Liefde de Sterkste. Provinciale Commissie uit de Veilingen in Nooidliolland. Radioprogramma Woensdag 21 December 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9197 Uit onze omgeving. Ingezonden Stukken. Het jaarverslag. /n zijn in de a.s. jaarvergadering uit te brengen jaarverslag behandelt de nieuwe secretaris, de heer p. Klant te Warmenhuizen, den algemeenen nood toestand in den tuinbouw, de belemmeringen in het handels- en betalingsverkeer, het prijsverloop dei- producten, de steunmaatregelen, de instelling van het In- en Verkoopbureau voor tuinbouwproducten enz. Over den stand van de tuindersvoorschotten 1923 wordt medegedeeld, dat er nog 145 voorschotten met een totaalbedrag va»v f 47.277.85 uitstaan, terwijl ten nadeel van de Provincie geheel of gedeeltelijk zijn afgewikkeld 107 voorschotten met een totaal bedrag van f67260. Van de 145 debiteuren die nog overblij ven, waren 55 zelfs niet in staal de rente te betalen. Dat ook de finantieele resultaten over 1931 voor de voorbeeldbedrijven ongunstig waren, voor Boven- karspel bedroeg het verlies f2731.57, voor Broek op Langendijk f3329.8G en voor Heemskerk f3074.27. De door het P.E.N ondernomen proeven met electrisc'ne grondverwarming hebben niet de gcwcnschte resulta ten opgeleverd. De glascultuur blijkt in onze pro vincie zeer goed mogelijk. De teelt van bloemkoolzaad in Italië heeft ook dit jaar weer plaats gehad het zaad was uitstekend, maar het blocmkoolzaad no. 12 is door een hagelbui geheel vernietigd. Beschikbaar is voorts 135 K.G. zil veruienzaad van prachtige kwaliteit. Het verslag maakt verder melding van de plaats gehad hebbende inventarisatie, terwijl mededeeling wordt gedaan van de gevoerde reclame. Door liquidatie van de veilingen te Haarlem en F.nkhuizen verminderde het aantal aangesloten vei lingen met twee en bedraagt thans 33. De omzetcijfers van de aangesloten veilingen in Noordholland bedroegen in totaal over 1929 f22.074.606.45, over 1930 f 15.527.580,35. over 1931 f 12.992.571.60. Over het tijdvak 1 Januari tot 1 Augus tus waren de omzetcijfers in 1931 f 8.591.960,22, in 1932 f 5.548.589,06. Cijfers dus die spreken De exploitatierekening van de organisatie geeft over het boekjaar 1931—1932 een nadeelig saldo aan van fl464.46K-, dat uit de „Reserve voor algemcenc onkosten" is gedekt. W LERINGEN Kerstverrassing. In gedistingeerde vensterenveloppen zijn ze ons weer toegezonden, in enveloppen voornaam van uiter lijk. opvallend van breedte (zeggen en schrijve 281o r.M.) en zakelijk van hoogte. Een dergelijk couvert onderscheidt zich door zijn afmetingen direct van de minder voorname en minder belangrijke poststuk kon, zoodat. al.s men den besteller ziet aankomen, men reeds op 20 meter afstand weet. wat men te wachten is, n.1. het aanslagbiljet naar inkomen en vermogen, ^et stemt tot erkentelijkheid dat het Departement Finantieu blijkbaar kosten noch moeite spaart hélr troetelkind, den belastingbetaler, niet de stui pen op het lijf te jagen. Stel u voor lezer u ontvangt avondpost na een vermoeienden werkdag en opent in volgorde van binnenkomen. U leest allereerst enkele blijde tijdingen als daar zijn: uw bankafreke- ning welke de gekweekte rente van uw kapitaal aan- geeft, een aankondiging van een besock van uw schoonmama e.d. en daar opeens komt u aan een verdacht klein blauw envelopje, ongefrankeerd met venster en het woord „aanslagbiljet" in vette letters erop gedrukt. Behalve dat zich uw biefstukje niet meer laat smaken is zulks, zonder nog den inhoud te hebben gezien, alleen reeds voldoende om u een schrik tc doen bezorgen welke u niet meer te boven komt. Neen, zooals het thans gaat, gaat het naar wensch. U zijt geprepareerd en u zijt zelfs in staat naar de voordeur tc rennen en den besteller het bil jet uit de hand te gritsen en de hoogste aanslag zal u niet meer doen schrikken dan het geheel niet ver wachte, gniepig tussehen de andere post zich bevin dende, beruchte blauwe envelopje. In kalme berus ting neemt u nota van het bedrag hetwelk u hebt op te brengen. Zooals steeds zijt gij ook thans wederom beduidend tc hoog aangeslagen. U reclameert, ver standig genoeg, echter niet, want het is u bekend dat als men u nader aan den tand voelt, het gevolg daarvan zal zijn een navordering in het twee- of drie voudige. van liet toevallig verzwegen deel uwer in komsten. Ook is de mogelijkheid daarbij niet uitge sloten dat u dan binnenkort niot meer mijnheer X. zijt doch nummer zooveel. U neemt dus nolcns volens genoegen met den aanslag en overweegt direct op welke wijze u dezelve zult voldoen. Ondanks al uw optimisme over den vorm waarin uw aanslagbiljet u wordt gepresenteerd, is er, hoe onwaarschijnlijk zulks overigens moge klinken, toch aanleiding om FEUILLETON. I Naar het Engelsch van I Mrs. Patrick MacGill. I 26. Maar Lord Perivale w^s niet de eenige, die Hetty en haar vader zag vertrekken. Vanuit het raam van haar slaapkamer zag Lady Olga Ze weggaan en in haar donkere oogen brandde een dui- velsch licht, terwijl een schampere lach van haar lippen kwam, ..Ik wed. dat die kleine kat gelooft, dat zij nu een goede kans heeft om Lady Perivale te worden. Maar dan heeft zij zich leelijk vergist want na vannacht is mijn jongen mijn ongeboren zoon. de toekomstige Lord Perivale en alles wat bij dien titel behoort, zal va.n hem zijn!" In den laatsten tijd had zij veel gedacht over den zoon. die haar geboren zou worden, want zij twijfelde geen oogenblik aan, dat het een jongen zou zijn. Dien morgen had zij Max Reiss bezocht en hem een diamanten collier ter waarde van tien duizend pond ge bracht en met groote voldoening had zij vernomen, dat de aanslag op het leven van haar stiefzoon dien avond zou plaats vinden. ..O, ik zal dat zaakje zelf wel opknappen, daar haal ik hiemand anders bij; ik zou u lekker bedanken. Het zal beel gemakkelijk gaan. Ik zal hem huren om mij naar het meest afgelegen gedeelte van Hampstead te rijden hij zal mij niet herkennen als ik mij goed vermom en met een vreemd accent spreek en als wij daar aan gekomen zijn zal ik een ruit inslaan en doen of ik ziek zanir-A1S zick dan over heenbuigt, knap ik 't «iKje op en neem de eerstvarende boot naar Amerika. wrevelig gestemd te geraken jegens diezelfde autori teiten die u tot dusverre op zulk innemende wijze zijn tegemoet, getreden. U beschuldigt u zelf reeds van ondankbaarheid? Neen, want uw opmerking is vol komen juist. Uw biljet kan gedateerd zijn in de maand Mei en u kunt dus blijkens de medcdeelingen aan de ommezijde van uw aanslagbiljet 11 maanden over de betaling doen. hetgeen u natuurlijk doet ook. (Wijs mij hem of haar die den aanslag ineens vol doet). De bewoners van Wieringen echter krijgen de aan slagbiljetten telkenjare bij wijze van Sint Nicolaas- of Kerstsurprisc in de inaand December thuisgezon- den t-n moeten dan in 5 termijnen of tc wel in een periode van 5 maanden maar zien hoe de benoodigdc contanten bij elkander tc krijgen. Zie dat is bij ons op Wieringen de oorzaak die de aanvankelijk ontsta ne vreugde over de ontvangst doet omslaan in een soort vertwijfeling. Vanwaar die onbillijkheid, die achterstelling bij de Mei-troctelkindertjes? Er zal natuurlijk wel een reden voor zijn, als achterstand of drukte op de betrokken kantoren, bezuiniging op per soneel e.d. Ik vermag echter de best gedocumenteerde reden niet als excuus te aanvaarden daar er volgens mij, enkele uitzonderingen daargelaten, geen enkele aanleiding kan zijn aanslagbiljetten, die blijkbaar in Mei reeds kunnen worden verzonden, eerst met Sint Nicolaas in uw schoen bij den haard of met Kerstmis onder den Kerstboom te deponeeren. En al leven wij hier op gespannen voet met Tante Pos, als vroegere uitreiking in plaats van door de diensten van een plaatselijken commies, middels hare interventie kan worden bevorderd, wel dan zullen wij ons aanslag biljet niet nog meer vreugde dan tot dusverre tege moet zien. BARSIN GERHORN KOLHORN. Zondag gaf de Bond van Staatspensionneering af- deeling Kolhorn, haar le openbare uitvoering in dit seizoen in do zaal van Mevr. dc Wed. Jonker. De zaal was goed bezet, toen om 8 uur de voorzitter, de heer S. Breebaart, de bijeenkomst opende en allen een hartelijk welkom toeriep. Hierna werd overge gaan tot de opvoering van een tooneolstuk „Een die niet geteld wordt." Dit zwaar te spelen stuk werd door de spelers heel goed weergegeven en de heer Boon. dc regiseur. heeft dan ook alle eer van zijn werk. In de pauze werd een schaalcollccte gehouden voor het Crisiscomité, welke f7.39 opbracht. Ook werd een tweetal taarten verloot De gelukkige win naars hiervan waren de heer C. Middelkoop én mej. Damen. Na afloop hield een gezellig bal de aanwe zigen nog geruimen tijd bijeen. WINKEL Zondagmiddag gaf de bekende dammer D. Kleen van Heemstede een simultaan seance in de zaal van den heer D. A. de Bruijn alhier. Hiervoor bestond veel belangstelling, elf partijen werden gespeeld, waarvan de heer Kleen er D won en 2 verloor, nl. aan de heoren C. Amels en Abr. Wit. Er zijn mooie partijen gespeeld en de damliefhebbers zullen den heer Kleen nog eens gaarne terugzien. Onder de belangstellenden waren er die ook goed op het dambord thuis zijn. doch hun dambord had den vergeten en op die wordt een volgenden keer ook gerekend. Een der winnaars, de heer C. Amels, verklaarde zich bereid binnenkort een simultaan seance te ge ven te I.utjewinkel. Kennende zijn reputatie als dam mer wordt ook daar een spannend spel verwacht. Was het zoo, dat er in de laatste bioscoopavonden weinig belangstelling was een uitzondering hierop maakt, de bioscoopvoorstelling, welke Zondagavond in de tooneelzaal van den heer D A. de Bruijn werd gegeven, door de Centraal Bioscoop. De zaal was goed bezet. Er werden twee filmen afgedraaid en bij de eerste film „de Zwarte X" zat de spanning er al spoedig in en met belangstelling werden de gebeurtenissen ge volgd, genietend van het geestige en spannend met de aanslagen, voorbereid en uitgevoerd, in de wereld van den misdaad, vrij uit ging en de bende achter grendels geraakte. Natuurlijk is door dit alles een liefdesgeschiedenis gevlochten, die ton slotte ook tot een goed einde komt. De tweede, de aangekondigde hoofdfilm, „Moeder hart", was van geheel andere strekking, en meer dramatisch. De vrouw, ziet zich aanvankelijk door dc speelzucht van haar aanstaanden inan van alles beroofd en van dien man verlatene worstelende met de wanhoop, komt zij op de rotsen waar de golven omheen spatten, niet het doel zich in de branding te werpen, doch het te verwachten kind en de ge dachte daaraan, overwint. Zij vindt haar brood als zangeres, haar zoon. groot geworden, heeft dezelfde zucht lot spelen als zijn vader, en verliest het geld dat zijn moeder verdient, meer dan dat, steelt er ook bij. Maar zij als moeder verdedigt haar zoon tot het uiterste. De man, inmiddels teruggekeerd, is rijk ge worden. Een proces over diefstal door den zoon ge pleegd, brengt hen tot elkaar, eerst wijfelend, doch later vaster en het maakt een diepen indruk, als eindelijk deze drie menschen, als bij elkander behoo- rende, vertrekken, om een nieuw leven te beginnen. De Centraal Bioscoop had een mooie avond gegeven. Maar als u Uw belofte niet. houdt...zei hij bijna fluis terend. maar met een verkapte bedreiging in zijn stem. „Ik zal mijn belofte houden. Hoe laat zult u mij van hem verlossen? Vertel het mij, ik wil het weten", riep de vrouw die meer dan half waanzinnig was. „Ongeveer om half elf', antwoordde Max Reiss op goed geluk, want hij wilde haar weg hebben. En met het bewustzijn, dat Jack morgen niet meer in het land der levenden zou zijn. zat zijn stiefmoeder rustig in haar prachtige slaapkamer en smeedde plan nen voor de toekomst, wanneer zij als fabelachtig rijke weduwe na de eerste levensjaren van haar kind als een koningin in haar kring zou heerschen en alle mannen zich voor haar invloed zouden buigen. Aan vrouwen dacht zij nooit. Dit was om half drie 's middags en om half tien dien avond werd Lord Perivale. die vroeg ter ruste was ge gaan, door zijn kamerdienaar gewekt met een bleek, verschrikt gezicht. „Mylady is niet goed in orde en roept steeds om u. Er is al om den dokter getelefoneerd en de verpleegster is bij haar", zei de man ontdaan. ..Goed Binns. Ik kom dadelijk", sprak de oude man. die juist ingeslapen was. Hij vond zijn vrouw in bed zitten met verwilderde oogen, brandende wangen en haar ravenzwarte krullen in woeste wanorde om haar hoofd dansend. Zij zag ei schitterend mooi uit. maar het volgende oogenblik viel de schoonheid van haar af en scheen het of haar gezicht als bij tooverslag doodsbleek werd. Zij zag er plotseling vijftien jaar ouder uit. Zij wees op de verpleegster die aan het bed stond en barstte uit: „Stuur die idioot weg", maar de verpleegster kon even goed een beeld zijn; zoo weinig stoorde zij zich aan haar woorden. „Kindlief, tracht een weinig te kalmeeren de dok toren kunnen dadelijk hier zijn" zei Lord Perivale hul peloos en wenschte voor de duizendste maal. dat hij dit onbezonnen en ongelijke huwelijk maar nooit gesloten had. Zijn goedgemeende woorden hadden een fatale uit werking. ..Doktoren? Ik heb geen dokter noodig een geeste lijke wil ik hebben. O..." en haar lange, witte handen sloegen wild in de lucht. „Hoe kan ik sterven met een Geachte Redactie, In het Raadsverslag van de Gemeente Anna Pau- lowna van Donderdag 15 December in de „Schager Courant", lezen we daar, dat de Raad heeft besloten, op verzoek van N.C.C. uit de gemeentekbs f600be schikbaar te stollen, ter aanvulling van het allernoo- digst in de noodlijdende gezinnen der wcrklooze ar beiders. Dit ontlokte ons deze ontboezeming: „Wat is die gomeenteraad toch dom van Anna Paulovvna", want als zij het raadsverslag van de gemeente Zijpe had den doorgezien, één dag daarvoor, dan hadden zij kunnen lézen dat zulks immers niet opgaat. Dezelfde stommiteit wilde de „Zijpcr Bestuurders- bond" den Zij per Raad voorstellen, niaar gelukkig bezit deze gemeente een twaalfde raadslid, in den vorm van den gemeente-secretaris, die ons voor dit onheil behoedde, want volgens de „Schager Couronat" wijst de Secretaris den heer De Boer er op, dat voor 1932 het N-C.C. toch geen gelden meer beschikbaar kan stellen en dat vóór 1933 nog geen regeling is getroffen. Gelukkig, de gemeente Zijpe is voor een ramp be hoed en de noodlijdende gezinnen in de Zijpe misschien kan die mijnheer De Boer wel aantoonen dat die er voor 1932 nog niet zijn en voor 1933 nog geen maatregelen genomen zijn, dat zij er konien. Ja. Raadsleden uit Anna Paulovvna, zoo'n wijze Secretaris hebben jullie maar niet, hé, en nu staan jullie maar fijn in je hemd. Geachte Redactie, ntijn dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Het Bestuur van den Z.B.B. Oudesluis, 19 Dee. 1932. WOENSDAG 21 DECEMBER. HILVERSUM (896 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.- 10,00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 1015 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven; 11.00 R.V.U.; 11.30 Gramofoon muziek; 12.00 Concert door Trio- orgel, viool en cello; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Mandoline-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok; 6.00 De Notenkrakers o.l.v Daaf Wins; 6.30 R.V. U.; 7.00 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.2C De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot; 7.55 Her haling S.O.S.-berichten; 8.00 „De Vakbeweging" door C. v. d. Lende; 8.20 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 Uitzending voor den Centralen Bond van Trans portarbeiders; 10.00 Orgelspel door Joh. Jong: 10.15 „Veilig Verkeer"; 10.20 Vaz Dias; 10.30 Klein-Orkest o.l.v. Paul Duchani; 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gramo foonmuziek; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Lezen van Chr. Lectuur; 11.30 Liede- renrecital; 12.00 Politieberichten; 12.15 Kwintet o.l.v. Piet v. d. Hurk; 1.00 Vervolg Liederenrecital; 1.30 Vervolg concert; 2.00 Verzorging zender: 2.30 Orgel bespeling van het studio-orgel; 3.30 Het Hendriks Trio; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Lezing: '„Rusland en wij'; 6.30 Cursus Engelsch voor beginners; 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Bach's Weihnachts Oratorium; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 8.20 Concert; 9.20 Concert; 10.10 Gra mofoonmuziek; 10.36 Concert. KALÜNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Omroepharmonieorkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Opera Martha; 10.15 Dansmu ziek; BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 5.25 Idem; 6.30 Orgel en piano; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Concert; 9.50 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 2.20 Gramofoonmuziek; 9.40 Sym- phonieconcert; 11.20 Ambrose's Blue Lyres. moord op mijn geweten? Hoe kan dat... zeg mij dat dan!" Smeekend keek zij haar bevenden echtgenoot aan en duwde de zuster weg. die probeerde haar zachtjes in de kussen terug te leggen. „Als je haar niet wegstuurt en naar mij luistert, sta ik op en ga naar een andere kamer, waar ik mij zal opsluiten", verklaarde zij en maakte een beweging als om de dekens van zich af te werpen. „Het is beter als ik wegga, maar ik sta in de gang, als u mij noodig mocht hebben. Mylord," fluisterde de verpleegster, terwijl zij zich omkeerde en de kamer verliet. Toen ze alleen waren, werd Lord Perivale ruw naar den kant van het bed getrokken; in haar opwinding scheen de zieke vrouw over drie maal zooveel kracht als anders te beschikken. „Luister... val mij niet in de rede... en denk niet. dat ik gek ben... want dat ben ik niet... maar hoe laat is het?" vroeg Lady Perivale. „Ongeveer vijf minuten over half tien, kindlief." ant woordde haar echtgenoot op kalmeerenden toon. „Dan zal het nog juist op tijd zijn als je de vlugste wagen stuurt met minstens zes onzer bedienden," klonk het koortsachtig. „Waar blijven toch die doktoren," dacht Lord Peri vale, doodelijk ongerust, want hij was overtuigd, dat zijn vrouw ijlde. Maar haar volgende woorden deden hem opschrikken en doodsbleek worden. „Ik heb het diamanten collier... dat aan je moeder toebehoorde aan een man gegeven, die Max, Reiss heet en die Jack vanavond zal vermoorden hij zei, dat hij het tegen half elf zou doen en hij moet het niet doen je moet het beletten!" „Waar zal die moord op mijn zoon plaats hebben en met welk doel heb je dat laten doen?" vroeg Lord Perivale, die nog lang niet van de waarheid harer Woorden overtuigd was, maar die zich al onbehagelijk voelde, dat er met Jack iets niet in den haak zou kun nen zijn. Het antwoord kwam heesch fluisterend; het was geen wonder, dat de ongelukkige vrouw niet wilde, dat de zuster buiten, haar zou kunnen verstaan. „Er isj een donkere en eenzame weg, die West Heath PARLJS-EIFFEL (1446 M.) 8.20 Alcste, opera van Gluck. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.35 Concert; 12.50 Orgelrecital; 1.25 Concert; 7.40 Idem; 8.20 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 6.21 Idem; 7.50 Radiotooneel en dansmuziek. ROME (441 M.) 4.50 Gevarieerd concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Operauitzending: 9.35 Emriael, opera in 1 bedr. WEENEN (517 M.) 4.25 Populair concert; 9.40 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.30 Kamermuziek; 9.35 Dans muziek; 10.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.. 7.05 Vroolijk programma; 9.00 Concert. DONDERDAG 22 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Kook- en bakpraatje; 11.30 Voortzetting solistencon cert; 12.00 Ensemble Rentmeester; 2.00 Vrouwenhalf uur; 2.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Naaicursus; 3.45 Gramo foonmuziek; 4.C0 Ziekenuur; 5.00 Causerie door Max Tak; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.30 Sportpraatje; 6.55 Kamermuziek; 7.30 Engelsche les voor beginners; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.10 Radiotooneel: ..Het krekeltje bij den haard"; 9.00 Studio-opvoering van fragmenten „Weihnachts-oratorium"; 10.15 Gramotoon- muzlek; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Gramofoonmuziek; 11.15 Kovacs Lajos. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10,00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l. v. Marinus van 't Woud; N.C.R.V: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Rustpoos zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Pianorecital; 5.45 Cursus handenarbeid 6.15 Causerie: 6.45 Knipcursus; 7.00 „Wat er op de wereld gebeurt"; 7.30 Politieberichten: 7.45 Persberichten Nëd. Chr. Persbureau: 8.00 Chr. Radio- koo; 9.00 Causerie; 9.30 Vervolg concert; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALÜNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest;; 8.45 Deensche muziek; 4.20 Vesperconcert; BERLIJN (419 M.) 3.50 Populair concert; 5.25 Idem. HAMBURG (372 M.) 10.50 Pop. Concert: 12.35 Gramofoonmuziek; 6.50 Pia norecital; 8.30 Weihnachtsmusik. KONINGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert: 9.40 Concert. LANGENBERG (472 M 11.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 9.50 Concert. DAVENTRY (1554 M 12.20 Orgelconcert; 2.05 Concert; 4.05 Dansorkest; 7.50 Concert; PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.15 Pop. concert; 6.50 Concei-t 9.05 Concert MILAAN (331 M.) 4.30 Gramofoonmuziek; 6.20 Pop. muziek; 6.50 Gra mofoonmuziek; 7.50 Opera, ROME (441 M.) 4.50 Orkestmuziek; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.05 Con< eert. WEENEN (517 M.* 4.15 Pop. concert; 6.45 Pianorecital. W ARSCHAU (1411 M.) 5.20 Pop. concert; 7.20 Pop. concert; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.>! 7.35 Concert-; 9.00 Concert; heet en tussehen twee stukken land loopt, op den top^ van Hampstead Heath. Daar moet Jack Max Reiss van avond naar toe rijden. Jack verdient al eenigen tijd den. kost als taxi-chauffeur. Ik moet Max Reiss tien duizend Pond betalen om dit te doen en die heeft hij gekre gen want het collier is nog wel meer waard. Lord Perivale liet zijn vrouw doorpraten, maar hij wenschte dat zij over een ander onderwerp zou ijlen dan over moord op Jack. ..Zie je. als jij sterft, zal hy Lord Perivale worden, en als hij dan met dat kleine winkeljuffrouwtje zou trouwen kon ik niet verdragen. Ik wilde, dat mijn, zoon den titel zou krijgen met alles wat er bij behoort, maar ik zal toch niet blijven leven, dus mijn kind zal niet geboren worden. Ik sterf... ik sterf... en jij zit daar maar zonder iets te doen om mijn geweten van dien moord te bevrijden!" Plotseling veranderde Lady Perivale's stem; het was of zij al haar geestelijke en lichamelijke kracht bijeen, had verzameld om den ouden man aan haar bed van de waarheid harer woorden te overtuigen. „Jij gelooft me niet, hè?" zei zij met zoo'n normaal klinkende stem. dat haar echtgenoot verbaasd opkeek* „Natuurlijk niet," sprak hij met klem. „Geef mij dan dat etui, daar van mijn toilettafel". Met trillende vinger wees zij naar het etui, dat zij be doelde. Met een onbehaaglijk gevoel gaf hij haar het etui, en bleef er by staan, terwijl zij het opensloot. „Nu zul je wel overtuigd zijn," en zij overhandigd* hem een opgevouwen papiertje. En toen schenen alle voorwerpen in de kamer tot een ondoorzichtbare massa te worden en een wilden dans rondom hem uit te voeren, terwijl temidden van dat alles de zwarte, fonkelende oogen van zijn vrouw zijn ziel schenen te willen doorboren. Het papiertje was een ontvangbewijs voor het dia manten collier l.i was geteekend „Max Reiss!" Onmiddellijk werd de oude man als geëlectriseerd tot handelend optreden. Hij rende heen en weer, deelde rechts en links bevelen uit en juist toen de doktoren, kwamen, verliet hij de slaapkamer met de woorden „Jij duivelin, jij niets-ontziende duivelin!" Wordt vervolgd..*

Schager Courant | 1932 | | pagina 9