Persil Persil SPORT De Langendijker Groentenveilingen. Dinsdag 3 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9203 K.N.V.B. Programma N.H.V.B. Nieuwjaarsvoetbal. Hoewel K.N.V.B. en N.H.V.B. geen wedstrijden had den uitgeschreven is er nog wel gevoetbald op Nieuw jaarsdag, zij 't dan vriendschappelijk. Ital iëDuitse hl and. In Bologne streed het totaal gewijzigde Dultsohe elf tal tegen Italië. Reeds in de eerste minuten maakte de Duitsche rechtsbuiten Rohr een goal (0—D.Nadlen zijn de Italianen aan het woord geweest, die met 31 won nen. Bij Italië blonken spil Monti (die na de rust een been brak) en de vleugelspelers Orsi en Constantino (beiden kwamen voor twee jaar in Amsterdam ook uit) uit. Dultschland was absoluut de mindere. AmsterdamRotterdam. In het Ol. Stadion te Amsterdam vond genoemde wed strijd plaats. De elftallen waren: Amsterdam: Dorlas (A.F.C.); Diepenbeek (Ajax) en Van Stokken (D.W.S-); Van Deyck. Anderiessen en Strijbosch (allen Ajax); Gerritse (BI. Wit), Volkers, Van Reenen (beide Ajax), Slot (D.W.S. en Roeg (D.E.C.). Rotterdam: Van Male (Feijenoord); Bul (F'oord) en Mastenbroek (C.V.V.); Hoek (Fortuna), Bas Pauwe (F'oord) en Van Oyen (F'oord); Westdijk (Xerxes), Duynhouwer (F'oord), Wendt, Formenoy (Sparta), en De Haag (D.C.L.) Het was een gelijk opgaande strijd. Rotterdam was gevaarlijker vooral door 't slechte schieten van Van Ree nen, en won daardoor met 21. Duynhouwer en Forme noy doelpuntten voor Rotterdam. Anderiessen scoorde uit een penalty tegen. H.B.S.H.V.V. In den Haag speelden H.B.S. en H.V.V. hun jaarlijk- echen wedstrijd om de Bronzen Laars. H.V.V. won met 6—3. De ploegen waren niet op volle sterkte. Voorbereiding A.V.B. De Amsterdamsche Voetbalbond is nu al aan 't voor bereiden van haar elftal voor het a.s. bondstournool. Zoo speelden Zondag twee proefelftallen tegen elkaar. De A.V.B. schijnt over goed materieel te beschikken. Ook de Dordtsohe V.B. is al begonnen. Haar voorloo- pig elftal speelde tegen D.F.C. en verloor met 52. H.F.C.-Oud-Internationals. Waren de oudjes vorige jaren meestal sterker, nu won H.F.C. met 3—1. Dr. Jan Thomée het vermaarde kanon scoorde het eenige tegenpunt. ENKELE STANDEN. Hier volgen enkele standen, waarvoor na dezen oom- petitieloozen Zondag wel een plaatsje is: Reserve le klasse (gedeeltelijk): Z.F.C. 2 10 9. 1 0 4018 19 Blaauw Wit 2 11 6 3 2 28—19 15 Hilversum 2 10 4 3 3 3323 11 De Zaansche reserves staan er heel mooi voor. Reserve 2 A: V.S.V. 2 11 7 2 2 33—25 16 H.R.C. 2 11 7 1 3 38—28 15 K.F.C. 2 9 7 1 1 34—14 15 R.CH. 2 9 5 4 0 4415 14 W.F.C. 2 10 6 0 4 27—24 12 Alcmaria 2 10 5 1 4 27—28 11 West Frisia 2 10 3 2 5 22—32 8 Ajax 3 10 2 2 6 28—32 6 V.V.A. 2 11 1 1 9 21—46 3 fT.O.G. 2 11 1 0 10 17—47 2 In reserve 3 A' Is de stand O.S.V. 2 9 7 1 1 50—15 15 Kennemera 2 8 6 1 1 33—18 13 Z.F.C. 3 10 5 •1 4 5229 11 Z.V.V. 2 7 5 1 1 29—19 11 Hollandia 2 8 3 3 2 27—23 9 W.F.C. 3 8 2 2 4 24—25 6 Alcmaria 3 9 2 1 6 17—34 5 Helder 2 8 2 0 6 20—41 4 Q.S.C. 2 8 2 0 6 13—36 4 A.P.GB. 2 5 1 0 4 11—36 2 Afd H 2 A (gedeeltelijk) 16 H.V.V. 10 8 0 2 40—23 D.C.L. 10 6 2 2 28—20 14 O.D.S. 9 6 1 2 28—19 13 In 2 B is de stand der leiders: Excelsior 10 8 2 0 30—11 18 Olympia 11 6 4 1 37—24 16 s.v.v. 10 5 1 4 30—23 11 Fortuna 8 4 2 2 17—14 10 Het N.H.V.B.=elftal. Tyd van voorbereiding is weer aangebroken Zooals men weet vindt er elk jaar een voetbaltournooi plaats tusschen de vertegenwoordigende elftallen van den Noordholl.-, den Haarlemschen-, den Amsterdam- schen en den Leidschen Voetbalbond plaats. Dit zg.n. Vierbondentournooi werd altijd gehouden op Hemelvaartsdag en Pinkster. Men zal zich nog herinneren, dat de N.H.V.B. verle den jaar zulk een uitstekend figuur sloeg, hoewel de eerste wedstrijd werd verloren en de weg naar den len of 2en prijs dus was afgesloten. Er zijn geen redenen om aan te nemen dat de N.H. V.B.-elftalcommissie dit jaar niet even hard zal werken om een behoorlijk representatief' geheel op de been te brengen. Een aparte attractie. En vooral nu niet, nu de Federatie van Erkende Bon den waarin alle gewestelijke en plaatselijke bonden zijn vereenigd op 4 April a.s. haar 25-jarig bestaan zal herdenken. Er wordt een groot voetbaltournooi uit geschreven, waaraan alle aangesloten bonden kunnen deelnemen. Districtsgewijze zullen afvaltournooien wor den gehouden; hierbij is rekening gehouden met de be staande tournooien, dus ook met het bekende „Vierbon dentournooi". Hier volgen ze dan: le Tournooi: Friesche, Groninger, Drentsche, Noord- Centrale en Twentsche Voetbalbond; 2e Tournooi: Geldersche, Arnhemsche, Nijmeegsche en Utrechtsche Provinciale Voetbalbond; 3e Tournooi: Noordholl.. Amsterdamsche, Haarlem- sche en Leidsche Voetbalbond. 4e Tournooi: Rotterdamsche, Haagsche, Goudsche en Dordtsche Voetbalbond. 5e Tournooi: Brahantsche, Limburgsche, en Zeeuw- sche Voetbalbond. Om voor de demi-finale en de finale op 4 winnaars te komen, zullen de groepswinnaars van tournooi 2 en 5 eerst een tusschen wedstrijd spelen. De finale zal op 8 April worden gespeeld, op een nader aan te duiden plaats. We keeren nu weer terug naar het Vierbonden-tour- nooi. Dit zal dus van Hemelvaartsdag teruggeschoven moeten worden naar een datum voor 15 Maart, waarop ingevolge de bepaling van de Federatie, de afvaltour nooien achter den rug moeten zijn. Dit beteekent dat het N.H.V.B.-elftal waarschijnlijk op Zondag 5 Maart en op Zondag 12 Maart a.s. zal moeten aantreden. En wij schrijven nu Zondag a.s. al 8 Januari, dat is 8 weken voor het tournooi. Het wordt dus zoo zoetjes aan tijd dat de Elftal-commissie eens rond gaat neuzen; temeer waar het elftal zooals steeds de gewoonte was al tijd een stuk of drie oefenwedstrijden speelde. De werk wijze van de elftalcommissie hebben we al eens meer 'onder de loep genomen. Het is de gewoonte dat de ver- eenigingen aan de Commissie opgeven welke spelers er naar hun eigen oordeel voor verkiezing in aan- king komen. En nu is het een feit. dat meermalen in de praktijk bewezen is dat er secretarissen zijn die zoowat een heel elftal opgeven en dat er ook zijn die in hun bescheidenheid slechts één of soms geen enkele speler opgeven. Vorig jaar hebben wij gepleit voor oefenwedstrijden tusschen proefelftallen uit de verschillende districten van den N.H.V.B. Die elftallen zouden dan door de com missie zelf desnoods met behulp van vertrouwens mannen moeten worden samengesteld. O.i. zou het slechts dan mogelijk zijn tot een juiste rangschikking van de beschikbare krachten te komen. En voorkomen zou dan ai direct worden dat als men door uitvallen reserves noodig heeft, die zonder uitzondering uit W.F.C. of een andere Zaansche club worden genomen. Enfin, om in 't korte tijdsbestek, dat ons nu nog van het Vierbondentournooi scheidt, tot de hierboven uit eengezette werkwijze over te gaan, zonder de competitie in z'n loop te bemoeilijken zou lastig gaan. Maar toch blijven we er op aandringen dat er mettertijd volgenr een ander plan te werk moet worden gegaan, én om de rechtvaardigheid én om het medeleven van 't gansche gewest voor de prestaties gaande te houden. 8 Januari a.s. 1 B: Zaandijk 2—Z.F.C. 5; W.F.C. 5—K.F.C. 3; Alkm. Boys 1Assendelft 2) de voorloopige beslissing!) 1 C: AndijkStrandvogels; Hollandia 3West Frisia 3; M.F.C. N. Niedorp. 1 D: Succes 1M.L.D.; Wieringerwaard Succes 2; Helder 3—Petten; B.K.C.—H.R.C. 3. 2 D: Alcmaria 4—C.S.V. 1; Alkm. Boys 2—Uitgeest 2. 2 E: Sparta 2Watervogels 1; Texel 2J.V.C. 1; Dos- ko—Helder 4; H.R.C. 4—H.R.C. 5. 2 F: HemAndijk 2; M.V.K.W.-Frisia 4; Hollandia 4Sijbekarspel 1; Aartswoud 1M.F.C. 2. 3 B: Bergen 2Uitgeest 3; K.S.V. 1Alcmaria 5; C.S.V. 2—Vrone 2. 3 D: M.F.C. 3West Frisia 5; Hoogkarspel 1Twisk 1; N. Niedorp 2—O.K.B.; Hem 2—Oudendijk 1. 3 E: Held. Boys 1—H.R.C. 6; Helder 5—B.K.C. 2; Kol- horn 1Sparta 3; D.E.S. 1Dosko 2. 4 D: C.S.V. 3Bergen 3; Alkmaar 3Boys 4; Schoorl 2Alkmaar 4; Akersloot 1K3.V. 2; N. Niedorp 3— Ursem 2. 4 F: Aartswoud 2M.F.C. 4; Oudendijk 2Berkhout 2; O.K.B. 2Hoogkarspel 2; Twisk 2Hem 3. 4 A: Petten 2—Succes 4; Sparta 4—B.K.C. 3; J.V.C. 2 H.R.C. 7; Held. Boys 2Wieringerwaard 2; H.R.C. 8 Oallantsoog l. Junioren: Z.F.C. bAlkm. Boys a; Z.V.V. a—Hollan dia a; Hollandia bK.F.C. b. Adspiranten: Schoorl aAlkmaar a; Bergen aC.S.V* a; Alcm. bD.T.S. a; K.S.V. aAlom. c; Bergen b— Alkm. Boys c; Andijk aStrandvogels a; ïtollandia a— West Frisia b; Hoogkarspel aV.CJL». a; HRC. bHel der a; J.V.C. a-Helder c; Helder dSucces a; Helder e H.R.C. e; Helder fHield. Boys a. (Alg. Sportblad). DIVERSEN. Overschrijvingen. Aangevraagd: A. C. de Frinne, van Alcmaria naar Koedijk; W. Makelaar van Helder naar Watervogels; Jac, Korver van Bergen naar Schoorl; C. J. Paulissen van P.S.V. naar Staatsmijn Emma. Verleend: C. G. Korter van Royal (Groningen) naar H.R.C.; J. G. W. Korteschijl van V.U.C. naar Ber gen; J. Stins, van Sohagen naar Dosko. Oefeningen Ned. Elftal. De oefenavonden eiken Donderdag op 't V.U.C.- terrein zijn hervat. Ongeveer 30 spelers komen en samen Woensdag 11 Januari speelt het voorloopige Ned. Elf tal te Rotterdam tegen de Praagsohe prof-cluc D.F.C, Zwaluwen-nieuws, A.S. Woensdagmiddag speelt een „Zwaluwen"-ploeg tegen de sterke Hongaarsche ploeg Ferencvaros. Het elftal, waarin U enkele nieuwe namen zult lezen, is als volgt: Van Male (Feijenoord); Haak (Stormvogels en Lely- veld (V.U.C.)J. Pauwe (Feijenoord), Hermens (P.S.V.) en Huizeling (Velocitas); Wels (Unitas), v. d. Merkt (Holland, 'n Utrechtsche derde kl.), Ophorst (H.B.S.) V. d. Tuijn (H.D.V.S.) en Roeg (D.E.C.) Alcmaria jarig. Zondag 1 Januari bestond de Alkmaarsche Voetbal- en: Athletiekvereeniging Alcmaria Victrix 35 jaar. Sedert 1908 25 jaar dus al komt Alcmaria in de tweede klasse uit en is daaruit nooit gepromoveerd of gedegw- deerd. Keurig is dat weer geworden! Persil is daar éénig voor Trouwens, 't hielp met glans en glorie Mij héél twee en dertig door. Met Persil ga Tc drie en dertig Vrootijk lachend tegemoet; 't Is geen kunst om „goed" te wasschen Als Persil het voor je doet. 't Beste wat ik jou kan wenschen, Voor je zélf en je gezin; Neem- Pecsil, want daar zit elke Wensch voor drie en dertig in. E. Ostermnnn fr Co's Handel Mij. N.V., Amsterdam. Fabrieken te Jutphaos-UkrecM Wordt de economische toestand iets beter? De Langendijker tuinders gelooven er niet veel van bemerken er althans niets van. De roede kool bleef slecht in prijs. Met de gele liep het evenzoo. Deensche witte kool is voor een deel onverkoopbaar; brengt overi gens bespottelijk lage prijzen op. Bloemkool, weinig aanvoer; toch geen hooge prijzen. Uien loepen sterk achteruit. Peen weinig aanvoer; lage prijzen. Bieten voor een groot deel onver koopbaar. Bij het volgen van den loop der economische omstan digheden zou men de neiging krijgen te gelooven, dat eenige opleving in handel een industrie valt te bespeu ren. Op internationaal gebied lijken de vooruitzichten voor de ontwapeningsconferentie wat gunstiger. In Duitschland is de toestand wat stabieler geworden. In enkele havens komen iets meer schepen binnen. Men zegt, dat hier en daar groote werken zullen worden uit gevoerd, kortom er schijnen zich sympthomen te open baren van eenige kentering in de factoren, die de crisis veroorzaken. Als men over deze dingen met sommige Langendijker tuinbouwers Spreekt, dan hechten ze daar aan niet veel waarde en meermalen hoorden we van hen de verzuchting: ^r komt geen spaan van terecht!" Deze verzuchting is te verstaan als eeri uiting van wan hoop niet alleen, maar ook van spijt en verslagenheid. Nu is het maar gelukkig, dat deze uitspraken, in ver twijfeling geuit, geen wetten van Meden en Perzen 2»jn. nooh dat zij op wetenschappelijke basis berusten, zoodat men er niet te veel waarde behoeft aan toe te kennen Zij teekenen alleen de mentaliteit van de menschen, die inderdaad wel te begrijpen en te verontschuldigen is. Er zijn er zoo velen onder hen. die door zwaren, rusteloo- zen en harden arbeid bezitter waren geworden van een kleiner of grooter stuk land en een eigen spulletje in den vorm van een huis met boet. Het was misschien nog wel met een zilveren dak belast, maar te eeniger tijd hoopten zij het ook daarvan te ontlasten. In elk ge val waren ze er trotsch op, dat ze het zoo ver in de wereld hadden gebracht en velen waren in de meening dat, bleef hun het leven nog een aantal jaren gespaard, ze zouden hebben een onbezorgden ouden dag. Nu zijn door de allesvernielende crisis, de omstandigheden en vooruitzichten zoo geheel andera geworden. Wie nog niet verhypotheekt was, is het nu geworden en wat het wel was, is gedaald tot een waarde, geringer dan de hy pothecaire schuld. Konden aflossing en rente'anders ge makkelijk en met vreugde worden voldaan, thans weet men niet op welke wijze ze aan de benoodigde gelden moeten komen. Zij behooren tot die menschen, welke nooit een cent schuld hebben gemaakt en die er een gewetenszaak van zouden gemaakt hebben, iemand te moeten teleurstellen. Voor dezulken is deze toestand de zwaarste slag. We spraken iemand, die 10 jaar geleden een eigen huis had met 150 snees eigen land. Alles is thans zwaar verhypotheekt en deze week doet hij zijn eersten gang naar het crisiscomité, daar het hem aan de noodzakelijkste levensbehoeften ontbreekt. Als men die menschen spreekt over opleving, dan halen ze daar voor de schouders op, want zij kunnen geen kool en uien genoeg aan de veiling brengen om met de op brengst de verschillende uitgaven te voldoen, die nood zakelijk door ieder, die een bedrijf heeft, moeten worden betaald. Uit den loop der prijzen op de veilingen moge blijken, hoe treurig de toestand nog maar steeds voor de tuinders is. In het bijzonder aan de veiling van den Noorder- marktbond was het, dat aardappels werden aangevoerd. Voor dezen tijd waren deze aanvoeren nog bijzonder groot. Het betreft hier nog maar altijd de pootaardap- pelen, Eerstelingen of Schotsche muizen, die men ge hoopt had in het buitenland te kunnen afzetten. We spraken daarvan reeds in onze vorige overzichten en evenals toen. moet ook nu weer worden geconstateerd, dat de prijzen bespottelijk laag waren. Toch kwamen nu noteeringen voor, die vroegere overtroffen. Dinsdag b.v. werd tot f 1.50 besteed, en ook op andere dagen gingen ze boven de traditioneele 50 en 60 cent uit. Voor Duken kon weer geen hooger prijs dan 50 en 60 cent worden gemaakt, terwijl blauwe eigenheimers ruim f 1 per 100 Kg. opbrachten. De totaal-aanvoer beliep 40 spoorwagens. Al is het in de week tusschen Kerstmis en Nieuwjaar over 't algemeen slap, thans werd als vanzelfsprekend niet het tegenovergestelde verwacht. Het is dan ook wel uitgekomen op de koolmarkt. Voor de 3 verschil lende sluitkoolsoorten was bijzonder weinig belangstel ling, waartoe het weer de laatste dagen nog meewerkte. Bij felle vorst en sneeuw, als in de tuinen niets te halen valt, was het misschien wat vlugger geloopen met den handel." Voor de mooiste roode kool van het gewenschte ge wicht van ongeveer 3 pond kon tot ongeveer f 3.50 wor den gemaakt, doch op het eind der week was de be langstelling geringer, zoodat toen als hoogste prijs f 3.20 werd betaald. Voor de groote roode kool werd van f 1 1.50 betaald. Tweede soort was aanmerkelijk minder en de mooiste braciht het tot f 2 of iets meer. De groot ste werd verkocht voor f 0.60 a f 0.70, en op het laatst der week draaide een deel van de aangevoerde roode kool door. De 60 cent, als minimum prijs gesteld, kon zelfs toen niet bedongen worden en kon dus door het In- en Verkoopbureau worden opgenomen. Verleden jaar werd in de overeenkomstige week voor eerste soort in maximum f 3.50 betaald, voor tweede soort f 3. Over 't geheel genomen weken de prijzen der roode kooi toen maar weinig van de tegenwoordige af, terwijl ook de aanvoer, die nu 38 spoorwagens beliep, weinig afweek van den tegenwoordigen. Voor gele kool ontstaat nog wel eens een levendigen handel bij een koud en schraal voorjaar. Het vorige jaar wachtte men daar ook op; maar het was al in de tweede helft van Maart, toen het wat met de prijzen begon te worden, te laat echter om nog voldoende ef fect te sorteeren. Nu was de belangstelling al bijzonder slap en de handel buitengewoon stug. Zoo goed als alles moet in het binnenland worden afgezet, zoodat het niet te verwonderen is, dat voor het mooiste goed van onge veer 3 pond nauwelijks f 2 kan worden bedongen. Groo te gele werden verkocht voor f 0.801. Voor het mooist® tweede soort werd tot f 1.60 besteed, terwijl de grootera voor f 0.600.90 worden verkocht. De aanvoer bedroeg rond 20 spoorwagens. Als Deensche witte kool geen afzet vindt in het bui tenland, loopt het doorgaans mis. Het vorige jaar (1931) eind December was het voor deze koolsoort ook slecht doch zoo slecht als het nu eind December was, was het toen niet. Voor de mooiste kon toen nog tot ongeveer f 2 worden gemaakt, nu moet men met f 0.70 en f 0.80 tevreden zijn. De kleinste brengt f 0.60 op, of is niet ta verkoopen. Dit kwam de laatste week herhaaldelijk voor. Een opbrengst van f 6070 per spoorwagen, het is niet voldoende om de huur te betalen van het land, waarop de kool geteeld werd. De aanvoer aan beide veilingen bedroeg ongeveer 37 wagons. Voor de mooiste bloemkool werd f 79 betaald, da kleinere van de eerste soort brachten een paar gulden minder op. De grootste en mooiste tweede qualiteit werden voor f 23 verkocht; kleinere en meer afwij kende soort golden f 0.801. Aanvoer 30000 stuks. Met de uien is het tegen de verwachting slecht ge loopen. Voor drielingen kon in 't begin nog ruim f 3 worden gemaakt, een zeer onbevredigende prijs, later f 2.102.90. Gele uien brachten f 2.703.80 op en grove uien f 2.503.40. Het vorige jaar werd op dezen tijd het dubbele van deze prijzen besteed. De aanvoer was niet temin gering; slechts ruim 7 spoorwagens. Zeer weinig peen werd gemarkt en ondanks dit ge ringe aanbod kon niet meer dan f 0.9O—1.30 worden ga* maakt. Bieten waren voor een groot deel onverkoopbaar. Wat verkocht werd, gold f 0.80—1.40,

Schager Courant | 1933 | | pagina 5