Deaanslag op den ex-Keizer 60.000 Kilometer Landbouw in de Tweede Kamer. GOEDKOOP SPEK. Bij Baars Oosterman Marktberichten. De Zuiderzeewerken en hun toekomst. Plaatselijk Nieuws. J. DE RUIJTER schaIOEN*.1*- FISK Transport-Band. 3 pond SAUCIJZEN voor f 1.«, 3 pond GEHAKT h.o.h. voor f 1.«, PRIMA PEKELRIBBEN, fijne METWORST 45 ct. per pond VET KALFSVLEESCH. T ARWESTROO, WIERINOBRWAAUD In een gecombineerde vergadering van de besturen van de Zijpe en Wierüigerwaard van de Land- en Tuln- bouwbond met het Bureau van Arbeidsrecht, werd be sloten tot het Instellen van een correspondentschap voor 't bureau van arbeidsrecht voor Wieringerwaard en omstreken. Daarvoor werden aangewezen de heeren j. van Dompselaar en J. P. Goosens. Deze heeren zullen op nader per advertentie te be palen datum zitting houden ter bespreking van belas tingzaken, loongeschillen en ziekteverzekeringen. Dinsdagmiddag heeft in de consistoriekamer een ver kiezing plaats gehad van twee notabelen, wegens perio dieke aftreding van de heeren K. Zander en W. Peere boom. Belde heeren werden met op een na algemeene stemmen ais zoodanig gekozen. Tevens werd in eene vergadering van notabelen de heer C. J. Blaauboer, die periodiek moest aftreden als kerkvoogd, met aigemeene stemmen herkozen, terwijl voor den heer A. de Carpen- tier, die gemeend heeft te moeten bedanken, de heer C. Baringhuizen werd gekozen. De heer Carpentier heeft ongeveer 30 jaar deel uitgemaakt van het kerkbestuur. Door de benoeming van den heer Haringhuizen als kerkvoogd, is er een vacature ontstaan voor Notabel. W I F R 1 N G K A Wij vernemen dat de heer Jn. Huijbera alhier zijn boe- renbehuizing met aanbehooren onderhands heeft ver kocht aan den heer P. de Jong Sz. Vanwege de Hollandsche Mij. van Landbouw, afdee- ling Wierlngen, had j.1. Dinsdagavond een lezing plaats ln Hotel Lont. Als spreker trad op de heer Ir. L. de Vries, Rjjksveeteeltconsulent te Alkmaar, met als on derwerp: „Veefokkerij en Veevoeding". Ruim 80 perso nen waren aanwezig. De heer O. J. Bosker opent als waarnemend voorzitter de vergadering, zijn groote voldoening uitende over de groote opkomst, in het bijzonder welkom heetende Ir. de Vries, den heer Heering met zijn cursisten en den 'heer Hovenier, rijksveearts. Hierna verkrijgt Ir. de Vries het woord en begint niet het eerste onderwerp, n.1. Veefokkerij. Men moet met de veefokkeij het doel voor de oogen stellen, n.1. verbetering van de kwaliteit van den veestapel en hiervoor in aanmerking nemen de omstandigheden van ons land. Ons land heeft nu eenmaal een gunstige lig ging voor het houden van melkvee. Hierbij komt nog het klimaat en de grondsoorten, welke men aantreft. Ook de ligging van ons land ten opzichte van' Enge land en Eelgië ls uitermate gunstig. Dit alles heeft ten. gevolge gehad dat de handel in vee sterk ls ontwik keld. Ook wat betreft de vraag naar zuivelproducten enz. Het heeft dan ook zijn nationale en economische voordeelen. Er ls dan ook in stijgende mate op nog meer verbetering van den veestapel toegelegd en met wereldsuces. Thans heeft het den schijnt, dat aan dit alles een eind is gekomen en de bodem-exploitanten hun voordeelen ontnomen schijnen te worden. De we reldhuishouding is een chaos, die eerder vergroot dan verkleint. Echter komt aan iedere crisis een einde. In Noord-Holland ls voor den boer één doel: een beste sterke melkkoe, met als elsch: 1. In natura veel melk met groot vetgehalte, ten 2e. dat de koe met weinig voedsel in zijn eigen onderhoud kan volstaan. De koe moet zoo veel mogelijk eigengeteelde voedings middelen hebben en geen handels%'oermlddelen. Iedere veefokker moet zich verbetering ten doel Itellen en maatregelen treffen op geregelde tijden het vetgehalte bepalen, dit zelf te doen. Verder zooveel mo gelijk te noteeren de afstmmeingen van het fokvee Dit alles kan mogelijk gemaakt worden. Reeds is ft een melkcontrole, die het vetgehalte controleert. Hitjaan moet ook verbonden worden een voedêrcon- trote; om te kunnen constateeren, wat een koe noodlg heeft gehad om tot het bereiken van groot vetgehalte ie komen. Dit alles kan een fokker bereiken, door zelf aanteekeningen te houden, een stamboek aanlggen, enz. Hierop gaat spreker uitvoerig in en noemt eenige voorbeelden van menschen, die dit gedaan hebben. Daar voor het andere onderwerp: Veevoeding, de tijd te kort ls, geeft spreker nog een korte uiteenzetting ove het wellicht verplichte lidmaatschap voor Stieren keuring, voorgesteld door den Inspecteur van het N.R.S. Na nog eenige vragen te hebben beantwoord, beëindigt spreker zijn rede. De heer Bosker dankt de vergade ring voor de opkomst en sluit hierna. OUDE 'NIEDORP Het aantal bU de werkverschaffing geplaatste werk- loozen in deze gemeente bedraagt naar den toestand van Maandag j.L 41. De raad deze gemeente zal op Maandag 19 Dec. a*. des namiddags ten 2 ure ln openbare vergadering bij eenkomen. Z IJ P E ST.-MAARTENS VLOTBRUG. J.1. Zaterdag en Zondag hield ,.Nut en Genoegen" hare feestelijke bijeenkomsten ln 't lokaal van den heer A. Homan. De eerste avond was bestemd voor de leden Welke dan ook in flink aantal aanwezig waren. De dames en heeren die Iets ten beste gaven, brach ten al spoedig de goede stemminger in, en hadden veel i succes met hun voordrachten, zang en tooneelstukjes. De tweede avond was het bezoek geringer, wat wel te wijten was aan de uitvoeringen enz. in de omrin gende plaatsen. Hetzelfde programma als den vorigen avond werd ook thans ten tooneele gebracht en de spelenden hadden ook nu na ieder nummer een harte lijk applaus ln ontvangst te nemen. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Dec. Aangevoerd: 3200 Kg. aardappelen: Duo f 0.70, 43000 Kg. roode kool f 1.10—3.80. II f 1—2.90, 35000 Kg. gele kool f 0.70—2.80. 8000 Kg. D. witte f 0.70—1.20. 6100 st. bloemkool Reus f 6—9.70. II f 3—4, 18000 Kg. uien: gele f 3.601.60, drielingen f 4.201.60, 1000 Kg. peen f 1.70. WARMENHUIZEN, 13 Dec. Aangevoerd: 10600 Kg. roode kool le kw. f 2.70—3.80. 2e kw. f 1.80—3.20. 5C00 Kg. gele kool le kw. f 2.40- 2.00, 539 stuks bloemkool i 7.20—8.10, 500 Kg. bieten I 0.70, 1050 Kg. uien f 4.10, drielingen f 3.80. NOORDSCHARWOUDE, 13 Dec. Aangevoerd: 85000 Kg. aardappelen: schotsche mui len f 0.60—1.50. r. duken t 0.40. 5S00 Kg. uien f 3.30- «0, drielingen f 4—430, grove f 3.10—3.80. 450 Kg. kro- ten f 0.80. 62000 Kg. roode kool f 2.30—3.90," 15400 Kg. D. Jtte kool f 0.60—1.10, 19600 Kg. gele kool f 1.50—2.80, M stuks bloemkool f 5.90—7. PURMEREND. 13 Dec. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en Prijzen als volgt: Kaas. 18 stapels fabriekskaas t 23.50, 4 st. boerenkaas 1-7 per 50 Kg. In totaal 22 stapels, wegende 33000 Kg. Wandel stug. 1376 Kg. boter f 1.40—1.60 per Kg. Vee. 555 stuks runderen, w.o. 385 vette 58—64 cent per W3., 122 melk- en geldekoeien f 80—220, 48 stieren. Han del runderen stug. 22 paarden f 60—130, handel matig; 65 vette kalveren 70—90 cent; handel matig; 173 nuch tere kalveren slacht f 6-17. fok f 14-16, handel matig; «"w vette varkens, voor de slacht 26—29 ct. per Kg., han- ei matig; 29 magere varkens f 6—12, handel stug; 258 rtfen f 5~9> handel stug; 1354 schapen 1 8—18, handel Pi^l bokken: kipeleren f 4.50-5.50; eendeleren f 3 35 epKinkena 60—75 cent: 235 ganzen f 3—3.25, 273 kal lenen 70-80 cent per Kg., 53 zwanen f 2.75—3. 2885 stuks kipeieren a f 4.305.30, 175 st. leren b f 3.404.10, 689 stuks eendeieren a 1 3.50. Ingrijpende veranderingen zullen voor een econo- mlschen grondslag noodig zijn, in de orga nisatie van de uitvoering. GEEN DIJK AAN DEN N.O.-POLDER IN 1933 TE LEGGEN. De minister van Waterstaat, Mr. Reijmer wijst er in de memorie van Antwoord op het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Zuiderzee- londs voor 1933 der Tweede lvamer op, dat de regeo- ring niet heeft getoond op zichzelf voorkeur te heb ben voor een stopzetting der Zuiderzeewerken, doch het liefst de inpolderingswerken zou voortzetten. Ge biedsuitbreiding zal velen een bestaansmogelijkheid bieden. De kosten. Over het algemeen zijn de uitgaven voor de Zui derzeewerken liooger geweest dan de ramingen. Ver schillende redenen zijn daarvoor opgegeven, elk voor zich voldoende om de overschrijding te verklaren, in het algemeen mag men haar toeschrijven aan het goheel nieuwe van het werk. Ingrijpende veranderingen. Vast staat, aldus de minister, dat in de organisatie van de uitvoering ingrijpende veranderingen zullen moeten geschieden, teneinde de inpoldering meer dan tot dusverre op een economischen en zooveel moge lijk commercieelen grondslag te vestigen. Ofschoon er tusschen de oeide in den Wieringer- meerpolder werkzaam zijnde diensten een goede sa menwerking bestaat, komt het doelmatig voor, dat de leiding van de nieuwe inpoldering gecentraliseerd wordt. Op deze wijze handelend, zullen voortdurend bij de beoordeeling en het verrichten van elke han deling de lasten en baten tegenover elkaar gesteld moeten kunnen worden. Geen polderdijk in 1933. Voor de bodoelde veranderingen en de voorberei ding daartoe zal tijd noodig zijn. Dit zal als reden moeten gelden om in 't komende jaar 193 niet met het aanleggen van den dijk voor den N.O.-p older te beginnen. Wel zullen in het aanstaande jaar eenige wer ken worden uitgevoerd, zooals het maken van de met het oog op de inpoldering noodzakelijke voorzie ningen in de afwatering van de omliggende landstre ken, alsmede van een loswal te Lemmer en den aan leg van een haven te Urk. Grondwinning. De bedijking zal een oppervlakte omvatten van 44.000 H.A. Na aftrek van de benoodigde gronden voor openbare doeleinden, enz., benoodigd, zal er 39.000 H.A. cultuurland resteeren. De financleele zijde. De kosten van de werken voor de afsluiting van de Zuiderzee hebben in totaal bedragen van 1926 tot 1931 129.597.412 gld. Hierbij mag men nog pl.m. 2 millioen tellen voor later gedane uitgaven, waarop eerst niet gerekend was. Daarnevens zegt de minister, dat het niet aan nemelijk is gebleken dat een zoo spoedig mogelijke voortgang met de inpolderingen in het IJsselmeer in eenig opzicht bevorderlijk zou zijn voor het weer standsvermogen van den Afsluitdijk. Het IJsselmeer-peil. Naar aanleiding van den aandrang van vele leden om het peil van het IJsselmeer zoo spoedig mogelijk op 0.40 M. N.A.P. te brengen, deelt de minister mede, dat hij evenzeer overtuigd is van het groote voordeel voor de afwatering, dat de omliggende ge bieden deelachtig zullen worden bij verlaging van het voorloopig wettelijk op 0.13 N.A.P. vastgestelde peil van het IJsselmeer tot 0.40 M. N.A.P. en bij gevolg ook van de wenschelijkheid om hiertoe zoo spoedig mogelijk te geraken. De Wieringermeer. Sprekende over de Wieringermeer zelve, zeide c.e minister o.m.: Voor het nemen van een loyale proef op het gebied van Staatsexploitatie wordt, in overeenstemming met de zienswijze van den Zuiderzeeraad, een oppervlak van 3000 H.A. voldoende geacht. Het maakt nog een punt van overweging uit op welke wijze een soort Staatsbedrijf dient te wordeij georganiseerd. Het interdepartementale onderzoek omtrent de te treffen maatregelen op publiekrechtelijk gebied in de Wieringermeer is nog niet afgeloopen. Verdere overwegingen. Intusschen overweegt de minister op welke wijze hij aan verschillende bezwaren wier beteekenis hij niet onderschat, kan tegemoetkomen. Verschillende plannen tot het scheppen van nieuwe of gewijzigde middelen van bestaan voor belanghebbenden zijn in onderzoek. De meening dat de Urkers niet onder de Zuiderzeesteunwet zouden vallen moet op een misver stand berusten. COOP. CENTR. EIERVETT .ING PURMEREND. Aangevoerd 21000 stuks eendeleren f 3.754.05, 43000 stuks: 70—80 Kg. f 6.20, 6^—66 Kg. f 5.50—8, 63-84 Kg. f 5.40—5.50, 60-82 Kg. f 5.10-5.60, 58—59 Kg. f 4.70-5, 56—57 Kg. f 4.40—4.80, 53—55 Kg. f 4—4.70, 50—52 Kg. t 3,70—4,20, 41—49 Kg. f 3,10—330, AMSTERDAM. 13 Dec. Zeeuwsche bonten f 130—1.90. ld. bl. f 130—1.90, ld. bl. eigenheimers f 11.20, ld. Eigenheimers f 11.20, ld. bl. eigenh. poters f 1, ld. bl. poters f 11.10, ld. bonte poters f 11.10, ld. Bevelanders f 11.10, IJpolder eigen heimers f 11.10, ld. Bravo's f 1.502, ld. bl. eigenh. f 1—1.10, ld. eigenh. poters f 0.75—1. ld. Bevel, f 1—1.10, Andijker f 1.201.40. Noordholl. eigenh. f 11.10, ld. bl. eigenh. t 11.10. Hlllegommer zanda&rdappelen f 1.75 2. Drentsche eigenh. f 1.752, Flakkeesohe eigenhei mers f 11.20, id. bl. eigenh. f 11.20, Spulsche eigenh. f 1—130, L bl. eigenh. f 1—130 per 70 Kg. Tien kinderen door het ijs gezakt. Vüf kinderen verdronken. C o b 1 e n z, 13 Dec. (V.D.) Te Senheim aan den Moezel zijn tien kinderen door het Ijs gezakt. Toege- snelden gelukte het vijf der kinderen levend uit het water te redden. De andere vijf, 4 meisjes en een Jon gen, werden later dood opgehaald. Nog zes kinderen verdronken. Vtff uit één gezin. Wolff meldt uit Frankenthal (Palts), 13 Dec. He denmiddag is ln de nabijheid van.Roxheim een ontzet tend ongeluk gebeurd. Als gevolg van de vorst der laatste dagen had zich op de rivier waaraan Roxheim Is gelegen, een dunne ijskorst gevormd, waarop een aantal kinderen aan het spelen was. Plotseling scheurde het ijsdek, met het gevolg dat alle kinderen ln het water terecht kwamen en zes hunner op jamerlijke wijze verdronken. Vijf der slachtoffers waren kinderen uit één gezin. Een hunner, een meisje van vijftien jaar, was er in geslaagd den oever te bereiken. Toen het meisje echter trachtte de drenkelingen te redden, werd het door een hunner weer ln het water getrokken, zoodat het eveneens verdronk. Treinontsporing te Rotterdam. Vertraging in den treinenloop. ROTTERDAM, It »ec. Op het viaduct van den electrischen spoorweg Rot terdamDen Haag aan de Vijverhofstraat te Rotter dam is hedenmiddag een deel van een rangeertrein ont spoord. waardoor het treinverkeer Den Haag—Rotter dam v.v. anderhalf uur vertraging heeft ondervonden. Het rangeerend deel bestond uit twee wagens. Bij het overbrengen der wagons van de eene op de andere rails is plotseling de wissel overgelegd, zoodat het voorste deel het linkerspoor volgde en de laatste track van den tweeden wagen het rechterspoor bleef volgen. Zoodoen de kwam dus de wagon dwars over het viaduct te lig gen. Aanvankelijk bemerkte de bestuurder niets van het ongeval, doch doordat het rem werk brak, werden de wielen plotseling geblokkeerd. De trein kwam toen op meter afstand van den wissel tot stilstand. Hierdoor is het ongeluk goed afgeloopen. De stoptreinen Den HaagRotterdam en RotterdamDen Haag had den als begin- en eindpunt halte Bergweg. De sneltreinen RotterdamDen Haag v.v. zal vanaf het station D.P. vertrekken. Om half vijf ln den voor avond had men de zaken weer in orde gebracht. TWEE KERKEN BEROOFD. Een vrij groot bedrag te Wezep gestolen- Gisteren kwam men tot de ontdekking, dat onge- noode gasten een bezoek hadden gebracht aan de kerkgebouwen der Ned. Herv. en der Gereformeerde kerk te Wezep. Zij hebben hierbij een brandkast opengebroken en hieruit een vrij groot bedrag aan geld ontvreemd. Er zijn afdrukken gevonden van voetspoeren en af drukken van een beitel op de deurkozijnen. Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente bevindt zich op een afstand van ca. 40 meter van de woning van den gemeente-veldwachter. Groote opschudding over de gansche wereld. Het rustige dorp Doorn opnieuw het middelpunt der belangstelling van de hoofdsteden uit alle omlig gende landen. DE INDRINGER INMIDDELS OVER DE GRENS GEZET. In ons nummer van gister maakten we reeds mel ding van het feit dat een manspersoon zich Maandag toegang had verschaft tot .Huize Doorn" te Doorn, waar de ex-keizer van Duitschland reeds seinds ver scheidene iaren wont. Het nieuws ging in snel tempo over de gansche wereld Hoeveel beweging het gerucht heeft veroorzaakt moge blijken uit het feit. dat een der hotels van Doorn den geheelen nacht door is opgebeld uit alle hoofd steden der omliggende landen om inlichtingeu, Lon den, Brussel. Berlijn, ja zelfs Stockholm smeekten om nieuws aangaande den aanslag op den ex-kcizor en reeds midden in den nacht waren op het eerste gerucht journalisten naar het stille Utrechtsche dorr gereisd om aanvullingen te vinden voor het eerste bericht. Inmiddels is de man, die in verzekerde bewaring was gesteld. Maandagnacht bij Zevenaar over de grens gezet en op verzoek aldaar aan de Duitsche autoriteiten overgeleverd. Na zijn uitlevering aan de Duitsche autoriteiten kon zijn identiteit definitief worden vastgesteld. Het bleek te zijn zekere Heinrich Fucker, wonende te Neuss. Nadere bijzonderheden omtrent den man. V.D. verneemt uit Dusseldorf, 13 Dec. Heinrich Fuecker, die hedenmorgen vroeg door de Ncderland- sche autoriteiten is uitgeleverd, is opgesloten in de gevangenis van het grenscommissariaat te Emmerich. Fuecker is 33 jaar oud. ongehuwd en de zoon van eerzame ouders. In zijn jongensjaren was hij hulp beambte bij de Duitsche spoorwegen. Wegens het stelen van spoorwegmateriaal op het traject tusschen Keulen en Neuss werd hij veroordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. Eenige maanden geleden, toen hij ruim de helft van zijn straftijd had geboet, werd hij voorwaradelijk in vrijheid gesteld. Voor zijn laatste veroordeeling heeft hij anderhalf jaar in het krank zinnigengesticht Duelken doorgebracht, waar hij ter observatie was. Bij arrestaties is hij herhaaldelijk ontsnapt, hij was altijd zwaar gewapend. Ten onrechte, zoo vervolgde de minister, wordt de Varkenswet verguisd. Met een keur van cijfers il lustreerde hij een en ander. Een gevaarlijk misdadiger Nader wordt nog uit Emmerik gemeld: Uit het eerste verhoor, dat de politie- en grens- autoriteiten te Emmerik Fueker hebben afgenomen: is gebleken, dat men hier met een gevaarlijk misda diger te doen heeft Ook bij dit verhoor simuleerde hij aanvankelijk zwakzinnigheid, maar, nadat men hem zijn lange lijst veroordeelingen had voorgehou den, veranderde hij van houding. Men heeft den in druk gekregen, dat hij inderdaad een aanslag op het leven van den ex-keizer in den zin had. Fuecker zal ter beschikking worden gesteld van de justitie te Duesseldorf. Woensdagmorgen zal hem het eerste gerechtelijk verhoor worden afgenomen door een specialen ambtenaar van het parket te Duessel dorf. MINISTER VERSCHUUR VERDEDIGT HET STANDPUNT VAN DE REGEERENG. Verdere steunmaatregelen. In de Tweede Kamer is gister, bij de behandeling van Economische Zaken en Arbeid, de steunverleening aan den landbouw besproken. Nadat de heer Kersten zijn ontevredenheid over de Tarwewet had betuigd, de communist Wijnkoop zelde een streven naar productiebeperking te constateeren, die naar den ondergang van de „kleine en middelboeren" leidde en tenslotte de heer Duys zich een oogen blik op het „glibberige pad der vette varkens had begeven", zooals hij het zelf noemde, en waarbij hij tot voorzich tigheid bij de uitvoering van de Varkenswet vermaand na deze drie sprekers dan kwam de minister aan het woott*. Vier uur zou ik noodig hebben om alle sprekers over den landbouw volledig te antwoorden, vertelde minister Verschuur, die zich daarom genoodzaakt zag zich tot het voornaamste te beperken. Allereerst besprak hij de vele verzoeken om den steun aan tarwe, bieten, vlas enz. te verhoogen. Hij stelde daarbij voorop, dat de re geering het verband met de toekomstmogelijkheden van land- en tuinbouw niet mag loslaten en dat zij, waar de steun als credietregellng ls verleend, aan dat credlet wil vasthouden. De regeling voor de tarwe heeft ook invloed op het lot der landarbeiders en de regeering is bereid ook bij de bleten- en zuivelsteun voorwaarden te stellen, waardoor die steun ook den arbeiders ten goede komt. De regeering kan zich wel een beeld van de toekomst vormen, doch die toekomst- niet voorspellen. TOONEEL Naar wij vernemen komen „De Vereenigde Schouw spelers" onder directie van Plerre J. Mola op lsten Kerstdag in het Noordhollandsch Koffiehuis. Gegeven zal worden „Polly, 't meisje met een verleden". Waar wij hier herhaalde malen van het goede spel der Vereenigde Sohouwspelers hebben mogen genieten, vertrouwen wij, dat genoemd blijspel, dat overal met buitengewoon succes is opgevoerd, veel bezoekers zal trekken. CHRISTELIJKE VROUWENBOND. Gisteravond is op een in lokaal Bethel gehouden bij- oenkomst een Christelijke Vrouwenclub opgericht met 13 leden. Het bestuur werd als volgt samengesteld. Mevr. de Nooij, presidente, Mevr. Hoogsohagen, vice-pre- sldente. Mevr. Klik secretaresse. Mevr. Wismeijer, pen- ningmeesteresse, Mevr. v. d. Pruik, algemeen plaatsver vangster. De bijeenkomsten zullen Dinsdagsavonds wor den gehouden. Zoolang de voorraad strekt 5 pond dik vet gerookt Spek f 1.25. Metworst 25 ct. per pond Bloedworst 30 ct. per pond Leverworst 20 ct. per pond en nog veel meer, loopt een Wij leveren U uit groote voorraad, tegen ZEER LAGEN PRIJS. GARAGE J. JANSEN, Sohagen. Telef. 105. krjjgt men Steeds voorradig: prima Beleefd aanbevelend. ROOKWORST Dirk Raat, Schagen. Schager Roosjes. Te koop: 2 paar zoo goed als nieuwe Schoonrijders-Schaatsen, maat 27 en 29, bij J. DAALDER, Mo lenvaart 231, Anna Paulowna. Kinderwagen te koop, nieuw model, zoo goed als nieuw. Meerweg 63, Breezand. TE KOOP: uit de schuur, 200 zak Aardappelen fC.80 per zak, op proef, en SOOO B o e r e n k o o 1 e n, bij jn. STAMMES, Kneesweg, Anna Paulowna. TE KOOP: 2 stuiten Paardenmest, bij K. SWIER, Haringhuizen. Terstond gevraagd: nette Dienstbode, v. d. of d. en n., bij S. ZOMERDIJK, Kruidenier, Den Oever, Wieringen. Gevraagd: een flinke Hulp in Huishouding, waarvan de vrouw ziek is. Adres: C. KUIPER, Rijtuigen, Anna Paulowna. Verloren, Dinsdagavond, gaande van Schagen naar 't Zand: Een Cape. Gelieve terug te bezorgen bij J. A. DE ROOIJ. Laagzijde, Schagen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3