NIEUWJAARSGROETEN a 50 cent. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Raad Oude Niedorp. De Langendijker Groentenveilingen. Woensdag 21 December 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9197 VOOR DEN POLITIERECHTER. OPEXB. ZITTING VAN MAANDAG 19 DECEMBER. EEN CLIëNT, DIE ZORGT DAT ER WERK AAN DEN WINKEL BLIJFT. Zonder twijfel heeft de slagersknecht Jan B. uit Oud karspel er slag van den politierechter en diens mede werkers geruimen tijd aangenaam bezig te houden. Het was nu al voor de derde of vierde maal. dat zijn popu laire naam op de strafrol prijkte, naar aanleiding van een irrigulariteit, in dienst van slager J. Wink te Dirkshorn, voorgevallen in Mei 1932. Het is natuurlijk de bedoeling, de overtuiging te krijgen, dat bij Jan de oplegging van een voorw. straf niet zal blijken, boter aan de galg te zijn gesmeerd. Het aantal mislukkingen is al groot genoeg, dus is het verstandig om met de toepassing van deze faciliteit, niet over één nacht ijs te wandelen. De adspirant-reclassant, die de vorige maal bericht van verhindering met opgaaf van plausibele redenen had ingezonden, was echter ook heden niet aanwezig. Wel had hij een onbenullig briefje aan den heer Wig- gers gezonden. De maat was echter nu vol en vorderde de Officier, mede in verband met weinige medewer- king, 5 maanden gev. onvoorwaardelijk. Uitspraak conform. EEN CHRYSANTENDIEF UIT LJMMEN. STELEN VOOR KERMISGELD. De 21-jarige Petrus Adr. A. te Limmen had zich In September aldaar aan een zeer afkeurenswaardige diefstal schuldig gemaakt en tot tweemaal toe zich aan te velde staande bloeiende chrysanten, eigendom van den bloemenhandelaar A. Nuijen, zijn ex-patroon nota bene, vergrepen. Welke gestolen bloemen door hem waren uitgevent, met het gezicht van een eerlijken bloemenkoopman, met de bedoeling, wat kermisgeld bijeen te schrapen. Schandelijk feit voor een minder waardig doel. Niettemin wilde de heer Wiggers hem zijn reclasseeringskans niet geheel onthouden en wel mede werken, doch bij verdachte was niet aanwezig het vereischte schuldgevoel, dus werd het een moeilijke zaak De Officier had, hoewel de heer Nuijen schadeloos was gesteld, de zaak niet willen deponeeren en vor derde alsnu f 25 boete of 25 dagen. Vonnis 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 jaar^ proeftijd, benevens f 20 boete of 20 dagen, 'n Pen op den neus van verdachte, noemde de Politierechter dit vonnis. EEN EXTRA LOSLIPPIGE DAME. De niet persoonlijk compareerende mej. Aafje S. te Westwoud, had haar dorpsgenoot P. v. d. Hof, op 18 Augustus, toen hij haar verzocht zijn zoontje niet te mishandelen, onthaald op ver van fraaie scheld woorden en dit feit nog wat aangedikt door ook zekere mej. Zwaan, op minder eervolle wijze in het debat te betrekken. Derhalve werd haar heden ten laste gelegd, tweemaal gepleegde beleediging en de vrouw veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. HET MODERNE KLEINE MISDRIJF. De 22-jarige boerenknecht Wilh. N. W. te Akersloot itondterecht wegens diefstal van een rijwielplaatje, ge leegd op 9 September aldaar en eigendom van den »tuige J. H. Swart, veehouder en koorzanger. Aarze lt en stotterend trachtte verdachte den ernst van strafbare daad wat te verdoezelen, met de veront schuldiging, dat hij zelf ook al eens zoo'n plaatje op 'dergelijke wijze was kwljtgeraakt, maar het is duide lijk, dat het succes minimum was. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. EEN KONIJN EEN ACHTERPOOT STUK GESLA GEN. 'N DUUR BOUTJE. De 20-jarige bewoner van den polder Heerhugo- waard, Cornelis Adrianus B. zou op 13 Sept. een ko nijn, dat in zijn tuin liep, op zoodanige wijze met een stok hebben afgerost, dat een der achterpooten werd gebroken De heer B., deswege terecht staande en gehoerd, verklaarde, dat hij veel last had van klein vee in zijn tuin en hij het konijn met een „stukje hout" had gegooid, niet om het dier zoodanig te mishandelen, maar om het te verjagen. Hij zag niet dat het beest geraakt was, maar het later hoorde gieren. Volgens omschrijving van mej. de Boer, eigenares van het beschadigde konijn, groeide het „eindje hout" wonderdadig aan tot een lat van anderhalve meter, waarmede niet gegooid maar geslagen werd. Het konijn schreeuwde vreeselijk, bloedde, had een vernield poot je, 3 gebroken ribben, alsmede een gewonde kop en oor! Mej. de Boer verzocht 4 gulden schadevergoeding voor het verwonde konijn, wat verdachte veel te hoog vond. Hij ging niet hooger dan 'n daalder. De sohade-eisch kon echter niet behandeld worden, omdat mej. de Boer geen machtiging had van haar echtgenoot en moeder de vrouw in de rechtzaal heel wat minder heeft te zeggen, dan in haar woonkamer. Tot besluit kwam zelfs nog een situatieschets voor den dag. Jammer, dat Polygoon, Haarlem, niet in de buurt was. Eisch f 35 boete of 35 dagen. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen. Maar steeds achteruitgang. De middenstand in Tt gedrang als gevolg van tuinbouwcrisis. Noorzakelijkheid van actie voor meer steun. Aardappels, groote aanvoeren, buitengewoon slechte prijzen. Roode kool loopt weer in prijs achteruit. Hetzelfde verschijnsel bij gele. Deensche witte deels onverkoopbaar, deels zeer lage prijzen. Bloemkool minder aanvoer, lager prijzen. Uien neiging tot dalende prijzen; geen opgewekte stemming. Peen lusteloos, lage prijzen. Idem bieten, deels onverkoopbaar. Weldra is het Jaar weer ten einde, en het kan nu reeds worden gezegd, dat de uitkomsten nog wel slech ter zullen zijn dan die van het vorige jaar. Hoe de tuinders deze moeilijke tijden doorworstelen, zal onge twijfeld alleen het geheim zijn van die tuinders zelf, waot zij, die nog over een vast of vrij vast inkomen kunnen beschikken, en die dus weten, wat ze te ver teren hebben, zullen voor een raadsel staan, als men ziet, dat er toch nog weinig tuinbouwbedrijven worden opgeheven. Telkens maar weer verliezen lijden en dat een streek, waar het grootste deel der tuinbouwers behoort tot de klasse van menschen, die weinig of EEN HEER MET SLOOPERSCAPACITEITEN. De niet versohenen heer Lourens BI., die nogal ruw schijnt te zijn aangelegd, had zich in den naoht van 18 op 19 September te Wieringerwaard ter gelegenheid van een door den officier zoo hoog vereerde boerenker missen. de deur van het door den heer H. v. d. Woude geexploiteerde café ingetrapt. De sluitingstijd van 3 uur was hem blijkbaar nog niet voldoende, hij wilde nog méér profiteeren. althans hij nam geen genoeg met het feit. dat de caféhouder de kast om 2 uur dicht deed Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform. EEN MINNARES VAN VERZAMELEN. THANS ECHTGENOOTE VAN ZEKEREN HEER A Mej. Wilhelmina Fred. de H.. wonende te Bergen, nu te Hilversum, had in Augustus j.1. de vrijheid genomen, zich wederrechtelijk ten nadeele van den heer B. Strib- be, onderwijzer aldaar, toe te eigenen een blauw heeren costuum, twee petroleumstellen, 'n suikerbus, 'n eier snijder en nog 'n paar andere busjes. De kleptomanische dame. heute eingeladen ter zitting, was niet versche nen. doch had buitengerechtelijk volledig bekend. De heer A., destijds haar aanstaande echtgenoot, had haar tot deze oneerlijkheden geanimeerd. Eisch f 35 boete of 35 dagen. Vonnis conform eisch. We vermeenen opgemerkt te hebben, dat de heer Strub- be inmiddels weer in 't bezit is gesteld van zijn huishou delijke spulletjes, doch met zekerheid kunnen wij. dit feit niet mededeelen. *N PAAR WERKENDE LEDEN VAN DE GROOTEBROEKER KNOKPLOEG. De heeren gebr. Simon en Cornelis M.. wonende te Grootebroek, hadden zich te vernnwoorden ter zake ge zamenlijke mishandeling van een tweetal andere heeren F. Weening en Jac. de Zwart, half broeders, die door hen werden onthaald op slagen en stompen op hoofd, kin en rug. De herrie was ontstaan onder het dansen en een der bekoorlijke danseuses, de kleine, maar bijzon der aantrekkelijke Reine du Bal. de 17-jarige Johanna Laan, bracht de reeds opgewonden gemoederen in niet geringe beroering. Het tafereel van strijd en vermaak was het café van den heer Jan Koster te Lutjebroek. Bedoelde jongedame had voorheen amoureuze connec ties gehad met bedoelde Corn. M., de jongste der ver dachten. die niet kon verknoerzen dat Johanna thans den heer Weening met haar gunsten bedacht. De officier vergeleek het gebeurde met de hertenkamp In den bronstijd, waarbij de heeren herten op elkander lossstormen om hun uitverkorene te veroveren Gevorderd werd voorts tegen ieder der deelnemers f 20 dagen boete of 25 dagen. Uitspraak ieder f 20 boete of 20 dagen. De gebroeders verklaarden content te zijn. DE VERONTWAARDIGDE GRASPACHTER SPEELDE ..SCHOPPEN BOER" OP. De 46-jarige heer Jb. v. d. O. veeaccoucheur te Scha- gen. had een perceeltje grasgewas gepacht van de ge meente. wat tevens gedeeltelijk voetbalterrein was. Hij ontstak echter op 10 Aug. in hevige woede, toen zekero C. Raven machinaal het grasgewas afmaaide van het voetbal terrein, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Hij ver loor toen zijn kalmte en diende den heer Raven eenlge opstoppers toe. De heer v. d. O. stond thans terecht, betuigde zijn spijt over het gebeurde en werd veroordeeld tot slechts f 10 boete of 10 dagen, dank zij zijn loyale houding. ONGERECHTIGDE NACHTELIJKE PERENPLUKKERS. In den nacht van 30 Augustus j.1. kreeg de heer A Gaasterland. ingenieur te Helder, bezoek van de hee ren Gebrand P. en de 18-jarige visscher Corn. Sim. de W., die zich de vrijpostigheid veroorloofden eenige wei beladen in den tuin staande parenboomen te plunderen. geen onbezwaarde eigendommen bezitten, heusch men moet er zich over verwonderen, dat de meesten, of bijna allen, het hoofd nog boven water weten te hou den. Bewondering moet men hebben voor de huis vrouwen, die onder dergelijke moeilijke omstandigheden het roer nog recht weten te houden. Toch zijn er vanzelf al heel wat schulden gemaakt en men heeft zich dan ook niet te verwonderen, dat de Middenstanders steen en been beginnen te klagen over den nood, waarin zij van lieverlede zijn komen te verkeeren door het cre- dlet, dat zij aan hun klanten hebben verleend. De en quête, welke in enkele plaatsen van West-Friesland is gehouden, om een globaal overzicht te krijgen van wat zij reeds als gevolg van die credietverleening te goed zijn, heeft sterk sprekende feiten aan den dag gebrc t en men kan het zich indenken, dat de win keliers en neringdoenden niet op dien weg kunnen doorgaan en alarm beginnen te roepen door bij de regeering op steun aan te dringen. Het zal wel moei lijk zijn, om een steunregeling voor die categorie van zakenmenschen in het leven te roepen en eigenlijk zou dit ook niet noodig zijn, als de klanten, dat zijn de boeren en tuinders met hun arbeiders afdoende waren geholpen. De regeering zorge slechts, dat deze een bescheiden inkomen hebben en de middenstand is ook van een bestaan, al zij het dan ook sober, verzekerd. Het middel echter, om de bewerkers van den bodem een inkomen te verschaffen, is een aanhoudende zorg der regeering, doch die zorg wordt bezorgdheid nu de handelsbelemmeringen het vrije ruilverkeer in den weg blijven staan en daarmee ook de terugkeerende wel vaart. De tuinbouwvereenlgingen zijn echter van oor deel, dat de regeering te weinig doet en ze zijn er niet van overtuigd, dat onze regeering hier uit onmacht handelt, doch dat er veel onwil in het spel is, al zal die dan ook niet opzettelijk zijn. Ten einde de regeering van zijn inzicht te doen blijken, zal de Neutrale Bond De heer Gaasterland was destijds afwezig en constateer de bij zijn thuiskomst het geleden verlies, waaraan hij langzamerhand gewend raakte- De jongelieden moesten heden ter zake deze diefstal terecht staan. Alleen de W. was verschenen om als ko gelvanger te fungeeren. Eisch wegens het ontzettend ergerlijke feit ieder f 35 boete of 35 dagen, benevens onder toezichtstelling der regeering. Uitspraak ieder f 30 boete of 30 dagen en 1 jaar onder toezicht gesteld. Op deze wijze hoopte de politierechter aan de systematische berooving een eind te maken. EEN NIET VOOR PUBLICITEIT GESCHIKTE De 38-jarige Mej. Jantje Zwaan, eohtgenoote van den heer C. F. Krul. werd op 18 Augustus in de plaats ha- rer inwoning, Opperdoes, door haar dorpsgenoot©, Mijnsje R., huisvr. M. R., op een dergelijke manier toe gesproken, dat zij niet beter wist te doen deun bij den burgemeester een klacht in te dienen wegens beleedi ging. De desbetreffende dame werd heden bij verstek veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Zij mag In 't vervolg wel wat meer acht op haar beweeglijke tong geven. EEN GETREITERDE OOSTERBLOKKENAAR. De niet verschenen Lourens S. te Blokker had op 0 September vermoedelijk om zijn dorpsgenoot G. Dekker te plagen, het hoofdstel van diens pas uitgespannen paard in een regenbak geworpen, welk feit hem werd aangerekend als diefstal. Verdachte, niet verschenen, een alcoholist met een ongunstig verleden, stond op 5 December terecht ter zake beleediging van dezen groen- tenhandelaar G. Dekker en werd heden veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. Vergadering van den Raad op Maandag 19 Decem ber 1932, des namiddags 2 uur, ten raadhuize. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jzn., C. de Boer, D. Kriller, W. Kolkman, W. Slijkerman, J. Waiboer en J. van Zoonen. De notulen der openbare vergadering van 2 Decem ber j.1. worden onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit om Burgemeester en Wethouders le machtigen de nog onverpachte perceelen bouwland 'nos. 1, 2, 4 t.m. 6. 23 en 311 tot 23 December 1933 on dershands te verpachten deelt de Voorzitter mede, dat dit besluit gewijzigd dient te worden, omdat per ceel 31 reeds was verhuurd. Conform dit voorstel wordt besloten. Ingekomen stukken. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. Kantschrijven van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, d.d. 16 November j.1., No. 50, ten geleide van de goedgekeurde suppletoire begrooting van den gewonen dienst 1932 (Suppl begrooting No. 1); van de goedgekeurde suppletoire begrooting van den Kapitaaldienst 1932 (Suppl. begrooting No. 1 K.D en van de goedgekeurde suppletoire begrooting van den gewonen dienst 1932 (suppl. begrooting No. II). Wordt voor notificatie aangenomen. b. Bericht van C. Witsmeer. d.d. 15 December 1.1., dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie van Toezicht op de Protestantsche Armvoogdij aanneemt. Wordt voor notificatie aangenomen. van Boeren, Land- en Tuinbouwers nogmaals een groo te protestvergadering houden, die niet louter een pro test moge zijn, doch waar ook de middelen zullen worden aangegeven, die kunnen dienen, om den tuin bouw uit zijn diepen nood te redden. Helaas, de om standigheden zijn nog van dien aard, dat het gewenscht en noodzakelijk is, de armoede van de tuinders naar buiten uit te dragen, ten einde te demonstreeren het onvoldoende In de maatregelen, die tot nu toe zijn genomen. Inderdaad, de tuinders kunnen niet wach ten, geen dag en geen nacht. Was er door de vorst een kleine opleving op de groentenmarkt te constateeren, deze is al weer ver dwenen. Buitengewoon slecht was het ook deze week weer met den prijs der aardappelen, die in groote hoe veelheden werden aangevoerd, bijna alle Schotsche mui zen, pootaardappels, die geen afzet hebben kunnen vinden in het buitenland. Zij brengen prijzen op, nog lager dan veevoer: f 0.300.60 per 100 K.G. Het meeste zal ook wel als veevoer bestemd zijn. Voor blauwe aardappelen werd f 0.50 tot f 1 betaald, voor Eigen heimers f 1:30. Duken brachten f 0.400.70 op. Onge veer 50 spoorwagens werden aangevoerd. In het begin der week werd voor de mooiste middel bare en kleine roode kool nog tot ruim f 4 betaald. De ingevallen vorst werkte stimuleerend. Voor zwaardere werd toen f 1.802.50 betaald en doorschot bracht voor het kleine en middelbare goed f 23 op, voor het grootere f 1.20—1.70, welke prijzen ook golden voor meer afwijkende kwaliteit. Jammer genoeg liepen deze prijzen in den loop van de week terug, eiken dag zak ten ze iets in, alleen Vrijdag werd aan de Broeker veiling nog ongeveer f 4 besteed. Op het laatst der week werd nog doorschot verkocht voor f 0.80. Zater dag was de noteering voor eerste soort aan de Broe ker veiling f 0.903.50. Aangevoerd werden 36 spoor wagens. Met de gele kool ging het in dezelfde richting. Het koude weer had de prijzen iets doen stijgen en men hoopte, dat, nu de vorst voorloopig veel bloemkool had vernietigd, er een kansje kwam voor de gele kool. Zoo werd in het begin der week voor het mooiste goed tot f 3 of iets minder gemaakt. Groote bracht toen c. Adres van J. Nagelhout e.a., d.d. 17 December 1.1., inhoudende het verzoek om het tarief van den grondslag voor paarden (Personeele belastingen) le willen verlagen. Dit adres wordt in handen gesteld van Burge meester en Wethouders om prae-advies. 2. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening 1931 en goedkeuring der rekening van het burger lijk armbestuur over 1931. Door den Voorzitter wordt er op gewezen, dat de commissie, belast met het onderzoek der rekeningen bestond uit de heeren Waiboer, Slijkerman en Van Zoonen. Maar omdat de heer Van Zoonen inmiddels was benoemd tot tijdelijk wethouder, werd het wen- schelijk geacht voor den heer Van Zoonen een ander lid voor de commissie aan te wijzen. Daartoe was be reid gevonden de heer De Boer. Uit het schriftelijk rapport blijkt, dat de commis sie de rekeningen in orde heeft bevonden en mits dien wordt voorgesteld de gemeenterekening voor loopig vast te stellen, wat den gewonen dienst be treft, in ontvangst op f44948 51, in uitgaaf op f51400.23, nadeelig saldo f645172. en wat den kapi- taalsdienst betreft in ontvangst op f41633.11, in uit gaaf op f 155240.23, nadeelig saldo f 11360712. De Voorzitter merkt op, dat men zich over het nadeelig saldo van den kapitaalsdicnst niet onge rust behoeft te maken, want dit nadeelig saldo is fei telijk een boekhoudkundig nadeelig slot, omdat de geldleeningen niet gesloten zijn. Overeenkomstig het advies van de commissie wordt de gemeenterekening voorloopig vastgesteld en die van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd. De B^meentebegrooting. Ondanks he« lastingverhooging een tekort van f15500. Regeeringshulp voor de kosten der ge meentehuishouding. 3. Behandeling der gemeentebegrooting 1933 en der begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1933. Bij de begrooting zijn te behandelen de navolgen de stukken en voorstellen: a. Schrijven d.d. 20 October j.1. van het bestuur der afdeeling van de vereeniging „Het Witte Kruis" onder de gemeente Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp, houdende verzoek evenals voorgaande jaren ook voor 1933 een subsidie van f 400 te willen verleenen. B. en W. adviseeren het verzoek in te willigen en het bedrag van f 400.te ramen op de gemeente begrooting voor 1933. Conform dit advies wordt besloten. b. Schrijven d.d. 31 Augustus j.1. van de Commis sie voor de malariabestrijding door de bevolking in Noord-Holland, houdende verzoek om evenals voor gaande jaren, een subsidie te willen verleenen van 1 cent per inwoner voor het jaar 1933. B. en W. adviseeren het verzoek in te willigen en het gevraagd subsidie te ramen op de begrooting voor 1933. Aldus wordt besloten. c. Schrijven d.d. September j.1. van het bestuur der „Schager Handeldrijvende en Industrieele Mid- denstandsvereeniging" gevestigd te Schagen, houden de verzoek om toekenning van een subsidie van f 10.voor eiken leerling uit deze gemeente die aan den cursus deelneemt. Vermits ook in 1932 geen subsidie werd verleend, adviseeren B. en W. ook voor 1933 afwijzend op het verzoek te beschikken. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt zon der discussie besloten. Geen consumptie meer. Sigaren tegen halven prijs. d. Voorstel van B. en W. om het van gemeente wege verstrekken van consumptiën en sigaren bij raadsvergaderingen af te schaffen, waardoor de des betreffende begrootingspost met f 100.— kan worden verlaagd. De heer Waiboer stelt voor om het voorstel zoo danig te wijzigen, dat inplaats van „bij raadsverga deringen" gelezen wordt „tijdens openbare raadsver gaderingen". De heer Kolkman ondersteunt dit voorstel. De Voorzitter wijst er op dat tot nu toe tijdens de raadsvergaderingen geen consumptiën werden ver strekt en die verstrekking zou ook te storend wer ken. Het voorstel van den heer Waiboer zou dus wei nig effect hebben, tenzij men de consumptiën en sigaren voortaan tegen een goedkooperen prijs zou gaan betrekken. De heer Kolkman kan zich er wel mee vereenigen, dat in dezen bezuinigd wordt, maar om in het ge heel geen sigaren te doen verstrekken, vindt spr. niet goed. Het zou dan in de toekomst zoo kunnen wor den dat de een met 'n groote pruim achter de kiezen zit, de ander uit een pakje Heerenbaai zijn pijp stopt en spr. vreest dat de atmosfeer in de vergaderzaal er niet beter op zou worden. Tot nu toe zijn vrij dure sigaren gerookt, kunnen we daarvoor in plaats dan geen goedkoopere nemen? Den Voorzitter spijt het, dat een der raadsleden veronderstelt, dat er van zijn medeleden zullen zijn, die een pruim in hun mond zullen nemen. f 1.50—f 2 op, n.1. voor eerste kwaliteit. In de laatste helft der week kon voor het mooiste kleingoed nog nauwelijks f 2 worden gemaakt. Voor groote werd toen f 1—1.40 betaald, terwijl eenigszins afwijkende kwali teit, doch in ieder geval mooie kool, uitmuntend voor de consumptie, f 0.60—0.70 per 100 K.G. opgebracht. In totaal werden aan beide veilingen 26 spoorwagens aan gevoerd. Voor Deensche witte kool was de stemming gedrukt en lusteloos. Voor de groote, die het meest gewild is, werd bij uitzondering f 1.40 betaald. Het grootste deel werd voor f 1 tot f 1.20 verkocht. Voor kleinere, die nog moeilijker te plaatsen is, werd f 0.60 tot f 0.70 betaald. Het is zelfs voorgekomen, dat ze onverkoop baar was, zoodat het In- en Verkoopbureau er zich over moest ontfermen. De totaal-aanvoer bedroeg 10 wagons. Als gevolg van de vorst, die de kwaliteit der snij- bare bloemkool aantastte en den groei sterk deed ver minderen, was de aanvoer geringer dan gewoonlijk In, 't geheel werden 22000 stuks geveild. De prijzen waren lager dan de vorige week, zoodat voor de mooiste bij uitzondering slechts f8 werd gemaakt, later zelfs raaar f 6 of iets meer. Voor kleine werd f 4 tot f 5 per 100 stuks betaald. Tweede soort bracht voor de beste nog geen f4 op, kleine of meer afwijkende kwa liteit f 23, soms nog minder. Van de uien kan men niet zeggen, dat de prijzen slecht zijn, doch goed is iets anders. Er is nog eerder een neiging tot dalen dan tot stijgen. Nep werd betaald met f 45.40. Drielingen daalden op het eind der week voor sommige partijen tot beneden de f 4. Voor de mooiste werd f 4.20—4.60 betaald, De maximumprijs vin gele uien was f 4.60; op het laatst der week weraen nog prijzen besteed van iets boven de f 3. De belang stelling liet toen veel te wenschen over. Ditzelfde geldt voor grove uien, die op het laatst voor f 2.80 f 3.50 werden verkocht. Aanvoer 16 spoorwagens. Voor peen, die weinig werd aangevoerd, was de be langstelling gering. Voor de mooiste werd f 1.20—1.60 betaald. Kleine brachten f 0.60 of Iets meer op. Bieten waren deels onverkoopbaar. De mooiste brasten f 1.20 1.50 op; andere f 0.60—0.80. aan Begunstigers, Familievrienden, worden wederom in de Schager Courant van Oudejaarsdag geplaatst Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5