De Competitiewedstrijden. Wieringerwaard—B.K.C. 3—2. H.R.C.—D.E.C, 1-1, Sparta I—Beverwijk I. 2—4. SPORTNIEUWS DE HELFT ZIT EK OP. GEEN VER RASSINGEN. KLN.V.B.-O VERZICHT VAN 27 NOV. AFDEEUNG L Zoowel Feijenoord als D.H.C. wonnen. D.H.C.BI. Wl* 4~0; Feijenoord't Gooi 42. Z.F.C. klopte A.D.O. (2 1) en behoudt zoodoende de mooie derde plaats. R.C. H. sloeg H.B.S. (31); V.S.V. won van Hermes (53). Feijenoord D.H.C. I.F.C. R.CJL 9 7 8 6 9 4 9 4 2 0 27—14 18 1 1 31—20 13 2 3 24—18 10 1 4 22—23 9 Tweede klasse A. E.D.O. won ternauwernood van T.O.G. (21). H.R.C en D.E.C. speelden op Tuindorp gelijk (1- -1). V.V.A. verloor met 21 van W.F.C. De stand is: E.D.O. 8 6 2 0 24—10 14 Kinheim 9 7 0 2 25—19 14 Zeeburgia 8 6 0 2 22—8 12 W.F.C. 8 3 3 2 16—14 9 Z.V.V. 8 3 2 3 18—14 8 T.O.G. 8 4 0 4 16-20 8 Alcmaria 7 2 2 3 25—22 6 H.R.C. 8 2 1 5 14—23 5 DE.C. 9 1 1 7 19—37 3 V.VA. 9 1 1 7 11—24 3 Tweede klasse B. Velox speelde vorige week tegen A.F.C. een spel, dat door vriend en vijand als eerste-klasse-spel werd beoor deeld. Maar HF.C. speelde dan blijkbaar nog beter. Van der Meulen c.s. wonnen tenminste in Utrecht met 3—1. A.F.C. klopte Hercules (32). In den wedstrijd Baarn—Bloemendaal brak een speler een been; waar door de match werd verdaagd. Het nut van verzekeren zal nu toch eindelijk wel eens tot de massa door dringen! H.F.C. Velox D.W.S. 9 10 8 0 28—9 3 35—15 1 25-10 AFDEEUNG IL 1 Was maar net aan met Stormvogels. Met 10 klopten ze V.U.C. In Den Haag. AJax hield Sparta er in de Meer onder (21) en be wees daardoor Indirect aan Stormvogels een dienst. West-Frisia verloor in Hilversum (26). K.F.C. bracht het er best af in Dordrecht (11). Xerxes achoot uit haar solf tegen Haarlem (40). Stormvogels 9 8 0 Ajax 9 4 3 8 4 2 1 36—8 16 2 25—21 11 2 21—18 10 en onderaan: D.F.C. 8 1 4 8 22—23 6 V.U.C. 8 2 1 5 18-30 5 West-Frlsla 9 2 1 6 20—33 5 Dat Is niet zoo mooi voor Enkhulzen! AFDEEUNG HL Aan de vlotte afwerking van het programma ln het Oosten kunnen de andere competltlelelders een voor beeld nemen. Nu speelden Tubantla en Enschede een Jnhaalmatch" die Enschedé won (21). Alle clubs hebben nu 9 wedstrijden gespeeld en gaan gezamenlijk de tweede helft ln. P.E.C. Go Ahead Vltesse Enschedé Wageningen 9 6 1 2 25—17 13 9 5 2 2 18-9 12 9 5 1 3 17—17 11 9 4 2 3 18—15 10 9 3 3 8 17—17 9 AFDEELING V. 9 7 1 1 26—8 15 10 6 0 4 28—27 12 10 5 1 4 23—19 11 9 4 2 3 19—15 10 10 3 4 3 19—19 10 B.V.V. snoepte P.S.V. een punt af (11). Niet erg evenwel, want alle concurrenten verloren terrein. N.A.C. Cloeg M.V.V. (54). Middelburg speelde tegen Bleijer- helde gelijk (11). Eindhoven klopte Longa (21), ter wijl N.O.A.D. en Willem II ln den plaatselijken wed strijd de punten deelden, (2—2). P.S.V. M.V.V. Bleijerhedde Eindhoven Willem n AFDEELING V. Geweldige belangstelling bestond er voor Velocltas— Veendam; zelfs het Be Quick-,,stadion" werd er voor tfgehuurd en aparte „neutrale" grensrechters aange beld. Velo won met 41 en de strijdvraag is in 't Noorden nu zoowat wel beslist, zouden we denken. Frisia klopte Leeuwarden (3—2), evenals Alcides 't Be Quick deed (3—2). Velocitas Veendam Be Quick Frisia 9 9 0 0 39—10 18 9 5 1 3 26—19 11 10 4 3 3 35—24 11 9 4 2 3 20-24 10 Spannende wedstrijd. Gelijk spel zou zoo gek niet geweest zijn. Inderdaad! En het had er van gekomen ook als.. -K.C.'s voorhoede een ietsje doortastender en W.'s ach terhoede een ietsje losser geweest was. Zij, die dezen wedstrijd hebben bijgewoond, en er ge tuige van waren hoe de Polderschen het hoofd moesten buigen hoewel weerspannig zullen zich vooral door de indrukken van het laatste kwartier hebben laten beheerschen. Hetgeen logisch is: de laatste indrukken blijven het angst bij. En beheerscht door die laatste indrukken, die een telkenmale stormloopend B.K.C. bij hen heeft opge- n i zul.1.en ziJ zeggen: gelijk spel was de verhouding. Ook wij hebben dien indruk gehad. Edoch, een ver- aggever moet alle indrukken de revue laten passèeren torens tot het ineenflansen van zijn beschouwing over tne.gawEn dan z^n er Z€er veel momenten geweest W- voor den wind had dat 't B.K.C.-doel belegerd en dat Rezelman tijden werkloos was. w ten de Partijen dan volkomen tegen elkaar opge- ww" ben' de oorzaken van Wieringerwaard's over- 'ng z«n duidelijk aan te wijzen. O.i. deden de voor- s met voor elkaar onder, maar de achterhoede van W. was beter dan die van B.K.C. En een groote factor hierbij is de meerdere zekerheid van de W.-backs. Ze hebben een betere keeper achter zich. Nu moge men opgemerkt hebben dat de voorhoede van W. beter was dan de Poldersche. ons oordeel komt daar niet mee overeen. Die W.-spelers hadden het gemakelijker en konden daardoor meer op den voor grond treden. De wedstrijd. Als van ouds was de gezonde rivaliteit tusschen de twee kemphanen oorzaak van het feit, dat de „echte" supporters zich niet door het weer lieten afschrikken. Een flink aantal Polderschen was op de been; we meen den zelfs meer B.K.C.-supporters te ontwaren dan rood- broek-enthousiasten. Wieringerwaard speelt eerst voor den storm. Van den Brink ontbreekt; Miek Schenk viel voor hem ln. B.K.C. is volledig. De opstellingen zijn: Wieringerwaard: Rezelman: Saai en Blom: Slikker. M. Schenk Pz., en M. Schenk Jz.; V. d. Veen, K. Schenk Hazeloop. Rob en Bakker. B.K.C.: De Schipper; Geneven en Van Teulingen; v. d. Burg, L. Wiggers en Tauber; Klerk. Harder. Post, Hoep en Huisman. De partijen zijn aan elkaar gewaagd. Maar al gauw spreekt het windvoordeel een woordje mee. W. begint langzaam maar zeker te overheerschen. Spil Schenk speelt een soepelen wedstrijd en verdeelt het spel vrij aardig. Hazeloop maakt de eerste goal voor W (10). Een kwartiertje later komt B.K.C. wat goedkoop aan een vrijen schop. Post maakt hands en wordt een se conde later gehaakt; alleen de laatste overtreding word» gezien. Dezelfde speler jakkerde het leer er zoo geniepig hard in, dat Rezelman er niet bij kon (11). Wieringer waard is toen. dank zij flatertjes in de zwart-gele achterhoede dikwijls heel na aan het doel geweest. En zoo werkten voor rust zoowel Schenk als Haze loop nog een goal In het Poldersche net (31). B.K.C. heeft 't in deze periode niet kunnen klaarspelen om een flink schot af te vuren; ook al niet omdat Saai en Blom ongenaakbaar waren; deze heeren hebben wat wegge werkt Na halftime kon W. nog lang niet gerust zijn. B.K.C. heeft er verbazend opgezeten en heeft Rezelman's goal keer op keer belaagd. Tenslotte heeft Hoep er 32 van gemaakt. Er was toen nog ruim een kwartier te spelen en een felle kamp ontbrandde. Er hing een doelpunt In de lucht, maar Saai en Blom, prachtig geholpen door Rezelman gaven duidelijk te verstaan, niet te willen wij ken. Dit heeft de oorspronkelijk aardig bezigzijnde B.K.C.-voorhoede tote en systeemloos vijftal terugge bracht, waar. mede door het feit dat Post weinig of niets op de vleugels gooide, stuk voor stuk mee was af te rekenen. Hierdoor kwam de in de lucht hangende gelijkmaker niet, hoe het er soms om spande. Wieringer waard won dus met 32. Er werd soms te 6tevig gespeeld: overigens was de kamp het aanzien wel waard. Scheidsrechter Augusteln had een slechten dag. BARSINGERHORN. D.E.S.Kolhorn, Zondagmiddag speelde D.E.S. op eigen terrein te gen Kolhorn. Om 1 uur zouden de D.E.S. adspiranten b. een wedstrijd spelen tegen de adsp. van Kolhorn. De laatsten lieten echter op zich wachten, zoodat deze strijd niet kon doorgaan. Ruim 2 uur betraden dan cte genoemde elftallen het veld. D.E.S. met 2 invallers voor spil en keeper. De aangewezen scheidsrechter schitterde evenwel door afwezigheid. Na kort beraad werd goedgevon den, dat de leiding zou worden opgedragen aan den heer Spaans, die zich daartoe bereid verklaarde. Kolhorn wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. De wedstrijd gaat gelijk op. Aan beide zijden worden de doelverdedigers aan den tand gevoeld, doch blijken voor hun taak berekend. Lang zamerhand komt Kolhorn toch iets in de meerder heid met een aantal corners tot gevolg, welke echter alle niets opleveren. Een schot van den K. rechts buiten tegen de lat verdient nog vermelding. De D.E.S.-aanvallen worden meestal geleid door den linksbuiten, die in dezo periode een goede partij speelt. De rust gaat in met blanken stand. Na de pauze denken wij D.E.S. van een andere zijde te zien. En inderdaad de eerste aanvallen beloven veel goeds. Succes blijft evenwel uit en de strijd wordt meer ver deeld. Als ongeveer 20 minuten is gespeeld, wordt een K.-aanval opgezet over rechts. Dc bal zweeft even voor het D.E.S.-doel en kan niet goed worden wegge werkt en Kistemaker ziet kans Kolhorn de leiding te geven. De strijd wordt nu harder zonder evenwel geheel in ruw te vervallen. D.E.S. zet de tanden op elkaar, doch de K. achterhoede weet door stevig spel onheil te voorkomen en in laatste instantie is keeper Wa gen niet te vermurwen. Als nog ongeveer 10 min. is te spelen, maakt een der K-spelers hands in het be ruchte gebied. De toegestane penalty wordt echter hopeloos naast geschoten. Hoe er gewerkt wordt, de stand ondergaat geen wijziging meer en zoo heeft Kolhorn dan eindelijk eens een overwinning op haar buren bevochten. In het D.E.S. elftal rammelde het geweldig en een enkele speler, die voor de rust nog wel eens iets goeds liet zien. was ook na rust geheel uit vorm. Kolhorn speelde beter dan wij van haar gewend waren, vooral de spil en aanvoerder speelde een goede faire partij. Het spel van de beide backs kunnen wij niet be wonderen, alhoewel zij op afdoende wijze voor oprui ming kunnen zorgdragen en daardoor voor het K. elftal nuttig werk verrichten. De scheidsrechter leidde dezen niet gemakkelijken wedstrijd op zeer behoorlijke wijze. Voor een wed strijd waar het echter gaat om, als wij het zoo mogen noemen, de plaatselijke hegemonie, is een goed onpar tijdig arbiter noodzakelijk, waarmee wij geenszins willen zeggen, dat de leiding van den heer Spaans naar partijdigheid zweemde, integendeel, De scheids rechter, die echter voor zoo een wedstrijd wordt aan gewezen, dient te bedenken, dat op zijn komst wordt gerekend en gewacht. Wij willen aannemen, dat er deugdelijke redenen van verhindering zijn geweest. Een klein bericht is dan toch niet veel meer, dan een gewenschte beleefdheidsvorm. Beide partijen benutten een strafschop. Omtrent de bezetting van de laatste plaats in 2A zijn we Zondag niet veel wijzer geworden. D.E.C. is feitelijk nog het meest gebaat met dit gelijk spel en V.V.A. zal wel met lecde oogen gezien hebben dat haar -beide concurrenten een puntje binnensleepten. De storm, die recht over het veld stond, deed veel afbreuk aan het spel. De technisch goed onderlegde Amsterdammers vertoonden desondanks dikwijls nog aardig veldspel, wat vooral in de tweede helft toen D.E.C. den storm tegen had, bleek en het overwicht van H.R.C. was toen niet groot, veel minder dan dat van D.E.C. in de eerste helft. Het aanvalsspel van D.E.C. was echter volkomen ongevaarlijk. De voor hoede was ondoortastend en schotloos en zoodoende kreeg Prins dc eerste drie kwartier, hoewel D.E.C. toon den wind in den rug had, eigenlijk geen enkel moeilijk schot te verwerken. Rocq, haar bekende linksbuiten, kon niet veel uitrichten. Hij werd terdege door Stolk bewaakt en had geen steun. Na de pauze alleen zagen we hem twoe keurige rushes onderne men en kreeg Prins daarbij een harde bal te keeren, maar zijn spel was toch minder dan gewoonlijk. H.R.C. kwam in de volgende opstelling uit: Prins; Sicrsma, Beijcr; Stolk, Evers, Darphorn; Kaptein, Steffens, Beneker Sr., v. d. Linden, Bene- ker Jr. Verschillende nieuwe spelers dus in het elftal. Darphorn heeft voorai in de eerste helft vele goede dingen gedaan en was toen de eenige die de voor hoede werk gaf en den bal laag hield. Hij is zijn plaats wel waard. Kort voor het einde moest de Ra- cing linkshalf na een botsing uitvallen en werd ver vangen door Schotten. Of de verandering in den aanval bij H.R.C. een verbetering is, is nog niet gebleken, nu onder derge lijke abnormale omstandigheden gespeeld werd. Min der dan haar voorgangers zijn echter v. d. Linden en Steffens niet. De gebr. Beneker en Kaptein vielen dezen wedstrijd tegen. Over het algemeen had de match een weinig emo tioneel, om niet te zeggen saai verloop. In de eerste helft was D.E.C. sterker, maar voor doel ongevaarlijk. Bovendien strandden talrijke aanvallen in de door Siersma en Beijer listig opgezette buitenspelval. H.R.C. had enkele uitvallen, waarbij Kaptein eenmaal een goede kans miste en v. d. Linden een goed schot loste, dat gekeerd werd. De eerste minuten van de tweede helft liep H.R.C. hard van stapel, maar de P.E'.C.-keeper was ongenaakbaar en met veel bravour nield hij zijn doen schoon. Tenslotte nam H.R.C. uit een strafschop wegens hands door Beneker Sr. de lei ding. D.E.C. kreeg later voor precies eenzelfde geval ook ene penalty en de rechtsback gaf Prins geen kans (1—1). Tegen het einde gaat D.E.C. verdedigen''én ook dóór het uitstekend werk van haar keeper, slagen de Racers er niet meer in te scoren. Techniek en enthousiasme. Een sensatio neel begin. - De wind een factor van belang. Zoo is dan Zondagmiddag op het sportterrein aan de Loet bovengenoemde wedstrijd gehouden. De geheele week was deze ontmoeting onder de voetbalenthousias ten het gesprek van den dag. En is dat wonder? Be verwijk, de ploeg die nog steeds ongeslagen stond in deze 'competitie op bezoek bij de Spartanen, die de vo rige week het niet voor de poes zijnde Texel 1 met een 3—0 nederlaag terugkonden, naar het eiland aan de overzijde van het Marsdiep./ De strijd is gestreden! Een goede verstandhouding in het veld. waaraan onze sport helaas nogal eens mank gaat, was zeker een der factoren, die hebben medege werkt om het talrijk opgekomen publiek 2 x 45 minuten goede 3port te doen genieten. Met 42 zagen de Schage- naars zich ten slotte geslagen, maar generaal genomen passen hier geen zelfverwijten. Het enthousiasme vierde hoogtij en de nederlaag is eervol, hoe schrale troost dit ook moge zijn. Beverwijk moest alle zeilen bijzetten om zioh niet te zien geslagen en dit strekt tot eer. Tech nisch waren de mannen uit het aardbeienland de meer dere, iets wat zeker tot uiting kwam, toen de tweede helft een aanvang nam. Wat de Spartanen in techniek te kort schoten, werd dubbel en dwars door vol enthou siasme vergoed. De techniek zegevierde tenslotte over het taai volharden. De strijd vangt aan. Om 2 uur roept scheidsrechter W. Prins de aanvoer ders tot zich voor 't tossen. Aanvoerder Rus is de ge lukkige en verkiest aan te vangen met den krachtigen wind, die van doel tot doel stond, als bondgenoot. We zien Sparta zioh met twee invallers opstellen, voor P. Boon en G. J. Boontjes, die beiden zijn geblesseerd. De ploegen zijn als volgt samengesteld. Sparta: C. Prins V. Vlottes K Rempt A. Plakman R. Rus J. Watertor W. Rus B. Buiskool J. Kakebeelte J. Molenaar J. Lutjeharms o S. Teeling J. Maanhout A. Marcks T, Kuijer W. Bakker W. Rooijmans P. v. Amersfoort W. Zoutman. N. de Ruiter W. Zoutman P. Adrichem Beverwijk. Marcks brengt voor Beverwijk den bal aan 't rollen, tgen den wind in Direct neemt Schagen den bal over en goed combineerend gaat het op Adrichem af, die zich niet als een vertrouwd doelman doet kennen. Spar ta zet er een razend snel tempo in. wat de achterhoede menigmaal in 't nauw brengt. De Schagenaars beseffen dat profijt getrokken dient te worden van het windvoor deel en de voorhoede rent dat 't een lieve lust is. Al direct na den aanval snorren een paar harde schoten van Rus en zijn makkers over en langs de B.-veste. Lui de aangemoedigd door de talrijke supporters, die waren meegekomen, trachten de gasten zich los te werken, wat voorhands niet mag gelukken. Als er 5 minuten is gespeeld, weet Kakebeeke uit een mooi combineerend spel met een fraaien omhaal voor Schagen te doelpun ten, 10. Dit onverwachte succes begeestert Sparta. Nog zwaarder wordt de druk op 't doel, waar Adrichem met alle moed der wanhoop verdedigt. Nauwelijks is 't ge loei van de Sparta-aanhang verstomd of Buiskool drib belt door de achterhoede heen en scoort met een hoog, hard schot ten tweede male, 20 voor Schagen. Er is dan 7 minuten gespeeld. De meest verstokte optimist had dit niet durven droomen. Duidelijk is waarneem baar, dat dit alles deprimeerend werkt op de roodwitten. Elke Sparta-aanval doet den achterhoede der Beverwij- kers de schrik om het hart slaan en vaak, zeer vaak. redt men door over de zijlijn te trappen of corner te werken. Alhoewel Sparta niets verslapt komen de Beverwijkers er wat beter „in". Vlottes en Pwempt moeten meer optre den, wat hun. in 't bijzonder Vlottes. goed afgaat. Bij een scrimage voor 't Sparta-doel wordt het bruine monster tegen aanvoerder Rus opgeschoten, die zoo doende hands maakt. De arbiter wijst naar de fatale stip en onder doodsche stilte wordt het vonnis voltrok ken. Voor keeper Prins onhoudbaar, verdwijnt de bal in 't net, 2—1. Een gebrul stijgt op uit' de keelen van Beverwijk's aanhang. Met een luidspreker wordt een Indianengebrul over 't veld uitgestort na deze, wel duur betaalde aangeschoten hands. Dit succes der bezoekers werkt als een roode doek op een stier bij de Schagenaars. Razend snel wisselen de aanvallen elkaar af. Nu eens van links, dan weer van rechts worden de offensiefs geleid. Keeper Adrichem is in deze periode verre van „safe". Menigmaal laat hij den bal uit ziin handen vallen of werpt deze zenuw achtig van zioh. En 't mag 'n wonder heeten. dat Scha gen zijn voorsprong niet heeft vergroot ln deze perio de Met Sparta sterk in de meerderheid breekt de rust aan In d© rust Dat in de rust ln belde kampen de situatie werd be sproken, behoeft niet gezegd. Door de Schagenploeg v.*erd 't ergste gevreesd. Een 21 voorsprong beteekent weinig, te meer waar nu tegen den wind op moest worden getornd. Maar de moed bleef er ln! De Beverwijkers waren echter ook niet gerust. Voet ballen blijft een raadsel, je kunt nooit weten Maar veel tijd om zich in 't vraagstuk te verdiepen bleef er niet. want al spoedig klonk 't signaal en werd de strijd hervat. Al direct stevent Beverwijk op Prins aan, die echter resoluut ingrijpt. Vallend en glijdend redt hij meerdere malen of weet hoog opspringend den bal ln 't bezit te nemen. Vlottes als trouwe comparant werkt dat het een lust is. maar hoe forsch ook wordt weggetrapt, de wind spreekt hartig een woordje mee en doet den bal op de Schager helft blijver. Zoo nu en dan kunnen de geel-zwarten een uitval doen, maar, hoe hard er ook wordt gewerkt, meer en meer neemt B. 't spel in handen. Berekenend wordt er gespeeld, de vele aan vallen worden besloten met harde, vinnige schoten die over en langs 't doel van Prins snorren Lang blijft de stand 21. Hoop herleeft in menig harte. Een kwartier na de hervatting heeft Beverwijk dan toch succes en met een hard laag schot worden de partilen door Kuijer op gelijken voet gebracht, 22, Zal het Schagen gelukken den voorsprong te heroveren? Ket heeft er dan veel van, Lutjeharms en W Rus snel len om beurten langs de lijnen en zetten het binnen- trio aan 't werk Bij een dezer aanvallen is reeds de keeper gepaseerd De bal draait op den goallljn, gaat er zelfs over, maar scheidsrchter Prins ontgaat dit ze kere doelpunt. Het bewijs is geleverd, dat 't kan en hierdoor is Beverwijk meer dan anders op zijn quivive, Aanval op aanval wordt weer op Schagen's heiligdom ondernomen Uit een daarvan doelpunt Maanhout voor zijn club 32 Nog kan een gelijk spel het eindresultaat worden, Maar inplaats van Schagen, doelpunt Beverwijk voor de vierde maal Met dezen stand breekt 't einde aan Sparta heeft eervol verloren van 't ongeslagen Be verwijk Deze ploeg mag met den uitslag tevreden zijn, Ze vonden in Schagen een ploeg, die zich met élan in den strijd wierp Het was een mooien wedstrijd waarin techniek en enthousiasme hoogtij vierden en waar ten slotte de techniek zegevierde. Scheidsrechter Prins leid de dezen vluggen wedstrijd rustig en goed. D.O.S.K.O. 2Sparta 8, Het derde elftal van Sparta trok naar Oudesluls om de reserves van Dosko te ontmoeten. Dit Schager team kon het niet tot een overwinning brengen. Direct na den aanvang werd een aanval op 't doel van Dosko on dernomen. maar succes bleef uit Na een 20 minuten spelen doelpuntte Sparta, 10. Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting nam Sparta weer 't spel in handen cn wist een kwartier de meerderheid te handhaven. Uit een toegekende penalty werden de partijen op gelijken voet gebracht, 11. Toen bleven tot 't eindsignaal klonk de beide teams tegen elkaar opgewassen. De aanvallen wisselden elkaar af. Dosko wist echter van de geboden kansen beter profijt te trekken. Nog 2 maal werd het Schagen-doel doorboord, zoodat met 3—1 voor Dosko, deze in goede verstandhouding gespeelde wedstrijd eindigde. SCHAGEN IV—H.R.C. VU, 3—2. Schagen's vierde elftal heeft een alleszins verdiende overwinning uit het vuur gesleept op H.R.C. 7, zij 't dan ook met inspanning aller krachten. Als scheidsrechter v. d. Kooi beginnen fluit zien we, dat Schagen 7, zegge 7 spelers in 't veld brengt. Na eenigen tijd komen anderen 't elftal completeeren. 't Is wel bedroevend, dat zonder eenig afbericht de heeren wegblijven. We twijfelen echter niet of de elftalcommis sie zal maatregelen nemen. Direct neemt Schagen 4 't spel in handen en goed combineerend gaat 't tot den aanval over. H.R.C. heeft "t nadeel van den wind, en veel verder dan de gebroe ders Slikker, die in de achterhoede zijn opgesteld, we ten de rooden het niet te brengen. De jonge Spartanen werken voor de volle 100 pet. Uit een goed aange geven bal scoort dan Oosterbaan voor de le maal, 10 voor Schagen. Dat schudt de Helderschen wakker. Zij gooien er een schepje op en zoo verkeeren beurtelings de beide doelen in gevaar. J. Broer staat bij Schagen onder de lat en zijn handelend optreden schept nu niet bepaald vertrouwen. Te vaak laat hij den bal glippen of brengt door ontijdig uitloopen zijn heiligdom in ge vaar. Maar Lem en Slikker redden wat er te redden valt. Met beurtelings de ploegen in den aanval breekt de rust aan. Na de rust moet Schagen tegen den straf fen wind in spelen. Waren we eerst bang dat de geel zwarten op eigen helft zouden worden teruggedrongen, niets was minder waar. Goed samenwerkend trok men op de H.R.C.-veste aan en menig hachelijk moment ontstond voor dat doel. De aanvallen der Racers waren zeker ook niet van gevaar ontbloot, maar èn door buitenspel èn door 't onzuivere schieten, bleven vooreerst doelpunten uit. Zoo gaat 't spel eenigen tijd op en neer. Als er een misverstand is tusschen de Schager backs, profitert de Racing-links- binnen daar handig van en scoort van zeer korten af stand, 11. Dan is weer 't woord aan Schagen. De halflinie en 't baclcstel van Schagen ondergaan een wijziging ten goede, waardoor Broer's heiligdom een strengere bewaking geniet. Aan de andere zijde zien we Ruig en Steen goede dingen doen. Op eenigszins gelukkige wijze komt Sparta aan het tweede doelpunt, als Ruig een toegestane penalty goed benut, 21. Dat is de Racers te bont. Met inspanning aller krachten komen ze opzetten en waarlijk zien ze kans Middel beek c.s. te passeeren, 22. Hoe zal 't verder gaan? Zal Racing profijt weten te trekken van den mach tigen bondgenoot, van den wind? Het tegendeel is waar. Even voor het einde speelt Steen listig om eenige spelers heen en scoort uit moeilijke positie te winnende gaal, 3—2. Met 'dezen stand kwam 't einde van dezen vluggen, goed gespeel den wedstrijd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7