Liefde de Sterkste. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. DE AUTOBUSDIENST OVER DEN AFSLUITDIJK. DRAMA IN HET HAAGSCHE BOSCH. Strafzitting van Vrijdag 25 November. DIE 'T EERST KOMT, MAG NIET ALTIJD HET EERST VALEN! Dank zij de reclame in de courant, van de ge dwongen crisis-rust van vele burr°kan een toene mende belangstelling voor de te behandelen zaakjes worden geconstateerd. Ditmaal concentreerde zich de aandacht in de eerste plaats op de verkeersstognatie die op 18 November plaats had op het noodbrug- getje op den Helderschen weg, toen de chauffeur Smit met zijn vrachtauto dit bruggetje wilde oprij den, terwijl de vrachtrijder Teun S. van Burgerbrug deze hulpbrug al voor 3 kwart was gepasseerd. De vrachtrijder trok echter in zooverre aan het kortste eindje, omdat het verkeer uit richting Helder voor ging en Teun van Alkmaar kwam. De zaak, op IS November behandeld, werd thans voortgezet, zonder dat de opinie van den ambtenaar omtrent de schuld van den afgevaardigde uit Burgervlotbrug werd ge wijzigd, zoodat f30 boete of 30 dagen werd gerequi- reerd. Mr. Volkers, expres uit Amsterdam gearri veerd, om verdachte te verdedigen, pleitte vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Een ingewikkeld probleem. Do heer J. L., in qua- liteit van directeur der Ver. Brandstofhandelaren te Alkmaar, zat in zorg over het feit, dat door de rijks- verkeerspolitie, in casu brigadier Groot, na weging met een z.g. Lodometer, was geconstateerd, dat de 6-wielige vrachtauto van de vennootschap niet vol deed aan de oischen, door de motor- en rijwielwet gesteld. Hij trachtte met behulp van een deskundige de diagnose van den brigadier omver te kegelen, doch deze deskundige-practicus liet zich niet gauw kisten. Nadat ieder onder den indruk was gekomen van de veronderstelde drukfouten van den beruchten 6- wieler, zuiverde de ambtenaar tijdelijk de atmos- pheer van onzekerheid door f12 boete of 12 dagen te vorderen. De kantonrechter schortte zijn oordeel echter wijzelijk op tot 9 December. Vol verwachting klopt nu ieders hart! Ze kregen hem niet te pakken. De bakker M. D. uit Nieuwe Niedorp, die op het rijwielpad van de Breelaan te Oudorp met zijn motor had gereden en daardoor de aandacht der politie op zijn vehikel ves tigde, werd bekeurd wegens het ontbreken van de vereischte remkracht. Het bleek echter vandaag dat hij reed op een antieke „Excelsior", waarop waren aangebracht 2 voetremmen. n Dergelijke constructie is thans geheel uit den tijd, maar toch de oorzaak dat de ambtenaar er ditmaal naast greep en den eigenaar op diens voorstel werd vrijgesproken. Frauletn Dorothea kon de situatie niet redden. De voortzetting van de zaak tegen den opzichter J. de N. uit Hoofddorp, die te Egmond aan Zee met 'n verblindende schijnwerper had gereden en zich in eersten termijn had beroepen op de getuigenis van zekere mej. Dorothea Madehein uit IJmuiden, had voor den verdachte een weinig bemoedigend slot, aangezien hij werd veroordeeld tot f 12 boete of 12 dagen. Het nat der glas verzekering daadwerkelijk aange toond. De op 28 September een handkar besturen de heer Jacob O. was daarmede terecht gekomen pp de Noordzijde van het Luttik Oudorp te Alkmaar, en reed in verkeerde richting, tot groot ongenoegen van een automobilist., die geen kans zag op dit smal le kippengrachtje de handkar te ontwijken, waardoor dit voertuig zoo'n opstopper kreeg, dat het door de spiegelruit van het door den heer J. Hoogvorst ge- exploiteerde sigarenmagazijn heen huppelde. De glasassurantie droeg de schade, maar de handkar- mobilist betaalde zijn schuld aan mad. Justïtia in den vorm van 8 gulden boete of 8 dagen. De catachismas van den weg moet muurvast ge kend worden. Een 27-jarig heer te Alkmaar, H. P. I\., stak op 15 October eenigszins roekeloos op zijn rijwiel de N. Sloot over, ten einde den Lombard- steeg in te rijden en kwam toen in onzachte aanrij ding met een automobiel, die als van rechts komen de, den voorrang had. De wielrijder kwam er phy- siek niet slecht af, maar had om zijn fout goed te maken, f6 boete te betalen, 'n bedrag dat hij meer aangenaam had kunnen bsteden, door bijvoorbeeld den aankoop van boterletters. De wraak eener vrouw. Een blijkbaar nogal krib- bebijterige jonge dame, Pietertje E., meer amicaal Moppie genoemd, deed op 21 October een aanval op de Tom Pouche van zekere mej. Jacoba de Kinde ren, die zich van de chocoladefabriek der firma Rin- gers, waar zij als pakster werkzaam is, huiswaarts begaf. Het regenscherm werd geheel vernield en de aangebrachte schade begroot op f3, behoorlijk vol- FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. 17. Het gevoel dat Max haar mee naar Londen nam om baar belofte te vervullen bleef haar bij. totdat zij een goed eind op weg waren en haar verloofde zijn arm om haar middel legde, haar naar zibh toe trok en haar de reden van hun reis uitlegde. „Zie je Hetty, ik ben in een heeleboel zaken geïnte resseerd en een daarvan is een club; het is een soort nachtclub, weet je en gewoonlijk wordt er kaart ge speeld, weet, het is er altijd een vroolijke groep van echte deftige heeren met een hoop geld", legde hij uit. „Ja, maar wat heb ik te maken met een nachtclub?" vroeg Hetty nieuwsgierig. „O, jij moet de boel een beetje opvroolijken, het wiel van de roulette draaien, de dobbelsteenen schudden en de goede bui erin houden terwijl de dranken gepresen teerd worden een gemakkelijk baantje en verduiveld gezellig ook, liefje. E... e... je hoeft je verlovingsring niet te dragen; het maakt de jongens een beetje terug getrokken wanneer zij zien, dat er op een meisje al be slag is gelegd voor den grooten stap." Dit was de wijze, waarop Max Reiss op het huwelijk zinspeelde en in zeker opzicht was Hetty eigenlijk op gelucht, want zij voelde er niets voor haar verhouding tot dezen man bekend te maken. „Hoe vaak wil je, dat ik naar dien nachtclub ga?" vroeg ze. Ze vond het een afschuwelijk idee met zooiets in verbinding te moeten staan, maar zij wist, dat het nutteloos zou zijn, te protesteeren en nog onmogelijker om te weigeren, daar zij in de macht was van den man naast haar. „Is de vrijheid dien prijs waard?" vroeg zij zichzelf meer dan eens af en dan kwam het antwoord: .Je eigen vrijheid misschien niet, maar er zijn anderen" en met een zucht deed het meisje haar best de innerlijke stem tot zwijgen te brengen. Zij reden in een taxi naar een flat in Maida Vale, waar Hetty werd voorgesteld aan een niet meer jonge daan. Maar de gepleegde baldadigheid moest, toch ook gecorrigeerd werden en werd heden aan de para- pluieplukster opgelegd f5 boete of 5 dagen. Vijl glaasjes klare door zijn keelgat gewipt. Op 27 Oct. jl. zag in de Breelaan te Bergen, de heer A. F. Frederiks, woonhuisinstallatei r uit Zaandam, dat een automobiel in aantocht was, die verdachte slin geringen vertoonde. Hij gaf zijn mede-aanwezige zoon last zijn eigen auto maar tijdig aan den kant te zetten en in veiligheid to brengen. Desondanks werd zijn dagen toch nog aangereden, maar liep de aanrijdende wagen ook zooveel schade op, dat het den bestuurder, den heer S. F. A., hotelhouder te Egmond aan Zee, niet mogelijk was verder te rijden, zoodat het den heer Frederiks gelukte hem te kun nen aanspreken voor de toegebracht schade. Het bleek nu, dat genoemde heer, hoewel niet be paald dronken, toch onder den invloed van alcohol verkeerde, waarvan zijn onzekere wijze van rijden het gevolg was. Uit een door Chef Vermeulen te Ber gen ingesteld onderzoek kwam aan hot licht, dat de automobilist o.m. 5 glaasjes klare jenever had ge consumeerd. In verband met de van hooger hand ge dane aansporingen tot het opleggen van strenge straffen, werd de; heden niet verschenen automobi list lang niet malsch behandeld en veroordeeld tot f40.— boete of 40 dagen, benevens ontzegging rijbe voegdheid voor den tijd van 8 maanden. De kar stuk en de knol bedorven. Het zijn niet allen koks die lange messen dragen en de reiniger Marinus Chr. uit Amsterdam demonstreerde op 21 September te Limmen zijn onvoldoende chauffeurs kunst, door een aan den weg staand aangespannen voertuig, waarvan de bestuurder, de landbouwer A- J. Hunekcrk juist zijn 90-jarigen grootpapa had af geladen, aan te rijden, met het resultaat, dat voor f46.45 schade werd aangericht en het arme paard voor zijn geheel kortstondig bestaan 'n doodsschrik heeft gekregen voor alle motorrijtuigen. De onvoor zichtige automobilist werd voor dit feit heden onder handen genomen en veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen, benevens vergoeding der aangebrachte schade. De krenterige autoverzekering had f21 gepresen teerd, maar met dit bedrag nam den benadeelde na tuurlijk geen genoegen. De burgemeester krijgt van alles maar de schuld. Een kunstrijk getatoueerde bewoner van Egmond aan Zeè, de arbeider Albert B., had zich in den nacht van 20 October in de duinen van Egmond Binnen bezig gehouden met stroopen en daarbij een branden de carbid-lantaarn gebezigd. Hij erkende heden het feit, maar beweerde dat hij daartoe gedwongen werd door den burgemeester. Die geeft 6 gulden steun in de 14 dagen voor een gezin met 10 koppen. Er werd toegegeven dat het een alles behalve prettige toe stond was, maar het steeds in omvang toenemende stroopersbedrijf, kon toch ook niet-worden getolereerd en werd aan dit crisis-slachtoffer opgelegd 5 dagen principale hechtenis. Een dolende in den dwaaltuin der winkelsluitings wet. De winkelier Jb. P. te Bergen aan Zee had op Zondag 23 October suikerwerk verkocht en was als toen bekeurd door rijksveldwachter Dijkstra. De goe de man stond heden terecht en meende zich te kun nen disculpceren door de meening uit te spreken, dat hij door alleen koek, chocolade en suikerwerk te ver- koopen, niet strafbaar was. De verkoop van andere artikelen werd door hem geweigerd. Het werd ech ter duidelijk gemaakt, dat zijn interpretatie van dit ongelukkig geredigeerde knutselwetje niet juist was en hem opgelegd f 1 boete of 1 dag. Wonderlijke avonturen van een Egmonder op een koppige motorfiets. Een voormalig burger van Eg mond aan Zee, Derk Gr., thans te Alkmaar woonach tig, had een motorrijwiel gekócht voor 30 gulden, zoo hij beweerde, doch „cum grano salus" te aanvaarden. Hij trachtte met dit monster, 'n overoude Blackburn, zaken te doen, maar kon er tenslotte f 5 voor krijgen van zijn broer, natuurlijk onder conditie, dat het be rijdbaar was en mak in alle tuigen. Hoewel niet in 't bezit van een rij- nog nummerbewijs, terwijl letter en nummer met krijt waren geannonceerd, waagde Dirk 'n proefrit, maar met bitter weinig succes, aan gezien de „loisebos", zooals Dirk zijn prachtmotor waardeerend noemde, alleen in beweging kwam, als zijn geheele familie het gevaarte van achter opduw de. Tot overmaat van ramp verscheen ook nog een politieagent ten tooneele, die aan het experiment een einde gemaakt en den hijgenden en zweetenden Dirk op de bon slingerde voor 3 overtredingen, voor welke feiten hij heden na uitvoerige explicatie, die een daverend gelach deed uitloeien, werd veroordeeld tot f5 en 2 maal 2 gulden boete of globaal 9 dagen hech tenis. Dirk zwijgzaam af en kijkt uit naar een ander motorrijwiel om massel te maken! Hutspot met klapstuk tot dessert. Twee wielrij- dende heeren uit Alkmaar en Bergen, zonder de on misbare reflector op de rijwielachtorvorken, werden ieder veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag. Het waren de timmerman D. de J. uit Bergen en N. S.,' scholier te Alkmaar. Voorts werd tot een dergelijke straf veroordeeld de heer P. S. te Alkmaar, die op het spatbord een knaap vervoerde, wat Alkmaar niet wenscht toe te staan. Eindelijk de monteur W. V. te Alkmaar, als hek- kesluiter, terecht staande wegens overtreding der max. snelheid te St. Pancras, f3 boete of 3 dagen. Uitspraak overtreding Winkelsluiting Noordscharwoude- De verdachten A. H. en mej. T. S., werden schuldig verklaard en ieder veroordeelt, tot f3 boete of 3 da gen hechtenis. Waarom de concessie aan de A. T. O. Is verleend: de dienst een voorlooper van de treinverbinding De dienst in werking, zoodra de dijk is opengesteld. Dc deelt het een en ander mede omtrent de overwegingen, die Ged. Staten van Noord-Holland er toe hebben geleld aan de N.V. Algemeene Transport- Onderneming te Utrecht tot 31 December 1937 vergun ning te verleenen tot het in werking brengen van een autobusdienst van Alkmaaf over Den Oever naar Leeuwarden en terug, voor zoover het door den dienst te rijden traject in de provincie Noord-Holland ls ge legen. Ged. Stoten overwegen o.m. dat het tot stand komen van den afsluitdijk de wenschelijkheid en mogelijkheid schept van een rechtstreeksche landverbinding tus- schen Noord-Holland en Friesland. Deze verbinding zal voor het verkeer tusschen beide provincies van betee- kenis zijn, maar ook een belangrijke schakel vormen in het onderling verkeer tusschen andere gebiedsdeelen van het land. De afsluitdijk kan aan de eischen van dit verkeer dienstbaar worden gemaakt, indien een goede spoor wegverbinding over den dijk wordt gebracht, waarop autobuslijnen zullen kunnen aansluiten. Het in werking brengen van een autobusdienst als eenig openbaar middel van vervoer kan uit dien hoofde slechts als een voorloopige voorziening worden beschouwd, welke zoo spoedig mogelijk voor een voorziening, waarin de spoorlijn althans de hoofdverbinding vormt, zal moe ten plaats maken. Ged .Staten zeggen de bevoedgheld te missen van de vrouw met geschminkt gezicht en geverfde haren, die de charme van het jonge frissche gezichtje met jaloer- sche, doch bewonderende oogen in zich opnam. „Nu zal ik je bij Mevrouw Lucas laten Hetty. of je kunt haar ook wel „Belle" noemen; dat doet iedereen", zei Max Reiss, nadat hij een kopje thee gedronken en een sandwich gegeten had. „Zij weet, dat wij verloofd zijn", ging hij op zijn ruwe manier voort, niet lettend op den woedenden blos, die door het rouge op de wangen der oudere vrouw te zien was, welke jarenlang had gehoopt, dat die twijfelach tige eer haar eens te beurt zou vallen. „Om tien uur zal ik je komen halen, kindje; je heele „oorlogsuitrusting" zul je in een koffertje In de hall vinden; het Is altijd gewenscht je voor zoo'n gele- genhëid een beetje mooi te maken en daarbij... men kan nooit weten in zoo'n publieke gelegenheid", ein digde hij met een vinger op zijn lippen en Hetty be greep zijn bedoeling onmiddellijk. Mevrouw Lucas gaf zich niet veel moeite om be leefd tegen haar gast te zijn. Zoodra de taxi van Max Reiss uit het gezloht ver dwenen was, deelde ze mee, dat zij uit moest en dat haar meisje Hetty om 8 uur haar eten zou brengen; daarna verdween zij tot Hettyto groote opluchting. Om 8 uur verscheen het beloofde avondmaal, maar Hetty bemerkte, dat haar eetlust verdwenen was en zij kon met geen mogelijkheid iets door haar keel krijgen. Een wild, wanhopig verlangen naar Jack en zijn beschermende liefde maakte zich van haar meester; zq probeerde zich in 'n mantel van trots te hullen en zich in te praten, dat geen meisje met eenig zelf respect een traan mocht vergieten om een jongen die haar in den steek had gelaten, maar zij kon niet. De telefoon ging en schrikte haar uit haar overpein zingen op. „Hallo," riep zij, onverschillig den hoorn afnemend. „Je spreekt met Max, kindje; hoe vind je de japon en de schoentjes? Ik heb je ze niet van te voren laten zien, omdat ik je wilde verrassen. Ze zijn pas verleden week uit Parijs gekomen." Zoover Hetty wist stond het koffertje nog onuitge pakt in de hall, het kon haar ook trouwens niets sche len, maar zij dwong zich om te zeggen: „Dank je wel; ik vind ze prachtig," in de hoop, dat de telefoon het koele in haar stem maskeeren zou. Blijkbaar was haar aanbidder voldaan, want hij lach te vergenoegd en met de woorden, dat hij haar, zooals afgesproken, om tien uur zou afhalen, hing hij den haak op. De aanblik van de prachtige wit satijnen japon, die Ned. Spoorwegen een bindende verklaring te eischen inzake den aanleg en exploitatie van een dergelijke spoorlijn. Zij hebben hun opvatting echter tot uitdruk king gebracht door de concessle-verleenlng voor een autobusdienst over den afsluitdijk tot een bepaalde periode te beperken, om aldus de Ned. Spoorwegen in de gelegenheid te stellen bedoelde spoorverbinding bin nen dien tijd tot stand te brengen. Gedeputeerden ach ten een termijn van ongeveer vijf jaar voor het beoog de doel redelijk. f In verband met de opvatting van Ged. Staten, dat de in werking te brengen autobusdienst over den afsluit dijk als voorlooper van een spoorwegverbinding moet worden beschouwd, is het volgens Gedeputeerden aan gewezen de concessie aan de N.V. Alg. Transport On derneming te Utrecht, als dochtermaatschappij van de Ned. Spoorwegen, te verleenen. Zulks acht het college ook billijk met het oog op het feit, dat de Ned. Spoor wegen groote kapitaalsuitgaven voor den aanleg van een desbetreffende spoorlijn zullen moeten doen. Aan het verleenen van de concessie aan de N.V. A.T.O. ls ook het voordeel verbonden, dat de oevrgang van auto bus- tot spoorwegverbinding zal worden veTgemakke lijkt Ten aanzien an de tegen de voorgestelde verbinding schriftelijk ingebrachte bezwaren overwegen Ged. Sta ten, dat de bestaande verkeersmiddelen in de provincie Noord-Holland in de behoefte van het locaal verkeer inderdaad voldoende voorzien, zoodat aan de N.V. A.T.O. te erleenen vergunning voodanig verbod behoort te worden opgenomen, dat alleen vervoer van Noord- Holland en Friesland en omgekeerd mogelijk wordt. De Utrechtsche correspondent van de Tel. heeft zich tot de A.T.O. gewend om nadere inlichtingen. „Het heeft wel eenlgen tijd geduurd", merkte men op, „vóór deze beslissing kwam. doch ten slotte is zij toch ten gunste van ons uitgevallen. Op het oogenblik is de afsluitdijk eohter nog niet voor het verkeer ge opend. Daarop is dus thans het wachten. Wat den uit te voeren dienst betreft, zal het noodlg zijn te Alkmaar en te Leeuwarden wagens van de A.T.O. onder te bren gen. De bedoeling ls, het traject met de groote, geriefe lijke reiswagens van de A.T.O. te berijden. De toegangs wegen tot den afsluitdijk zijn eohter niet geschikt voor het zware materiaal en daarom zal, zoolang de wegen nog niet verbeterd zijn tijdelijk met lichter materiaal met perfecten smaak uitgezocht was, evenals de kleine zilverbrocaat schoentjes, vermocht Hetty niet in het minst op te vroolijken. Evenmin de met paarlen bestik- te band voor het haar of de schitterende fluweelen avondcape, die haar tot een volmaakt beeld van vrou welijke lieftalligheid maakten. Enkele voorbijgangers voornamelijk werkende meis jes, die op weg naar huis waren hielden vol bewon dering hun adem in, toen zij haar in de taxi zagen stappen, die Max Reiss op den hoek had laten wachten. Max Reiss verlustigde zich in den aanblik van het mooie meisje naast hem; hij wenschte zich zelf geluk en was zich bewust dat alle mceite en kosten, die hy zich getroost had ruimschoots vergoed zouden worden, nu hij zich van zoo'n parel verzekerd had. By de kosten stond hy eigeniyk niet eens lang stil, want de verkoop van het huis en den inboedel hadden hem veel meer opgebracht dan Hetty*s moeder hem by haar dood schuldig was geweest. „Myn heeriyk kind, myn wonder-meisje," zeide hy innig en nam haar in zijn armen. „Nu zul je gauw de mqne zqn, lieveling, want ik heb niet stil gezeten, terwyi jij in de flat was! Kyk maar!" Hy lachte vroolqk en opgewonden en haalde een enveloppe uit zqn binnenzak! „Hier heb je het! Alles tip top in orde; een speciale vergunning voor ons huwelqk morgenochtend om negen uur." De Nacht-club. Er zyn menschen, die zeggen, dat alleen zy, liefheb bend leven; het leven zonder liefde ls een levende doode. Jack Perlvale vond echter deze vredige oplossing niet in het martelend bestaan, dat hq leidde. Nacht en dag, slapend of wakend, zweefde hem Hetty*s gezicht je voor den geest en zijn geheele wezen snakte naar zyn bqzqn en haar liefde. Iedere poging, die in zqn bereik lag had hq gewaagd Elk spoor had hq gevolgd en al zyn geld had hy voor nasporingen besteed, totdat hy zich in de noodzake- lqkheid bevond onmlddellqk werk te zoeken. Geiyk zoovelen ondervond de jonge .edelman ook nu, dat verreweg de meeste zqner vrienden hem trouw bleven zoolang de hoorn des overvloeds zich over hem had geledigd; in tegenspoed keerden zq zich van hem af. Dit alles maakte Jack zóó verbitterd, en zóó ontmoe digd dat hy zelfs niet geneigd was'de vriendschaps- bewqzen van de enkelen die beter waren dan de rest, aan te nemen. „Mqnheer Reiss, de angst, de onzekerheid, of zq worden gereden op een gedeelte van het te berijden tra ject. Het traject over den afsluitdyk wordt de langste autobusdienst in Nederland, namelijk 116 ILM. Het is eohter jammer, dat de rijtqd 314 uur moet zijn. Dit is betrekkelijk lang. maar het U noodig in verband met den toestand van de wegen." Wat de dienstregeling betreft deelde men ons mede, dat deze nog wijziging zal ondergaan, omdat de wensoh is geuit van een grootere vervoergelegenheid. Het i8 een gebiedende eisch by den opzet van een dienstrege- ling voor een traject, waarop het vervoer nog tot ont wikkeling moet worden gebracht, zooals hier over den afsluitdqk. dat de dienstregeling in den aanvang niet te uitgebreid mag zyn. De werkwijze moet zqn: uitbrei ding naar gelang het vervoer zich zal ontwikkelen. Het is n.1 beter later den dienst uit te breiden dan dien weer te moeten inkrimpen. Bij de aanvrage zqn in totaal acht ritten, vier keer op en vier keer af. aangevraagd. Een dienstregeling is opgezet van om de drie uur, welke eohter uitgebreid zal worden. Verder zal by de dienstregeling de vervoer- diohtheid een groote rol spelen. In verband met een en ander zal ook het materieel aangevuld moeten worden. De A.T.O. heeft vier nieuwe reiswagens, elk voorzien van 31 zitplaatsen, besteld by een Nederlandsche firma De practijk zal moeten leeren of het noodlg zal zyn op de daarvoor meest geschikte punten reservewagena te plaatsen om aanvullend te kunnen rijden. Het ligt voorts in de bedoeling do aansluitende autobusdiensten onder- weg op den A-T.O.-dienst te laten correspondeeren. De A.T.O.-directle verwacht, dat de nieuwe dienst voor het toerisme, mede in verband met het groote bezoek van vreemdelingen, van beteekenis zal zyn. Daarom wordt In samenwerking met de Ned. Spoorwegen over wogen goedkoope reisbiljetten op meerdere stations uit te geven tot Alkmaar, aansluitende op den autobus dienst over den afsluitdijk. Hierbq is o.m. gedacht aaa Den Haag, Amsterdam, Leiden, Rotterdam etc. Tenslotte zal ook het personeel van de A.T.O. in ve»r^ band met dezen nieuwen dienst uitgebreid moeten wor den met twaalf personen. Zoodra de afsluitdqk voor het vervoer zal worden opengesteld, zal de dienst met zee wagens beginnen. Meisje met een snijwond aan den hals langs den weg gevonden. In de Laan van Nieuw Oost-Indië in Den Haag, bij het Haagsche Bosch, is Vrijdagavond omstreeks 10 uur een 22-jarig meisje met een ernstige snijwond aan den hals op den openbaren weg liggende ge vonden. Een voorbijganger waarschuwde den ge meentelijken geneeskundigen dienst en de politie, waarna het meisje, dat voorloopig in een apotheek werd verbonden, naar het gemeentelijk ziekenhuis werd vervoerd. Het meisje, dat eerst door haar verwonding nau welijks kon spreken, vertelde later, dat een ongeveer 19-jarige jongeman, met uien zij wel eenigen om gang had, doch dien zij slechts bij zijn voornaam. Koen, kende, haar met een scherp voorwerp de snede aan den hals had toegebracht, toen zij in het Haag sche Bosch even met den rug naar hem toe stond. Deze jongeman, ongeveer 1.70 M. lang, zou van be roep schilder zijn en hij zou wonen in een zijstraat van de Wei mars t raat. Het meisje is de 22-jarige G. M. de H., uit do Sirta- mastraat. Haar toestand was Zaterdagmorgen naar omstandigheden gunstig. De verwonding is vermoedelijk met een scheer mesje toegebracht. De verklaringen van het meisje zijn echter nog zeer vaag. De dader gevonden. In verband met deze zaak is Zaterdagvoormiddag op straat op den hoek van de Fahrenheitstraat en Laan van Meerdervoort aangehouden de 19-jarige werklooze kappersbediende C. E. van F. als verdacht de daad te hebben bedreven. De verdachte, die zich in gezelschap van een meisje bevond, is door de recherche overgebracht naar het Hoofdcommissariaat van politie. De jongeman heeft tegenover de politie een vol ledige bekentenis afgelegd en sprak met de grootste onverschilligheid over de door hem bedreven daad. Als eenig motief gaf hij op te hebben gehandeld uit haat tegenover de meisjes", trouwens het 22-jarige meisje, dat het slachtoffer is geworden van dezen „haat" kende slechts een paar dagen den verdachte. Van F. deelde bij zijn voorloopig verhoor mede, dat hij het scheermes, waarmede hij zijn daad heeft ge pleegd, heeft verborgen in zijn kosthuis aan de Cel- siusstraat dood of levend is, dat alles zal myn dood zqn als het nog langer zoo moet doorgaan. Ik heb alles gedaan wat lk kon, lederen cent, die ik bezat heb ik besteed om valsche sporen na te volgen en nu zonder eenige financieele hulpbron, zit ik vast. Wilt u my uw woord van eer geven, dat u werkeiyk niets weet? U weet niet, wat Hetty Loring voor mij beteekent!" Deze eenvoudige, ernstige woorden werden gespro ken in het vorsteiyk ingerichte kantooi- van Max Reiss. Op tafel, onder de oogen van Jack Perivale, stond de cartonnen doos met de naam van een beroemd modehuis uit Parijs, die de japon bevatte, die Hetty bij haar huweiyk zou dragen, zy was juist met een speciale bestelling uit Parijs uitgekomen! En met het beeld voor oogen hoe zy er In uit zou zien, leunde Max Reiss behaagiyk in zyn stoel achterover en keek in de eeriyke blauwe oogen, die met zooveel angst en ver wachting op hem gevestigd waren. „Beste jongen, op myn manier houd Ik evenveel van dat meisje als jij; heb lk dan geen afstand gedaan ter- wille van jou? En zou je dan nu gaan denken, dat ik je in den weg zou willen staan?" vroeg hij, zyn dikke witte vingers uitspreidend. Jack moest wel bekennen, dat dit alles zeer waar- schqniyk klonk. Het verliet het kantoor en vroeg zich af of wel ooit iemand in zyn liefde zoo ongelukkig zou geweest zijn als hy. Telkens wanneer hq een slank, blond meisje zag. wier figuurtje hem ook maar even aan Hetty herinnerde, liep hy haar achterna en staarde haar dan soms zoo onverholen en onafgebroken aan. dat hq er soms belee- digde of kwade blikken voor terugkreeg. Over het algemeen was Jack niet treurig van het ge zelschap zqner vroegere vrienden bevrijd te zqn. Hq verlangde naar eenzaamheid om op zyn gemak nieuwe plannen te kunnen uitdenken om zyn meisje op het spoor te kunnen komen. Maar er kwam een avond, dat zoowel zqn lichaam, als zyn hersens uitgeput waren en hy niet meer kon. Hy zat in de hall van de club en zyn gezicht was verbit terd en versomberd door de weinig opwekkende gedach ten. die door zijn hoofd spookten. Hy had bqna geen geld meer over een paar pond biljetten, wat los zilvergeld en eenige stuivers vertegen woordigden zyn totaal bezit. Iedere zenuw in zyn lichaam, ieder greintje van on afhankelijkheid, dat hi1 bezat, kwam in opstand by' de gedachte naar zyn vader te moeten gaan voor geldelijks hulp, zelfs indien zijn vader geneigd zou zyn, die te geven. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10