Bij de Nederlandsche Schaatsenrijders in Zwitserland. Zaterdag 7 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9026 Staatsloten", Plaatselijk Nieuws. HET BOUWEN VAN DE CHRISTEL IJ KE SCHOOL Van der Scheer nog absoluut de sterkste. Ook de anderen vinden weldra hun ouden vorm terug. Van de nieuwe groep jonge rijders valt nog weinig te zeggen. (Uit particuliere correspondentie van onzen Sportredacteur) DAVOS, Woensdag 4 Jan. '32. Dank zij de goede zorgen van den heer Van Laer, den ondervoorzitter van den Schaatsenrijdersbond, liep de heele reis op rolletjes. Drie en twintig rijders plus leiding vormden een uitermate vroolijke club, die het zich op de lange spoorreis naar het land van de bergen zoo aangenaam mogelijk hebben gemaakt Zij, die voor de eerste keer meewaren kregen een stroom van indrukken te verwerken. Altijd dat vlakke land en nu ineens die hooge bergen met koppen van eeuwige sneeuw, duizelingwekkende, diepe afgronden en machtige wouden die als een gordel om de bergpar- tijen liggen gespannen. De „ouderen", zij die reeds één of meerdere malen de „Schweiz" aanschouwden, kijken quasi weinig belang stellend naar buiten en beweren wijs en op bezadigden toon: „Ja, net, dat is de J-ungfrau; zij lijkt nou wed hooger dan anders; noox ja, maar in den regel ligt de top ook heelemaal in de mistbanken". Alles natuurlijk om op de nieuwelingen een geweldig bereisden indruk te maken. De aankomst is als steeds een leuk voorval. Zoo'n vijf en twintig vroolijke kerels, blij, dat de treinreis afgeloopen is, uitbundig vroolijk vanzelf, die op zoek zijn naar hun hotel. Enkelen beweren een soort kleine goudzoekerahut uit Alaska te prefereeren, die op koddige wijze op een berghelling is neergekwakt. Enfin, in Hotel ,Alte Post" worden 8 en in Hotel „Bolgenschanze" worden 15 leden van de bloem der Nederlandsche jongelingschap ingekwartierd. Ja, dat moet U niet uitvlakken, Van der Scheer, Koops, Heiden, Hooftman, kortom de heele crème de la crème is hier in Davos-Platz aanwezig. De eerste dagen gaat het kalmpjes aan. De rijders moeten eerst wat aan de lucht wennen en ook om bij dezen luchtdruk en temperatuur geheele in normale doen te blijven. Je vraagt je zoo nu en dan af, wat doen die Hol- landsche jongens hier met hun schaatsen. Het is al ski-sport wat de klok slaat. Het is ontzettend druk hier; internationale gezelschappen waren hier rond; alle talen hoort men spreken. De schaatsenrijders beklimmen rustig een bergje van 2815 meter hoog en gaan wat naar dat skieën kijken. Op Nieuwjaarsdag was er een 6kl-wedstrijd. Een zekere Kaufmann was no. 1 met een sprong van Tl meter. Dat afzeten, dat zweven hoog in de lucht en dat beheerschte neerkomen dwong groote bewondering af. "Ben zekere Chlogna, ook al een Zwitser, was no. 2 met 66 meter. Na afloop sprongen no. 1 en 2 tegelijk een eeresprong. Nu, dat was het glanspunt van dén dag; gewoonweg fenomenaal. Zoo gezegd was er heel veel volk en dat komt wel voornamelijk doordat er zoo weinig sneeuw ligt. In den regel ligt er zoo'n meter sneeuw; nu echter maar een paar decimeter; dat maakt alles veel toegankelijker. Bij dat skiën gaat niet alles even mooie. Je kunt DEPOT-CHEF. Tot depot-ohef bij de Velo-wasohmachine Maatschappij te Barendrecht is voor het nieuw te stichten filiaal te Sohagen, dat gevestigd wordt in de Molenstraat, aange steld onze plaatsgenoot de heer J. Zomerdijk. BEKNELD. Op de houtopslagplaats van de N.V. Schager Hout handel geraakte Donderdagmiddag de heer H. S. alhier, bekneld, doordat een laag hout kantelde. Door een voorbijganger verlost, was de heer S. niet bij machte te loopen, en toen Dr. v. d. S., die de eerste medische hulp verschafte, een onderzoek had ingesteld, bleek vooral de rechterknie een fractuur te hebben opgeloo- pen. Door zijn huisdokter, den heer N., werd de heer S. later per auto thuis gebracht en den volgenden dag bleek, dat het ongeval, zooals het zich nu liet aanzien, nog goed was afgeloopen. De heer S. zal alleen eenige dagen rust moeten nemen. ONZE EIERVEHJNG. In het afgeloopen jaar zijn 5.289.136 eieren aange voerd, die een totaal bedrag opleverden van f 162.909.54. In 1931 bedroeg de aanvoer 5.192.115 eieren en de opbrengst f 228.211.13. Ook hier zien we dus, dat de aanvoer steeg, maar dat de geldelijke opbrengst ruim f 65.000 minder was. OVERGANG ZAAK. De melkzaak van den heer J. Castricum is gedeelte lijk in eigendom overgegaan aan den heer A Bijlsma, MARKTOVERZICHT. Wat den aanvoer van vette koeien betrof een Don derdag j.1., was gezien elders, ook weer een wintermarkt maar enfin dat zijn wij elk jaar gewoon; ze noemen dat de stille zes weken. De handel was niet te wild; prijzen tot 30 ets., duurste koe bracht f 225 op. De handel in gelde- en kalfkoeien trekkend, of liever gezegd weinig handel; prijshoudend. De handel in vaarzen was stug. De handel in stieren was heel goed, er was weer eens wat aangevoerd, prijs tot 22 cents. Men dacht dat er wel wat te doen zou wezen op den vroegen morgen, in paarden, dat liep nu niet direct mee. K. Stammes uit Heerhugowaard had anders weer beste paarden aangevoerd, maar het viel niet mee met afloop van de markt; gerekend was wel dat er meer verkocht zouden worden. De tijd voor graskalveren is voorloopig weer uit. De handel in nuchtere kalveren was heel goed. De heer J. Zwaag, alhier, die nogal zoogenaamde dikbillen koopt, had weer een kalf, oud 5 dagen, verkocht voor f 50, een mooien prijs. Oude slachtschapen golden van 8—14 gld., de handel was stug. Overhoudens heel stug. deze gelden wel heel weinig; de aanvoer was aardig goed. Vette schapen stug hoogste prijs 18 gld. De biggen waren iets duurder, 5—9 gld., de handel was goed. Schrammen gewoon. De aanvoer van vette var kens had wel grooter kunnen zijn, de handel was ma tig, prijzen tot 15 ets., dat ging nog. Op de kippenmarkt bij 't oude. Vermeld moet worden konijnen f 0.751.80, er stond in het bericht enkel f 0.75, dat was niet goed, de duursten golden 1 1.80. De Hollanders rijden hun eerste baantje. het of je kunt het niet. Zoo kwamen er een paar leelijk neer; gelukkig is de sneeuw zacht en ongelukken van ernstigen aard zijn er dan ook niet voorgevallen. Onze rijders. 's Avonds is Davs-Platz een mondaine badplaats ge lijk. Overal dancings, overal feest, de crisis ten spijt. Dat is vanzelf voor de schaatsenrijders niet weggelegd. Die gaan om 10 uur heerlijk onder de wol (nou, nou!?) Des morgens van 1011.30 en des namiddags van 3 4 uur wordt er getraind. De jongens weten het al lang weer. Van der Scheer is nog absoluut de sterkste en blijft ook de fraaiste rijder; even soepel als gemakkelijk neemt hij lachend de snelste bocht. Hij blijft de tweede Hoilandsohe Jaap Eden! Koops is net als vorig jaar, evenals de korteafstands menschen: de IJselmondeman Hooftman, de V.U.C. keeper Dijkstra (hij moest eens weten hoe V.U.C. om hem verlegen zit Sportred.) en Klaas Schenk heb ben na 'n paar dagen ook weer hun vorm van verleden jaar terug. Wat té zeggen van de groote groep Jonge rijders? De eerste wedstrijd zal hen wel in een volgorde plaat hen, maar wat ze wezenlijk voor capaciteiten verber gen, dat komt slechts langzamerhand aan het licht. Zoo'n eerste keer... de onwennigheid en de zenuwtjes! Van de Ruit en Langedk zullen op de lange baan wel naar voren komen. En dat Heiden zijn ouden roem zal weten te herstellen, daar twijfelt niemand aan. De ploeg van 23 zal zoo worden verdeeld, dat 8 of 9 LEZING Ds. VAN DER HEIDE. Vanwege de Evangelisatie Bethel werd Donderdag avond de eerste van de serie Winterlezingen gehouden. Als spreker trad dezen avond op Ds. v. d. Helde uit Hindeloopen, welke als onderwerp had gekozen: De grond onzer zekerheid. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 27. waarna het Votum werd gelezen: 2 Petrus 1 16—21 en In het bijzonder werd de nadruk gelegd op vers 19. Nadat gebeden was ving de spreker met zijn boéièndé rede aan. Zekerheid! Is er in dezen tijd van onrust en onze kerheid nog zekerheid? Zien wij op het politiek terrein waar men confereert in Genève over ontwapening, doch ondertusschen is Frankrijk tot de tanden gewapend, heeft Italië een uitstekend leger en zijn er in Rusland zelfs vrouwen, die in het leger dienst doen. En de we reld verkeert in het onzekere. Op "het sociaal-economisch terrein is het al niet veel beter; menschen, die broeders moesten zijn, prediken den klassenstrijd en inplaats van vrede is er onvrede en geen zekerheid, doch onze kerheid. En het kerkelijke leven! Wat een verdeeldheid is daar. ja er zijn zelfs kansels waar gebracht wordt een Evangelie naar den mensch in plaats van naar de schriften. En zoo is het ook soms met het persoonlijk geloof treurig gesteld. Men vervreemdt van God en er kend Hem niet meer. En toch e; ia zekerheid. En de grond van die zekerheid ligt in den Bijbel. De Bijbel die noodzakelijk is om Gods heil te verkondigen vol ge zag en zijn heilsopenbaring is helder en klaar. Het mid delpunt, hoogtepunt en diepte punt van dezen Bijbel is Jezus Christus. De grond van onze zekerheid is dan ook Gods woord, het evangelie van kribbe en kruis, van lijden, sterven, opstanding en verheerlijking. De tijd moge dan onzeker zijn, wij hebben in Christus onze ze kerheid en beluisteren het ruisehen van zijn voetstap pen als hij zal komen in glorie en heerlijkheid op de wolken om te oordeelen. De zangvereeniging De Lofstem luisterde het geheel op door het zingen van een viertal liederen, welke door de talrijke aanwezigen met aandacht werden aange hoord. Met dankgebed werd de avond besloten en vol daan keerde men huiswaarts. THEATER ROYAL. Niet, dan na zeer veel moeite is het den directie van Theater Royal mogen gelukken beslag te leggen op de film, die een ieder in de groote steden en ver buiten landsgrenzen heeft getrokken, „Movie Crazy". In Movie Crazy vervult niemand minder dan 's we relds meest gevierde humorist Harold Lloyd de hoofd rol. Dat we niets te veel zeggen, als we deze film het meest volmaakte product noemen van den laatsten tijd in het komische genre, bewijst U wel de resencie uit de „Telegraaf", welke we laten volgen: „Movie Crazy." De nieuwste film van Harold Lloyd waarvan de Europeesche première gisteravond in 't Haagsche Passagetheater ging. overtreft al haar voor gangers in komische scènes. Men zou zeggen dat hier het summum is bereikt van wat een humoristische film kan geven, want het zou werkelijk onverantwoordelijk zijn het publiek nog meer aan het lachen te brengen als Movie Crazy heeft gedaan. Precies na te vertellen, wat Harold Lloyd voor capriolen uithaalt, zou beteeke- van hen op de groote wedstrijden van 21 en 22 Januari zullen meedoen; de rest zal een onderlinge wedstrijd houden op 20 Januari a.s. op de afstanden 500, 1500 en waarschijnlijk 3000 (anders 5000) meter. Is er dan nog geen ijs in Holland, dan gaan de rij ders door naar Engelberg en doen daar mee aan een wedstrijd over 500. 1500, 1000 en 5000 meter op 28 en 29 Januari a.s. Wat de eerstvolgende groote internationale wedstrijd betreft die te Davos op 21 en 22 Januari wordt ge houden, deelen we mee, dat de afstanden zijn 500. 1500, 3000 en 5000 meter. Er wordt hier medegedeeld dat de „oude" Clas Thunberg ook komt om het wereldrecord over 1500 meter, dat ik weet niet hoeveel jaar op naam van Oscar Mathiesen staat (sinds 18 Januari 1914! Sp.red.), te verbeteren. Over andere belangrijke deelname weten we nog niet veel. Nu, 't is op 't oogenblik dat we dit schrijven ook nog pas 4 Januari, zoodat we nog een dikke veertien dagen hebben te wachten. Maar uit Weenen hoorden we dat de Oostenrijkers Rledl en Moser, twee zeer sterke rijders, mee komen doen en ook de Hongaren Rauser en Etvös. Ook kwam uit Weenen het bericht, dat Liselotte Landbeck het wereldrecord 500 meter dames op 53.7 sec. had gebracht. Een aardig stukje omlaag dus al, want de vorige recordhoudster was de Noorsche juf frouw Lee met 56 seconden. Menigeen van de 23 mannen-broeders moest bij 't vernemen van deze tijding met het schaamrood op de kaken opbiechten dat hij het tegen dat „juffie" nog niet zou bolwerken. Nu, tot besluit de mededeeling dat er aan gezond heid en goed humeur geen gebrek is. En dat moet ook niet. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 - - DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. nen de eene zotheid op de andere te stapelen. Het film leven is den jongen Harold Hall als zoodanig maken wij met hem kennis lichtelijk in zijn bol geslagen: thuis in de eenvoudige woning van zijn ouders ziet "hij films, overal waar hij kijkt. Als zijn moeder koffie maalt, ziet hij het filmtoestel draalen, met zijn vaders pijp als revolver imiteert hij een gevaarlijke scène. Op gewonden van geluk is hij als hem een brief uit Holly wood bereikt, dat de door hem toegezonden foto zulk een indruk op een filmmagnaat heeft gemaakt, dat hem verzocht wordt terstond over te komen. Harold weet eohter niet, dat hij een verkeerde foto heeft ingesloten. In Hollywood aangekomen, ziet hij aan het station juist een film opnemen, waarvoor hij direct groote be langstelling koestert. Toevallig is een figurant noodig, waarvoor hij invalt Natuurlijk bederft hij de eene scène na de andere, tot hij de woede van den filmmagnaat opwekt, als hij diens hoed vernielt. Als hij zich later in den filmstudio komt aanmelden, herkent de direc teur hem als den ongeluksvogel van het station. Op nieuw veroorzaakt hti ramp op ramp. Onbetaalbaar is de scène, waarin hij bij vergissing een diner bijwoont van filmmagnaten en hij toevallig den rok van een goochelaar aantrekt. Als Harold met de vrouw van den filmmagnaat aan het dansen is, komen onder de groot ste consternatie der gasten duiven, konijnen en muizen uit zijn jas te voorschijn, zoodat een algemeene paniek volgt. Tenslotte belandt hij weer in den filmstudio, waar men juist bezig is een groote film op te nemen, en Ha rold door een medeminnaar achterna gezeten, een ont- zettenden chaos veroorzaakt, welke echter door den film magnaat zoo komisch wordt gevonden, dat het einde een succes is. Met een sohitterend contract verlaat Ha rold den studio. Tot zoo ver dan de „Telegraaf". We behoeven er fei telijk niets meer aan toe te voegen. Onnoodig om ta zeggen dat Harold ook eenige malen verliefd wordt, maar ook daarin is hij niet gelukkig. Wanneer echter hem een magnifiek contract bij een filmstudio is geworden, wordt ook zijn andere wensch vervuld en kan hij 't liefste meisje van Hollywood de zijne noemen! Movie Crazy ia inderdaad een schitterend filmproduct, waarmee Paramount wederom groote successen boekt. GEDETACHEERD. De heer A. 'Leijnse, opziohteT bij de Zuiderzeewerken, is tijdelijk gedetacheerd als opzichter bij den Provinci alen Waterstaat van Noord-Holland, standplaats alhier. LOGEMENT VERKOCHT. Het logement van den heer J. A. Immers, Nieuwstraat alhier, is verkocht aan den heer J. M. Kuik, Apeldoorn. BENOEMD. De heer J. Slort, Commies Ned. Spoorwegen te IJmui- den, is ingaande 1 Februari a.s. benoemd tot stations chef alhier. Het station is gelijktijdig teruggebracht van de 2e klasse naar de 3e klasse. NOG EEN GELUKKIGE. Behalve Mevr. A., is er te dezer plaatse nog een „lot- genoote" van haar, n.1. ook Mevr. Sn. was zoo geluk kig een 1/20 te bezitten van het lot, waarop de f25.000 is gevalle u In ons nummer van Donderdag 29 December hebben onze lezers kunnen kennis nemen van den uitslag der aanbesteding van het bouwen eener drieklassige Chris telijke school alhier. Bij de publiek gehouden aanbesteding was de laagste inschrijver de firma Gebr. Boekei te Oude Nie- dorp voor f 25588.De gunning van het werk werd door het schoolbestuur aangehouden omdat, naar wij dachten, B. en W. van Schagen hieraan hunne goedkeu ring moesten hechten. Wij oordeelden dat dit niet veel bezwaar zou ontmoeten, omdat de architect, onder wien het bouwwerk wordt uitgevoerd, de heer Chr. Dekker, alhier, adviseerde het werk aan de laagste inschrijvers te gunnen. En waar deze aróhitect vele werken van beteekenis heeft uitgevoerd, waaronder eenige scholen, en dus al gemeen als een zeer betrouwbaar en terzake kundig vakman bekend staat, hadden B. en W. van Schagen zich aan diens advies behooren vast te houden. De zaak was zeer eenvoudig en behoefde geen aanleiding te ge ven tot biSbilles die nu dreigen. Wat tooh is het geval! De aanneemsom is laag en er wordt gemompeld, dat voor dien prijs de school niet is te bouwen, maar, waar de aanbesteding publiek is ge weest, en de architect geen bezwaren heeft, kan dat gerucht geheel buiben beschouwing blijven. Er zou in het alleruiterste geval noch voor gemeente, noch voor schoolbestuur eenig finantieel bezwaar uit kunnen vol gen, a 1 s deze aannemer eens in gebreke mocht blij ven. Dit alles heeft er echter blijkbaar toe geleid om toen de Schager firma-combinatie Van Stipriaan c.s. ten raad huize kwam met het verzoek aan hen het werk op te dragen zij toch waren Schagers dat onze burge meester in één van zijn vriendelijke buien aan die men schen zijn steun heeft toegezegd. En toen was er eens klaps alle aanleiding om tot de noodige strubbelingen te komen. B. en W. bespraken het verzoek, waren niet eensgezind, en kwamen tot geen resultaat, ofschoon dit college tooh alleen maar over al of niet goedkeuring der gunning had te beslissen. B. en W. hebben den raad in een bijeenkomst (niet in een openbare vergadering) bijeengeroepen en ook daar geen resultaat. En nu zegt men of het waar is weten we niet dat de kwestie in de a.s. openbare raadsvergadering aan de orde komt. Hoe de beslissing dan zal zijn is af te wachten. Maar wij willen er voor af onze meening wel over zeggen. En wij oordeelen dan, dat waar openbare aanbeste ding is gehouden, en de architect geen bezwaren tot gunning heeft, de consequentie meebrengt, het werk aan de gebr. Boekei te gunnen. Bovendien kan en mag de overweging, dat het werk aan een Schager firma opgedragen zou kunnen worden met voorbijgaan van een drietal buiten de gemeente Schagen wonende firma's, vooral nu niet als ac ceptabel gelden. Immers, deze Christelijke school wordt niet alleen door Schagen bekostigd, maar ook alle gemeenten, waaruit leerlingen op deze school gaan, zullen moeten helpen betalen. Dus in geen enkel op zicht is het een specifiek Schager school. Alleen heeft het Sohager gemeentebestuur, zooals reeds gezegd, het recht, over de niet of wel goedkeuring der gunning te beslissen Maar verder ook niet. En waar dus de betaling gezamenlijk ge schiedt, mist Schagen moreel elk recht, Schagers te be- voordeelen en buitenfirma's uit te sluiten. Schagen ge niet van dezen bouw a.1 dit voordeel, dat bepaald is, dat 75 pet. der geschoolde arbeiders uit Schagen moeten komen, dus zelfs het argument, dat men voor Scha- gen's arbeiders moet zorgen, valt hierdoor weg. En of schoon wij dit al reeds niet geheel in den haak vinden, had men het hierbij moeten laten. Want het gaat ons toch te ver, dat waar de Schager firma een kleine f 3000.hooger is, wat haar aanneemsom betreft, dat men nota bene die „buitenmenschen", die men uitsluit van het bouwen, om Schagers maar te kunnen bevoordeelen. nog tevens de straf oplegt, aan dat meer dere bedrag wat dit zou eisohen te helpen meebetalen. Dat Burgemeester en Wethouders van Schagen zelfs ln hun marchandeeren zóóver gaan, dat zij nog luiste ren naar het aanbod der Schager firma St„ om f 500 van haar inschrijvingssom te laten vallen, is een hou ding die ons al zeer onsympathiek is. Men roept in Schagen zoo te pas en te onpas, dat Sohagen is een centrumgemeente, dus m.a.w. dat Scha gen veel te maken heeft met zijn omgeving en daarvan ook veel genietbest, accoordmaar men toone dan ook dat groote voordeel te waardeeren, vooral in kwesties, als er nu een aanhangig is. Men kwetse niet onnoodig het gevoel van recht en billijkheid van je beste klanten, die je op andere tijden zoo dikop noodig hebt. Wij hopen, dat men op ons raadhuis met dit alles terdege rekening zal houden en men er niet zulke vreemde manieren zal toonen op na te houden. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen over de maand December 1932: Ellsabeth M. M. Zwart, C 14, van Medemblik; Maar- tje Slot geb. Visser, D 118, van Nieuwe Niedorp; Guur- tje de Moor geb. Kramer, E 82, van Alkmaar; Jantina Bos en kind, A 114, van Wieringen; Engelbertus Jo- hannes van Diepen, B 6, van Hoorn. Grietje Hopman, C 61, van Anna Paulowna. Johannes Cornelis de Wit, A 112, van Barsingerhom. Lieuwe Lourens en gezin, J 40, van Sint Maarten. Frederik Seeder en gezin, B 102 van Zutphen. Gerrit Brink, B 197, van Den Hel der; Stijntje Aafje Schoon, E 100, van Obdam; Kl^ske Paulusma, C 197, van Barsingerhom; Pieter Sikkema B 180, van Callantsoog; Johanna Margaretha Kenkel. E 112, van Heemstede; Aafje M. C. Heiligenberg, E 101, van Anna Paulowna. Aafje Blaauboer, H 18, van Anna Paulowna. Aegidius Zwetsloot, C 14, van Anna Paulowa. Pieter Ploeger, B 63, van Barsingerhom. Grietje Veenstra, C 115b, van Barsingerhom. Elisabeth J. van Kapel geb. Donker en kinderen, D 133, van Den Helder. Vertrokken personen: Petrus Antonius Heijne en gezin naar Zijpe, Stolpen F 48; Anton Scheiwlller, naar Amsterdam, Oruqulusstraat 6; Auke de Haan naar Op- steriand, Ureterp 310. Joost de Vries naar Alkmaar, Maclalne Pontstraat 24. Catharina Geertje Burger naar Den Helder, Huisduinen, Badhuisstraat 21; Berend van der Struik en gezin naar Sint Maarten. Trekking van Donderdag 5 Januari. 4e klasse 4e lijst No. 11692 met f 1000. No. 1323 en 2740 met f 400. Prijzen van f 65. 41 170 570 693 859 974 1570 1714 2043 2722 3007 3173 3377 3413 3612 3713 3780 3839 3872 4156 4313 4838 5282 5878 5982 6567 6754 6761 6828 6891 7114 7340 7497 7720 7808 7843 7845 7897 8141 8431 8545 8571 8604 8939 9009 9380 9619 98:": 10008 10031 10156 10539 10625 10732 10769 .299 11306 11434 11772 11916 12028 12408 1244'. 2922 12976 13282 13440 13666 13667 13988 14354 L4371 15115 15601 15778 15907 16045 16186 16640 16664 16704 16915 16940 17053 17534 17717 17762 18747 19062 19210 19291 19734 19871 20083 20281 207 20389

Schager Courant | 1933 | | pagina 5