Nederlandsche zege te Düsseldorf Dinsdag 6 December 1932 SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9188 De Duitschers volkomen in den greep der Hollanders gevangen. Onze oostelijke buren ver beneden vorm gespeeld. Helder V—Schagen III. SPORTNIEUWS Adam scoort voor de rast twee maal. De Duitsche voorhoede faalt volkomen. DÜSSELDORF, Zondagmiddag. Duizenden landgenooten zijn gisteren en heden naar de prachtige Rijnstad Düsseldorf getrokken om aanwezig te zijn bij den dertienden wedstrijd, die het Nederlandsch vertegenwoordigend elftal tegen dat van onze Oostelijke naburen zou spelen. Per trein, met autobussen en honderden particu liere auto's zijn de Nederlandsche supporters over de grens getrokken. Hier is hun een prettige ontvangst bereid, zoowel aan onze spelers en de officals als aan de overige landgenooten. Honderden Nederland sche vlaggen zijn uitgestoken, op vele plaatsen zijn borden geplaatst, waarop ons een welkom wordt toe geroepen en voor het station is zelfs een eere-boog geplaatst. In tegenstelling met Zaterdagavond, toen het ge weldig regende, was het Zondagochtend schitterend weer, waardoor de stad een nog vroolijker aanzien kreeg. Om negen uur reeds begon de uittocht naar het Rheinstadion en toen wij daar hedenmiddag tegen half twee aankwamen, was het reeds vrijwel geheel bezet. Ongeveer vijftigduizend toeschouwers waren opgetrokken om den grooten strijd bij te wonen. In de ochtenduren had voor de officials een offi- cieele ontvangst bij den Oberbiirgemeister dr. Leht plaats in het mooie Dusseldorfsche Kunstmuseum. De burgemeester ontving daar de bestuurders van kn Nederlandschen en den Duitschen Voetbalbond efi in zijn toespraak releveerde hij de sportieve rela ties tusschen beide landen en heette de gasten har telijk welkom. De "voorzitter van den K.N.V.B., dr. van Prooijen, beantwoordde de toespraak van dr. Lehr en be dankte hem voor de ontvangst. Namens den Duitschen Voetbalbond sprak de voor zitter Fr. Linnemann. Tenslotte bood de burgemeester aan de voorzitters van de beide voetbalbonden een teekening van een Dusseldorfschen schilder aan. De Nederlandsche spelers, ondergebracht in hotel Breitenbacher Hof, waren bij deze ontvangst niet aanwezig. Eerst kort voor den wedstrijd wordt het Nederland sche elftal definitief samengesteld. Van den Broek was niet echter „fit" en de Technische Commissie had als reserve den midvoor Lagendaal meegenomen naar Düsseldorf. Van den Broek kwam echter uit. Bas Pauwe bleef bij zijn besluit om niet mee te spe len en in zijn plaats kwam Pelikaan van Longa. Tegen twee uur is het stadion tot do laatste plaats bezet; het aantal Nederlanders wordt op ne gen tot tienduizend geschat. Dan komen eerst Van der Meulen en daarna de Duitschers in het veld, begroet door de volksliederen en het gejuich van de deinende massa. Van der Meulen wint de toss. De niet sterke wind staat echter dwars over het veld, zoodat hij hiervan weinig of geen voordeel heeft. Onder leiding van den Zweedschen scheidsrechter Ohlson stellen de beide elftallen zich dan als volgt op: DUITSCHLAND. Buchloh Schütz, Stubb Mahlmann, Leinberger, Knöpfle Albrecht, Wiegold, Kuzorra, Hofmann, Kobierski. Van Nellen, Bonsema, Van den Broek, Adam, Nagels Van Heel, Anderissen, Pelikaan Van Run, Weber Van der Meulen. NEDERLAND. De eerste helft. Precies te twee uur brengt Kuzorra den bal aan het rollen. Bij den eersten Nederlandschen aanval trapt Adam uit. Dan is het de beurt van de Duitschers, doch een schuiver van Hofmann wordt gemakkelijk door Van der Meulen gehouden. De Hollandsche aanvallen zijn uog vrij onsamenhangend. Zooals te verwachten was, ging het Initiatief van onzen rechtervleugel uit, waarin Adam weer overa! is. De Duitsche voorhoede speelt zeer fraai samen. Kuzorra lost een schitterend schot, dat net langs den uitvallenden Van der Meulen langs den paal uitgaat. Als de Duitsche achterhoede slecht wegwerkt, is Adam er snel bij. Bonsema krijgt een kans, doch het leder vliegt hoog over. Even later is Nagels er doorheen. Vlak voor doel zet hij voor. Het middentrio faalt echter en deze aan- val levert niets op. Kuzorra krijgt even daarna een fraaie kans van Albrecht, doch de Duitsche midvoor schiet hoog over. Ook de Duitsche rechtsbuiten krijgt een goede kans, doch opnieuw gaat de bal hoog over de lat. De Nederlandsche middenlinie werkt verdedigend uitstekend, doch het is Adam, die steeds de voorhoe de aan het werk moet zetten. Van Nellen plaatst eenmaal dicht voor het Duitsche doel laag naar van den Broek, doch Buchloh, de Duit sche doelverdediger, loopt uit zijn doel en weet den bal te grijpen. Het voorhoedespel der Oranjehemden wordt in deze periode van den wedstrijd nog te kort gehouden, men «mUI v te veel om succes te hebben bij de Duitsche acmerhopde en het schieten is nog slecht. Buchloh, in het Duitsche doel, toont zich niet al te zeker bij het wegwerken van een hoog schot van Bonsema. Na een verrassenden snellen aanval van den Duit schen linkervleugel, schiet Kobierski in het zijnet. De eerste corner op het Nederlandsche doel wordt zeer slecht genomen. Na ver doorgevoerd samenspel krijgt ook Bonsema een kans. doch ook ditmaal faalt zijn schot volkomen. Het samenspel van Kuzorra met Albrecht klopt schitterend, doch de kansen voor de Duitschers gaan verloren door abominabel slecht schieten. De Duitschers zijn in het algemeen gevaarlijker voor doel en eenmaal knalt Hofmann tegen de lat. Na 22 minuten krijgt Nederland den eersten corner te nemen, doch Nagels plaatst slecht achter het doel. De Hollandsche aanvallen worden nog te weinig open gehoude i om verrassende situaties voor het Duitsche doel te scheppen. Die van onze tegenstanders zijn gevaarlijker, doch het schieten is zoo slecht, dat deze aanvallen geen enkel resultaat opleveren. Als er een half uur gespeeld is, is het werkelijk verwonderlijk dat Duitschland nog geen doelpunt heeft kunnen ma ken. Van Nellen passeert, als hij een hal van Van Heel toegespeeld krijgt, direct naar binnen Van den Broek glipt door de Duitsche verdediging heen, wederom krijgt de Eindhovenaar een prachtige kans, doch het schijnt, dat hij vanmiddag alleen maar hoog over kan schieten. Aan den anderen kant krijgt Kuzorra daarna de kans van den dag. als hij alleen voor Van der Meu len komt te staan. Hij schijnt er echter zelf zoo door verrast te zijn. dat hij het leder kalm in handen van Van der Meulen schiet. Even daarna krijgen wij een prachtig staaltje voet balspel van Adam te zien. Hij passeert eenigo Duitschers en op het laatste oogenblik geeft hij den bal over aan Nagels. Deze zet kalm voor doel en met een fraaien kopbal be zorgt Adam het Nederlandsche elftal het eerste doel punt (0—1). Ondanks het feit, dat de Duitschers in den aan vang van den wedstrijd ieta sterker waren, heeft Nederland de ieiding genomen. Dit was het keerpunt van den wedstrijd. De Hollandsche aanvallen wor den nu veel en veel beter opgezet, terwijl de Duit schers door den achterstand de kluts kwijt raken. Het is opmerkelijk, hoe het spelpeil van onze voorhoede hierna plotseling verbetert Het plaatsen en het afgeven van den bal gaat thans veel sneller en voor het Duitsche doel ontstaan herhaaldelijk gevaarlijke momenten. Bonsema krijgt een pracht kans. doch. met den linkervoet schietende, weet Schütz het schot nog tot corner te verwerken. Deze corner wordt fraai voor doel geplaatst. Er is een heen en weer getrap voor het Duitsche doel. Van Heel komt er bij te pas. Hij schiet keihard tegen een Hol- landschen speler aan. De terugschietende bal wordt wederom door Van Heel ingezet. Adam krijgt het leder te pakken, neemt het op den voet en na 37 mi nuten spelen gaat de bal onhoudbaar voor de twee de maal langs den Duitschen doelverdediger Buch loh (0—2). Duitschland is er dan totaal uit. De Hollanders worden steeds beter. Een knal van Van den Broek gaat naast. Even later gaat een kans verloren als Nagels unfair binnen het strafschopgebied wordt ge nomen, als hij den bal slechts voor het inschieten heeft. De scheidsrechter heeft deze overtreding ech ter over het hoofd gezien. Darana komt de rust, met Holland in den aanval en een voorsprong van twee doelpunten. De tweede helft Om drie uur precies wordt weer aangevangen. Aan vankelijk is het spel verdeeld. De Duitschers geven zich echter nog niet gewonnen. Van der Meulen schreeuwt zijn mannen toe. vol te houden. Toch ont staan er voor het Hollandsche doel veel gevaarlijke momenten. Eenige malen zweeft de bal voor het hei ligdom van Van der Meulen. doch deze werkt prach tig weg. Ook de rest van onze verdediging werkt schitterend, bijgestaan door Adam, die al zijn vroe gere prestaties in internationale wedstrijden over treft en door Pelikaan. De aanvallen van de Oranjehemden zijn echter niet bijzonder gevaarlijk en Van den Broek, die eenige malen kans krijgt, zoekt het doel steeds nog veel te houg. Ook Nagels is niet zoo goed meer. De Duitsche voorhoede verknoeit aan den anderen kant menige kans en de Duitsche toeschouwers flui ten hun landgenooten nu en dan uit. Langzaam verstrijkt de tijd en door hun te kort spel, het onzuiver plaatsen en het slecht schieten weten de Duitschers geen enkel* maal Van der Meu len te passet-ren. In het laatste kwartier is de strijd weer meer ver deeld. Van Nellen plaatst eenmaal prachtig in het Duitsche doel, doch Buchloh weet het schot te hou den. Even later krijgt de D.M.C.'er wederom een kans als hij langs de lijn rent. Hij passeert Schütz, doch door de vaart vliegt zijn schot langs den uitgeloopen Buchloh uit. Het tempo wordt thans ook bij de Duitschers lang zamer en een zege voor de Oranjehemden komt steeds meer in zicht. Gedurende de laatste tien mi nuten doen de Hollanders, die zich in het algemeen meer op de verdediging hebben teruggetrokken, ech ter nog eenige goede aanvallen. De Duitschers doen in de laatste minuten nog wan hopige pogingen om een doelpunt te maken. Een corner op het Hollandsche doel, vlak voor het einde, levert echter geen resultaat op en als scheidsrech ter Ohlson even daarna voor de laatste maal fluit, hebben de Oranjehemden een verdiende 20 over winning behaald. Nabeschouwing. Onze achterhoede heeft zich schitterend geweerd. Van der Meulen was èn als aanvoerder èn als keeper uitstekend, al heeft de Duitsche voorhoede door slecht sechieten hem tenslotte niet zoo erg veel moei lijk werk bezorgd. Weber en Van Run wisten over het algemeen heel goed raad n et het te korte spel van de Duitschers. Onze middenJinie trad meestal verdedigend op. in de tweede helit heeft zij werkelijk zeer veel werk verricht Pelikaan kan op een uitste kende tweede helft terugzien. Anderiessen neeft een goeden wedstrijd gespeeld en zijn kopwerk was voor treffelijk. Van Heel was goed. In. de voorhoede was het vanzelfsprekend Adam, die niet alleen de ster van ons elftal was, doch tevens de ster van het veld. Hij is een absoluut onmisbare kracht voor het Nederlandsche elftal, daar hij èn door zijn technisch goed spel en door zijn motorische kracht de geheele Nederlandsche ploeg op een veel hooger niveau brengt. Hij zat overal, voor en achter, verdedigde en viel aan en bovendien heeft hij nog de twee schitterende doelpunten op zijn credit staan. Nagels, Van den Broek, Bonsema en Van Nellen heb- bon allen gned voldaan, alleen het schieten was, vooral van Van den Broek en Bonsema zeer slecht. Nagels was in de eerste*helft beter. In de tweede helft zakte hij wat af en leek hij vermoeid. In het Duitsche elftal waren geen bepaalde zwakke plekken te ontdekken. Het was een goede ploeg met technisch hoogstaand snel. doch de voorhoede hield het spel te kort, voornamelijk in de tweede helft, terwijl het schieten van alle ..schietkanonnen", voor al van Richard Hofmann en Kuzorra, enorm tegen viel. Stubb en Schütz waren stevige achterspeldrs. De beide doelpunten waren voor Buchloh onhoudbaar. In de middenlinie viel Leinberger het meest op. De beide voorhoedespelers Kobierski en Albrecht waren wel snel. doch zij zetten veel te weinig voor en hielden, evenals het binnentrio, het spel te kort. Scheidsrechter Ohlson leidde rustig en goed. Een incident Op de open staantribune is, tijden" de tweede helft van den wedstrijd een hekje bezweken, waar door eenige personen onder den voet geraakten. Een tiental dames en heeren moest door ziekenverple gers worden weggedragen. Ernstige gevolgen heeft dit ongeval echter niet gehad. Het derde van Schagen was to gast bij Helder V. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat de nieuwe samenstelling van het derde uit een ander vaatje zou gaan tappen. Goed combineerend trok de voorhoede er op af, en de halflinie deed goed steunend en voe dend werk. Dank zij dit alles kregen de Schagers een 31 voorsprong. Meenden we dat de overwinning hen niet meer kon ontgaan, hier bleek weer al te duidelijk, dat sport een raadsel is. De Heldér-mannen kwamen er wat beter „in", en tenslotte werd de druk op 't Sparta heiligdom te groot. Wel zwoegde de ach terhoede dat 't een lieve lust was, maar toch kon niet voorkomen worden, dat Veenstra nog eenige ma len moest visschen. Successievelijk haalden de Hel- derianen het verloren terrein in en toen de scheids rechter inrukken blies, had Schagen III met 52 ver loren. Merkbaar was nog, dat hier een nieuwe samen stelling der Spartanen speelde. Op sommige momen ten bleek men elkaar niet te verstaan. Al met al mo gen we over den uitslag nog niet ontevreden zijn, al is het begrootelijk om een 3—1 voorsprong gestadig aan te zien omzetten in een 52 nederlaag. Het heele elftal heeft gewerkt en dat is al een pleister op de wonde. SPARTA H—HELDER IV. Doordat 't veld na. de lange plasregens en door de twee vooraf gespeelde wedstrijden verre van bespeel baar was geworden, werd besloten dezen wedstrijd uit te stellen. Hoe jammer dan ook, 't was wel de meest voor de hand liggende oplossing. Maar wat in 't vat zit, verzuurt niet, heeren! SPARTA IV—PETTEN II. Na de adsplranten A kwamen Schagen IV en Petten II binnen de krijtlijnen om elkaar te bekampen. Het is een aardige partij geworden, waarin tenslotte Petten wist te zegevieren. Direct na den aanvang ontwikkelt zioh een vlug op en neer gaanden strijd met afwisselend Schagen en Petten In den aanval. De eerste gevaarlijke momenten ontstaan voor het doel der gasten, waar vooral Tump aardig werk verricht. De hechte muur Middelbeek- Broer houden voor 't geel-zwarte heiligdom de teugels in handen. Doelwachter Bijpost, die de plaats onder de lat moest innemen wegens absentie van den keeper, ver werkte die enkele schoten, die men hem toezond, rustig en zeker. Eenige goede schoten van Tump en Lem ver dienden beter lot. maar waar ook aan de andere zijde het geluk de Petteners niet diende, bleef dit tegen el kaar opwegen. Hoe meer de rusttijd nadert, des te meer komen de bezoekers in de meerderheid. Keeper Bijpost kon dan ook niet voorkomen dat na 35 minuten spelens de linksbinnen van Petten hem met een goed schot pas seerde (01). Tot de rust blijft de stand zonder wijzi ging- Langer dan wel de bedoeling was moest gepauzeerd worden, daar de regen bij stroomen neerviel. Als ten slotte scheidsrechter van Dam opnieuw laat aanvangen is 't veld onbespeelbaar. De spelers kunnen zich niet staande houden en glijden en vallen is aan de orde. Al spoedig na rust weet de middenvoor van Petten door te breken en vergroot van dichtbij den voorsprong (02). Wel doen de Spartanen hun uiterste best, maar hun vele aanvallen leveren niets op. Met een vérdoor- schïetenden bal vergroot Petten de voorsprong (03). Dan is Sparta's lot beslist. De tijd verstrijkt meer en meer en practisch gesproken is er van inhalen geen sprake meer. Toch ziet Beers kans om van grooten af stand met een hoog schot tegen te scoren (31). Met dezen stand komt dan het einde. Scheidsrechter van Daan leidde goed en naar aller tevredenheid. SPARTA A—HELDER B. Om 11 uur kwamen de A-adspiranten in 't strijd perk tegen de Helderschen. Het heeft meer weinig ge scheeld of de A-tjes hadden de stuk voor stuk grootcre Jutters In 't zand laten bijten. Goed combineerend trokken zij ten aanval en dank zij goed samenspel en den ernstigen wil om te winnen, kon de rust ingaan met 21 voor de Spartaantjes. 't Eerste doelpunt kwam van Helder-zijde, waarte genover van Haren en Ruig leder een tegengoal stel den. Met 21 voor de Schagen-adspiranten ging de rust tijd ln. Na der ust waren de Helderschen geregeld ster ker. Goed plaatsen en snel afgeven, deden hun kracht en nut gelden. Al spoedig werden de partijen op ge lijken voet gebracht Even voor 't eind wist de mid denvoor der witjes nog een doelpunt te fabriceeren. Met 82 voor de bezoekers eindigde deze genoegelijke partij voetbal. Scheidsrechter Groot leidde goed. HELDER D—SCHAGEN B. De B-adspiranten van Sparta togen naar den Helder om de d-ploeg van de Helder-adspiranten oartlj te geven. Wat we niet hadden durven droomen werd daar bewaarheid. De jonge Schageneezen heb ben kans gezien om de withemden er onder te krij gen. Met 1—0 bleven ze baas Rempt wist op waar lijk verdienstelijke wijze de ecnigste goal te maken voor zijn club. Goed zoo, boys! 't Was een goede wedstrijd; er is aardig partij ge geven en met het volste vertrouwen zien we de ver dere verrichtingen tegemoet. NIEUWE NIEDORP. DUITSCHLANDNEDERLAND, De Duitsche doelverdediger heelt het nakyken. Nieuwe Niedorp II—Andijk m 10—2. Nieuwe Niedorp HlAkersloot I 32. Dat N.V.V. 2 over Andijk 3 zegevierde, is nu niet zoo'n verrassing. Wel is de overwinning van N.V.V. 3 over het eerste elftal van Akersloot een uitslag, die door niemand verwacht werd. N. Niedorp 2 vond in N. Niedorp minder tegenstand dan bij den uitwedstrijd in Andijk, toen kon met groote moeite slechts met 54 gewonnen worden. Nu ging het gemakkelijk, reeds de rust ging in met ee 6—0 voor sprong. N.V.V. 2 speelde een mooi partijtje in aanmer king genomen den toestand van ons terrein, of er drie weken een honderdtal varkens op gehuisd had. Toen de zeer goed leidende scheidsrechter het einde aankondig de had N.V.V. 2 een groote zege behaald. 10—2 over een elftal dat in alle opzichten verre de mindere was. De voorhoede was flink op schot. Jn. Kuiper, Toepoel, G. Mijts en Jao. Krap schoten er met elkaar tien door het Andijk-doel. Akersloot I, dat nog maar één wedstrijd verloren had, zag zioh door een beter en vooral enthousiaster spelend N.V.V. S overwonnen. Wat N.V.V. 3 ons vandaag liet zien, was beter dan ze zelf wel wisten dat ze konden Akersloot slaagde er voor den wind in de leiding te ne

Schager Courant | 1932 | | pagina 5