NICOLAAS- Sf EEN GEWELDIG SUCCES Ruim 1700 oplossingen ri het was inderdaad overweldigend. De Prijswinnaars. Toen wij in ons nummer van 19 November j.1. de nieuwe Prijs-Puzzle, dit maal speciaal voor de St. Nicolaas uitge dacht, aankondigden, waren wij er zelf van overtuigd, dat we dit mogen we zonder eenige hoovaardij zeggen iets origineels hadden ontworpen. Wij meenden dan ook met recht wel eenig succes te mogen ver wachten. Doch dat dit surces zóó enorm zou zijn, neen, dat hadden we niet ver wacht! Er is een aantal oplossingen inge komen, dat overstelpend, ongelooflijk groot was, en die practisch gesproken, in slechts drie dagen ons redactiebureau zijn bin nengestroomd. Zaterdag 3 December sloot de St. Nicolaas- Puzzle, om het zoo eens uit te drukken. Twee weken lang heeft zij geduurd, en twee weken lang heeft zij honderden van onze abonné's in spanning gehouden, hun lange winteravonden bekort in één woord een buitengewoon prettige tijdspasseering be zorgd. Alleen om deze reden al zou onze prijsvraag een succes genoemd kunnen wor den. En niet alleen, dat dit is af te leiden uit het enorme aantal ingezonden oplossin gen, ook de waardeerende woorden, die ver scheidene inzenders op rijm aan hun oplos sing toevoegden, en waarvan men er op de volgende pagina een aantal vindt afgedrukt, getuigen hiervan. Wie er niet m e e-g e- puzzeld heeft! Alleen wij, die uren en nog eens uren lang over de opengesne den enveloppen hebben gezeten, vergelijken en nog eens vergelijken, kunnen hierover oordeelen. Elke enveloppe weer en elke naam opnieuw, dien men daar in las, was als het ware een verrassing. Uit alle lagen van onzen lezerskring had men meegedaan. Dit was mede voor ons het bewijs, dat het niet alleen om den prijs, maar ook om het aardige van de Puzzle zelf ging. Naast de vraag, wie er al niet mee-ge- puzzeld had, interesseerde ons natuurlijk het meest waar vandaan de oplossingen bin nenkwamen. Voor ons was het beantwoor den van deze vraag niet moeilijk. Zelden toch zal een blad bij het uitschrijven van een prijsvraag zooveel succes hebben. De plaatsen waar de Schager Courant het meest gelezen wordt, waren spoedig te over zien. Dit is hot gebied tusschen Alkmaar en Den Helder. Honderden en nog eens honder den brieven zijn in die drie dagen in de brie venbussen geworpen, om verder hun weg te vinden naar onze redactie-bureaux. Door de postconducteurs in de treinen werden ze zelfs opgebundeld, wel een bewijs hoeveel er waren. Doch het was niet in dit gebied alleen, wat de Schager Couranrvrijwel tot het hare kan een oogenblik perplex over het enorme aan tal. Éénmaal bijna zeshonderd stuks. Lang niet alles kwam over de post. Hon derden zijn er ook in de brievenbus van het Redactie-gebouw op de Laan geworpen. Vrij wel elk uur kwam er een handjevol uit, en als we nagaan, dat dit drie dagen lang ge duurd heeft, kan men zich ook van dit aan tal wel ten naastebij een voorstelling vor men. Zooals gezegd, het was overstelpend. Wanneer we bij deze laatsten echter spre ken van drie dagen, dan zijn we in zooverre onjuist, dat de eerste oplossingen, waarvan het aantal aanvankelijk zeer klein was, reeds op Zaterdag 3 December binnenkwa men, terwijl de Zondag daarop het eerste honderdtal werd volgemaakt. We waren toen met recht al tot tevredenheid gestemd, onbewust nog van hetgeen ons te wachten stond. Deze aardigheid willen we ook nog vertel len. Voor de Schager abonné's gaat de cou rant ongeveer half elf uit, dus kan zij bij sommige abonné's op z'n vroegst om elf, twaalf uur zijn. Twee, blijkbaar nog jeug dige lezers, hadden zich direct aan het werk gezet, en het resultaat was, dat hun oplos sing om half twee in de bus lag. Wij kunnen vrijwel met zekerheid zeggen, dat zij de eersten waren, die de oplossing, welke bovendien goed en keurig in orde was, in zonden. En nu nog iets over de prijzen. De redac tie, niet verwachtende, dat zij een dergelijk succes zou hebben, heeft gemeend er nog een 20-tal prijzen een soort troost-prijzen dus aan toe te moeten voegen. De uitslag van de toewijzing der prijzen, welke bij lo ting geschiedde, vindt U hiernaast afge drukt. De opzending ervan geschiedt per postwissel. En tot slot wil de redactie der Schager Courant niet nalaten allen hartelijk dank te zeggen het zijn er natuurlijk veel meer dan het aantal ingekomen oplossingen voor wat ze hebben bijgedragen om deze Prijsvraag tot zoo'n overweldigend succes te maken. Nooit meer heeft zij zich één gevoeld met haar uitgebreiden lezerskring dan de zen keer, waarop ettelijke honderden van haar abonné's zich als het ware met een „per soonlijk schrijven" tot haar wendden en zij namen onder de oogen kreeg, die gewoonlijk niet verder komen dan de afdeeling admi nistratie. Talrijke oplossingen gingen inderdaad ver gezeld van een persoonlijk schrijven, waar in met waardeering over de leuke Prijsvraag geschreven werd en die we zouden bijna zeggen met de hand op het hart beloof den, dat ze den volgenden keer weer graag mee zouden doen. Wij hopen, dat ze niet lang zullen behoeven te wachten. Als ondergeteekende van dezen „schok" eenigszins bekomen is, zal een nieuwe op gave in elkaar gezet worden. Laten we af spreken met Kerstmis. PUZZLE-RED. rekenen, en van waaruit het grootste per centage van de ruim 1700 oplossingen bin nenkwamen. Ook daarbuiten, ten Zuiden van Alkmaar en Noordelijk van Den Helder op Texel, hebben onze abonné's ons streven, dat gericht is op het brengen van zooveel mogelijk ontspannende lectuur, weten te waardeeren. Bijvoorbeeld mochten wij ook uit het Oosten van West-Friesland, waar de Schager Courant nog wel niet zóó ingebur gerd is, doch van waar nog steeds nieuwe abonné's worden geboekt, talrijke oplossin gen ontvangen. Wij noemen slechts na Hoogwoud, Aartswoud en Opmeer, Span broek, wat weer tot ons gebied gerekend kan worden, nog Berkhout, Twisk, Wijdenes, Abbekerk, Nibbixwoud, Wognum, Medem- blik, Westwoud, Oostwoud, Andijk, Obdam, Oudendijk, enz., enz. Wij vergeten er zeer zeker eenige. Natuurlijk was het nieuwe gebied van den Wieringermeerpolder ook sterk vertegen woordigd. Als bijzonderheid noemen we nog Beem- ster, Wijk aan Duin, Krommenie, Amster dam, Haarlemmermeer, Den Haag, Wasse naar, Rijswijk, Nieuwendam, Balkbrug, Stompwijk en Berkel, de laatste vier plaat sen in de provincie Zuid-Holland, Arnhem, Nijmegen, Hilversum, Maarssen, Epe (Geld.), Aalten, Meppol, terwijl onze a s. overburen in Friesland vertegenwoordigd waren door enkele oplossingen uit Leeuwarden en Hee renveen, enz. Op gevaar af wat saai te wor den door deze min of< meer aardrijkskun dige opsomming, zullen we dit lijstje niet verder uitbreiden. Curiositeitshalve konden we echter niet nalaten er enkele te noemen. Vast staat, dat de post in onze omgeving in die drie dagen meer te verwerken heeft gehad dan gewoonlijk. Op het kantoor te Schagen kwam tenslotte alles terecht en eenige malen per dag, wanneer „de po3t" gehaald werd, kwam er een stapel binnen. Er zijn zelfs keeren geweest, dat er met één post vér over de tweehonderd brieven aan het adres van de Redactie der Schager Courant werden meegegeven. En als dan 's avonds het totaal van den gan- schen dag werd opgeteld, dan stonden we Mej. Ger. Jonker, Dorpsstraat 156, Oudkarspel f 10. Jm. Watboer, Moerbeek, Post Nieuwe Niedorp f 2.50 P. den Hartigh, Heerhugowaard, ZuidI 2.50 Jn. de Wit, Smid, post Schagerbrug 1 2.50 K. Borst, Groenveld, St. Maarten t 2.50 S. Vogelenzang, Molenstraat 21, Schagen 1 1 Llda Wlllye Hanny Zuurbier, Laanweg, Schoorl T. Doorn (D. Rempt), Moerbeek, Oude school G. Blokker, Thorbeckestraat B 116, Schagen C. Klingeier, Waardstraat 53, Leiden H. Boer, Nieuwe Niedorp, Woningbouw D 109 C. Vlam Pz., Warmenhuizen, Treib 3 J. L. Th. Grcneman, Barsingerweg, Wierlngerwaard F. Bijpost Jz., St. Maarten no. 1 J. R. v. Nispen, Burgervlotbrug B 34 D. Doets, Buurt 126, Venhuizen S. Blaauboer Jzn., Timmerman, Koningsweg, Wierlngen J. P. Kreijger, Kleine Sluis, Anna Paulowna W. Keijzer Nz., Beltstraat, Hlppolytushoei, Wieringen G. v. Zoonen, Mr. Smid, Jullanadorp C. Boontjes, Menisweg, Schagen T. v. Eeten, Bakker, Nieuwe Streek E 16, Kolhorn Gré Boerman Ad., Nieuwesluis, Wieringerwaard Mej. N. Wagenaar, Raadhuisstraat 14, Noordscharwoude I D. Smit Jd., Lagendijk 31, Anna Paulowna

Schager Courant | 1932 | | pagina 9