Radioprogramma VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 13 JANUARI. ONZE GOEDE BAKKER HAD BETER BIJ ZIJN OVEN KUNNEN BLIJVEN. De Corn. K., bakker te Heiloo, was bij verstek veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen wegens het niet aanwezig hebben van een bijgehouden tarweregister, doch tegen dat hem blijkbaar onwelgevallige vonnis in hooger beroep gekomen. Hij las thans een keurig ge steld verweer voor. dat echter weinig succes verwierf, zooals bleek uit de bekrachtiging van het gewezen vonnis. Alkmaar. EEN ZAAK GELIJK AAN EEN WEDREN MET HINDERNISSEN. Ten tweede male werd thans voor het voetlicht ge bracht de aanrijdingszaak bij de „Muizenvreugd" con tra den aannemer C. M. v. L. te Alkmaar, waarbij de timmerman Leeuwenkamp tamelijk ernstig werd ver wond. De vorige week was het ongeval ter plaatse zelf geënsceneérd en zou heden de verdere afwerking in de rechtszaal plaats hebben. Het duurde echter lang voor het geheele gezelschap compleet was, maar eindelijk kon dan toch worden „gehaald". Alstoen verscheen de heer Stoutjesdijk, koopman, raadslid en verdienstelijk roode-kruis-verpleger, die den gewonde de eerste hulp had verleend en nu zijn bevindingen kenbaar maakte, waar hij het lichaam van den aangeredene had aange troffen. Voorts sprak deze getuige zijn ontevredenheid er over uit, dat op bedoeld druk en gevaarlijk verkeers punt geen enkele verkeersregelaar op Vrijdag wordt aangetroffen, terwijl op de kaasmarkt verschillende agenten met deftige witte handschoenen rondwandelen. De getuige had zulks opgemerkt aan een inspecteur, die echter had geantwoord, dat dit door hèm zou wor den geregeld. Wat de zaak zelf betreft, die moest op nieuw worden aangehouden, teneinde Dr. Postma uit Hensbroek ook nog als getuige te hooren. Tot weder- eiens dus op 20 Januari. Alkmaar. HET AETHERGOLFCABARET IN DE HUISKAMER. Zooals onze trouwe luistervinken hebben moeten onthouden, stond op 23 December terecht de heer Pieter K., de waard uit „De Roemer" te Alkmaar, om dat hij zonder vergunning van het stadsbestuur zijn begunstigers op 13 December had onthaald op muzika le amusementen. Door den comparant werd alstoen aangevoerd, dat deze gewraakte executie was gepre senteerd door den in den achter het café gelegen huis kamer geplaatsten radio-luidspreker. Ten einde dit verweer nader te ontleden was deze zaak aangehouden tot heden en werd alsnu geconsulteerd inspecteur Mar- leveld, die verklaarde,, dat bedoelde luidspreker was opgesteld achter een glasloos bovenlicht, afgedekt door een met 7 punaises vastgespeld stuk landhuisstof. De Kantonreohtcr, z. i. voldoende ingelicht, wees di rect vonnis en veroordeelde den heer K. tot f 3 boete of 3 dagen, waarop veroordeelde verklaarde, met dit vonnis geen genoegen te nemen. Dus dan maar in cassatie. O t e r 1 e e k. DE DOORN IN HET OOG DER VERKEERS- HANDHAVKRS. Een zandauto, de steen des aanstoots voor alle an dere weggebruikers, bestuurd door den chauffeur Hen dr. Sch. uit Oudorp, zou volgens de meening van ma joor Korver, commandant der brigade rijksveldw. te Hoorn, op 17 November op den Huijgendijk, gemeen te Oterleek, gevaar hebben opgeleverd voor de vrijheid van het verkeer, omdat hij geen voldoende gelegenheid gaf tot voorbijrijden, reden, waarom de majoor proces verbaal tegen Henk Sch. opmaakte en deze heer op 23 Dec. terecht stond. Door verdachte werd evenwel beweerd, dat een bocht in den smallen dijk deze ma noeuvre niet toeliet, welke bewering door een kanton nier (wegwerker) werd onderschreven. Alzoo aanhou ding tot heden tot het hooren van verbalisant. Welk verhoor het resultaat had, veroordeeling van den chauffeur tot f 7 boete of 7 dagen. E g m o n d-B innen. DE STOET EN-JONGLEUR OPNIEUW TEN TOONEELE VERSCHENEN. Volgens uitvoerig en fraai geillustreerd verslag van rijksveldwachter Minée, de sterke vuist van de 3 Eg- monden, had op het illustre kermisfeest in de Bacchus- tempel van Moeder Zwart te Egmond-Binnen, de 18- jarige greppelgraver Theodorus M., uit Heiloo in Am- stel pils-extase met een stoel om zich heen staan zwaaien, niet tot bepaald genoegen van de op de vei ligheid van kop en ribben gestelde andere feestgenoo- ten. Natuurlijk werd deze extra voorstelling afdoende FEUILLETON. 13. In het verlengde van de bibliotheek lagen namelijk twee kleinere kamers. De eene was een eenvoudige in- geriohte werkkamer, waarschijnlijk oorspronkelijk be doeld als ruimte voor een secretaris; in het andere ver trek was de beroemde Foulkes-collectie ondergebracht. Deze ruimte, hoewel kleiner dan de bibliotheek was op zichzelf nog groot genoeg; de hooge wanden gingen van de zoldering tot den vloer schuil achter geheel gevulde boekenkasten, waarlangs te halver hoogte van de ka mer, een smalle galerij liep. Een machtige schrijftafel, een paar gemakkelijke stoelen en een kabinet met tal rijke laden vormden het meubilair. Het was dit vertrek, waarin Lord Caradoe zijn jongen gast voorging. „Ik heb een ontdekking gedaan, een buitengewoon be langrijke ontdekking!" riep de edelman uit. Hij wreef zich in de handen en staarde door zijn groote brillegla- zen Guy aan. „Ik meende uit uw mededeelingen begre pen te hebben dat u Sir Roderick's papieren had door gezien en dat u, volgens uw zeggen, niets had gevonden dat werkelijk van bijzonder belang was." „Ik heb ze maar vluchtig doorgekeken", antwoordde Guy, die nog steeds niet van zijn verbazing bekomen was, „maar ik kan me niet voorstellen dat ik iets bui tengewoons over het hoofd heb gezien." „Niets van buitengewone beteekenis over het hoofd gezien?" echo-de Lord Caradoe verontwaardigd. „Maar mijn waarde jonge vriend, hebt u er dan geen idee van, dat in die laden daar het werk ligt, waarop de wereld jaren en jaren heeft gewacht het werk, waaraan ik de laatste jaren al mijn zwakke krachten heb gewijd? Maar wat beteekenen mijn bescheiden talenten, verge leken bij het genie, dat hier aan den dag treedt?" Hij nam een dikken bundel dichtbeschreven vellen pa pier uit een van de laden van het kabinet en legde de zen met handen, die trilden van ontróerenden eerbied, op de schrijftafel. Guy, die bij het woord „ontdekking" aan heel wat anders had gedacht was té diep teleur gesteld om iets te zeggen en hij stond bedrukt voor zich uit te kijken, terwijl lord Caradoe enthousiast voortging „Het werk behandelt de geschiedenis van Engeland's buitenlandsche politiek, mijn lievelingsthema en het on beëindlgd door de super-diender Minée en zijn ambt genoot, terwijl proces-verbaal en convocatie voor de Kantongerechtszitting natuurlijk niet uitbleven. De ge dagvaarde balanceur bleek het echter op 6 Januari met de dagvaarding niet eens te zijn en dus was het noodig om den heer Minée maar weer eens uit zijn openlucht- Instituut voor het anleeren van goede manieren op boerenkermissen ïalen, teneinde zijn nadere toelich ting te vernemen. De explicatie van den heer G. Minée bleek alsnu voldoende, den Kantonrechter de vrijheid te geven, het onderwerpelijke maar niet onderworpen jongemensoh tot f 8 boete of 8 blagen te veroordeelen. JAN DIE SLOEG LUSJE EN LUSJE DIE SLOEG JAN. De 60-jarige, maar nog uiterst goed „bij den tijd" zijnde handelsvertegenwoordiger Machlel Leonard v. d. E.. had er blijkbaar nogmaals een reisje uit Baarn voor over, toen hij op 6 Janfuari terecht stond wegens aanrijding met zijn luxe-wagen van den autobus uit Aartswoud, welk feit plaats vond op 28 October nabij het gebouw van den arbeidsraad te Alkmaar. De heer van E. gaf toen hardnekkig de schuld aan den bus chauffeur, die dit echter niet „nam" en, gesteund door eenige getuigen, aan mijnheer van E. de eer toekende. Teneinde laatstgemelde comparant alle recht te geven, werd de zaak verdaagd tot heden. De positie van den heer van E. werd echter ook nu niet versterkt en volgde een eisch tot betaling van f 25 boete of 25 dg. Uitspraak 27 Januari. Alkmaar. ZIJN BEROEP GEEN EER AANGEDAAN. De heer J. A. T., hoewel stoker van beroep, had in den avond van 14 December verzuimd het vuur van zijn rijwiellantaarn op te stoken en werd onder Alkmaar door een polltle-agent uit die gemeente op den Berger- weg gecalangeerd. De stoker, deswege op 23 December terecht staande, bleek ook al door een juridische mug te zijn gestoken en beweerde niet in de gemeente Alk maar te hebben gereden, zoadat de desbetreffende agent, die slechts als buitengewoon gemeenteveld wachter, plaatselijke bevoegdheid heeft, niet gerechtigd zou zijn. hem buiten die gemeente te bekeuren. Zoo men ziet. zijn de moderne justitiabelen, wettelijk „vies" bij en laten zich geen pinda lekka voor Tompoesjes in de handen stoppen. Teneinde dus die objectie te kun nen ontzenuwen, was het verhoor des verbalisants ter zitting van heden gelaat. Na toelichting evenwel van den agent Hoogeweg wist de Kantonrechter genoeg en werd mr. T. veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Hij was niet present, doch gelieve deze mededeeling als officieel te beschouwen. Alkmaar. GEVAARLIJKE EXPEDITIE. De firma de W. te Alkmaar Het in den vooravond van 22 November op de Kanaalkade een wagon geladen met 8 a 12 meter ijzeren staven lossen, die door twee arbeiders op de schouders over den verkeersweg naar het pakhuis werden vervoerd. Een automobilist, de heer F. Tijssen uit Haarlemmermeer, die door de onvoldoende verlichting zoo'n staaf niet opmerkte, ont- ing een ernstige beschadiging van zijn auto. Méér dan wonder, bleven persoonlijke ongelukken uit. De verantwoordelijke boekhouder der firma, de heer G. BI., stond heden terecht ter zake het nalaten van voor zorgsmaatregelen en werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen, terwijl werd toegewezen de civiele vordering van den heer Tijssen, tot een bedrag van f 33. DE BURGEMEESTER DEED AANGIFTE. In den avond van 13 December j.1. werd op de Hei- looërbrug te Alkmaar een bejaard werkman, de heer A. de Groot, die zich per rijwiel huiswaarts begaf, aan gereden door een automobiel, waarvan de bestuurder, de heer Petr. B.. aannemer te Heerhugowaard, te weinig naar links uithaalde. De automobilist, die vermoedelijk zelf van de aanrijding niets merkte, reed door. doch de oude heer lag voor de vlakte en Mr. Wendelaar, Alk- maar's burgemeester, van het ongeval ooggetuige, vond het feit ernstig genoeg, om persoonlijk op het politie bureau aangifte te doen. Het nummer van de auto was door een anderen aanwezigen wandelaar, den heer Roo- zenbroek, genoteerd, dus kon de automobilist worden opgespoord. Gelukkig had de aangeredene geen letsel bekomen, en was alleen zijn rijwiel licht beschadigd. Genoemde heer B. stond heden terecht en verklaarde niets van de aanrijding af te weten. Door de verklaring der getuigen kwam echter zijn schuld vast te staan en werd verdachte veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen, benevens schadevergoeding ten bedrage van f 5.10 aan den heer de Groot HET TEMPO VERSNELD. De goede daad vindt haar belooning in zich zeiven. De 16-jarige zoon van den sleeper Jac. L. te Alkmaar, is een flinke werklustigen jongen en wil ook graag zijn vader van dienst zijn in zijn Zondags snordersberoep. Zoo had hij op Zondag 21 Augustus een rijtuig bestuurd, doch de wet blusohte zijn ijver en de vader werd heden met aanwending van een extra dosis clementie veroor deeld tot f 0.50 boete of 1 dag. derwerp van mijn speciale studie. Ik mag in alle be scheidenheid zeggen, Sir Guy, dat ik er heel wat over gelezen heb. maar met iets als dit manuscript, met Iets dat van zooveel inzicht,, zooveel rijp en bezonken oor deel en zooveel ernstige bronnenstudie getuigt, heb ik nooit eerder kennis gemaakt. Ik vond het vanmorgen vroeg en ik heb onafgebroken zitten lezen: zóó heeft het me gepakt. Wat een man is Sir Roderick geweest, om na de slagen van het noodlot die hem troffen nog zulk een werk, zulk een schepping mag ik wel zeggen, tot stand te brengen. En dan te bedenken dat deze man. deze unieke geleerde, zich als een kluizenaar van de wereld heeft afgezonderd en dat de mensohen dachten dat hij hier den tijd doorbracht met ijdei en werkeloos treuren over zijn verlies. O, ik kan u niet zeggen wat het mij waard was geweest met dien man persoonlijk te mogen verkeeren!" Tijdens de lange, opgewonden alleenspraak van zijn gastheer had Guy gelegenheid gehad zij® teleurstelling over den aard van Lord CaTadoc's ontdekking, wat te boven te komen. Toen de spreker even ophield, blijk baar om adem te scheppen, maakte de jongeman van die gelegenheid gebruik om haastig op te merken: „Ik wist wel dat Sir Roderick zich aan het schrij ven van een groot werk had gewijd, maar ik moet eerlijk bekennen dat ik er geen flauw idee van had, dat het van zoo'n beteekenis was, en leg mij dus gaarne bij uw oordeel neer. Maar als ik vragen mag; is het werk voltooid?" „Voor zoover ik bij de eerste, vluchtige kennismaking heb kunnen zien, moet alleen het laatste hoofdstuk nog geschreven worden, hoewel het materiaal geheel compleet is en het in schets is opgezet Verder is er een deskundige hand noodig om het werk persklaar te maken, maar dat kan met succes door een veel minder voortreffelijken geest dan wijlen Sir Roderick was, worden gedaan. Het boek zal ongetwijfeld een weten schappelijke sensatie worden!" Hij zweeg en na een korte pauze vervolgde hij, ietwat aarzelend: „U zult mijn aanbod misschien wat onbescheiden vinden, Sir Guy, maar ik stel er prijs op te verklaren dat u over mijn kunt beschikken om deze documenten voor publicatie gereed te maken." „Het zal mij een groote eer zijn, wanneer u zich daarmede zoudt willen belasten, Lord Caradoe." „Tut, tut", klonk het, „de eer is geheel aan mij. Ik zou mij er toe bepalen een inleiding te schrijven, de ge heele copy zorgvuldig door te zien en hier en daar en kele noodzakelijke aanteekeningen toe te voegen. Ik zou overigens voor mijzelf niets willen opeischen van de glorie, die den overleden schrijver zoo geheel en al toe komt. Het eenige wat Ik graag zou willen Is de hulp van een jong, wetenschappelijk gevormd man. Er is een enormehoeveelheid manuscript, dat doorgezien moet worden; wat u hier op tafel ziet liggen, is maar een Een uitgezochte collectie llchtbakdragers, strikkenzet- ters en duintippelaars. Egmond aan Zee was vandaag reusachtig vertegenwoordigd, 'n Complete trawler-be manning stond saamgepakt in de engelenbak. Daar was eerst de heer Hendr. Gr., die in de duinen van Egmond Binnen en Cast im had „gebrand" en nu werd be dacht met 2x8 „„gen hechtenis. Leendert K. en Aidert S. kwamen met hetzelfde watertje voor den dokter aan dragen; strafportie als voren: ieder 2x8 dagen. De heer Arie K-, kelner van beroep, had verboden duinterrein betreden, 5 gld. of 1 dag. Kos G. werd in de duinen gevonden met een wildstuk ln zijn hansopje. 5 gld. of 5 dagen. De heeren Li B. en A. Z. zouden zich ook voor in duin geplante strikken hebben geïnteresseerd. Ab soluut onjuist, werd eenstemmig beweerd. volgende week re prise onder directie van Daan Koelewijn, den jachtopziener. Nee, nee, zeggen de Egmonders. Een aanhanger van Elnstein's theorie. Zekere heer Hendr. Sm., 'n 51-jarig, zich koopman noemend manne tje en logé in een volkslogement, had te Bergen zonder vergunning met galanteriën gevent De man gaf het feit toe. Hij deed het ook niet voor zijn genoegen! Hij had in Indië, Amerika en Canada vertoefd, doch was nood gedwongen in het lieve, maar ook schrale vaderland te ruggekeerd. Omstandigheden vormen den mensch. zei Hendrik wijsgeerig. De straf 50 ct boete of 1 dag scheen hij als het grootste geluk te beschouwen, dat hem sinds lang was te beurt gevallen. De miskende flierefluiter. De 18-jarig kelner Frans B. te Alkmaar, die wel 'n vaste plaats schijnt te hebben besproken in de parapluiestandaard van het gerechtsge bouw, wordt door de politie lastig genoemd, maar het is meer zijn levenslust, die door een verkeerde uitlaatklep wordt uitgestooten. Nu had hij weer niet voldaan aan het bevel van een politie-agent om af te stappen en gezegd: ik kom straks wel terug, welke aardigheid thans werd gehonoreerd met 8 gld. boete of 6 dagen. De eerwaarde legde nogal 'n kleine penitentie op. Een 25-jarig koopman Jacobus O., te Alkmaar ln garni zoen. had in den avond van 6 Januari een fiets bereden, waarvan de reflector op eigen gelegenheid een uitstapje had gemaakt Het slachtoffer betitelde heden den kan tonrechter eerbiedig als „eerwaarde", wat den kanton rechter zoo in de ziel greep, dat slechts met 1 pop of 1 dag werd gestraft. De honger dreef hem tot wanhoop. De jeugdige koopman Hendr. J. was op de fiets voor zaken naar 't Zand geweest en op zijn terugtocht naar Alkmaar door de duisternis overvallen. Hij wilde wel afstappen, doch zijn gezonde maag jeukte onverdragelijk, zoodat hij 't er maar op waagde om zonder licht voort te pedde len. Bij het Texelsche hek wipte hij van de pedalen. maar helaas, net nog te laat om een prentje te ontgaan f 4 boete of 4 dagen tokkelde de ambtenaar. Veuh té veul, gromde Henk. *n Gulden reductie besliste de kantonrechter en zoo bleef het. Blank om één. De rijwielhersteller Tr. V. uit Ou dorp reed in den avond van 6 Jan. op de kanaalkade U Alkmaar, met slechts 1 ontstoken koplamp, wat voor den tegenligger gevaar kan opleveren, -^go f 5 boete of 5 dagen. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. De 18- jarige banketbakker Lodewijk B. te Alkmaar, 'n steunpi laar van de zwaluwen, kon op 7 Januari op de Laat den lust niet weerstaan een ln zijn richting rollenden voet bal ook 'n flinke kick te geven. Dit was natuurlijk al weer fout, daar de politieverordening zulke ongeregelde sport niet toelaat, f 1 of 1 dag. Zulke llnkscbe verkeersmanieren worden niet geduld De los arbeider Jan S. uit Zuidscharwoude nam te Alkmaar op 6 Januari met zijn rijwiel op de Kanaalkade een bocht zóó scherp links, dat een politieagent een ril ling van afgrijzen over den rug liep en het traditioneels blauwtje niet uitbleef, f 4 boete of 4 dagen! De muzikale studlooe In de medicijnen. De 21-Ja- rige heer P. H. A. T„ student in de medicijnen te Am sterdam, gaf in den nacht van 6 op 7 Januari te Alk maar in het openbaar een treffende uitvoering van het „Brautslled" aus Lohengrin, welke prestatie echter door de agenten v. d. Brink en Dalenberg zeer beleedlgend werd gequalificeerd als .geschreeuw" en ..gegil". Ver beeld u. welk een gebrek aan kunstwaardeering! Deze heeren zullen zich echter a.s. week. als de zaak wordt voortgezet, deswege hebben te verantwoorden! Van den regen In den drup. De veehouder Corn. v. L. uit Heerhugowaard reed op 6 Januari met ztjn drie- wielde kar op den Heerenweg onder Oudorp en be vreesd voor een eventueele alles van den weg vegende zandauto, reed hij zooveel mogelijk aan den kant van den weg, maar kwam nu op het rijwielpad terecht. HJJ spaarde alzoo zijn leven, maar zijn portemonn&Je werd vandaag afgetapt met 3 pegels. Die Heemskerker mag wel eens wat meer de oourant bestudeeren. De tuinder Jac. de R. uit Heemskerk, werd op 3 Dec. te Heiloo betrapt, toen hij zich per rij wiel Het voorttrekken. Hij beweerde heden niet te we ten, dat dit gevaarlijke kunstje verboden was, waarop de kantonrechter hem vroeg, of hij dan nooit kranten las. In ieder geval, de 6 gulden boete of 6 dagen, di« dezen vreemdeling ln Jeruzalem werden opgelegd, zul len hem nu wel op de hoogte van zijn tijd hebben ge bracht! WOENSDAG 18 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R O.-*10.00 Morgen wijding; VARA: 10.15 Uitzending %'oor de arbeiders in de continubedrijven12.00 Klein-orkest o.l.v, Paul Du- chant; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot; 6.00 Veilig Verkeer. Causerie door C. Sormani; 6.05 De Flierefluiters; 6.30 R.V.U.: Prof. Dr. B G. Escher: .Aardbevingen mede ln verband met de laatste gebeurtenissen in Limburg en Noord-Brabant"; VARA: 7.00 Strijktrio; 7.55 Herhaling S.OB.-berichten 8.00 De Vakbeweging; 8.20 Orkest o.l.v. Hugo de Groot: 9.00 VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. Fragmen- tentarische opvoering van Shakespeare's .Julius Caesar"; 11.00 Vaz Dlas; 11.10 Gramofoorunuzik; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN (206 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo- foonmuziek; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Liederen recital; 12.00 Politieberichten: 12.15 Concert door kwintet; 2.00 Gramofonmuziek; 2.30 Vioolduetten; 4.30 Verzorging zender; 5.00 Kinderuur tje; 6.00 Vertelhalfuurtje voor Friesche kinderen; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politiebe richten; 7.45 Persberichten Chr. Persbureau; 8.00 Con cert dooq Mandoline-ensemble; 9.00 Lezing; 9.20 Gra mofoonmuziek; 9.30 Het „Amsterdamsch Salon-orkest"; 10.10 Vaz Dlas; ll.a00 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (500 M.) 1.30 Concert; 615 Sollstenconoert; 8.20 Gramofoonmu ziek; 9.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 12.05 Strijkorkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Operette muziek; 10.20 Dansmuziek heel klein gedeelte. U moet niet vergeten dat het 't le venswerk van Sir Roderick is. Maar ik weet helaas nie mand die voor assistentie bij dit werk in aanmerking komt Hebt u onder uw kennissen misschien iemand, Sir Guy, die er geschikt voor zou zijn?" „Zeker, Lord Caradoe," antwoordde Guy gretig. „Ik heb een goeden vriend, een jong jurist die uit liefheb berij aan de universiteit veel aan geschiedenis heeft ge daan. In elk opzicht een serieus mensch, die ik u warm kan aanbevelen." En Guy noemde den naam van George Greenfield. „De naam komt mij bekend voor," verklaarde Lord Caradoe. ,Jk heb een wetenschappelijke verhandeling van hem gelezen, een antwoord op een prijsvraag, waar mede hij, meen ik, een gouden medaille heeft gewonnen. Misschien nog wat onrijp werk, maar ontegenzeggelijk zeer talentvol, werk van iemand met aanleg voor histo rische studie. Denkt u dat hij bereid zou zijn mij te ko men helpen?" „Dat durf ik niet zeggen," antwoordde Guy, „maar ik kan het hem in ieder geval vragen. Hij begint juist aardig praktijk te krijgen en hij is niet gefortuneerd." „Het spreekt vanzelf, dat lk hem voor zijn tijdverlies zal schadeloos stellen," zei Lord Caradoe en hij noemde een bedrag, zóó vorstelijk, dat Guy zijn ooren haast niet kon gelooven. „Het zou me bijzonder aangenaam zijn met een zoo kundig jong mensch samen te werken," ging de edelman voort, „en aan den anderen kant ben ik overtuigd dat het feit, dat zijn naam aan een werk als dit verbonden wordt, zijn carrière alleen maar ten goede kan komen." Guy schreef zijn vriend nog dienzelfden dag en George uiterst verheugd over het aanbod, antwoordde dat hij de geheele volgende maand ter beschikking van Lord Caradoe kon stellen en over een week op Wetstones hoopte te arriveeren. Lord Caradoe, wiens geweldige be wondering voor het nagelaten werk van Sir Roderick Bertram nog steeds toenam, naarmate hij zich erin verdiepte, toonde zich hoogst voldaan door dit bericht en Guy keerde naar Londen terug, net vóór George's aankomst, blij dat hij zoowel Lord Caradoe als zijn ouden academievriend een belangrijken dienst had kun nen bewijzen. HOOFDSTUK XIV. Guy Betram herhaalt zijn belofte. De arme Peggy, wier prille droom zoo wreed was verstoord door de ruwe woorden van haar vader, had niet het plezier van de zoo vurig verlangde toe stemming om in Engeland te mogen blijven, dat ze er zich van had voorgesteld. George had geen enkele stap gedaan om aan Richards eisch te voldoen, maar enkele dagen van dien gedenkwaardigen Zon dag, kreeg Mevrouw Greenfield een brief uit Glas- BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert uit Hamburg; 6.05 Zang; 6.30 Populair concert; 9.50 Populair concert. HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek3.50 Concert; 5.15 Gevarieerd programma; 9.50 Dansmuziek. KOX1GSWUSTERHAC3EN (1635 M.) I.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 6.55 Populair con cert; 10.05 Concert uit Berlijn. LANÜENBERG (472 M.) II.20 Populair concert; 12.20 Concert; 9.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Conoert; 9.55 Uitzending van gedeelten uit „Hoffmanns Erzahlungen;11.20 Dans muziek. PARLJS- EIFFEL (1446 M.J 8.40 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.35 Concert; 7.40 Concert; 9.05 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert; MILAAN (331 M.) i.20 Gramofoonmuziek; 6.20 Idem; 7.20 Idem; 7.50 Dansmuziek. ROME (441 M.) 4.50 Gevarieerd conoert; 7.20 Gramofoonmuziek. WEENEN (517 M.) 4.20 Concert; 6.55 „dhristus', oratorium van Franz Liszt; 9.10 Populair concert; WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 7.20 Dansmuziek; 8.20 Pianoreci tal; 9.35 Dansmuziek. BEROMUN8TEB (460 M.) 5.35 Concert; 9.00 Populair concert. srow, waarin Peegy's vader k<»rt mededeelde, dat er weinig kans bestond, dat Sir Guy Bartram het kleine landhuisje weer zou bezoeken, tenzij het hem gevraagd werd. En dat hel den jongeman niet ge vraagd zou worden, daarvan hield hij zich over tuigd. 'toen ze over haar eerste verdriet héén was, deed het meisje haar best om zich gelukkig te maken in de omgeving waar ze liever was dan waar ook. Maar ze slaagde daar niet heel goed m Het leven in tlighgate was saai en doodsch. George was maar zelden thuis en in 't eind van Juli ging hij uit Lon: den weg om op Weststones Lord Caradoe met diens groot werk te helpen. Hij had overigens op het punt gestaan om den edelman af te schrijven. Toen hij zijn moeder ver telde van de vereerende opdracht welke hem te beurt was gevallen, was ze doodelijk bleek gewor den en angstig had ze haar zoon gesmeekt, niet te gaan. Ze voelde zich niet goed. had ze gezegd, en ze Kon de gedachte aan een lange scheiding niet ver dragen. Maar toen de eerste ontsteltenis over het bericht geluwd was, ontkende ze dat er iets bijzon ders met haar was en tenslotte verweet- ze zichzelf dat ze zuo zelfzuchtig was om er ook maar een oogenblik aan te denken haar zoon te willen afhou den van iets dat van zóóveel belang was voor zijn carrière. Ze slaagden erin hara werkeltjken toestand te ver bergen, wist zich te dwingen tot een bedriegelijk vertoon van opgewektheid en rust en spotte in het bijzijn van George met haar aanvankelijken angst. „Ik win er niets bij als je hier blijft," zei ze. „Als er moeilijkheden komenals ik ziek wordnu, wat komen moet, komt toch. En ik weet, immers dat je direct zult terugkomen, als ik je noodig heb." Dus vertrok George, al was hij niet heelemaal ge rustgesteld, maar nauwelijks was hij weg of Me vrouw Greenfield verviel weer in haar gedrukte gejaagde stemming. Ze weigerde te antwoorden op Peggy s herhaalde vraag wat haar toch deerde en deze geslotenheid van haar pleegmoeder maakte het jonge meisje buiten zichzelf van ongerustheid, gaf naar een beklemmend voorgevoel van dreigend on heil. Trouwens ook afgezien van haar zorgen voor Me vrouw Greenfield, was Peggy's gemoedstoestand verre van evenwichtig. De plomre gevoellooze ma nier waarop haar vader in haar toedei ste nauw-be wuste gevoelens gegrepen had, had haar bewust gemaakt van den waren aard van haar gevoelens en onafgebroken hielden haar onrustige gedachten zich bezig met Guy. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10