ASPIRIN helpfsfeeds®\^ VEHKOUPhc»? tengevolge van vochtig en koud weer Tragisch einde van Trotzki's dochter Van een verren landgenoot Strenge winter in Roemenië Een merkwaardig jachtavontuur Verdere bezuinigingen in Indi Scheepsramp op de Siberische kust Ingezonden Stukken. Uitjluilend verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes van 30 tabl. 70 ets. en oranjexakjes van 3 tabl. 10 ets. Een eind aan haar leven gemaakt alt angst om als politieke bannelinge uit het land te "Vorden gezet. Naar de Duitsche bladen melden, heeft Trotzki's doch ter, mevrouw Sinaide Wolkow, geboren Bronstein, dezer dagen te Berlijn, waar zij sinds einde 1931, vertoefde, een einde aan haar leven gemaakt. Zij zou dit hebben gedaan uit angst, om als politieke bannelinge uit het land te worden gezet. Naar V.D. meldt, wordt van bevoegde zijde te Berlijn over deze tragische affaire het volgende medegedeeld: In October 1931 werd, ln overleg met de rijksministe- ries van binnenlandsche- en van buitenlandsche zaken aan mevrouw Wolkow toestemming verleend voor een tijdelijk verblijf in Duitschland, teneinde aldaar een specialistische geneeskundige behandeling te ondergaan nadat de Turksche minister van binnenlandsche zaken de verzekering had gegeven, dat de terugreis naar Tur kije zou worden toegestaan. De gestelde termijn voor het verblijf in Duitschland is tweemaal op verzoek van mevrouw Wolkow verlengd, omdat de medische behandeling nog niet was afgeloo- pen. Op 3 December j.1. verklaarden de behandelende ge- neesheeren, dat de kuur als beëindigd kon worden be- sohouwd. Niettemin verkreeg mevrouw Wolkow op 12 December j.1. een verlenging van haar verblijfsvergun ning tot 31 December en op een verzoek, haar toe te staan in de helft van Februari 1933 uit Duitschland te vertrekken, was nog niet afwijzend beschikt en zou waarschijnlijk gunstig besohikt zijn. Onvergetelijk oogenblik op Oudejaarsavond Een landgenoot te Westwood, New Jersey, Ver. Sta ten een oud-Rotterdammer schrijft aan de N.R.Ct.: Op heden, den eersten dag van 1933, is het mij een absoluut dringende behoefte u te schrijven over den In druk van Oudejaarsavond 1932'33, toen plotseling in de stilte van mijn klein hjuisje, zoo vele duizende mijlen van Patria verwijderd, de klanken van den Amsterdam- schen Westertoren weergalmden, het middennachtsuur slaande. Zwaar en Jn drukwekkend zweefden de geluids golven door de kamers heen... een plechtig oogenblik. De stoomfluiten van schepen en sleepbooten in de Amsterdamsohe havens, hoewel minder plechtig, deden mij de dagen herleven toen ik zelf, jaren en jaren gele den, te Rotterdam op de rivier kruiste en eiken dag de Maasbrug overliep. Onvergetelijk!... De ontvangst was een echt succes; de omroep kwam buitengewoon duidelijk over. Zware sneeuwstormen. Verscheidene slachtoffers. Groote stagnatie in het verkeer. Uit Boekarest: Geheel onverwacht heeft een strenge winter zijn Intrede in Roemenië gedaan. De arme bevolking heeft onder de koude buitengewoon te lijden. Tenge volge van een sneeuwstorm zijn alleen in het district Sarat 14 menschen om het leven gekomen. Het spoorwegverkeer is geheel ontredderd. Nadere bijzonderheden melden: In de Noordelijke streken van Walachije is door de hevige koude en de aanhoudende söeeuwstormen een noodlottige situatie ontstaan. Alle wegen liggen dik onder de sneeuw, zoodat het verkeer per as to taal onmogelijk is en de meeste spoorwegverbindin gen, alsmede telegraaf- en telefoon-communicaties ondervinden hevige stagnatie De gemeenteraadsverkiezingen te Ramnicul in het district Sarat moesten ten gevolge daarvan worden uitgesteld. Veertien boeren eener naburige gemeente, die zich gezamenlijk tot het uitbrengen van hun stem naar Ramnicul wilden begeven,, konden zich, na langdu rige pogingen, ten slotte door de drie meter hooge sneeuw geen weg meer banen. Zij zijn ingesneeuwd en hebben allen een verschrikkelijken dood gevon den. Toen door familie-leden nasporingen werden verricht, waar zij toch bleven, vond men hun lijken onder de sneeuw. Tijdens de reddingswerkzaamheden werden op verschillende plaatsen van den weg nog vier andere lijken van bevroren personen gevonden. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 - DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. HOOFDSTUK Xffl. Het Groote Werk. Lord CSairadoc had al ontbeten toen Guy den volgen den morgen beneden kwam. maar Cecily en Mevrouw Herbert wachtten den gast in de ontbijtkamer. „Vader is haast nog ndet uit de bibliotheek te voor schijn gekomen sinds we hier zijn," vertelde het jonge meisje." We zijn Zondag in Morthwalte naar de kerk geweest en na de lunch heb ik hem zoo ver gekregen dat hij met mij het park heeft rondgewandeld. Hij was in één woord verrukt en zei dat Sir Roderick een geboren tuinarchitect moet zijn geweest. Op den duur ral hij wel veel plezier in den tuin en het park krijgen, maar voorloopig heeft de bibliotheek nog grooter attrac tie voor hom." Het was een regenachtige ochtend. Na het ontbijt stak Guy in de rookkamer een pijp op en terwijl hij naar de van de boomen jrallende droppels tuurde, vroeg hij zich af, wat hij in vredesnaam zou gaan doen. De kranten zouden niet voor den volgenden dag komen... Plotseling ging de deur open en Cecily kwam binnen. Ze had blijkbaar evenveel behoefte aan afleiding als hij en in haar jeudige onschuld scheen ze gaarne bereid om vriendschap te sluiten met den logé, iets waartegen Guy, in zijn verlangen naar prettig gezelschap, niet het minste bezwaar had. „Zullen we het huis eens rondgaan?' stelde het meisje voor. „Er is een heeleboel te zien en ik heb op u gewacht om als gids dienst te doen." „Bent u nog niet in alle kamers geweest?" „Neen, nog maar in een klein deel ervan." „Gaat u dan maar mee. Het |s net Iets voor een regen achtlgen morgen. Het huis is een soort museum vol kunstschatten. Alleen ben ik niet zoo'n erg geschikte gids, want ik ken zelf ook lang niet alles, maar ik zal mijn best doen! Br moest eigenlijk een catalogus van zijn; het materiaal ervoor is aanwezig. Zullen we dan maar beginnen?" Ze gingen eerst naar den grooten salon, die zooals Guy het meisje vertelde, altijd als 't ware in gereedheid was gehouden voor de dierbare overledene, die vijf en twintig jaar geleden gestorven was. „Juffrouw Cheethem vertelde dat het met den klei nen salon precies eender was," merkte Cecily op, „de kamer hiernaast, die Mevrouw Herbert en ik gebruiken En boven waren ook kamers, die voor haar bestemd waren. Ik ben er nog niet in geweest." „Die zijn precies in den toestand gebleven waarin ze De honden verdwenen ln het vossehol en kwamen niet meer naar buiten. De Engelsche bladen maken melding van een merk waardige gebeurtenis bij een vossejacht op de Striding Edge van Helvellyn, den berg op de grens van het Bngelsche graafschap Cumberland en Westmoreland aan het meer Ullswater. De Ullswater Foxhounds waren verleden week Don derdag een vos op het spoor gekomen en hadden het dier opgejaagd naar een hol dloht bij den steilen rand. Twee honden volgden den buit, doch keerden niet terug. Wel hoorde men ze. Twee terriërs werden het gat ingejaagd en keerden evenmin terug. De duister nis viel en de jagers moesten gaan. 's Nachts keerde een der terriërs uitgeput terug. De drie volgende da gen ging men aan het graven op den gevaarlijken rand en eindelijk stuitte men op een hol in de rots, dat 15 M. diep was. Mijnwerkers lieten een stuk rots sprin gen en toen zag men de twee jachthonden en den terrier. Maandagochtend slaagde men er in den terrier en een der jachthonden met touwen op te hijschen. Na nog wat graven6 vond men den anderen jachthond dood liggen op het kreng van den vos. Het hol lag juist onder een gedenkteeken vooi zeke ren Dixosi, een jager, die een halve eeuw geleden van de steile helling van Striding Bdge naar beneden ge stort is en zoo den dood vond. DE RAMP VAN DE NIOBE. Nog drie lijken gevonden Uit Kiel wordt gemeld, dat Deensche visschers in de Oostzee nog drie lijken van leden der bemanning van het vorig jaar vergane Duitsche opleidingsschip Niobe hebben gevonden. UIT ONZE OOST. VOORSTELLEN VAN DE TWEEDE BEGROOTIN GS COMMISSIE. Aneta meldt uit Batavia: Het verslag van de Tweede Begrootingscommissle is aan den Volksraad overgelegd In dit verslag wordt betoogd, dat zoo men niet zou mogen rekenen op een krachtige opleving, een ineenstorting van de bestaande "Iandshuishouding niet zal zijn té voorkomen. Het Is onafwijsbaar dat de taak van den Staat an ders, met name minder zal moeten worden vervuld. Inzake aflossing van de Indische schuld acht de commissie conversie noodzakelijk en mogelijk. De oommissie acht het ook geboden in 1934 in de salarissen der ambtenaren nog dieper in te grijpen. De commissie beveelt aan over te gaan tot intrekking van alle ambtstoelagen, intrekking van de doctorentoela gen, staking van de extrarultkeeringen aan het wedu wen- en weezenfonds, storting van 2 pot. pensioenbij dragen, ook door landsdienaren met minder dan f50 per maand, herziening van de pensioenbijdragen van militairen, Instelling van een centraal oomptabilitelts- kantoor voor West-Java, samensmelting van kleine gemeenten met regentschappen, vermindering ultkee- ringen aan locale ressorten en zelfbesturen, overdracht van volksonderwijs, ziekenzorg, enz. aan de locale res sorten, verdere verlaging van de pensioenen, wijziging van het tarief der Inkomstenheffing, heffing van sui keraccijns, weeldebelasting, zwaardere belasting van de mijnbedrijven, welke een ollebelasting impliceert, zoomede nog enkele andere maatregelen. waren toen Lady Bertram ze het laatste heeft gebruikt" lichtte Guy in. „In deze kamer zijn wel veranderingen aangebracht; verschillende schilderijen en andere kunstvoorwerpen zijn pas na haar dood gekocht. Het was alsof Sir Roderick voor hüar de kamer steeds mooier wilde maken." Van den salon voerde hun weg naar de muziekka mer, waar een vleugelplano en een orgel stonden die in een kwart eeuw niet waren bespeeld. Maar ze waren uitstekend in orde gehouden. Er was een uitgebreide muziekbibliotheek en Guy had gelegenheid op te mer ken dat zijn aantrekkelijke gezellin al even goed op de hoogte was van muziek als van schilderkunst en kunst nijverheid waarvan ze haar kennis bij het bezichtigen van de schatten in den grooten salon, aan den dag had gelegd. Cicely moest inderdaad een uitstekende opvoe ding hebben gehad! Van de muziekkamer kwamen ze in een kleineren salon, waaraan een kas vol prachtige, zeldzame bloe men grensde. Langs den salon liep een rij kabinetten, evenals alle kamers die ze tot nu toe gezien hadden, vól van de scihitterdste voortbrengselen van lamst- en handwerk uit alle deelen der aarde. „Weet u wé-t?" zei Guy opeens, terwijl hij opkeek naar het glazen dak van de serre, waarop de regen druppels statig neerkletterden, „we moesten beginnen een catalogus van de kunstschatten hier ln huis te maken, terwijl lk hier ben! Ik heb er wel geen sikkepit verstand van, maar u bent vrijgoed op de hoogte en In de bibliotheek is al het noodige materiaal voorhanden. Het zou interessant werk zijn en als het regent kunnen we tenminste nog wat anders doen dan duetten spelen!" Cicely ging gretig op het plan in en zóó kwam de „Catalogus van de schilderijen en kunstvoorwerpen, aanwezig op Wetstones, Cumberland", tot stand, een pracht uitgave in honderd exemplaren die op geschept papier gedrukt en in perkament gebonden een bezit werd waar de verzamelaars om vochten. Maar Cecily moest den arbeid voltooien met de hulp van Mevrouw Herbert, want Guy's verblijf duurde te kort om het te voleindigen. Ze gingen naar boven in druk gesprek over hun plan, maar hun opgewekt gepraat verstomde toen ze Lady Bertram's boudoir binnen traden. Het was haast niet te gelooven dat die vertrek in zoovele jaren niet gebruikt was; zulk 'n indruk van bewoondheid maakte het. Een lage armstoel was bij den haard geschoven; een werktafel stond er naast. Op een van de kleine tafels lag een borduurraam met een half-afgewerkt patroon erin; naalden en strengen zijde nog erbij. Over Russisch schip met 254 personen aan boord vergaan? VD, verneemt uit TOKIO: Het 3650 ton metende SovjeitrRueaische stoomschip „Sachalln" ie met een bemanning van 54 koppen en 200 passagiers aan boord in de Zee van Ochotak ln nood. Het schip wordt als verloren beeohouwd. Het Japansche stoomschip „Sappora Maroe" ving Donderdagochtend S.O^.-eeinen op, welke direct zijn doorgezonden aan het radiostation te Hokkaido en an dere stations. Alle pogingen om draadlooze verbinding tot stand te brengen met het Sovjet-stoomschip, bleven vruchteloos. Gevreesd wordt, dat het stoomschip ver loren is gegaan. (De Zee van Ochotsk is een deel van den Stillen Oceaan aan de Oostkust van Siberië). Kwajongensstreek van kroonprins Mlchael. Zijn zakgeld verspeeld. Reuter meldt uit Boekarest: Kroonprins Michael van Roemenië zal een maand lang geen zakgeld krijgen, omdat hij den hoogen hoed van een hofignitaris heeft bedorven. Naar Reuter over deze vermakelijke geschiedenis mededeelt, zou de hofingnitaris den Koning en den Prins bij een officieele gelegenheid in de stad ver gezellen en toen prins Michael in de hal van het pa leis stond te wachten, zag hij den hoed liggen en begon hem in verkeerde richting te strijken. Het hoofddeksel was natuurlijk niet meer te dra gen en de Koning zei den Kroonprins, dat hij voor den eigenaar een anderen hoed moest koopen, waar toe het noodige van zfjn zakgeld zou worden afge trokken. Gevaarlijke hagelslag ln Znld-Afrlka. Menschen en dieren door de groote kor rels ernstig gewond. In het Keiskamahoekdistrict zijn volgens Reuter tijdens een hevigen storm zeer groote hagelkorrels ge vallen, waardqor een kind werd gedood, en een an der kind bewusteloos werd neergeworpen, terwijl een man ernstige verwondingen aan het hoofd opliep. Op het land werden schapen, varkens en andere dieren door de hagelkorrels zwaar gewond, terwijl aan den oogst groote schade werd toegebracht. Storm boven Znid-Callfornlö. Elf matrozen vermist Het zuiden van Californië is geteisterd door een he vigen storm, die groote schade heeft aangericht Aan de kust werden talrijke booten vernield. Elf matrozen van een Amerikaanschen kruiser, die waarschijnlijk in sloepen zijn afgedreven, worden vermist Op vele plaatsen ontstonden groote overstroomingen. Op de petroleumvelden in Zuid-Californië zijn 130 boortorens omgewaaid. Het dansen ln Japan wordt populair. Studenten tarten de autoriteiten der universiteit Ondanks het feit, dat de autoriteiten der universi teit weigerden toestemming te geven, hebben de stu denten der Keizerlijke Hoogeschool te Tokio een dansclub opgericht Officieele toestemming hiertoe was geweigerd, daar men het dansen „in strijd met de principes van het studenten-leven" achtte. De opvoeder® in Japan heb ben er reeds op gewezen, dat het dansen onder de Japansche jeugd in steeds toenemende mate popu lair wordt al waren boeken verspreid, aan den wand hing een gitaar en een plano stond bij een van de venstens, opengeslagen en met een Itallaaivsoh lied op den mu ziekstandaard. De toetsen waren verkleurd en toen Guy een paar ervan aansloeg, klonk een melancholiek acooord uit het oude instrument op. In dit heiligdom was geen plano-stemmer toegelaten! Een leeg© vogel kool stond niet ver van den haard Ze liepen verder, door Lady Bertram's kleed- en slaapkamer en diep onder den indruk van Sir Rode rick's groote liefde, die haar verlies nooit was te boven gekomen, kwam het tweetal op de gang terug. „We zullen de kamers precies zoo laten," zei Oecily met 'n stem waarin aandoening en weemoed trilden." Het is een eenvoudige daad van piëteit. Na enkele oogenbilkken verbrak Guy de stilte die even tusschen hen gevallen was. „We komen nu ln het oudste gedeelte van het ge bouw", kondigde hij aan, terwijl hij de deur aan het einde van den gang opende. „Het dagteekent nog uit den tijd toen de kasteelen formeele vestingen waren." Aan de andere zijde van de deur gekomen, bevonden zij zich aan den voet van een torentrap, die omsloten werd door eeuwenoud, massief muurwerk van onge looflijke dikte. Dit deel van het huls was tamelijk uit gebreid, maar het werd aan de Zuidzijde aan het oog onttrokken door den langgerekten gevel in Italiaan- schen bouwstijl. Er waren steenen gangen en trappen, kleine, laaggezolderde kamers, de meeste geheel leeg, andere met enkele vervallen antieke meubelstukken. Guy en Cicely beklommen de torentrap en traden op het dak, dat geheel overschaduwd was door het gebla derte van de hoog-groelende boomen. Weer beneden gekomen bezochten ze een gelijkvloers- gelegen oude kapel, duister en somber, met een stee nen altaar, versderd door vijf kruizen. Verder was de ruimte geheel ledig en het stof van eeuwen lag ln de hoeken en op de overblijfselen van ruw beeldhouw werk. „Ik zou we! eens willen weten wanneer die kapel het laatst gebruikt is," merkte Guy op. „Dat moet eeuwen geleden zijn! Ik weet niets van de vroegste ge9ohledenis van het huls." „Iemand moet hier niet lang geleden zijn geweest," bracht Cecily in het midden. Ze wees naar den steenen vloer; het stof en het vuil waren zonder twijfel onlange op enkele plaatsen verwijderd. „Iemand is het heele huis rondgeweest", antwoordde Guy grimmig. „Ik geloof dat er geen hoekje of gaatje is, waar de plunderaar niet heeft geneusd. Laten we Hef geheim van een vrouw. 40 jaar lang als man verkleed. Van een thans 68-jarige vrouw is gebleken, dat zij zich 40 jaar lang als man heeft weten voor te doen. Zij stond in dien tijd bekend, zoo deelt Reuter me de, als William Baldwin Beamish en was jarenlang werkzaam in een drukkerij, waar geen van haar col lega's ooit vermoed heeft, dat zij een vrouw was. Doordat zij ernstig ziek werd en in een ziekenhuis moest worden opgenomen, werd haai geheim ont dekt Zij weigert haar waren naam op te geven en op alle vragen antwoordt zij: „Ik ben 68 jaar en ben geboren te Cork in Ierland Een onderzoek in haar huis bracht aan het licht, dat zij gewend was met een bijl naast zich te slapen. Geen adellijke titels meer ln Spanje. Ze mogen niet meer ln de nieuwe telefoon gids worden opgenomen. De regeering heeft een decreet afgekondigd, zoo meldt Reuter uit Madrid, waarbij adellijke titels niet meer in den nieuwen telefoongids mochten wor den opgenomen. Het gevolg is, dat vele menschen thans het tele foonnummer van vroegere adellijke personen niet kunnen vinden, omdat zij vaak do familie-namen van dezen niet kennen. Graaf Romanones. de croesus van Spanje, staat in den gids vermeld als Alvaro de Figuerosa en de her tog van Alva als Stuart Y Falce. In adellijke kringen is men over dezen maatregel der republikeinsche autoriteiten niet goed te spre ken. De kleinste man van Znid-SlaviS. 60 c.M. groot en 60 Jaar oud. De kleinste man in Zuid-Slavië, genaamd Ivan Tnjkovitsj, die nog geen 60 c.M. lang is, heeft, naar Reuter verneemt, zijn 60sten verjaardag gevierd. Hij woont in een afgelegen dorp en wordt door zijn dorps- genooten voor „geleerd" aangezien. Nog nooit heeft hij een auto gezien en hij zegt er ook niets benieuwd naar te zijn. Slechts één keer heeft hij zijn geboorte dorp verlaten, om een nabijgelegen stad te bezoeken, maar hij keerde zoo gauw mogelijk terug. Circus-directies hebben den dwerg al verschillend! malen aantrekkelijke voorstellen gedaan, maar steedi heeft hij ze van de hand gewezen. „Waarom zou ik weggaan?" placht hij te zeggen. „Hier ben ik gebo ren en hier wil ik sterven." Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een plaatsje in Uw veelgelezen Wad; btj voorbaat mijn dank. Het is tegenwoordig voor ons als werkiooze arbeider* een strijd om door het leven te komen, vooral als er geen geld is om te leven en de leveranciers in levens middelen enz. staken hun leveranties, dan is het drie keer op een dag aardappelen. Ik las in Uw courant van dien verbruiker van den N.K.B. dat daar nu niet meer geborgd wordt, al schrijft het lid van den N.K.B.A. M. Kossen, in Uw blad dat het nooit Is besloten. Maar dan ben. Ik maat blij, dat lk en met mij noch velen daar geen verbrui kers van zijn. Want dan is het toch aangenamer als de Cbopèratiewagen No. 7 stilhoudt en jc ontvangt daarvan een crisispaket, voor werkloozen bestemd"", die "lid zijn van dè Coöperatie. Met zoo'n pakket,' ter waarde van f 3.23, redt men het weer een week. Ook zijn er nog andere voordeelen, zooals dividend en een uitkeering bij een bevalling. Daarom zeg ik tot mijn mede-arbeiders: „waarom geen lid van de Coöpe ratie, die doet nog wat, maar wat doet een particulier kruidenier? Er wordt wel eens verteld, de Coöperatie borgt niet, maar een andere winkelier die levert ook niet op crediet. Ze zijn alleen erg op een klant gesteld, als men betaalt. Dat ondervond lk een paar jaar ge leden, toen ik een huis wilde huren van een kruide nier-hu urophaalder. Ik kon het niet huren, al wou lk hem f 25 voor den sleutel geven, want lk was geen klant van hem, ik was cooperator. Maar het is zoo: de Coöperatie laat je niet zitten, al heb je geen geld, maar wel moet je eerlijk wezen. Toen die strenge winter voorbij was, had ik een achterstand bij de Coöperatie van f 127 en men is mij toch nooit voorbij gereden. Daarom, makkers van alle richting, wordt lid van de Coöperatie, daar U alles te krijgen en u ontvangt overal dividend van. Ik breng hier tevens mijn dank aan de Groothan delskamer en de Coöperatie te Winkel voor hun giften en voor alle moeite en hulp. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de ver leende plaatsruimte, Uw dw., JOCHEM SCHOUTE, Breezand. nu maar eens een kijkje nemen in den Westelijken vleu gel- Een zware, eikenhouten, met ijzeren nagels beslagen deur, voerde uit de resten van de middeleeuwsche ves ting naar een aanbouw uit later, maar eveneens lang vervlogen tijd. De aanbouw bevatte verscheidene ln eikenhout betimmerde kamers met gepleisterde plafonds en groote, met rijk smeedwerk versierde schouwen. „Met uitzondering van de ontbijtkamer en de rookka mer", zei Guy, „is dit heele gedeelte in gebruik bij het personeel. Als ik me hier ooit blijvend zou vestigen, zou ik nog enkele van de kamers voor mezelf laten inrichten Het is zonde en jammer, dat al die schoonheid zoo wei nig tot haar recht komt. Maar gaat u mee naar boven: dan zal ik u iets interessants laten zien." Langs een stevigen eigen trap gingen ze naar de twee de verdieping, naar de kleine, donkere kamer, die Mar- tin'a verblijf was geweest. De deuren van do groote klula stonden wijd open. „Dit is de plaats, waar de juweelenschat werd be waard", legde Guy uit. „U kunt u waarschijnlijk mijn gevoelens wel voorstellen toen we de berglaats leeg von den!" Het meisje staarde zwijgend naar de met wollen stof bekleede stalen planken, die kort geleden nog een vorstelijk fortuin aan prachtige klelnooden hadden ge dragen. Na een paar seconden verbrak Guy het stilzwijgen. „Laten we maar weer gaan", stelde hij voor, met een doffe klank in zijn stem, „ik word er akelig van om naar die geplunderde brandkast te kijken. We moesten maar wat muziek gaan maken." Maar het was hun niet gegeven om zich dien morgen aan muzikale genietingen te wijden, want nauwelijks hadden ze zich aan de vleugel gezet of de oude butler kwam binnen met het verzoek of Sir Guy bij Lord Ca- radoc in de bibliotheek wilde komen. De jongeman vond den heer des huizee, die met groo te stappen het mime vertrek op en neer liep, in een toestand van de grootste opwinding. „Kom binnen, kom binnen!" riep hij, toen zijn gast in de deuropening verscheen en met kloppend hart in hevige spanning wat voor verrassing hem wachten zou, want dat er iets bijzonders was. bleek uit Lord Cara- doe's manier van doen, volgde hij den edelman ln een der nevenvertrekken. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14