zijn gezicht, die zijn mannen in Frankrijk er slechts éénmaal op gezien hadden en ervan gehuiverd hadden. Versteend staarde hij voor zich uit met zijn oogen gericht op een kaart van Ierland, die aan den tegenovergestelden muur hing. „Kom, mijnheer Perivale, zet u er overheen en schik u in het feit, dat juffrouw Loring een jaar op dezt wijze zal moeten doorbrengen. Als zij zich goed ge draagt en naar te oordeelen naar wat ik gehoord heb zal zij dat zeker zal zij u wel spoedig mogen schrij ven en dan zult u haar ook kunnen bezoeken", eindigde hij, zonder twijfel met de beste en vriendelijkste be doelingen. Hij schrok echter, toen Jack Perivale op sprong en hem met een dikke heesche stem zeide- „Houdt uw mond, geen woord meer of ik bedwing mij niet langer! Lieve deugd, als ik aan Hetty denk" en zijn stem werd tot een diep gekreun als ik aan haar denk een jaar lang in een verbeterhuis, dan word ik gek! Weet u waar dat vex-beterhuis is?" „Neen, dat weet ik niet; alleen de rechter, die het vonnis uitsprak, zou dat kunnen vertellen en misschien weet hij het ook wel niet eens. Het hangt af van de beschikbare plaatsen", antwoordde de advocaat, wen- Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 - DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. MILAAN (381 M.l i.50 Gramfoonmuziek7.50 Concert; 9.20 Orkestcon cert. ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Pop. muziek. WEENEN (517 M.) 4.20 Pop. concert; 9.35 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Pop. en Dansmuziek; 7.20Operett.e; 9.35 Dansmuz, BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Concert; 9.00 Populair concert. DINSDAG 29 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Ochtendcon cert door Avro-kleinorkest; 10.00 Morgenwijding; 10.15, Gramofoonmuziek; 10.30 Orgelconcert; 11,00 Causerie door Dr. P. Dijkema; 11.30 Orgelconcert; 12.00 Ensem ble Rentmeester; 12.45 Gramofoonmuziek; 1.30 Ensem ble Rentmeester; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Gramo foonmuziek; 3.00 Knipcursus: 4.00 Pianorecital; 4.30 Kinderuur; 5.30 V.P.R.O. Jeugdhalfuur; A.V.R.O.: 6.00 Gramofoonmuziek; 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 7.25 Overschakeling van den zender; 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest; 8.45 Majoor F. J. Buiterman; 9.00 Omroeporkest o.l.v. 3)Tico Treep; 9.40 Alex de Haas geeft 20 vroolijke minuten; 10.00 Omroeporkest; 11.00 Gra. mofoonmuziekdansmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-sextot o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Rust poos verzorging zender; 2.00 Middenstandscursus; 2.50 Vrouwenuurtje; 3.30 Modecursus: 4.30 Gramofoonmu ziek; 5.30K.R.O.-sextet o.l.v, Marinus van 't Woud; 6.30 cursus Esperanto; 6.50 Gramofoonmuziek; 7.10 Van vreemde landen en volken"; 7.30 Politieberichten; 7.0 Verbondskwartiertje; 8.00 Solistenconcert o.l.v. Jchan Gerritsen; 9.15 Vaz Dias; 9.30 K.R.O.-boys o.l.v. Plet Lustenhouwer; 10.00 Mr. P. E. Peaux: „Regels voor den weg"; 10.15 K.R.O.-Boys; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek: 1.30 Concert; 5.20 Concert; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1158 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest; 7.20 Deensche muziek; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 9.40 Liederen. HAMBURG (372 M.) 10.50 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 6.50 Concert; 9.50 Concert; KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11220 Gramofoonmuziek 1.20 Idem; 3.50 Concert; 11.20 Concert; LANGENBERG (472 M.) 11.20 Populair concert; 12.20 Concert; 4.20 Vespercon cert; DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 4.50 Concert; 7.40 Concert; 10.45 Roy Fox en zijn band. 8.05 Concert. PARIJS EIFFEL (1443 M.) PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 7.40 Concert; 8.20 Zigeunermuziek. MILAAN (331 M.) 7.50 Operauitzending. ROME (441 M.) 7.35 Gramofoonmuziek; 7.50 Progr. van Milaan. WEENEN (517 M.) 7.05 Militair orkest; 9.20 Concert; WARSCHAU (1411 MJ 5220 Populaire- en dansmuziek; 7.20 Omroeporkest; 8.15 Fransche muziek; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M 9.00 Omroeporkest. schend, dat deze jeugdige wervelwind zijn kantoor zou verlaten. „Ik heb zijn naam; ik zal naar zijn huis gaan en hem vermoorden", kondigde Jack aan, zijn hoed nemend en op zijn hoofd duwend, zonder er het minst op te let ten hoe hij eruit zag. „Dat doet u niet", mijnheer Perivale; dan zau er te gen u ook een aanklacht ingediend worden, die eindi gen zou met een vonnis wegens poging tot doodslag!" ^ei de oudere heer haastig en gaf Jack de hand tot afscheid. De jonge half waanzinnige bruidegom moest nog lee- ren hoe vasthoudend de klauwen der wet zijn; wanneer die zich eenmaal aan iemand hebben geheecht. De rechter, die toevallig thuis was toen Jack bij hen kwam. weigerde zonder twijfel met zeer gegronde re denen. het adres op te geven van het verbeterhuis, waar heen Hetty voor een jaar was gezonden. „U zult mettertijd wel van haar hooren", was all« wat hij zei en daarmede moest de onstuimige minnaar zich tevreden stellen. Jack bracht den nacht onder den blooten hemel door; hij liep in den blinde totdat hij ver buiten de stad was; steeds ging hij verder en eerst bij het krieken van den dageraad drong het tot hem door dat hij den geheelen nacht geloopen had. toen ging hij aan den rand van den weg zitten om wat uit te rusten. Maar al rustte zijn lichaam ook, zijn geest bleef aan het werk. Gedurende al die lange, donkere uren had hij loopen piekeren, hoe hij haar zou kunnen virvden en hoe hij haar rou kunnen helpen om uit haar verbanningsoord te ontsnappen om dan dadelijk met haar te trouwen en de beschei -'ng te geven, die zij zoo noodig had. Hij, die heeft liefgehad, kent alles wat het leven aan verdriet en vreugde te geven heeft. Hetty zat in het kleine kamertje, waarin zij vóór het verhoor gewacht had. Zij was ijskoud, niettegenstaande de zon met warme stralen door het hooge raam viel en haar hart was nog kouder dan haar lichaam. Haar grijze oogen staarden voor zich uit; zij dacht aan iets, zij voelde niets; men had meer van haar ver wacht dan zij verdragen kon; er is een oogenbhk dat het menschelijk lijden ophoudt en niet verder kan. Hetty Loring had dat oogenblik bereikt. Werktuigelijk stond zij op. toen een vrouw in donker blauwe uniform binnenkwam en zei: „Ben je klaar?' waarna zij haar beduidde dat zij vóór moest gaan naar het gesloten rijtuig, dat stond te wachten om haar naar haar nieuwe verblijfplaats te brengen. Blijkbaar was Hetty niet het eenige meisje in Londen dat volgens de wet tucht noodig had. Toen zij in het rijtuig kwam zag zij nog vier andere meisjes, waarvan twee veel jonger dan zijzelf en de twee andere c<igeveer van haar leeftijd. „Nu. schiet eens een beetje op en maak daar rechts wat plaats", luidde de bevelende stem van de vrouw, die Hetty had .opgepikt" van het politiebureau. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 22