Opheffing van Rechtbanken en Kantongerechten. «""Abdijsiroop Uit onze Omgeving. DE MOOISTE FOTO Kantongerecht te Schagen wordt opgeheven. Rechtbank te Alkmaar b 1 ij f L Provinciale Staten van Noordholland. Ernstig auto-ongeval in de hoofdstad. Boerderij afgebrand. Eerst drie mijlen naar beneden vallen. Inbraak in een goudsmidswinkel. Duizenden gallons kokende thee op straat Staatsloterij. SCHOOR I. Woensdagmiddag en -avond was de afdeeling Schoorl van de VJLRA. aan het woord. Des middags kwam St Nicolaas en zijn knecht, en deelde ln de zaal van den heer Schubt, talrijke mooie geschenken uit aan de genocdigde kinderen, terwijl de heer Hugo Bluin de vroolijke stemming er in hield. Des avonds was het een propagandaavond voor de grooteren. De voorzitter, de heer C. Jonker riep allen het welkom toe, inzonderheid aan het duo Labo en den heer Hugo Blum. welken voor het genoeglijke gedeelte van den avond zouden zorgen, alsook aan den heer Koets, lid van het hoofdbestuur van de V-A.R-A. (Oom Henk). Tevens deed het den voorzitter genoegen dat hij de eerste A-J.C.'er van Schoorl kon toespreken. Hij hoopte dat Guus Verbeek zou slagen om ln Schoorl een af deeling tot stand te brengen. Het bezoek was des middags groot en des avonds veel minder. Het duo Lobo deed zich kennen als be schaafde voordragers. Zoowel de heer Lobo alleen, als- wel met het duo. Bepaald geestig was de heer Hugo Blum. Zijn Char- lie Ohaplincreatie was uitstekend en deed de aanwezi gen daveren van den lach. Aan toegiften geen gebrek. Ook was er heel goede muziek. De accordeonspeler oogste inzonderheid veel bijval met zijn mooi Instrument Oom Henk hield zijn propagandarede, doch deelde mede, dat hij deze avond niet sprak als Oorne Henk, doch als hoofdbestuurslid. Vol wrevel was hij uit Hil versum getoogen, wetende wat er zooeven ln 's lands vergaderzaal was afgespeeld. Men heeft daar gepro beerd, om den Nederlandschen arbeider een hak te zet ten. door te trachten om de politiek uit de aether te weren. Natuurlijk werd daarmede de V.A.R.A. bedoeld. Andere vereenlgingen schijnen geen politiek er op na te houden, al kon spr. met voorbeelden staven, dat het elders al weinig beter was. En nu heeft minister Rey- mer de toezegging gedaan dat hy, na nader overleg zal trachten met een wijzlglngsontwerp te komen, al was hij nog altijd van meening, dat het zend tij dbesluit 1930 goed was. Die wijziging zou hierop neerkomen dat de V.A.R.A. zijn politieke gedeelte zou moeten doen vervallen. Spe ciaal wees spr. er op, dat het niet alleen de liberalen, zijn die dit wenschen; een party van de meest zwarte reactie wier levenewekkend beginsel reeds lang tot het verleden behoort. Ook de VJD. voelt voor de idee, en zoo zien we dat als puntje bij paaltje komt, de arbei dersbeweging in alle politieke partijen hare tegenstan ders kan ontwaren. Nader beschouwende deze zaak kwam spreker tot de slotsom: „Laat ze maar praten!" Kreeg niet op één en kele oproep het V.A.R.A-bestuur op één dag klein 100.000 gulden bijeen? 't Was. toen dezen zomer ons le dental niet naar wensoh vooruitging, en we meenden dat we front moesten maken voor onze zaak. een ver blijdend teeken. dat elkeen spontaan medehielp. Onze tegenstanders waren in bewondering. Deze bewonde ring zal wel bedoeld zijn als wrevel. Sindsdien groeit het ledental weer harder aan dan ooit te voren. En zoo zal ook blijken dat we uit de pogingen uit 's lands ver gaderzaal slechts winst zullen boeken. Ala men aan de VAR.A. komt, dan raakt men aan den Nederlandschen arbeider. Laten ze probeeren ons te slaan, we lusten ze, roept spr. uit. 't Gelukt ze, om hier en daar aan de loon en te peuteren, den steun der werkeloozen naar be neden te halen. We moeten dit tandenknarsend gedoo- gen. Doch met beknotting van de V.A.R.A. zal men de geheels moderne arbeidersbeweging tegenover zich vin den. 't Zou spreker een genoegen doen dat da Schoorl- sche afdeellng in deze 't allereerst een protest zou kun* i»en laten hooren, ala begin van de groote actie in den laaide, waarvoor de teekenen reeds nu te zien zyn. Nog zou spr. ook de vrouwen gaarne als lid van de V.A.R.A. zien toegetreden. Deze redevoering werd telkens door krachtig applaus onderbroken. De vergadering nam onder applaus met algemeene «temmen, de volgende motia aan: „De afdeel ing Schoorl van de VARA in open bare propaganda vergadering bijeen, gehoord de be spreking van ons hoofdbestuurslid Koets over den aanslag op de vrije meeningsuiting in den aether, ln het bijzonder die van den arbeidersom roep, protes teert ten sterkste hiertegen, besluit dit protest in de bladen te publiceeren, en gaat over tot de orde van den dag." Na nog vele leuke voordrachten gaat de voorzitter tot sluiting over, nadat nog werd medegedeeld, dat den volgenden dag een bijeenkomst van vrouwen zou plaats hebben, om te komen tot oprichting van een vrouwen- af deeling... Reeds 20 vrouwen hadden toezegging ge- Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat DEN HELDER. WTERlNfiER WAART! Naar wij vernemen heeft de afdeeling van de V.A.R.A. alhier het voornemen op den 25sten December (Eersten Kerstdag) een propagandaavond te organiseeren, waar aan medewerking verleend zal worden door den beken den verzorger van het vraaghalfuurtje „Oom Henk", als declamator: do arbeiderszangvereen. WAZ. en da heer Blaauboer, declamator. HE Ennrnnxv A AR T\ GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Burgerlijke stand over de maand November 1932. Geboren: Johanna, dochter van G. Brink en C. Mul: Maria Engelina, dochter van P. N. Duijn en C. Kuijper; Johanna Maria, dochter van Th. Zuurbier en M. Schil der; Geertruda. dochter van G. Wijnker en A Kleft; lda, dochteT van C. Vader en M. Kramer; Johanna Margare- tha. dochter van G. J. v. d. Heijden en A Oud; Petrus Nicolaas. zoon van A Strooper en G. Weel. OndertrouwdGeene. Gehuwd: J. W. Harmsen en T. A Kossen. Overleden: Johannes Petrus Laan. 39 jaar. zoon van P. Laan en T. v. Stralen (overleden te Alkmaar); Grietje Ellsaibefh Oudhuls, 17 jaar, dochter van Jb. Oud huis en C. Roskam; Antonius Petrus Overtoom, 7 mnd., Zoon van A P. A Overtoom en M. Borst; Jan Cuperus, 55 jaar, echtg. v. W. Swart (overl. te Alkmaar); Le venloos aangegeven kind van Th. Tesselaar en A C. M. v. d. Heijden. ANNA PAVtnWNA Biljartvereeniging Holl. Noorderkwartier. •Woensdag had da competitiewedstrijd plaats tussohen de heeren Slikker en Van Lochem; het was geen mooie partij, want belde spelers waren er sleoht in en hadden telkens met pech te kampen; niettemin maakte de heer Van Lochem in hoofdzaak op het middenveld een mooi gespeelde serie van 52; Slikker zijn hoogste serie was slechts 32. De uitslag was Van Lochum in 46 beurten 206. Slik ker eveneens in 4Q beurten 250. Het waa een teleurstelling voor de aanwezigen, dat de heer Keüzer niet waa opgekomen en moet deze par tij later worden gespeeld. De stand Is thans: Keijzer: gespeeld 6. gew. 5. verl. 1, 10 punten Slikker: gespeeld 7, gew. 5, verh 2. 10 punten De heeren De Leeuw, Brandts en Van Lochem zijn uitgeschakeld en hebben geen kans mee? als eerste te eindigen. ANTWOORD VAN DEN MINISTER VAN JUSTITIE OP DE BEZWAREN DER TWEEDE KAMERLEDEN. Aan d«' Memorie van Antwoord aan de Tweede Ka mer inzake de betreffende wetsontwerpen wordt het volgende ontleend: De minister moet ontkennen, dat het onderzoek naar andere mogelijkheden van bezuiniging op de rechter lijke macht niet voldoendo zou zijn geweest. Het heeft verwondering gewekt, dat de regeering met deze planoen Is gekomen ,.na de duideiyke uit spraak van de Kamer in 1927 gegeven". Daarbij werd herinnerd aan de motie- van Sohalk. welke wordt om schreven als strekkende tot verhooging van de compe- tentiegrens van den kantonrechter. Wat dit laatste be treft. heeft de minister reeds destijds niet onduldeiyk te kennen gegeven, dat hij uitbreiding van de compe tentie van den kantonrechter niet wenschelijk acht. Hij kon zich daarbij o.m. beroepen op een ter zake ingewon nen advies van den Hoogen Raad. Dat advies heeft zijn waarde niet verloren. De omstandigheden zijn thans slechts in zooverre veranderd, dat door de waardestij ging van het geld een der argumenten, door de voor standers van de uitbreiding dezer competentie gebezigd aan beteekenls heeft verloren. En wat do uitspraak van de Kamer in 1927 betreft: de Kamer heeft de toenmaals ingediende wetsontwerpen niet verworpen en de voor steller van de motie had verklaard, dat hU met een groot deel van den inhoud van do rede van den minister accoord kon gaan. Maar bovendien: de eisch om tot bezuiniging te komen is thans veel dringender dan des tijds; dit alleen rechtvaardigt reeds, dat de regeering opnieuw concentratieplannen aanhangig maakt. Afstand tusschen rechter en rechtzoekende. Wat nu de grieven tegen de wetsontwerpen aange voerd heeft, wordt In de eerste plaats opgemerkt, dat do gemakkelijke toegankelijkheid van den reohter voor de rechtzoekenden, eisch eener goede rechtsbedeellng, ln gevaar wordt gebracht. Naar aanleiding hiervan merkt de minister op, dat de afstand tusschen rechter en rechtzoekende niet wordt bepaald naar het aantal me ters, doch naar de mate van bereikbaarheid. En op dit laatste zijn de verkeersmiddelen van overwegenden in vloed. Deze zijn de laatste halve eeuw geweldig toege nomen en er wordt op velerlei wijze profyt van getrok ken. Het wordt een anachronisme, wanneer dat feit bij de rechterlijke indePÜng wordt genegeerd. Volgens den minister is het niet vol te houden, dat, worden verschillende gereohten opgeheven velen zich onrecht zullen moeten laten welgevallen. De opheffing moet natuurlijk niet te ver gaan. OveT de preclese grens kan worden gestreden, dooh dat de in acht te nemen grens door den minister zou zijn overschreden, moest hij met nadruk ontkennen. Cultureele verarming van het platteland. Wat de opmerking over cultureele verarming van het platteland betreft bij opheffing van verschillende kan tongerechten, wordt er aan herinnerd, dat verscheidene dier kantons reeds thans geen eigen reohter hebben, daar zij waargenomen worden door den rechter van een nabijgelegen kanton, herhaaldelijk door den rechter, wiens standplaats een groote gemeente Is. In dit op zicht zal er dus al heel weinig wijziging Komen. De conclusie van den minister over de verschillende geuite grieven is, dat deze of volstrekt ongefundeerd zijn, of niet terzake dienend of zoo sterk gekleurd, dat zij, ware de gegeven voorstelling juist, te veel zouden bewijzen. Nu de Kamer op meer cijfer-materlaal blijkt prijs te stellen, heeft de minister geen enkel bezwaar te voldoen aan haar verzoek om overlegging van bedoelde cyfers voor de overblijvende gerechten. Deze zijn aan deze me morie als bijlage toegevoegd. De bezuiniging. De twijfel, of door de voorgestelde Inkrimping wel eon reëele bezuiniging zou zyn te verkrijgen, mist voorts naar 's ministers oordeel eiken grond. Voor de rechtbanken zal de uiteindelijke bezuiniging, zonder dat rekening wordt gehouden met de wacht gelden, bedragen f 440.000 voor de kantongerechten f 300.000. Voor het jaar 1933 (over het tijdvak 1 April 31 December) bedraagt de bezuiniging met aftrek der wachtgelden voor de rechtbank f 165.000 en voor de kantongerechten 1 155.000. Herclassificatie van kantongerechten. Dat een herclasslflcatie van de kantongerechten niet zal kunnen uitbiyven ia ook de verwachting van den minister. HU Is evenwel van oordeel, dat daarmede betei kan worden gewacht totdat de reorganisatie eenlgen tijd zal hebben doorgewerkt Dat deze in totaal geno men, vermeerdering van financieele kosten tot gevolg zal hebben behoeft niet te worden aangenomen. Rechtere-plaatsvervangers. De minister gelooft voorts niet dat het aanbeveling verdient meer dan tot dusver van de diensten van rech tere-plaatsvervangers gebruik te maken. Op hen moge een beroep worden gedaan in tyden van bijzondere drukte of in andere bijzondere omstandigheden, de rechtsbedeellng daarop als stelsel te baseeren ware niet gewenscht. Assistent-rechters op beperkt salaris lokten den minister evenmin aan. Verhooging van griffierechten zou wel Ingaan tegen het streven naar goedkooper recht De minister zal het slechts aangenaam vinden als do toestand der sohatKisi niet zal nopen ook daartoe nog over te gaan. Geen Commissie. De minister moet zich met kracht verzetten tegen het denkbeeld nog eens een commissie ln te stellen, aooals in het Voorlooplg Verslag wordt aanbevolen. De mee ning van den minister is, dat, werden de onderhavige wetsontwerpen prijs gegeven om in de plaats daarvan een commissie in te stellen, men iets reëels zou opge ven voor een schaduw. En zelfs tien schaduwen brengen geen cent reëele beziuniging. Moet de minister zich dus onvoorwaardelijk verzetten togen Instelling van een zoodanige commissie onder In- trekking van de aanhangige ontwerpen, daarin worde niet gezien een gebrek aan verlangen om ln gemeen overleg met de Kamer tot een positief resultaat te ko men. Concessies van den minister. Om van het tegendeel te doen blyken Is de minister, hoewel niet overtuigd, dat hetgeen tegen de opheffing van 7 rechtbanken en 48 kantongerechten is aange voerd, afdoende is, tot concessies bereid, ln het ver trouwen, dat ook de leden, die de bezwaren uitten, hun nerzijds niet op een straf standpunt blijven staan. Die bezwaren gelden vooral de rechtbanken te Alkmaar, Almelo en Roermond. De minister wil het voorstel tot opheffing van deze rechtbanken thans terugnemen, ln de hoop, dat de fi nancieele toestand zich niet zóó ongunstig ontwikkelt, dat spoedig toch weer een voorstel zou moeten worden gedaan tot opheffing ook van deze of andere recht- - -banken. Teneinde ook by de kantongerechten biyk te geven van zyn streven tot samenwerking met de Kamer en teneinde te voorkomen dat aan het instituut van de ommegaanden rechter te groote behoéfte zou blijken te bestaan, is de minister bereid ook van de opheffing van enkele kantongerchten af te zien. Volgens de bU deze Memorie gevoegde gewyzigde wetsontwerpen zullen biyven bestaan de kantongerech ten te Zevenbergen, Wageningen, Groenio, Harderwyk. Steenwijk, Alphen, Sommelsdijk, Oostburg en Zaandam, waartegenover echter de opheffing van het kanton Waalwijk alsnog wordt voorgesteld. (Zooals men ziet behoort Schagen niet tot de ge lukkigen. Red. Sch. Crt) De minister heeft geen bezwaar de mogeiykheid te openen, dat ook de rechtbank, althans de enkelvoudige kamer, op bepaalde sohaal elders dan ln de hoofdplaats van het arrondissement zitting houdt. Intussohen, de behoefte daaraan zal voorloopig ln de praktyk minder groot blUken, nu thans slechts vier rechtbanken zullen worden opgeheven. Vacantietoeslag provinciaal personeel. Gedeputeehre Staten stellen voro, voor het jaar 1933 ten aanzien van de vacantietoelage de navol gende regeling te treffen. a. Aan de ongehuwde leden van het personeel in dienst der provincie, die geen kostwinner zijn van een gezin en een wedde genieten, overeenkomende met een jaarwedde van ten hoogste f3000, wordt een vacantietoelage verleend van ten hoogste f20. b. Aan de gehuwde leden van het personeel in dienst der provincie, die een wedde genieten, overeen komende met een jaarwedde van ten hoogste f5000, wordt een vacantietoeslag verleend van ten hoogste f35.—. c. Ongehuwde leden van het personeel in dienst der provincie, die kostwinner zijn van een gezin, worden voor de toepassing van dit besluit met gehuw den gelijkgesteld. d. Aan de personen, bedoeld ond r b en c, wordt vgor elk kind, dat nog geen 17 jaar oud is en go- heel te hunnen laste komt, f3 boven de vacantietoe lage verleend. e. Gedeputeerde Staten worden gemachtigd een lagere of geon vacantietoelage tor te kennen aan personen, die of de volle toelage naar billijkheid geen aanspraak kunnen maken. Zij beslissen, of iemand voor de toepassing van deze regeling al of niet als kostwinner zal worden beschouwd. Prov. steun voor proeftuin te Alkmaar? Verder stellen Ged. Staten voor aan de Vereeni- glng Proef- en Schooltuin „Kennemerland" te Alk maar voor het jaar 1932 een bijdrage te verleenen van ten hoogste f 500 in het tekort op de gewone ex ploitatie. De rijkstuinbouwconsulent verklaarde, dat het voortbestaan van den tuin en de steunverleening in het belang zijn van de streek, terwijl, overeenkomstig de bestaande regeling, met den minister van Econ. Zaken en Arbeid oVcrleg is gepleegd in zake den door het Rijk over 1932 te verleenen steun voor de zen tuin. Fietsrijder door een auto tegen den grond gereden. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam, tegenover de Boldoot-fabriek, is Donderdagmiddag te ongeveer half zes een zeer ernstig ongeval geschied. Een 30- jarige man die in de Jan Evertsenstraat woont, reed daar per rijwiel met zijn echtgenoote in de richting Sloterdijk. Achter hem naderde, met een vaart van ongeveer 40 K.M. een auto. Daar de chauffeur door de felle lichten van 'n hem tegemoetrijdenden auto verbund was, zag hij de voor hem rijdende fietsen niet, met het noodlottig gevolg, dat van het tweetal de man beide rijwielen bevonden zich toen op de tramrails door den auto gegrepen en tegen den grond geslingerd werd, waarbij zijn rijwiel over een afstand van 50 M. werd meegesleurd. In hoogst zorgwekkenden toestand is het slachtof fer naar het Wilhclmina Gasthuis vervoerd; de vrouw kwam er zonder letsel af, doch was door het haar echtgenoot overkomen ongeval, erg overstuur. Ook de chauffeur van de auto, die het ongeval veroorzaakt had, was zeer onder den indruk van het gebeurde. Veel vee ln de vlammen omgekomen. Donderdagmiddag omstreeks half 3 is een felle brand uitgebroken in de boerderij van den landbou wer Joosten te Neerkant. Het vuur green zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te denken. Elf stuks rundvee en een twintigtal varkens kwa men in de vlammen om, slechts één koe kon worden gered. Huisraad en oogst gingen zoo goed als geheel ver loren. Om half vier stonden van de boerderij, die ge deeltelijk met stroo gedekt was, alleen nog de muren overeind. Vee en inboedel wareh verzekerd, omtreht de verzekering van de boerderij, zelve, eigendom van den heer J. Gerards te Belfeld, is nog niets bekend. vin benauwdheid kon hij bijna géén nacht slapen "Meer dan 40 jaar lijdende te zijn, Is iets dat met geen pen te beïchrijven is. Geen lucht, korUJemtgheld en bijna geen nacht slapen, zoo bracht ik mijn leven door. 's Nachts zat ik dikwijls recht overeind in bed van benauwdheid, was rillerig, had last van koude handen en voeten. Door mijn vrienden werd ik opmerkzaam gemaakt op Abdijsiroop. Nadat ik 1 flesch van deze byzond :re siroop had gebruikt, kwam het slijm los en na 4 flesschen gebruikt te hebben, voel ik mij weer beter dan ooit." (Origineel ter Image) J. de L. te Sch. BijHoest - Griep - Bronchitis - Asthma „Voor de Borat" Alom verkrijgbaar. Thans Fl. 1.-. Fl 1.50, F1.2.75 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 cl, per dubbele doos 60 ct ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) LUCHTVAART De „waaghals van Afrika" in actie. Pa rachutesprong van 7000 meter hoogte. Eerst na drie mijl vallen de parachute openen. Reuter meldt uit Durban: Ingenieur Alex Quinn, bekend als de „waaghals van Afrika", zal binnen kort een poging doen om het wereldrecord parachute springen te verbeteren. Het record staat thans op naam van den Ameri- kaanschen aviateur Marshall met een sprong van 4650 meter hoogto. Quinn is voornemens op een hoog te van 7000 meter uit een vliegtuig te springen en eerst na 3 mijl te zijn gevallen de parachute open t« trekken. Voor deze poging is een speciale dubbele parachute vervaardigd. Bij zijn laatsten sprong te Gormiston in Transvaal bracht Quinn groote ontstel tenis te weeg onder do toeschouwers door de para chute eerst op 50 M. afstand van den grond te ope nen. Quinn verklaarde dat hij parachute-springen oen opwindende en veilige sport vindt Aan een persvertegenwoordiger heeft Quinn ver- klaard dat de emotie van zulk een parachute sprong niet te beschrijven is. Na 5 of 6 maal ln de fijne luchtlagen een salto mortale te hebben gemaakt, valt men mot het hoofd naar beneden omlaag, terwijl het lichaam heen en weer slingert. In de zwaardere luchtlagen gekomen, ondervindt men meer weerstand en dan beseft men dat het tijd is de parachute open te trekken. Geld en gondon voorwerpen ter waarde van honderden guldens gestolen. Dl hond sloeg te laat aan In den nacht van Woensdag op Donderdag Is inge broken bij den goudsmid en horlogemaker H. Huis man in de Bergstraat te Amstelveen. De dieven zija binnengetreden door verbreking van een der étalage- ruiten on hebben 'n grooten voorraad gouden en zil veren voorwerpen meegenomen. De waarde van het gestolcne wordt op ecnige honderden guldons ge schat. In de étalages werden voetspoeren gevonden, doch nergens vingerafdrukken, zoodat hier vakmen- schen aan den arbeid moeten zijn geweest. Do bult zou nog grooter geweest zijn wanneer de heer Huls man niet door gestommel en het aanslaan van zijn hond was gewekt. O.a. werden 16 colliers, 15 gouden dames armbandhorloges, een groot aantal goudeh ringen en en bedrag van 15 gulden, uit de toonbank lade. gestolen. Door de politie wofdt een ernstig onderzoek inge steld. POLITIEKE AMNESTIE IN ITALDL Bijna 20.000 personen in vrijheid gesteld. Uit Rome; Officieel wordt medegedeeld, dat tenge volge van de uitvoering van het ter gelegenheid van den tienden verjaardag van het fascisme ultgevaab digde amnestiehesluit voor bepaalde politieke gevan genen op 30 November j.1. in totaal 19.371 gevangènei ln vrijheid waren gesteld. Bij een hevige brand in een Chineeschi opslagplaats van thee. Reuter seint uit Sjanghai: Duizenden gallons ko kende thee zijn hier op 9traat gestroomd, toen een hevige brand in een opslagplaats van thee, was uit gebroken. De brandweer bestrcedt de vuurzee met verschei dene stralen, doch door de groote hitte viel het wa ter kokend en sissend op de talrijke kisten thee. De kosten van deze groote „theepartij" worden ge schat op 90.00 pond sterling. Trekking van Donderdag 8 Dec. 1932. 2« klasse 4e lUst Prijzen van f 35. 334 565 782 850 984 1027 1118 1210 1844 2017 2020 2800 2640 2085 2687 3172 3461 3858 4917 4930 5019 5242 5249 5304 6492 5669 5736 8776 5830 5803 02P9 6490 6714 6965 6979 7C64 7235 7519 7711 7738 7806 8085 8953 9432 9496 9904 10024 10277 10409 10469 10597 10599 10918 10960 10978 10979 11008 11184 11438 11880 11953 12165 13152 13336 14118 14559 14684 14797 15044 15446 15495 15552 15700 15784 15854 16140 16826 16492 16842 16705 16965 17093 17667 17755 17820 18030 18062 18127 18392 18401 18463 18855 19237 19298 19518 19562 19759 19840 20688 20S38

Schager Courant | 1932 | | pagina 14