Zaterdag 26 November 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9183 een onderhoud met prof. piccard. Uit onze omgeving. De Twuijverweg. Voor de toekomst twee nieuwe stratosieertochten. Hij zelf gaat echter niet meer mee. Professor Piccard heeft aan vertegenwoordigers van Belgische dagbladen medegedeeld, dat hij op 4 Januari naar de Vereenigde Staten zal vertrekken, ten einde dsar lezingen te houden en middelen bijeen te bren gen voor een ballontocht in de nabijheid van de Noord pool. Deze tocht zal plaats vinden in 1984 In de Hud- eonbui- Het doel is dan de afwijking der hoogtebestra ling door de magnetische pool te onderzoeken. In 1933 ja; hjj in België opstijgen, ten einde een nieuw hoogte- rfcord te vestigen. Deze voorgenomen tochten zullen ji«t door Piccard zelf, maar door Ir. Cosyns worden uitgevoerd. Prof. Piccard zooals de Fransche teekenaar Algle hem ziet. In een onderhoud, dat de Brusselsche corr. van de yjr.ct met den geleerde had. vertelde deze het vol gende over zijn naaste toekomstplannon. Van de twee stratosfeertochten, welke lk heb onder nomen. zeide hij. heeft de eerste, zooals bekend, ten ge- volge van technische moeilijkheden en defecten niet tot de door oas verwachte resultaten geleld. Op den twee den tocht slaagden Cosijns en ik er in ons programma grootandeels al te werken, doch er moeten nog een san tal punten, verband houdend met de door ons bestu deerde problemen, nader worden gecontroleerd. Daar toe zullen nog een paar tochten noodig zijn en deze tochten kunnen in Europa worden ondernomen en zul len waarschijnlijk onder de leiding van Ir. Cosijns plaats hebben. Ik zelf denk er niet aan, nog eens naar de stra tosfeer terug te keeren. Ik heb door mijn tweede op- rajglng uit Zürich bewezen, dat de stratosfeerballon wel degelijk een bruikbaar wetenschappelijk instrument ls en ik wensch ook om een andere reden geen tocht van dien aard meer te ondernemen. Deze reden Is, dat ik het hoogte-record op een Belgische naam wensch te zien brengen, wat met Cosijns ongetwijfeld het geval zal zjjn. Wetenschappelijk gesproken heeft een dergelijk record geen beteekenis. Het heeft die echter wel voor het publiek en daarmede valt te rekenen. Aan het Bel gische Nationale Fonds voor Wetenschappelijk Onder zoek zal gevraagd worden ook deze proefneming weer te financieren, wat waarschijnlijk niet zal worden ge weigerd. Komt deze zaak. zooals ik verwacht, in orde. dan zal Cosijns nog in 1933, waarschijnlijk ergens in het Zuiden van België, zijn stratosfeertocht ondernemen. En de tweede nieuwe tocht, vroeg ik. Deze zal. ant woordde Piccard, zooals reeds vroeger gemeld, ln Noord- Amerika liefst zoo dicht mogelijk bij de magnetische pool moeten plaats hebben. Daar toch blijkt het moge lijk te zijn op ongeveer 16.000 meter hoogte de kosmi sche stralen, die elders door de atmosfeer worden op geslorpt, te meten. Onze keus, wat de plaats der opstij ging betreft, is gevallen op het gebied der Hudsonbaai. Het is trouwens met dit doel dezen vierden stratosfeer tocht voor te bereiden, dat ik reeds op 4 Januari aan staande te Havre met bestemming naar Amerika mij tal inschepen. Ook daar. ik herhaal het, zal mijn rol uit sluitend van organisatorischen aard zijn. Mijn Ameri- haansche reis heeft tot doel de noodige geldmiddelen hijsen te brengen voor de bekostiging van een nieuwe ballon en zijn uitrusting en de voorbereiding der expe ditie. De oude ballon, die de vorige maal dienst deed, alleen als reserve meegaan. Van de gelegenheid wil gebruik maken om in de Vereenigde Staten eenige "•«teoachappelijke lezingen te houden. De eerste heeft op 13 Januari te Washington plaats voor de Nationaal Geo- Sraphic Society, de tweede op 23 Januari in de Town- kall te New-York en de anderen vervolgens te Boston, San Francisco en elders. In Amerika waar mijn broer. d'e chemicus is, woont moet de opstijging door één of twee Amerikanen worden gedaan, liefst door een goede besturder en een bekwaam physicus. Ik zal trachten elementen te vinden en wil ze bij de voorbereiding bij staan, maar zelf ga lk niet meer de hoogte in. Slaag in mijn opzet, dan kan deze toch in 1934 plaats heb ben. Prof. piccard zeide mij tenslotte ook nog zijn per soonlijke bevindingen en wetenschappelijke ervaringen tijdens de twee door hem ondernomen stratosfeertoch ten opgedaan, te hebben beschreven. Het boek zal wel dra te Milaan ln het Italiaansch verschijnen en daarna 111 bet Engelaeh worden vertaald. Het eind zonder einde. langend ij k Te Philadelphia heeft men iets nieuws uitgevon- m'™ ?en wer,strijd in het lang zingen. De deelnemers oesten coupletten ten gehoore brengen zonder er een oogenblik het zwijgen toe te doen.' overwinnaar werd: Guiseppe Forni, een Italiaan, ®en ®env°udig0 melodie gedurende zes-en-dertig RnniA Ji^6, tekst. werd geschreven door T>n £US' chansonnier droeg nl. de Odyssea voor. duptmVÏee^e pri:is werd toegekend aan een tramcon- Zoni v. dle zeven-en-twintig uren lang de Bijbel een gedanen arbeid zonk hij bewusteloos in- toren^fin ^ef?ovierende Guiseppe Forni betreft: dok- beeft verlorei meening' dat z^n stem voor S°ed Weer is er een etappe afgesloten van de lijdensge schiedenis van den Twuijverweg. Wekte het eerste tafercel een groote beroering onder het Langendijker publiek, doordien tal van vergaderingen over de over name van den weg en het te bekostigen onderhoud zijn gehouden, op welke vergaderingen vaak koude harten en warme hoofden werden gemaakt, nu de weg eenmaal het eigendom van St. Pancras is gewor den en de Langendijker gemeenten bijdragen in de kosten van het onderhoud, was de belangstelling als vanzelf gekoeld. De Langendijker gemeentebesturen zaten nu aan het meebetalen vast en het kon het belastingbetalende publiek nu minder schelen, of ze aan het Hoogheemraadschap dan wel aan St. Pan cras betalen moesten. De gemeentebesturen hebben echter besloten, er niet aan mee te werken, dat de weg wordt overgedragen op voorwaarden, door het Hoogheemraadschap gesteld. En daar de voorwaar den van don aanleg van een rijwielpad was sine qua non, dus zonder inwilliging van dewelke de over dracht. niet zou worden geaccepteerd, mogen we aan nemen, dat deze quaestie van de baan is. Er komt nog bij, dat voor het nemen van een besluit een stemmigheid noodig is van alle gemeentebesturen, wat is af te leiden uit den inhoud der gemeenschap pelijke regeling. Alleen als er geschillen over de uit voering ontstaan, doon Ged. Staten uitspraak. Zou dus de gemeente Noordscharwoude alsnog het uitge breidste voorstel aanvaarden, dan zou daarmee niets zijn bereikt, omdat andere gemeenten daartegen zijn. Ter voorkoming van moeilijkheden ware het met dat al wel gewenscht, dat een bepaling werd opgenomen, dat besluiten worden genomen, als minstens 3 van de 5 gemeenteraden zich vóór verklaren. De Langendijker Winkeliersvereniging beijvert zich, om het mogelijk te maken, dat de winkeliers hun winkels op Zondag 4 December mogen open heb ben. Dit is te begrijpen, nu deze Zondag juist vóór St. Nicolaas valt. Die Zondag is een uitgezochte dag om nog inkoopen te doen en dat de winkeliers daarvan gebruik willen maken is duidelijk. Toch schijnt dit niet zoo gemakkelijk te zijn. Immers volgens art. 9, vijfde lid der Winkelsluitingswet kan door B. en W. opheffing van de verplichting tot sluiten worden verleend bij plotseling opkomende bijzondere omstan digheden. Of de attractie der winkeliers daaronder valt, is niet in een handomdraaien uit te maken. Doch als het gemeentebestuur van de hoofdstad des lands het aandurft om de sluiting voor den 4en De cember op te heffen, dan meenen we, dat het ook de gemeenten in Groentenland ae wet op die wij ze kunnen uitleggen. We vernamen dat de aanleg van den weg door het Geestmerambacht nu wel verzekerd is. En tevens kwam ons ter oore, dat de werkzaamheden in werk verschaffing zouden worden uitgevoerd. Als dit zoo is, dan zal daarover het laatste woord nog wel niet geschreven of gesproken zijn. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" heeft een ledenvergadering uitgeschreven ter bespreking van den regeeringssteun nan den tuinbouw. Ongetwij feld is de bedoeling een uiteenzetting te geven van de gevolgen van de aangenomen steunwet, waaraan dan zeker zal worden vastgeknoopt een opwekking tot de noodzakelijkheid van strijd, ten einde een grooter steunbedrag te verkrijgen. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C NIEUWLAND BERGEN. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond hield de S.D.V.C. haar vrouwen dag. De zaal was flink bezet. Met een hartelijk woord van welkom opende mevr. FrielinkNales de feestavond. Zij gaf een kort overzicht over de oprich ting van de vereeniging en de propaganda die ge voerd was en sprak als leuze van dit jaar uit: „Weg met de kapitalistische chaos, Op voor de socialisti sche wereldorde", Als spreekster was mevr. Miedema—Zondervan ge- noodigd. Zij hield een gloedvolle rede, betreurde de werkeloosheid, vooral ook voor de jeugd, daar deze zich dan als een nietsdoener gevoelt. De oorzaak is de kapitalistische instelling, waarin maar onoordeel kundig wordt gefabriceerd, om later het te veel weer te vernietigen. Er is van alles genoeg, Moeder. Aar de is mild, maar het wordt slecht gedistribueerd. Spreekster wijst op de loonsverlaging en tegelijk op het duurder worden van de noodzakelijke levensbe hoefte, zooals margarine, thee en suiker. De regee ring trekt minder geld uit voor onderwijs en tuber culose, maar 5 millioen voor den nood in den tuin bouw, maar wel 90 millioen voor moordmateriaal. Spreekster wekt een ieder op lid te worden van de S.D.A.P. en tevens van de S.D.V.C. en spreekt ook een ernstig woord tot de jeugd. Daarna voerden eenige leden van de Alkmaarsche S.D.V.C. het tooncelstukjc op: „Even een boodschap". Een zeer propagandistisch stukje voor de Prol. Vrouw. Een luid applaus beloonde hun spel. Mevr. De WitPortegies declameerde gloedvol nog eenige gedichten, o.a. „Vrouwendag" van Margot Vos. De geheele avond werd opgeluisterd door mooie muziek, gespeeld door mej. W. Frielink en de heer J. Doets. Telkens klonken de strijdliederen door de zaal. Met een woord van dank sloot de voorzitster deze goedgeslaagde en leerzame avond. OUDKARSPEL. De door de Ned. Herv. Vrouwen- Meisjesclub ge houden tentoonstelling in de bovenzaal van Het Huis de Brederode mocht zich den laatsten avond in een groote belangsteling verheugen. De zaal was geheel vol. Door den burgemeester werd het woord gevoerd. Spr. wees op de groote verandering, welke op kerkelijk gebied in de gemeente heeft plaats gevonden, waardoor de kerkelijke gemeente tot bloei is gekomen. Een der bewijzen van den opbloei is de vereeniging van Vrou wen en Meisjes. Verder wees spr. er op, hoe door deze tentoonsteling naar buiten zichtbaar werd, wat door de vereeniging is tot stand gebracht om de mlndergegoe- den in de gemeente te steunen en tegelijkertijd tot het doel der vereeniging te geraken. Door Ds. Van Dijk werd hierna nog even het doel der vereeniging geaccentueerd. Het doel ls n.1. om door samenwerking op te bouwen, wat ook in den naam „Door Samenwerking Opbouw" wordt weergegeven. Het damesstrijkje werd bloemen aangeboden. De hoofdprijzen der verloting, een sprei en een lamp, werden resp, gewonnen door Mej. van Twuiver en Mej. C. Langedijk te Oudkarspel. Het aantal erwten werd geraden door Mej. Kroon te Oudkarspel, n.1. 4357. Mej. B. Mulder won den eenen dag een taart, terwijl haar dochtertje, G. Mulder, den anderen dag den prijs der zelfde verloting, n.1. een tulband won, wat wel een bij zonderheid mag worden genoemd. In totaal zijn ruim 300 bezoekers op deze eerste ten toonsteling geweest. De vereeniging kan op een paar zeer goed geslaagde tentoonstellingsdagen terugzien* wieringen „DE VRIJE GROEP." J.l. Donderdag had ln het café van den heer C. Schel- tus te Hippolytushoef een openbare vergadering plaats van „De Vrije Groep", afd. Wieringen. Als spreker trad op de heer Jo de Haas, met als on derwerp: „Heeft de godsdienst nog beteekenis voor on zen tijd". De Voorzitter opent de vergadering en zegt tevreden te zijn over de opkomst. Pl.m. 60 personen zij® aanwe zig. Hierna verkrijgt de heer de Haas het woord en spreekt het volgende: Een van de verschansingen van den godsdienst is eeuwenlang geweest dat de godsdienst iets min of meer geheimzinnigs was, voor wetenschap pelijk onderzoek niet te benaderen. De 19e eeuw echter werd de eeuw van de zielkunde daarna verdiept tot psycho-analyse. De menschelijke ziel wordt voorwerp van onderzoek en ontdekt naast het bewuste geestes leven in den mensch het onbewuste geestesleven of het z.g. onderbewustzijn. Dit onbewuste laat zich afmeten aan een lijden aan neurose en openbaart zichzelf aan den normalen mensch in den vorm van vergissen, ver geten. verschrijven, enz. Daarnaast ontstaat de weten schappelijke bestudeering van den droom. Deze droom blijkt te zijn een schepping van het onbewuste, waar aan wensch ten grondslag ligt. Sigmund Frens heeft nu den godsdienst eveneens geanalyseerd als te zijn een schepping van datzelfde onbewuste. Zoomin als de droo- men de beelden in den droom herkent als de scheppin gen van hem zelf. zoo min herkennen de menschen de symbolen waarin zij hun godsdienst uitleven als schep pingen van zichzelf. De psycho analyse vestigde onmid dellijk er de aandacht op dat bij droom en godsdienst één en hetzelfde grondelement aanwezig zijn, n.1. den wensch. De droom is daarom als wensch bevrediging gezond en dus noodzakelijk. Hij geeft den mensch de innerlijke ontspanning, welke voor zijn geestelijke ge zondheid onontbeerlijk is. De godsdienstige mensch ech ter heeft wenschen die hij niet in droomtoestand, maar in de werkelijkheid bevredigen wil. Deze wenschen ech ter zijn niet te verwerkelijken. Zij zijn: eeuwig leven, gelijk bezitten zonder eenig ongeluk, vreugde smaken zonder eenig leed. Alle dus wenschen ln het absolute. De werkelijkheid echter is niets dan betrekkelijkheid, althans voorzoover zich deze werkelijkheid als bewust zijn laat bedenken. Daarom moet de godsdienstige mensch voor de ver- wezelijking van zulke wenschen zijn toevlucht zoeken ln de fantasie. Dientengevolge is het de wijsgeerlge noodzakelijkheid, dat de vrome komt tot de vlucht uit het leven. En zijn wenschen in 't absolute zullen, zoo meent hij, dan verwezenlijkt worden als een normaal mensch juist vaststelt dat er niets meer te verwezen lijken valt, omdat dal de dood ls. Daarnevens heeft de psycho-analyse gewezen op de trsffende overeenkomst tusschen de dwanghandelingen van den zenuwpatiënt en de ceremonieele handeling van den godsdienstigen mensch. De zenuwpatiënt en de vrome mensch missen beiden het geestelijk gezonde vermogen om oorzaak en gevolg in een bepaald geval op de juiste wijze te binden. Vandaar dat de geioovigen b.v. wereldcrisis zien als gevolg van de zonde in het menschelijk hart Instede van in een bepaald econo misch stelsel. De spreker maakte met voorbeelden duidelijk, dat de godsdienst dan ook niets anders was dan een ziekte van den geest, terwijl op het materi- eele gebied van 's menschen leven de godsdienst prac- tisch gesproken geheel is uitgeschakeld en vervangen geworden door de Wetenschap. Met voorbeelden op alle levensgebieden werd dit ver duidelijkt. Spreker kwam dan ook tot de eindconclusie dat de godsdienst geen enkele beteekenis meer heeft voor onzen tijd. Een hartelijk applaus verwierf deze rede en nadat voorzitter den spreker dank had ge bracht, werd de vergadering gesloten. Succes-nieuws. Succes nSucces I. Aanvang 2 uur. B.K.C. IISucces 3. Vertrek 1 uur. Succes 4rCallantsoog. Aanvang 11.30 uur. L. Rijvereeniging „Wieringen", geen rijles. VERGADERING DER MIDDENSTANDS- VEREENIGING „WIERINGEN.". Vergadering der Middenstandsvereeniging „Wierin gen", op j.l. Donderdagavond in de bovenzaal van café Veerdig. De Voorzitter opende met welkom, en hoopt dat met de besprekingen resultaten zullen werden bereikt. Te Wieringen was de toestand nog niet zoo slecht als el ders. doch de slechtere tijden laten zich hier ook voelen Vele middenstanders hier ter plaatse zijn geen lid onzer vereeniging, het ware beter dat zij allen lid wa ren. We zullen hopen dat we met ons werk zooveel re sultaat bereiken dat ieder het nut er van inziet om lid te worden. Van den heer N. Koorn is bericht ingekomen, dat hij wegens drukke werkzaamheden als secretaris der ver eeniging bedankt. Van het gemeentebestuur is een schrijven ingekomen betreffende de Winkelsluiting in den zomertijd van 1 Juni tot 15 Sept. Op verschillende vragen door den Minister gesteld zal nog moeten worden geantwoord doch vrij zeker wordt het gevraagde toegestaan. Enkele artikelen, welke van de lijst zijn geschrapt, welke zou den mogen worden verkocht, zal men trachten alsnog er op geplaatst te krijgen. Betreffende den winkelslui tingstijd wordt nog vermeld dat vanaf 25 Nov. tot 5 Dec. tot 's avonds 10 mag worden verkocht. Zoo ook van 18 tot 24 December. Verder komt ter sprake de vrije autobusritten vanuit de Wieringermeer naar Medemblik en Schagen, des Za terdagsmiddags. Men vindt het een vrij scheve beweging, op die ma nier de menschen tot zich te trekken. Het zal ook niet blijvend zijn. Bij ons kan het niet van de Middenstands vereeniging uitgaan om zulks te doen. Wordt ook medegedeeld dat onder advertenties en reclamebiljetten wel eens wordt afgedrukt: reiskosten worden vergoed. Dit kan iedere zakenman zelf regelen en ls al zeer eenvoudig. De heer N. Kaan zou het wenschelijk achten de orga nisatoren yan de gratis autobusritten te Medemblik en Schagen aan te schrijven of ze daarmee willen staken. We zullen toch onze tegenmaatregelen nemen. Verschillende mogelijkheden worden nog besproken, waaruit tenslotte wordt besloten er bekendheid aan te geven, dat bewoners van den Wieringermeerpolder. hun reisgeld vergoed krijgen als inkoopen worden gedaan te Wieringen, bij die zaken, welke er voor gevoelen het reisgeld te vergoeden. Alzoo wordt besloten voor een proeftijd tot laatst December van dit jaar. Verder verzoekt Voorzitter af de autobusondernemers te Wieringen ook genegen zijn eens met elkaar te con- fereeren om de diensten zoo in te stellen dat niet het eene uur alle bussen op denzelfden tijd rijden, en dat men dan weer enkele uren aaneen geen gelegenheid heeft voor een autobus. Het is wenschelijk dat onze klanten elk uur van den dag kunnen komen en weer gaan. Voorzitter hoopt op verbetering hierin. De heer N. Kaan stelt voor de directie van de Ned. Spoorwegen te verzoeken de sneltreinen te Anna Pau- launa te laten stoppen. Wordt goedgevonden. Komt ter sprake de Vliegende winkels. Voorheen heb ben we de lokaalhouders verzocht geen lokaal daarvoor te verhuren, zoo goed als allen waren hiervoor. Nu zal dit opnieuw worden verzocht en men hoopt op aller me dewerking. Mededeelingen betreffende deze aangelegenheid wor den nog gedaan in hoeverre het verboden kan worden enz Verder wordt gesproken over de openstelling kantooi voor nachtelijke telefoondiensten. Voorzitter geeft hierover eene uiteenzetting, en daar uit blijkt dat dit hier is te verkrijgen, doch alle aan geslotenen moeten zich er vóór uitspreken. De kosten zullen dan ongeveer zijn f 4.per jaar per aangeslotene Tusschen 10 uur 's avonds en 8 uur 's morgens moet dan per gesprek 20 cent extra worden betaald. Als een abonné in dien genoemden tijd wordt opgebeld van bui ten moet de abonné ook 20 cent voor dat gesprek beta len. Zoo goed als alle aanwezigen zijn er voor om die open stelling te verkrijgen. Hieraan zal dus verder worden gewerkt. Bij de rondvraag zegt J. v. W. v. Rijn dat er zoo wei nig wordt vergaderd. Hij zou minstens 4 maai per jaar willen vergaderen. Wordt goedgevonden. De heer A. Berkhout zou het wenschelijk achten dat aan de arbeidsbeurs te Hippolytushoef een brievenbus werd bevestigd, en tracht in zijn toelichting de nood zakelijkheid daarvan naar voren te brengen. Dit zal bij P.T.T. worden aangevraagd. De heer Blokker zou het goed vinden een autobus te laten rijdén van Oost en West, om de leden vandaar de gelegenheid te geven de vergadering te bezoeken. Wan neer die leden dat wensohelijk achten zal daar niet zooveel bezwaar tegen zijn. De heer Jb. Heijblok is van meening.dat het belang der leden van Hippolytushoef meer gediend is als van de leden om Oost en West. Voorzitter geeft hierover toelichting, dat als er te Oost of West wat is te bespreken, de leden het maar behoeven kenbaar te maken, en dan zijn we bereid ook daar een vergadering te beleggen, wat ook eerder reeds is geschied. De heer D. Minnes wil nog eens aandringen op een betere postverbinding. Hierover is al zoo veel geschreven en gesproken, en men klopt aan doovemans deur. Thans zal verzocht worden om een brievenbus te mogen aanbrengen in de tram en autobus. Men kan dan als dat wordt toegestaan zijn post met den eersten tram verzonden hebben, wel ke post dan 's morgens om 9 uur in Amsterdam is. Zoo het nu gaat, zijn die poststukken 's morgen om 9 uur nog niet ln den Helder. De heer Jb. Heijblok verzoekt of de vereeniging er wil op aandringen, dat er een lichtpunt voor straatver lichting komt te Vatrop en aan den Akkerweg te Oos- terland. Intusschen is de vergadering verloopen. daar de meesten zich met spoed naar huis begeven om den uit slag der Zesdaagsche te hooren. z ij p e Burgerlijke Stand van 18 t.ra. 24 November 1932. Geboren: Marytje. dochter van TevAis Mooij en Maartje Weeland. Adrianus. zoon van Simon Abbink en Trijntje Durieux. Arie, zoon van Nicolas Keesman en Anna Petronella Frankenhout. Pieter, zoon van Jan Wilem Vrugt en Neeltje Raven. Ondertrouwd: Nicolaas Haster. 27 jaar, dijkwerker en Neeltje Bellis, 27 jaar, beiden alhier. Marcelis van Wie ringen, 21 jaar. bloemist te Anna Paulowna en Krijntje Rezelman. 24 jaar, te Zijpe. Getrouwd: Gerardus Rutte, 38 jaar, melkslijter, te Velsen, weduwnaar van Johanna Zwanenburg, en Aga- tha Maria Slijkerman. 31 jaar, te Zijpe. Overleden: Jantje Middelie, 74 jaar, ongehuwd. PETTEN. In de Woensdagavond gehouden bestuursvergadering van „Algemeen Belang" heeft men den eerstvolgende® gezelligen avond vastgesteld op Zaterdag 10 December. 0 p m e e r Het bouwen van een bergplaats met bijkomende wer ken aan de Coop. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alk maar, is opgedragen aan de laagste inschrijvers J. Ur- sem te Opmeer en J. de Lange te Spanbroek voor f303o* Ingekomen waren 19 lnschrijfbiljetten, waarvan de hoogste was f 4440. nieuwe n 1 edo tip De aangekondigde publieke verkooping van het per ceel van den heer D. Bakkum alhier, waarvoor hier ter plaatse en omgeving i. z. executie nogal veel belang stelling was, heeft Donderdagavond ten overstaan van Notaris Van Leersum in de Prins Maurits plaats ge had. Voor den aanvang der verkooping wees de heer Dekker van Winkel er op, dat heden een arbeider verkocht wordt wat zoo mogelijk verhinderd moet werden. Voortaan moeten geen arbeiders en ook geen boeren meer worden verkocht. De heer Mink van Warmenhuizen sluit zich als boeren- comiteër, geheel bij de woorden van Dekker aan. Twee rijksveldwachters welke de zaal binnenkomen, gaan onder luid gestamp van het publiek naar het too- neel. Na lezing der voorwaarden waarop verkocht zal worden, wordt ingezet met een bod van f 1200 door A. J Porte c.q. Het bod, hetwelk niet hooger was dan d« le hypotheek, welke op het perceel rust, werd niet ver hoogd: er werd niet meer geboden, ook werd bij afslag: niet gemijnd. Incidenten deden zich niet voor. Var verhindering van den verkoop was o.i. dus geen spraku Naar wij vernemen zullen echter de gevolgen van dezen verkoop voor den heer Bakkum niet ongunstig zijn, wellicht mede een gevolg der gevoerde actie. De bankinstelling welke dezen verkoop heeft bewerk stelligd, zal hierdoor een verlies hebben te boeken ter grootte van haar geheele vordering. H e e p n v c, o w 4 a n n Door het Rijk werd aan de gemeente Inzake het baggeren een subsidie van 35 pet. toegekend, terwijl door de afnemers der bagger 30 pet. dient te worden bijgedragen. Tot nu toe kwamen 26 aanvragen om van. deze regeling te proflteeren. in. Reeds een 15-tal arbel ders is aldus tewerk gesteld kunnen worden. Donderdagavond reed de autobestuurder S. van Hil- legom alhier op het Noordeinde in op een koppel scha pen, gedreven door den veedrijver Sch., komende van de Schager markt. Een der beesten werd onmiddellijk gedood, terwijl bovendien nog een tweetal wegens zwa re verwondingen moest worden afgemaakt. De bestuurder, die deze beesten niet tijdig opmerkte, remde met zulke kracht, dat de achteras van zijn Ford auto brak. De oorzaak van de aanrijding is nog niet opgehelderd. De auto is in het nachtelijk uur door een garage houder van Hillegom opgehaald. Wederom werd aangifte gedaan van een tweetal gevallen van mond- en klauwzeer, n.1. door de heeren P. van Langen Kz. (Zuid) en E. Schoen (Noord). barsjngerrorn Herkozen zijn als leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk de heeren Jac. Bakker Azn., J. Smit Gzn.. A Wiedijk en Mevr. M. van der HorstKuiper. Donderdagmiddag brak een begin van brand uit in de woning van den beer B. alhier. Dank zij het. '-rachtdadig optreden van enkele bu ren, kon verder onheil worden voorkomen, zoodat de brandweer geen hulp behoefde te verleenen. KOLHORN. De tijdens de uitvoeringen van de Harmonie „De Eendracht" gehouden collecten ten bate van het. plaat selijk crisis-comité, hebben opgebracht een bedrag van f 12.70. HARINGBUIZEN. Als lid van het Kiescollege is herkozen de heer W. Kooijman Jr,

Schager Courant | 1932 | | pagina 5