„Hongermarcheerders" te Washington. REVOLVERAANSLAG TE AMSTERDAM. Dronkaards aan het werk. Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. Onderlinge twist. Ontevredenheid over de leiding. Reuter seint uit Washington: Het eerste contingent „hongermarcheerders" ter sterkte van ongeveer 1000 man is te Washington aangekomen. Het werd on middellijk door de politie naar een geisoleerd gele gen bosch geleid, waar de mannen moeten blijven. Inmiddels werd een ander contingent ongeveer 1500 man sterk, uit Cumberland verdreven door een le gertje. gevlorrad door de burgerij en aangevoerd door den burgemeester. De betoogers twistten den gehee- len avond onderling en richtten scherpe woorden tot hun leiders in verband met het feit. dat zij niet voldoende levensmiddelen en gfen onderdak hadden. De voornaamste punten van Washing ton door politie bewaakt. Alle politie-verloven zijn ingetrokken: 53 brand weerlieden hebben tijdelijk den politie-eed afgelegd, joodat er in totaal 1750 agenten beschikbaar zijn Tal van particuliere vereenigingen. zelfs de fascisti- iche Ku Klus Ivlan, hebben vrijwillige hulp aange boden. die de politie echter als onnoodig heeft afge wezen. Totdat de hongerbetoogers Washington zul len hebben verlaten, blijven liet ministerie van fi nanciën. het Witte Huis en andere strategische pun ten bewaakt. Plaatselijke organisaties, die nog on der den indruk zijn van de ongeregeldheden van Juli jl., hebben geweigerd den betoogers levensmiddelen en onderdak te geven. Bestorming van het Congres? Sommige radicale leiders hebben aangekondigd, dat als men hun eischen niet inwilligt, zij met hun volgelingen het Congres zullen bestormen; wanneer Hoover troepen zendt, zullen er dooden vallen. De be toogers zijn goed georganiseerd en schijnen over voel geld te beschikken. Op zeer korten afstand een schot gelost. Geen doel getrofien. AMSTERDAM, 1 December. Hedenavond onge veer acht uur, heeft een omstreeks 36-jarige man in de Ortheliusstraat met een automatische pistool op zeer korten afstand een schot op een anderen per soon gelost, dat gelukkig echter geen doel trof, zoodat geen slachtoffers te betreuren zijn. De man werd ge arresteerd en is overgebracht naar het bureau Mar- nixstraat. Naar het schijnt gaat het hier om een meisje, hetwelk door beide raanneri bemind werd. Na dere bijzonderheden ontbreken nog. 18-jarige jongen door drie mannen ern stig mishandeld. De lafaards gear resteerd. GRONINGEN, 4 December: Gisteravond ontmoet te een 18-jarice jongen, tfp het Zuiderdiep te Gronin gen, een drietal half beschonken mannen. Een van het drietal vroeg den jongen brutaal, waarom hij niet groette. Direct hierop viel de man met zijn twee ka meraden den jongen aan, waarbij een worsteling ont- ttond. De 29-jarige K. greep plotseling een mes en tuk den jongen daarmee in het been cn in de hand. Hi* drietal werd oven later aangetroffen en gear- /wteerd. De messensteker is als verdacht van zware mishandeling in verzekerde bewaring gesteld, terwijl de overige twee op vrije voeten zijn gesteld. DOODELIJK VLIEGONGEVAL IN AMERIKA. Vier slachtoffers. DETROIT. 4 Dec. Nabij Detroit stortte een passagiersvliegtuig boven het Erie-meer plotseling naar beneden. De vier inzittenden, twee mannen en twee vrouwen, die zusters van elkaar waren, verdronkea BOYCOT VAN ENGELSCH BIER IN IERLAND. LONDEN 4 Dec. De leiding van het Iersche Republikeinsche Leger heeft een beroep gedaan op alle café- en restaurant-hou ders te Dublin om hun voorraden Engelsoh bier binnen acht dagen op te ruimen en daarna het Engelsche bier geheel te boycotten. In vele restaurants wordt reeds ge weigerd Engelsoh bier te schenken, volgens Engelsche berichten, uit angst voor intimidatie van de zijde der republikeinen. VIJF KINDEREN ONDER INSTORTENDE MUUR BEDOLVEN. Uit Weidenau (Westfalen), 4 Dec. Op het ter rein van een ijzerfabriek, die men bezig is te sloopen, is een gedeelte van een muur ingestort, waarin zich een toegangsdeur bevond. Vijf kinderen, die van de deur, die half in de scharnieren hing, een schommel hadden gemaakt, werden onder de steenen bedolven en allen gewond; een der kinderen liep een dubbele schedelbreuk op. Breezand, 2 December 1932 Mijnheer de Redacteur, vergun mij een plaatsje in Dw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank Het is aangaande de recensie in de Schager Courant v&n Dinsdag j.1. over den gehouden Nutsavond bij den heer Borst, die gegeven werd door het Polder Trio, waarin ik ook meespeelde. Nu had de verslaggever al eens gevraagd waarom of hij geen bericht kreeg van een Nutsavond of derge lijke, maar om die reden dat wij van gegronde crltiek houden en rechtvaardig, maar het is uw verslaggever niet gauw goed te maken, daarom hebben wij besloten dat wij hem er liever niet meer hebben, als hij overal crltiek op uit weet teoefenen. Nu heeft hij geen cri- 4iek gevoerd, maar de recensie was ook niets. fcn daar wij er van overtuigd zijn, dat wij ons best hebben gedaan en de weinige aanwezigen heel goed en best hebben genoten, dat bewijst het applaus wel, vind ik als voorzitter van het Nut, jammer, dat er niet wat '"eer over is geschreven, want het is jammer dat een v«slaggever zijn aanteekening hield op een lucifersloos Je Iflplaats nu eens aan te halen wat er gespeeld ls, dan had het eens wat anders geweest, want om nu maar een stukje aan te halen, bijv.: Eieren Verkrijgbaar, daar had Burio groot succes mee. En dat wij den avond vol weten te maken, bewijst wel, dat het haast 12 uur was, toen wij eindigden, want ze gingen de stoelen al oprui men toen moest er nog een stukje gedaan worden en «ten had ik de nieuwste cabaretliedjes nog, waar ik geen gelegenheid voor kreeg, daarom had het wensche- llk geweest om een onpartijdige recensie te schrijven, had voor ons ais Polder Trio ook mooier geweest «laar nu wordt het verslag gelezen in uw krant en door uw verslaggever wordt nu gezegd: het Nut was ook weer niets. Daarom hopen wij dat er in het vervolg €®n goede recensie komt, of dat uw verslaggever voor- taan maar thuis blijft lijkt ons het beste voor de ver enging en voor degenen die spelen. Namens het Bestur van het Nut Vriendenkring, C. P. Weijers, Voorz. W J E R I N 0 E N IJsclub „Westerland". Algemeene Vergadering van de IJsclub Westerland op jl. Zaterdagavond, in het café Duijnker. Aanwe zig 35 leden. Voorzitter de heer Alb. Duijnker, oprnt deze ver gadering met welkom en hoopt dat de te houden be sprekingen van aangenomen aard mogen zijn, en in het belang der IJsclub. De secretaris leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Met bijna algemeene stemmen worden de bestuurs leden K. Hakvoort en C. Doesburg herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. Omis Pz. wordt gekozen de heer N. Rotgans Dz. Allen nemen hunne benoeming aan. De commissie tot nazien der rekening bracht hier op verslag uit, en verklaarde alles in de beste orde te hebben bevonden. De rekening sluit met een batig saldo van I300.S7. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Bij de rondvraag informeerde de heer A. Stijgstra hoe dit jaar gehandeld zou worden bij het innen der contributie. Hierover ontstaat een breedvoerige discussie. Het bestuur is van meening, daar in 2 jaar geen contributie betaald is, al is er geen ijs geweest, in dien tijd, toch kosten zijn gemaakt, nu dit jaar wel contributie moet worden betaald. Daarbij wordt ge wezen op art. 6 van het reglement, waarin vermeld dat leden welke hun contributie weigeren te beta len, geen lid meer kunnen worden voor 1 December van het volgend jaar. Na gehouden stemming wordt het bestuursvoorstel aangenomen. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten twee ladders en een reddinglijn met dreg aan te schaffen, omreden bij komenden winter de ijsbanen waarschijn lijk op diep water zullen komen. Een en ander wordt dan noodzakelijk geacht. Tevens wordt besloten een verbandtrommel aan te koopen, en deze bij ijsfeesten in één der aanwezige tenten te deponeeren. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzit ter te ongeveer elf uur de vergadering op gebruike lijke wijze. Jaarvergadering IJsclub „Voorwaarts". Bovengenoemde vergadering vond Zaterdagavond plaats in de zaal van den heer D. Tijsen te Den Oe ver. Aanwezig zijn drie en twintig leden. Daar de voorzitter, de heer Kuiper heeft bedankt, opent de heer S. Zomerdijk, bestuurslid, met een woord van welkom de vergadering. De penningmeeste., de heer M. Kuit, brengt ver slag uit over het financieel beheer van de verecni- ging. De kas sluit met een batig saldo van f272.01. De vereeniging telt momonteef235 leden; over het jaar 1931 is geen contributie geïnd. De rekening wordt goedgekeurd. Door het bestuur wordt de heer C. Thijssen Mzn. candidaat gesteld voor de functie van voorzitter. De heer Thijssen wordt met 15 stemmen tot voorzitter gekozen en neemt zijn benoeming aan. Aftredend de heeren J. Kaan en S. Zomerdijk, beiden zijn niet her kiesbaar. Gekozen worden de heeren J. Metselaar en J. Poel, resp. met 17 en 12 stemmen. Res. keurmeesters worden de heeren N. Heijblok, J. Vcrfaille en H. Thijssen. Na de bestuursverkiezingen wordt onder leiding van den nieuwen voorzitter de vergadering voortge zet. Besloten wordt om dit jaar indien er ijs mocht ko men, hardrijden voor heeren te houden. Béroepsrij- ders mogen niet raeorijden. Uitgetrokken wordt f50 voor prijzen. Verder wordt besloten dat bestuursle den die mee willen rijden gedurende de wedstrijden, hun functie over doen aan andere leden die niet mee rijden. De heer M. Thijscn zou dit jaar wederom wedstrij den voor de jeugd villen houden. Het resultaat van de besprekingen is, dat besloten wordt om de wedstrijden voor de jeugd voorloopig niet op het programma te zotten. Het bestuur stelt verder voor om een aanvraag in dienen om de baan op de Hoffmanhaven te maken. Wordt aangenomen. De heer Kat vraagt inlichtingen omtrent het plaat sen van consumptietenten op de baan. Na bespreking wordt besloten vier tenten te plaatsen en deze bij in schrijving te gunnen. De vergadering besluit tevens dat verkoopen op de baan van personen die geen tent van het bestuur hebben verkregen, te verbieden en dit zoo noodig met behulp van de politie tegen te gaan. De heer Kuit klaagt over de slechte opkomst bij vergaderingen. De heer Heijblok is het niet eens met de uitgaven voor andere vereenigingen en zou liever zisn dat de vereeniging in de jaren dat er geen ijs komt, spaar de voor wedstrijden en ijsfeesten bij ijsgang. Het be stuur belooft medewerking. De heer C. Thijsen zegt dat er een bedrag is uitge geven voor een prijs te geven aan de muziekvereeni- ging Harmonie voor het concours dat dit jaar te Wie- ringen werd gehouden; deze prijs is door den heer Zomerdijk alleen in overleg met eenige leden ge kocht en spreker vindt dat. de heer Zomerdijk die prijs dan maar alleen moet betalen. De heer Zomer dijk antwoordt dat er toen geen andere bestuursleden waren en dat hij met overleg van eenige andere le den er toe overgegaan is den prijs te koopen en hij verklaart zich bereid den prijs alleen te betalen. De voorzitter zegt -dat alle vereenigingen een prijs gaven en stelt voor om de vergadering te laten be slissen. Het voorstel van den heer Thijsen om den heer Zomerdijk te laten betalen, wordt met 16 tegen 7 stemmen verworpen. Na de rondvraag worden eonige kistjes sigaren ver loot, waarna sluiting volgt. OUDE NIEDORP Maandagavond j.1. hield het Bestuur van de Begrafe- nisvereeniging alhier een instructieve vergadering met het personeel. Uit deze vergadering stippen wij het navolgende aan: Tot voorlooper der vereeniging werd benoemd M. Poen. Tot dragers D. Joon, A. de Wit, P. Meereboer, J. Doorn. A. Hollenberg, H. Ootjers, P. Krouwel en H. Kistemaker Tot bode werd benoemd P. Wit, tot klee- dlngbewaarster mej. Hollenbberg. De vereeniging zal zich Ingaande 1 December belas ten met het verzorgen van begrafenissen, doch de be grafenissen van leden zullen eerst vanaf Januari 1933 voor rekening der vereeniging plaats vinden. Besloten werd dat aangifte voor begrafenissen ge daan behooren te worden bij den heer M. Poen. voor looper. Aan het personeel der vereeniging wordt ver boden aan begrafenissen buiten de vereeniging om, deel te nemen, dan met goedkeuring van het Bestuur. Op verzoek was de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. zoo welwillend een bergruimte in de consistoriekamer af te staan voor de kleeding der vereeniging waar de dragers zich ook kunnen verkleeden. Een woord van dank aan dit bestuur is zeker niet misplaatst. Door het Bestuur werden verschillende tarieven vastgesteld, welke aan de ledenvergadering ter goed keuring zullen worden voorgelegd, betreffende begra ving Van nlet-leden enz. St, Nlcolaas. Naar wij vernemen zal St. Nicolaas op Dinsdag 6 de zer een bezoek brengen aan de R.K. Jongens- en Meis jesschool te 't Veld. Met den trein, die 1.08 uur 's middags te Schagen aan komt, zal de goede Sint arriveeren om vandaar per auto te worden afgehaald voor een bezoek alhier. Kooltelling afd. L.TJJ. De gehouden telling van voorradige stapelproducter. bij de leden van den L.T.B. op 1 Dec. 1.1. gaf de volgen de cijfers aan: Roode kool 71 wagons (143) Gele kool 5 wagons (16); Deensohe witte kool 84 wagons (85); Uien 1 wagon (0.43): Peen 0.6 wagon (0.35). De tusechen haakjee geplaatste cijfers zijn die van 1 December 1931. Naar ons werd medegedeeld worden door de vereeniging „Plaatselijk Belang" alhier pogingen in het werk ge steld om te komen tot de oprichting van een leesporte feuille, waarin verschillende actueele tijdschriften zul len worden opgenomen. Waar hier eertijds ook zoo iets heeft bestaan is het te hopen dat deze pogingen succes zullen hebben. De prijs zai aanvankelijk op 15 cent per week worden gesteld, waarvoor dan 6 tijdschriften zul len worden verstrekt bij tenminste 10 deelnemers. Ko men er meer deelnemers, dan ook meer tijdschriften. Het bestuur verdient zeker dank voor zijn activiteit in deze richting. Het is dan ook te hopen dat de opwekking om zich op te geven bij zeer velen weerklank mag vin den. Gedurende de maand November werd bij de R.K. Coöperatieve Boerenleenbank te Zijdewind, aan spaargelden ingelegd f9699.75 en terugbetaald f6888. Aan voorschotten werden verstrekt f1195.en terug betaald f170.—. Bevolking over de maand November 1932. Ingekomen: Geene. Vertrokken: Eelke Jager en gezin naar Wognum, Wadwaij D 70; Wilhelmina Bijwaard naar Heerhu- gowaard, Jan Gleinisweg, p. a. Jb. Oud; Maria A. Bij waard naar Alkmaar, St. Elisabeth-Gesticht; Agatha Maria Boekei naar Spanbroek, p.a. Bekkers. Burgerl. Stand over de maand Nov. 1932. Geboren: Anna Johanna, dochter van Jan Mul en Geertruida Bleeker. Hendericus, zoon van Ni kol aas Ursem en Petronella Moras. Christina Petronella, dochter van Jan Wit en Elisabeth Ligthart. Veronica Agatha, dochter van Gerardus Portegijs en Maria Jong. Adrianus Petrus, zoon van Petrus Johannes Tromp cn Margaretha Ruiter. Trijntje, dochter van Klaas Vormer en Ariaantje Molenaar. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Maria Pannekeet, echtgenoote van Jo hannes Ligthart, oud 41 jaar. HOOGWOUD AARTSWOUD. Voor een stampvolle zaal gaf de afd. van de bond voor Staatspe>nslonneering haren jaarlijkschen avond in het lokaal van den heer Bakker. Na een kort openingswoord van den heer Veerman trad op de tooneelver. Jong Leven uit Oud karspel, met het successtuk „Hoerah, 't is een jongen", een dolle klucht in drie bedrijven, door Frans Arnold en Ernst Bach. Nu laten we maar direct zeggen, het was een dolle klucht met zijn vele verwikkelingen, welke de spe lers keurig tot hun recht deden komen, door hun uit stekend en vooral vlug spel. De rollen zaten er goed in en alles liep op rolletjes. Vooral de rol van Frits Pappen steel werd meesterlijk vertolkt en het was ook een zeer dankbare rol, daar hij het publiek op zijn hand had, wanneer hij voor het voetlicht kwam. Een kort, doch zeer mooi slot was het einde van het stuk. Er ls onbedaarlijk gelachen en genoten en ook voor een oogenbllk de criaisellende vergeten. Alles bij elkaar een mooie avond en een dankbaar publiek, dat opgewekt huiswaarts ging. Tct slot bal na. Zaterdagavond kwam de heer Koomen uit Wijdenes met zijn auto aanrijden aan het begin van do Gouw. Door een verblindend rijwielFcht haalde hij te ver uit, kwam in de drassige berm en botste tegen een boom en kwam vervolgens achter de boomen terecht, waar hij gelukkig den wagen tot staan wist te bren gen. Bestuurder en rijn dochtertje, die mede in de auto zat, kwamen met den schrik vrij. De wagen weigerde verderen dienst en later heeft De Vries van hier de reizigers weer naar huis gebracht. LANGEND IJ K In de R.K. school kwam St. Nlcolaas met zijn knecht vanmorgen een bezoek brengen aan de leerlingen. Om de beurt werden de klassen, zoowel van de jongens- als van de meisjesschool bezocht en konden zij een ge- sohenk van den goeden Sint in ontvangst nemen. We behoeven niet te zeggen, dat deze attentie, zoowel door onderwijzend pereoneel als door leerlingen op bijzonder hoogen prijs werd gesteld. Aan de Kolfwedstrijden, uitgeschreven door den Lan gend ijker Kolfbond, nemen In totaal 90 kolvers deel. en wel 46 voor de le en 2e klasse (superieure, korpe- en personeele spelers) en 44 in de 3e klasse (korps- en per soneel e leden. De wedstrijden worden op 10 verschillen de Zondagen gehouden in 5 der Langendijker kolfbanen. De laatste wedstrijd wordt den 19 Februari gespeeld. Ten einde de tuinbouwers zoo spoedig mogelijk ln het genot te stellen van den toeslag, die volgens de tuin- bouwsteunwet aan hen zal worden uitgekeerd, worden op de Betaalkantoren der veilingen de berekeningen uit gevoerd voor lederen lndividueelen tuinder, ten einde de gemiddelde opbrengst na te gaan van de voor toe slag in aanmerking komende producten. Dit eischt bui tengewoon veel arbeid, vandaar dat het kantoorperso neel aanmerkelijk is uitgebreid. Voor de noodlijdende tuinbouwers ls het een voldoening te weten, dat de toe slag. die zij op den gemaakten prijs der verhandelde pro ducten zullen, krijlgen, zoo spoedig mogelijk In ont vangst zullen kunnen nemen NOORDSCHARWOUDE. Inventarisatie van Stapelproducten aan den Noor- dermarktbond op 1 December 1932. Tuinbouwbelang: 182 roode, 150 gele. 267 D. witte, 39 uien, 6 peen totaal 644 wagons. De Eendracht: 140 roode, 115 gele, 240 D. witte, 26 uien, 3% peen, totaal 524% wagon. Harenkarspel-Oost: 170 roode, 31 gele, 219 D. witte, 4% uien, 3 peen, totaal 427% wagon. L.T.B. Heerhugowaard-Noord: 96% roode, 47 gele, 186% D. witte, 7% uien, 1 peen, totaal 332 wagon. Waarland en Omstr.: 34 roode, 6 gele, 45 D. witte, 1 uien, peen, totaal 86 wagons. Sint Maarten: 72 roode, 7% gele, 14£ Deensche witte, 14 uien, 4% peen, totaal 240 wagons. L.T.B. afd. Langendijk: 188 roode 127 gele, 305 D. witte, 46 uien, 8 peen, totaal 674 wagons. Nieuw Leven: 43 roode, 51% gele, 160 D. witte, 2 uien, 2 peen, totaal 258 wagons. Nieuwe Niedorp: 31% roode, 2 gele, 35% D. witte, uien, peen, totaal 69 wagons. L.T.B. afd. 't Veld: 71 roode, 5 gele, 84 D. witte, 1 uien, peen, totaal 161% wagon. Totaal van de aangesloten vereenigingen: 1022 roode, 542 gele, 1684 D. witte, 141 uien, 28% peen, totaal 3417% wagon. Op 1 Dec. 1931: 1869 roode, 689 gele, 1886 D. witte, 158% uien, 25% peen, totaal 4628 wagons. Op 1 Dec. 1930: 1410 roode, 525 gele. 1255 D. witte, 230% uien, 59 peen, totaal 3463% wagon. Op 1 Dec. 1929: 1925 roode, 530 gele, 2200 D. witte, 220 uien, 108% peen, totaal 4983% wagon. De feestavond voor den Bond van Staatspensionnee- ring, afd. Oudkarspel-Noordscharwoude zal plaats heb ben op Zaterdag 10 Dec. a.s. ten lokale van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude. Een mooi en afwis selend programma is samengesteld. Het Westfriesch« paar Jasper en Meraike van Sunte Pankras, verleener hun medewerking. Als spreker zal optreden de hier wel bekende heer H. Bruin van Alkmaar, secretaris van de afdeellng aldaar, en tot slot van den avond de vertoo ning van de film Oud en Arm, een propagandafilm. Wij willen een ieder opwekken dezen mooien avond bij te wonen. De uitslag van den in „Concordia" gehouden 15- slagen wedstrijd van den Langendijker Kolfbond, wai als volgt: „Vriendenkring", Noordscharwoude: Eerste klasse G. Langendijk 120. T. Kostelijk 11-1. G. Hon HO punten Tweede klasse: L. Dekker 96, C. Pranger 139, J. Bak ker 123 punten. Superieure afdeeling: T. Pranger 164, C. Langen dijk Pz. 146 punten. „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude: Eerste klas se: W. Kraakman 146 punten. Tweed klasse: J. Zijp 82, J. Bruin 101. C. Kraakman 104, Jb. Zijp 127 pun ten. Superieure klasse: G. Mettes 116 punten. „Volharding", Oudkarspel: Eerste klasse: P. Lan gendijk Cz. 139. P. Gelder 139. C. Vlug 124 punten. Tweede klasse: L. Stokman 117, D. Plakman 106, K. Kat 129 punten. „Op Maat". Zuidscharwoude: Eerste klasse: P. Goet 105, J. Reijne 130. P. v. d. Welle 115 punten. Tweede klasse: C. Berkhout 133, P. Glas 131, J. de Geus 135, Alb. Boon 110, P. Langendijk 134 punten. Superieure klasse: P. Molenaar 141 punten. „Ons Genoegen", Noordscharwoude: F.erste klasse: F. Muileboom 122 punten. Tweede klasse: A. Moeljes 109, S. Maakal 101. C. Hopman 89, Jb. Hopman 115, C. Balder 130, D. Bakker 88 punten. „Onder Vrienden", Oudkarspel: Eerste klasse: J. Schrieken 127, A. Eecen 114 en O. Bakker 118 punten. OUDKARSPEL. Het kinderkoor van de Operette-vereeniging „Caeci- lia" geeft Zondag a^. een uitvoering in het lokaal van den heer C. Vis. Opgevoerd zal worden het kinderzang spel „Kamavonturen", in drie bedrijven, tekst en mu ziek van den directeur, den heer H. J. Zaal. Het wordt zeker een mooien avond, dus een ieder reserve re vast plaatsen. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Maandag had de openbare verhuring plaats van de aan de gemeente Zijpe toebehoorende landerijen, groot 8.71.70 H.A., gelegen te Schagerbrug en in den Groeterpolder, gemeente Schoorl. De perceel en wer den aan de tegenwoordige huurders verhuurd voor f 562.66 per jaar. De landerijen zijn voor 2 jaar ver pacht. Vier jaar geleden werden deze landerijen ver pacht voor f 1512.74 per jaar. T ZAND. We vernemen dat door den heer P. Veeken. Schilder- weg alhier, de herbouw van zijn onlangs afgebrande boerenwoning is opgedragen aan den aannemer K. Krij ger te Oudesluis. Evenals vorige jaren zullen ook dezen winter weer biljartwedstrijden worden gehouden tussohen eenige spelers van hier en de leden van de sociëteit te Cal- lantsoog. De eerste der ontmoetingen zal waarschijnlijk in Januari plaats vinden. OPMEER Uitslag besteding op Zaterdag j.1. van een woonhuis onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alk maar: K. Wester. St. Pancraa f 3370: Th. Boekei, Schagen f 3590; J. Huisman, Zwaag f 3687; J. Lugtig, Heerhugo- waard f 3752; H. Balder, Alkmaar f 3939; P. Buis, Oudorp f 3940; A. Kalf, Heerhugowaard f 3976; M. J. Klaver. Heiloo f 3980; W. Hoogzaad, Spanbroek f 4314; G. de Groot en J. Bijl, Oudorp f 4329; J. Ursem en J. de Lange, Opmeer f 4343; J. Bruin, Bobeldijk f 4375; H. Zwagerman en C. Stapel, Houwert f 5454. Gunning aangehouden. SCHOORL Zondagavond gaf de plaatselijke tooneelclub Nieuw Leven hare eerste uitvoering in dit winterseizoen. Er is wel eens een grooter bezoek geweest dan heden, wat zijn oorzaak zeker wel zal hebben gehad in de vele uitvoe ringen en bals. die thans aan de orde zijn. Aan het ver leden van de tooneelclub zal het niet hebben gelegen, waar de avonden, welke ze geeft, altijd tot de besten op dit gebied behooren. En voor hen. die het mooie werk der leden nog nooit van nabij hebben gehoord, en dezen avond van de partij konden zijn, is "de opvoering van „Verleden" een openbaring geweest. De inhoud van het stuk zelve, zoowel als de zeer goede vertolking daarvan, was een bezoek naar de zaal van den heer Schuit dub bel waard. In 't geheel hebben de spelers getoond vol komen ln staat te zijn om den mooien inhoud van „Ver leden" in alle deelen tot zijn recht te doen komen. Het was een mooien avond. NIEUWE NIEDORP De sociëteit Over de Helft, heeft Zondag j.1. een on- derlingen Kolf- en Biljartwedstrijd gehouden. Winnaars werden: Kolven: 1. Jb. Langereis; 2. A. Sanders; 3. Jac. Gelder Biljarten: L Jb. Langereis; 2. P. Toepoel; 3. H. Wil brink. Voor het Nutsdepartement zal Maandagavond de be kende voordrachtkunstenaar Ru Mulder optreden. Waar deze kunstenaar door het Hoofdbestuur der Mij. ten zeerste wordt aanbevolen, waoht den bezoekers onge twijfeld een genotvollen avond. HEERHUGOWAARD VEEN HUIZEN. Zondag j.1. zou in het kerkgebouw de verkiezing van een notabel plaats hebben. Daar echter van de kerk voogden en notabelen niemand aanwezig was, ging de verkiezing niet door. NIEUWE NIEDORP Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk, alhier, zijn her kozen de heeren E. Brouwer en S. Kat. Terwijl tot kerk voogd is herkozen de heer Jb. de Vries Hz. ANNA P AULOW N A Sinterklaas in „Veerborg". Vol verwachting klopten Zaterdagmiddag vele hartjes, toen het groote oogenblik naderde, waarop Sint Nicolaas en zijn knecht de kinderen van School I zouden bezoeken. Het waren echter niet de school kinderen alleen, die in „de groote tent" hun komst afwachtten. Verscheidene ouders en andere belang stellenden kwamen het feest bijwonen, om te genieten van de vreugde der kinderen. Men zal evenwel goed doen, met het toelaten van anderen oen volgenden keer niet zoo toegeeflijk te zijn; het opgeschoten goed toch, dat blijkbaar niet uit belangstelling, doch met minder prettige bedoe lingen aanwezig was, moest men weren. Maar laten we het over het feest hebben De kin deren zongen er duchtig op los, hun heele reper toire aan Sinter Klaasversjes. De Sint sprak tal van kinderen afzonderlijk toe, gaf hic een pluimpje, daar een vermaning. Voor de laagste klassen werd door Zwarte Piet gestrooid. Verder h»d de Sint voor tal van versnaperingen gezorgd, waarvan ook de klein tjes, die nog niet op school zijn. hun deel kregen. Eenige films brachten een welkome afwisseling. Jammer dat er even pech was met den electr stroom. Tenslotte kreeg ieder kind nog een welgevuld pakje mee. Meester 't Hart dankte aan het einde van den middag allen, die financieel en op andere wijze mo gelijk maakten, dat ondanks de slechte tijden, zoo veel vreugde gebracht kon worden in vele gezinnen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3