Het huis op het eiland. Langendiiker Groentencentrale. I Vergadering van het Bestuur der Langendljker Groenten Centrale, op Dinsdag 27 December 1932, des namiddags 2 uur, in het Betaalkantoor. Voorzitter, burgemeester Slot, opende met een welkom. Over den keurlijst over de maand November, bevat tende 6 keuringen, werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. Uit het verslag van het kantoor bleek, dat alles in orde was bevonden en dat over de maand November is geveild voor een bedrag van f 63294.40, waarvan voor: Broek op Langendijk f 17184.17, Koedijk f 8675.72, Sint Pancras f 6788.85, idem R.K. f 1355.87, Zuidschar- woude f 5130.90, idem R.K f 160107, Heerhugowaard f 3105.56, idem R.K. f 8852.55, Otexleek f 1977.43, Uroem f 2832.75, Schermeer f 2437.70, Hensbroek f 4336.68, Diversen f 2015.15. Van de veilingsvereeniging Beemster en Omstreken was een schrijven ingekomen, dat in haar vergadering is besloten, afwijzend te beschikken aangaande fonds vorming van het pet. ten behoeve van het In- en Verkoopbureau, daar het bedrag van f 100.000, daar voor beschikbaar gesteld, toch zal blijken niet voldoen de te zijn. Ten andere was verzocht aan het In- en Verkoop bureau, om de minimumprijzen voor eventueele pro ducten te willen verhoogen, zoodat de aanvoerders er geen schade van ondervinden. Verzocht werd aan bovengenoemde stukken, welke ean de betrokken lichamen zijn doorgezonden, adhaesie te willen betuigen. De secretaris zegt, dat wat het eerste betreft, hierin niet meegegaan kan worden, daar de fondsvorming een besluit is der buitengewone algemeene vergadering van de Prov. Commissie. Wat het verhoogen der minimum prijzen betreft, zulks is wel heel mooi, maar dan zullen er nog meer producten van het In- en Verkoop bureau komen, wat niet wenschelijk is. Wat betreft het tekort aangaande het bedrag van f 100.000 is niet juist, daar er een teveel was voor 1932, hetwelk gebruikt zal worden voor 1933. Besloten werd geen adhaesie te betuigen. Van de Prov. Commissie een schrijven met de vraag of de vereenigingen wederom bloemkoolzaad wenschen te betrekken. De prijzen bedragen voor tusschensoort f 25 en voor Kortbeen f 40 per K.G. Verzocht werd dat iedere vereeniglng voor einde Januari 1933 opgave doet bij den secetaris van het kwantum. Op de vraag of het hetzelfde zaad is als het vorig jaar, werd geantwoord van tusschensoort wel, hetwelk sterk kiemkrachtig is. Van „de West" te Koedijk was een schrijven inge komen om actie te voeren tegen de steunwet en deze actie door te geven aan Provinciale Commissie en Centraal Bureau. Eveneens werd afkeuring uitgesproken over de sa menstelling van het bestuur der huidige Provinciale commissie. Men zou gaarne zien dat dit uitgebreid werd en er personen zitting in hadden, welke meer de mentaliteit weergaven der tuinders. In de toelichting betreffende de steunwet werd ge memoreerd. dat in deze niet krachtig genoeg door de voormannen\ is naar voren gebracht, dat de f 5.000.000 beschikbaar gesteld voor den tuinbouw, te kort is. In dat verband werd er op gewezen, dat de voorzitter van het Centraal Bureau, de heer Valstar, als aanstaande regeeringscommissarls dit niet kan verdedigen, daar hij de uitvoerder is. De heer Visser Koedijk, merkt op, dat het schrijven niet heelemaal een juist beeld geeft van wat in de bestuursvergadering besproken Is. Het ging niet tegen de steunwet als zoodanig, maar tegen het tekort aan geld Verder merkt spr. nog op, dat de toelichting voor rekening is van den secretaris. Voorzitter zegt de bedoeling van „de West" wel te begrijpen, maar het kardinale punt komt er niet dui delijk in uit. De heer Visser merkt nog op, dat wat het gedeelte betreft aangaande de samenstelling Prov. Commissie, het de bedoeling is van ,4e West" dat ieder aangesloten tuinder een stem uitbrengt. Spr. heeft daar ter plaatse gezegd, dat „de West" een onderdeel is en de wen schen hier ter tafel moet brengen. Voorzitter zegt dat de algemeene vergadering der Prov. Commissie daar over beslist. Wat betreft den heer Valstar zooals in de toelichting is weergegeven, dit acht Voorzitter niet juist. Spr. merkt op, dat men zich verheugen moest dat onze voorzitter van het Centraal Bureau is aangezocht als regeerings-oommls- saris. Iamand die jaren zijn best heeft gedaan voor de belangen van den tuinbouw. Spr. verzet zich dan ook met hand en tand tegen het niet hebben van Valstar als regeeringscommissarls. We hebben voor ónze zaak dankbaar te zijn dat hij het is. Spr. zou niet weten, wie het beter zou kunnen vervullen. Er wordt wel in de toelichting gezegd, dat hij de uitvoerder is en de steunwet daarom niet verdedigen kan. Juist daarom is er meer kans dat onze zaken goed behartigd worden, als dat hij het niet werd. Na een breedvoerige discussie aangaande het voeren der actie, werd ten slotte besloten de volgende motie FEUILLETON. 3. „Kun je zorgen om twee uur aan Euston Station te zijn? Dan zijn we er vanavond," „Uitstekend." „Dan zal ik die Martin telegrafeeren ons in Keswick te laten afhalen. Ik moet eerst nog naar huis om me te verkleeden; in den trein» kunnen we dan wel verder praten. Dus tot straks. En Calthorp zette zijn hoed op, knoopte langzaam zijn jas dicht en ging heen. Guy gaf zijn bediende order zijn koffer te pakken en verkleedde zich. Hij was eerst wel geschrokken, maar toen hij de laatste hand aan zijn toilet legde, begon hij een deuntje te fluiten. Een paar uur later zaten Guy en Calthorp in den trein die hem noordwaarts voerde. „Er is één ding dat ik je nog vergeten heb te ver tellen", zei Calthorp. „Alle effecten van Sir Roderick bevinden zich bij zijn bankiers Tetnple en Quality. Na dat ik bij jou ben geweest, heb ik hen nog even ge schreven om een staat van de aanwezige stukken. Ik hoop dat ze die dadelijk naar Wetstones sturen, dan kunnen we opschieten." „Hoeveel denk je dat het is?" vroeg Guy nieuwsgie rig- „Ik heb onze gegevens nog eens nagekeken. Er was meer dan een millioen pond toen de oude lady Bertram stierf en Sir Roderick heeft vijf en twintig jaar lang zoo eenvoudig geleefd, dat het vermogen wel verdub beld moet zijn." „Dus een tachtig of negentig duizend pond per jaar. Dan kan ik tenminste een paar dingen koopen, die ik noodig heb!" „Als je dat krijgt." „Het landgoed krijg ik toch in ieder geval. Ik geloof dat er zoo geen tweede bestaat Ik heb eens een oude vrouw gesproken, die er als meisje geweest was, maar de Italiaansche tuinen moeten iets sprookjesachtigs zijn. Niemand heeft er toegang." aan de vergadering der Prov. Commissie voor te leggen: „De Noordhollandsche Bond van Groentenveilingen, in vergadering bijeen op 30 Dec. 1932, spreekt zeer ernstig hare afkeuring uit over de limiet van 5 mil lioen in de steunwet en dringt er bij de regeering ten sterkste op aan, dit bedrag zoodanig te verhoogen, als noodig zal Wijken om den matig te berekenen kost prijs uit te keeren." Ingekomen waren in verband met het huren van vletten voor tomaten en uien, een paar aanbiedingen voor het maken van nieuwe a f 275 per stuk, gebruikte varieerende van f 275 tot f175 per vlet. Terwijl een aanbieding voor het huren van vletten kwam op f 60 per vlet. Besloten werd aan het Dag. bestuur over te laten naar beste weten te handelen. Van de afd. Schermeer een verzoek, mede te willen werken, dat steun worde verleend aan betrokkenen, welke schade hebben ondervonden bij den laatsten hoogen waterstand, alsook mede te werken tot verla ging van het peil in het IJselmeer. De heer Madderom (Schermeer) licht nader toe, dat er van verschillende velden weinig van den oogst te recht is gekomen, vooral wat betreft bewaarkool en aardappelen en in dat verband meende men by de over heid aan te moeten kloppen om schadevergoeding. andaar het verzoek om medewerking van de orga nisaties. Voorzitter zegt dat dit niet den aangewezen weg is, maar dat de afdeeling zich wenden moet tot het des betreffende waterschap. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief van den Prov. Bond van Veilingen in Noordholland, werd bij punt 6 door den heer Visser opgemerkt, dat ,4e West" te Koedijk de candidaten voor de bestuursverkiezing wenscht uitgebreid te zien met den heer N. Kaan te Oudkarspel. Besloten werd, hierop niet in te gaan, temeer daar hot iemand is van een andere markt. Betreffende een voorstel Beemster, Purmerend en Omstreken, de Prov. Commissie uit te breiden met 3 zetels uit fruit- en warmoezierderij-veilingen, werd besloten dat, wanneer er verandering komen moet, voor te staan, dat uit iedere veiling 1 afgevaardigde wordt gekozen, hetwelk dan vormt het bestuur. Deze kiest dan weer uit haar midden het Dag. bestuur. Punt 10 der agenda bevatte een voorstel der Cen trale Veilingsvereeniging Warmenhuizen en Omstreken, betreffende beperking der grove tuinbouwproducten tot de oude tuinbouwcentra en tot aan hen, die van an dere steunregelingen dan de tuinbouwsteunregeling pro- fiteeren, worde verboden tuinbouwproducten te telen. Zulks mede in verband met de beperking van het afzet gebied, opdat zoodoende in de naaste toekomst de teelt loonend worde. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie, waaruit duidelijk bleek, dat men het niet eens was hoe de beperking bedoeld werd. Vooral kwam dit tot uiting aangaande hen, welke een gemengd bedrijf hebben. Voorzitter achtte het dan ook gewenscht dat de afgevaardigden er rekening mede houden, dat wanneer het voorstel niet geamendeerd ter tafel komt, dan tegen te stemmen. Wordt het gewijzigd, dan stemme men voor. Door het bestuur van den Noordermarktbond wordt onder de aandacht gebracht, om in verband met de tuinbouw-steunwet de gestelde minimumprijzen ook voor 1933 te handhaven. Daar er een groote onbillijk heid in schuilt om prooucten welke den minimumprijs riet opbrengen, hiervan uit te sluiten., daar die pro ducten toch vaak van prima kwaliteit zijn. Algemeen is men van meening, da. dit punt goed onder de oogen gezien dient te worden, daar het vaa groot belang is voor de aanwezige hoeveelheid produc ten. Tot afgevaardigden naar de vergadering werden be noemd de heeren S. de Boer en W. Visser. De heer Quant vraagt of producten, welke er door- loopen aan de veiling, weer door denzelfden persoon meegenomen mogen worden voor veevoeder. De secretaris merkt op. dat men eerst een kwantum aanvragen moet bij het Inkoopbureau. Dan wordt het van hieruit aangewezen. Dan is er geen bezwaar tegen dat dezelfde persoon ze weer mee neemt. De heer Tromp vraagt of kool, welke er door loopt, weer geveild mag worden den daaropvolgenden dag. Secretaris antwoordt, dat eerst gevraagd wordt of men het geven wil voor het Inkoopbureau. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. Cvan GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PEFRACTIONIST LAGEZIJDE B40. TEL.26. SCHAGEN qogonprnrock geheel* gratis, i „Ik ben er wel eens geweest." „J ijl" „Ja, maar niet in het huis." „O. dat kan iedereen zien." „Dat dacht je maar. Alleen als je op een muur van tien voet hoog klimt. Het heele park is omgeven door een muur. Er zijn vijf of zes poorten, die altijd geslo ten zijn. Het meer ligt midden in het park en op het eiland in het meer staat het huls. Wat daarin voor bij zonders te zien is, kan ik je niet zeggen: ik mocht niet mee naar binnen toen mijn vader bij Sir Roderick was en moest netjes aan den oever van het meer wachten. Ik was toen tien jaar, maar ik heb het nooit vergeten. Die terrassen tot aan het water toe het is een schit terend gezicht, een droom in een woord!" In Keswick stapten ze uit. Een palfrenier met ge poederde pruik, een verschijning uit een romantisch ver leden, kwam hen op het perorn tegemoet en bracht hen naar een gereedstaand rijtuig op de bok waarvan een oude koetsier, eveneens met een gepoederde pruik op, gezeten was. Nadat ze een mijl of tien gereden hadden, ging de weg na een scherpe bocht te hebben gemaakt, heuvel afwaarts. Het was tamelijk donker en ze konden niet heel vee] van de omgeving onderscheiden. Het geluid van stroomend water bereikte hun oor en even later reden ze door een strook bosch aan den zoom waarvan een rij arbeidershuisjes stonden. „Dit herinner ik mij weer," zei Calthorp, „we zijn hier in Morthwaite. vlak bij den muur van het park. Het huis ligt achter het geboomte verscholen." Nauwelijks had de jonge advocaat het gezegd of de oude koetsier zette de remmen aan, die een sinister knarsend geluid maakten. De weg eindigde in een groot, met klein bestraat plein, dat ze opreden, nadat een poort voor het rijtuig geopend was. Aan het plein stonden stallen en bijgebouwen. Aan een zijde werd het begrensd door een meer. Een boot was aan een steenen ring vastgemaakt, en twee mannen stonden klaar om hen naar het eiland te roeien. „Waarom is die Martin er niet?" mopperde Calthorp, toen ze uit het rijtuig waren gestapt. Ze namen plaats in de boot. Lichten van de gebouwen van het plein weerkaatsten in het water. De boot gleed tusschen de lichten weg, naar de donkere omtrekken van het huis op den heuvel, dat achter de boomen vaag opdoemde, in het licht der opkomende maan. „Als we daar den hoek om zijn. kun je het huis in zijn geheel zien," zei Calthorp zacht. - De mannen roeiden naar de zuidelijke punt van het eiland. Het water was er diep en toen ze de hoek waren omgevaren, slaakte Guy een kreet van verrassing. De heer Smit vraagt of verhandelde producten, welke in Noordscharwoude geleverd moeten worden. ook voor steun in aanmerking komen. En of er dienaan gaande voeling gehouden wordt tusschen de betaal meesters. Secretaris antwoordt, dat wanneer men iets ver koopt, men dan zegt, dat het hier geleverd wordt, dan geeft het geen verwarring. De heer Spaans zegt, er van beticht te worden, kool aan hem geleverd over het Inkoopbureau, weer opgeslagen te hebben in de boet. Spr. laat de be schuldiging voor wat zij is, doch zou in deze gaarne zien dat er iets op gevonden wordt, dat zulks voorkomen wordt. Geantwoord wordt, in de toekomst hier alle aandacht aan te schenken. Secretaris zegt. dat hem ter oore ls gekomen, dat er DONDERDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Morgenconcert door Avro-kleinorkest; 10.00 Tijdsein en morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Kook- en bakpraatje; 11.30 Voortzetting solistenconcert 12.00 Tijdsein en Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Willem Knikker; en gramofoonmuziek; 3.00 Ka mermuziek door Avro-strykorkest oJ.v. Willem Knik ker; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur; 5.00 Cause rie door Max Tak; 6.00 The Hawcourts, accordeon; 6.00 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Zang door de Rot- terd. Ver. tot opr. en instandh. van een kinderkoor; 740 Causerie door J. Pelser Jr.; 8.00 Tijdsein en Vaz Dias; 8.05 Concert door het Avro-klein-orkest oJ.v. Louis Schmidt; 9.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Kovacs Lajos en zijn band; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Kovacs Lajos. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Morgen dienst; 10.45 Gramofoonmuziek; K.R.O.: 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politie berichten; 12.15 K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; N.CJR.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwen halfuurtje; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Liederenrecital; 5.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.15 Het Stand beeld van P. Adriaansz. v. d. Werff. door C. v. Dyl; 6.45 Cursus „Knippen en versleren"; 7.00 Wat er op de wereld gebeurt, door C. A. Crayé; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Ohr. Persbureau; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.10 Oudejaarsgesprek van C. Rijnsdorp; 8.45 Terugblik over 1932. door Mr. A. v. d. Deure; 9.30 Orgelconcert door Jan Zwart in de Herst Evang. Luth. kerk te A'dam; 10.00 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 840 Concert; 9.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 740 Concert; 7.50 Gramofoonmu ziek; 8.35 Saxofoonsol 1; 9.20 Omroep-kamerorkest1040 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Poolsche liederen; 6.55 Omroeporkest; 7.50 Dans muziek; 9.20 Idem. HAMBURG (372 M.) 5.55 Concert; 10.50 Concert; 12.35 Gramofoonmuziek 1.30 Idem; 7.20 Vroolijke avond; 9.40 Dansen van 1900 —1932. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 ML) 5.50 Pop. concert; 140 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert LANGENBERG (472 M.) 1.05 Gramofoonmuziek; 10.40 Idem; 11.20 Pop. concert 7.20 Opera; 10.20 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 2.05 Concert; 4.05 Dansmuziek; 445 Moschetto en zijn orkest; 7.50 Orgel spel; 8.20 Pop. concert; 10.00 Concert; 11.05 Dansmuziek PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.30 Gramofoonmuziek; 7.50 Concert; 8.20 Gramofoon muziek; 10.50 Concert; PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.15 Conoert; 6.50 Concert; 7.40 Concert; 9.05 Concert; MILAAN (331 M.) 4.30 Gramofoonmuziek: 6.20 Concert; 6.50 Gramofoon muziek; 7.50 Operauitzending. ROME (441 M.) 4.50 Concert; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.05 Gewijde muziek. Hoog op den top van het eiland beschut door hoog geboomte, stond als een onwezenlijke droom in het maanlicht, een wit huis. waarvan de terrassen tot In het water waren uitgebouwd. In het midden van het grootste terras, stortten zich watervallen omlaag, die ten slotte één stroom vormden, welke schuimend in het meer uitliep. In het bleeke licht van 'de maan, als op rijzende uit het meer, dat door donker bosch omgeven was, was het kasteel van een onbeschrijflijke aangrijpen de schoonheid. Het leek den nieuwen eigenaar, wiens verbaasde oogen er voor het eerst op rustten, een sprook jespaleis, een betooverd slot De boot gleed tot voor de marmeren stoep en ver dween, nadat de twee vrienden waren uitgestapt in den nacht De atmosfeer was vervuld van bloemengeur. Rozen, clematis en kamperfoelie rankten langs de steenen ba lustraden, statige lelies, nogmaals een menigte rozen en bloeiende planten omzoomden de terrassen. Het wa ter bruiste langs de 6teenen treden omlaag en fonteinen zonden glinsterende stralen omlaag. „Zoo iets moois heb ik van mijn leven niet gezien", stamelde Guy. toen ze op het bovenste terras stonden. Het kostte hem moeite om woorden te vinden voor zijn bewondering en hij kon zijn oogen haast niet verzadigen aan al het schoone om zich heen. Eindelijk keerden ze zioh om. De deur naar de hall stond open en de gestalten van een half dozijn bedien den teekenden zich tegen het licht af. Een butler met spierwit haar ontving de beide heeren; met een eerbie dige buiging begroette hij zijn nieuwen meester. „Wilt u dezen kant uitgaan, Sir Guy?" verzocht de butler beleefd en hij ging het tweetal voor naar een kamer, aan de linkerzijde van de hall. HOOFDSTUK V. Een raadsel. De oude butler sloot de deur zorgvuldig achter hen. Zijn gezicht was doodsbleek en zijn handen trilden. „Ik heb het tot nog toe stil gehouden", begon hij sta melend, „niemand weet het, alleen ik... en nog iemand. Ik heb het stilgehouden tot u kwam." De beide jongelui staarden hem aan, ontsteld door zijn toon en zijn uiterlyk, maar Calthorn beheerschte zich onmiddellijk weer. „Wat bedoelt u?" vroeg hij, „wat is er gebeurd?" „Sir Roderick is er niet meer", zei de butler dof. „Ja, dat weten we", antwoordde Calthorp op een toon, alsof hij tot een kind sprak. Martin heeft dat gisteren avond al getelegrafeerd, dat Sir Roderick overleden is. Waar is Martin overigens?" een levendlgen handel bestaat in consenten voor dea uitvoer van uien. Spr. zou gaarne zien, dat in het Cen-j traal Bureau een ernstig onderzoek ingesteld werd. I Voorzitter zegt dat het een balletje is van zeken I zijde opgeworpen, maar er is in deze geen enkel geval bekend bij de commissie. De heer Wagenaar (Koophandel) zegt, dat er men- schen zijn, die meenen verongelijkt te zijn ln verband met hetgeen door hun het vorig jaar is uitgevoerd. Die zijn op het oogenblik bezig consenten te koop te vragen voor groenten. Er is wel over gesproken in de commissie, maar er is niets verkocht. Men kan niet eerder een oonsent krijgen of men moet opgeven het kwantum en de plaats van bestemming waar de zen ding heen gaat. Hierna sluiting. WEENEN (517 M.) 7.00 Jazz-muziek; 7.55 Kamerorkest; 945 Gramofoon muziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Pop. concert; 740 Idem; 945 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M. 740 Kamermuziek; 8.40 Concert; VRIJDAG 30 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Gramofoonmuziek; 11.15 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; 11.45 Adolf Bouw meester: „Het draaiorgel"; A.V.R.O.: 12.00 Lunchcon cert door Avro-kleinorkest oJ.v. Willem Knikker; 2.05 Voordracht door Caroline van Dommelen: 2.30 Concert door Avro-kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; V.A.RA.: 4.00 De Notenkrakers; 4.50 Na schooltijd. Een wonder* lijk avontuur van Oome Keesje; 5.30 De Notenkrakers; 6.15 Zenderverwisseling en orgelspel door Johan Jong; 6.40 Z. Stokvis „Rusland"; 7.00 Orgelspel door Johai Jong; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.20 Vara kleinorkest o I.v. Paul Duchant; V.P.R.O.: 8.00 Eenige sprekers; 846 Concert; 9.00 Cursus; 940 Concert: 10.00 Persberichten; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Poëzie; 10.45 Gramofoonmuziek; VA4.A.: 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; II.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Trio; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Pianorecital; 3.00 Orgelconcert; 4.00 Kamermuziek; 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje; 540 Stafmuziek uit Bre da; 6.15 „Welsprekendheid", door Albert Vogel; 6.45 Verv. concert; 7.10 Van vreemde landen en volken; 740 Politieberichten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Kerstora torium; 9.00 Vaz Dias; 9.15 Novelle; 9.30 2e deel Kerst oratorium; 10.15 „Apostolaat", Diana Sas; 10.30 K.R.O.- orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 11.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (500 M.) 12.20 Gramofoonmuziek: 1.30 Concert: 6.35 Gramofoon muziek; 840 Concert; 9.20 Concert; 10.30 Gramofoon muziek. KALUNDBORG (1153 M.) 1140 Strijkorkest; 740 Omroeporkest; 9.40 Idem; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 HL) 7.00 Progr. van Weenen. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek: 1.30 Idem; 6.50 Concert; 340 Dansmuziek; 10.43 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 8.50 Concert; 7.00 Concert; 8.20 Progr. van Hamburg. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 9.50 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelrecital; 1.05 Concert; 240 Dansorkest; 2.30 Idem; 340 Concert; 440 Concert; 9.50 Concert; 1140 Geraldo en zijn orkest. PARIJS-EIFFEL (1440 M.) 7.50 Concert; 9.00 Muzikaal en literair uurtje. PARUS-RADIO (1725 M.) 12.50 Pop. concert; 7.40 Pop. concert; 840 Radiotoo- neel. MILAAN (331 M.) 4.30 Gramofoonmuziek; 6.20 Pop. muziek; 7.20 Gramo foonmuziek; 8.00 Symphonieconcert. „Martin ls er ook niet meer", klonk het bijna hijgend, „en een van de tuinlui is ook weg. Ik bedoel niet dat ze dood zijn", voegde de butler er verklarend bij. ..Slr Roderick ls gisterenavond gestorven. Zijn lijk la ver dwenen en Martin en de huisknecht zijn nergens t« vinden." Calthorp ging aan een schrijftafel zitten en speelde zenuwachtig met een penhouder. „Ga zitten" wendde hij zich tot Guy. „En u kon ook beter plaats nemen, me neer „Feitman", antwoordde de oude man. „Meneer Feitman. Zoo! Het verwondert mij niet, dat u van streek bent. Maar vertelt u ons alles nu eenl kalm. Hoe laat Is Sir Roderick overleden?" „Ongeveer kwart over drie gisterenmiddag, meneer". „Kwart over drie," herhaalde de advocaat. „Wie heeft ons dat telegram gestuurd?" „Martin heeft zich tegen zeven uur naar Morthwaite laten roeien. Hij zei, dat hij u wilde telegrafeeren me neer." „Doet hij dat soort van boodschappen altijd zelf?" „Neen, meneer ik vond het ook al een bs-'je vreemd." „Hoe lang is Elr Roderick ziek geweest?" „Een dag of vier, meneer." „Wat heeft hem gescheeld?" „Hij heeft kou gevat, meneer; Zondagavond op het terras. Martin was den dag te voren naar Londen ge weest. Wij wisten niet wat we moesten beginnen. Ik wilde den volgenden dag een dokter laten komen, maa* Sir Roderick verzette zich daar met alle macht tegen; hij wilde niet eens in bed blijven. Maar tegen den avond werd hij erg ziek en er ging toen toch maar een ba- diende naar Keswick om een dokter te halen. Dia kwam den volgenden morgen." „Hoe heet die dokter?" „Dr. Mellish, meneer. Hij behandelt al jaren het per- soneel hier. Sir Roderick ls, zoolang ik mij heugen kan, nooit ziek geweest „Was Dr. Mellish tot het einde bij hem?" „Hij is niet meer weg gegaan, meneer, tot het afge- loopen was." „Wie was er verder in de kamer toen Sir Roderick stierf?" „Ik zelf, meneer, en juffrouw Cheetman, de huishoud ster. Gibbs de koetsier en Martin. Die was den avond tevoren teruggekomen, maar Slr Roderick herkende hem niet meer. Wij zijn allen heel lang hier ln dienst; we waren hier al toen de oude Lady Bertram nog leefde." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6