Liefde de Sterkste. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. GOUD TE KOOP AANGEBODEN. BEPERKING TARWETEELT Zitting van Vrijdag 25 November. EEN PLEIDOOI VOOR HET NUT EN VOORDEEL VOOR CHAUFFEURS OM ZICH AAN TE SLUI TEN BIJ DE GEHEELONTHOUDING. Ten einde de smaak onzer lezers niet te bederven door het voordienen van een souper van steeds ge lijksoortige samenstelling, geven wij een kort over zicht van de zaak die thans aan de orde kwam. Op 19 September werd te Castricum op de Mient den Theol. Candidaat Lingbeek, die geheel rechts een rij wiel bereed, door den autobusbesturenden caféhouder Willem C. van Bakkum, zoodanig aangereden, dat de heer Lingbeek een schade van f2.30 werd berok kend. Tegen den heer W. C., die verondersteld werd dronken te zijn geweest, werd een strafvervolging in gesteld en verdachte op 28 October op Jang niet mal- sche wijze be- en veroordeeld tot f25 boete of 25 da gen, benevens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. De veroordeelde was bij de behande ling der zaak niet aanwezig. Vermoedelijk wilde hij de kat. eens uit den boom kijken, maar kwam tot de conclusie dat die kat veel hooger was geklommen, dan hij gedacht had en aangezien de heer W. C. behalve kastelein, ook nog expediteur is van ruw ma teriaal, zooals zand, grint cn dergelijke onverteerbare kost, smaakte hem de intrekking van het rijbewijs al bijster slecht en kwam hij in verzet tegen dit vonnis. Hij voorzag zich voor die gelegenheid van een pri ma verdediger, in casu mr. De Groot, welke jurist bij de broeders van de slappe lip op den verkeersweg een bijzonder gunstige reputatie geniet, als de advo caat die dronkenschap alléén door een dokter wil doen constateeren. Het proces werd thans met vernieuwde animo voortgezet. De ambtenaar bleef hardnekkig vastkle ven aan zijn requisitoir f50.— boete of 50 dagen en 1 jaar ontzegging. Mr. De Groot hield een klinkend pleidooi, kwam na tuurlijk in heftig conflict met den ambtenaar, want 2 harde steenen malen zelden fijn. Geconcludeerd werd een straf in overeenstemming met het gewicht der overtreding. De Kantonrechter zal in alle kalmte overwegen en over 14 dagen uitspraak doen. HET ALKMAARSCHE KANTONGERECHT HAD DE PRIMEUR. De tweede zaak van de uit 6 succesnummers be staande zittingsrol bedolf ons tot over de ooren in de Langendijker piepers. Het betrof hier een geval, wel niet sensationeel, maar toch wel zeer belangrijk. De firma Vroegop te Noordscharwoude had zich name lijk een strafvervolging op den hals gehaald ter zake het moderne delict betreffende uitvoer van een partij verpakte aardappelen, getiteld eerstelingen, naar een afnemer in België, -waarvan een gedeelte was aange merkt als pootaardanpelen, die niet waren gedekt met een keuringsbewijs, uitgereikt doro den Planten- ziektekundige» dienst te Wageningen. Deze uitvoer werd beschouwd als een poging om ongekeurde poot- aardappelen uit te voeren en deze poters te leveren als consumptieaardappelen. Derhalve waren de indi- vidueele leden der firma, de heeren P. G. en ,T. D. gedagvaard, maar werden gezamenlijk vertegenwoor digd door Mr. Eecen, advocaat te Oudkarspel. Als getuige was ondermeer gedagvaard de heer N. v. Poe teren, inspecteur van bovengemelden dienst te Wage ningen. Natuurlijk droeg deze zaak, de eerste in dit genre, die door eenig kantongerecht in de wereld werd uitgeknobbeld, een bijzonder ingewikkeld ka rakter en hield de aandacht geruimen tijd in span ning. Na lange en geanimeerde discussiën kwam ten slotte de ambtenaar aan het woord om tegen ieder der heeren D. f 15 boete of 15 dagen, benevens ver beurdverklaring der in beslag genomen aardappelen te requireeren. Mr. Eecen liet zich natuurlijk niet onbetuigd en hield een uitvoerig met documenten gestaafd betoog, ten einde aan te toonen, dat het nimmer in de be doeling van de firma Vroegop had gelegen, pootaard anpelen voor consumptieaardappelen te doen door gaan. Geconcludeerd werd dus vrijspraak en vrij- gifte der aardappelen. Over 14 dagen uitspraak. Alle drie kopje onder gedrukt. De drie wielrij ders op een reitje, de heeren P. J. G., Com. D., bijge naamd Puckie en R. A., allen metterwoon en zonder werk te Alkmaar, hadden weinig profijt van het uit- etel. Trots de fiere pogingen van hun woordvoerder werd ieder veroordeeld tot 1 gulden boete'of 1 dag hechtenis. Weer 'n Nederlandsche musicus in de verdrukking. Een oud Alkmaarder, thans kermismuzikant te Krom menie, met name Willem H., was het maar Mengelberg, die zoo de booze veldwachter zeide, te Castricum door onhandig manoeuvreeren met zijn middeleeuwsch fordje, op den rijweg te Castricum, waar het noodlot hem in kennis bracht met den rijksvedwachter Samplonius, ver momd als lid der Vrijwillige Verkeerspolitie, een aan rijding veroorzaakt werd, veroordeeld tot i 12 of 12 d. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. 13. Hetty ging kalm op haar plaats zitten in het volle rijtuig, maar het hart zonk haar in de schoenen, toen zij zag wat voor soort meisjes gedurende een jaar lang haar gezelschap zouden vormen. Zij schenen niet het minst onder den indruk te zijn, maar lachten met el- kaaren maakten grappen, waartegen Hetty in opstand kwam, want zij was niet gewend aan het type, waar mede zij zoo plotseling en ruw in aanraking was ge bracht. „Wat heb jij op je kerfstok gegapt?" vroeg het meisje, dat naast Hetty zat en zag, dat zij niet spreken zou. „O neen", zei Hetty met zachte beschaamde stem, die onmiddellijk aanleiding gaf tot spot en na-aperij. „O, lieve grut, wat zijn wij allemaal fijn, nietwaar? Je zou het niet denken, maar ik ben een echte herto gin, ik ben...eerlijk!" en het meisje, dat gesproken had, schudde van een hoonend lachen. In Hetty's gezicht vertrok geen spier, hoewel in haar. onderbewustzijn haar hersens weer eenigszins normaal begonnen te denken, want eensklaps had de gedachte aan haar kleine broertje en zusje zich aan haar opge drongen en veroorzaakte haar een doodelijke ongerust heid. „Wat moet er van hen worden? Wie zal voor Chick zorgen? En ik heb moeder beloofd, dat het hem nooit aan iets zou ontbreken!" jammerde zij innerlijk, wan hopig haar handen wringend. De vrouw in donkerblauwe uniform, die een der be ambten van het Pentonville Home was, waarheen Hetty gebracht zou worden, zat naast haar en keek nieuwsgie rig naar het mooie, bezorgde gezichtje. Het gebeurde zelden, dat meisjes van Hetty's type De amateur jurist was weer goed op dreef! De heer Gerr. Fr., uit Heiloo, die met de schat zijns harten was gecalanoeerd in de duinen der Provincie, was vandaag weer uitstekend gedisponeerd en sloeg het geheele kan tongerecht moreel plat door aan te toonen, dat zij had den gefietst en niet geloopen, zooals de dagvaarding luidde. Mr. Gerrit bracht het dan ook zoo ver, dat de wetboeken moesten worden geraadpleegd en de dag vaarding werd aangevuld. Voor echter de uitreiking plaats kon hebben, was het jonge paar 'm al gesmeerd! 'n Melkrijder op de zwarte lijst. De heer R. Witte- veen uit Oterleek, die op 18 Juli te Oudorp als normaal assuradeur op zijn rijwiel de Halvemaansbrug opreed, liep alstoen door de ruwe verkeersmanieren van den 18-jarigen melkautochauffeur P. N. Beers uit Heerhu- gowaard, gevaar, die brug weer zoo plat als een panne- koek te moeten verlaten. Het jonge mensch werd he den krachtig vermaand, geplaatst op de candidatenlijsl voor intrekking rijbewijs en voorts veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. Het leek wel een familiekwaal! De 19-jarige vracht- autochauffeur Anth. C.. een zoon van den heer W. C. Bakhuis te Bakkum. die als eerste compasant terecht stond, was op 17 Aug. te Bergen ook bezig geweest, zich een reputatie te vestigen als onbetrouwbaar chauffeur, door met zijn onbehouwen rijden een heer uit Wormer- veer, die zich op zijn rijwiel, waarop ook gezeten was zijn zoontje, behoorlijk rechts op den Bergervveg zich voortbewoog, bijna te verpletteren. Een automobilist, naderende van de andere zijde, liet zijn wagen in den berm loopen en bewaarde daardoor den fietser voor een ernstig ongeluk. Natuurlijk werd ook dit onbehouwen chauffeurtje niet gespaard en veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. Een koloniale aangelegenheid. In October 1931 werd wegens een aanrijding te Castricum een wielrijder uit Paramaribo, René Charles S., bij verstek veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Thans ruim 'n jaar later kwam de kleurling in verzet en beweerde van die aanrijding, waa.rbij een juffrouw uit Wormerveer het slachtoffer was, zich niets te herinneren. Maar de justitieadmini- stratie was tiptop in orde en werd het vonnis tegen onzen zwarten broeder bekrachtigd. 'n Slecht middel om het sparen te bevorderen. De heer Jb. P., 'n rijwielhersteller, kelner, en nog veel meer te Alkmaar, had zich te Heiloo op zijn fiets door een vrachtauto laten voorttrekken. Hij werd veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. De reiziger N. B., die het zich op dezelfde ongeoor loofde en gevaarlijke wijze gemakkelijk had gemaakt, kwam er af met f 5 boete of 5 dagen, omdat hij ziekelijk was. De motor- en rijwiel wet bestudeeren! - Deze raad werd gratis verstrekt aan den vrachtrijder J. H. te Hensbroek wiens auto niet was ingeschreven en goed gekeurd met betrekking tot de asbelasting (niet te verwarren met wegenbelasting) f 10 boete of 10 dagen. Van alle kanten bekogeld. De winkelier in feestarti kelen J. C. te Alkmaar, die vroeger nog wel eens 'n extra boterham kon verdienen met verkoop van vuur werk aan de Alkmaarsohe jeugd, ter viering van 8 Oc tober. was nu de dupe van het vuurwerkverbod en mocht als gemachtigde van zijn eöhtgenoote, deswege geverbaliseerd, vernemen, dat zij tot f 3 boete of 3 dagen was veroordeeld. Dat kan weer amusant worden. De heer J. L., direc ter vereen, brandstoffenhandelaren te Alkmaar, ver scheen met een deskundige om aan te toonen, dat de weging van zijn 6-wielige brandstofauto door een poli tieambtenaar niet juist kon zijn. Aangehouden tot na der onderzoek. Geen kat, maar 'n haan in de zak. Een pluimveekoop man uit Bergen, Corn. R., had te Alkmaar op 22 Oct. In een gonje-zak een levende haan vervoerd. Hij wist niet dat dit strafbaar was, doch de f 1 boete of 1 dag, die hem werd opgelegd, heeft zijn wettenkennis thans blij vend aangevuld. Het licht, dat verdween. Geen roman van Ruduard Keppeling, doch de Egmonder J. P-, die in den avond van 22 Oct. op den zeeweg zonder licht reed. f 2 boete of 2 dagen. Geen applaus, maar 'n bonnetje. De straatkoopman, Gilles B., trad te Alkmaar op 18 Nov. in de Snaarmans laan op als vocaal kunstenaar, zijn ega belastte zich met de ontvangst, der eventueele recette. Aan het con cert werd echter een einde gemaakt door een politie agent. De chansonnier werd heden veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag en zong zacht, maar leelijk: Ich grolle nicht, wen mir das herz auch bricht! Die maakte het al te gortig! De arbeider Th. v. N. uit Heemskerk, reed in den vroegen morgen van 18 November op den motor door de Berger tunnel, welke bravourstukje door een agent werd opgemerkt en he den gehonoreerd met f 12 boete of 12 dagen. Tot sluiting der plechtigheid, de metaalslijper H. B., wielende door de Magdalenastraat te Alkmaar, werd voor dit feit veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. Schriftelijk vonnis inzake overtreding der Tarwewet. De heer J. B., meelmolenaar te Egmond Binnen werd heden ter zake overtreding van het menggebod veroor deeld tot 2 x f 30 boete of 2 x 15 dagen en 2 x f 50 boete of 2 x 30 da-gen. De veroordeelde was persoonlijk aanwezig en gaf te kennen, deze vonnissen verschrikkelijk te vinden. Dat koper bleek te zijn. Echte plaatjes van goud als lokmiddel gebruikt. Inter nationale oplichters in den val. Donderdag is een te Rotterdam gevestigde goud smidsfirma bijna de dupe geworden van een geraf fineerd opgezet complot om haar op te lichten. Al leen het feit, dat de bedrijvers te veel „omslag" ge bruikten, heeft tot oorzaak gehad, dat de bij de zaak betrokken firmant argwaan begon te koesteren en de Centrale Recherche in den arm nam, die reeds van diverse handelaren en winkeliers de mededee- ling had ontvangen, dat enkele malen goud te koop was aangeboden. Dit goud zou in baren en platen ge leverd worden. Bij de firma in kwestie hadden de aanbieders een aantal monsters, plaatjes goud ter grootte van een gouden tientje, doch wat dunner, achtergelaten en wel om door de firma op gehalte etc. te worden onder zocht. De plaatjes bleken een gehalte van 60Q/1000 fijn te hebben, wat ongeveer op 22 karaat zou duiden. In overleg met de politie werden, nadat gebleken was, dat de als monster achtegelaten plaatjes werkelijk goud waren, de onderhandelingen over den koop van de geheele partij voortgezet. Het resultaat was, dat afgesproken werd, dat Donderdagmorgen de partij goud zou worden bezorgd. Inderdaad verschenen om half elf een Curagaoer en een Duitsch sprekende man, welke laatste voorgaf stuurman te zijn op een hier in de haven liggend Russisch schip. Hij vertelde, dat het goud zich aan boord van dit schip bevond in een verzegelde koffer en dat de kapitein weigerde het goud af te geven, maar in elk geval zelf over de zaak zou komen spreken. De recherche verschijnt. Al pratende vroegen de mannen de als monster ach tergelaten vijf gouden plaatjes terug, wat voor de po litie, die verdekt opgesteld de onderhandelingen volg de, aanleiding was om te veronderstellen, dat de ver- koopers argwaan begonnen te krijgen. Om nu te voor komen, dat de twee mannen de vlucht zouden nemen, ging men tot hun arrestatie over. Het bleek, dat men naar het verbeterhuis werden gezonden en de vrouw herinnerde zich niet ooit zoo'n mooi kind te hebben gezien. Toen zij zag, dat er tranen opwelden in de groote, grijze oogen, zei de vrouw, bij wie alle menschelijke ge voel nog niet gedoofd was, plotseling: „Wat heb je, kind?" „Ik... ik... heb een klein broertje en zuéje thuis ach tergelaten, zij zijn pas zeven jaar en de jongen is ziek en zij hebben niemand in de heele wereld, die naar ze omkijkt. Wat moet er van hen worden?" Er klonk zulk een diepe wanhoop uit haar woorden, dat de andere meisjes het praten vergaten en stil voor zich uitkeken. „Zij zullen wel naar het armenhuis gestuurd worden, maar maak je daar maar niet bezorgd over; het werk huis is er niet half zoo slecht als men zegt en ze zijn er heel goed voor kinderen", sprak de vrouw, met de bedoeling het meisje te troosten. Maar inplaats daarvan verkilden haar woorden Het ty's hart nog meer. „Chick en Dumpeling ln het armen huis! Wat zou haar moeder doen als zij dat had moeten beleven?" „O, moedertje, moedertje, vergeef mij", snikte zij innerlijk en met een gevoel van schaamte en plichtver- getenheld voegde zij er aan toe: „Dat komt ervan, dat ik de belofte, die Ik je op je sterfbed gaf, gebroken heb. Als ik met Max Reiss ge trouwd was, zouden Chick en Dumpeling verzorgd zijn geweest, zelfs ook wanneer mij dit ongeluk overkomen was. Maar de stem der Liefde riep en aan haar moest ik gehoor geven! Vergeef mij, moeder!" Hetty waagde het niet eraan te denken, hoe haar Jack haar in den steek gelaten had; zij voelde, dat het dunne draadje gezond verstand, dat zij nog over had, zou doorbreken wanneer zij zich daarin zou verdiepen. Geen oogenblik twijfelde zij aan de woorden, die Lord Perivale gesproken had, wat Jack's houding ten op zichte van haar betrof. Als Jack haar werkelijk terzijde had willen staan, waaróm was hij dan niet op de rechtszitting verschenen of waarom had hij dan niet iets van zich laten hooren? Er scheen geen greintje licht door de donkere wol ken, die zich boven Hetty Loring's leven samengepakt hadden, tenminste zij merkte er niets van. Zij hoorde het luide en ruwe gepraat der meisjes om haar heen. dooh de beteekenis hunner woorden drong niet tot haar door en absoluut uitgeput door alles wat zij de laatste twee dagen had ondervonden, viel haar goudblond kopje te doen had met den 46-jarigen Poolschen koopman S. B., afkomstig uit Brussel, en met den West-Indiër J. B. Op S. B. werden bij fouilleering in totaal 32 gouden plaatjes als de eerst vertoonde gevonden en in beslag genomen. Nog twee handlangers ingerekend. Men verliet met het tweetal het pand en juist toen men buiten kwam, zag men twee mannen, die daar op verdachte wijze rondscharrelden en zich precies gedroegen alsof zij op den uitkijk hadden gestaan hoe de zaak binnen bij de firma zou afloopen. Ook deze „heeren" werden ingerekend. Het waren de 18-jarige Oosten rij ksche installateur J. G., wonen de te Rotterdam en de 33-jarige Poolsche koopman J. B., tijdelijk daar ter stede verblijf houdende. De koiier. Met de vier arrestanten kuierde men de Gedempte Botersloot af en toen men op den hoek daarvan en van den Pompenburgsingel was aangekomen, trok het de aandacht der politiemannen, dat daar weer twee mannen stonden, van wie er één een koffertje droeg, dat verzegeld was en dat blijkbaar nogal zwaar was! Ook geknipt. Ook deze twee werden medegenomen naar het hoofdbureau van politie aan het Haagsche Veer. Zij waren de 23-jarige reiziger J. J. K, een Hollander, die in Crooswijk woont, en de 53-jarige Roemeensche koopman O. S., wonende te Parijs. Koper of goud. Op het politiebureau werd de koffer geopend en daarin vond men koperen plaatjes. Tezamen een ge wicht van 20 kilogram. De bedoeling was natuurlijk geweest, deze koperen plaatjes voor goud te verkoo- pen en het misdrijf kon dus gequalificeerd worden als poging tot oplichting. Internationale bende. Met de arrestatie der zes mannen had de recherche een aantal internationale oplichters te pakken. De achterover tegen den wand van het rijtuig en werd zij door slaap overmand. „Laat haar met rust" zei de vrouw tegen de andere meisjes, nadat zij zich ervan overtuigd had, dat Hetty niet flauw gevallen was. Maar haar rust zou niet lang duren, want plotseling klonk een heftig gekraak en werden de meisjes alle vier van hun plaatsen geworpen; ze kwamen gillend, spar telend en schreeuwend op den vloer terecht, terwijl de twee paarden stijgerden alsof ze dol waren geworden. „Help, help! In vredesnaam, laat ons er uit!" riep het meisje dat van tevoren zoo lachend verklaard had. dat zij hertogin was en ze duwde de andere meisjes op zij en probeerde het portier te openen. De vrouw, die in dienst stond vanhet Pentonville Home, was ten volle bereid haar plicht tegenover deze instelling te vervullen, maar zij dacht er in de verste verte niet aan, haar leven er bij in te boeten. Met be vende vingers opende zij het portier van het rijtuig en de ontstelde meisjes rolden er als een verwarde kluwen op en over elkaar uit. Doordat zij achterover leunde, was Hetty niet met de anderen op den grond geworpen. Zij kwam het laatste uit het rijtuig en was even ge- schelden van de anderen, die dadelijk omringd waren door een groote menigte mannen en vrouwen, jongens en meisjes, die ijlings toegeschoten waren, tuk op een relletje. Een auto was tegen het rijtuig aangereden en had de paarden geraakt en het leek wel, alsof de chauffeur ziek of dronken was. zoo versuft hing hij achter zijn stuur, tot groote ergernis van den politieagent, die hem ondervragen moest en geen woord uit hem kon krijgen. Opeens voelde Hetty zich bij den arm grijpen en een mannenstem fluisterde zachtjes: „Houd u kalm: dit hee le zaakje is terwille van u op touw gezet; loop langzaam en heel gewoon met mij mee naar de auto, die aan den anderen kant van den weg staat" De vreemde jongeman, bracht Hetty onmiddellijk daarop naar den overkant, met zijn ellebogen den weg voor haar banend door de dichte menigte en bijna on der de oogen van de beambte van het Verbeterhuis, die angstig naar haar pupillen zocht, hielp hij het verwon derde meisje in een gesloten auto stappen, legde dood kalm een plaid over haar beenen en in het volgend oogenblik reed Hetty Loring in vliegende vaart in de tegenovergestelde richting. De groote wagen spoedde zich voort en Hetty leunde in den versten hoek, tot nog toe niet in staat zich over twee mannen, die op den uitkijk haddon gestaan, werden ter beschikking van den Vreemdelingendienst gesteld. De twee eerste aanbieders konden vertrek ken', terwijl men den z.g. kapitein, den Pool S. B., en den Roemeen O. S., in hechtenis hield. Reeds gerui- men tijd schijnen de oplichters in ons land te heb ben getracht verschillende goudsmeden op te lichten. S. B. is betrokken geweest bij den grooten juweelen' diefstal te Parijs, die in 1925 plaats vond en waarvoor i hij vijf jaar gevangenisstraf kreeg. De politie is van meening, dat zich nog meer op- lichters, bij deze bende behoorende, in ons land be- 1 vinden, zoodat nog een uitgebreid onderzoek gaande j is. Als een bewijs van de geraffineerdheid van den op. zet der oplichting kan dienen, dat de bedrijvers de koperen, keurig nagemaakte plaatjes, den vorm had den gegeven van de gouden plaatjes, welke voor tand- artsen e.d. worden vervaardigd. Als lokmiddel wr. ren echte plaatjes gebruikt Noodzakelijk met het oog op de controle.. In de Wieringermeer zal 1400 HA. worde geteeld. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den he« Braat, in verband met de uitsluiting van levering aaa de tarwe-organisatie van landbouwers, die in 1933 meer dan een derde deel van hun bouwland met tarwe be talen, en betreffende de te dier zake genomen maatre gelen voor de drooggelegde Zuiderzeegronden, heeft dl minister van Economische Zaken en Arbeid geantwoord dat het met het oog op de controle noodzakelijk is t« zorgen dat op de boerderij niet meer dan de toegeetan» oppervlakte met tarwe wordt bezaaid. Zou meer dan een derde van het bouwland met tarwe mogen worden bezaaid, dan zou moeten worden nagegaan het onder scheid tusschen de tarwe, die op een derde en die welkt meer verbouwd is, welke controle oncverkomenlijk» moeilijkheden zou opleveren. Begin September bleek, dat bij de landbouwers hei voornemen bestond een veel grooter deel dan een derdi van het oppervlak bouwland met tarwe te bezaaien, tl technische overweging Is dit voor het bedrijf zeer ong* wenscht. Gelet op de bepaling ln de Tarwewet, die een meng- en maal percentage tot 25 toelaat, en ln verband met de moeilijkheid om de overige tarwe tegen' behoor lijken prijs te plaatsen, moet worden opgemerkt, dat het niet aanleggen van de strenge banden tot gevolg zou hebben een benadeeling van hen, die hun bedrijf in nor male banen houden, door degenen die tot een veel U grooten verbouw van tarwe op hun bedrijf overgaan. Het is een nationaal belang, dat zooveel mogelijk het bedrijf langs normalen weg wordt gedreven, terwijl overdrijving van de tarweteelt bovendien een slecht» arbeidsveröecling met zich zou brengen. Volgens de nu aanhangige plannen zal in de droog- gelegde Zuiderzee ongeveer 1400 H.A. tarwe worden geteeld. Nog wordt overwogen welke maatregelen ten aanzien van dit product zijn te nemen. De minister vreest de gevolgen van oorlogen en mlt- oogsten niet, gezien het feit, dat het binnen het raam der gestelde beperking nog mogelijk zal zijn ongeveer tweemaal zooveel tarwe te verbouwen als in ons land normaal was. Een nog grootere uitzaai van tarwe zou de technische noodzakelijkheid eener veel verdere be- perking ln de toekomst met zich medebrengen en dan zouden juist, omdat dan het vermogen van den bodem om tarwe voort te brengen te veel was aangetast, zeer betreurenswaardige gevolgen zich kunnen voordoen. De minister is niet bereid de strenge bepalingen U herroepen of te wyzlgen. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Landbouwer met een defecte lichtlelding in aanraking gekomen. Vrijdagavond was de 49-jarige landbouwer A. de Graaf de Haastrecht in den stal bezig de staart van een koe met een.ijzerdraad op te binden. Dit ijzerdraad 'is met de defecte lichtleiding ln aan raking gekomen, waardoor de landbouwer den vollen stroom door het lichaam kreeg. De te hulp geroepen medicus kon niet anders dan den dood constateeren. Het slachtoffer was ongehuwd. NOG VUUR EN DE „P. C. HOOFT"! Zondagmiddag werd de brandweer medegedeeld, dat er weer vuurverschijnselen in de P. C. Hooft wer den waargenomen. De „Jason" is er heen geweest en heeft water moeten geven om in een kleine bunker nog kolen te blusschen. haar bevrijding te verheugen; zij was alleen vervtiK van een namelooze angst en nieuwsgierigheid, wat t met haar zou gaan gebeuren en waar men haar hee bracht Het groote, drukke spoorwegstation van Kings Crt kwam in zicht; haastig liepen de menschen dooreet ieder ging zijn eigen weg en Hetty dacht, wat zij «I zouden zeggen, wanneer zij wisten dat zij, op weg ne# een tuchthuis, gevlucht was. Opeens viel haar in wat de jongeman haar had ver teld toen hij haar vroeg met hem mee te gaan: „Dit heele zaakje is terwille van u op touw gezet" Dat waren zijn woorden en Hetty's hart sprong op van vreugde, toen zij er aan dacht. Wie anders dan Jack kon iets dergelijks voor haar gedaan hebben? Een zwak ke glimlach speelde om haar lippen, toen die gedachte bij haar opkwam en een gevoel van zalige veiligheid omving haar als een beschermende mantel. Het licht was door de wolken gebroken en liet haar alleen nog een levendig gevoel van schaamte, dat zij ooit aan haai jongen had kunnen twijfelen, ook al getuigde allea te gen hem. „Nu wordt alles natuurlijk zoo klaar als de dag! HU deed alsof hij het met zijn vader eens was om tijd t« winnen en mijn ontvluchting te kunnen voorbereiden. Zoodra wij getrouwd zijn, is natuurlijk alles in orde." Hetty troostte zichzelf met deze gedachte en weldn had het heerlijke vooruitzicht haar lichamelijke ver moeidiheid zoover overwonnen, dat zij rechtop durfd» zitten en nu en dan eens uit het raampje kijken. Tot nu toe wist zij nog, waar zij was. Ze hadden High Gate bereikt en waren nu op den grooten Bathe RoaA Ze reden met de allergrootste snelheid, die veroorloofd was, en bleven met dezelfde vaart rijden tot ze niet al leen Londen, maar twee voorsteden achter zich hadden De wagen had een korten bocht genomen door een smalle laan, waarin levendig het avondgezang der vo gels weerklonk, toen Hetty de snelheid voelde minderen en zij hoorde takken en bladeren kraken, terwijl de ge heimzinnige chauffeur den wagen door een groote ope ning in een haag een veld opreed. Het volgende oogenblik versoheen het bruingebrande vriendelijke gezicht van den chauffeur door het geopen de portier. „Wilt u er even uitkomen om een luohtje te happen, juffie?" vroeg deze. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10