I I Tot 1 Jan. GRATIS Tot 1 Jan. GRATIS Plaatselijk Nieuws. Poging om een gezin te vergiftigen. ZALBETHLEHEM UITZENDEN? Opnieuw brand op de „P. C. Hooft" De vechtpartij in den Duitschen Rijksdag. ZEESLANG OF DOLFIJN? AS PI RI N. RECHTSWEZEN- DIENSTBODE DOET ZURINGZOUT IN DE SPINAZIE. Een 24-jarige dienstbode uit Duisburg, die een te Bussum woonachtig gezin, waarbij zij in betrekking was, heeft pogen te vergiftigen, stond gisteren te dier zake terecht voor de Amsterdamsche Vijfde Kamer der rechtbank. Zij zou in het eten, een hoeveelheid zuringzout of een ander gif hebben gemengd. Ofschoon het geheele gezin, dat uit zes personen bestaat, van het voedsel spinazie gegeten heeft, had het ge beurde voor geen der leden ernstige gevolgen. De dienstbode, die in het Huis van Bewaring Is gede- tinteerd, was poging tot moord ten laste gelegd, srubs. poging tot doodslag en meer subs. zware mishandeling of mishandeling. Dr. H. J. Overbeek, die verd. aan een psychiatrisch onderzoek heeft onderworpen, verklaarde, als deskun dige gebood, dat zij een hysterica is. Het doen van zuringzout in het eten kan als een hysterische reactie worden beschouwd. Desk. is van oordeel dat verd. te voren zeer goed heeft geweten wat zij deed en dat zij het plan moet hebben gehad, een en ander tegen het gezin te ondernemen. De politie-scheikundige Dr. G. J. van Ledden Hulse bosch, wien het onderzoek van een deel der spinazie was opgedragen, komt in zijn rapport tot de conclusie, dat er zuringzout aan het voedsel was toegevoegd. Een tweede meisje, dat in het gezin werkzaam Is, (deelde op vragen van den President, Mr. de Vries, o.m. mede, dat verd. tegenover de vrouw des huizes wel eens een bedreiging had geuit. Vervolgens werd een Bussumseh drogist gehoord, die verklaarde dat hij verd. op haar verzoek voor tien cent zuringzout had verkocht. Hij had het poeder In een zakje gedaan, waarop hij met groote lettere het woord „vergift!" had geschreven. Verd. had hem ver teld dat zij het zout noodig had voor het schoonmaken van schorten. Vreemde smaak aan de spinazie. De vrouw des huizes was de volgende getuige. Zij deelde mede, dat zij het meisje, wier werk haar niet beviel, de betrekking had opgezegd. Op den bewusten dag een Zondag in Juli was get. met haar echt genoot uit de kerk thuiskomende, de keuken ingegaan. Het was toen 10 uur 's morgens. Min of meer tot haar verbazing constateerde get. dat de spinazie reeds afge kookt op het aanrecht stond, terwijl aan het overige eten nog niets was gedaan. Toen het gezin aan tafel zat, wilden het 5-jarig dochtertje en het 3-jarig zoontje, na een hap van de spinazie geproefd te hebben, daar van niet verder eten, omdat er zoo'n vreemde smaak aan zat. Get. en haar man. die toen zelf van de spina zie proefden, constateerden een onaangename, rookeri- ge smaak. Get. heeft daarop de spinazie naar de keu ken gebracht om andere groente te laten klaarmaken; zij ontdekte toen dat verd. wel vleesch, doch geen spinazie op haar bord had; geen spoortje groen viel er op het bord te bekennen. De pan stond op de keukentafel en daarin was geen spinazie meer. Deze feiten en mede ook het feit dat de spinazie versch was gekocht, hebben bij get. en haar echtgenoot wantrouwen doen rijzen, met als gevolg, dat de zaak in handen der politie is gekomen. De dienstbode, die daarna zelf aan een verhoor werd onderworpen, ontkende het ten laste gelegde, hetgeen den president deed opmerken dat zij tegenover den recht er-commissaris verklaard heeft dat zij. om me vrouw te plagen, zuringzout in de spinazie heeft gedaan. Verd. bleef echter bij haar ontkentenis. Requisitoir. Het O.M., Mr. Kist, zeide van oordeel te zijn, dat uit het beschikbare bewijsmateriaal de schuld van verd. vaststaat. Verd., die reeds geruknen tijd in Holland is, waa negen maanden bij de Busumscbe familie ln dienst geweest, stond aan het einde van haar diensttijd in een onaangename verhouding met haar mevrouw en kon dus rekenen op een slecht getuigschrift. Vaststaat dat zij zioh tegenover verschillende getuigen er oveT heeft uitgelaten, dat z$ mevrouw te pakken zou nemen; zoo heeft ze gezegd: „Je moest eigenlijk wat in het eten doen of haar vergiftigen." In tegenstelling met haar vroegere verklaringen neemt zij thans het standpunt in dat zij het woordje „vergift" op het zakje met zuringzout niet heeft gezien; spr. is er echter van overtuigd, dat zij het wel gezien heeft en daar zij behoorlijk Nederlandsch kende, de beteekenis ervan begrepen heeft. Bovendien heeft zij tegenover den rechter-commissaris verklaard, opzettelijk vergif in het eten te hebben gedaan. Het geldt hier een relatief ondeugdelijk middel. Hetgeen verd. gedaan heeft, Is een voltooide poging, welke spr. niet zoozeer als poging tot moord, dan wel als poging tot zware mishandeling met voorbedachten rade zou willen kwaJificeeren Hy eischte één jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Jhr. S. M. S. de Ranitz concludeer de op verschillende gronden tot vrijspraak. Uitspraak 22 December. I Wie zich met Ingang van 1 Jan. a.s. abon neert op da ontvangt de nog ver schijnende num mers tot dien datum gratis PLANNEN VOOR KERSTMIS. Amerika, Duitschland en Engeland doen reeds ge- ruirnen tijd pogingen om tegen Kerstmis een radio verbinding' met Palestina tot stand te brengen. Het oorspronkelijke plan was een toespraak uit de graf kerk per telefoonyijn naar Cairo over te brengen. Onderzoekingen van vaklieden hadden echter lot re sultaat, dat men van een onmiddellijke verbinding afzag. Schoon er nog plannen bestaan om zich van de ra dio te bedienen, wordt over het algemeen aangeno men, dat het gebeuren op gramofoonplalen zal wor den vastgelegd, waarna de platen per vliegmachine worden vervoerd en op 24 December tusschen acht en half negen 's avonds dooi den dichtst bijgelegen grooten zender voor de microfoon worden gedraaid. De reportage dient dus een dag te voren al volko men gereed te zijn. Zij zal bestaan uit een rede, te houden in den grafkelder en eenige opnamen van straatgeluiden. Oorzaak van het feit, dat van een directe uitzending wel geen sprake zal kunnen zijn, zijn de vele atmospherische staringen. Ook in Ame rika wordt met het oog op de gesteldheid van den dampkring veelal het gramafoonplatensysteem toe gepast. Daar het niet mogelijk zal zijn intijds C.airo te he reiken, zal waarschijnlijk worden gebruik gemaakt van den korte-golfzender te Tel-Aviv, welke het eigendom is van de Zionistische organisatie. Thans worden reeds proeven genomen teneinde te kunnen vaststellen of deze zender sterk genoeg is om tot West-Europa' en Amerika door te dringen. De pogingen om de geloovigen dichter bij het Hei lige Land te doen zijn op bijzondere herdenkingsda gen, dateeren al van veel vroeger. Vooral Amerika doet reeds jaren moeite om op Kerstavond contact met Bethlehem of Jeruzalem te krijgen. Men heeft aan nog andere mogelijkheden gedacht, nl. aan het jacht van den uitvinder Marconi, dat van alle radio- technische gen akken is voorzien en dat dienst zou kunnen doen als tusschenzender. Mocht de Zionisti sche vereeniging haar medewerking weigeren, dan zal het jacht „Electra" bij Tel-Aviv aanleggen én de reportage uitzenden. OOGONDEPZOEKIKPICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GÉELER GEDIPLOMEERD OPTICIEN - RE FR ACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SGHAGEN OOGONDERZOEK GRHEEl' GQATI.S1 Vonk in de olieresten gevallen. Na vijl nnr Donderdagmiddag nam het vuur ge stadig af. De scheepvaartinspectie stelt voorwaarden aan de voorgenomen sleep reis. Donderdagmorgen om kwart over tien is er op nieuw brand uitgebroken op de P C. Hooft". De commandant van de brandweer, en de hoofdinge nieur waren toevallig aan boord van het wrak, waar op een veerligtal werklieden bezig was gaten te bo ren, om water, dat zich nog beneden in het schip bevond, bloot te leggen, teneinde het eruit te kunnen pompen. De commandant en de hoofdingenieur be vonden zich binnen in het schip toen zij hoorden, dat de booten die rond het wrak lagen, uit alle macht noodsignalen begonnen te geven. Omhoog kijkend za gen zij zware rookwolken uit het schip komen. On middellijk spoedden zij zich naar het dek om het wrak te verlaten. Er ontstond bezorgdheid om de werklieden, die overal door het schip verspreid waren. Doch ook zij hadden de noodsignalen opgemerkt. Tot den laatsten man konden zij in veiligheid gebracht worden. De oorzaak van dezen nieuwen brand was spoe dig opgehelderd. Bij het doorbranden van een plaat is een vonk gevallen in de olieresten, welke nog ronddreven in den bunker onder do eetsalon eerste klasse midscheeps aan stuurboordzijde, waar de vo rige brand het hardnekkigst gewoed heeft. De com mandant alarmeerde zelf de brandweer, waarop de „Jason" langs het schip verscheen. De brand was niet zeer hevig. Nadat gedurende het eerste kwartier zware rookwolken uit het schip waren opgestegen, namen de rookverschijnselen aanmerkelijk af. Donderdagmiddag is de brand gestadig afgenomen. Wel was er gedurende den avond nog een vrij sterke rookontwikkeling. Het vuur zit midscheeps en wel speciaal aan stuur boordkant. waar het in de olieresten, die zich in de van de midden-break naar voren loopende dienst gang en den zich daaronder bevindenden oliebun ker, nog steeds voedsel vindt. Het wrak dat, aan merkelijk minder slagzij maakt, lekt nog voortdurend en wel speciaal door de koolwatorinlaat. Donderdag middag had men deze van binnen uit, willen dich ten, doch de onvoorziene brand heeft de uitvoering van dit werk onmogelijk gemaakt. De lekkage is echter van dien aard, dat de in het wrak geplaatste pompen gemakkelijk veel meer water uit het wrak verwijderen, dan er in komt. Een der pompen, wer kende op ruim VI, is Donderdagavond defect geraakt en moest aan wal worden gebracht om daar te worden gerepareerd. Men hoopt het werktuig echter weer voor middernacht in bedrijf te hebben. Op advies van den havenmeester blijft de brandweer zich. wat wa tergeven betreft, afzijdig houden. Zij is echter op haar, post om, indien de brand zich naar voren mocht uitbreiden, de zich daar bevindende tweede pomp die op volle kracht werkt, tegen het vuur te be schermen. De Inspecteur voor de Scheepvaart, die in verband met de voorgenomen sleepreis van hot wrak naar Pernis, het beslissende woord heeft in de daaraan te stellen voorwaarden, waarvan hij zich dan ook op deskundige wijze heeft gekweten, heeft geadviseerd om de uitstekende proppen, welke rondom in den romp zijn aangebracht tor dichting van de vele gaten, gelijk met den scheepshuid te doen afzagen. De inspecteur meent n.1. dat indien zulks niet ge schied, door den druk van het water tijdens de reis of door het in aanraking komen met mogelijke ob stakels, de proppen zullen loslaten, hetgeen het zin ken van het wrak tengevolge zou kunnen hebben. Als bezwaar tegen het afzagen voert men ochter aan dat de proppen losser zouden gaan zitten. Met dat al haart de P. C. Hooft dengenen, die er zich mee hebben bezig te houden, nog voortdurend zorgen. Zorgen, die eerst definitief voorbij zullen zijn, als zich het slooperswerk aan het wrak vol trokken heeft.... De wapens en woorden gebezigd. Verzameling van „fraaie" uitdrukkingen. Bij de vechtpartij, welke Woensdag in den Duit schen Rijksdag heeft plaats gehad, hebben, zooals wij reeds meedeelden, twee afgevaardigden ernstige won den opgeloopon, de nationaal-socialist Lohse en de communist Hörnlo. Lohse heeft een telefoontoestel en Hörnle een metalen aschbak tegen het hoofd gekre gen. Twee agenten zijn ook slachtoffers geworden van de vechtpartij, de één is ernstig aan het hoofd gewond, de andere aan den arm. De strijdende afge vaardigden hebben alle voorwerpen, welke onder hun bereik waren, naar hun tegenstanders geworpen, zelfs een zware ronde eikenhouten tafel werd door do lucht geslingerd, zij kwam tegen een lamp terecht, welke zwaar beschadigd werd. Behalve de aschbak- kon werd ook druk gebruik gemaakt van spuwbak- jes; ook de koperen roeden van de loopers in de wan delgangen van den Rijksdag zijn als wapens in den strijd gebruikt. Zooals men weet, zijn nationaal socialisten en com munisten mot elkander in botsing gekomen in de gang achter het presidium. In de zaal zelf is het gisteren intusschen ook niet erg kalm toegegaan. Een blad geeft de volgende uitdrukkingen welke in den loop van den woordenstrijd zijn gevallen, opgetce- kend: liegt toch niet zoo, liegt niet zoo gemakkelijk, hou je bek. De nationaal socialisten spraken van het „zoogenaamde hoogs huis". Voorts hoorde men: die jood, met zijn kromme neus! brutale jodenbengel! Eruit met dien jood. Wat gaat het Pruisische recht dien jodenbengel aan! Echte joodscho brutaliteit! En kele der uiterste rechterzijde bestompelden de afge vaardigden van links als: Aziaten. De nationaal so cialisten verweten het centrum: misbruik van het katholiek geloof ton bate van hun onzuivere poli tieke zaakjes te maken. Van nationaal socialistische zijde bestempelde men de katholieken voorts ook van „jezuïtische infamie". Waarnemingen aan de kust van Corsica, ln de St. Magnus-baai, op den Indischen Oceaan, enz. In den tijd, die nu weer maanden achter ons ligt, toen de temperatuur het weerstandsvermogen onzer hersencellen op een harde proef stelde, n.1. in den zoelcn komkommertijd, werden er natuurlijk van alle zijden zeeslangen gesignaleerd. Wanneer de zon het brein stooft, wordt het oog beneveld, de scherpe af scheiding tusschen hersenschim en werkelijkheid wordt een breede strook en in die strook spelen zich wonderlijke gebeurtenissen af, waarvan men later niet meer weet hoe waar of hoe onwaar ze waren. Men ziet meer dan men met behulp van de beste verrekijker of microscoop kan waarnemen, hoort be ter dan door de meest perfecte versterker, men is hyper gevoelig zonder uit z'n evenwicht ae worden gebracht, zegt weinig, denkt weinig, weet alles en accepteert alles als normaal. Zoo kon het gebeuren, dat de „Zoölogische stichting van Frankrijk" een brief ontving van een toerist, die aan de Corsicaansche kust bij Agorta in de golf van Er door moet ik, al word Ik tot op mijn hemd toe nat De verdere gevolgen worden voorkomen door Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-band buisjes van 20 tabletten nu fl. .70 en oranjezakjes van 2 tabletten k IL .10. Ajaccio had rondgezworven en daar door een goede kijker een ongeveer dertig meter lang dier had aap schouwö, dat met verticale golfbewegingen door het water schoot Naar zijn zeggen kon het niets andere dan een zeeslang zijn geweest. Dit is echter juist onmogelijk, want een slang in den waren zin des woords, voert alleen horizontale kronkelbewegingen uit. Een andere toerist zag in de buurt, van Samarr (ten Westen van Toulon) een dergelijk verschijnsel, maar nu was het zestig meter lang. Deze man schud de evenwel de slaap on de loomheid van zich af, keek scherp toe en stelde vast, dat hij met een school ach ter elkander zwemmende dolfijnen te doen had. Hiep onder bevonden zich exemplaren van meer dan twee meter. En daarop werd hij nog wakkerder en vroeg zich af: „Kan de geheele mythe over de zeeslang niet voor namelijk op dit onnauwkeurig waargenomen phaeno- meen berusten? DolfijnenEr zijn er van twee en van vier me ter lengte; ze duiken en tuimcien aan en over het watervlak en op een afstand maken e-cn aantal hunner den indruk van één geheel; aldus komt de zeeslang ter wereld. Ook andere beesten: kraken en inktvisschen wor den wel eens in zeeslangen herschapen en zelfs een onschuldige walvisch van eventjes 30 M. veroor zaakte een paniek en kroeg den eeretitel: zeeslang. Deze laatste promotie had plaats naar aanleiding van de veVBChijning van het monster in de St. Mag- nus-Bay der Shetland eilanden. Overal zag men spoKen en zeeslangen: van den Noordkaap tot aan Kaap de Goede Hoop, van de Westkust van Groenland tot aan de monding van den Rlo de La Plata, voorts in de Oostzee en de Middel- landsche Zee. De Indische Oceaan werd er ook door bezocht: van de Golf van Aden tol aan de Austra lische kust. De Stille Oceaan was er bepaald rijk aan; men meldde ze in Zuid Australiö, Japan, op de Als- oeten. aan de Califomische Golf. De zoöloog en plantkundige Rafinesque vereerde ze met den naam Megophias. Dit geschiedde niet ln de Middeleeuwen, maar in 1819 te Philidalphia. De Hollander Oudemans bracht ze onder bij de robben. Andere natuuronderzoekers ontkenden echter hun bestaan. Maar deze lieden der wetenschap kennen dan ook geen komkommertijd. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. De onlangs vastgestelde gewijzigde en aangevulde statuten van do Afdeeling Schagen van de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" zijn bij Koninklijk Besluit van 1 December jl. goedgekeurd. SPART AALKMAAR. Zondagmiddag ontvangt Schagen I de club uit Alk maar van dien naam.. Alkmaar Is weinig fortuinlijk geweest tot nu toe. Niettemin Is 't een stevige tegen stander, die wel voor een verrassing kan zorgdragen. In de kaasstad wist Schagen met sprekende cijfers te winnen. We zijn dan ook niet bang of thuis zal Scha gen, mits er van stond af aan flink wordt aangepakt, meester kunnen blijven van 't terrein, 't Belooft weer een der mooie wedstrijden te worden, waaraan deze competitie-afdeellng zoo rijk is. Een overwinning kan Schsyjen best gebruiken en waar de spelers dit wel zullen beseffen, rekenen we op een werken van *t begin tot 't einde. TAALKENNIS EN DE TECHNIEK. Over dit onderwerp zal de bekende radioleeraar Fred Fry een lezing houden in het Noordhollandsch Koffie huis op Woensdag a.s., terwijl de aanwezigen na de pauze onder leiding van den heer Fry een reisje door Londen zullen maken. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. THEATER ROYAL De hoofdfilm waarmee do directie van Theater Royal ons deze week verrast is ontegenzeggelijk wel 't beste Maurice Chevaller nummer dat we kennen. Behalve de wereldberoemde Maurice vertolkt de alom zoo gevier de Jeanette Mac Donald een hoofdrol ln „Love me to NI glit". Wat vóór alles in deze film bewonderd moet worden is verreweg het belangrijkste en beste: geest! Talrijke overige kwaliteiten scharen zióh daaromheen, maar dat gene wat de filmkunst boven alles belangrijk maakt, waarvan het wel en wee van iedere film afhangt, de geest is en blijft het middelpunt. Hier is hij tegenwoor dig en v/el in zijn blijmoedlgsten vorm. Maurice Ohe- vaüer betoont zich hier een groot acteur; hij is veel méér dan chansonnier alleen in deze film. dit is spel, boven het redelijke peil: dit is talent. In het bizonder biedt hij in deze film een Apachenlied dat Chevalier zóó meesterlijk geeft, dat het ver boven zijn vroegere werk uitkomt. Een korte inhoudsbeschrijving zal U een Indruk ge ven van dit hoogstaande Paramount-product Maurice Courtelin is de beste kleermaker van heel Frankrijk, maar aangezien niemand het weet, brengt zijn vakkennis heen weinig op. Hij Is dan oók dolblij als op een goeden dag de Graaf de Varèze zijn winkeltje binnenstapt en hem een order geeft voor zestien oos- tuums. De Graaf staat bekend als de best gekleede man van Frankrijk, en Maurice is overtuigd dat zijn be scherming hem rijk en beroemd zal maken. De Graaf moet c een anderen, minder goeden dag plotseling vluchten uit het boudoir van een van zijn dames-kennissen, als hij gestoord wordt door de thuis komst van een vertoornd echtgenoot. Hij is slechts schamel gekleed in onderbroek en hooge hoed, en ijlt naar Maurlce's winkel om zijn costuums te halen. Als Maurice hem verlegen vraagt wanneer hij zijn geld ral krijgen, zegt de graaf met een luchthartig gezicht, dat dat wel in orde komt. en wil Maurice intusschen zoo ged zijn om hem honderd francs te leenen? Hij zal het wel terugkrijgen van zijn oom, den Hertog, Maurice is echter achterdochtig geworden en infor meert eens naar het crediet van den Graaf. Het blijkt hem dat de graaf, behalve als de beat gekleede man van Frankrijk, ook nog een reputatie heeft op te houden ala de slechtste betaler, en het ziet er naar uit of Mau rice moeite zal hebben zijn duitjes uitbetaald te krijgen. Hij is woedend en gaat onmiddellijk op weg naar het kasteel van den Hertog, vastbesloten om niet zonder zijn geld te vertrekken. Onderweg ontmoet hij een alleroharmantste Jonge dame. dte weliswaar koel blijft onder zijn avances, doch hem toch niet uit de gedachten wil. Als hij ln het kasteel aankomt, ontdekt hij dat zij Prinses Jeanette is, een nichtje van den Graaf. De Graaf is erg geschrokken van Maurlce's plotselin ge verschijning en stelt hom aan het gezelschap voor ais een Baron, omdat de Hertog hem anders onverwijld de deur uit zou smijten. In deze gedaante neemt Mau rice het heele gezelschap voor zich In. en niet ln het minst de drie oude tantes, die over het heil van de Prinses moeten waken. Doch de Prinses is niet zoo ge makkelijk te winnen, al blijkt ook na een paar dagen, dat zij even verliefd op hem is als hij op haar. Dan ontstaat er een minder aangename situatie voor den kleermaker. Hij wordt op heeterdaad betrapt ali hij Jeanette omhelst, en voor vrouwenverleider uitge kreten. Om zijn goeden naam en de hare te beschermen verzint hij de uitvlucht dat hij juist bezig was haar een nieuw oostuum aan te passen. Als de familie zich niel laat overtuigen vraagt hij twee uren om het costuum tl voltooien. Maurice maakt het oostuum tot Ieders tevredenheid in orde. doch daarmee gooit hij olie op het vuur! I» mers nu blijkt zijn ware identiteit en ledereen is geel* queerd over het feit dat een doodgewone kleermaM het gewaagd heeft verliefd te zijn op een Prinses! Met een gebroken hart stapt Maurice ln den treh naar Parijs. Maar als hij na een oogenblfk uit het raampje kijkt, ziet hij Jeanette te paard aohter den trein aanrennen, en roept hom toe uit den wagon W springen. HU weigert. ZU smeekt en bidt, maar Maurid weet van geen toegeven. Met een uiterste inspanning weet zij den trein vóór tl komen, en blijft midden op de rails staan. De machinist moet wel stoppen, en Jeanette sleept Maurice uit den trein. ..Je blijft bU mij!" commandeert zij. Do machinist haalt lachend zijn schouders op. „C'est ramour!" ('t Is de liefde!) zegt hij, en de trein rijdt voort EEN LICHT AUTO-ONGEVAL. Donderdagmiddag ongeveer kwart na 12 kwam dl vrachtauto van de fa. A. Deutekom. die op 't Noord reed, in onzachte aanraking met een boom. Dit ongeval was wel 't gevolg van 't te ver uithalen, teneinde een tegenligger goed gelegenheid te bieden om te kunnen passeeren. De auto van Deutekom werd licht bescha digd. Een gebroken voorruit en nog wat beschadiging was 't gevolg. Een naast den chauffeur zittende jonge man. zekere B.. werd aan 't hoofd gewond, maar ook dit bleek gelukkig van niet ernstigen aard te wezen. We nemen de gelegenheid nog eens te baat om t« wijzen op den onhoudbaren toestand waarin 't Noord verkeert, 't Noord is een der toegangswegen tot Scha gen en in de allereerste plaats dienen die berekend t* wezen op 't hedendaagsche verkeer, vooral op Donder dagochtend, wanneer de talrijke groote vee-auto's dea morgens vroeg de gemeente binnenkomen, 't Is een smal bochtig „wegje", met een stevige boomenrij en op de koop toe een sloot En de weg zelf? Hotsend en bot send kan men gaan over en door de kuilen en gaten, dansend van links naar rechts. Schande dient uitgespro ken over zulk een verkeersweg. Reeds vaker schreven we „hoe lang nog?" Nu dan weer eens en met nog meer klem; Hoe lang nog??

Schager Courant | 1932 | | pagina 6