ALMANAK Zaterdag 1 Januari a.s. Vrijdag 30 December, tot 4 uur GESLOTEN. ENKHUIZER Plaatsetijk Nieuws. De Zwarte Kruistocht. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. P. KRAMER, MARIE NELLY, BREEZAND, Het BOUWEN van een Landhuisje met garage Arie Kapitein, Buitengewone AANBIEDING. Voerman's Groenien- en Fruithandel Masseur van Keulen flink Meisje, Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. Schager Roosjes. WARMENHUIZEN De middenstand in de knel. Woensdagavond hield de Middenstandsvereeniging Samenwerking" een vergadering in de kolfbaan van den heer Slikker. De Voorzitter, de heer P. Dissel, opende deze vergadering, heette de aanwezigen, ook uit de buitengemeenten, hartelijk welkom en in het bijzonder den spreker voor dezen avond, den heer v. d. Leeuw. Als onderwerp was door spreker geko zen: ..De nood onder den Middenstand". In een uit voerig betoog \yees spr. er op. dat door den slecht3n toestand in den tuinbouw ook de middenstand wordt getroffen en dat met cijfermateriaal aangetoond dient te worden, dat hulp voor den middenstand noodza kelijk is. Reeds is een verzoek om crediet tot de re geering gericht, maar de middenstanders moeten nu straks kunnen aangeven, welk te goed zij van hun cliëntèle hebben. De voorzitter merkte op, dat In de laatste be stuursvergadering verschillende voorstellen zijn ge daan en wel de volgende: le. Om van de schuldenaren een schuldbekente nis te krijgen en hiermede naar de bank te gaan. 2e. Is het gewenscht om crcdiet van de regeering aan te nemen. Er zijn er al zooveel die er diep in ritten en dan de moeilijkheid van do terugbetaling. Deze punten werden nader besproken en besloten word de hierbovenbedoelde schuldbekentenissen te laten drukken, opdat er uniformiteit in de gegevens zij. De Voorzitter bracht naar voren dat door „de Han ze" kringvergaderingen gehouden werden, wat door spreker toegejuicht werd en zou dit ook willen toe passen. Door tien heer Rentenaar werd toegezegd hierop te kunnen rekenen, tenminste met Alkmaar. De heer Zeeman. Langendijk. meende hierop niet dadelijk te moeten besluiten, wel als er iets bijzonders ls tot elkaar te komen Aldus besloten. De Voorzitter dankt den heer v. d. Leeuw voor de uiteenzetting en de besturen uit de omgeving voor de opkomst. Z IJ P E BURGERBRUG. Voor een flink bezette zaal gaf ?en Kerstdag de Gymnastiekvereniging ..Zijper Sportclub" onder lei ding van den heer W. Keesman uit Schagen. eene openbare uitvoering in het lokaal van den heer P. Langedijk alhier. Na de opening werd weldra met de afwerking van het. goed voorziene programma een aanvang ge maakt. Onze verwachtingen werden door flink en correct werk ten zeerste tevreden gesteld. Het was een leuke, spannenda en interessante avond. Behal ve nummer 2. „vrije oefeningen lleeren", had alles een vlot verloop en ieder een ijverig werkzaam deel in het welslagen van dezen mooien avond. Wij ach ten ons verplicht en tevens als tolk dezer zeer hoog aangeschreven club. gezien de vele prestaties door haar geleverd en de overvolle met meer dan 100 ge wonnen medailles prijkende medaillekast, het vol gende onder uwe aandacht te brengen Het zij ons dan veroorloofd om geen verkeerd licht op onze hee- m-turners te doen neerdalen, den bezoekers die niet of niet voldoende met de situatie op de hoogte waren, mede te deelcn. dat door enkele ziektegeval len cn samenloop van ongunstige omstandigheden dit nummer voor geen ICO kon worden afgewerkt. Wij weten evenwel te goed dat onze jongens niet ge wend zijn half werk te leveren en zijn van onzen kant ten volste overtuigd van hun kunnen en wil len. We willen daarom hopen dat de oncorrectheid welke van deze oefening uitging, hiermede in eere zij hersteld. Immers, wij weten het allen dat de gym nastiek een edele, onberispelijk mooie en nuttige beweging voor het lichaam is en dat behalve stelsel matig ontwikkelen van het snierenstelsel (wat wij in het dagelijks leven kortweg gymnastiek noemen en door II.H. doktoren zoo ernstig wordt aanbevo len) deze sport nog veel genot en vreugde geeft, en daar hebt ook gij allen op dezen avond met volle teugen van kunnen genieten Om verder beknopt te zijn. zij vermeld, dat het tooneelstukje, wat een ko misch karakter droeg, bijzonder goed werd voorgedra gen en naar we hoorden er bij het publiek wel in wou. Een gezellig bal diende tot slot van dezen sportieven arbeid. EEN LEGAAT. Wülen de heer Hilb. Smit heeft aan de Diaconie der Ned. Herv. geni. te Schagen gelegateerd de som var. i 2500, uilsluitend tot instandhouding of uitbreiding van het Oude Mannen- en -Vrouwenhuis „Huize Avondrust" geheeten. AANBESTEDING BOUWEN 3-KLASSIGE CHRIS TELIJKE SCHOOL. Onder zeer groote belangstelling, zoowel van de zijde der aannemers, als van die der ambachtslieden, werd door den architect, den heer Chr. Dekker, voor de Ver- eeniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Scha gen, ten raadhulze gistermiddag aanbesteed: het bou wen van een 3-klass!ge school met overdekte speel plaats en bijbehoorende werken, op een terrein nabij de Laurlestraat Er waren 17 biljetten ingeleverd. De biljetten moesten tweeledig ingevuld worden. ls met 75 pet. geschoolde arbeiders uit de gemeente Schagen; 2a wanneer de aannemer vrij blijft In de keuze van ar beiders. Ingeschreven werd door: S. A. Knuwer, Schagen. I zoowel als IT f 33140. Gebr. Boersen. Wleringen, I f 32885; II f 32790; Doedens en Schilder, 't Zand, I f 328j!3. II f 32323; R. K. Koppen en Zn., Alkmaar, I f 32567. II f 32180; J. Henselman en Zn., Noordscharwoude, I f 32085; II f 31585; Gebr. Veter. Schagerbrug, I f 31600; II f 31300; Joh. Faus. Nieuwe Niedorp, I zoowel als H f 31300; W. Uiterdijk. Schagen, I zoowel als II f 31297; Fa. A. van Eekeren. Keinsmerbrug, I f 30975, H i 30650: C. Blaauboer. Schagen, I zoowel als II f 30797; 2. Sj. de Boer. Drachten. I zoowel als II f 29500; P. de Geus. St. Maarten. I f 28960, II f 28900; IJ. Kroonenburg. Helloo, I zoowel als n 1 28650; Van Stipriaan. Wardenaar en Faber. Sohagen, 1 zoo wel ala II f 28099; J. Bot en de Pie, Medemblik, I zoowel als II f 28000; P. Doorn. St. Maartensbrug, I f 27400; II f 27660; Gebr. Boekei. Oude Niedorp. I zoowel als II f 25588. De gunning zal nader bekend gemaakt worden. OVERPLAATS IN G. De heer C. Beerloo. stationschef alhier, wordt met in- S&ng van 1 Februari a.s. in gelijke betrekking overge plaatst naar Uitgeest. theater royal. film „De Blonde Venus". die overal en ook hier Jöet Kerstmis volle zalen heeft getrokken, zoozeer dit talloos velen tevergeefsch gepoogd hebben een plaats- j® te krijgen, draait vanavond voor het laatst in ineater Royal. Deze gelegenheid neme men dus te Daat om dit kunstwerk te aanschouwen. r.en mooie gedachte is het van de directie om wer- «eioozen met hunne vrouwen vrijen toegang te De Cltroën-ftlm In Theater KoyaL Gisteravond werd in Theater Royal, boven welks in gang reeds sedert Zaterdag het woord Citroen in felle lichtletters was aangebracht, de film van deze Fransche automobielfabriek vertoond. De zaal was flink bezet, toen de heer Jacob Kcssen, bekend als oud-Schagenaar. thans te Alkmaar, als vertegenwoordiger van de Citroën fabriek voor Noord-Holland woonachtig, een inleidend woord sprak, en de kijkjes in de fabriek, die wij daarna op het doek te zien kregen, verduidelijkte. De fabricage van de Citroën gaf ons een overweldi genden Indruk van wat deze Fransche fabriek met haar 25000 werklieden en 15000 werktuigmachines af levert. En wat haar producten vermogen te presteeren, za gen we vervolgens in onmogelijk-schijnende acrobaten- stukjes, die zij op de onbegaanbare sneeuwterreinen in de Alpen volvoerden. Hoogten van tusschen de 2000 en 3000 meter, waar nooit te voren een automobiel was gezien, werden door de rups-auto'a glansrijk overwon nen. En dan krijgen wij na een korte pauze het meest in teressante deel van deze film te zien. n.1. de tocht door de Sahara, of wel „De Zwarte Kruistocht", zooals hij genoemd is. Op de Automobieltentoonstelling te Amster dam hebben we reeds voor een paar jaar terug een der Citroënwagens gezien, die aan dezen tocht had deelge nomen en met dit beeld voor oogen kunnen we thans meer dan ooit begrijpen, welke geweldige eischen aan deze wagens gesteld zijn. In Timboektoe, de stad midden in de woestijn gele gen, stelde de expeditie, bestaande uit acht Citroën rups-auto's, zich op en uitgelaten door de gansche be volking vangt zij de ontzaglijk moeilijke reis aan, waar bij men wist, dat men voor haast onoverkomenlijke moeilijkheden zou komen te staan. Langzaam kruipen ze voorwaarts, de doodsche uitgestrektheid van de on metelijke zandzee tegemoet, een breed spoor achter zich latend en geheel in een wolk van stof. Schilderachtige tafereelen doemen op, wanneer de colonne, die zich als een slang over de schijnbaar onbegaanbare paden voort beweegt, tenslotte bij een ruine midden in de elndelooze Sahara of bij een groep palmen aankomt en voor den nacht haar kampen opslaat, terwijl de neigende zon den avondhemel in een vlammend rood zet. Den volgenden morgen wordt weer opgebroken en verder gaat het, de donkere Afrikaansche binnenlanden tegemoet. Waar we buitengewoon interessante opnamen van de primitieve negerbevolking krijgen te zien, die stom verbaasd de voortrollende Citroëns aanstaren, wel ke voor niets schijnen te staan. En zoo is het; als monsteraohtige dieren uit den oertijd banen ze zich een weg door "het ondoordringbare oerwoud, gaan ze het water in. om aan den anderen kant den oever weer met een rustige, doch zekere kracht te bestijgen. Duizend en één moeilijkheden zijn overwonnen, en na de wonderlijkste avonturen bereikte men eindelijk den Indlschen Oceaan, waarmee de tocht door Centraal- Afrika, die nooit te voren op deze wijze was gedaan, was volbracht. Met plezier hebben we gekeken naar deze naar de werkelijkheid opgenomen film, waarin de exquise kracht van een der grootste aller wonderen dezer technische eeuw gepaard werd aan de onvergelijkelijke natuurpracht van het „Zwarte Werelddeel" Aan het slot werden we weer teruggevoerd naar het middelpunt der beschaving en werd ons nog even een indruk gegeven van de montage van de Citroën-licht- reclame aan den Elfeltoren te Parijs. Als een stralend licht omgeeft deze reclame, die uit honderdduizenden gloeilampen bestaat, het reusachtige Ijzeren staketsel, dat nu tegen den donkeren avondhemel van Frank- rijk's hoofdstad scherp staat afgeteekend. POLITIE GEM. SCHAGEN. Gevonden; een portemonnaie met cenig geld; een portemonnaie. Verloren: een handkap. ZATERDAG 31 DECEMBER EVANGELISATIE. Schagen, nam. 6.45 uur, de heer v. d. Kaaij, v. A'dam. Breezand, nam. 7 uur, de heer Boon. ZONDAG 1 JANUARI. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10% uur, de heer v. d. Graaf, van Amsterdam. 's Avonds geen dienst. Veemmoord bij Dresden? Het l(jk voor een voormalig Hitlerlaan opge- vlscht. In een riviertje nabij Dresden is op tweeden Kerst dag het lijk gevonden van den nat.-socialist Hentzsch. die sedert 4 Nov. werd vermist. Het lijk was in een zak gewikkeld en met steenen verzwaard. Naar het „Ber- liner Tageblatt" meldt, was Hentzsch op den avond van 4 Nov. door drie andere SA.-lieden uit Dresden naar een huis in een voorstad gelokt en sindsdien spoorloos ver dwenen. Het viel toen al op dat deze drie nat-sociallsten daarna ijlings de stad verlieten. Men meent thans de motleven te kennen, welke de drie voortvluchtige nationaal-socialisten hebben bewo gen hun kameraad uit den weg te ruimen. Hentzsch was zeer eerzuchtig. Hij was leider van een onderafdee- llng der S. A., een functie waar hij zeer trotsch op was. In verband met da reorganisatie der nat.-socialistlscho stormafdeelingen te Dresden moest hij echter deze func tie prijs geven om weder als gewoon soldaat ln de ge lederen van Hitier dienst te doen. Hij was hierover zeer ontstemd. In een brief aan zijn 'kameraad Schenk, een der voortvluchtigen, deelde hij zelfs mede, ontslag als lid der partij te zullen nemen. Deze bedreiging zou zijn geestverwanten hebben doen besluiten hem onschadelijk te maken. Schenk deelde Hentzsch een paar dagen later mede, dat hem een bijzondere opdracht zou worden toevertrouwd. Hentzsch was zeer gelukkig, want hij beschouwde dit weder als een soort promotie. Op den vierden No vember belde Schenk hem op met het verzoek in ver band met deze bijzondere opdracht naar een der buitenwijken der stad te komen. De oude moeder van Hentzsch herstelde nog snel de uniformjas van haar zoon, die welgemoed het huis verliet om nimmer te rug te keeren. Uit een door het Saksische departement van justi tie gepubliceerd communiqué blijkt nog dat de auto riteiten de schuilplaats der schuldigen, die naar het buitenland zouden zijn gevlucht, kennen. In verband met deze zaak zijn nog de verloofde van Schenk en een 27-jarige smid uit Cossmannsdorf bij Dresden in hechtenis genomen Het lijk van Hentzsch zou van middag worden geschouwd door geheimraad prof. Kockel van de universiteit te Leipzig. Ingebruikstelling nieuwe destructor. In het district Purmerend. Naar vernomen wordt, zal 12 Januari de inrichting van den destructor van het destructordistrict Pur merend op het terrein in den Overveenschcn polder officieel worden geopend. Het initiatief tot de stich ting van dezen destructor is genomen door de com missie van toezicht op den vleeschkeuringsdienst Edam. De bovennatuurlijke „verschyningen" te Eeauraing. De Brusselsche corr. van de N.R.C.t schrijft aan zijn blad: Aangelokt door de berichten, in de katholieke couran ten gepubliceerd, betreffende de herhaling van de ver schijningen der heilige Maagd, te Beauraing, hadden zich met de Kerstdagen verscheidene duizenden perso nen naar het anders zoo stille Waalsche plaatsje bege ven. Er kwamen honderden auto's uit de Ardennen, het Vlaamsche land, Noord-Frankrijk en het Groot-Hertog dom Luxemburg. Als naar gewoonte begaven de vijf kinderen, die de bovennatuurlijke verschijning beweren te hebben gezien, zich Zondag- en Maandagavond, in ge zelschap van een kreupele, een blinde en 'n paar art sen, naar den tuin der kloosterschool om er te bidden. Tot veler ontstemming verklaarden zij dat de heilige Maagd de belde malen niet meer was verschenen. De vorige week zou de verschijning op een vraag, door een der kinderen gesteld, hebben geantwoord, dat zij aldaar een bedevaartoord tot stand wenschte te zien komen. Dit werd althans door een der kinderen beweerd, maar door de anderen niet bevestigd. Van een ernstig, wetenschappelijk onderzoek ter plaat se is tot dusver nog geen sprake geweest, Sommige journalisten, tot katholieke bladen behoorend, die na een der „visioenen" de kinderen afzonderlijk wenschten te ondervragen, werden niet in staat gesteld, dit voor nemen ten uitvoer te brengen. De bisschop van Namen, mgr. Heylen, heeft zich van zijn kant in zeer voorzich tige termen uitgelaten over de wonderbare gebeurtenis sen welke zich te Beauraing zouden voordoen. Twee pro fessoren van de Leuvensche katholieke universiteit, die eenige dagen te Beauraing hebben doorgebracht, wer den er niet veel wijzer van. Een hunner deelde mede dat de „visioenen" zeer goed te verklaren zijn zonder daarbij bovennatuurlijke factoren te pas te moeten bren gen. Inmiddels verheugen de hotelhouders en winkeliers van het Ardensche dorp zich in den onverwaohten bloei van hun zaken. Op den eersten Kerstdag verdrongen zich ongeveer 8000 personen in en nabij den tuin, waar de verschijning werd verwacht. Af en toe was er weer een verschrikkelijk gedrang met het gevolg dat de ar rondissementscommissaris nu een nieuw besluit heeft moeten uitvaardigen, waarbij het betreden van den be- tooverden tuin, zonder geschreven vergunning van den burgemeester, ten strengste wordt verboden. De indruk door de vefhalen, welke omtrent de ge heimzinnige gebeurteniseen te Beauraing de ronde doen, op vele geloovige zielen en nieuwsgierige geesten te weeggebracht, is van dien aard dat nu reeds verschei dene geregelde dagelijksche autodiensten tusschen Brus sel en Beauraing, Dinant en Beauraing, enz. zijn geor ganiseerd. De verduistering te Veendam. Uit Veendara wordt gemeld: De 31-jarige procuratiehouder van de Geldersche Credietvereeniging, H. M., die zich aan verduisterin gen ter waarde van ongeveer f30.000 zou hebben schuldig gemaakt, vertrok Zaterdagmorgen met een huur-auto naar Assen, waar hij den middagsneltrein naar Holland nam. Hij had zijn vrouw wijs gemaakt dat hij naar Utrecht moest en pas met den laatstcn trein op Kerst-Maandag zou kunnen terugkeeren. Onderweg heeft hij een vooraf gereed gemaaktcn brief aan de directie van de Geldersche Credietver eeniging te Arnhem geschreven, den brief in een Drentsch dorpje gepost, zoodat hij niet vóór Dinsdag morgen tc Arnhem kon arriveeren. In dien brief heeft hij der directie bekend, een bedrag van onge veer f 30.000 te hebben verduisterd. Dinsdagmorgen kreeg zijn vrouw ook pas arg waan. omdat H. M. niet op den vastgestelden tijd was teruggekeerd. Per politie-radio-bericht is de aanhouding en voor geleiding door de justitie te Winschoten gelast. Men vermoedt dat hij naar Duitschland is uitgeweken. SCHAGEN. 29 Dec. 8 Stuks paarden f 100—350. 6 gelde koeien (magere) f 110—140. 34 idem (vette) f 150—230. 3 kalfkoeien f 150 190, 2 vaarzen f 90, 4 graskalveren f 2030, 22 nuchte re kalveren f 615, 30 vette schapen f 1016, 263 overhouders f 812, magere varkens f 812, 25 idem vette per Kg. 2628 ct„ 103 biggen f 48, 45 konijnen f 0.751.50, 50 kippen f 0.75—1.50, haantjes f 0.50—1.40. EIERVEILING SCHAGEN. 29 Dec. Aangevoerd zijn 140 partijen 6650 stuks kipeieren, 12 partijen 500 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeleren f 3.90—4.20. bruine f 3.90—4.60. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van a.s. Zaterdag. BROEK OP LANGENDIJK, 28 December 1932. Roode kool: f 0.90—3.70, II f 1—2.50, gele kool 0.6O— 1.80, Deensche witte f 0.60—0,80, Bloemkool: reuzen f 5—8,30, I f 0.80—2.60, uien: gele uien f 3—S.40, gele drielingen f 3.30. Aanvoer: 32000 Kg. roode kool, 30000 Kg gele kool, 34000 Kg Deensche witte, 13500 stuks bloemkool, 4000 Kg. uien. WIERINGEN, 27 December 1932. Aanvoer aan den Vischafslag: 530 Kg. spiering 13—' 26 ct.f per Kg„ 2 tal haring f 6.507.80 per tal; 19 ba/ len wulken f 10.2012.20 per baal AMSTERDAM, 28 December 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.501.90, idem blauwen f 1.501.90, id. bl. eigenheimers f 11.20, id. eigenheimers f 11.20, ld. blauwe poters f 0.90110, id. bonte poters f 0.901.10, id. Bevelanders f 11.10, IJ- polder eigenheimers f 11,20, idem blauwe eigenhei mers f 11.20, ld. Bevelanders f 11.10, Noord-HolL eigenheimers f 11.20, id. blauwe eigenheimers f 1— 1.20, Hillegommer zandaardappelen f 1.75—2.10, Drent- sche eigenheimers f 1.752.1Ó, Flakkeesche Eigenhei mers f 11.20, idem Eigenh. poters f 0.901, Spulscha eigenheimers f 11.20, Idem Eigenheimers poters f 1 1.10, alles per H.L. AMSTERDAM, 28 December 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 279 vette kalveren, le kw. 6268 ct., 2e kw. 5060 ct., 3e kw. 4048 ct. per Kg. levend gewicht; 34 nuchtere kalve ren f 49; 370 varkens, vlee^chvarkens 90110 Kg. 3334 ct., zware varkens 3233 ct.. vette id. 3031 ct per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Dene marken. NOORDSCHARWOUDE, 28 December 1932. Schotsche muizen f 0.401.50, r. duken f 0.60, uien: drielingen f .20, uien f 3.103.40, grove uien f 2.80— 2.90, peen f 1.30, roode kool f 12,40, doorschot f 0.7O— 2, D. witte kool f 0.60—0.70, doorschot f 0.60, gele kool f 0.601.60, doorschot f 0,70, alles per 100 Kg Bloem kool f 6.809, per 100 stuks; doorgedraaid: 13000 Kg. Deensche witte, 800 Kg. gele kool. Aanvoer: 37000 Kg. aardappelen, 6650 Kg. uien, 40400 Kg. roode kool, 55400 Kg. D. witte kool, 12100 Kg. gele kool, 1320 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 28 December 1932. Roode kool, le kw. f 1.502.60, 2e kw. f 1.702,20, kale f 1,401,50; witte kool, le kw. f 0,600,70, bloem kool, le kw. f 6.909, Schotsche muizen f 0.400.70, ulenf 3.70. Aanvoer: 12700 Kg roode kool, 6300 Kg witte kool, 825 Kg uien, 8750 Kg aardappelen, 700 stuk» bloemkool. Heden ontsliep in vollen Vrede, in zijn Heer en Heiland, in den ouderdom van 60 jaar, onze ge- liejde Man en der Kinderen zorg dragende Vader, de Heer in leven Masseur. Wed. P. KRAMER—de lager en Kinderen. Noordscharwoude, 28 Dec. 1932. GEEN BLOEMEN. De begraïenis zal plaats hebben op Maandag 2 Jan. 1933, des nam. 2 uur. Geboren: Dochter van NIC. STAM NEL STAM—Schermerhorn Noord-Scharwoude, 28 Dec. 1932. Namens den heer J. KOOLE te hoopt ondergeteekende op te 2 uur n.m. in Café BORST in het openbaar aan te besteden: aan de Zuidermolen- vaart te Anna Paulow- na in perceelen en massa. a. Metselwerk. b. Timmerwerk, c. Loodgieters- en electrlciteitswerk d. Schilderwerk. e. In massa. Bestek met teek. ad. f 1.50 zijn te verkrijgen bij W. A. HOEP, Bouw kundige, Breezand. Inschrijvers moeten bestekhou ders zijn. ZIJPERSLUIS, houdt zich beleefd aanbevolen voor het rijden van Vee naar alle markten, en vervoeren van j diverse vrachten, met 3-tons Vracht-1 Auto. Alvano per fl. f 0.34 Zoete Spaansche Wijn, per fl. f 0.55 Samos per fl. f 0.55 Barcelona per fl. f 0.55 PER 4 STUKS TE SAMEN f 1.75. Deze buitengewone Aanbieding per 4 flesschen geldt al léén vanaf heden tot en met 31 Dec, Men profiteerel Aanbevelend, Landbouwstraat SCHAGEN. - Telef. 111. GOCaCOQOCXDöOCXDCXlOOC^OOÖÖOöOCÖöC O-O OöOioaoaococxjaoaoQOcxjcxjcioaooiooöcw Wegens sterfgeval is onze Winkel Jb. HAVERKORN, Wieringerwaard. is wekelijks aan huis te ontbieden. Woon- en briefadres Friescheweg 48, Alkmaar. Tel. 1371. Gevraagd: Een niet beneden 18 jaar, voor heele dagen. Br. lett. C K, Bureau van dit blad. De van ouds bekende (338e Jaargang.) Vermeldt ook (le door de afslui ting der Zuiderzee gewijzigde, nauwkeurig opgenomen Waterge tijden. Weder verkrijgbaar in den SCHAGEN. te koop: PUIKE EETAARDAPPELEN, 70 cent per zak. - b. SLAGTER, Sint Maartensbrug, Zljpe. Te koop aangeboden: Goed onder houden Ford Bestelwagen billijken prijs, lm. VISSER, Wieringerwaard. TE KOOP of TE HUUR: een Houten Woonschip No. g 2751. Te bevragen bij D .FRANS, Hofmanhaven, Den Oever, Wieringen. TE KOOP: 6000 platte Pannen, bij A. TUIN, 't Zand (N.H.) TE KOOP gevraagd; een Benzine-motor, 1V2 tot 2 F.K., liefst waterkoeling. A. v. d. VORST, Kolhorn. Tc koop gevraagd: een flinke Woonwagen. Brieven fr. onder letter N, met prijs opgaaf aan HIS WILMS' Adv.-Bureau, Hippolytushoef. TE HUUR: mooi Burger woonhuis met 8 roeden moestuin, f 3.— per week, op 2 K.M. buiten Schagen. Te bevragen bij Jn. DE BOER, Nieuwe- weg 37, Schagen. Een Dagmeisje gevraagd, bij A. J. W A 1 B O E R, Groetpolder, Winkel. Terstond gevraagd. nette Huishoudster Br. fr. onder letter R. aan HIS WILMS' Adv.-Bur., Hippolytushoef. Biedt zich aan: FLINKE VERSTEL-NAAISTER, zoowel van als aan huis. Br. lett. K, PEEREBOOM's Advertentie-Bureau, j Wieringerwaard. Er biedt zich aan, met Febr. a.s. een Boerenknecht, 1 goed kunnende melken en ploegen. I D. DE JONG, p.a. P. Bruin, Voor- Iweg, Schoorl.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3