De nieuwe fabrieken van firma JJrom. Waarnaar men luistert DE OFFICIEELE OPENING. Onder groote belangstelling vond Donderdagmiddag de officieele opening plaats van de in wijden omtrek zoo bekende wasscherij, stoomerij en ververij der firma S. Krom, aan den Schermerweg te Alkmaar. De expeditiezaal was ingericht voor de ontvangst van de vele genoodigden, die door den heer Krom en zijn familieleden, te midden van een groot aantal bloem stukken worden ontvangen. Onder de vele aanwezigen merken we o.a. op Me vrouw en Burgemeester Wendelaar, enkele raadsleden, den directeur van Bouw- en Woningtoezicht, collega's van den heer Krom, de architecten, de heeren Kalver- boer, Alkmaar en Ir. Van Genderen Stort te Amster dam, heeren aannemers van het gebouwencomplex en vele industrieëelen uit Alkmaar. Achter de genoodigden heeft het geheele personeel, dames en heeren, zich geschaard. De heer Krom, heet Burgemeester en Mevrouw Wendelaar en de overige dames en heeren hartelijk welkom, zijn dank uitsprekend voor de bereidwilligheid om tegenwoordig te willen zijn bij de opening dezer nieuwe fabriek. Het spreekwoord zegt: „Zoo U het harte tot spreken dwingt, zoo spreke", welnu dit spreek woord is thans van toepassing voor de ondernemers van deze fabriek. Op den morgen van 2 Juli, na den cata- etrofalen avond te voren, toen de fabriek door brand totaal was vernield, toen, het spreekt van zelf, stelden wij ons de vraag, wat «u? Maar toen In den loop van den dag uit een groot aantal telegrammen, telefoontjes en kaarten de groote deelneming met de ramp die ons had getroffen, bleek en des middags een telegram van onze collega's Beijerman, Van Leuven en Van der Vegt meldde, dat zij ons wilden helpen toen hebben wij be grepen, dat wij de zaak weder moesten doen opbouwen. Spr brengt de collega's en vrienden oprechte hulde en warmen dank voor de wijze waarop zij ln de afgeloopen 6 maanden hebben geholpen en biedt de drie collega's een plaat in lijst aan, waarop de hulp en vriendschap op symbolische wijze wordt weergegeven door twee handen, die elkaar drukken. Spr. schetst dan de groote taak die wachtte, hoe de naam S. Krom nauw verbonden is aan de stad Alk maar en dan ook besloten werd op de puinhoopen van ed oude fabriek een nieuwe fabriek te doen bouwen, daarbij voor oogen houdende wat elders was gezien en wat de practijk had geleerd. Met veel lof gewaagt spr. van hetgeen door de heeren Ir. van Genderen Stort en den architect Kalverboer is tot stand gebracht, van de groote medewerking die is ondervonden van de ver- schillende takken van dienst en ln 't bijzonder van burgemeester Wendelaar, als hoofd dezer gemeente en ln wiens handen tenslotte alle draden der verschillende afdeelingen weer kwamen, Spr. noemt het een mooi staaltje van kunnen van een Hollandsche onderneming, dat de firma De Vries ge zorgd heeft dat in zes weken tijd de ijzerconstructie geplaatst was en roemt voorts de groote werkkracht van de aannemers Van Wijdenes, Bruin, Rempt en Koomen, die door hun groote energie hun arbeiders inspireerden en waardoor het mogelijk werd, dat in 4% maand de beide fabrieken tot volle tevredenheid der directie konden worden gebouwd. En met name noemt spr. dan den opzichter Kroon, de vraagbaak voor. ieder een en die zich met jeugdige energie op uitstekende wijze van zijn taak heeft gekweten. De heer Tol, di recteur van de machinefabriek Reijneveld, spreker kent hem reeds 23 jaren en nimmer heeft spr. een machine gehad van een andere fabriek dan van deze fabriek, wier deugdelijkheid van hare machines niet alleen in Holland, maar ook in Engeland, Amerika en Frankrijk bekend is. Dat ook deze fabriek alles op tijd heeft ge leverd, spr. dankt er hartelijk voor. Ook de overige aannemers, ze bleken van goeden wil te zijn Maar voor alles was noodig de hulp van de arbeiders en alle arbeiders hebben op uitmun tende wijze meegewerkt om de nieuwe fabriek ln zoo'n korten tijd op te bouwen. Hulde brengt spr. ook aan het personeel dat gedurende deze maanden in dienst is gebleven en niet het minst dan aan zijn zoon en schoonzoon voor den grooten steun, dien zij hem in deze maandeji zijn geweest. Spr. verzoekt de aanwezigen straks de gebouwen te willen bezichtigen, om er getuige van te zijn, dat er hier iets goeds is gebouwd. Applaus. De heer Mr. Wendelaar. burgemeester, wil na de woorden door den heer Kihm gesproken, een woord van gelukwensch tot den heer Krom spreken en gaat met zijn gedachten terug naar den avond van 1 Juli, toen het vuur op deze plaats oplaaide, muur na muur ineen stortte en het geheel een troosteloozen aanblik gaf. Spr. kan zich voorstellen wat er toen ln den heer Krom ls omgegaan, in den heer Krom die de fabriek oteeri*voor steen had opgebouwd. Met veel belangstel en groote nieuwsgierigheid heeft spr. uitgezien naar wat zou volgen en spr. verheugt zich over de bereikte re sultaten. Spr. wijst op den economischen toestand, een toestand waarvan de ernst wellicht door vele Alk'maar- ders nog niet wordt ingezien. Met inspanning van alle energie en zoo opgewekt mogelijk, dient geprobeerd te worden er weer boven op te komen en de heer Krom heeft in deze afgeloopen 6 maanden getoond, hoe men onder dergelijke omstandigheden zich moet gedragen Spr. wenscht hem hartelijk geluk en daarbij niet alleen diens familie, doch ook het personeel, dat nu weer kans op brood heeft gekregen. En naast dien gelukwensch, dankt spr. den heer Krom voor het voorbeeld, dat deze ons allen heeft gegeven. Applaus. De heer Van der Vegt, directeur van de Wasscherij „de Lelie" te Amsterdam, dankt mede namens zijn collega's voor het souvenir dat zij mochten ontvangen en hoopt dat de heer Krom veel genoegen en profijt van zijn mooie fabriek zal hebben. Een brand is wel het ergste waardoor een wasscherij kan worden getrof fen, maar spr. is overtuigd dat als hem of een zijner collega's een dergelijke ramp trof, ook de heer Krom zijn hulp zou verleenen. Wat spr. van de nieuwe fa briek gezien heeft, heeft een schitterenden indruk ge maakt. De heer Lips complimenteert den heer Krom namens den Bond van Ned. Waschindustrieën en wenscht hem geluk met den opbouw dezer mooie fabriek, die zal strekken tot meerdere glorie van de Nederlandsche Waschindustrie. Spr. wijst er op dat de heer Krom is een sieraad der leden van den Bond en uit tenslotte den wensch dat do fabriek moge groeien en bloeien, tot in lengte van dagen. De heer Ir. van Genderen Stort, vertelt heo het weer bij den opbouw niet beeft meegewerkt en dat de maand October niet minder dan 27 onwerkbare dagen telde. Spr. deelt mede dat zelden een werk is opgebouwd, waarbij met zooveel genoegen met een principaal werd samengewerkt. Zelfs in die ongelukkige njaand October verloor de heer Krom niet eenmaal zijn goede humeur. De heer Pisart, accountant, schetst in waardeerende woorden de groote werkkracht van den heer Krom, hoe onder diens leiding de zaak steeds groeide. Naast een groote plichtsbetrachting, was er bij hem ook een groote zorg voor zijn personeel, en ln 1918 deed de heer Krom reeds wat in 1929 door de rijkswetgeving werd voorge schreven. hij vormde toen reeds ten behoeve van het personeel een ondersteuningsfonds. Spr. memoreert ver der de uitbreiding der zaak door aan de wasscherij te vefbinden een afdeeling ververij en stoomerij en wenscht den heer Krom tenslotte geluk met de nieuwe fabriek. De heer Tol biedt namens zijn directie den heer Krom een bord van Delftsoh blauw aan. Namens het personeel worden bijzonder hartelijke woorden gesproken door Mej. Nel de Vries, die in zeer goSb gekozen woorden mededeelt, dat het personeel een half jaar geleden heeft aangevoeld welke ramp den heer Krom trof, maar nu ook meeleeft met dit uur, waarop de heer Krom met trots en voldoening zal neerzien op wat is gebouwd. Namens het personeel biedt Mej. De Vries een gedenksteen aan, in de vestibule geplaatst en vermeldende den datum van 5 Januari, den datum van deze officieele opening. Zij doet deze aanbieding verge zeld gaan van de beste wenschen voor de directie en den groei en bloei der fabriek, en waaraan ook het per soneel gaarne zijn beste krachten zal blijven wijden. De aannemer Van Wijdenes vertelt hoe zij allen steeds werden aangespoord en het is nu een voldoening te hoo- ren dat de directie over hun werk tevreden is. Spr. dankt hartelijk voor de verstrekte opdracht en voor de aangename wijze van samenwerking, die bij den bouw tot uiting is gekomen. Ook deze spreker uit de beste wenschen voor den groei en bloei der fabriek. De chef der chemische afdeeling biedt den heer Krom een ets aan. Tenslotte dankt de heer Krom den burgemeester en ook de andere sprekers voor hunne vriendelijke woorden en verzoekt hij den. aanwezigen om- aanstonds de fa brieken te bezichtigen, om daarna op de kantoren een kopje thee te komen drinken. Door den jongsten zoon van den heer Krom wordt nu door het trekken aan een lint de fluit in werking gesteld, het geheele personeel spoedt zich naar zijn afdeelingen, en als wij een oogen- blik later de wasscherij binnenstappen, heeft elk lid van dit personeel zijn plaats reeds ingenomen en is het be drijf in volle werking. De bezichtiging der fabrieken. Met groote belangstelling hebben de aanwezigen de verschillende bewerkingen die de wasschen ondergaan, aanschouwd. De meest moderne machines hebben in deze nieuwe inrichting een plaats gekregen. Wij zien hoe iedere wasoh, aanvankelijk gescheiden in bont en in wit goed, weder in aparte kistjes terecht komen, welke kistjes op rolbanen vervoerd worden naar de andere afdeelingen om verdere behandeling te onder gaan. Verschillende interessante bewerkingen vragen de aandacht en zoo wordt bijv. met grooten aandacht ge volgd op welke wijze we onze boorden en overhemden weer helder en wit en glanzend terug krijgen. En bij dit alles treft steeds weer de zeer hygiënische behande ling, die de goederen ondergaan, terwijl de moderne ma chines zorg dragen dat de slijtage der goederen tot een minimum wordt beperkt. Het is inderdaad interessant, wat we in deze nieuwe inrichting te zien krijgen. Na de bezichtiging van de wasscherij, is het de ver verij en chemische wasscherij. ondergebracht in een apart gebouw aan den overkant van den weg. die onze belangstelling vraagt. En ook deze afdeeling is zeer be langwekkend. Ook hier evenals in de wasscherij valt in- zeer ruimte mate het daglicht naar binnen. Vernuftige toestellen en machines vinden we ook hier opgesteld, bijv. voor het kloppen van tapijten, het spannen van gordijnen enz. We zien met welk een zorg de hardnek kigste vlekken uit de japonnen door een chemicus wor den verwijderd, hoe op de kunstweverij de winkelhaken spoorloos verdwijnen, hoe een costuum na de behande ling als splinternieuw te voorschijn komt. Hoe interessant het was bleek wel hieruit dat de ge noodigden zich blijkbaar noode naar de kantoren der firma begaven, waar intusschen de velo bloemstukken een plaatsje hadden gekregen en waar een kopje thee werd aangeboden. Vanuit deze kantoren ia de geheele wasscherij te over zien, en van hieruit kregen wij pas een juisten indruk van deze grootsche inrichting, een inrichting die zeker wel als een der beste van Alkmaar kan worden ge noemd. KON HAAR HOOFD NIET MEER DRAAIEN. Gemarteld door spierpijnen. Een ons hulp is meer waard dan een ton medelij den. Dat was het ook voor deze vrouw. Iedereen be klaagde haar. Maar één gaf haar een raad, die hielp. Na deze goede raadgeving was zij niet langer het voorwerp van medelijden. Zij schrijft: Ik leed aan spierrheumatiek in den nek het was een mar teling. Mijn hoofd kon ik niet meer omdraaien. Iedereen had medelijden met mij. Toen was er iemand, die me raadde Kruschen Salts te probee- ren, wat ik deed. En in zes maanden was ik een andere vrouw. Als ik nu maar het minste vleugje van rheumatiek voel, neem ik direct een dosis van Uw wonderlijke Kruschen Salts en het verdwijnt. Na alles, wat ik ondervonden heb zal ik nooit nala ten ook anderen Kruschen Salts aan te raden. Mevr. S. Het zijn de opeengehoopte afvalstoffen in het li chaam, die de ondragelijke rheumatische pijnen doen ontstaan. Kruschen Salts nu spoort nieren en ingewanden aan tot gezonde, geregelde werking en het gevolg is dat de schadelijke afvalstoffen op volkomen na tuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U zich dus houdt aan de „Kleine dage- lijksche dosis", zult U inwendig schoon zijn en blij ven, en in een gezond, frisch en „schoon" gehou den lichaam is geen plaats voor het ontstaan van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) Plotseling krankzinnig geworden. Door 4 man overmand. Aan het D. P.-station te Rotterdam heeft zich Don derdagmiddag een tragische geschiedenis afgespeeld. In den trein, die om 1 uur aldaar uit de richting Amster dam arriveert, bevond zich de R.K. geestelijke Zeer- Eerw. Pater J. M. van Egmoftl Minderbroeder Conven tueel en Leeraar aan het Juvenaat „Christus Koning" te Wijnandsrade (Limburg). Tijdens de reis heeft dezen geestelijke plotseling teekenen van verstandsverbijste ring vertoond. Bij het verlaten van den trein verloor de ongelukkige alle bezinning en daar hij voor zijn omge ving gevaarlijk werd heeft men hem met vier man over mand en naar een wachtkamer gebracht. Vervolgens heeft men den Geneeskundigen Dienst gewaarschuwd die den ongelukkige op een brancard heeft gebonden en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft ge bracht. Zijn toestand is van ernstigen aard. Auto-ongeluk bij Amersfoort. Een persoon zwaar gewond. Donderdagmorgen om 7 uur heeft op den Utrecht- sohen weg nabij het rijksopvoedingsgesticht te Amers foort een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto, geladen met vleesch, komende uit Borculo en rijdende in de richting Utrecht, is geslipt en tegen een boom geslingerd. De chauffeur wed aan de knie gewond, doch de naast hem zittende A. Weller uit Borculo, bekwam een sche delbreuk. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis „De Lichtenberg" opgenomen. Men vreest voor zijn leven. De auto werd vrijwel vernield. De politie nam dezen in beslag en stelt een nauwkeurig onderzoek ln. Moord in een ziekenhuis. Het wederzijds uit den weg ruimen der Macedoniërs. Een der moordenaars van Eftimof door zijn verpleegster neer geschoten. Gelijk te voorzien was, is de aanslag, die de vo rige week in de Buigaarsche hoofdstad Sofia, op den hoofdredacteur Eftimof is gepleegd door als ja gers verklcede Macedoniërs van een andere groep, niet ongewroken gebleven. De reeks nieuwe moorden, die bij de onmiddellijk gevolgde concentratie van ter roristische groepen der Michailowisten zoowel als van de Protogerovianen verwacht kon worden, is gisteren daarmede begonnen dat Christo Trajanof, een der aanvallers van Estimof, die zelf bij dien aan val eveneens werd gewond en naar het Alexander hospitaal moest worden gebracht, daar door een verpleegster is doodgeschoten. Trajanof was met nog een 15-tal andere patiënten op een groote ziekenzaal ondergebracht. Daar men bang was, dat de Michailowisten voor Eftimof, dien men ongeveer hun minister van buitenlandsche za ken kon beschouwen, wraak zouden nemen, had men voor den ingang van de zaal een dubbelen politie post opgesteld. Van dien kant was dus wraakoefening onmogelijk gemaakt. Toen echter Trajanof's ver pleegster, met wie hij, daar zij eveneens Macedoni sche was, op zeer goeden voet was komen te staan, haar laatste ronde deed en hem zijn kussens op schudde, haalde zij plotseling onder haar boezelaar een pistool te voorschijn en loste op een handbreed afstand van haar weerloozen patiënt drie schoten, waardoor Trajanof in het hoofd en tweemaal in de borst werd getroffen. Hij was onmiddellijk dood. Bij haar arrestatie verklaarde zusier Catharina Ivonstan- tionf, dat 's middags een haar onbekende man bij haar was gekomen en haar had opgedragen Trajanof te dooden en daarmee Eftimof te wreken. Als goede Macedonische had zij gevolg gegeven aan het bevel, dat haar tegelijk met het wapen was gegeven. Het is niet de eerste maal dat bij veemmoorden tusschen Macedonische organisaties een vrouw als wreekster optreedt. Men herinnert zich de bekende aanslag, die enkele jaren geleden in de Weensche opera werd gepleegd door de vrouw van Michailof op Panitsa. Rijp in Hongarije. Groote verwoestingen aangericht onder den druk van de geweldige massa's rijp. Onophoudelijk klinkt het kraken van albrekende takken. Door de overvloedige vorming van rijp op de elec- trische geleidingen zijn. te Boedapest en omgeving groote storingen veroorzaakt in de stroomvoorzie ning der stad. Het sedert weken aanhoudende mis tige weer en de temperatuur om het vriespunt heeft een zeldzaam sterke vorming van rijp tenge volge gehad. In den omtrek van Boedapest, zoo meldt Reuter, en vooral in het heuvelachtige gebied van het stadsdeel Buda, zijn de takken der hoornen bedekt met een dikke laag rijp, Groote uitgestrekt heden bosch vertoonen een beeld van verwoesting, daar onder den druk van de geweldige massa's rijp vele boomen zijn omgevallen en de grond met af gebroken takken en stukken boom bedekt is. Dag én nacht hoort men onafgebroken het kraken van de afbrekende takken. Ook de palen van telegraaf- en telefoonlijnen hebben sterk onder de rijpvorming ge leden en door het afbreken der draden ontstaan her haaldelijk ernstige storingen. ZONDAG 8 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA: 8.30 Tuinbouwhalfuurtje; 9.00 Veiligheidskwar tiertje; 9.15 Voetbalmededeelingen; 9.18 Orgelspel door Johan Jong; 9.40 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek; V.P.R.O.-: 10.30 Kerkdienst uit den N.P.B. te Utrecht; AVRO: 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, afgewisseld door hét Kon. 'a Hertogen bosch' Mannenkoor; 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Concertgebouw orkest o.l.v. Eduard van Beinum; 3.45 Gramofoonmu- ziek; 4.00 Molière-cyclus; 4.45 Sportuitslagen en gra mofoonmuziek VARA: 5.00 Kinderuurtje; 6.00 De Flierefluiters o.l.v. Haigo de Groot; 6.50 Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 7.10 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; AVRO.: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Studio opvoering van „La Marquise"; 9.00 Voordracht; 9.20 Omroeporkest; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.30 Morgenwijding; N.C.R.V.: 9,30 Gewijde muziek; 9.30 Kerkdienst uit Rotterdam; 12.15 Orkest" -».1at. Marinus van 't Woud; 1.00 Causerie; 1.20 Orkest; 2.10 „Film"; 2.30 Fragmenten uit het Mariaspel van Teo de Witte; 4.15 Ziekenlof; N.C.R.V.: 5.00 Gewijde muziek; 5,50 Kerkdienst uit Leiden; K.R.O.: 7.45 Le zing; 8.10 Orkest o.Ijv. Johan Gerritsen; 8.45 Reporta ge; 9.10 Vaz Dias; 9.20 Reportage, 10.00 Orkest; 10.30 Vioolsöll; 10.45 Epiloog. BRUSSEL (509 M.) 10.20 Ooncert; 11.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; I.30 Concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.20 Concert; 7.10 Pianorecital; 8.20 Orkest, 10.30 Idem. KALUNDBORG (1153 M.) II.20 Instrumentaal ensemble; 1.45 Gramofoonmuzie<k; 2.45 Omroeporkest; 7.20 Idem; 9.05 Concert; 10.00 Gra mofoonmuziek; 10.15 Dansmuzdek. BERLIJN (419 M.) 12.50 Cithermuziek; 2.20 Populair concert; 4.35 Idem; 6.50 Operette-uitzending; 8.50 Populair concert. HAMBURG (872 M.) 11.25 Populair concert; 7.20 Concert; 9.30 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.30 Concert; 4.35 Populair concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.35 Populair concert; 9.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Vioolrecital1.20 Concert; 2.35 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert; 4.35 Concert door Marek Weber; 9.25 Concert. PARIJS-EUFFEL (1446 M.) 1.20 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Idem; 3.20 Populair con cert; 8.20 Concert; 10.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 3.50 Populaire muziek; 7.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 3.35 Gevarieerd ooncert; 8.05 Operette-uitzending. WEENEN (517 M.) 4.20 Populair concert; 6.40 Pianoconcert; 9.05 Dansmu ziek WARSCHAU (1411 M.) 11.35 Symphonieconcert; 5.20 Dansmuzek; 7.20 Populair concert; 9.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M. 7.35 Opera-uitzending. MAANDAG 9 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgen wijding; VARA: 10.15 Klein orkest o.l.v. Paul Duchant; 13.40 Carel Rijken draagt voor; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Leo Fuld, zang; 3.00 Voordracht door Hetty Beek; 4.00 De Fliere fluiters o.l.v. Hugo de Groot; 4.40 Voordracht door Janny van Oogen; 5.10 Orkest o.l.v. Hiugo de Groot; 6.00 Idem; 6.40 Lezing; 7.00 Muzikale babbeltjes; 8.00 Mr. Dr. G. v. d Berg: Weervoorspelling; 8,20 Concert; 9.45 Pianorecital; 10.05 Vervolg concert; 10.30 Gramo foonmuziek. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendlents; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 Vroolijke gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.30 Orgel spel door Jan Zwart; 2.00 Uitzending voor scholen; 2.35 Beantwoording vragen over kamerplanten; 3.15 Cursus knippen en naaien; 3.30 Cursus stofversieren 3.45 Verzorgingk zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gramo- foonmuziek5.15 Christelijke liederen; 6.15 Gramofoon muziek; 6.30 Vragenuurtje; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Orkest en Dameskoor; 9.00 Lezing; 9.30 Vioolrecital; 10.05 Vaz Diaz; 10.15 Klein-orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmu ziek; 7.00 Concert; 8.20 Concert, 9.20 Idem. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.50 Omroeporkest; 7.20 Concert; 8.20 Mannenkoor; 9.50 Concert. BERLIJN (419 M.) 5.30 Concert; 6.35 Populair concert; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 5.55 Populair concert; 10.50 Idem; 12.35 Gramofoonmu ziek. KONINGSWUSTERHAUSEN (1638 M.) 5.50 Populair concert; 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 ld., 3.50 Concert; 6.55 Concert; 8.20 Amerika&nsche gramo- foonplaten; 10.05 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M 6.05 Gymnastiek en. Gramofoonmuziek; 11.20 Populair concert; 12.20 Concert; 4.20 Concert; 10.05 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.20 Orgelconcert; 2.05 Concert 3.20 Con cert; 4.20 Concert; 10.20 Idem, 11.20 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Operette-uitzending; 8.50 Concert. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 12.50 Gramofoon muziek; 7.40 Concert, 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 4.50 Kamermuziek; 6.20 Gramofoonmuziek; 72.0 Idem; 7.50 Kamermuziek; 9.20 Populair concert. ROME (441 M.) 4.50 Concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.20 Populair concert; 7.20 Populaire muziek; 9.35 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 4.20 Solistenconcert; 5.15 Populair ooncert; 7.20 Operet te „De moderne Eva". BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Symphonieconcert. DINSDAG 10 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Ochtendconcert; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Tine Medema draagt voor; 11.00 Orgelconcert; 12.00 Lunch concert door Avro-kleinorkest; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Knipcursus; .00 Gramofoon muziek; 4.30 Radiokinder-koorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen; 5.30 V.P.R.O.; A.V.R.O.: 6.00 Kovacs Lajos; 7.00 Causerie door Dr. L. Heyermans, te A'dam; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 En- gelsche les voor beg.; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmu ziek'; 9.00 Avro-radiotooneel. Studio-opvoering van „Ka- ramozow en zijn rechters"; 9.35 Het omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Omroeporkest; 11.30 Aansluiting met het Carltonhotel te Amsterdam, dans muziek door Leon Abbey's Colou red Band. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.01 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-sextet ol..v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Ver zorging zender; 2.00 Middenstandscursus; 2.35 Vrouwen- uurtje; 3.30 Modecursus; 4.30 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 5.15 Gramofoonmuziek; 5.30 K.R.O.-orkest; 6.30 Esperapto-cursus; 6.50 Liederenrecital; 7.10 G. A. B. Chrlst: „Wat kunnen wij doen voor het achterlijke kind?"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Verbondskwartiertje; 8.00 Stedelijk orkest van Maastricht; 9.15 Vaz Dias; 9.30 De K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1,30 Concert; 7.05 Idem; 8.20 Concert; KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 7.20 Omroeporkest; 9.35 Idem; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 5.25 Concert; 6.30 Concert; 7.20 Gevari eerd programma. HAMBURG (372 M.) 10.50 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 6.50 Vleugel-mu- ziek; 10.45 Oude dansen. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.> 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Idem; 3.50 Concert; 10.05 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.30 Vesperconcert; 8.50 Orkest van den Westduitschen omroep; DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 3.20 Concert; 10.55 Dansmuziek. PARIJS-EEFFEL (1446 M.) 7.50 Pianorecital; 8.20 Kamermuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.20 Concert; 7.40 Idem; 9.50 Mare Delmas-concert; 10.20 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 4.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Operette. ROME (441 M.) 4.50 Orkestconcert; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.05 Con cert; 9.50 Gramofoonmuziek. WEENEN (517 M.) 4.20 Pop. Concert; 6.45 Tiroler boerenmuziek; 7.25 Concert; 9.35 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Symphonie-concert; 5.15 Pop. concert; 7.20 Idem; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 9.00 Concert door omroeporkest.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11