Bob SCHAGEN 4100 INWONERS Het hek in de duinen. Crisispachtwet Het auto-ongeluk te Obdam Naar meer eenheid bij de steunverlening. Bestrijding der bedelarij te Praag. Griep in de kazernx te Groningen. Twee vliegongelukken in Noord-Afrika. De mode vóór 60 eeuwen. Ingezonden Stuiken. Plaatselijk Nieuws. Dr. Caligari in het Noordh. Koffiehuis. Vragen van het Statenlid Van Nuland aan Gedeputeerden. De heer H. F. van Nuland, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, heeft de volgende vragen tot Ged. Staten gericht: Kunnen Ged. Staten mededeelen wat de totale kostprijs is van het om de eigendommen van het P.W.N. in de duinen van Bergen geplaatste hek? Kan het college mededeeling doen, bij welken post en in welk dienstjaar bovenbedoeld bedrag aan de Prov. Staten is aangevraagd en door dit college is goedgekeurd? Willen God. Staten bevorderen, dat de beantwoor ding van bovenstaande vragen vóór .de vergadering van 17 Januari van Prov. Staten, kan worden tege moet gezien? Enkele cijfers over de werking. Hieronder zijn eenige door het Departement van Justitie verzamelde gegevs betreffende de Crisispacht- wet 19-32 gepublicerd. Bij alle kantongerechten te zamen werden in de peri ode van 1 Juli tot en met 31 October 1932 ingediend 8475 verzoekschriften. Door de kantonrechters wer den in dit tijdsverloop afgedaan 2393 zaken (1384 door afwijzing, niet-onvankelijkverklaring) en 1009 door minnelijke schikking, als bedoeld in art. 4 der Crisis- pachtwet) door de kamers voor crisispachtzaken 3794, tezamen dus 6187 zaken. Uit den aard der zaak vertoonen de cijfers betref fende ingediende verzoekschriften voor de verschillen de kantongerechten groote afwijkingen. Behalve aan factoren als uitgestrektheid en omvang en aard der bevolking van de ressorten van de kantongerechten, moet bij raadpleging van de cijfers gedacht worden aan het feit. dat voor de versohillende streken de data van het vervallen van pacht termijnen niet steeds de zelfde zjjn. Zoo werd door eenige kantongerechten bij het indienen der opgaven medegedeeld, dat de meeste pachten omstreeks Kerstmis betaald moeten worden, o.a. kantongerecht Zaandam, dat van slchts 4 ingedien de verzoekschriften melding maakt Ten aanzien van het kantongerecht te Doesburg en te Purmerend werd medegedeeld, dat de eerste zitting der kamer voor crisispachtzaken eerst in November 1932 plaats had. In totaal werd in 643 gevallen of In 13.4 pet. van het aantal door. minnelijke regeling of door uitspraak van de kamers voor crisispachtzaken afgedane zaken een pachtreductie verleend van hoo- ger dan 50 pet. van den pachtprijs. Het aantal gevallen van reductie van 51 t.m. 75 pet. bedroeg 11 pet., van 76 t.m. 99 pet. 1,5 pet. en van geheele ontheffing 0,9 pet van het totaal aantal afgedane zaken. Een paar kantor gerechten merkten ongevraagd op, dat in geen enkel geval hoogere reductie dan 40 pet. werd verleend; een ander kantongerecht maakt mel ding van .„tamelijk veel gevallen van precies 50 pet, doch de meeste tusschen 25 en 40 pet" Ook hot tweede slachtoffer, een meisje van tien jaar, aan de bekomen verwondin gen bezweken. Het noodlottige auto-ongeluk te Obdam, waarbij een chauffeur op een troepje kinderen inreed en waarbij een 5-jarig meisje op slag werd gedood, ter wijl 3 andere meisjes werden gewond, heeft nog een doode geëischt. Gisternacht is n.1. het 10-jarig doch tertje van den caféhouder Dekker, dat tot de laatste drie behoorde, aan de bekomen verwondingen bezwe ken. Zooals we reeds meldden, was de twintigjarige chauffeur uit Amsterdam, zeer zenuwachtig na het gebeurde. Volgens zijn verklaringen moest hij uitwij ken voor een kind, dat rechts van den weg stond; hij zwenkte zeer snel, waardoor de voorbanden van zijn auto sprongen en de rechtervoorband zelfs van het wiel afliep, met het gevolg, dat hij op het groepje kinderen inreed. De man werd voorloopig in arrest gesteld, doch aangezien niet kwam vast te staan, dal hier sprake is van dood door schuld, werd hij om 9 uur op last van den officier van justitie in vrijheid gesteld. Uit het reeds ingestelde onderzoek bleek, dat de remmen van de auto in orde waren. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Van het kustvisschersvaartuig S.L. 5, dat Dinsdag van de garnalenvisscherij nabij onze kust In de haven van IJmuiden terugkeerde, is de motordrijver De Jager uit Stellendam, ter hoogte van Egmond over boord ge raakt en verdronken. Het 25-jarige slachtoffer was pas kortgeleden gehuwd. Kort verhaal door HENRIETTE VAARMAN. Lilï, zei Herman Veers, ik had je eerder moeten ontmoeten, dan zou ik niet, als de dwaas, die ik nu eenmaal was, m'n geld hebben opgemaakt en dan konden we nu trouwen. Dat kunnen we tóch wel! vond Lili. Waar Herman schudde het hoofd. Ik denk er niet aan! Dan zou jij zeker moeten doorgaan met van 's morgens tot des avonds slecht betaalde teekeningen voor bladen te maken? En moet ik daar soms ook van meeleven? Je kunt toch een betrekking zoeken, als we eenmaal getrouwd zijn, opperde Lilï. Ik ging net zoo lief dood, verklaarde hij. Lili keek hem aan. In tegenstelling met haar wat ondeu gend glimlachje waren haar oogen wat melancholiek. Waarom lach je, vroeg hij. Geloof je niet, dat ik het meen? Denk je, dat ik niets bereiken zal? Maak je niet ongerust! Ik heb alle eigenschappen om te slagen in de wereld: Ik bezit geen enkel diploma, heb een auto, maar geen geld en een groote dosis zelfvertrouwen en een nuchter, gezond verstand! Lili nam hem op. Ja, het was zooals hij zei. Hij behoorde tot de menschen, die niet mislukken. Maar had zij zichzelf niet ook eens daarvoor gehouden? Be paald geslaagd was ze toch niet. Ze verdiende haar brood, maar daarmee hield het op. En te denken, wat voor 'n leventje zij zou kunnen hebben, als ze wilde. Voor haar peinzenden blik rees een groot huis, een mooie tuin, een streng oud gezicht, haar jeugd. De jeugd van een meisje, opgevoed door een goeden, maar ouderwetschen vader. Na haar meerderjarig heid was ze het huis uitgeloopen, wilde zelf haar brood verdienen Dat was nu vier jaar geleden. Weet je, beste, ga eens naar mijn geboorteplaats. Misschien kun je er wat krijgen, het is een drukke handelsstad. Ik zal je een souvenir meegeven, dat je steeds aan me zal herinneren. De gemeentebesturen hebben van het departement van Binnenlandsche Zaken een circulaire met vra genlijst ontvangen omtrent de ter plaatse geheven opcenten op de gemeentefondsbelasting en verdere heffingen, de voor werkloozensteun en werkver schaffing uitgetrokken bedragen en of al dan niet rijksbijdrage voor crisiswerkloozen en rijks- en pro vinciale subsidies yoor werkverschaffing wordt ge noten of is aangevraagd. Dit" optreden wordt in verband gebracht met de in sommige gemeenten bestaande ontstemming over het klaarblijkelijk ontbreken van een systeem bij het toewijzen van rijkssteun. Hierdoor achten gemeen tebesturen, die tot het uiterste trachten hun werkloo- zen zelf te onderhouden, ten koste van de contribua- bele ingezetenen zich gedupeerd als zij zien, dat an dere gemeenten soms al te gemakkelijk overgaan tot het aanvragen en aanvaarden van rijks- en pro vinciale bijdragen voor crisissteun en werkver schaffing. De gevallen niet van ernst! gen aard. In de infanteriekazerne te Groningen hebben zich onder de soldaten van het 12e regiment infanterie ge durende de laatste dagen zeer talrijke gevallen van griep voorgedaan. De ziekte breidt zich vrij snel uit. zoo dat er reeds een aanzienlijk aantal militairen ls aange tast. Gelukkig zijn de gevallen veelal van niet erastigen aard. Gevaarlijke complicaties hebben zich nog niet voorgedaan. Door den chef van den militairen geneeskundigen dienst dr. M. v. d. Relf zijn maatregelen getroffen, waar door de grieppatiënten in geïsoleerde ziekenzalen wor den verpleegd, afgescheiden van de andere kwartier- zieken. Ook griep in het garnizoen te Kampen. In het garnizoen te Kampen woedt sinds enkele dagen een ernstige griepepidemie, het sterkst onder het oefe- ningsdv.tachement. Niet alleen alleruimte, in het ge meentelijk Ziekenhuis voor militairen beschikbaar, maar ook reeds een der barakken is in gebruik genomen en nog voortdurend rolt de brancard heen en weder. Van elders is versterking gezonden voor het verplegend per soneel en bovendien doen een 10-tal leerlingen van de S. R. O. I. vrijwillig dienst als hulpverpleger. Compli caties zijn tot nu toe gelukkig niet voorgekomen. Het aantal zieken bedroeg gisteren 150, van wie 6 onderoffi cieren en 11 minderen van het vaste personeel, 73 leer lingen en 60 manschappen van de ScshooL Twee toestellen neergestort. Vier perso nen gedood en vier gewond. Gister hebben In Noord-Afrika twee vliegongelukken plaats gehad, die aan vier menschen het leven hebben gekost. Nabij Ferryville in Tunis is een watervliegtuig der marine ten gevolge van een verkeerde manoeuvre neergestort. Direct nad en start kwam de machine te- gén een muur terecht, zü sloeg over den kop en ls later gezonken. Drie Inzittenden kwamen om het leven, een vierde werd ernstig gewond, terwijl de overige drie pas sagiers lichte kwetsuren bekwamen. Voorts is een verkeersvliegtuig van den dienst Algiers —Parijs kort na den start neergestort: hierbij kwam de radio-telegrafist om het leven, terwijl de piloot en de mecanicien ongedeerd bleven. Amerikaansche expeditie doet een merk waardige vondst. Haarverslerselen van 6000 jaar oud. Reuter seint uit Philadelphia: De archeologische expeditie die onder auspiciën van de Universiteit van het Pennsylvania Museum en de Amerikaansche scholen voor onderzoekingen in het Oos ten. een onderzoek instelt, te Teil Bllla en Tepe Gawra beeft ??ntal haarverslerselen van vrouwen gevon den, welke bijna 6000 jaar oud ziin. In een telegram aan het Museum beschrijft Charles Bache, de leider van de expeditie, een drietal ivoren kammen, versierd met la zuursteen in ruitvormige patronen en ingelegd met gou den banden. Bij verdere opgravingen vond men een gegraveerd Ivo ren bord, een aantal gouden kralen, lazuursteenen en karneoolen, alsmede een viertal fraai bewerkte steenen zalfpotjes. De expeditie is thans bezig het achtste vlak van de Tepe Gawra bloot te leggen. Een portret? O, een portret kun je ook krijgen, maar dat be doelde ik niet. Ik meende Bob. Herman schrikte een beetje. Bok was Lili's witte poedeltje, een lief, maar erg levendig diertje. Bron van twisten tusschen haar en hospita's. Hij kon zich geen minder lastig geval voorstellen! Je mag hem toch wel hebben? vroeg Lili. Hij dacht er aan, dat zij hem het liefste gaf, wat ze na hem bezat. Verder bedacht hij, dat 't weinig ridderlijk zou zijn, te weigeren, dus zei hij enthousiast: Ik vind het allerliefst van je! Je mag me wel een kus geven, om me te be danken zei Lili. Mijn dank is nauwelijks uit te drukken! haastte hij zich te verzekeren. Toen hij eindelijk uit-bedankt was, nam Lili af scheid van hem en Bob en keek beiden na, met de zelfde, wat weemoedige uitdrukking in haar oogen en hetzelfde wat ondeugende glimlachje om haar lippen als vporheen. Het geboorteplaatsje van Lili was aardig, maai minder bedrijvig dan hij zich had voorgesteld. Ter wijl hij in een klein restaurant iets gebruikte, vloog hij de locale bladen door, zonder onder de adverten ties echter iets te vinden, dat hem aanlokte. Tenslotte besloot hij te. betalen en de stad te verla ten, om den volgenden dag zijn geluk ergens anders te beproeven. Hij stond op en riep: „Bob". Niets bewoog zich. Hij floot, riep toen weer: „Bob!" De kellner begon mee te zoeken. Hij is zeker naar buiten geloopen, meneer, merk te hij toen op. Herman verliet het restaurant en begon te zoeken, al fluitend en roepend. Maar geen Bob verscheen. Het. werd avond. Als hij zijn kamers nog wilde bereiken voor den nacht, moest hij nu wegrijden, maar hij kon er niet. toe komen. Dat hij den eer sten den besten dag Lili's geschenk verloren had, hin derde hem vreeselijk. Het kwam hem voor al een heel ongunstig teeken te zijn! De nacht viel donker over de stille lanen, de mooie villa's en bloeiende tuinen. Herman stopte zijn auto en stak een sigaret op. Hij overdacht ernstig wat hem te doen stond. Terugkeeren naar huis dan zou Bob verloren voor hem zijn. En wat zou Lili zeggen, die zoo dol op het hondje was?! Er bleef niets over dan naar een hotel te zoeken. Hij geeuwde en zuchtte. Het was heel stil om hem heen. De nacht wind suisde door de boomen, dc sterren fonkelden Speciale politiemaatregelen tegen „rijke bedelaars". Reuter seint uit Praag: De politie heeft speciale maatregelen getroffen ter bestrijding van de bedelarij. Het is de politie ter oore gekomen, dat verscheidene personen hun be trekking hebben opgezegd om bedelaar te worden, waarmede zij meer kunnen vei'dienen. Dezer dagen is een bedelende man gearresteerd, die in het bezit bleek te zijn van een bankboekje, waarop bijna 80.0C0 gulden stond. Een andere bedelaar bleek in hot bezit van 20 000 gulden, die hij met bedelen had „verdiend" Bij hun verhoor dcor de politie verklaarden eenige andere bedelaars, dat zij, door slechts een paar uur in de straten te „werken", 10 a 15 gulden ontvingen. Door krachtige maatregelen te nemen en eenige afschrikwekkende voorbeelden te stellen. hopen de autoriteiten thans aan dit euvel een einde te maken. RODEL-ONGELUK. Twee dooden. Uit Suhl: Dinsdagavond is op een sterk hellenden weg te Suhl een rodelongeluk gebeurd, dat twee jonge menschen het leven kostte Ondanks herhaal delijke politiewaarschuwingen reed een slede met vier personen in razende vaart naar beneden en sloeg op het midden van den weg rnei groote kracht tegen een boom. Twee personen werden gedood, ter wijl één der andere inzittenden met een hersenschud ding naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. AMOKMAKER IN EEN ZIEKENHUIS. Een doode, acht gewonden. Aneta seint uit Buitenzorg: De Resident van Pontianak seint dat op 10 Januari in de afdeeling Sintang door een Dajak, wiens vrouw in het ziekenhuis werd verpletgd. amok werd ge maakt. Een kind werd gedood een man en 'n vrouw doodelijk gewond, een hoofdverpleegster en twee mannen zwaargewond, een verpleegster en een op passer lichtgewond. De amokmaker werd zwaargewond. De aanleiding is niet bekend. DE SLECHTE TIJD. Wat is de tijd bijzonder slecht, Zoo hoort men alle dagen. Voor menigeen wordt het ook zwaar Zijn levenslast te dragen. Ontvangsten zijn bijzonder klein, Ja dikwijls soms nihil. En menigeen komt wel niet uit, Niet met zijn besten wil. En menigeen die doet -ie vraag, Waarom die slechte tijd. Dat 't leven ls een zware last En altijd vol met strijd. Dit Is zoowaar geen kleine vraag Om antwoord op te geven, Want ledereen heeft toch het recht Op brood om van te leven. Maar als ledereen het eigen ik Voor goed vaarwel ging zeggen. En dan inplaats van twist en strijd, De zaak ging overleggen, En dan een beetje menschelijkheid En minder godsdienststrijd. Dan kwamen wij op beter spoor, Veel wangunst was men kwijt. Inplaats van hooge toltarieven, Men peike elkaar de broederhand, Een leder kon er wel bij varen En alles kwam weer in 't verband. Een oorlog kon men dan voorkomen, Als men gebruikt maar menschelijkheid. En wie beter wordt van oorlogvoeren. Die trekt dan maar alleen ten strijd. En nu het jaar weer ls ten einde, Beginnen wij van voor af aan, En laten wij van harte hopen, Dat men elkaar toch leert verstaan. Dan is het leven hier op aarde Voor ledereen ook weer wat waard. En laten wij van harte hopen, Dat 't vrede wordt op heel de aard. H. B. de P. St.-Maarten. aan den hemel, zoete geuren dreven uit de tuinen rondom hem aan. Langzamei'hand raakte hij in een doezelige, tevreden stemming. Het was warm, een echte zomernacht Als ik niet, zoo overpeinsde hij, opzag tegen het landerige ontwaken in den vi-oegen moi'gen, zonder thee, zonder bad in de buurt oauh, wat word ik slaperig als ik daar niet oauh dan zou ik best hier willenslapen zoo in dien nacht wind alles zoo stil zoo Lili Bob morgen. Lili. Lili Lili Hoelang had hij geslapen? In elk geval lang genoeg om huiverig te worden. Het was doodstil en toch had lui de sensatie, dat, het even tevoren niet zoo stil was geweest en hij ontwaakt was door een of ander gerucht De lichten van den auto beschenen den weg Niets te zien vóór hem. Maar dicht naast hem, uit den tuin van één der villa's meende hij iets te hoo- ren. Hij tx-achtte zich te herinneren waardoor hij ont waakt was. Had hij niet gedroomd? Ja, van Lili nrtuurlijk en van Bob. Dat hij den hond vond en hem juist wilde roepen, toen iemand oen steen naar het dier gooide, zoodat het wegvluchtte en toen was er eensklaps een ruwe stem geweest, die heesch fluisterde: „Vervl je hebt gezegd, dat er geen hond hier was En een andere stem, die ant woordde: „Ik heb 'em al bij zijn strot zal 'em mollen In een onoordeelbaar oogenblik ging dit alles door het hoofd van den jongeman. Toen, met werkelijke verwonderlijke vlugheid was hij uit den auto ge sprongen. In een flits had hij begrepen! Lili en de steen dat was een droom geweest, maar het laat ste niet. Nu herinnerde hij zich, dat een hond had aangeslagen heel kort dadelijk gesmoord Hij was al over het hek rond den tuin. Zwarte ge daanten klommen een venster binnen. Herman had geen andere wapens dan zijn vuisten, maar die wa ren stevig en het voordeel was de verrassing en van een zekere animo, die werd aangewakkerd door het zien van een zielig, wit honde-lijfje op het tuinpad. Drie tegen een was geen partij, maar voordat er twee kans zagen weg te komen en daartoe Herman's auto benutten, terwijl de derde naast het witte hon delijfje lag, was het heele huis in rep en roer. Het eerste, wat Herman weer zag, toen hij bijkwam, was het gelaat van een ouden man, die zich bezorgd over hem heenboog. En toen voelde hij iets warms aan zijn afhangende hand. Het was Bob die hem likte. TEGEN DE PRECARIORECHTEN. Onze gemeenteraad heeft in zijn laatste zitting be sloten om belasting te heffen van zonneschermen, uithangborden, lichtreclames, balcons, etc., etc. Het bestuur der Middenstandsvei-eeniging heeft be sloten een adres aan den Raad te i'ichten, waai'in te gen dezo h.i. onrechtmatige belasting zal worden ge protesteerd en zal worden verzocht deze niet in te voei'en. De samenwerking die in deze met de R.K. Winke liersvereniging was gezocht, werd niet veidcregen, omdat het bestuur daar, zooals gemeld werd, volko men vertrouwen stelde in haar raadsfractie, die zoo als bekend, unaniem voor deze precario-rechten had gestemd. Loop der bevolking over het jaar 1932. Nadat het inwonertal van Schagen gedurende een lange ï-eeks van jaren tusschen de 3 en 4000 heeft ingelegen, is het in het jaar 1932 met een flinken sprong hoven de 4000 gestegen en telde onze gemeen te aan het einde van het afgeloopen jaar 4104 inwo ners. Wanneer wc het staatje hiei'onder bezien, dan merken we op, dat deze vermeerdering in hoofdzaak is ontstaan door de vestiging van nieuwe inwoners, n.1. 156 méér dan er menschen vertrokken zijn. Hieronder volgt een gedetailleerd overzicht van de vermeerdering van Schagens inwonertal: De bevolking vermeerderde gedurende het jaar door: Geboorten: Vestiging: Mannen: Vrouwen: Beide 47 40 87 218 245 463 Vermeerdering 265 285 550 en verminderde gedurende het jaar door: Overlijden: Vertrek: 24 151 34 156 58 307 Vermindering: 175 190 36! De bevolking vermeerderde over het jaar 1932 dus met 90 mannen en 95 vi"ouwen, is samen Zij bestond op 31 December 1931 uit 1949 man nen en 1970 vrouwen, is samen 3919 Bevolking op 31 December 1932 dus 4104 Gedurende het jaar werden 31 huwelijken voltrok ken, 1 huwelijk door echtscheiding ontbonden en 1 geborene als levenloos aangegeven. De grootste Illusionist! Naar wij vernemen, zal Zaterdag en Zondag in het Noordhollandsch Koffiehuis optreden. Dr. Caligari, de grootste Europeesche illusionist Geassisteerd door een staf van personeel, zal Dr. Caligari een ieder versteld doen staan door zijn wonderlijke Experimenten, zooals het verdwijnen bij open tooneel van een levend paard met amazone, de Schrijvende slang, het geheimzinnig kabinet, alsmede tientallen andere wonderen, het één nog geheimzinniger dan het andere. Als bijzondere at tractie laat Dr. Caligari de wetenschap versteld staan, door het geitje van den Broeken te veranderen ln een beeldschoonen jongeling. Zooals bekend, is dit onlangs verschillenden Engelschen en Duitschen geleerden, wel ke precies zoo gehandeld hebben zooals de legende dit voorschreef, mislukt Dr. Caligari bewijst hiermede, dat hij een bijzonder mensch Is, en wij gelooven ook wel dat zijn optreden hier een groot succes zal zijn. Enkele persbeoordeelingen: „De Telegraaf": ,een bijzonder mensch, deze Dr. Caligari, het grenst aan het ongelooflijke, maar wy hebben met eigen oogen gezien, dat voor dezen man niets onmogelijk is. „De Maasbode": ...een zeer beschaafde en vroolljke voorstelling, welke wij een ieder kunnen aanbevelen. „Het Vaderland": Hoe hij het klaar speelt met dergelijke trucs het publiek tot het toppunt op te voe ren. zal voor den leek wel Immer een geheim blijven. Men beproeft het. hem schaakmat te zetten, doch hoe faliekant komen dergelijke pogingen telkens weer uit Dr. Caligari heeft de volle zaal van begin tot einde ge boeid. Om ook de jeugd van de steeds zoo aantrekkelijke toover- en gooohelkunst te laten genieten, heeft Dr, Caligari een speciaal kinderprogramma samengesteld, zij kunnen meetooveren. koekjesbakken, luilekkerland enz. Ik dacht, dat je dood was, Bob, zei Herman en trachtte overeind te komen. De oudo heer hield hem zachtjes tegen. Blijf kalm liggen. Voelt u zich goed genoeg, om een paar inlichtingen aan de politie te geven? Her man leunde in de kussens van een sofa waarop hij lag en het werd steeds helderder in zijn hoofd. Even later gaf hij de gewenschte inlichtingen. Toen dronk hij een glas wijn en voelde zich aanmerkelijk opge lucht, hoewel er iets vreemds scheen te zijn met zijn rechteroog, zijn lip, zijn neus, zijn achterhoofd, zijn linker schouder en zijn rechter been. Toen ze alleen wai'en gebleven vroeg de oude man: „Is Bob dan uw hond?" Ja, verklaarde Herman, eerlijk gekregen en hier in de stad verloi-en. De oude heer bukte zich naar het hondje, dat als bezeten kwispelde, toen hij het streelde. Mag ik misschien weten, hoe u aan dit hondje kómt? vroeg hij zacht. Herman was eenigszins ver wonderd, maar hij antwoordde vriendelijk: Een lief meisje heeft me Bob gegeven als souvenir, om zoo te zeggen als gelukshondje. Ik zoek namelijk een be trekking, om met haar te kunnen trouwen maar als geluksaanbrenger is Bob totnutoe geen succes ge weest. De oude man streelde nog steeds den hond. Hij keek niet op, maar toen hij sprak, na een korte stilte, klonk zijn stem eigenaardig. U moet voorloopig maar hier blijven en op knappen Misschien kan ik wat voor u doen en is het niet.eh ..wenschelijk, dat wij uw meisje telegrafeeren Dan kan zij eens naar u komen kijken. Herman vond het een reuze-idee! Den volgenden dag kwam Lili. Ze glimlachte met tranen in de oogen. Herman sperde zijn eéne gezon de oog wijd open en zijn gezwollen mond erbij, toen ze den ouden heer om den hals viel, hartstochtelijk schreide en eindelijk glimlachend zei: „Dat het zóó sensationeel zou verloopen, had ik niet gedacht, maar ik was er wèl zeker van, dat Bob naar zijn oude huis zou terugkeei-en als hij eenmaal hier in de stad was en dat Herman niet zou rusten, voor dat. hij hem had gevonden!" Ze streelde den hond en haar vader deed hetzelfde, en toen Herman eindelijk den samenhang begreep, deed hij het óók en mompelde: Goeie Bob! Bob had geen staart genoeg om zijn liefde en vreugde te uiten!

Schager Courant | 1933 | | pagina 2