Onze Sint Nicolaas-Puzzle. X <y 'V O ei* Raad Sint Pancras, Radioprogramma 31 32 33 34 35 FOSTER'S MAAGP1LLEN Z IJ P E Aan deze gemeente is wederom voor 1 jaar vrij stelling verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening voor de o. 1. scholen te Burgefbrug, St. Maartensbrug en 't Zand. SCHAGERBRUG. De Hoofdinspecteur van den Arbeid heeft aan de Coop. Malerij „De Goede Verwachting" alhier een overwerkvergunning ingevolge de Arbeidswet ver leend voor het tijdvak van 28 Nov. 1932 tot 1 Mei 1933. Op den weg gestorven. Een der verpleegden in het Tehuis van Ouden van Dagen te Zijpe, Van O. geheeten, die gewend was eiken Zondagmiddag naar Schagen en terug te wan delen, is Zondagavond op zijn terugweg tusschen Lagedijk en Schagerbrug op den weg overleden. Voorbijgangers vonden den ouden man,' en waar schuwden dr. Nanninga te Schagen, die slechts den dood kon constatceren. Daar geen uiterlijke teeke nen van verwonding aanwezig waren, is aanrijding uitgesloten, doch moet hartzwakte wel de oorzaak zijn. Er stond trouwens een stevige Westenwind, vergezeld van heftige regen- en hagelbuien, waar tegen de 69-jarige man wel niet meer op heeft kun nen tornen. 'T ZAND. We vernamen dat de heer Tor, kommies der Dir. bel. en accijnzen, binnenkort van hier vertrekt, daar hem als volgende standplats Hazerswoude is aange wezen. De vereen. Nut en Genoegen hield Zaterdagavond j.1. haar eerste Nutsavond van dezen winter op de 'bovenzaal van den heer Schrieken. Het aantal bezoe kers was middelmatig. Voorzitter Dr. Oterdoom, opent met welkom en zegt dat op dezen avond de notulen der vorige bijeenkomst niet zulien worden gelezen, om dat de lezing over de afsluiting en gedeeltelijke droog making der Zuiderzee, verduidelijkt met lichtbeelden, te geven door den heer W. Verkerk, gids van de M.U.Z. te Den Oever, pl.m. 3 uur in beslag zal ne men. Het vertrek van den heer Holema met gezin paemoreert spr. hierna, waarbij hij een gelukwensch voor de door den heer Holema behaalde promotie uitspreekt. Hierna houdt de heer Verkerk het gezelschap met zijn zoowel keurige fotografische als cine matografische uitbeelding als zijn onderhoudende en soms ook geestige explicatie, den geheelen avond, uit gezonderd een pauze van een half uur, gevangen. Voor de pauze werd gegeven hoofdzakelijk de bouw van den dijk Den Oever—Zurich, waarbij ook het dichten van de Vlieter, terwijl we na d9 pauze kre gen de enorme sluisbouwwerken te Den Oever, be nevens een serie beelden van in den strengen winter van 1929 gemaakte tochten over het drijfijs naar en van de „Oude Zeug". Tot slot eenige stemmingsbeel den, waarbij muzikale illustratie. Omtrent het nogal hooge peil van het IJselmeer- water, sprak de heer Verkerk de meening uit dat hierin wel verandering ten goede is te verwachten, deze te hooge waterstand houdt verband met de plannen van het Ministerie van Defensie. Dat de lezing als zoodanig uitstekend geslaagd mag heeten, bewees wel de ademlooze stilte tijdens en ook het dankbare applaus aan het einde ervan. Ieder, zoo wel de dames als de heeren, waren dan ook hoogst .voldaan. Daar de voorzitter voortijds de bijeenkomst moest verlaten, werd deze gesloten door den vice-voor- zitter den heer Jimmink, onder woorden van dank en waardeering aan den heer Verkerk. Tevens werd me- dedeeling gedaan, dat de 2e avond en welke waar schijnlijk laatst Jan. e.k. zal zijn, met behulp van eigen krachten zal worden gehouden. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond hadden wij het genoegen in de zaal van den heer Kossen een propagandavoorstelling bij te wo nen van de afd. St. Maartensbrug, v. d. bond v. Staats- pensionneering. De Voorzitter, de heer Nierop heette de aanwezigen hartelijk welkom; in 't bijzonder de heeren Bruin. Cloeok en den filmoperateur. Het speet spr. dat er zoo weinig belangstelling was. Met de hoop dat de aanwezigen een genoeglijken avond zouden doorbrengen, en een opwekkend woord aan een ieder om zidh als lid van den bond aan te melden, werd een begin gemaakt met de afwerking van het programma. Vertoond werden de komische film „De Zondebok", die geducht de lachspieren in beweging heeft gebracht. Verder kregen wij te zien de mooie bondsfllm „Oud en Arm". Met groote aandacht werd deze film. die een nauwkeu rig en aangrijpend beeld geeft van den levensstrijd van aen paar eenvoudige boerenmenschen, door de aanwezi gen gevolgd. Ons dunkt dat ook anders denkenden bij het zien van een dergelijken strijd om het bestaan tot hetere gedachten moeten komen en mede zullen werken aan den wensch en het recht van zoovelen: staatspen sioen voor ouden van dagen en hulpbehoevenden. Met zeer veel genoegen hebben wij tevens gevolgd de rede van den heer K. Bruin, die met klem van woorden en op treffende wijze uiteenzette de noodzakelijkheid dat het Oud en Arm tot het verleden moet behooren. Niet minder hebben wij genoten van de levensliedjes die de heer Cloeck ten beste gaf. Dat was een prachti ge afwisseling en de uitstekende wijze waarop deze naar voren werden gebracht, heeft menigeen veel genoegen bezorgd. Het was een mooie avond, die jammer genoeg niet beter bezocht was. Het daverend applaus van de aan wezigen en het hartelijk woord van dank van den voor zitter aan de optredenden, was o.i. meer dan verdiend. Een gezellig bal was het besluit van den goed geslaag den avond. HEERHTJ GO WAARD Naar we vernemen is de postbesteller P. Boekestein van den kring Zuid, die reeds geruimen tijd den dienst niet meer waarnam, thans officieel afgekeurd. De dienst zal voorloopig plaats vinden door twee vaste en een losse besteller. Brand. Konden we in het nummer van Zaterdag slechts een kort bericht geven van den brand bij den heer P. Beers aan den Jan Glijnisweg, aangezien deze even voor het ter perse gaan der courant uitbrak, nader werd ons medegedeeld, dat de oorzaak moest worden gezocht in een exploisie, die bij het aanmaken der kachel ontstond en de voorwerpen in de omgeving plotseling in laaiende vlam zette De vrouw gelukte het nog een zestjarig hulpbehoe vend kind in veiligheid te brengen, waarbij zij echter aan hoofd en voeten, hoewel niet ernstig gewond, werd. Door den hevigen wind was het niet meer mo gelijk de behuizing te redden, hoewel de raotorspuit spoedig ter plaatse was. Een schuur bleef echter gespaard. Huis en inboedel waren verzekerd, echter niet de aanwezige stapel kool. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat de heer Beers zich zelf op de veiling te Broek bevond. Mede in verband met deze brand, vestigde men onze aandacht er op dat het tegenwoordig meerma len schijnt voor te komen, dat petroleum wordt ge kocht per vat, en dan geleverd wordt in benzine- vaten, welke wel eens niet geheel ledig gemaakt schijnen te zijn, wat gevaar voor explosies met zich zou brengen. Stemming Notabelen. Bij de op Zondag j.1. gehouden stemming in de consistoriekamer der Ned. Herv. Gemeente, voor de verkiezing van drie notabelen, werden herkozen de heeren P. Blauw Jz., W. v. d. Meulen en gekozen ^Vervulling vacature A. C. Dekkers, onlangs tot kerk voogd benoemd) de heer K. Modder. 03 RHEUMATIEK VERERGERDE MET DE JAREN. Voeten, hand en arm verstijfd. Nu weer gelukkig en zonder pijn. „Jaren heb ik aan rheumatiek geleden. Er kwam een tijd, dat ik haast niet meer loopen kon door de pijn in mijn voeten. De duim van mijn linkerhand was zoo stijf, dat ik hem alleen kon buigen met be hulp van mijn rechterhand Ik was te bang om naar bed te gaan, omdat mijn rechterhand en -arm tot de elleboog altijd verstijfd werden en de pijn was on dragelijk, toidat ik weer circulatie in de arm kon krijgen. Ik begon met voor het ontbijt een halven theelepel Kruschen Salts te nemen in een glas warm water en ik kan U verzekeren dat ik een heel an dere vrouw geworden ben. Ik vertel aan iedereen wat ik neem en hoe gelukkig ik daarmee ben." Mevr. W. A. B. Kruschen bevat zes minerale zouten, welke lever, nieren en maag aansporen tot beter werken. Het ge volg van deze inwendige gezondheid is een ver sterkte en verfrischte bloedstroom. Giftig urinezuur wordt verwijderd langs den natuurlijken weg en da rheumatische pijnen stoppen. En wanneer U voort gaat met Kruschen zal Uw goheele wezen lichaam en geest deze zuiverende werking ondergaan. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kru schen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland 2.ijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw gehecle uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis ploefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog flechts voor een be perkten t$d. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft (Adv.) HAREN KARSPEL Zondagavond werd in de zaal van den heer Pijper een concert gegeven door het Dameskoor „Excelsior" en bet Kinderkoor alhier, beide onder leiding van den heer J. Hovenier. Geopend werd door het Dameskoor met „Lentezang", van H. van Tusschenbroek en „Het Onweer" van Ph. Loots. Bij het laatste nummer, dat vrij lastig is in de maat, bleek het bezwaar van combinatie der functies directeur en accompagnateur: de eerste woorden der regels werden weifelend gezongen. Hierna zong het Kinderkoor eenige bekende liedjes van J. Worp, die blijkbaar insloegen. In „Wie dansen wil", trok het onze aandacht, dat bij het refrein werd overgegaan van naar maat, wat een eenigszins vreemd effect maakte. Het dameskoor zong voorts nog zeer mooi: „Vlinder tje" van O. Koop en „Lente" van Cath. van Rennes. terwijl het kinderkoor „Rozenmei" van Wierts, keurig gaf. Ook „Sneeuwpr-insesje" van Dalcroze was een aar dig nummertje. Tot besluit zongen de beide koren gezamenlijk eenige liedjes van Worp. Hierin zong het kinderkoor te luid, waardoor het dameskoor niet tot zijn reoht kwam. Over 't geheel zongen overigens de kinderen wat luid. Ook de begeleiding was bijna overal te forsch, wat aan de einders duidelijke uitspraak der woorden niet ten goede kwam. Ter afwisseling gaven eenige dames een tweetal aar dige voordrachten n.1. „De Kostschool vanmiss Mops" en „De ontevreden dienstboden", die beide zeer in den smaak vielen. Aan het einde der uitvoering wekte de directeur jon- gejen en ouderen op, zich bij de vereenlgingen aan te sluiten, ten einde het voortbestaan mogelijk te maken. De zaal was vrij goed bezet. Ordelijk bal na. OUDE N1 EDO RP PLAATSELIJK ORISISCOMTTé. Zondag j.1. had de trekking plaats van de verlotin gen, welke ten bate van het Plaatselijk Crisiscomité werden georganiseerd. De eerste verloting geschiedde des nam. te 4 ure in het café van J. P. Pepping aan de Wel. De burgemeester sprak voor de trekking als voorzitter van het Plaatselijk Crisiscomité er zijn vreugde oyer uit, dat, dank zij de groote medewerking welke werd ondervonden vooral in het Noordelijk deel der gemeente (Zijdewind, 't Veld en omgeving) de ver lotingen uitstekend zijn geslaagd, hetgeen blijkt uit het feit, dat alle loten (40CO stuks) werden verkocht Alleen te Zijdewind, 't Veld en omgeving werden bijna 3000 loten geplaatst, zoodat bij de bevolking aldaar de groot ste medewerking werd ondervonden. Spr. brengt na mens het Plaatselijk Crisiscomité dank aan allen, in zonderheid aan de zelatricen der parochie 't Veld, die grooten ijver hebben betoond en verder aan de Tam. Pepping, H. de Boer. de jongeheer Buisman en de jongejuffr. Balk, die bij den verkoop der loten het re cord hebben geslagen. In hartelijke bewoordingen dankt spr. de talrijke neringdoenden en particulieren die de prijzen gaven, waarbij spreker opmerkt dat met uit zondering van een prijsje alle prijzen in totaal 225 stuks, waaronder een tweetal rijwielen, electrische rij wiellampen. enz. enz., geheel gratis aan het comité werden afgestaan. Spr. brengt hulde voor alle bewijzen van gemeenschapszin. Bij de middagverloting viel de le prijs (een rijwiel) op lot. no. 1998, de 2e pr. op lot no. 982; de 3e prijs op 248, de 4e prijs op 780; de 5e prijs op 1769. In totaal werden 57 prijzen toegekend. Bij de avondverloting viel de le prijs (een rijwiel) op lot no. 1891. de 2e prijs op lot 660; de derde prijs op 916, de 4e pr op 1632, de 5e pr. op 594. In totaal werden voor deze verloting 61 prijzen toegekend. Zoowel des middags als des avonds was het café Pepping zeer druk bezocht. Bij de sluiting dankte de Voorz. nogmaals voor de groote medewerking, er op wijzende, dat ook zij die geen prijs ten deel viel getroost zullen zijn door de gedachte door het koopen der loten van het crisiscomité een daad te hebben gesteld van liefde jegens den noodlijdenden medeburger. Deze zelf voldoening is de grootste dank die men in het hart kan meedragen Maandag 28 November 1932, des namiddags 3 uur. vergaderde de Raad dezer gemeente ten raadhuize. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, burgemeester, tevens secretaris. Na opening volgde de vaststelling der notulen. De heer Dek merkt op, dat naar aanleiding van den Twuijverweg steeds over f 900 ls gepraat en in andere gemeenten over f 900 en f 700. Voorzitter antwoordde, dat het Hoogheemraadschap op de eerste aanbieding van f 700 is teruggekomen en met het 2e voorstel is gekomen van f 900, dus ging het om het laatste. De heer Lek zou wel voor betonnen paden zijn, doch als ze niet zoo dicht bij de sloot lagen. Voorzitter deelde mede, er op een vergadering met het Dag. Bestuur van het Hoogheemraadschap aange drongen te hebben op handhaving van het eerste plan, doch men wilde eerst afwachten. Spr. betreurde de houding van Zuidscharwoude, daar het Hoogheemraad schap er niets aan verdient en een instelling is die het, werk goed uitvoert. De heer M. Duijf zeide, dat de bermen van den Bene- denweg in zoo'n slechten toestand zijn, dat er in moet worden voorzien. Er liggen vele losse steenen. Voorzitter zegde toe, dat zoo spoedig mogelijk hierin zal worden voorzien. Ingekomen stukken. Van den Inspecteur der directe belastingen waren de volgende berichten ingekomen: De opbrengst van het aandeel in de gemeentefondsbelasting, geraamd op f 1500, was f 1701.14, De opcenten op de gemeente fondsbelasting, geraamd op f 1800, hebben opgebracht f 2272.58. Van de kwade posten 1929'30 komt de ge meente toe f 83.50, welke nog zijn ingekomen. Van de vereen, voor de opvoeding en verpleging van achterlijke en idiote kinderen, was bericht Ingekomen dat van de volle verpleegkosten van f 700 per patiënt, een tijdelijke korting van 5 pet. wordt toegestaan. Er is hier 1 patiënt. Van het plaatselijk Crisiscomité was een verzoek In gekomen om een subsidie van f 200 te mogen ontvan gen, daar het pl. comité voor f 800 goederen van het Nationaal Comité kan betrekken als het plaatselijk comité f 200 in de kas van het N.C.C. stort. Het crisiscomité heeft dit geld wel ongeveer ln kas, doch zou dit gaarne willen behouden voor het ver strekken van eerste levensbehoeften aan do behoeftigen Voorzitter lichtte dit verzoek toe. Na nog eenige besprekingen besloot men om f 200 subsidie te geven. De heer C. Duijf stemde tegen. De heer Lek vroeg naar de steunregeling en den toeslag op huishuur. Voorzitter antwoordde, dat voor de transportarbei ders geen huurtoeslag wordt gegeven. Voor verpleging van een kind van den heer Jb Bus wordt aan het Witte Kruis een bijdrage verleend Afwijzend beschikt op een verzoek van den heer Jan "Wit om vergoeding voor de schade, ontstaan door de afsluiting van den Bovenveg. B en W. oordeelden dat het hier een bijzaak betrof. Van den Langendijker Bestuurdersbond was een schrijven ingekomen inzake de steunregeling aan de bouwarbeiders, welke thans ook ondey de crisiswerk- loozen worden gerekend. Gevraagd v/erd om voor de bouwvakarbeiders een steunregeling vast te stellen, ge lijk aan de transoortarbeidersregellng. Voorzitter deelde mede. dat de j>remies voor trans nortarbeiders en bouwvakarbeiders gelijk zijn, dus zul len ook de loonen wel gelijk zijn. Sor. heeft met Den Kaag gesproken en de vraag gesteld of men geen be zwaar tegen een uitkeering had geliik aan die der transportarbeiders, wat niet het geval was. Men besloot om den bouwvakarbeiders de uitkeering van de transportarbeiders te geven. Voorgesteld wordt de maximum snelheid voor motor rijtuigen op 30 K.M. per uur te beoalen, naar aanleiding van een opmerking van den heer Lek in de vorige ver gadering. Een voorste] van den heer M. Duijf. om het op 20 K.M. te houden, wordt door den heer Snel gesteund. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren M. Duijf en Snel. aangenomen. Verder wordt voorgesteld om ln de Kerkelaan rich ting-verkeer voor te schrijven, n.1. om van den Boven- weg naar den Benedenweg het verkeer tot te staan, doch van den Benedenweg naar den Bovenweg niet. Na een opmerking van den heer C. Duijf wordt aldus besloten. B. en W. stellen voor een geldleenlng aan te gaan van f 25000 bij de N.V. Sociëteit voor levensverzekeringen, en wel f 4000 voor de Lichtbedrijven, af te lossen In 30 jaar, f 18600 voor de tuinderscredieten, af te lossen na 5 jaar in 15 jaren en f 2400 ten behoeve van den Ach terweg, af te lossen in 10 jaar. De leening kan worden gesloten tegen een rente van 5% pet Voorzitter merkte naar aanleiding van de f 4000 voor het electriciteitsbedrijf op. dat dit een gevolg is van de meerdero kosten van de kabileering. Reeds eerder is f 36000 geleend. Hoofdzakelijk door do uitkeering aan de gemeente van f 1.75 per meter kabelaanleg, is het bedrag hooger. Dan kwamen er nog verschillende kos ten bij van aansluiting enz. De heer Lek heeft zich hierover verbaasd. Had de commissie dan de f 25000 voor de straten niet bij de begrooting opgenomen? Voorzitter antwoordde van niet. De andere kosten wa ren successievelijk bij den aanleg noodzakelijk gebleken. De heer Lek dacht, dat do berekening dan toch niet zoo precies is geweest. Voorzitter bestreed dit echter. De heer M. Duijf vond het ook niet zoo juist. Het ta- riefwerk is duur. Spr. was van meening dat de binnen leidingen bekend waren. De heer Snel merkte op dat de aannemer ons heeft teleurgesteld met de bestrating van den weg. Dat is de tegenvaller geweest Voorzitter Eintwoordde. dat de aannemer verplicht was om één maal te bestraten. De heer Snel zeide. dat dit wel eens te wenschen over liet, waarop Voorzitter antwoordde, dat hiermede reke ning is gehouden. Do heer Van Kampen zeide, dat de heeren Boom en Bieseveld, de adviseurs veel goedkooper waren dan de Provincie. Doch ze hebben de zaak niet goed onderzocht De f 10.000, die zij er aan hebben verdiend, is het ad- i vies lang niet waard geweest Boom en Bieseveld zijn Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur; 774 m.lt' Vooruitzichten; Droog weer. Temperatuur: 3 gr. C. is 38 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzlide E 103, Schago Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. niet overal geweest om te zien hoeveel werk er waa ti doen. Deze heeren staan in deze niet hoog. De heer Lek sprak over de rondgezonden circulaire» ter bevordering van het gasverbruik, weiardoor degenei die de vorige jaren reeds vol-gebruiker waren, niet kun» nen proflteeren van het vastrechttarief van 5 cent pt» M3. Het voorstel van B, en W. werd aangenomen. De heer Snel vroeg waarom de raadsleden niet b|J den jaarlijkschen betaaldag waren uitgenoodigd. Voorzitter antwoordde dat dit een zsiak van het B. A> was en zaJ er met het B. A. over worden gesproken. B. en W. stellen voor om de f 9000, verkregen do* verkoop van vast goed in staatsfondsen te belegge; Voorzitter deelde mede, dat hiertegen geen bezwara waren in Haarlem. De heer C. Duijf vroeg of dit bedrag niet in de 1» ning kon worden verwerkt. Voorzitter antwoordde, dat dit wel kan, dodh de op zet was. dat, als de gelden niet in Staatsstukken moch ten worden belegd, ze in de leening zouden worden v» werkt, doch zooals reeds eerder gezegd, waren hierte gen geen bezwaren. Het voorstel werd aangenomen. Hierna sluiting. al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en gc- gebruik Foster's Maag- ptllen. het afdoende laxeermiddel. 0.65 per Flacon. WOENSDAG 30 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10,00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de ar. beiders in de continubedrijven; 11.00 R.V.U.: „Invloe. den op de ontwikkeling van het kind"; 11.30 Orgelspel door Johan Jong; 11.45 Voordracht door Carel Rijken; 12.00 „De Notenkrakers" o.l.v. Daaf Wins; 145 Verzor* ging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinde* ren; 5.00 Orgelspel door Johan Jong; 6.30 R.V.U.; 7.00 S.D.A.P.-kwartiertje; 7.20 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.59 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 De Vak. beweging; 8.20 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen; 10.00 Or« kest; 10.20 Vaz Dias; 10.30 Dirk Witte-programma; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo. foonmuziek; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Concert; 12.00 Politieberichten; 12.15 Harmoniumconcert door Ton Brandes; 1.00 Concert door het Trio v. d. Horst; 2.00 Lezing; 2.45 Lezen van Christelijke lectuur; 3.15 Concert door het Hollandscb Harpkwartet; 4.45 Verzorging zender; 5.00 Kinderurn- tje; 6.00 Gramofoonplaten; 6.15 Lezing; 6.30 Engelscb voor beginners; 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van bi.' Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Bestuursmededeelingen; 87 De Haarlemsche Orkestvereeniging o.l.v. Frits Schut man m.m.v. het N.C.R.V.-dameskoor; 9.00 Lezing; 9l Vervolg Concert; plm. 10.30 Vaz Dias; 10.30 Gram» foonplaten. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek: 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Idem; 10.30 Gr&- mofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M-) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoon muziek; 9.35 Accordeonmuziek. BERLIJN (419 M) 7.00 Populaire en dansmuziek; 7.50 Blijspel; 10.35 Con cert. HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 9.50 Dansmuziek. KONTGSWUSTERHAUSEN (1335 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. LANOENBERO (472 M) 12.20 Concert; 4.35 Vesperconcert; 9.50 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmfl- ziek; 3.50 Concert; 8.35 Elgar-concert; 11.10 Dans muziek. PARIJS EIFFEL (1446 M-) 8.45 Concert. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Orgelrecital; 1.25 Concert! 7.40 Concert; 8.20 „De Troubadour", opera van Verdi. MILAAN (831 Ml 7.50 Radio-tooneel; daarna dansmuziek. ROME (441 M.) 8.05 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 4.20 Concert; 9.20 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.Ï 5.20 Dansmuziek; 7.20 Populair concert; 8.25 Viool recital; 9.25 Dansmuziek; 10.20 Idem. BEROMCNSTER <460 M) 7.50 Concert; 8.50 Dansmuziek,

Schager Courant | 1932 | | pagina 6