Roofoverval f 200.- JAAP SNOR breit alles best! 't Veld. Neutrale Bond. De verkiezingen in Lippe De scheepsramp aan de Siberische kust Schapentelling op Texel Opheffing van de bannen Worm ar. Jïsp en Nek. De Speenvarkens. Advertentiën. TRIJNTJE HOEK. DIRK. Marktberichten. beloon i n g Weekbericht. C. Rezelman Jz. Boerenleenbank alléén zitting Ford Coupe ^•tons Ford 1927, C. J0HANNES - 't Zand. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 751 m.M. Vooruitzichten: Kans op sneeuw. Temperatuur: 1 gr. C. is 30 F. (lgr. vorst). INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogziide E 103, Schagen. (jedipl Opticien Hefrartmnist. Het oogonderzoek doen wij gratis. LANGEN I) IJ K Maandagavond vergaderde de afd. Zuidscharwou- de van don Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, ten lokale van den heer Stoffers. De voorzitter de heer J. Klingeler, leidde deze ver gadering met een welkom aan leden en pers toe te roepen. Het is een jaar geleden dat de N. B. is opge richt en heeft dit jaar al heel wat gedaan in den vorm van protestvergaderingen en demonstraties. Want we moeten den N. B. beschouwen als strijdor ganisatie. Ook in het komende jaar zullen wij een zwaren strijd moeten voeren. Als we zien dat de voor mannen on tuinbouwgebied gezegd hebben, dat wij met 5 millioen ons bedrijf weer kunnen voortzetten, zal de tijd wel leeren dat dit niet het geval is. We zullen moeten strijden om de 5 millioen verhoogd te krijgen, opdat wij, al is het in het klein, kunnen be staan. Laten we één doel voor oogen hebben: met el kander dezen tijd door te worstelen. Op deze rede volgde een spontaan applaus. Daarna werden de notulen voorgelezen, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Aan het nu uitgebrachte jaarverslag ontleenen we: De Secretaris zegt, zijn functie te hebben aanvaard omdat hij behoefte gevoelde voor de tuinders aan een strijdorganisatie in deze moeilijke tijden. Herin- derd wordt aan de verschillende demonstraties enz. De nieuwe vereeniging is er een, waarin we moeten vechten voor ons bestaan want de tuinders staan op den rand van den afgrond, als di regeering niet met korte steunmaatregelen komt. Het ledental is begonnen met 49, thans bedraagt het 48. Ingekomen was een antwoord der Boerenleenban ken op een verzoek om uitstel van rentebetaling. B.L.B. I deelde mee, reeds een maand later de ren tebttaling te hebben vastgesteld en verder ieder ge val op zich zelf te zullen beoordeelrn. Ook B.L.B. II had de rentebetaling een maand verdaagd. De heer Jb. Kramei zette het standpunt uiteen van den Neutr. Bond inzake de executoriale verkoopen. De Bond is van meening, dat ieder geval op zichzelf moet worden bekeken in tegenstelling van het Boe- rencomité dat eiken executorialen verkoop wil ver hinderen. Hierna las de voorzitter een adres aan den Minister vpor, waarin een minimum-inkomen van f20 per week wordt gevraagd. Allen waren het hier meo eens. De heer Jb. Kramer las hierna de rede van den heer A. Hoogland, uitgesproken op de te Hoorn ge houden protestvergadering, wat met applaus werd beloond. Het door den heer A. Kout uitgebracht financieel verslag gaf aan een nadeeüg saldo van f9.23. De rekening werd goedgekeurd. De hceren P. de Ruiter Cz. en B. v. d. Wal wer den als bestuursleden herkozen. Vervolgens werd de voorloopige agenda der te hou den algemeene vergadering van den Neutralen Bond behandeld. De begrooting sloot in ontvangsten en uitgaven met f2770.Het bestuur stelde voor een contributie van f0.25 per maand te heffen, iedere maand te betalen, naar verkiezing. De Bond stelde voor allen voor f 050 per maand. Na eenige discussie werd het bestuursvoorstel van f0.25 per maand aangenomen. De samenwerking met het Boerencomltè. De heer J. du Burck vroeg op welke gronden het Hoofdbestuur besloten heeft dat samenwerking mot het Boerencomité niet mogelijk is. De heer Jb. Kramer antwoordde, dat dit op de al gemeene vergadering te Hoorn is besloten, zoodat het H.B. niet anders kan. Het Boerencomité heeft geen koninklijke goedkeuring. De heer Du Burck was het hier niet mee eens. Spr. meende dat men het toch meer met het Boerencomité eens was dan met do christelijke bonden. Spr. wees op hetgeen de Kamerleden van de chr. bonden heb ben gedaan. Lou de Visser en Wijnkoop hebben toch meer in onze richting gewerkt. Spr. wilde ieder ge val op zichzelf beschouwen en vond het verkeerd dat zoo maar wordt gezegd dat men niet met hen wil samenwerken. De heer Jb. Kramer merkte nogmaals op, dat het een besluit van de algemeene vergadering is geweest En om hier verandering in te krijgen, zal men een ander voorstel moeten indienen. De heer B. v. d. Wal zeide, dat er een Chr. regeering is, welke niet met bonden zonder de Koninklijke goedkeuring in zee gaat. De heer Du Burck merkte op, dat uit een kranten bericht blijkt, dat Warmenhuizen een congres wil houden, waar allen, ook het Boerencomité, worden uitgenoodigd. Als het H.B. nu vasthoudt aan die uit sluiting, kan dat niet doorgaan wat toch verkeerd is. De heer Jb. Kramer antwoordde dat de bedoeling was een congres naast de alg. verg. voor den Neutr. Bond met de andere bonden als gast. Niet een congres met die andere bonden. De heer Du Burck meende dat hiermee een congres voor bijzondere belangen wordt bedoeld, met de andere bonden tezamen. Iedereen zal zich moeten kunnen uit spreken. Het voorstel van den heer Du Burck om niet alle sa menwerking met het Boerencomité uit te sluiten, werd met algemeene stemmen aangenomen. Het geheele hoofdbestuur treedt af en stelde het be stuur voor. alle hoofdbestuursleden weer candidaat te stellen. Goedgevonden. Voorzitter deed voorlezing van een adres aan den Mi nister om een beschermingswet voor de opzegging der hypotheek tegen de thans geldende waarde wordt over genomen. Men besloot over besmette bedrijven de boycot uit te spreken en aan het desbetreffende adres van Koedijk adhaesie te betuigen. Het bestuur wilde het hoofdbestuur verzoeken nu te onderzoeken of het mogelijk is dat de afd. van den Neu tralen Bond ook lid van de Veilingsvereenigingen kan ziin, met het oog op de dubbele contributie. De Voorzitter wees er op, dat als men lid der veillngs- vereenlging wordt men hoofdelijk aansprakelijk is voor f 100 in een eventueel tekort De heer Du Burck sprak er zijn verwondering over uit dat de tuinders zoo grif dubbele contributie betalen. Als men de beslissing neemt om uit een vereeniging te tre den en een andere op te richten, moet men er ook ge heel uittreden. Anders zal men van 2 kanten medezeggenschap in de vellingen krijgen. Men behoeft geen medezeggenschap te vragen, want men heeft ze reeds door het lidmaat schap van de tulnbouwvereenlging. De Neutr. Bond 1» thans de strijdbare organisatie. De Voorzitter herinnerde aan de Provinciale Commis sievergadering, waar Valstar heeft gesproken en waar geen der veilingsbestuurders is opgesprongen om hem van antwoord te dienen. Hot waren alleen 3 Neutr. Bonders, die hem bij de haren hebben genomen. De heer Jb. Kramer waarschuwde er tegen, om di rect maar te bedanken voor de tulnbouwvereenlging. Het bestuursvoorstel werd aangenomen met 5 stem men tegen. De heer S. de Boer Kz. deelde mede, dat het misschien mogelijk ia Het bestuur stelde voor de alg. verg. voor te stellen om aan elke Boerenleenbank te verzoeken ringvergade- ringen te houden om restitutie of vermindering van de renten van 1932 te verkrijgen van de Centrale Banken. De heer Du Burok zeide, dat men aan het verkeerde adres ia bij de Centrale Banken. Het behoort tot de competentie van de plaatselijke besturen om uitstel van rentebetaling te geven. De voorzitter wees er op dat thans de banken voor gaan. Al het andere, zooals landhuur, meet ook worden betaald. Na breedvoerige discussie werd het voorstel aange nomen. Bij de rondvraag vroeg de heer P. de Geus Jr. naar de slikregeling, waarvan de bouwer 25 pet. moet be talen. De tuinder moet betalen f 4.80, terwijl de arbei der f 15.46 ontvangt met f 1.20 voor sociale verzeke ring. Hoe kan dat? De heer S. de Boer deelde mede, dat waarschijnlijk deze week een voorschot van f 50 per wagon over de winterkool en de aardappelen tot 1 Nov. kan worden uitbetaald. De heer Jb. Kramer zeide, dat men allen in ver wachting leeft, niet om een St. Nicolaascadeautje, maar omdat we broodgebrek hebben. Spr .wees er op, dat er voor moet worden gestreden om niet ten onder te gaan. Het is treurig dat de voormannen, zooals Val star, niet overtuigd zijn, dat steun noodig voor de nij vere werkers, terwijl de werkloozen voor niets doen worden gesteund. Hierna sluiting. Ie Klas Reparatie-inrichting, voor nieuwwerk zoo wel als voor allo soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) zijn wij no. 1. ZUIDSTRAAT 19, DEN HELDER. (Let op den gelen winkel). Elke vrachtrijder neemt gratis de pakjes mede.) Depot voor SCHAGEN: C de Moei, Noord. Z IJ P E OUDESLUIS. D.O.S.K.O. 11 speelde Zondag op een nogal hard terrein tegen Kolborn I. Voor de rust was K. met den wind mee het meest in den aanval. Toch duurde het geruimen tijd voor K. uit een voorzet van links door haar rechtsbinnen met een mooi schot de leiding neemt. Voor de rust komt er in den stand geen ver andering, doordat de D. achterhoede met den kec per aan t hoofd in goeden vorm is, terwijl K. een paar maal pech had, door hard tegen de paal en lat te "schieten. Na de rust is D iets meer in den aan val, doch de D. voorhoede kan blijkbaar slecht mei het harde veld overweg, want zij is zelden gevaar lijk. Ook aan den anderen kant weet de D.-verde- diging den K. aanval in bedwang te houden. In den stand komt dan ook geen verandering meer, zoodat K. een verdiende 1—0 overwinning behaalde. WINKEL De heer C. Amels hield onder groote belangstelling een simultaan-seance voor de damclub Kolhorn. Er werd door 19 personen deelgenomen en 19 partijen gespeeld. De heer Amels won 15 partijen, speelde in 3 partijen remise, tegen de heeren H Bregman, Kolhorn, Abr. Wit en C. Honingh Pz., Winkel en ver loor 1 partij aan den heer S. van der Welle te kolhorn. In een Zaterdag jl. voorkomend bericht, betreffen de de schoolbevolking op 1 Januari 1933 is een on juistheid geslopen, dit moet zijn 253 nl. 120 van de o. 1. school te Winkel, 72 van de o. 1. school te Lut jewinkel en 61 van de U.l.o school te Winkel. VrU gunstigen uitslag voor de nationaal-so cialisten. Ze bereikten echter niet hun cUfer van Juil 1932. Met groote felheid is in de afgeloopen weken In het kleine Llppe de verkiezingscampagne voor den Land dag gevoerd. Adolf Hitier, in hoogst eigen persoon leid de den aanval der nationaal-socialisten. Hun doel was de winst van 31 Juli 1932, die bij de ver kiezingen van te November 1932 voor een groot deel ver loren ging, wederom binnen te halen, zoo mogelijk nog hooger op te voeren. Zondag zijn de verkiezingen ge houden, en inderdaad hebben de nazi's winst te boeken, doch hun Jull-cijfer hebben ze niet behaald. Naast de nationaal-socialisten hebben ook de sociaal democraten winst te boeken. Het een en ander Is ten koste gegaan van communisten en Duitsch-nat Door dezen verkiezingsuitslag is een einde gekomen aan de regeeriagscoalltie tusschen de negen socialisten, een lid van de staatspartij en een van de volksrecht- partij. De nieuwe regeeringsvorming zou mogelijk zijn door een samengaan van de nationaal-socialisten met de Duitsch-nationale en het lid van de volkspartij of van den Evangelisohen volksdienst; het is echter nog de vraag, of de volkspartij of de volksdienst hiertoe bereid zal zijn. 6000 K-G. OUDE RIJWIELBELASTINGMERKEN EN OUDE METALEN VOOR T.B.C.-PATIENTEN. De Vereeniging tot Bevordering der belangen van T B.C.-patiënten in Nederland deelt mede. dat de in zameling van oude rijwiel belastingplaatjes en andere metalen over het jaar 1932 een totaalgcwicht van 6000 K.G. heeft bereikt. Aan allen die tot dit resultaat heb ben bijgedragen, zegt bovengenoemde vereeniging hiervoor hartelijk dank. De 250 passagiers van de brandende „Sacha- lin" thans op een Ijsschots. In aansluiting op het reeds door ons medegedeelde, waarin vermeld wordt, dat het Russische stoomschip „Saohalin" tn brand staat in de zee van Ochotsk, kun nen we thans berichten, dat de 250 personen die zich aan boord bevonden, kans hebben gezien het brandende schip te verlaten. Zij bevinden zich thans op een groote ijsschots. Uit Nikolajewsk is een Russische boot ter assistentie vertrokken. Zij heeft de „Sachalin" nog niet kunnen ontdekken. Op het oogenblik woeden In de be treffende streek hevige sneuewstevmen, zoodat het on mogelijk is, van den vasten wal uit de plaats der strandinor te bereiken. Op het eiland Texel is een schapeninventarisatie ge houden. gaande over 6999.5 II A. weide en 1247.5 H.A. wegen, dijken, enz. Uit de telling bleek, dat van scha pen en lammeren boven 1 jaar aanwezig waren: a. fokrammen 556; b. gedekte ooien 28653; c. slacht-, mestschapen 11. Idem beneden 1 jaar: a. fokrammen 194; b. gedekte ooien 583; c. niet-gedekte ooien 9088; d. slacht- of mestschapen 115. In totaal 39210. Op een enkele uitzondering na gaven alle op Texel woonachtige schapenhouders h';n aantal dieren op zoodat deze, hierboven aangehaalde cijfers wel vrij volledig de aantallen weergeven. De voordracht van Ged. Staten. Uit Haarlem wordt bericht, dat de voordracht van Ged. Staten tot opheffing der bannen Wormor, Jisp en Nek bij verscheiden leden der commissie uit Prov. Staten instemming vond. Een aantal van omstreeks 400 waterschappen in één dergelijk gewest achtten zij voor de behoefte te groot. Een zeer groot aantal ingelanden verklaarde zich tegen het voorstel. We merken in verband hiermede echter op, dat zulks ook geschiedde bij het tot stand komen van Noordhollands Noorderkwartier, toen wa terschappen van de beteekenis als het Hoogheemraad schap van den Hondsbossche en Duinen tot Petten werden opgeheven, hetgeen in de praktijk, naar hun oordeel, tot zeer groote verbetering geleid heeft, zoo dat niemand den ouden toestand zou terugwenschen. Ze smaken goed. De proefmaaltljd te Amsterdam geslaagd. De proefmaaltijd van de speenvarkens, welke is ge houden in de huishoudschool aan de Lepelstraat te Amsterdam, is uitstekend geslaagd. Zooals men weet, zullen er nu wekelijks 2000 worden afgenomen om onder de Amsterdamsche werkloozen gedistribueerd te worden. Bij den proefmaaltijd is wel gebleken, welk een on verantwoordelijke daad vernietiging van deze 1.600.000 K.G. goed te gebruiken vleesch zou zijn geweest. Ie mand die aan den maaltijd deelgenomen heeft, ver telt er het volgende van: Eerst kregen we een keurig bordje erwtensoep, waarin de stukjes zacht vet heerlijk smaakten. En daarna werd er tweemaal een vlecschschotel rond gediend, met een aardappeltje erbij; de eerste maal was voor de bereiding, het braden, reuzel gebruikt; do tweede maal margarine. Beide malen was het ge recht smakelijk; de 'weede maal het lekkerst; de braadlucht was natuurlijk fijner, en de kleur van vleesch en jus bruiner. Enfin, dat weet iedere huis vrouw. Maar minder bekend, althans hier te lande en tegenwoordig, is het biggenvleesch. Iemand, die er bijzonder in smulde, merkte op, dat het 't midden houdt tusschen kip en gans, en daar is veel van aan, al zal ieder zijn eigen waardeering hebben. Allen wa ren het er echter over eens, dat het een zeer sma kelijk gerecht was, in de soep maar ook als gebraad. Het vleesch (een halve big, wegend 2Vk K.G.) zal voor de werkloozen verkrijgbaar worden gesteld, te gen inlevering van een bon. Het zal niet gratis wor den verstrekt, omdat men meent dat het dan niet ge waardeerd zal worden, maar wel zeer goedkoop. Een half pond reuzel en een halve lig zullen 20 ct. kosten. Aanstaande Maandag zal met de distributie worden begonnen. Er zullen recepten voor de bereiding, op gemaakt door het personeel der school, bijgevoegd worden. Ook nog andere afnemers. Er zijn reeds 200 biggen geleverd aan een firma in de buurt van Deventer, om daar voor export te wor den geslacht. Het crisis-comité te Groningen heeft besloten tot het nemen van een proef met de speenvarkens. In het begin van de volgende week zullen er 100 a 200 te Groningen aankomen, die dan zullen worden ver deeld. Do Varkenscentrale zendt de biggen kosteloos tot het Groningsche abattoir, zoodat er slechts ongeveer 25 ct. kosten aan slachtloon op elk varken komen. Rijtuig door trein vernield. Wolff meldt uit Stendal: De nachttrein van Stendal naar Berlijn is Zon dagnacht hij een spoorwegovergang op een rijtuig gereden, waarin zes personen zaten, die van een ge zellige bijeenkomst huiswaarts keerden. Een man en twee vrouwen werden gedood, twee andere vrouwen zwaar gewond. Het rijtuig werd volkomen vernield. Heden overleed in het Her vormd Diaconessenhuis te Am sterdam, onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante in den ouderdom van 34 jaar. Haar diepbedroefde Moeder, Broer en Behuwdzuster: Wed. T. HOEK-Louw. C. HOF.K. T. HOEKStaphorsius en Kinderen. Callantsoog, 14 Januari 933. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje M. van DOMPSELAAR. J. van DOMPSELAAR—Lips. Waardpolder, Kolhorn, 1') Jan. 1933. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ALI. P. BLAAUBOER T. BLAAUBOER-Butter. Winkel, 15 Januari 1933. Getrouwd: KAREL E. NUMAN en MAR1E G. SWARTHOF die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Hu welijk ondervonden. St. Maarten, 17 Januari 1933. LUCHTVAART Op zoek naar vermiste vliegers. LONDEN, 16 Januari (VJX). Gemeld wordt dat vandaag vliegtuigen uit Nairobi zijn vertrokken om te zoeken naar twee Engelsche vliegsters de dames Joan Page en Andrey Sale Barker, die ver mist worden sinds zij Zaterdag uit Moshi zijn opgeste gen op weg naar Nairobi. De vliegsters die naar de Kaap waren gevlogen, bevonden zich op den terugweg. Het traject MeshiNairobi is 180 mijlen lang, gaat boven oerwoud, dat dicht bewoond wordt door grof wild. Tij dens stormachtig weer zijn zij vertrokken. Vanmiddag heeft een der uitgezonden vliegers, naar hij mededeelde, op ongeveer 40 mijlen van Nairobi de vernielde machine der beide meisjes gezien. Een der meisjes stond bij het toestel te wuiven. Daar de piloot niet kon landen, is h(j naar Nairobi teruggekeerd, waar hij medische hulp heeft gehaald en een hoeveelheid voe dingsmiddelen en medicamenten. Miss Page is een geroutineerde aviatrice. Z(j is de dochter van SIr Arthur Page, president van het ge rechtshof voor Burma, terwijl miss Sale Barker een be kend skiloopster is. Over den Oceaan. Reuter seint uit NATAL (Brazilië). Het Fransohe driemotorige reuzenvliegtuig „Are en Clel" is heden om 19.15 (Greenw. tijd) aangekomen. Hel vliegtuig heeft zeven personen aan boord. Het heeft de 3160 KM. die St. Louis in Senegal van Port Natal scheidt, in 14 uur 27 min. afgelegd. De bestuurdeT van het toestel is de bekende vlieger Jean Mermoz. AMSTERDAM, lfl Jan. Zeeuwsche bonten f 1.30L80. blauwen f 1.301.80, bL eigenheimers f 1.101.20, elgenh. f 0.801. bl. poters f 0.901.10. bonte poters f 0.901.10, Bevelanders f 1— 1.10, IJpolder eigenh. f 0.80—1, bl. elgenh. f 1—1.10, eigenh. poters f 0.500.75. Bevelanders i 11.10. Andij ker blauwen f 1L10, N.H. eigenh. f 0.801, bl. eigenh. f 0.901. Anna Paulowna zand f 1.752, Hillegommer zand f 1.752, Texelsche roode f 1, Drentsche eigenh. f 1.752. Flakkeesche eigenh. 1 11-20, eigenh. poter* f 0.901, Spuische eigenh. f 1—1.20, eigenh. poters f 0.90 —1 per 70 Kg. AMSTERDAM, 16 Jan. Veemarkt: 518 vette koeien le kw. 5864 ct., 2e kw. 50 56 ct., 3e kw. 4248 ct., mindere soorten 3040 ct. per Kg. slachtgewicht; 72 melk- en kalfkoeien f 195240, 127 vette kalveren le kw. 5458 ct.. 2e kw. f 0.480.52. 3e kw. 3846 ct., per Kg. levend gewicht; 40 nuchtere kalveren f 510, 117 schapen en lammeren, schapen i 11 14. lammeren f 913. 739 varkens, vleeschvarkens 90 —110 Kg. 3436 ct., zware varkens 3233 ct., vette var kens 3031 ct., per Kg. slachtgewicht; 26 paarden f 60 —11. ALKMAAR, 16 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 72 vette koeien f 75240, handel ma tig; 11 vette kalveren f 4090. vette kalveren per Kg. 7090 cent; 35 nuchtere kalv. (slacht) f 616; 367 vette varkens (zware) per Kg. 2731 cent. BROEK OP LANGENDLJK, 16 Januari 1933. Bloemkool: reuzen f 6.10—10, II f 1.80—2.50, wortelen f 0.801.70, roode kool f 2.10—3.30, doorschot f 1.59— 2.30, gele kool f 1.302.10, Decnsohe witte kool f 0,60— 0.70, uien: gele uien f 2.803.10, grove uien f 22.60, gele drielingen f 3.10, Aanvoer: 1200 stuks bloemkool, 1000 Kg. wortelen, 20000 Kg. roode kool, 30000 Kg. gele kool, 12COO Kg. D. witte, 8300 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 16 Januari 1932. Uien: drielingen f 2.70, uien f2.903, grove uien 2.80, roode kool f 11.60, 2e poort f 1.80, D. witte kool f 0.60, 2e soort t 0.60, gele kool f 11.70, 2e soort f 1. Door gedraaid 200 Kg. gele kool, 640 Kg. Deensche witte. Aanvoer: 2600 Kg. uien, 3000 Kg. roode kool, 25400 Kg. D. witte kool, 2000 Kg. gele kool. ALKMAAR, 16 Januari 1933. Andijvie f 0.403.50 per 100 stuks, bloemkool I f 7.50 —15, II f 1.50—4, boerenkool f 1.60—6.30, per 100 stuks, gele kool f 0.60 per 100 Kg., groene kool f 1.604.90 per 100 stuks, peren f 711 per 100 pond, prei f 3.89—- 8.20 per 100 bos, roode kool f 0.602.90 per 100 Kg., selderie f 2.106.10 per 1C0 bos, spruiten f 39 per 100 pond, uien f 3.90 per ICO Kg., wortelen f 1.20—2 per 100 Kg„ witlof I f 7.59—11, II f 4—6 per 100 pond. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Wilhelmus Carolus Maria, zoon van Jo- han Frederik Hendrik Settels en Maria Anna Iluber- tina Bollen. POLITIE. Verloren: een portemonuaie met eenig geld; een rugzak. WOENSDAG 18 JANUARL NED. HEBV. GEMEENTE. Warmenhuizen, nam. 7% uur, Bijeenkomst V.C.J.B. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank, voor de zeer vele blijken van belangstelling, voor en bij ons Huwelijk ondervonden. J. GEEL. T. GEEL—van Rees. Kolhorn, 16 Jan. 1933. Aandeelhouders der N.V. Zui velfabriek „Niet Gedacht" te 't Veld, hebben besloten om aan hen, op wier aanwijzing de daders worden gearres teerd, te geven, terwijl bovendien bij het terugontvangen der ontvreemde gelden nog 20 °/0 van het terugkomend bedrag zal worden vergoed. Inlichtingen te verstrekken aan den EdelAchtbaren Heer Burgemeester te Oude Niedorp. Namens het Bestuur: J. WIT Jr., Directeur. Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais i 4. Buitenl. Gerst f 4.25 Voorslag Lijnkoeken f 6.75 Zwaardemaker's gemengde Veevoeders. Zwavelz. Ammoniak 20.6°/0 Kalksalpeter 15.5 °/0 Aanbevelend, Wieringerwaard, 17 Jan. 1933. Wieringerwaard. Wegens ziekte van den Kassier, wordt gehouden Donderdags van 7 tot 9 uur. HET BESTUUR. (2-persoons) 1927, beste motor, net wagentje, I IIO.— open bak, f ISO.-. Telefoon 20.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3