Het bewijs geleverd - - ADVERTEERDERS Schager Courant, JUISTE MANIER Rijmelende Puzzelaars. De Oplossing. De Sinterklaas=Puzzle. De Sintniklaaspuzzle in de Schager Krant Bracht hier en daar wat stukjea Uit de prullemand, 't Eerste stukje was van Schmalz De Sinterklaasgeschenken, 't Tweede, Mevrouw Stammes, Loet, Wil ook haar gedenken, 't Derde is van de Baby Ford Met vijf kan benzine. 't Vierde de bekende Neels Wil ook wat verdienen, 't Vijfde is van Jan de Boer Biljarten geeft courage, t Zesde, Bolte Hooge zij Ziet de étalage, 't Zevende is de IJzerzaak Van den heer P. Dekker, 't Achtste is van onze Rol Rol's banket, heel lekker, 't Negende, de Winkeliers Van de Langedijken, 't Tiende, 't Crisis-Comité Wil de kas verrijken, 't Elfde dat is van Nobel Van Sint Maartensbrug, 't Twaalfde van L. V. R., Zoek de fouten vlug. 't Dertiende van Barneveld Met Amandelmoppen, 't Veertiende van Kapper Holtz Pruiken voor de poppen, 't Vijftiende is van S. de Vries Leerdam's glas, Gromalca, 't Zestiende is de fabriek Van Gero Zilmeta, 't Zeventiende, Etalage's Ranke, Die men graag bekeek, 't Achttiende is van K. Bakker Van de Nieuwe Streek, 't Negentiende is van Thomasz, Schagerbrug, de Zijpe, 't Twintigste van J. R. Lz., Loet, Sigaren, pijnen, 'tEen en twintigste, de Haan Verkoopt wat men verlangt, 'tTwee en twintigste is Bleu Band Die Roomboter vervangt, 't Drie en twintigste is Poorter, Kussens met kapok gevuld, 't Vier en twintigste is Kuiper Die ons in een rookwolk hult, 'tVijf en twintigste is uit Alkmaar, J. Lind Hz., Mient tien, 't Zes en twintigste, A. Keesman Gaat hier 't licht van RODO zien 't Zeven en twintigste is Godschalk Wie hier koopt komt graag terug, 'tAcht en twintigste dat is van Juffrouw Smit van Schagerbrug, 't Negen en twintigste is van Van Geelen Goud en Zilver, Gero, Tin, 't Dertigste de Firma Hartland, Klein maar rein, een elk zijn zin. 'tEen en dertigste is van Boersen Rijwielen voor U en mij, 'tTwee en dertigste is Burgman Of „de Ster" van de Laagzij, 'tDrie en dertigste is heerlijk Om half elf KOFFIE HAG, 'tVier en dertigste is J. Oudendijk Wiens étalage er wezen mag, 'tVijf en dertigste is van Silfhout Bonbons, Borstplaat, fijne Koek, 'tZes en dertigste is Rotgans, Slijperij - Oogonderzoek, 't Zeven en dertigste is Roggeveen Op het Hoekje van de Laan, 'tAcht en dertigste Firma Slikker De zaak heeft VIJFTIG JAAR bestaan, 't Negen en dertigste uit Sint Maarten Naaimachines L. de Pee, 't Veertigste is van J. T. Kroone, Die zijn cliënten stelt tevree, 'tEen en veertigste N. G. Weinreich, 't Spinnewiel - handwerken fijn, 't Twee en veertigste is van du Crocq's Heerenmoderaagazijn, 'tDrie en veertigste Th. Noot Hier is, het goedkoop en goed, "tVier en veertigste Dames Heddes-Lips Je adres voor 'n dameshoed, 'tVijf en veertigste Van Houten Welbekend om de Cacao, 'tZes en veertigste De Singer Onmisbaar voor ied're vrouw, 't Zeven en veertigste G. Koning, Huifkar - Liwang - Karei I, 'tAcht en veertigste is Philips Met zijn lichtlamp No. één. 't Negen en veertigste is EGBERTS Heerenbaai dat elk begeerd, 't Vijftigste en laatste stukje Is van De Nijs' Gedistilleerd. Dit is meen ik goed bekeken, En ik noem hier tot besluit: ADVERTEEREN en ETALEEREN Brengt je zaken steeds vooruit. Jb. de V. Schagen. ADVERTEEREN. Adverteeren doet verkoopen; d'Omzet daalt door zwijgzaamheid. Slechts opvallend adverteeren Geeft bekendheid, da's een feit. *t Annonceeren legt verbinding Tusschen winkelier en klant, Maar neem dezen raad ter harte: Adverteer in de Schager krant!" G. O. Julianadorp. Al3 lezer van de Schager Courant En vanzelf ook als abonné, Doe ik ook aan den puzzle-wedstrijd mee. Ik lieb net zoo lang in de courant zitten kijken Tot de woorden bij de advertenties stonden te prijken. Nu nog even vlug opgestuurd, En ik hoop dat het niet lang meer duurt, Want ik ben al weer benieuwd om in de courant te kijken, Waar of ze de prijzen aan uit zullen reiken. Door mij onderteekend, Door mij voldaan. R. de Roo, Zoo is mijn naam. R. d. R. Barsingerhorn. Puzzlen is tegenwoordig 't werk van de week. 't Brengt soms je geheelen leesavond van streek Want de activiteit van de Uitgevers van de Schager, Geeft je steeds weer een nieuwe „Schlager", 't Is voor de hersens een goede gymnastiek, Wat een sterke aantrekkingskracht is voor 't publiek. Vooral de laatste met al z'n advertenties Leerde ons uitkijken en prakkizeeren, Dank voor dit werk, Schager Courant Heeren! Mej. A. W. Barsingerhorn. Geachte Redactie! Hierbij zend ik dan de namen Die in de St. Nicolaas puzzle kwamen, Velen hebben zeker wel hun best gedaan En zoo is het ook met nr' gegaan, Nauwelijks was de Schager Courant gekomen Of ik had haar vlug ter hand genomen, Om de advertenties na te gaan Waar dan de kleine stukjes moesten staan. Het heeft mij wel wat tijd gekost Maar toch zijn ze allen opgelost, En wanneer het nu weer Zaterdag is, Is het Fortuna die het 1 o t beslist IJmuiden. A. S.-R. Hier is het lijstje, wat was het fijn Om steeds te zoeken wat of het zou zijn. Nu hoop ik nog dat 'k een prijsje win, Dan is het beelemaal naar mijn zin. Wed. C. G. St. Maarten. Vele dogen heb ik gelezen In de advertenties van dit blad, De Schager Couranten nagekeken, Tot ik ze alle vijftig had. Gerritje B. Zuidscharwoude. Geachte Redacteur! Zeer handig zijn de krantenknipsels, Het onderwerp der puzzlesport. De heelcwereld is één puzzle, Aan puzzle's hebben we niet te kort. De wereldpuzzle is ons te machtig, Dat gaat boven onze pet. Maar deze puzzle heb ik prachtig Heelemaal in elkaar gezet. Ik hoop nu maar dat hij goed is, Geduldig wachten, dat is wijs. En als de redacteur dan zoet is, Krijg ik vast den eersten prijs. Jn. Sch. De heeren van de Schager Courant Houden de menschen bij hun verstand, Om de winteravonden, zoo lang, Zoo kort te maken als het kan. Ze gaan de abonné's vermaken, Dat ze 's avonds niet bij de tafel gaan slapen. Want met deze puzzle sport Zijn de avonden soms nog veel te kort. 't Zand. Op het overweldigend succes, dat wij met onze St. Nicolaas-Puzzle hebben gehad, meenen wij goed te doen ook de aandacht van onze te vestigen. Dat de Schager Courant gelezen wordt in den vollen zin van het woord is overbekend, doch meer dan ooit is thans het bewijs geleverd, dat dit inderdaad werkelijk het geval is. En dat is het wat U ALS ADVERTEERDER noodig heeft. Persoonlijk hebben wij üit den mond van enkelen, die geregeld en uitsluitend hun reclame in de Schager Courant maken, mogen vernemen, welk een succes zij den laatsten tijd, ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden, in hun zaken hadden. Onverschillig dus welke zaak U drijfc, maar als U adverteert in de besteedt U uw geld voor reclame op de eenig No. 10 behoort bij Adv.: Hieronder geven wij de oplossing van de St Nico laas-Puzzle, voor de enkelen, wier oplossing van de juiste verschilde. Er waren er onder de goede bij, die alleen in naam verschilden, zooals bij No 10: „Theater Royal" en „Uitvoering Crisiscomité", maat dit beteekende natuurlijk geen fout. No. 1 behoort bij Adv.: Ch. H. Th. Schmalz. No. 2 behoort bij Adv.: Wed. P. Stammes. No. 3 behoort bij Adv.: Blaauboer en Kossen. No. 4 behoort bij Ad*.: Neels. No. 5 behoort bij Adv.: J. de Boer, Keinsmerbrag, No. 6 behoort bij Adv.: L. Bolte. No. 7 behoort bij Adv.: P. Dekker. No. 8 behoort bij Adv.: Fa. K. RoL No. 9 behoort bij Adv.: Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniginj Theater Royal (Uitvoerim Crisis-Comité). No. 11 behoort bij Adv.: J. Nobel, St. Maartensbrug No. 12 behoort bij Adv.: I* v. R.-Nieuws. No. 13 behoort bij Adv.: J. G. v. Barneveld. No. 14 behoort bij Adv.: J. Holtz. No. 15 behoort bij Adv.: S. de Vries. No. 16 behoort* bij Adv.: Zilmeta. No. 17 behoort bij Adv.: Fa. G. Ranke. No. 18 behoort bij Adv.: K. Bakker, Kolhorn. No. 19 behoort bij Adv.: P. Thomasz, Schagerbrug. No. 20 behoort bij Adv.: J. Roggeveen. No. 21 behoort bij Adv.: H. de Haan. No. 22 behoort bij Adv.: Blue Band. No. 23 behoort bij Adv.: F. Poorter. No. 24 behoort bij Adv.: P. J. Kuiper, A. Paulowna- No. 25 behoort bij Adv.: J. Lind Hz., Alkmaar. No. 26 behoort bij Adv.: Techn. Burean A. Keesman. No. 27 behoort bij Adv.: M. S. Godschalk, Helder. No. 28 behoort bij Adv.: G. Smit, Schagerbrug. No. 29 behoort bij Adv.: N. J. C. v. Geelen. No. 30 behoort bij Adv.: Firma Hartland. No. 31 behoort bij Adv.: M. Boersen. No. 32 behoort bij Adv.: K. Burgman. No. 33 behoort bij Adv.: Koffie Hag. No. 34 behoort bij Adv.: J. Oudendijk, W.waard. No. 35 behoort bij Adv.: Fa. Gebr. v. Silfhout. No. 36 behoort by Adv.: Fa. Gebr. Rotgans. No. 37 behoort bij Adv.: Fa. Wed. J. Roggeveen. No. 38 behoort bij Adv.: Fa. J. Slikker. No. 39 behoort bij Adv.: L. de Pee, St. Maarten. No. 40 behoort bij Adv.: J. Kroone. No. 41 behoort bij Adv.: N. G. Weinreich. No. 42 behoort bij Adv.: Herm. du Crocq. No. 43 behoort bij Adv.: Th. M. Noot, Julianadorp. No. 44 behoort bij Adv.: Fa. Heddes Lips en Co. No. 45 behoort bij Adv.: Van Houten. No. 46 behoort bij Adv.: Woestenburg (Singer). No. 47 behoort bij Adv.: G. Koning. No. 48 behoort bij Adv.: N.V. Philips Gloeilampon- No. 49 behoort bij Adv.: Douwe Egberts. No. 50 behoort bij Adv.: Joh. de Nijs. P'anten 'n Kamer en Tuin. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen, Lootsstraai 24. Amsterdam. ZINDELIJKHEID BIJ HET KWEEKEN VAN PLANTEN. Menige veeboer verklaart, dat zindelijkheid het halve voedsel voor zijn vee is, en met evenveel recht kan een plamtenkweeker beweren, dat zindelijkheid de halve cul tuur uitmaakt Vuile potplanten zien er niet alleen onsmakelijk uit, doch zij kunnen ook onmogelijk goed groeien. De zindelijkheid bij het kweeken van planten moet reeds met den pot aanvangen. Vuile potten mogen bij het verplanten niet gebruikt worden. De geheele nieuwe en sctooone pot verliest echter ook spoedig zijn zindelijk voorkomen; na eenige weken of maanden wordt hij vuil, want door het vocht ontwik kelen er zich spoedig mossen en andere lagere planten op- Een zoodanige begroeide pot verliest zijn poreuslteit; het doordringen der lucht tot de aarde heeft niet meer in voldoende mate plaats en deze wordt zuur. Om dit te voorkomen is het noodig. dat men de potten minstens twee keer per jaar. in het voorjaar en in hef najaar, met een stijven boenborstel afsohrobd. De oppervlakte van de aarde wordt ook meestal on zindelijk. Door de vochtigheid ontwikkelt zioh daar ook mos op; bevat het gietwater kalk. dan wordt de oppervlakte langzamerhand wit. Ook dit moet minstens twee keer per Jaar gereinigd worden. Men bedient zich hiertoe van een etiketje, dat men dun afsnijdt en waarmede het bovenlaagje der aarde zoo zuinig mogelijk afgeschrapt wordt. Naast het mos ontwikkelen zich in de aarde dikwijls verschillende onkruiden, waarvan de zaden in het grond- mengsel aanwezig waren. Deze onkruiden groeien sneller dan de gekweekte planten en zuigen den bodem uit; reden waa. -»m zij, zoodra men ze kan vatten, uitgetrokken moeten worden De planten zelf en in hoofdzaak de bladeren en tak ken, tracht men, door deze zomers te bespuiten, schoon te houden. Het spuiten Is echter niet voldoende, daar het gebruik te water, al ziet het ook nog zoo helder, nooit geheel zuiver is, waardoor het altijd als is het nog zoo weinig, vuil aohterlaat Slechts voor planten met kleine blaadjes of voor kruidachtige planten, is het spulten voldoende. Fraaie bladplanten, zooals palmen, ficus, aspidistra, Philodendron en anderen, die bij een goede behandeling jaren haar bladeren behouden, moeten anders gereinigd worden. De bladeren zijn. zooals bekend is, de longen der planten, en-zij kunnen dus moeilijk gezond groeien, wan neer zij geen sohoone bladeren bezitten. Een blad heeft voor een plant zeer veel functies waar te nemen en wordt het niet goed schoon gehouden, dan kan het die onmogelijk vervullen. Een blad. waarvan de poriën verstopt zijn, kan zijn natuurlijke werking niet verrichten. Bij de cultuur van alle bladplanten in de kamer is het dan ook van het grootste belang, dat de bladeren minstens een keer per week aan de boven en onder zijde goed afgewasschen worden. (Wordt voortgezet)

Schager Courant | 1932 | | pagina 10