Raad Zaterdag 10 December 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9191 Uit onze Omgeving. Onnoodig 1 ij den! Marktberichten. Vergadering van den Raad op 9 December 1932. Afwezig met kennisgeving de heer Quant. Ka voorlezing der notulen, deelt voorzitter mede, dat van de schoolbesturen H. Ilart en H. Familie, ver doeken om subsidie voor het vervolgonderwijs zijn in gekomen. aangezien aan de O. L. scholen geen ver volgonderwijs wordt gegeven. Gevraagd wordt door ieder der besturen 1240. Do heer Kostelijk vraagt wat in deze de mecning van B. en W. is. De heer Wagenaar maakt een opmerking omtrent den lijdensweg, die dit vervolgonderwijs op het plat teland van Noordholland heeft door te maken. Voorzitter noemt verschillende omstandigheden op, die er invloed op uitoefenen dat de loop naar deze cursussen niet zoo groot is. De heer Krom meent dat in vroeger jaren veel meer lehocfte aan dit soort van onderwijs bestond dan Ihans. Thans moet de jeugd echter tot haar 14e jaar school bezoeken en meent hij dat zij. die in den landbouw blijven, daarvoor genoeg kennis meenemen. Zij. die zich meer willen ontwikkelen, vinden op an dere plaatsen in allerlei richting gelegenheid genoeg De heer Tromp is van meening, dat men eigenlijk nooit genoeg kan lecren en de boerenstand nog steeds lijdt aan een tekort van goed onderlegde per sonen. liet onderwijs in de genoemde bijzondere scho len gaat reeds zijn gang en de quaestie is thans, moeten deze besturen dat zelf betalen, dan wel krij gen zij daarvoor van de gemeente een rechtmatige vergoeding. Hij onderstreept dat dit onderwijs toch niet de dupe mag worden van het geval dat er bij de lagere scholen geen ambitie schijnt te bestaan en is er sterk voor dat als tegemoetkoming in de kos ten alsnog de gevraagde subsidies worden verleend. Do hoor Kostelijk kan niet met het gesprokene van den heer Krom meegaan. F.chter wenscht hij, dat bij de toekenning den schoolbesturen, die door een groot aantal leerlingen in onze gemeente reeds in een bijzondere kunstige positie tegenover het gewoon onderwijs verkecren, er op wordt gewezen, dat ver wacht wordt dat een zekere soberheid voor het on derwijs ook van hun zijde te betrachten, als eisch gesteld mag worden, en de tegenwoordige zeer on ongunstige economische omstandigheden. Van het Burg. Armb. is 'n verzoek ingekomen om 'n extra subsidie van f1000.—V.n.1. is het tekort ont staan door groote offers wegens verpleging in ver schillende ziekenhuis buiten de gemeente. Voorzitter zegt dat hem dit verzoek geen verras sing is, aangezien hij zeer goed op de hoogte is van den toestand der financiën van het B.A.S. De heer Krom zegt dat hier verschillende vereeni- gingen zijn voor ziekenhuisverpleging. Uit de opmer king van Voorzitter meent hij de conclusie te moe ten trekken, dat dit dan toch geen algeheele onthef fing voor de gemeente teweeg brengt. De hoer Kooij agcerende op het gezegde van den heer Krom, zegt dat indien er geen ziekenkassen wa ren, het bedrag voor de gemeente dit jaar zeker in te duizenden zou 'oopen. Ook van andere zijde wordt dit beweren bevestigd o.a. kor den heer Van Langen, die bevestigt dat ook bij St Servaas, dit jaar de balans belangrijk nadce 1% saldo zal opleveren, daar onder alle klassen hooge opname is geweest. Nadat Voorzitter een paar gevallen opgenoemd heeft die door langen duur der verpleging zeer tot dit tekort bijdragen, wordt het verzoek zonder hoof delijke stemming ingewilligd. Een verzoek van den stationschef te Noordschar- woude betreffende verlichting toegangsweg station, werd naar het betreffende punt der agenda verwe zen. B. en W. werden gemachtigd om verschillende in gekomen verzoeken van landgebruikers, die gene gen waren, slootcn in hun bedrijven in werkverschaf fing te laten verbeteren of geheel nieuw te graven, aan do verschillende instanties door te zenden met verzoek de subsidieregeling er op van toepassing te willen verklaren. Medegedeeld werd dat dc pachter van het stuk grasland, behoorende hij het woonwagenpark voor 1933 dit land weder wilde inhuren voor don hal ven prijs. Goedgevonden B. en W. in deze zaak verdere onder handelingen te laten voeren, terwijl besloten werd over 1032 een reductie van 25 te verleenen. Afgewezen een verzoek van den heer P. Konijn om verlaging schoolgeld 1932, aangezien dit in over eenstemming was met aanslag inkomstenbelasting. Na mededeeüng dat de begrooting 1933 keuringsdienst voor waren, kring Alkmaar, een bijdrage ei6chte van f 14.99 per 100 inwoners, en voorz. op het nuttige dier insteliing had" gewezen, werd zonder verdere bespreking dezo zaa<k als afgehandeld beschouwd. Hiu en Trow werd daar ook aan HUGO. een der gelijk bedrag is toegekend over 1932 f 50 subsidie toege staan. echter onder opmerking dat in -1933 ook deze vcrceniging ten gevolge der crisis een subsidie weer zou moeten laten. Na toelichting door Voorz. betreffende de op de be- frooting 1933 te wijzigen posten ingevolge de opmerkin gen van Ged. Staten, werd besloten dezo conform voor stel te wijzigen. Hoofdpunt was een bedrag van f 3700 op dien dienst 1931 teveel aan belastingen geboekt be drag, dat den aanvangspost 1933 belangrijk lager zou maken. Het aldus ontstane tekort op de toch reeds krap pe begrooting werd aangevuld met een bedrag van. f 3000 uit het reservefonds. .Op een vraag van den heer Kostelijk deelde Voorz. mede, dat dit de laatste belangrijke aderlating van dit fonds was, dat dan zoo goed als tot nihil zou zijn ge- «lonken. Gunstig wordt beslist op een verzoek om f 50 subsi die van de muziekvereenïging Hou en Trouw over '32 De begreoting 1933 is wegens eenige daarin aan te wengen wijzigingen door Ged. Staten teruggezonden. Waar uit de bijgaande memorie blijkt, dat de rekening .31 wegens daarin aan te brengen wijziging In de be zigen met pl.m. f 3700 batig slot minder zal eln- Q1Sea, komt de begrooting 1933, die toch al zeer krap gehouden, voor een tekort te staan. Voorzitter meent dat de begrooting thans weder slul- «nd kan worden gemaakt door een opname van f 3000 het reservefonds. Op een vraag van den heer Kostelijk antwoordt Voorz. lij fonds dan zoo ongeveer op nihil wordt gebracht. Aldus goedgevonden. Een verzoek is ingekomen van de vereen, tot Bev. an Vakonderwijs in Westfriesland om een bijdrage van 1 17.441,4 per leerling. Voorzitter deelt mede dat dit in verband staat met de W ^3nunri 1932 geldende regeling. nrvK^r de to^Sezonden bescheiden neg niet voldoende hmirt ercnd z'in' wordt besloten dit verzoek nog aan te j en' en no« nadere informaties in te winnen, hoe- l£ men tot dit bedrag van f 17.44% komt. corn^;j^kelIrd wordt het huishoudelijk reglement der comm.ss.o tot wering van schoolverzuim. fenrtn '*eens wordt goedgekeurd een verordening betref- oorkoming radiostoring door 2.g. hoogfrequentie- apparaten, aangezien reeds in meerdere gemeenten der gelijke verordeningen zijn en het doel is tegemoetko ming aan de radioluisteraars en in de verordening na dere bevoegdheden worden gegeven aan B. en W. om in buitengewone gevallen regelend op te treden. Hierna komt in behandeling het reeds in de vorige vergadering voorloopig beslotene omtrent de verlaging salaris ambtenaren, op den voet van de verlaging voor gesteld voor B.. S., en O., door Ged. Staten, thans in een voorstel van B. en W. uitgewerkt. Voorzitter deeit mede. dat deze verlaging ongeveer f 950 voordeel voor de gemeentekas met zich zal bren gen. Nadat nog een opmerking van den heer Kostelijk, be treffende het berekende percentage is beantwoordt wordt confom het voorstel van B. en W. besloten. Naar aanleiding van het bezoeken van kinderen uit Veenhuizen en Berkmeer der school Par. H. Dionysius. zijn besprekingen met die ouders gevoerd, die buiten de 4 K.M. zone wonen en van hen in een verzoekschrift ingekomen om voor 8 kinderen f 350 bijdrage per jaar te mogen ontvangen. Thans komt dit de gemeente op ongeveer hetzelfde bedrag, er wordt f 500 gegeven, terwijl bijdragen ont vangen worden van andere ouders, binnen de 4 K.M.-z^- ne wonende, tot een bedrag van ongeveer f 150. Besloten wordt voor het volgende jaar dit vervoer nog op den ouden voet voort te zetten. Gehoord de commissie van bijstand in het G.E.B. stellen B. en W. voor den administratuer van dit be drijf over 1933 f 100 toelage toe te kennen Inzake het houden van een auto. De heer Kooij, lid dezer commissie, zegt dat het vo rige jaar f 150 werd verleend, en thans tot f 100 werd besloten. De heer Krom legt uit dat hij van den beginne af tegen dezen toeslag ls geweest. De administrateur is ge vestigd ver buiten het centrum der gemeente. Dit moet hjj zelf weten, doch volgens spr. is de auto wel het meest noodig voor het zich begeven van de woning van adm. naar het centrum der gemeente, waar het pakhuis enz. is gevestigd. Natuurlijk wordt het net ook wel geïnspecteerd, doch veel van de gevallen, die zich voordoen, worden toob aangebracht door meteropnemer en lijnwerker. Hij is daarom tegen het voorstel. De heer Groenland is het met den heer Krom niet eens en wordt persoonlijk, waardoor Voorz. zich gerech tigd acht hem het woord te ontnemen. De heer Tromp, heeft gezien de accuratesse van den administrateur, niets tegen het voorstel van B. en W. Ok de heer Kroon weet zeer goed hoe de Instructie van den administrateur luidt. Zeer zeker is deze Verplicht niet af te wachten tot er berichten komen van gebre ken aan den lijn, doch deze te inspecteeren, ook dan als er zich geen gebreken voordoen. De heer Kogtelijk heeft ale respect voor de werk zaamheden dobr den administrateur verricht Indertijd is deze post in de bcgrooting gebracht, wegens zwakte van den administrateur, thans wordt het advies der LANGEND IJ K ZUTDSCHARWOUDE. Eindelijk is het dan gelukt, een avond te vinden, waarop de afd. van don bond voor Staatspensionnee- ring haar propaganda-bljeenkomst zal kunnen houden, Donderdag 22 December zal die nu plaats vinden. De befaamde film Oud en Arm en levensliedjes van den heer Cloeck uit Beverwijk zullen ongetwijfeld velen aan zetten. om die bijeenkomst te bezoeken. LANGENDLTK. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het ge middelde uurloon bij de van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffingen in de Langendijker gemeenten en St. Pancras op 27 cent bepaald en de vergoeding voor regenverlet op 22 cent per uur. De Neutrale Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers is voornemens binnenkort een groote protestvergadering te beleggen te Hoorn tegen de door de Tweede Kamer aangenomen Steunwet voor den tuinbouw. Een van de oorzaken van de kleinere hoeveelheid win- terkool is ook de slechte oogst in het Ambacht Hier was vooral weinig roode kool, als gevolg van het on gunstige gewas. Het voortdurend gebruiken van bet land voor kool maakt dit ten slotte voor die teelt on geschikt, zoodat hier bij ervaren en deskundige tuin bouwers de overtuiging heben, dat 't welbeschouwd on mogelijk is, om met kans op succes in het Ambacht nog roodo kool te verbouwen. Ook andere koolsoorten onder vinden den noodlottigen invloed van dit almaar-kool- bouwen. Het was gisteravond in de kolfbaan van den heer Kramer alhier een buitengewone drukte. De toewijzing der prijzen, uitgeloofd als attractie voor de St. Nicolaas ir.koopen by de Langendijker winkeliers, bad n.1. plaats. Zooals we t.z.t. meldden, was ln Iedere gemeente een pyramide by wijze van brievenbus geplaatst, waarin de koopers hun Gratis-bonnen, voorzien van naam en adres, konden werpen, welke bonnen verkregen werden voor Iedere 50 cent, die bij de deelnemende winkeliers werden besteed. De inhoud van de 4 pyramiden was overgestort in een buitengewoon groote ton, die gis teravond op het tooneel in de zaal van den heer Kra mer was geplaatst en waaruit nu een bon werd ge trokken terzelfdertyd, dat een prijs uit een andere bus te voorschijn werd gehaald. De winkeliers (er waren er honderd, die aan deze St. Nicolaas-ttractie deelnamen) hadden gedurende een veertien dagen hun beste beentje voorgezet en hadden alles gedaan om die attractie te doen slagen. Niet minder dan 400 prijzen waren uitgeloofd, w.o. een fiets, een dressoir, lampen, serviezen, dekens en tal van andere gebruiksvoorwerpen meer. Hier kon een prijs worden gewonnen, zonder dat men iets voor het lot behoefde te betalen. Een kolfje naar de hand van een ieder! Vandaar de groote belangstelling gisteravond in de kolfbaan van den heer Kramer. Zoo vol hebben we het er nooit gezien. De zaal was riu veel te klein, want tal van belangstellenden konden niet eens een plaatsje veroveren en moesten onverrichter zake terug. Men kon den toegang tot de zaal haast niet bereiken, vanwege het groote aantal fietsen, dat bij het raadhuis en het café van den heer Kramer was „neergeplakt". Of leder zijn eigen karretje weer heeft kunnen terug vinden, weten we niet; we hopen het maar, doch uit dien wirwar zal het moeilijk zijn geweest, wijs te worden. In de zaal heerschte de grootste spanning maar te vens een vroolijke geest. Ieder hoopte natuurlijk een prijsje te zullen winnen, wat ook de wensch van den voorzitter dezer bijeenkomst, den heer Jac. Prijs was, maar jammer genoeg kon dit tot zijn spijt niet Het deed hem intusschen bijzonder veel genoegen, dat er zooveel belangstelling was, constateerde het groote succes dezer St. Nicolaas-attractie der Langendijker winkeliers en sprak een woord van dank voor de van alle kanten ondervonden medewerking en belangstel ling. En toen begon de verloting. We vermelden natuurlijk niet alle namen van prijswinners. We volstaan met mee te deelen, dat de heer KI. Grootjes te Zuidscharwuude de gelukkige bezitter werd van een prachtige fiets, de heer H. de Vet, ook te Zuidscharwoude het dressoir in de wacht sleepte en de heer Blyleven te Noordschar- woude gelukkig werd gemaakt met een bureaulamp en glas-in-lood lamp. Verschilende wollen en watten de commissie overgenomen en „met het oog op de uitge breidheid van het net en het wenschelijke in bijzondere gevallen spoedig te kunnen optreden, waar noodig". Bovendien ziet hij hier een dubele lijn gevolgd. De gemeente-vroedvrouw krygt verhooging, hier wordt ver mindering voorgesteld. Voorzitter," laatste spr. beantwoordende, maakt eenige vergelijkingen met de salarissen bij andere bedrijven van gelijken omvang. Thans is de adm.. zeer zeker gezond, doch dit zou naar zijn'vaste overtuiging niet lang duren, als hij weer per motorfiets door de zeer uitgestrekte gemeente moet. We moeten ook rekening houden met de eisch van den tijd en deze is vlugheid. Het is in het voordeel van het Bedrijf en ingezetenen, dat spoedig voorzieningen in storingen kunnen worden getroffen. De heer Krom maakt nogmaals een opmerking omtrent de wenschelijkheid van het in het centrum wonen van den administrateur. De heer Tromp zegt dat de heer Kostelijk in deze moet zien dat de gevallen van vroedvrouw en admini strateur twee zeer verschillende kanten zijn van de samenstelling van het corps gemeente-ambtenaren. De verhooging van f 2C0 is toegestaan vanwege de gering heid der inkomsten. Aldus wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Krom verzocht aanteekening, dat hij er tegen is. De aanleg van twee lantaarns op den toegangsweg Station Noordscharwoude wordt aangenomen als voor gesteld. De aaleg zal geschieden door het plaatselijk bedrijf Bepaald wordt dat de gemeente Noordschar woude jaarlijks f 10 zal bijdragen. De termijn dat het G.E.B. tot tak van dienst wordt beschouwd, wordt verlengd tot 1 Juli 1933. Vastgesteld wordt hierna, na toelichting door den Voorzitter, de kosten L.O. 12931 op f 17.62 p. leerling. Voorzitter deelt mede. dat men ingevolge beslissing van den Minister van Binnenl. Zaken aan de tewerk- gestelden f 1 per week brandstoffentoelage kan ver leenen. Reeds gedurende een paar weken is deze toe lage gegeven. Zonder verdere bespreking sanctioneert de Raad de door het Dag. Bestuur in deze gevolgde handelwijze. Besloten wordt naar aanleiding van het advies der lichtcommlssle de nieuwe behuizing van den heer B. Kok, nabij Rustenburg, aan te sluiten aan het G.E.B. net. mits dc heer Kok bereid is te garandeeren, een minimumverbruik van f 15 per jaar. Na langdurige discussies wordt besloten den heer Ruyter, vol. ter secretarie, te benoemen tot corr. der Arbeidsbemiddeling. Door den heer Kostelijk wordt als bezwaar aange voerd, dat deze niet ln de gemeente woont. Nadat nog eenigen tijd over werkverschaffing en de daarin te volgen lijn ls gesproken, sluit Voorzitter on der het uitspreken van een woord van dank voor de vlotte afhandeling en de prettige samenwerking. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verknopen wij onder OARAN1TP en op PROEF Garane C NIEUWÏAND BERGEN. kens, en tal van andere nuttige huishoudelijke artike len vielen ten deel aan Langendijkers. die ondanks crisis en malaise nu nog even in een stemming van opgewektheid en blijmoedigheid werden gebracht. Het was al bij half 12, toen de „loterij" was afgeloo- pen en de voorzitter dank bracht aan allen, die er toe hadden bijgedragen de weken voor St. Nicolaas voor de winkeliers te doen slagen. Het mag gezegd, de ne ringdoenden aan Langendijk hebben hun best gedaan in den harden strijd om het bestaan. Moeilijke tijden doorleven ze, want, als het den tuinbouwer slecht gaat, maakt ook de winkelier geen goede zaken. Ongetwijfeld zal er dus nu veel minder zijn verkocht dan in normale of goede tijden. Echter wil iedereen, toch nog ln een of anderen vorm den tol betalen aan het Intieme van het St. Nicolaasfeest. Van die omstandigheden hebben de winkeliers partij getrokken. De attractie is nu voorbij, zij is uitstekend geslaagd en het publieek waardeert de pogingen der winkeliers, die op deze wijze nog eenige fleur en opgewektheid brengen aan hen, die daar de laatste jaren wel wat karig zijn mee bedeeld. NOORDSCHARWOUDE. Dinsdag 13 December wordt in „Concordia" te Noordscharwoude, een openbare vergadering gehou den mot als sprekers: Wim Wiese, met het onder werp: „Dc betcckenis der dienstweigering" en A. L. Constandse, met het onderwerp: „Crisis, Revolutie, Oorlog!" Tevens is deze avond een welkomsavond voor de ontslagen dienstweigeraars. H ARE N K A RSPE r DIRKSHORN. Aanbesteding verbouw woning te Dirkshorn, voor de getra. Harenkarspel: L Metselwerk, raming f 1400. J. Ruis t 1358, P. Raap, en G. Bleeker f 1470, P. Dekker f 1736; n. Timmerwerk, raming f 1800. D. Dam f 1415, J. van Loenen f 1258, D. van der Gulik en J. Keet f 1299, C. Dam f 1383; in. Verfwerk enz., raming f 600. C. van Trienen f 542.50, J. Bes f 678, W. Klstemaker en M. Klerk f 579. IV. Gas, waterl., electr. enz., raming f 600. J. A. Mors f 524, F. Masteling f 529.25; J. Kuiper f 469, F. d. Goede f 453.50. De werken zijn gegund aan de laagste Inschrijvers. 7 ÏJ P F Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan L. Fij- ma te Pettemerkluft, vergunning verleend tot het verhouwen van een boerderij, slaande op den Zijper zeedijk. De onlangs door den Gemeenteraad ingevolge de Winkelsluitingswet vastgestelde verordening, is bij Kon. Besluit van 30 November j.1. goedgekeurd. Naar wij vernemen heeft de Minister de •steun regeling voor wcrkloozo arbeiders geldig verklaard voor de in deze gemeente woonachtige xverklooze bouwvakarbeiders. Door K. do Graaf te Anna Paulowna is bij het Gemeentebestuur alhier een aanvrage ingediend ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbei- derswet. De raad dezer gemeente zal in 't openbaar vergade ren op Dinsdag 13 December a^. des voormiddags te 10 uur. Burgerl. Stand van 2—8 Dec. 1932. Geboren: Theresia Gcertruida. dochter van Jakob Zwemmer en Neeltje Koemcester. Geertruida Corne- lia, dochter van Johannes van Straten en Agatha Maria Half. Getrouwd: Nicolaas Haster, 27 jaar, dijkwerker en Neeltje Bellis, 27 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Gecne. 'T ZAND. A.s. Zondag komt de voetbalclub Con Zolo I van Waar land alhier den strijd aanbinden tegen G.Z. L G.Z. n gaat naar Rood Wit H te 't Veld. Als iedere beweging u pijn doet, als pijn in de len denen. urinestoornissen. hoofdpijn, duizeligheid, en rheumatische pijnen uw leven tot een last maken en gij uw werk moet laten liggen, wordt gij gewaar schuwd. dat de organen van uw rug, niet behoorlijk werken. Waarom wilt gij noodeloos lijden aan rheumatiek, spit. waterzucht of blaaszwakte? Gebruik Foster's Rugpijn Pillen bij het eerste waarschuwende teeken dor organen, welke de urine afscheiden en zoodoende de onzuiverheden uit het bloed filtreeren. Foster's Pillen heelen en versterken deze verzwakte organen, zoodat de onzuiverheden, welke zich anders ophoopen en afzetten, en zoodoen de eindelooze pijn en ongemak veroorzaken, afge voerd worden. In alle deelen van Holland hebben dankbare per sonen hun levenslust herwonnen, dank zij Fosfor s Pillen. Bij alle drogisten enz. f 1.75 per flacon. We vernamen dat het jaarlijksch kerstfeest dit Jaar op Vrijdag 23 dezer zal worden gehouden in de groote zaai van den heer Schrieken. De traditioneele kerstvertelling zal worden gehouden door Ds. Wittkop te Schagerbrug. Bij onderhandschen verkoop is het woonhuis met schuur, kortgeleden door den heer J, Oostwouder ge kocht van den heer C. Mosk Jz.. thans reeds weer in eigendom overgegaan en wel aan den assuradeur P. Kossen alhier. We vernemen verder dat het de bedoe- lipg van den heer Kossen ls, het pand eenigszins t® veranderen waarna hij er een sigarenwinkel in gaat vestigen. J.1. Woensdagmiddag is de heer A. Manneveld alnier met paard en wagen in den wegsloot langs den Keins- merweg geraakt, doordat een vrachtauto, beladen met stroo hem achterop reed, waardoor het paard Bchrok, De heer M. kwam gelukkig met een nat pak vrij, ter wijl ook paard en wagen er best afkwamen, zoodat dit ongeval goed afliep. NIEUWE N f E DO R P In de Prins Manrits trad op den derden Nutsavond alhier op de heer Ru Mulder, voordrachtkunstenaar te Hilversum. In het eerste gedeelte van den avond behandelde hij ernstige dingen, hetwelk ons zeer goed beviel, vooral het tweede gedeelte uit het fragment uit Peer Gynt van Ibsen, werd schitterend vertolkt. Het. twee de gedeelte van den avond werden meer komische dingen vertolkt. Fijn weergegeven werd een gedeelte uit Kruisende Wegen, van A. NL do Jong, terwijl het laatste, een schets van Wano, hoewel van minder literaire waarde, toch goed insloeg. De voorzitter sloot mot dank dezen zeer goed ge slaagden Nutsavond. Nieuwe gemeentegeneesheer. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den plaatselijken geneesheer Dr. Maats, om tegen 1 Jan. a.s. ontslag aan te vragen als gemeento-gencesheer. Den Raad zal dan door B. en W- worden voorgesteld als zijn opvolger te benoemen de beer C. R. N. de Boer, arts te Hoogwoud. E IER VEIL ING SCHAGEN, 8 Dec. Aangevoerd: 45500 kipsieren: 5254 Kg. f 3.303.60, 55—57 Kg. f 3.70—4.10, 58—60 Kg. f 4.30—4.90, 61—83 Kg. f 4.70—5.80. 64—67 Kg. f 5.30—5.40. ongewogen wit f 4.30 5.30. bruin f 4.505.40. klein f 33.30, 450 eendeieren f 3.50, 300 broedeleren f 7,50. DEN HELDER. 8 Dec. Aangevoerd: 4514 kipeieren: 5557 Kg. f 3.904.80, 58—60 Kg. f 4.70—5.80, 61—63 Kg. f 5.40—6, kl. eieren f 3.50—4.00. HOORN. 8 Dec. Aanvoer 7 stapels kaas, wegende 8496 Kg.: 5 st. kl. fabrlekskaas f 22.50. 2 st. kj. boerenkaas f 25. Handel matig. MEDEMBLIK 8 Dec. Sohotsohe muizen f 0.250.40. uien f 1.752.10, per 50 Kg., roode kool f 1.803. wortelen f 0.801, kroten f 0.77—1.30 per 100 Kg. WARMENHUIZEN. 9 Dec. Aangevoerd: 5200 Kg. roodek ooi le kw. f 2.70, 2e kw. f 1.50—2.10, 3100 Kg. gele kool le kw. f 1.70- 2.20, 3600 Kg. D. witte kool le kw. f 1.101.20. 134 stuks bloem kool f 10.10, 3700 Kg. peen f 1.30—1.50. 2300 Kg. Duken aardappelen f 0.50, 7150 Kg. uien f 3.804.20, drielingen f 3.50—3.70, grove f 3.30-8.60. NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec. Aangevoerd: 18700 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.500.80, groote f 0.600.70. r. duken f 0.500.60, bl. eigenheimers f 11.30, 17500 Kg. uien f 3.504.10, nep f 5.20, drielingen f 3.704.40, grove uien f 3.404, 1050 Kg. peen f 0.60—1.40, 3100 Kg. kroten f 0.60—L10. 23600 Kg. roode kool f 2.20—3.50. 20600 Kg. D. witte kool f 0.60—0.80. 22100 Kg. gele kool f 1.20—1.90. 452 stuks bloemkool f 9.9010.90. Doorgedraaid 2300 Kg. D. witte kool. 1350 Kg. kroten. BROEK OP LANGENDIJK 9 Dec. Aangevoerd: 6500 Kg. aardappelen Duc f 0.60, 25000 Kg. roode kool f 1.30—3.70. n f 1.50—2.90. 12000 Kg. gele kool f 0.80—2.20. 15000 Kg. D. witte kool f 0.60—1, 2700 stuks bloemkool: Reus f 8—11.60. II f 2.90—4.20. 19000 Kg. uien f 3.404.40, drielingen f 4.104.30, 2500 Kg. bieten f 0.90—1.60. ALKMAAR, 9 Dec. Andijvie f 0.40—3.80. bloemkool I f 7—12.50. H f 1,50— 3.50. boerenkool f 0.804.80, groene kool f 1.604.90, kropsla f 15.20, knolselderie f 15.80, per 100 stuks, druiven f 1328, peren f 8. spruiten f 3—13.50, tomaten f 3—12. witlof I f 9.50—15, H f 4—7.50. gele kool f 0.6A— 2.20, roode kool f 0.60—2.80, uien f 2.204.60, per 100 Kg., prei f 1.606.70, selderie f 3.20—5.60, wortelen f 1.50 Kg., prei f 1.60—3.70. selderie f 3.20—5.60, wortelen f 6.50 —11.50. ALKMAAR 9 Dec. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 63 stapels, wegende 76000 Kg. Fabriekskaas: 44 stapels kleine f 25. 5 stapels Commissie f 25; 2 stapels middel bare f 23.50, Boerenkaas: 6 stapels kleine f 25.50, 6 st. commissie f 25. Alles met rijksmerk. Handel goed. AMSTERDAM. 9 December 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.401.90, blauwen f 1.501.90, bl. eigenheimers f 11.20, juin per 50 Kg. f 2.302.50, eigenheimers f 11.20, blauwe poters f 1 1.20, bonte poters f 11.20, Bevelanders f 11.20, LJ- polder eigenheimers f 11.20, blauwe eigenheimers f 1 1.20, elgenh. poters f 0.500.76, Bevelanders f 11.20, Noordholl. eigenh. f 11.20. blauwe eigenh. f 11.20, Anna Paulowna zand f 1,752.10, Noordwijker Zand- drlelingen f 1.752.10, Drentsche eigenheimers f 1.75 2.10, Flakkesche eigenheimers f 11.20, eigenh. poter» f 0.901, Spuische eigenheimers f 11.20, eigenh. po ters f 0.90—1 per 70 K.G. ALKMAAR, 9 November 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 568 H.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 11 HL tarwe f 3.50—4.75, 70 .HL rogge f 3.80; 112 HL. gerst chav. f 3.804.85, 157 HL haver f 5.105.75, 103 HL boonen, w.o.: bruine boonen f 1214, citroenboonen f 1620, duivenboonen f 8—9, witte boonen f 18—19.50, 2 H.L. geel mosterdzaad; 66 H.L. karwijzaad f 1720, 11 HL blauwmaanzaad f 3950, 36 HL erwten, w.o. groe ne erwten: kleine f 1113 en groote f 1820, grauwe f 1018, en tuinboonen f 920, alles per 100 Kg. Handel etug.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5