Autorijders Attentie! Dinsdag 3 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9203 Oudejaarsviering in Duitschland. DRA15tflAvANVALKEriBURG;S- g A •iLEVERTRAAll Verre van rustig verloop. Dooden en gewonden. De traditie getrouw is 't ook dit jaar in Duitsch land verre van rustig geweest bij de jaarwisseling. Uit diverse plaatsen komen de berichten van botsin gen en vechtpartijen. Berlijn. Zoo hebben te Berlijn in het verloop van den oude jaarsavond in verschillende wijken schietpartijen en overvallen plaats gehad, waarbij m totaal twee per sonen werden gedood en verscheiden gewond. De politic stelde in totaal 28 verdachten in verzekerde bewaring. Zoo werd b.v. in de Zuidelijke voorstad Lichten- rade een Reichsbanner-lid door 15 geüniformeerde Ilitlerianen overvallen en zóó ernstig gewond, dat hij met een hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. In dezelfde wijk werd het lijk van een cummunist gevonden; de ongeluk- kige was door een messteek in het hart vermoord. Ook een 37-jarige vrouw werd gedood, doordat zij door een kogel in de hartstreek werd getroffen. In het Noorden van Berlijn werd een 16-jarig nationaal- socialist door twee mannen met messteken levens gevaarlijk gewond, terwijl in de Potsdammer Strasse een buiten dienst zijnd brigadier van politie een ernstige hoofdwond opliep. Slechts in één geval kon de dader worden ge arresteerd. Hamburg. Te Hamburg is er in den vroegen Nieuwjaarsmor gen tusschen communisten en nationaal socialisten een vechtpartij ontstaan in den Kirchenweg, waar bij 4 communisten door messteken zoodanig gewond werden, dat zij zich onder medische behandeling moesten stellen. Ook loste een man, die blijkbaar voor het een of ander op den vlucht was, plotseling een revolverschot, waardoor een voorbijganger ge wond werd. Te Frankfurt a. Main. Uit Franfurt wordt gemeld, dat tijdens een woor denwisseling op Oudejaarsavond de 42-jarige fabri kant Strzoda door den 69-jarigen agent Kirchner door twee schoten in hoofd en buik gewond werd. In Hoechst, een plaatsje grenzende aan Frank furt. kreeg in den afgeloopen nacht een zekere Hoff- ler. zwaar beschonken, ruzie, met een bekende. Hij sloeg hem met een boksbeugel op het hoofd. Uit noodweer stak de aangevallene hem eenige malen met een mes. tengevolge waarvan de aanvaller overleed. Uit Weimar. In den Oudejaarsnacht hebben communisten een aanval gedaan op het kamp van den vrijwilligen arbeidsdienst te Ellenbogen aan de Rhoen. De com munisten wilden een der barakken in brand ste ken. maar de kampwacht bemerkte dit tijdig, zoodat er een handgemeen ontstond, waarbij verscheidene deelnemers gewond werden. De arbeidsvrijwilligers maakten verscheidene gevangenen, die tot Maandag te Ellenbogen zijn opgesloten om aan de justitie te worden overgeleverd. Uit andere plaatsen. Uit vele andere plaatsen kwamen voorts nog be richten van meer of minder ernstige ongeregeldhe den of ongelukken. Zoo meldt men uit Goslar: Ter inluiding van het nieuwe jaar wilde te Ast- fcld de mecanicien Wilgeroth een revolverschot los sen. doch het wapen weigerde. Toen hij zijn revol ver onderzocht, ging eensklaps het schot af. Een 22- jarige timmerman. Bock gcheeten. werd door den kogel in een van zijn oogen getroffen, met het nood lottig gevolg, dat hij enkele oogenblikken later over leed. De onvoorzichtige Nieuwjaarsschutter is gear resteerd. Te Giessen kwam het herhaaldelijk tot kloppar tijen, waarbij acht personen ernstige verwondingen opliepen. De politie zag zich genoodzaakt,, verschei den malen van den gummistok gebruik te maken. In de Hamburgsche wijk Sankt Georg ontstond 's ochtend een vechtpartij tusschen communisten erw nationaal-socialisten; vier communisten werden door messteken ernsiig gewond. Voorts is in den oudejaarsnacht in de nabijheid van Nickelshagen een autobus, waarin drie artis- ten waren gezeten, in brand geraakt. Twee artisten en de chauffeur kwamen met den schrik vrij, ter wijl daarentegen de derde artist in de vlammen om kwam. Dat de politieke botsingen niet uit zouden blijven was wel te verwachten. Zoo bericht men uit Keu len; Ook in het Rijnland zijn in den Oudejaarsnacht verschillende politieke botsingen voorgekomen. Zoo kwam het in Ehrang (district Trier), tot een he vige kloppartij tusschen nat. soc. en communisten, waarbij 3 communisten zwaar gewond werden. In Wupperthal-Elberfeld raakten 4 nationaal socialis ten en 3 andersdenkenden slaags. 1 persoon be kwam hierbij zware hoofdwonden. Te Wanne-F.iekel zijn twee politie-agenten door ongeveer 70 communisten op den hoek van de George- en de Emscherstraat aangevallen en tegen den grond geslagen, getrapt en met steencn beko geld. Uit noodweer maakten zij gebruik van hun vuurwapenen. Een communist werd in den buik ge wond. De gewonde werd naar het ziekenhuis over gebracht. Drie communisten zijn gearresteerd. Tragischer is wel het te Riesel gepasseerde. Daar heeft om 5 uur 's morgens de 24-jarige wachtmees ter van de gendarmerie, Walter Dorn, van de afdee- ling Riesa. in de hoofdstraat te dezer stede, zon der dat een in de nabijheid vei toevend kameraad het kon verhinderen, zich door het hoofd geschoten. Dorn was met burgers aan het twisten geraakt en was daardoor en door het gebruik van alcohol bui tengewoon opgewonden. Aardbeving in Zuid-Afrika. Johannesburg opgeschrikt. Volgens een bericht uit Johannesburg is Zaterdag in een groot gebied van de Zuid-Afrikaanache Unie een aardbeving waargenomen. Deze aardbeving is waarschijnlijk de sterkste, die hier ooit heeft plaats gevonden. De hevigste schok duurde rond 100 se;- conden. Het centrum schijnt op ongeveer 50 K.M. van Johannesburg te liggen. Het is nog niet bekend, of de beving slachtoffers heeft geëischt; materieele schade is reeds gemeld. Op vele plaatsen ontstond onder de bevolking een paniek. Volgens nadere berichten zijn eenige gebouwen te Johannesburg beschadigd als gevolg van de aard beving, doch er wordt geen melding gemaakt van persoonlijke ongevallen. De eerste beding, die volgens berichten uit som mige plaatsen wel 100 seconden duurde, had plaats om 8.32 in den morgén; zij werd door het gcheele gebied der Unie gevoeld en vooral in het Zuid-Oos ten van den Oranje Vrijstaat. Daarna hadden nog gedurende ruim een uur periodieke schokken plaats, waardoor in tal van plaatsen onder de bevolking een paniekstemming ontstond. Hongersnood in Chili. Tengevolge van de jongste vulkanische uitbarstingen. 2000 gezinnen bedreigd. SANTIAGO, 1 Jan. (V.D.) In het Chileensche ge bied van de Cordilleros de los Andes, nabij de Ar- gentijnsche grens, heerscht op het oogenblik groote hongersnood. Ongeveer twee duizend gezinnen zou den door den hongerdood worden bedreigd. Oorzaak van deze ramp zijn de aschregens tengevolge van de jongste vulcanische uitbarstingen van de Andes, die honderden vierkante kilometers weideland heb ben vernield, waardoor het vee is verhongerd. Dui zenden stuks vee zouden door voedselgebrek zijn omgekomen. Men verwacht, dat de regeering hulp- maatregeleir zal treffen. Onderwijzeres door wolven verscheurd. In Portugeesch dorp. Tengevolge van de koude zijn in verschillende dee- len van Portugal kudden wolven uit de hooggelegen wouden naar de dalen gekomen. Te Valpacos werd een onderwijzeres door wolven verscheurd. In de dalen van de Siërra de Estrella hebben de wolven eenige kudden vee over vallen en talrijke schapen en runderen gedood. FEUILLETON. 5. „Breng ons eerst daarheen en dan naar de brand kast" Feitham ging hen voor, de breede marmeren trap op, langs een gang waar oude kasten met antiek porcelein langs de muur stonden, en ontsloot een zware maho niehouten deur. die naar den westelijken vleugel van het [huis voerde, welke een reeks ineenloopende vertrekken bevatte, afgescheiden van de rest van het kasteel gele gen met een afzonderlijk trappenhuis. „Dit zijn de kamers van mevrouw", zei Feitham en hij wees naar twee gesloten deuren rechts. „Sir Rode rick's kamers zijn boven. Dit is het oude gedeelte van het huis; het voorgedeelte is nieuw." Ze gingen de trap op en Feitham opende een deur en bracht hen in een groot vertrek, waarvan do blinden gesloten waren op het zuiden gelegen. Hij opende een luik; de kamer deed denken aan een bibliotheek en maakte den indruk nog pas bewoond te zijn geweest. Het meubilair was uiterst kostbaar en getuigde van een verfijnden smaak; in een van de vensternissen stond een groot schrijfbureau, bedekt met papieren; tegen een van de muren bevond zich een ebbenhouten kabinet met ontelbare laden en vakjes. Midden op het vloeiblad van de schrijftafel lag een bos sleutels. „Dat is Sir Roderick's slaapkamer", zei Feitham zacht wijzend naar een deur in den hoek. „Wilt u daar mis schien ook binnengaan?" „Nu niet", was Guy's haastig antwoord. „Dat zijn de sleutels", hernam de oude butler. „Nie mand is hier binnen geweest nadat juffrouw Cheetham en ik de deuren afgesloten hebben." Calthorp nam de sleutelbos. „Breng ons nu maar eerst naar Martin'g kamer." verzocht hij. Feitham ging hen weer voor. Aan het eind van de gang was een steenen bordes, vanwaar een wenteltrap naar boven en naar beneden voerde. De muren waren hier geweldig dik en hadden kleine vensters. „Hier zijn we in het oudste deel van het huis," legde de butler uit. Daarop bracht hij de beide bezoekers door een andere deur naar een met eiken beschoten gang, waarin zich aan den linkerkant een deur bevond. Toen deze ge opend werd traden ze een donker vertrek binnen, dat ingericht was als slaapkamer. Aan den eenen kant wa ren de eiken paneelen opzij geschoven en twee groen geschilderde deuren met koperen handvatten waren zichtbaar. „Je kunt nu wel gahn. Feitham" zei Oalfchorp. „Als de sleutel hierbij is zullen Sir Guy en ik den inhoud van de safe onderzoeken en daarna gaan we de papieren in de kleedkamer doorzoeken. Daar kan je ons straks vinden, als er soms iemand komt." De butler vertrok. „Nu de sleutel van het geheim," riep Calthorp. Haast dadelijk had hij den goeden sleutel te pakken; hij draaide deze een paar maal in het slot om en trok aan het handvat. Langzaam ging de zware deur open. Het inwendige van de brandkast werd gevormd door zijn planken met wollen stof bekleed. Ze waren leeg. HOOFDSTUK VII. Wat Directeur Philips van de zaak dacht. De twee vrienden keken elkaar aan. „Dat was te verwachten", merkte Calthorp laconiek op. „Ja, maar dat maakt het geval niet minder beroerd", meende Guy. „Maar hetgeen we door dien brief ontdekt hebben, zou zich in deze brandkast het heele vermogen van Sir Roderick hebben moeten bevinden. Wat moeten we doen?" „Zien het terug te krijgen", klonk het droog. „Martin zal er heusch niet met die steenen vandoor zijn gegaan om er ganzebord mee te spelen! Ten slotte is het niet zoo erg, Guy. Zoo gauw hij probeert het een of ander stuk te verkoopen, is hij er bij! Ik ga nu eerst naar de kleedkamer om de papieren door te zien. Ga jij huiten maar eens rondkijken, als ik wat belangrijks ontdek, laat ik je roepen." Achter het kasteel bevond zich een Hollandsche tuin en Guy genoot van alle bloeiende bloemen, en planten, die met verfijnden smaak op het grasveld gegroepeerd stonden. Er was een vijver waarop waterlelies dreven en waarvan.de oevers begroeid waren met irissen. Ach Zooals bekend mag worden geacht zijn er nieuwe be palingen gesteld ten opzichte van de auto- en motornum merplaten. Het is geen geheim, dat de politie zéér streng zal toezien op de naleving dezer bepalingen en dat na 15 Januari onverbiddellijk proces-verbaal zal worden opgemaakt tegen eiken overtreder. We meenen goed te doen, gezien 't belang van deze quaestie de voor waarden nog eens te laten volgen opdat een ieder wete, wat wèl en wat niet meer geoorloofd is. De nummerplaten. Het nummer met letter mag niet anders worden aan gebracht dan in witte, onuitwischbare teekens op don- kerblauwen achtergrond. De letter .mag niet anders wor den geplaatst dan hetzij midden boven, hetzij vóór het nummer, in het laatste geval daarvan te halver hoogte gescheiden door een horizontale streep. Bij motorrijtuigen op meer dan twee wielen moeten de cijfers en de letter ten minste 90 m.M. hoog. 65 m.M. breed en 15 m.M. dik zijn; de lengte der horizontale streep moet 15 m.M., ae dikte 10 m.M. zijn; tusschen de teekens moet 15 m.M. zijn. Langs de boven- en benedenranden van plaat of veld moet een hoogte van ten minste 10 m.M. en langs de zijwanden een breedte van ten minste 15 m.M. buiten de teekens overblijven. Bij andere motorrijtuigen worden de minimum-afme tingen tot de helft verlaagd. Bij grootere afmetingen worden alle aangegeven mi nimum-afmetingen naar evenredigheid verhoogd. Op het blauwe vlak, al of niet voorzien van een wit ten rand. mag niets anders dan het nummer met letter worden aaqgebracht; de NL-plaat mag daarop "dus niet voorkomen. De verlichting. De nummerplaat aan de achterzijde moet tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zons opgang helder verlicht zijn, hetzij dcor beschijning, het zij door middel van een transparant. In het laatste geval mogen, wanneer de letter midden boven het nummer is geplaatst, het achterlicht en het stoplicht worden aan gebracht in den linker en den rechter bovenhoek van het blauwe vlak. met dien verstande dat de afstand tus schen beide lichten niet meer dan 30 c.M. mag bedra gen; het gchterlicht moet zich het jjichtst bij de linker zijde van het motorrijtuig bevinden. Worsteling met een inbreker. Nachtelijke overval te Zeelst. Uit Veldhoven. Op Nieuwjaarsmorgen te onge veer drie uur heeft een tot nu toe onbekend per soon zich door middel van openschuiving van een raam, toegang verschaft tot de woning van den kruidenier Van Beek, gelegen op het afgelegen ge hucht Muggenhol onder Zeelst. De heer Van Beek werd dooi het gestommel wak ker en ging den indringer te lijf. Na een lievige worsteling wist laatstgenoemde echter te ontkomen. Er wordt niets vermist. Brand in bet Sanatorium te Dongen. Krachtig optredenvan de brandweer voorkomt erg.er. Te Dongen is Zondagmiddag ongeveer twee uur door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in het Sanatorium der Broeders van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes „Huize Overdonck". Het pavil joen, waarin de brand ontstond, deed dienst a's no viciaat en was sinds enkele dagen ontruimd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon door kordaat optreden erger voorkomen. Slechts een ge deelte van het dak is door brand vernield. v. ff. LEEUWARDEN- ter den vijver lag een lage rotstuin en een zomerhuis. Guy had een uur rondgedwaald in dit fraaie aangelegde gedeelte van het park. toen Calthorp hem wenkte. „Meneer Philips, de bankdirecteur uit Keswiok is er" vertelde de advocaat, toen hij met Guy de treden van het terras opliep. Hij ging hem voor naar een zijkamer, die aan de groote bibliotheek grensde, waar een kleine man met een blózend gezicht op hen zat te wachten. „Droevig geval, heeren", zei hij toen Guy en Calthorp zich hadden voorgesteld. „Vreeselijk". „Had u het nieuws al in Keswick gehoord, toen u mijn telegram kreeg?" vroeg Calthorp. „Ja, vanmorgen in de vroegte, de menschen in de streek zijn er vol van.Zijn de juweelen veilig, heeren?" ging hij op fluisterende toon voort. „Veilig? Ze zijn verdwenen", flapte Calthorp plomp verloren uit. „Had ik het niet gedacht!" riep de bankdirecteur. „Maar laat ik u eerst eens alles vertellen." En Philips haalde een dubbel vel foliopapier uit zijn zak en vouwde het open. „Ik heb alle gegevens hier." „Had Sir Roderick zijn bankzaken bij uw firma?" vroeg Calthorp. „De laatste vier en twintig jaar hadden wij de eer Sir Roderick tot onze cliënten te mogen rekenen. Zijn banksaldo werd destijds van een Londensche Bank over geschreven. Het was een mooie transactie voor ons; ik was juist directeur van de bijbank in Keswick geworden Het saldo bedroeg nooit minder dan vijfduizend pond en er zijn enorme bedragen voor zijn rekening geloopen. Maar ik heb Sir Roderick overigens in geen tien jaar meer gezien. Martin, zijn vertrouwensman, was de be middelaar tusschen hem en onze bank. Tusschen twee haakjes, een weinig toegankelijk en zwijgzaam mensch die Martin. De rente van Sir Roderick's effecten werd geregeld bij geschreven. Deze bedroeg destijds ongeveer veertig duizend pond per jaar, maar dat werd geleidelijk heel wat meer, omdat Sir Roderick niet meer dan de helft gebruikte en de rest in nieuwe beleggingen slak. „Hoe ter wereld maakte hij twintig duizend pond op, als hij zoo eenvoudig leefde," riep Guy. „Ik geloof dat Sir Roderick veel antiquiteiten kocht", antwoordde Philips. „Dat is zoo," beaamde Calthorp. „Ik heb dat boven in de boeken gezien." „Ja. Sir Roderick was een groot kunstliefhebber", ging Philips voort. „Martin woonde altijd de antiquiteit veilingen in Londen bij. Hij verdiende wel den naam van vertrouwensman, want hij kon vrijelijk over Sir Ro derick's geld beschikken, wel iets ongewoons voor een Nieuwjaarsrede van pres. Hindenburg. Herstel van wederzijdsch vertrou wen als voorwaarde van het eco nomisch herstel door den rijks- president bepleit. Berlijn, 1 Januari (V.D.). Reeds in de ochtend uren van den Nieuwjaarsdag hebben duizenden men schen zich naar de Wilhelmstrasse begeven om het komen en gaan bij den Rijkspresident gade te slaan. De receptie is deze keer in de oude kanselarij gehouden, aangezien het presidentspaleis reeds sinds maanden wordt gerestaureerd. De versterkte eerewacht, welke de binnenplaats van de Rijkskanselarij binnenmarcheerde werd enthousiast toegejuicht. De Rijkspresident wien stox-machtige huldebetuigingen werden gebracht, ver scheen in jas, met hoogen hoed op, om van den dienstdoenden officier een mededeeling in ontvangst te nemen. In het bijzonder trokken de aandacht eenige „Halloren" (mijnwerkers uit rfalte a. d. Saaie), die in historische kleederdracht verschenen waren. De gasten zijn ontvangen in de Congreszaal van de oude kanselarij. Nuntius Orsenigo heeft namens het corps diplomatique den Rijkspresident gelukgewenscht en in het bijzonder gewezen op het economische pro bleem, dat met urgentie moet worden opgelost. De Rijkspresident herinnerde er in zijn dankwoord aan dat belangrijke internationale kwesties van jaar tot jaar onopgelost blijven en steeds zwaarder druk op de wereld oefenen. De economische kwesties zullen niet op te lossen zijn. zonder dat het grondbeginsel, waarop alle internationale betrekkingen berusten, n.1. het we- derzijdsche vertrouwen, wox-dt hersteld. Er is een goede samenwerking tusschen de regeei'ingen en voor alles een wijdstx-ekkende nieuwe regeling der internationale handelsbetrekkingen noodig om de levensvoorwaarden der volken weer draaglijk te maken. Door de oplossing der economische kwesties alleen, zal de crisis echter niet kunnen verdwijnen. Naast de economische px-oble- men staan de niet minder urgente, groote politieke kwesties, waarbij, aldus von Hindenburg, de vitale belangen van het Duitsche volk zijr. gemoeid. Von Schleicher over ontwapening. Bij de hierna plaats vindende ontvangst door de Rijksregeering herinnerde Rijkskanselier von Schlei cher aan de, einde 1931 door den Rijkspresident tot het buitenland gerichte vermaning, ons niet het goede recht op gelijke veiligheid te onthouden. Hij heeft ver volgens een kort overzicht gegeven van de ontwikke ling der binnen en buitenlandsche politiek in het af geloopen jaar en noemde het ten aanzien van de Ont wapeningskwestie een bijzonder doel de Duitsche jeugd binnen het kader een ei* militie het recht te hergeven waarachtig in dienst van den staat te staan. Bij zijn (von Schleicher's) ambtsaanvaarding heeft de Rijks- president hem gezegd; „Verschaft U arbeid en tracht de spanningen in ons Duitsche Volk door sociale maatregelen te lenigen. De Rijksregeering zal dit als richtsnoer voor haar handelen beschouwen. De weg zal zeer zeker lang en moeilijk zijn. In zijn antwoord zeide de Rijkspresident dat de wen- schen, aan het einde van het vorig jaar uitgesproken, wel is waar niet alle in vervulling zijn gegaan, doch dat niettemin de ontwikkeling van het jaar 1932 menige hindernis heeft opgeheven en de hoop heeft gerecht vaardigd dat de harde nood in Duitschland overwon nen is en dat de weg vrij wordt. De Rijkspx-esident eischte voorts de vermijding van alle stoornissen van. het politieke leven en de aaneensluiting van alle staatsbewuste en vadei'landslievende Duitschers en ver klaarde het het doel voor het Duitsche Volk brood en arbeid te verschaffen. Na de ontvangst der Rijksregeering. recipieerde von Hindenburg voor de vei tegenwoordigers van den. Rijksraad, van het presidium van den Rijksdag, de Rüksweer en de Rijksmarine, zoomede voor andere Rijksautoriteiten, de Rijksbank en de Rijksspoorwegen, Twist tusschen woonwagenbewoners. Kamp aan den Henxweq onder politie bewaking. Uit Amsterdam. In een café in de nabijheid van het woonwagenkamp aan den Hemwcg, heb ben bewoners van dit kamp twist gekregen. Toon de politie z,"ou tusschenbeide treden, kwam er algemeen verzet tegen de agenten. Deze hebben toen van de wapenen gebruik gemaakt en de twistenden naar het kamp gedreven. Den geheelen avond heeft de politic het kamp bewaakt. bediende, zou ik zeggen. De cheques werden door hem geteekend. Wij hebben hem heel wat uitbetaald, altijd goud, nooit papier, maar wat hij er mee uitvoerde..." „Alles is in de boeken verantwoord", viel Calthorp den bankdirecteur in de rede. „O," zei Philips merkbaar teleurgesteld. „Dan moet ik bekennen dat ik Martin ten onrechte vex-dacht heb. Maar luistert u verder. Veertien jaar geleden, het was in Februari, kreeg ik op een morgen een brief van Max-- tin, waarin hij mij verzocht, bij Sir Roderick te komen. Ik wilde wel eerlijk bekennen, dat ik een beetje tegen dat bezoek opzag: ik herinner 't mij als den dag van gisteren. Ik had mij Sir Roderick heel anders voorge steld, dan hij in wex-kelijkheid was: als een soort klui zenaar, een norsche zwijgzame zondex-linge. Maar tot mijn verbazing werd ik heel vriendelijk ontvangen door een langen, knappen, grijzen heer, het echte type van een landedelman. Ik voelde mij dadelijk op mijn gemak met hem. Hij was heel zakelijk en vertelde mij, dat hij gedurende de eerstvolgende vijftien jaar zijn vermogen in kostbare edelsteenen wilde omzetten." „Eigenaardig", meende Calthorp, „en vanwaar juist die periode van vijftien jaar?" „Ja, dat zou ik u niet kunnen zeggen, maar wat ik heel vreemd vind, is, dat nu die termijn van vijftien jaar ongeveer voorbij zijn, Sir Roderick gestorven en dat zijn saldo sterk geslonken is." „Hoeveel is er nog over?" informeerde Guy. „Het juiste bedrag is", en hier raadpleegde de ban kier zijn foliopapier, „een en veertig duizend zes hon derd, zes en vijftig pond, 9 shillings en twee pcnce." „Dan kan ik er u bij vertellen," klonk Calthox-p's stem „dat Sir Roderick vlak voor hij stierf van plan was vijf en dertig duizend pond voor den aankoop van een In disch kroonjuweel te besteden." Philips scheen niet buitengewoon verbaasd over deze mededeeling. „Ja," stemde hij toe, „er zijn heel wat kostbare ju weelen gekocht en dikwijls voor enorme bedragen. Het laatste bedrag betaalden wij in December uit." „Hebt u al gevolgtrekkingen gemaakt uit deze eigen aardige manier van doen van Sir Roderick, meneer Phi lips?" vroeg de advocaat. „Wel hondex-d, meneer, ze houden echter geen van allen steek. Maar ik heb die Martin nooit vertrouwd; het zou mij niets verbazen, als hij er de hand heeft in gehad, in den aankoop en in de verdwijning". Wox-dt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9