De Langendijker Groentenveilingen. E.D.0. I—Alkmaria I. 7—2. AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN. Moedige redding. Zusters aangevallen. De moorzaak te Putbroek. Fietsrijder door auto gegrepen. MET EEN AUTO ER OP UIT. Na den voetbalwedstrijd te Düsseldorf. Sinterklaas gearresteerd. Uit onze Omgeving. WIERINGERWAARD 2HJS-V.A 8-9. H.R.C. 3—WIERINGERWAARD 1, 4—1. Wieringerwaard 2, dat H.S.V. 2 op bezoek had. bleek doelpuntenhonger te hebben. Op een zeer zwaar terrein was de Wieringerwaard voorhoede toch nog in staat den H.S.V. keeper acht maal te passeeren. Wieringerwaard I was in den Helder bijzonder on gelukkig. Hoewel in het veld beslist de meest aan vallende partij, zat het voor het doel zoo geweldig legen, dat deze meerderheid slechts met één doel punt kon worden uitgedrukt. Wieringerwaard I, dat met één invaller speelde, voor Slikker, speelde eerst voor den wind. H.R.C., dat voor deze gelegenheid aardig versterkt was, zoo zagen we Hoogendijk weer op de midvoorplaats, nam echter de eerste vijf mi nuten het spel geheel in handen, zoodat na die vijf minuten de stand reeds 2—0 voor H.R.C. was. Vanaf dat oogenblik was Wieringerwaard het meest in den aanval en steeds dachten we do voorhoede te zien doelpunten, maar telkens was er op het beslissende oogenblik wel het een of 't ander dat toch het doel punt weer voorkwam. Eenmaal was Hazeloop alleen voor den H.R.C.-keepcr, deze liep uit. werd voorbij gedreven, maar toen de bal zoo ongeveer op de doel lijn wandelde, was er toch juist nog weer een Haring teen. dat erger voorkwam. Vlak voor rust had Wie ringerwaard toch eindelijk succes, nadat nog wel een tiental scoringskansen verloren waren gegaan. Met 2—1 kwam dus de rust. Na rust hetzelfde begin als voor rust, alleen was het nu Wieringerwaard die H.R.C. overrompelde en H.R.C. mag van geluk spreken, dat ze die periode zonder doelpunten is doorgekomen. Weer was Haze loop zoo ongelukkig buiten het bereik van den kee per juist tegen den binnenkant van de doelpaal te schieten, zoodat de bal toch nog weer terugketste en de andere verbaasde W'waard voonvaartscn ver gaten op den vrij voor het doel liggenden bal door te loopen. Dat was vechten tegen het noodlot. Weer redde de lat, even later ketst een hard schot van de vleugel juist van een Racing-back in keeper s han den. Het werkte ontmoedigend. II.R.C. kwam ook toen weer in actie en hoe goed de W'waard defensie ook werkte, ze konden niet voorkomen, dat het 4—1 werd. Vlak voor het einde een vrije schop op den rand van het strafschopgebied voor Wieringerwaard. Een vlie gend schot, juist in den linkerbovenhoek, ieder dacht goal. nee. zegt de bovenlat, die is voor mij en de bal wordt weer in het veld terug ingekopt en rolt over diezelfde bovenlat, die ons niet lijden mocht, boven in het net. Mol leidde op prettige wijze. AARTSWOUD. Zondag kreeg ons eerste elftal Wcstfrisia III uit Enkhuizen op bezoek. Het veld was slecht en het be zoek zeer gering. Onze jongens speelden veel minder dan tegen Hollandia, anders hadden ze zeker gewon nen. Nu speelden ze op het nippertje gelijk. Slechts 4 minuten voor het einde kwam de gelijkmaker. De stand was 11.' NOORDSCHARWOUDE. Voetbaluitslagen: Voorwaarts 2Alw. Forward 3 32 Zeevogels 2Voorwaarts 3, 30. Een zware nederlaag. E.D.O. een goed geheel. Alcmaria heeft 't in een thuiswedstrijd zelfs tegen E.D.O. niet kunnen bolwerken. Boven alle verwach tingen wist E.D.O. een groote. zij 't dan wel Iets ge flatteerde overwinning in den wacht te sleepen. Als scheidsrechter Hageman 't aanvangsignaal geeft, ritr. we de volgende elftallen zich opstellen: Alcmaria: Oudes; Schokker. Burger; Rootring, de (hand, Lengers; Keppel. v. d. Pol, Theo Bos, de Jong, Bamstra. E.D.O.: J. G. v. Roon; H. Swart, G Zandstra; J. F Koppen, G. Jansen, H Oomen; J. W. Koene, L. Perukel B. Steffens, H. Koene, J. Perukel. Na eenig terreinverkennen aan beide zijden, neemt E.D.O. de gelegenheid te baat om tot een goed opge zette aanval over te gaan. Alras blijkt het. dat Perukel. de rechtsbuiten van E.D.O. den achterhoede handen vol werk geven zdl. De druk op Alcmaria's achterhoede is al direct sterk en eenige schoten snorren langs Oude's heiligdom, die echter daarop niet kan verhinderen dat hij in een 8-tal minuten 3 x wordt gepasseerd. Een kwartier voor rust smaakt Theo Boe dan 't genoegen de eer te redden (31). Na de rust zien we in eerste instantie een overwicht van Alcmaria. Dat Is echter van korten duur. Schokker Is zoo onfortuinlijk in eigen doel te koppen (41). Nog houdt Alcmaria moedig vol en waarlijk ziet Keppel kans den achterstand te verkleinen (42). E.D.O. voert successievelijk den stand op tot 72, met welken stand 't einde komt. Ernstig ongeluk op den Muider- straatweg. Twee militairen aan hun bekomen verwondingen overleden. Naar uit Muiden gemeld wordt, is gistermorgen door de gladheid van den weg een autobus op den Mulder straatweg nabij Muiden over den kop geslagen, waar mede de autobuselgenaar. de heer H. J. A. van Olffen uit Amsterdam, 20 militairen behoorende tot het 5e re giment te Amersfoort, naar hun garnizoen bracht. De passagiers werden door elkaar geslingerd. Verscheidene Werden gewond. Van de zwaargewonden de Kolk, Kohn en Smits was de eerste er het ergst aan toe. Dr. Nie- kerk uit Muiden was met twee verpleegsters spoedig ter plaatse. De gewonden werden met een ziekenauto uit Amsterdam en de Roode Kruis-auto uit Weesp naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Nadere bijzonderheden Van andere zijde wordt omtrent dit ernstige ongeval nader gemeld: De verongelukte autobus, een Lindbergh-touringcar, uit Amsterdam, was met eenige andere autobussen van de gebr. Soest te Amersfoort alle geheel met militairen bezet van de hoofdstad op weg naar Amersfoort. De dunne ijslaag, die zich tengevolge van den nacht vorst op het wegdek gevormd en dit uiterst glad ge haakt had ook de dikke mist belemmerde het uit richt op zeer hinderlijke wijze is den chauffeur van de autobus noodlottig geworden. Onder de gemeente Muklen, tegenover de kruitfabriek „De Krijgsman", kwam zijn auto plotseling te slippen. De ohauffeur rem de krachtig met het gevolg dat de auto een scherpe zwenking naar links maakte, over den grasrand heen- schoot en met de voorwielen, vlak voor de sloot, met zulk een hevige sohok in een kuil terecht kwam, dat de autobus geheel over den kop sloeg en met de wielen naar boven bleef liggen. Een aantal militairen, dat bloedend aan handen en gelaat verwond was, slaagde erin door de gebroken rui len op den weg te komen, anderen bleven schots en soheef door elkaar liggen. De militairen en de chauffeurs van de andere bus- fen' d'e dadelijk na het ongeluk gestopt waren, schoten z» i tfDrle mi,italreh bleken er ernstig aan toe te na u* Ult Ams*erdam ontboden ziekenauto zijn zij *r het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd, -em eeJan ^en' en Kohn, zijn daar aan hun wondingen bezweken. De toestand van Smit is vrij Ontevredenheid over de Steunwet. - De politieke partijen gaan de tuinders inlichten. - Verschil in t mentaliteit. - De verwachtingen niet hoog gespannen. - Onzeker heid voor de toekomst, die nog steeds duister blijft. - Slapte. - Als altijd buitengewoon slechte prij zen voor aardappelen. - Lagere voor roode kool. - Iets mildere stemming voor gele. - Deensche witte slecht, sommige partijen on verkoopbaar. - Ongeveer dezelfde prijzen voor bloemkool. - Uien vrij stationnaire prijzen. - Peen laag in prijs. - Idem bieten. Nauwelijks is de Steunwet voo rden tuinbouw in de Tweede Kamer aangenomen, of de ontevreden heid over den inhoud laait aan alle kanten op. Van uiterst links tot uiterst rechts wordt die onvoldaan heid over die ministerieele, agrarische hulpverlee ning gelaakt. De reehtscho tuinders, het moet ge zegd, zijn milder in hun critiek dan de linksche en men kan eenige bewondering hebben voor de ge latenheid en lijdzaamheid, die ten slotte domineert over de veroordeeling, die zij ook over de steunwet uitspreken. Nu deze ontevredenheid dus zoo goed als algemeen is en de verkiezingen weer zoetjes aan be ginnen to naderen, blijken er weer visschers te zijn, die op hun getij visschen. Het Boerencomité met zijn communistischen inslag maakt propaganda voor zijn ideeën; de S.D.A.P. liet den heer Duijs optreden om te belichten het verloop der debatten, in de Tweede Kamer gehouden, naar aanleiding van de Steunwet en zoo hebben ook de Christelijke partijen hun duit reeds in het zakje gedaan, niet echter om de regee ring aan to vallen, doch meer om ze te verdedigen. Zoo heeft ieder zijn eigen kijk op de dingen, doch zonder tegenspraak kan worden gezegd, dat alle tuinders het er over eens zijn, dat het bedrag aan steun geringer zal zijn dan wat er ontvangen is bij de verdeeling van de twee millioen. Men vergete echter niet, dat toen slechts een gedeelte van de bona fide tuinders van die rentelooze voorschotten heeft geprofiteert en dat nu allen er van zullen genieten, de arme pachter, die diep in de schulden zit. zoo goed als de bezitter van kleinere of grootere oppervlakte onbezwaard eigen land. De Steunwet hooft nu meer ten doel hot bedrijf als zoodanig voor ondergang to behoeden dan wel den individueelen tuinder in zijn nooddruft tegemoet te komen. Wat men nu krijgt, behoeft men niet terug te geven, wat men aan ren telooze voorschotten heeftn ontvangen., blijft een' schuld, die, als de tijden beter worden, weer zal moe ten worden terugbetaald. Zoo sukkelen onze tuinders voort, levende in onzekerheid, wat er hun boven het hoofd hangt. Want al zal nu voor het jaar 1932 een karige toeslag worden gegeven, voor 1933 heeft men nog geenerlci zekerheid. Dit is te begrijpen, omdat men nog niet weet, of de toestanden het volgend jaar niet beter zullen zijn. Ook ten opzichte van do teeltbeperking, weet men nog niets, 't Is alles nog onzekerheid en vaagheid. Wel zijn de tijden zwaar en donker voor onze nijvere werkers in den tuinbouw, niet slechts voor de houwers, maar ook voor de ar beiders, wien de werkloosheid als een spook aan grijnst. Rente van opgenomen gelden zal weer moe ten worden voldaan, de meeste verpachters zitten al op hun huur te wachten en er is geen geld. Ja» de steungelden zullen over de veilingen worden uitbetaald, doch zij zullen niet eens voldoende blij ken, om den achterstand, die in te halen is, te vol doen. Wie durft berusting preeken! goed te noemen. De drie militairen zijn uit Amsterdam afkomstig. De overige militairen zijn er met schaaf wonden, schrammen en builen afgekomen. Ook de chauffeur was nagenoeg niet gewond, doch bleek zoo overstuur te zijn, dat ook hij op advies van den dokter naar het ziekenhuis is gebracht. De verongelukte bus trok in de morgenuren veel be- lanbstelling van voorbijrijdende automobilisten. Rijks- en gemeenteveldwachters zorgden ervoor, dat het ver keer niet werd belemmerd. Meisje dat in brand was geraakt van ern stige verwondingen gered. De 18-jarige dochter uit het gezin De Bruin, wo nende in dc Willem Tombergstraat te Gouda, is aan een vreeselijk ongeluk ontsnapt. Het meisje stond in de huiskamer vlak bij de brandende kachel. Plotse ling vlogen haar kleercn in brand en in een oogwenk was zij in vlammen gehuld. Eveneens vlak bij de kachel zat de moeder, doch deze kon zich wegens een voetblessure niet bewegen en zij was niet in staat haar hevig gillend kind te redden. Juist bijtijds ver scheen in de woning de toevallig langskomende 60- jarige koopman in kruidenierswaren C. Vos uit dc Walestraat. Deze bedacht zich geen oogenblik. maar begon direct de brandende kleeren van liet lichaam van het in ernstig gevaar verkeerend slachtoffer te rukken en het vuur te dooven. Zijn pogingen hadden succes. Het meisje bekwam slechts lichte verwondin gen, maar de koopman had ernstige brandwonden aan zijn rechterhand. Een harer door krankzinnige mishandeld. Zaterdagmiddag is op het Domplein te Utrecht een tweetal vrouwelijke religieuzen uit Amersfoort door een man, die blijkbaar zeer overspannen was, aan gevallen. Hij rukte een der zusters de kap van het hoofd en greep haar bij de keel. De architect W. M., die toevallig op zijn motor passeerde, zag wat er gebeurde en nam, toen de dader zich haastig ver wijderde, een agent, die in de buurt surveilleerde op zijn duozitting, waardoor men den man kon inha len en arresteeren. Na op het posthuis aan de Ganzenmarkt te zijn ver hoord, is de man naar de neurologische klinieken overgebracht, waar men hem met het oog op zijn toe stand, voorloopig zal vasthouden. RECHTSWEZEN Uitspraak van den Hoogen Raad. Ca- satieberoep verworpen. De Hoogen Raad heeft gister uitspraak gedaan in de strafzaak tegen vader en zoon v. d. E., jachtop zieners, die in hooger beroep in de bekende moord zaak te^ Putbroek zijn veroordeeld door het Gerechts hof te 's-Hertogenbosch, de vader tot 15 jaar en de zoon tot 6 jaar gevangenisstraf. Overeenkomstig de conclusie van den procureur-ge neraal heeft do Hooge Raad gisteren beide casatic- beroepen verworpen. En met dit al zette zich de lustelooze stemming, die de markt de vorige week reeds kenmerkte, nog voort. Teekenen van opleving vielen helaas nog niet te bespeuren. Op de aardappelmarkt was en bieef het buitengewoon slecht en zij. die nog Schotsche muizen aanvoeren, zullen het zich wel beklagen, dat ze die zoo lang bewaard hebben. Voor de gewone Schotten werd weer f 0.50 tot f0.70 per 1C0 K.G. betaald en voor grove werd ongeveer dezelfde bespottelijke prijs betaald. Voor Eigenheimers werd f0.90—f 1.60 be steed, voor blauwe dito f0.70— f 1.20. Blauwe aard appelen werden in maximum lot f2.10 verkocht. Voor Duken kon f 0.50 tot f 0.70 worden bedongen. Slecht was de stemming ook voor roode kool. Was er in enkele vorige weken een kleine opleving te be speuren, deze week was het weer misère, een slechte aanwijzing voor dezen winter. Voor de allermooiste kool werd maar zelden een prijs besteed, die boven de f3 uitging. De groote kon slechts prijzen opbren gen, die lagen tusschen de f 1 en f 1.50. Zelfs iets kleinere waarvan de qualiteit niet aan alle eischen voldeed, bracht nog wei eens dien prijs op. In over eenstemming met deze prijzen der eerste soort wa ren die der tweede en helaas kwamen noteeringen van f0.60 tot f0.80 weer herhaaldelijk voor. Als f2.50 voor het meest gezochte goed van deze qualiteit ge maakt werd, was het al een meevaller. In totaal wer den aan beide veilingen 32 spoorwagons verkocht. Op het eindo der week was de stemming voor gele kool iets beter dan ze aanvankelija en ook in vorige weken was geweest. Het is nu voorgekomen, dat mooie partijen f2 en zelfs tot f2.30 opbrachten, dat is een paar kwartjes meer dan ze tot nu toe golden. De grootste brachten in het begin f0.80 of iets meer op, later f 1.30 f 1.40. Ilolaas kwamen ook nu weer prijzen van fO.GO tot f 0-80 voor, betrekking hebben de op kool, niet aan alle gestelde eischen voldoende, maar die toch onder de goede kool kan worden ge rangschikt. De aanvoer is nog zeer gering; begrijpe lijk bij deze prijzen; te zamen aan beide veilingen maar 13 spoorwagons. Met den aanvoer van vroege witte kool is het zoo goed als gedaan. Wat geveild werd, bracht f0.60 f0.70 op. Belangrijker was die van Deensche witte kool. De prijzen lieten echter weer ales te wenschen over. Mooie groote Denen werden verkocht voor on geveer f 1, de kleine brachten f0.60, soms iets meer op en helaas zijn er ook nog „doorgedraaid", zoodat er werk aan den winkel was voor het In- en Verkoop bureau. Hoe minder dit Bureau actief moet optreden, hoe beter. De totale aanvoer aan witte kool beliep 27 spoorwagons. Bloemkool werd in grootere hoeveelheden aange voerd dan de vorige week, n.1. ongeveer 27000 stuks, bijna uitsluitend reuzen. Lecerf bracht f2.20—f3.10 op. Voor mooie groote reuzen werd f10 en meer be taald., kleinere of grootere van iets afwijkende qua liteit f5—f8. Voor tweede soort werd voor dc mooiste in zijn soort tot f4 betaald. Er kwamen echter ook prijzen van f 0.60—f 1 voor, doch aan die qualiteit ha perde nog al wat- De aanvoer van uien viel nog mee. De prijzen zijn nu niet, wat men kan noemen slecht, doch goed is wat anders. Nep werd tc Broek nog verkocht voor f 6f 6.20, aan den Noordermarktbond voor f 3.50— f5.20. Drielingen noteerden ook iets lager dan de vo rige week. De mooiste brachten tot f 4.20 op. Minder gewilde partijen liepen tot f4 of iets minder. De mooiste uien liepen doorgaans tot f 4.30. De laagste prijs was f3.30. Ook voor grove uien werden deze prijzen betaald. Aanvoer ongeveer 14 spoorwagens. Van peen kwamen geen groote hoeveelheden. Voor de mooiste groote kon tot f 1.80 worden gemaakt. Het meeste bleef daar echter beneden, zoodat zelfs een deel tot f 1.20 werd verkocht. Voor kleine peen werd f0.60 betaald. Ook voor bieten was bijster weinig belangstelling. Middelgrooten golden f 1.201.70, andere f 0.601. LEED JAREN DOOR RHEUMATIEK. Nu 95 jaar en vrij van pijn. Waaraan zij het toeschrijlt. Wat een zegen moet het zijn voor deze vrouw, op haar leeftijd weer vrij van pijn te zijn na zoovele ja ren aan rheumatiek geleden te hebben! Zij schrijft: „Ik wil U graag even meodeelen dat, sedert ik twee jaar geleden begon met Kruschen Salts te ne men, ik geheel en al van rheumatische pijnen be vrijd ben, waar ik jaren lang erg veel door geleden heb. Ik ben nu in mijn 95ste jaar en waardeer het bovenmate, dat ik nu vrij van pijn ben, wat ik toe schrijf aan de geregelde dosis Kruschen Salts.'1 (Mevr.) A. E. S. Als iedereen maar wilde inzien, dat „de kleine da- gelijksche dosis'1 Kruschen even belangrijk is voor inwendige zuiverhed, als zeep en water voor uitwen dige zindelijkheid, dan zou er spoedig geen hardlij vigheid meer bestaan, geen traag-werkende lever, geen rheumatiek, jicht of spit. Kruschen is een com binatie van zes zouten; elk daarvan is noodig voor de gezonde werking van een bepaald orgaan in het lichaam. Juist alles wat U noodig hebt om Uw orga nisme op te voeren naar een algheelen gezonden toe stand; zachtjes aan, maar zeker. Kruschen Salts is uitsluitond verkrijgbaar bij alle apothekers cn drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) Nu is het do meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kru schen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met éen gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebruiken zonder de gewone flacon Kru schen te openen. En als U na deze proef niet vol komen tevreden bent, kunt U de groote flacon terug brengen bij den winkelier waar U haar kocht en hij zal U Uw f 1.60 (Uw geheele uitgave) zonder omwe gen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van f 1.60 en dan nog slechts voor beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) De halsslagader afgesneden. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier fietste de 26-jarige R. van Dommelen, krantenbezorger, op zijn route op den Utrechtschen weg tusschen de stichting „Zon en Schild11 en het ziekenhuis de „Lichtenberg" nabij Amersfoort in de richting Ut recht. Het rijwielpad is daar links van den weg, ach ter de boomen. Vanuit de richting Utrecht naderde op dat oogenblik een fille auto's, die door de boo men waarschijnlijk niet door van D. is opgemerkt. Achteloos stak hij den weg over, welke verboden is voor wielrijders. Hij werd gegrepen door den voorsten auto en dusdanig geraakt, dat do halsslagader werd afgesneden, waardoor de ongelukkige na enkele oogen blikken overleed. Geneesheer, politie- en ziekenhuishulp waren spoe dig ter plaatse. Het lijk is naar Amersfoort vervoerd. De man laat een vrouw en kind achter. AARDSCHOKKEN. Zondagochtend omstreeks zes uur heeft men te Oss weer eenige lichte aardschokken gevoeld, welke on geveer twee seconden aanhielden. Inbrekers slaan hun slag In de Haarlem mermeer. De heele brandkast meegeno men. Vermoedelijke daders aangehouden. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de poli tie van Haarlemmermeer in samenwerking met de Am- sterdamsche politie weer een zeer goede vangst gedaan. Zondag tusschen 7 en 12 uur was ingebroken bij den aannemer Graauwelman Lijndersdijk, Zwanenburg te Haarlemmermeer. Toen te middernacht de zoon des hui zes thuis kwam ontdekte hij tot zijn groot en schrik, dat ongewenschte bezoekers in de woning waren binnenge komen: Er waren krachtdadige maatregelen genomen. De geheele brandkast, een klein model, was meegeno men. Het bleek, dat de inbrekers waren binnengekomen door de werkplaats na de buitendeur te hebben openge trokken. Onmiddellijk werd de politie te Zwanenburg gewaarschuwd. Deze stelde terstond een uitvoerig on derzoek in en het bleek, dat een auto met 3 personen in de nabijheid van de woning had stilgestaan. De agent vermoedde, dat dit werk was van een ouden .bekende van de politie, zekeren H. M., die vroeger daar in de nabijheid heeft gewoond en thans te Amsterdam woon achtig is. Onmiddellijk waarschuwde hij de Amsterdam- sdhe politie en gisterochtend te ongeveer 4 uur trok een auto, die in de Vinkenstraat stond en waarin zich drie personen bevonden, de aandacht van een politieagent, die op de hoofpte was gesteld van het gebeurde in de Haarlemmermeer. Hij hield de drie mannen aan, temeer daar zich in den auto inbrekerswerktuigen en krijt bevonden. Aan vankelijk werd het drietal, dat zich niet verzette, over gebracht naar het bureau Haarlemmerplein en van daar, ging het naar het hoofdbureau van politie. De auto is een oude, wrakke, witband-taxl, genum merd G 64650. Gistermorgen stond de auto nog op het binnenplein van het hoofdbureau en het inbrekersarsenaal, een groot houweel, breekijzers, knijptangen, enz. bevonden zich nog in den wagen, die besmeurd was met krijt. Waarschijnlijk hebben de mannen in den auto de brandkast geopend. Geld bevond zich hierin echter niet, doch slechts papieren en enkele gouden voorwer pen. Deze laatste zijn teruggevonden. Van de brand kast zelf is geen spoor te bekennen. Gistermorgen zou het drietal overgebracht worden naar de plaats van het misdrijf en daarna worden in gesloten in het Huis van Bewaring. Het is niet onwaarschijnlijk dat de aangehoudenen ook betrokken zijn bij verschilende andere inbraken, die gedurende den laatsten tijd in de Haarlemmer meer zijn gepleegd. Nederlandsche autobus in Duitschland aangereden. Verschillende gewonden. Op den straatweg van Neuss naar Miinchen-Glad- bach is Zondagavond een personen-auto in botsing gekomen met een van den voetbalwedstrijd Duitsch landNederland uit Düsseldorf terugkeerende Ne derlandsche autobus. De luxe auto reed in volle vaart op de stilstaande en niet-verlichte autobus. De botsing was zoo hevig, dat de chauffeur van den luxe auto door de voor ruit van zijn wagen vloog en een gecompliceerde schedelbreuk opliep, terwijl de beide andere inzitten den eveneens ernstig werden gewond. Van de 30 inzittenden der Nederlandsche autobus werden er zes gewond, terwijl er drie door den schrik een zenuw toeval kregen. Maar het was de echte niet. Gisteren heeft de Rotterdamsche politie Sint Ni- colaas gearresteerd. Ter geruststelling zij hier dade lijk aan toegevoegd, dat het niet de echte Sinterklaas was. De echter Sinterklaas pleegt geschenken te geven Deze namaak-Goêheiligman nam geschenken aan en dan nog wel uitsluitend geschenken in klinkende munt. Zwarte Piet draaide aan den slinger van een orgeltje èn Sinterklaas haalde de centen op. Aange zien hij noch vergunning had zich verkleed in het openbaar te vertoonen, noch om muziek te maken, is hij aangehouden en opgesloten. Nadat de vrouw van den pseudo-bisschop andere kleeren had gebracht en Piet zich had gewasschen en nadat proces-verbaal tegen beiden was opgemaakt, zijn zij heengezonden. ANNA PAULOW NA VAN EWIJCKSLUIS. De afspraak was, dat Sinterklaas Maandagmiddag Van Ewijcksluis zou bezoeken en de Commissie, die Jaarlijks de verzorging van het Sinterklaasfeest op zich neemt, had dan ook In overleg met het onder wijzerspersoneel van school m en de Oudercommissie deze gelegenheid te baat genomen, om het jaarlijksche feestje dan te houden. En zoo waren dan Maandag middag ongeveer 160 kinderen (een aantal, dat dat van de vorige iaren overtreft), bijeen in de zaal van den heer W. Waiboer. om oor- en ooggetuige te zijn van Sinterklaas' aanwezigheid en natuurlijk mede, om te genieten van al het vele. dat dan aan de jeugd wordt toegedacht. Daarnaast waren vele ouderen aan wezig. om met de kinderen nog eens jong te zijn. De heer G. Meuleveld opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord. Dan worden, onder leiding van „meester" van Dijk orschillende Sinterklaasliedjes gezongen. Terwijl men hiermee bezig was. verscheen Sinterklaas, als altijd vergezeld van zijn trouwe helper Zwarte Piet en ra- dat ze welkom waren geheeten, werden verschillende versnaperingen rondgedeeld, waarna een tweetal mooie kinderfilms „De vriendelijke masseur" en ..Kerst avond" werden ten beste gegeven. Toen het groote boek te voorschijn kwam, weiden naast verschillende pluimpjes, ook nog wel eenige ver maningen uitgedeeld. Toch wist Sinterklaas het. ook in die gevallen wel daarheen te leiden, dat ook bij die kin deren vertrouwen werd gewekt ten aanzien van Sints belangstelling in hun doen en laten. Voor hun vertrek wenscht meester van Dijk den Sint en zijn knecht e en goede reis naar Spanje. Dan volgt weer een eoht komische film in twee ac- ten: „Het blikken paard", gevolgd door een film in drie acten: „Een parodie op Robinson Crusoë", welke beiden zeer in den smaak van het jeugdige publiek bleken te vallen. Nadat de zang nog eens luid heeft opgeklonken, wordt tot uitdeeling der cadeautjes overgegaan, hetgeen dit maal zeer vlug van stapel liep en wat onder de beste orde verliep. Het was wel te merken dat het onder wijzend personeel heel wat voorbereidend werk had ver- riöht De Voorzitter sprak een woord van hartelijken dank tot allen, dte medegewerkt hadden aan het welslagen van dit mooie kinderfeest HAREN KARSPET Herkozen in het. Bestuur van den polder Woud meer de heer R. Vader, en gekozen in de vacatur». ontstaan door het bedanken van den heer J. Stam de heer Jb. Strijbis.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7