Alkmaarsche Causerie. Radioprogramma De bemanning van Oberschweinefreude- dori's gemeente-bootje gefilmd. Hooggeëerde toehoorders, die nog aan Sin terklaas gelooven! Van harte hoop ik dat de grijze held van 5 De cember u allen ondanks de schraalte der tijden, nog eenigermate gunstig heeft bedacht. Ik zelf heb een blijvend souvenir van den braven Sint ontvangen in den vorm van een portie Rheumatismus articulorum acutis, 'n nieuw soort feestgebak, dat mij nog voort durend op aangename wijze aan dien onvergetelijken avond herinnert. Maar ter zake! Ik heb zoo'n flauwe Ahnung, dat mijn wekelijksche bakerpraat onzen besten burger vader niet geheel welgevallig is geweest! Ik ont moette deze week onzen braven stadscommandant in den muziektuin, alwaar hij juist met zijn bekende boven alle standen en partijen van Grootgoit dar- mcndoosiesburg staande dienstwaardigheid bezig was een nieuw biljet voor verpachting met aannemelijke voorwaarden aan te plakken, toen ik al direct zag, dat. het leelijk mis was. Gewoonlijk wordt het aan gename aangelaat van den burgemeester nog meer vervriendelijkt als hij mij in de Venetianen krijgt en roept hij altijd blij: Dag Fikkie, dag braaf hondje, maar nu was het brommig: vort spook, smeer 'm, de honden die niet anders kunnen presteeren dan hun poot te lichten, geven geen vermaak en gezellig heid, maar zijn rijp voor het gaskastje! Zat die effe, of zat ie niet? Juist, net zoo als u zegt, hij was raak. Ja, je kunt er soms leelijk naast wezen en Vader Pommerans zegt niet ten onrechte: Met groote Heeren is 't slecht kersenpikken, Want ze weten de pitten naar je kop te mikken. En deze kersepit was lang niet mis, ik voel 'm nog! En toch ben ik ten opzichte van mijn beminde ste delijke regeering met de beste bedoelingen bezield! noteer dat.! Deze vijf uitverkorenen uit het leger van intel- lectueelen, waarover Ober Schweinefreudedorf beseht, hebben mijn bijzondere sympathie en nimmer geloof ik dat. het gemeente-plezierjacht „De Vijf Stief broeders'', ooit ofte nimmer over een bemanning zal kunnen beschikken, meer geschikt om klippen en draaikolken te omzeilen, dan deze „big five" die de belétage van ons wonderschoon stadshuis bewonen. Daar hebben wc in de eerste plaats de Kapitein, die zorgt voor het. onderwijs, de opvoeding en de geeste lijke, maar ook lichamelijke gezondheid van de kud de die door de gratie van de Koningin en de gunst van den minister aan zijn goede zorgen is toever trouwd. En dat doet ie reuze best hoor! Ik ben er van overtuigd, dat, indien morgen aan den dag de het zakenleven verpestende Zondagssluiting in 'n voetbal werd gemetamorphoseerd, onze burgerpaps 'dit hatelijk stuk leer 'n schop zou toedienen, dat het in 't midden van het IJselmeer neer zou patsen! want ronduit gezegd, is onze burgemeester 'n kerel van stavast als het geldt de economische belangen van de burgerij te bevorderen en ik wil hier met overtuiging, geheel ontdaan van stroop- en hiclen- likkerij, plechtig verklaren, desverlangd onder eede, „Zoo waarlijk helpe mij een gulden tachtig", dat het een reuzeboffer zal zijn, als zijn eventueele opvol ger hem in dit opzicht ook maar eenigermate even- aard. En ik hoop en ik wensch dat. onze burger- bewaar-engel al mijn onbezonnen praat met den man tel der ware naastenliefde en medeburgermin zal be dekken, want ware het anders, het zou mij van harte leed doen amen. En zoo kom ik tot mijn vriend Jan Westerhof, 'n edele ziel, met 'n puik gemeubileerde bovenkamer en een kwispelende tong, maar die naast de zorgen voor het welzijn van zijn partij, de inspanning die zijn prediking van zijn beginsel, de verheffing van het proletariaat en het erkenningsreclit van den arbeider, ook nog is belast met het beheer der gemeentelijke financiën, de pensioenen, sociale zaken en wat nog erger is: maatschappelijk hulpbetoon, 'n bediening waarbij zijn bril en zijn leven in voortdurend gevaar verkeeren. eHt is eigenlijk een onverantwoordelijke lichtzinnigheid, om 'n stadsregeerder, die zooveel wis sels te bedienen heeft, ook nog maatschappelijk hulp betoon in zijn broekzak te moffelen. Als hij vandaag of morgen met een turfbijl wordt bewerkt of hij krijgt ter begroeting 'n Ben-Ahin-kei van 10 kilo tegen zijn kersepit, wie zal zoon ramp kunnen overzien. Ik ben in staat om op mijn borst te beuken en te zeg gen: Hier ben ik, neem mij als gijzelaar, wreede mensehen. Ik ben een verschrompelde grijsaard, ik heb mijn tijd versnoept, van mij getuigt mijn vrouw: ik wou dat ze je maar als portier wilden nemen in verlangen is om gedurende de jaren, die mij nog rest ten iets minder eenzaam en verlaten te zijn." De oude edelman sprak langzaam en woog ieder woord, als ware het een juweel. .,Ik kan dat verlangen volkomen begrijpen. Lord Perivale, na uw eenzame jaren, en de moeilijkheden, die u hebt doorstaan." Zij zag er, terwijl zij sprak, aantrekkelijk genoeg uit en Lord Perivale waagde het haar hand te nemen en er een kus op te drukken. „Eh... eh... het is zoo moeilijk voor mij om te spre ken. kindje; als ik weer hertrouw, moest ik dat doen met iemand van mijn leeftijd maar ik verlang jeugd en zonneschijn en een beetje vroolijikheid in mijn leven en... en... wil je mijn vrouw worden, Olga?" Het was er uit! Nu kon hij niet meer terug en Olga's hart sprong op van vreugde toen zij den verlovingskus ontving van den man. die oud genoeg was om haar vader te 'zijn! „Wanneer zullen wij trouwen, kindlief? Al te lang wil ik niet meer op mijn geluk wachten", zei Lord Perivale na een korte stilte. „Wanneer u wilt en geloof mij. de jaren tellen niet, als er liefde in het spel is!" „Zullen wij dan zeggen over een week of zes? En ik geloof ook dat het het beste is. die ongelukkige vrouw •vrij te laten; dat is in ieder geval beter dan een nieuw schandaal. Natuurlijk schrap ik Jack uit mijn testa ment. zijn gedrag was infaam", hernam Lord Perivale terwijl hij met zijn aanstaande vrouw de studeerkamer verliet, waar nog geen zes maanden geleden zijn zoon had gestaan met een jong meisje met glanzend goud blond haar en betraande oogen, die smeekten om zijn liefde. „Ik ben er zeker van. dat alles wat u besluit edelmoe dig en rechtvaardig is", merkte Lady Olga bescheiden op. Om twaalf uur was zij bij Max Reiss, dien zij mede deelde, dat Lord Perivale er niet aan dacht iets te be talen om de zaak dood te zwijgen. „Ik heb nooit toestemming gegeven om Lord Perivale hiermee lastig te vallen, en ook gaf ik geen ordeT om zijn zoon te vervolgen; dit was heelemaal mijn bedoeling niet. Al die drukte is gemaakt door die lastige bemoeial daar", en kwaadaardig wees hij naar de troostelooze ge daante van Belle Lucas, die in een armstoel zat nog geheel onder den indruk van haar onderhoud met Lord Perivale. Wanneer Lady Olga ook maar een flauw vermoeden had gehad van alle ellende, die zou voortspruiten uit haar kennismaking met Max Reiss, zou zij van ontzet het VVildemanshofje, dan liep je tenminste niet den god-ganschen dag om mijn beenen te slungelen. Maar ik bid u op mijn onbedekte knietjes, söaar dezen edelen wet- en kippenhouder, hem kan zijn goede ega, die hem altijd in lief en leed, vreugd en smart en zelfs in de raadszaal ter zijde stond, nog niet missen ik heb gezegd. Zoo zij het. En dan komen we aan onzen besten Heer Hiero- nimus Klaver, de 3e van de Vijf Stiefbroeders. Ook bij hem is de wethouderskeuze een openbaring ge bleken. Openbare werken, volkshuisvesting, plant soenen en parken en om op te frisschen, de begraaf plaats, zijn aan zijn goede zorgen toevertrouwd. Al les leeft, behalve de begraafplaats natuurlijk alles floreert, alles bloeit, alles schoffelt en harkt en on der da dooden heerscht de grootste rust en eensge zindheid, dank zij zijn wijs beleid. Ja, de krotwo ningen, dat is natuurlijk 'n rozendoorntak in zijn donzig hoofdkussen. En de kasteelen, die ze daar voor in de plaats hebben aangeboden tegen een huur prijs van f3.60, waarhij rijk en gemeente dan het tekort van de exploitatie nog zullen moeten bijbesjol- men, zijn ook al niet met spontaan enthousiasme be groet. In de eerste plaats is het comfort ook niet bij uitnemendheid en worden die primitieve 1-kamer- en-keuken-huisjes geplakt op een afgelegen buurtje, zoo om en bij de beroemde kalkovens van Stoel, zoo dat er wel 'n geregelde autobusdienst ten gerieve der huurders bij cadeau mag worden gedaan. ZONDAG 11 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje; 9.10 Veiligheidskwar tiertje; 9.15 Voetbalmededeelingen; 9.15 Orgelspel door Johan Jong; 9.40 Zondagmorgen toespraak door G, J. Zwertbroek; VPRO: 10.30 Kerkdienst; AVRO. 12.00 Causerie; 12.30 Omroeporkest; 2.00 Boekenhalfuurtje; 2.30 Concert door het Concertgebouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg; 4.00 Molière-cyclus; 4.45 Gramo- foonmuziek en Sportuitslagen; VARA: 5.00 Kinder uurtje; 6.00 Klein-orkest; 6.30 Gramofoonmuziek; 6.35 Orgelspel door Juhan Jong; 6.50 Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 7.10 De Flierefluiters;' 7.30 Gramofoonmuziek: 7.40 De Flierefluiters; A.V.R.O. 8.00 Tijdsein en Vaz Dias; 8.15 Omroeporkest; 8.40 „The Comedian Harmonists" zingen; 9.00 Omroepor kest; 9.30 The Comedian Harmonists; 9.50 Kovacs Lajos en zijn orkest; 10.30 Gramofoonmuziek; 10.45 Kovacs Lajos; 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1*75 M.) NCRV.: 8.30 Morgenwijding; KRO.: 9.30 Morgencon cert; 10.30 Hoogmis; 11.45 Gramofoonmuziek: 12.00 Middenstandskwartiertje; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lus- tenhouwer; 1.40 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.10 Literair halfuurtje; 2.30 Kamermuziek; 4.15 Ziekenlof; NCRV.: 5.00 Gramofoonmuziek; 5.15 Kerkdienst uit Ermelo; KRO.: 7.45 Lezing; 8.10 Voetbaluitslagen; 8.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 8.45 Gramofoonmu ziek; 900 Vervolg concert; 9.30 Vaz Dias; 9.45 Concert; 10.40 Epiloog. BRUSSEL (509 M.) I.30 Concert; 2.10 Verslag van den voetbalwedstrijd BelgiëOostenrijk; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmu ziek; 7.25 Idem; 8.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M-) II.20 Instrumentaal ensemble; 1.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Symphonleconcert; 7.20 Harmoniummuziek; 10.15 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 11.35 Wagaerconcert; 1.50 Gramofoonmuziek; 2.50 Po pulair concert; 3.50 Gramofoonmuziek; 7.25 Concert HAMBURG (372 M.) 11.35 Concert; 4.50 Populair concert; 7.20 Idem. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.50 Concert; 3.35 Cabaretprogramma. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 7.00 Populair programma; 7.50 Opera avond; 10.00 Dansmuziek. ting Ineengekrompen zijn; maar zij vertrok in het trot- sohe bewustzijn van de aanstaande vrouw te zijn van een der rijkste edellieden van het land. Heiligdom. Het was een moeizame klauterpartij langs den steilen weg. die van het kleine stationnetje voerde naar het groote hospitaal en sanatorium voor zieke kinderen, dat beheerd werd door den beroemden Zwitserschen spe cialist. dokter Renan. Hetty ademde diep de zonryke lucht in en haar blik lichtte op, terwijl zy luisterde naar he* vroolijk gebab bel van haar kleine zusje. „Hier wil ik wonen; wat een mooie bloemen!" kondig de Dumpling zeer gedecideerd aan, terwijl zij langs de bloeiende hagen liepen. Dumplings verlangen, dat zij hier wilde blijven, bracht haar op een idee. Waarom zou zij niet op dit kleine van de wereld afgezonderde plaatsje blijven, als zij hier de een of andere betrekking zou kunnen vinden om haar en de kinderen te onderhouden? Toen zij in de studeerkamer van den grooten dokter was toegelaten, bereidde zij zich op het ergste voor; maar tot haar groote verrassing werd zij ontvangen met een glimlach en met de mededeeling dat Chick den crisis wonderwel had doorstaan, dat hij de operatie, die wanneer zij gelukte, voor hem gezondheid en kracht zou beteekenen, te boven was gekomen en dat zijn toe stand zeer bevredigend was, ook al was hij nog uiterst zwak. „Nu zal hij wel gauw beter worden. U moet in het dorp blijven om dicht in de buurt te zijn Er is een uitstekend hotel voor Engelsche gasten. Uw aanwezig heid zal zijn genezing bespoedigen; als hij geduldig is, kan hij in drie maanden hersteld zijn," en de vriende lijke chirurg, die zelf verrukt was over zijn succes, streek Hetty bemoedigend over het hoofd. Een snik welde op in Hetty's keel en belette haar te antwoorden, terwijl een waas voor haar oogen kwam. Hoe kon zij in een duur hotel gaan wonen, met vijf pond in haar zak en twee kinderen, in wier ondehhoud zij moest voorzien? Want zij veronderstelde zeer terecht, dat er van Max Reiss geen geld meer te verwachten was, nu zij voor de tweede maal haar belofte jegens hein verbroken had. De groote chirurg had nog van meer dingen verstand dan van kinderziekten; zijn goed hart en zijn medelij den met de nooden der zwakken hadden hem zijn beroep doen kiezen. Hij was een groote, forsch-gebouwde man, iets over Nu ik het toch heb over krotwoningen, wil ik er met alle respect voor de wijsheid van ons big fivo- quintet, toch wel even op wijzen, dat die krotten- opruiming wel wat meer practisch kon geschieden. Ik zie verschillend- afgekeurde arbeiderswoningen, waarvan toch wel wat bewoonbaars was tc maken in overleg met de eigenaars. Zoo zijn er bijvoorbeeld op de Sandersbuurt twee perceeltjes naast elkander broederlijk afgekeurd, waarvan één heel aardig wo- ninkie was te fabriceeren. Want nu is het wel heel mooi om nieuwe woningen tc presenteeren, maar ieder convenieert het toch maar slecht, om 'n half uur buiten de stad en van je werk te gaan wonen, weet je! En als nu de eigenaars eens worden tege moet gekomen in de kosten, clan zouden in de stad nog vele perceelen in bruikbaren toestand kunnen worden gebracht, die nu doelloos staan te verrotten of worden gebruikt voor sigarenmakerswerkplaats tot ontsiering van de heele zoo op d'r fesoen gestelde gemeente. Zoo stond er onlangs op den hoek van de Kerk- en Bagijncnstraat, in de buurt van ons vorstelijk post kantoor, 'n cadeautje van onze beminnelijke regee ring, die maar steeds schijnt te broeien op nieuwe methodes om Allesnaar nog zooveel mogelijk te dallisen en naar beneden te trappen, 'n flink per ceel, getoond met het praedicaat „Onbewoonbaar ver klaard", 'n ergernis voor iederen voorbijganger cn dat zijn er nu geen klein beetje die in duisternis en modder naar het present-kaasje van papa Reijmer moeten sjokken. Nu is dat perceel op eens opgeflikt, geschilderd, behangen, gewit en geschrobt. Er wo nen nette menschen, want er hangen keurige gordij nen en het is een onomstootelijke waarheid: Toon me je gordijnen en ik zal u zeggen, hoe vuil je bent! Zoo ziet u, met wat goeden wil en *n zak met spijkers maak je van 'n vullisbak 'n moderne bloe men vaas! Nu, vrienden, ik had nog heel wat op de agenda gekrabbeld, maar de tijd wacht op geen sukkelaars. Ik zal de foto's van de nog overlevende wethouders van Raamkla, plus de rest van mijn betoog opzou ten tot a.s. Zaterdag, zoo dc Heer wil en bij leven. Tabé dan, C. C DAVENTRY (1*54 M.) 12.50 Vioolrecital; 1.20 Concert, 3.20 Concert; 4.35 Ka mermuziek; 5.50 Pianorecital; 9.25 Concert. PARU&-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARUS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek, 11.50 idem, 1.50 idem, 3.20 Po pulair concert* 9.05 Gramofoonmuziek, 9.40 Concert MILAAN (331 M.) 6.50 Concert; 9,20 Orkestconcert ROME (441 M.) 8.05 Operette-uitzending. WEEN EN (517 M.) 4.10 Populair concert; 7.20 Operette; 9.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 11.35 Symphonieconcert; 1.45 Mandollneconcert; 3.45 Gramofoonmuziek; 5.20 Populair concert; 7.20 Idem; 9.20 Dansmuziek 10.20 Zlgeunermuzlek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.50 Concert; 9.00 Populair concert. MAANDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA: 8.00 Gramofoonmuziek; VPRO: 10.00 Morgen wijding; VARA: 10.15 Voordracht; 10.30 Klein-orkest; 11.45 Voordracht; 12.00 De Notenkrakers; 2.00 Verzor ging zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 3.25 Gramofoonmuziek; 5.10 Klein-orkest; 6.40 Dr. L. L. Zamenhof-herdenking; 7.00 Muzikale babbeltjes; 7.55 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 PTT-kwartiertje; 8.15 Concert; 9.00 Vaz Dias; daarna vervolg concert; 10.30 Causerie; daarna gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 orgeftdienst; 11.00 Viool-recital; 12.00 Politiebe richten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12L30 Orgelconcert; 2.00 Uitzending voor scholen; 2.35 Causerie A. J. Her wig; 3.15 Cursus knippen; 3.30 Cursus stofverrieren; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gramo foonmuziek; 6.50 Chr. Liederenuurtje; 6.15 Gramofoon muziek; 6.30 Vragenuurtje; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Concert door de Haarlem- sche Orkestvereeniging: 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg con cert; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 5.20 Dansmu ziek; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 10.30 Dans muziek. KALUNDBORG (1153 M-) 11.20 Strijkorkest; 9.35 Variete-programma. de vijf en veertig met een gebruind gezicht, waarin de levendigste oogen schitterden, die Hetty ooit had ge zien. „Ik ga je groote zuster van je weghalen, maar ik zal de kleine een poosje bij je laten", zei dokter Renan laoheaid tot Chick, terwijl hij Hetty by den arm nam en naar zijn eigen kamer leidde, een klein vertrek, dat gezellig doch eenvoudig was gemeubeld, en waarvan de ramen uitzagen op de toppen der bergen, die nu juist met een gulden glans omcirkeld waren. „Ga nu hier zitten en voordat je me iets gaat ver tellen. moet je dit drinken." De dokter gaf Hetty een glas roode wijn, dat hij haar geheel liet uitdrinken. Toen zij begon te spreken had haar stem weer do oude. heldere klank en haar groote oogen keken open en eerlijk in die van den man, die oplettend naar haar luisterde. „Ik heb geen ouders, geen vrienden en geen geld, dokter Renan; het is door louter toeval, dat ik genoeg geld had om de verre reis hierheen te kunnen maken. Wanneer ik hier in Vevey zal blijven,.moet ik op de een of andere manier werk zien te krijgen, want ik heb nog maar weinig over en behalve aan mijzelf moet ik ook aan mijn kleine zusje denken." „Uit de woorden van Max Reiss heb ik opgemaakt dat u beiden binnenkort zoudt trouwen, en dat ver klaarde ook mijn belangstelling in Uw kleine broertje", sprak de dokter, terwijl hy Hetty van onder zijn zware wenkbrauwen onderzoekend aankeek. „Wy waren verloofd, maar het is uit... ik... ik... zal nu nooit meer trouwen", zei Hetty met trillende lippen. Plotseling gleed zy van den stoel op haar knieën en nam de groote hand van den chirurg in de hare; de tra nen, die zy zoo lang had ingehouden, stroomden haar langs de wangen, toen zij angstig uitriep: „Zend Chiok niet terug, omdat mynheer Reiss niet meer voor hem betalen zal. Ik sta alleen op de wereld en ik ben bang om naar Engeland terug te gaan. Ik... ik... heb de wet overtreden, hoewel ik eigenlijk niets anders gedaan heb dan wat ieder ander in mijn plaats ook gedaan zou hebben. Ik ben niet sleoht en als U mij hier zoudt kun nen gebruiken als verpleegster, als dienstmeisje, of hoe dan ook, zou ik het vleesch van myn vingers werken om u myn dankbaarheid te toonen." Zachtjes tilde dokter Renan het overspannen meisje op en liet haar weer in den diepen gemakkeiyken stoel zitten. „Je moet me dat alles eens een beetje uitvoeriger ver tellen en ik kan niet luisteren als je jezelf niet een beetje meer in bedwang houdt", zei hy op opzettelijk BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 5.30 Concert; 8.30 Concert; 9.40 Dansmu ziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 5.15 Concert; 6.50 Concert; 10.15 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Progr. van Hamburg; 10.10 Concert; LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 10.20 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Orgelconcert; 4.05 Concert; 4.50 Concert; 9.55 Concert; 11.20 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Fransche Operettemuziek. PARUS-RADIO (1725 M.1 12.20 Concert; 1.25 Pianorecital; 1.55 Concert; 7.4< Concert; 8.20 Populair programma; 9.05 Concert; 9.50 „Paljas" van Leoncavallo. MILAAN (331 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 7.50 Opera. ROME (441 M.) 8.05 Concert; WEENEN (517 Bi) 4.20 Populair ooncert; 7.25 Concert; 9.35 Concert. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Solistenconcert; 7.20 Operette; 9.35 Gramofoon muziek; 10.20 Zigeunermuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Concert; 8.50 Concert; DINSDAG 13 DECEMBER. HILVERSUM (296 MJ A.V.R.O.: 9.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwjj. ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Voordrachtjes; 1100 Orgelconcert; 12.00 Lunchconcert door Avro-klelnorkest o.l.v. N. Treep; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Gramofoon muziek; 3.00 Knipcursus; 4.00 Pianorecital; 4.30 Kinder uur; V.P.R.O. 5.30 Jeugdhalfuur; A.V.R.O. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 7,25 Overschakeling; 7.30 Engel sche les voor beg.; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omroeporkest; 9.00 Zangvoordracht; 9.15 Omroeporkest; 9.45 Eva Lie- benberg, alt, zingt liederen; 10.00 Radiotooneel „Een van ons"; 10.50 Gramofoonmuziek; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K-R.O.-boys; 1.45 Verzorging zender; 1.55 Midden standskwartiertje; 2.30 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Mode- cursus; 4.30 Gramofoonmuziek; 4.45 Voordracht; 5.00 Planorecital; 5.20 Voordracht; 5.35 Pianorecital; 5.45 Prof. A. Pompen „Sir Wal ter Scott"; 6.15 Gramofoon muziek; 6*0 Cursus esperanto; 6.50 „Aida", Opera ln vier bedrijven; 10.05 Voordracht; 10.30 Populair concert door K.R.O.-orkest oJ.v. Johan Gerritsen. BRUSSEL (509 M.) 1.30 Concert; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 7.10 Idem; 8.20 Ooncert; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.00 ld. KALUNDBORG (115* M.) 1L20 Strijkorkest; 2.20 Omroepharmonieorkest; 7.20 Operettemuziek; 8.50 Kamermuziek; 9.40 Omroeporkest BERLIJN (419 M.) 5.25 Pop. concert; 7*0 Opera; 8.45 Omroeporkest HAMBURG 12*5 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem: 9.50 Concert KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11*0 Gramofoonmuziek; 1*0 Idem: 3.50 Concert; 8.10 Gevarieerd programma. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Concert; DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 4.50 Concert; 7.40 Concert; 11.25 Dansmuziek; PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7*0 Pianorecital. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8*5 Gramofoonmuziek12.20 Populair concert; 7.40 Idem; 9.05 Kamermuziek. MILAAN (531 M.) 7.50 Operauitzending. ROME (441 M.) 8.05 Concert WEENEN (517 M.) 4.10 Pop. concert; 7.35 Cellorecital9.50 Jazzmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5*0 Pop. ooncert; 7*0 Gewijde muziek; 8.40 Vioolre cital; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Symphonleconcert korten toon, die het effect van een kalmeerend middel op Hetty's zenuwen had. Hy luisterde aandachtig en wendde zijn oogen geen moment van het bleeke, kleine gezichtje af. Toen Hettjr haar heele hart voor hem had uitgestort, sprak hij: „Ik zou in jouw plaats ook zoo gehandeld hebben. II weet. dat je vertiaal de volle waarheid is hoe ik dsl weet, komt er niets op aan. Je kleine broertje Is een schitterend voorbeeld van wat er in zyn geval bereikt kan worden, dan dat ik hem wegens geldgebrek weg zou sturen. Nu heb ik een plannetje voor je uitgedacht. Jf hebt gezegd, dat je bereid bent te werken. Hier is geen vrije plaats en voorloopig zal er ook wel geen komen, maar in het hotel in het dorp hebben ze voor het sei zoen extra hulp noodig. Spreek je Fransch?" vroeg hij plotseling. „Ja, vry goed; Ik ben opgevoed in een klooster in Frankryk", zei Hetty, uiterlyk kalm. maar de glans ha- rer oogen verried haar innerlijke gevoelens. ..Dat is prachtig! Hier op dit plaatsje is absoluut geen gelegenheid om werk te krijgen en daar het toch je op recht verlangen is op de beste manier geld te verdienen is de betrekking als meisje in dat hotel absoluut het beste, wat ik je kan aanraden de loonen zyn behoor* ïyk. het eten is goed en de meisjes verdienen ieder sei zoen een hoop aan wat zy „fooien" noemen. Je moet nu maar eerst een kopje thee gaan drinken in de kamer van de zusters je kunt Dumpling meenemen en dan de bus zien te halen, die drie keer per week naar het dorp gaat. Dan kun je rijden tot vlak voor het hotel; ik zal intusschen den directeur opbellen en hem over je spreken. En verder," voegde de goedhartige man er aan toe. toen Hetty op het punt stond hem te bedanken, „ik heb bepaald mijn hart verloren aan dat aardige, kleine zusje van je; die houd ik hier als een aanwinst voor myn tehuis, als je het goed vindt; zy zal door haar vroolykheid en uitgelatenheid niet alleen tot Chick's genezing, maar ook tot die van de andere kin deren bijdragen." Hetty probeerde hem te bedanken, maar de woorden bleven in haar keel steken: zy stak dus enkel haar hanë uit, die hy stevig en hartelijk drukte. „Ik weet, dat je niet sleoht bent en ik weet ook, da deze donkere dagen voorby zullen gaan en voor eet beteren tyd plaats maken", waren de opwekkende woor den, die deze zeer mensoheiyke dokter haar als af schelt op den weg meegaf. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 18