Afscheid Dr. Maats. Dinsdag 17 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9211 SPAANSCH STOOMSCHIP GESTRAND WAT PROF. VAN EMBDEN NIET MOCHT ZEGGEN Het hek in de duinen te Bergen. 50 Westfriesche gemeenten bijeen. HET CONFLICT IN DENEMARKEN. NIEUWE N IE DO HP Zondagmiddag had in de Prins Maurits het offi- cieele afscheid plaats van Dr. Maats en diens gezin, wegens vertrek uit deze gemeente. Benevens dokter en mevr. Maats en hun dochter waren mede aanwe zig hun zoons de heeren Jb. Maats, arts en C. Maats, Dir. van Westerlicht, beiden te Alkmaar en hunne echtgenooten. Talrijke personen zoowel uit- als buiten deze ge meente maakten van deze gelegenheid gebruik om persoonlijk afschei van Dr. Maats te nemen. De zaal van den heer Geldei gaf met de bloemen en planten een vriondelijken aanblik. «Dr. MAATS. De Voorzitter van het huldigingscomité, de heer Rempt, heet de aanwezigen welkom, en zegt, hoe enkele weken geleden op initiatief van onzen burge meester, de eere-voorzitter van dit huldigingscomité, een vergadering plaats had, om het aanstaand ver trek van Dr. Maats te bespreken en hoe er een hul- digingscomitó voor die gelegenheid is gekomen. Ruim 41 jaar geleden kwam Dr. Maats in onze ge meente en al dien tijd heeft hij zich met hart en ziel aan de praktijk gewijd. De jongeren die beschikken over auto of motorfiets, over goed gebaande wegen en telefoon, over alle gemakken die de moderne techniek biedt, om patiënten te bezoeken, kunnen zich moeilijk meer indenken hoe dat 40 jaar geleden ging. Maar ge hoord de verhalen van ouderen, kan men wel con- cludeeren dat 't practiseeren in die dagen in een drukke praktijk vermoeiend was. Het waarnemen van een dergelijke praktijk vraagt een sterke constitutie, een sterk lichaam, gewend aan ongeregeld eten, aan weer en wind, te kort aan slaap en aan vermoeienis. Maar dat vraagt ook veel van een doktersvrouw, die goed op haar man pasi Spr. het woord tot mevr. Maats richtende, zegt: Wij zullen steeds gedenken uw groote gulheid en gast vrijheid, uw meeleven met do dorpelingen 'en wij brengen u van deze plaats een eeresaluut voor de ma nier waarop U huize Dr. Maats steeds heb gerepre senteerd. Tevens herdenkt spr. de man die 30 jaren Dr. Maats trouw heeft gediend en die helaas te vroeg van de zij nen werd weggenomen, de welbekende Dirk Brouwer, en schetst wat dokter en Brouwer op hun tochten naar de patiënten met paard en rijtuig wel hebben meegemaakt. Spr. zegt het jammer te vinden dat Brouwer dezen dag niet meer heeft mogen beleven. Met hem ging een plichtsgetrouw dienaar, een bemin nelijk en correct mensch heen. Spr. verklaart het dokterzijn niet alleen als een kwestie van de wetenschap zoo goed mogelijk beheer- schen, 't is ook een kwestie van psychologischen kijk op den mensch, in casu den patiënt. Men moet zijn dokter vertrouwen, zich aan hem overgeven met het veilige idéé: Dokter weet het!" En Dr. Maats, dat idéé hebben uw patiënten altijd van u gehad. Uw rustige manier van optredon. uw gemoedelijkheid, uw kalmte en zekerheid boezemden vertrouwen in, uw geestige scherts zal menige zieke hebben opgewekt, terwijl uw philosophische levensbeschouwing 't u zelf gemak kelijk heeft gemaakt, moeilijkheden te verwerken en te aanvaarden. Dat uw onvermoeid werken ook elders de aandacht trok, bleek verleden jaar, toen u gerid derd werd. Dokter, wij meenden u niet i.eter te kunnen huldi gen, dan door u een album aan te bieden met foto's uit uw praktijkleven, binnen- en buitenshuis en met de namen der geefsters en gevers vóór in gedrukt. W'i zijn er van overtuigd dat er met u heengaat een zeer bekwaam, voortreffelijk arts, voor wiens op volger een moeilijke taak is weggelegd. Wij hopen van harte, dat het u beiden gegeven moge zijn. nog lange jaren te genieten van een welverdiende rust 'n het samenzijn met allen die u lief zijn. (Applaus.) Het woord verkrijgt daarna de eere-voorzitter bur gemeester PI uister. Na een korte inleiding, waarbij de spr. in de eerste plaats woorden van hartelijkcn dank uitspreekt aan het adres van de leden der commissie, die het werk hebben verricht voor de verzameling der handteeke- ningen voor het huldeblijk en het overige werk, wordt het woord gericht tot dokter Maats, om hem toe te spreken namens het eemeentebestuur. Spr. gaat dan in de eerste plaats na de benoeming Van Dr. Maats en deelt ongeveer het volgende mede: In de Raadsvergadering van 17 September 1891 werd door den toenmaligen Voorzitter, den heer D. v. d. Stok,-medegedeeld, dat de plaatselijke geneesheer., de heer Swartscnburg tot gemeentegeneesheer te Vlie land was benoemd, De Raad was toen samengesteld als volgt: D. v. d. Stok, voorzitter, C. Pool Dz., P. Koopman, Mirandolle, G. Halff, J. Wijn, K. de Moor, D. Nierop en Secretaris Jb. Kuilman. In de raadsvergadering van 5 October 1891 besloot men aan te koopen het woonhuis van den heer Swart- senburg, hetwelk dien avond publiek werd geveild en gekocht is voor f5035.—. Op 30 October d.a.v. ver gaderde de Raad wederom. Slechts één sollicitant had zich aangemeld en alzoo werd benoemd Dr. Maat3, arts te Dirkshorn. Spr. vervolgt dan en zegt, dat de tijd verder moest leeren, hoe de keuze zou uitvallen en er kan gezegd worden, dat deze uitnemend is geweesi 41 jaar heeft het gemeentebestuur op de meest aangename wijze samengewerkt, welke samenwerking de gemeenschap altijd ten goede is gekomen. In warme bewoordingen richt spr. zich tot dokter en brengt hem dank voor alles wat hij voor de ge meente Nieuwe Niedorp heeft gedaan. Ook brengt spr. den dank over van Armvoogden voor de vele malen, dat hij hen van advies beeft gediend. Spr. kan zich volkomen aansluiten bij de woorden door den voorzitter gesproken, ten opzichte van Mevr. Maats. Ook hij memoreert de liefde, de trouw en de goede zorgen, waarmede mevr. altijd dokter heeft omringd. Vervolgens memoreert spr. het raadslidmaatschap van mevr. Maats cn noemt de besluiten welke tijdens den zittingsduur van mevr. Maats zijn genomen, op voorstel van haar. Deze hadden hoofdzakelijk be trekking op hygiënisch gebied, wat zeer verklaar baar was. Hierna een woord tol dokter als voorzit ter van het Witte Kruis Spi. danktdokter voor de vele adviezen, welke hij in al die jaren, dal hij advisee- rend lid van het Witte Kruis was, neeft verstrekt, memoreert de lezingen van Dr. Maats op vergade ringen en wijst nog op de malariafilmvertooning aan de Weel. Spr. wijst er op, welk een belangstelling dokter Dog steeds voor de geneeskunde toont wat o.a. ook bleek, toen dokter hij zijn 40-jarig jubileum als ge schenk vroeg 2 boeken met het nieuwste over kin dergeneeskunde en hoe hij nog altijd cursussen in geneeskunde bijwoont. Spr. neemt in warme bewoordingen afscheid van iokrer Maats, en zijn gezin en zegt, dat dit huldeblijk ..•^getwijfeld voor doktor van grooie waarde is. Wan neer dokter bladert in dit boei:, zullen vele herinne ringen bij hein boven komen en zullen zijn gedach ten terug gaan naar Nieuwe Niedorp, maar ook de gedachten der Nieuwe Nicdorpers zullen meermalen teruggaan naur De beste wenscben van de Nieuwe Nicdorpers vorgezelien li, moge U nog vele jaren van 'uw welverdiende rust genieten en dat het U en de Uwen nog lang wel moge gaan. tApplaus). De heer C. Butsen brengt dokter namens de ver- eeniging Onderlinge Hulp ulj Ziekte, hartelijk dank voor de vele adviezen die men van hem mocht ont vangen en biedt hem als huldeblijk aan een- wandel stok. De heer Jb. Wit memoreert nog de moeilijkheden dio hij met dokter wel heeft meegemaakt in vroe ger jaren op de tochten door de Kampen en spreekt de wensch uit, dat dokter in zijn nieuwe woonplaats nog plezierige dagen mag beleven en nog vele ja ren. De heer C. Groot Jz. noemt een arbeid van 41 jaren een ongekende prestatie. Dr. Maats heeft zoowel het armste ais het rijkste gezin met liefdo behandeld. Een dergelijke prestatie verdient navolging en spr. spreekt do wensch uit, dat Dr. Maats met de zijnen nog menig jaar in vreugde in „Wester'icht" in Alk maar mag doorbrengen. Dr. Maats, zelf het woord verkrijgende zegt allen dank voor de vriendelijke en waardeerende woorden, die hier tot hem zijn gesproken. 41 jaren geleden was ik hier de eenigo sollicitant en bij gebrek aan beter ben ik hier tuen geneesheer geworden, maar het is toch nogal terecht gekomen, naar het schijnt Het gaat met mij precies andersom als met een Burge meester. Een Burgemeester wordt er met muziek in gehaald en ik ga er met muziek uit. Uit het hulde blijk beseft spr., dat zijn arbeid algemeen gewaar deerd wordt. Ik wensch dat het U allen goed moge gaan en dat voor U gelukkiger tijd dan thans in deze crisis zullen aanbreken en hiermede neem- ik wan van U afscheid. Aan het einde dankt de heer Rempi allen die heb ben meegewerkt aan deze receptie. Hierna maken de talrijke aanwezigen van de ge legenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van dokter en mevr. Maats. Te dicht onder de kust gevaren en toen bij Zandvoort aan den grond geraakt. - Het schip door den vloed weer vlot gekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is tijdens dikke mist, het Spaansche stoomschip „Urkiola Mendi" ter hoogte van paal 66, even ten Noorden van Zandvoort voorbij Hotel d' Orange, aan den grond geraakt. Het schip, meetende drieduizend ton, was op weg met een lading ijzererts van Bilbao naar IJmuiden. Toen de kapitein bemerkte dat hij te dicht op de kust zat, trachtte hij weer naar zee te komen, hij was echter reeds tusschen de derde en vierde bank en raakte bij de poging, weer in diep water te komen, vast op de vierde bank. Wat men op het strand zag. Het zal ongeveer negen uur geweest zijn, toen en kele Zandvoortsche kustbewoners een ongewoon ge fluit en getoeter hoorden op zee. Tot hun ontstelte nis ontwaarden zij vlak voor de kust een groote één- In Nederland, de bakermaat der vrijheid! Zaterdag voor een week heeft Prof. Van Krabden voor de V.A.R A.-microfoon gesproken over „Ontwa pening". Toen hij een minuut of tien voor het afge sproken uur in het om roepgebouw kwam, werd hem medegedeeld dat de secretaris van de contróle-commissie zoo juist had opgebeld om aan te geven, welke pas sages in de rede ge schrapt moesten wor den! Er bleek niets tegen te doen De keus was: niet uitspreken wat de censuur geschrapt had of heelemaal niet spreken. Professor koos met grooten tegenzin het eerste en publiceert nu PROF. VAN EMBDEN. in „De Telegraaf" wat het Nederlandsche volk niet mocht hooren. Wij doen daaruit een keus. Geschrapt werd o.a.: „De opperbevelhebber uit die dagen, generaal Snij ders en hij kan het weten heeft na den oorlog onthuld, dat onze gemobiliseerde weermacht ai die jaren zoo buitengewoon zwak is geweest, dat zij bi) een aanval in een oogwenk vernietigd zou zijn ge worden." Nu moet men dit bedenken: de controle is inge steld „ter voorkomingvan gevaar voor de veilig heid van den staat, de openbare orde of de goede zede n." Welke van deze drie zou nu in 't gedrang zijn ge komen, als de censor had toegestaan die woorden uit te spreken? Nu komen ze in verschillende kranten en worden in duizenden gezinnen gelezen en besproken. Boven dien, zoo merkt Prof. van Embden op: 1. Generaal Snijders zeil heeft deze onthulling pijper, die klaarblijkelijk gevaar liep te stranden. Door den mist heen ontwaardde men een zwaarbe laden boot, die op de beruchte „vierde bank" was vastgeloopcn. Radiografisch werden sleepbooten ge waarschuwd en de reddingsboot „Neeltje Jacoba" be gaf zich direct naar 't groote stoomschip. Assistentie behoefde den bemanning echter niet verleend te worden en de reddingsboot keerde dan ook weer spoedig terug. De bemanning van de Neeltje Jacoba deelde den wachtenden mede, dat het een Spaansch schip was, de „Urkiola Mendi" uit Bilbao, met een lading ijzererts uit Bilbao vertrokken, met bestem ming voor de hoogovens te IJmuiden. Het meet 3500 ton en heeft een laadvermogen van 5000 ton. Misleid door den mist. De kapitein had voorts medegedeeld, dat hij, door den mist misleid, te dicht bij de Hollandsche kust was gekomen. Hij had toen wel geprobeerd door voorzichtig bij te draaien het gevaar van vastloopen nog tijdig te voorkomen. Inderdaad gelukte deze po ging aanvankelijk, doch hij was niet bekend met de aanwezigheid van de vierde bank, zoodat het schip toch nog den neus in het zand boorde. Hoewel de gezagvoerder zeer erkentelijk was voor de goed bedoelde snelle hulpverleening uit IJmui den, maakte hij den sleepbootvaarders in gebroken Engelsch duidelijk dat hij het liever zelf wilde pro- beeren. „Daar gaat ie". Omstreeks drie uur, braakte de pijp van den Span jaard dikke rookwolken uit en langzaam, heel lang zaam draaide de boeg naar het Noorden en verder naar het Noordwesten om. De sleepbooten bleven op een afstand en behoefden niet meer dichterbij te ko men, want met gejuich en geroep van „daar gaat ie", koos het schip zee. Tegen den avond liep 't schip de IJmuider haven binnen zonder eenige averij. Dank zij de zeer gunstige weersomstandigheden is het den kapitein mogen gelukken weer op eigen kracht los te komen. Kano omgeslagen. Twee jongens in zee. Nog net kunnen redden. Toen de stranding van de Spaansche boot bekend was geworden, was daarmee ook de belangstelling op 't strand te Zandvoort steeds grooter geworden. Twee 16-jarige jongens waren niet tevreden met het aanschouwen van het schip op grooten afstand en zoo besloten ze met een kano zee te kiezen. Dit ge schiedde dan ook, bij 't opkomen van den vloed. Den kanovaarders, van Sluisdam en Paap werd door de opvarenden van een patrouilleerende motorboot, de „Nestor" beduid, dat zij als de wind terug moesten gaan, want bij vloed zou dat onmogelijk meer kun nen gebeuren. De jongens schreeuwden nog terug dat zij dit niet meer durfden wagen .naar op dat oogenblik sloeg de kano om en verdwenen de inzit tenden, dik gekleed als zij waren, in de diepte. Gered. De „Nestor" schoot onmiddellijk te hulp en wist Van Sluisdam, die zich aan de kano had vastge klemd. aan boord te trekken. Paaps toestand was hachelijker; deze drenkeling probeerde zwemmende de sleepboot te bereiken, doch dit gelukte hom niet. Na veel inspanning wisten enkele leden van de ..Ncstor"-bemanning met een roeibootje den in leven, gevaar verkeerenden jongen nog tijdig op te pikken. Indien de jongens waren gekomen op het oogenblik, dat alle booten full speed uit elkander voeren, dan waren zij' onherroepelijk naar de diepte getrokken. Op de vragen van het lid der Prov. Staten van Noord-Holland den heer H. F. van Nuland: Kunnen Ged. Staten mededeelen, wat de totale kost prijs is van het om de eigendommen van het P.W.N. in de duinen van Bergen geplaatste hek?; kan uw college mededeeling doen, bij welken post en in welk dienstjaar bovenbedoeld bedrag aan de Prov. Staten is aangevraagd en door dit college is goedgekeurd?; willen Ged. Staten bevorderen, dat de beantwoor ding van bovenstaande vragen vóór de vergadering van 17 Januari 1933, dus vandaag, aan Prov. Staten kan worden tegemoet gezien?; hebben Ged. Staten als volgt geantwoord: Ged Staten zullen bovenstaande vragen beantwoor den bij de behandeling van de interpellatie, welke te dezer zake de volgende week door den heer C. Tho massen zal worden gehouden. verricht en wel in het tijdschrift „Ons Leger" van 1923 nader toegelicht in de «Militaire Spectator" van 2. Deze uitspraak is reeds vele malen aangehaald in de beide Kamers der Staten-Generaal en in de pers. Niemand is er ooit lastig om gevallen, ook niet op openbare vergaderingen, en nu ontdekt de radio censor in eens, dat de veiligheid van den staat, of de .openbare orde wordt bedreigd, want dat de soede zeden schade zouden lijden zal zelfs de controlecom missie niet willen beweren. Geschrapt werd ook; „Noemenswaard verweren kunnen wij ons niet Wij kunnen slechts beproeven eenige vertwijfelde tegen aanvallen uit te voeren op buitenlandsche steden, ten einde ook daar onschuldige vrouwen en kinderen in massa te vermoorden. Dat ligt ook te onzent in het voornemen." Hierbij teekent Prof. Van Embden aan: „Bij de bekrachtiging van het zooveelste ver- „bod van den giigasoorlog, omdat zulk een verbod, „zoo schreef men woordelijk, voor de volken een „gewetensplicht is, heeft onze regeering zich „niettemin uitdrukkelijk voorbehouden, „om het gebruik van deze middelen door onzen te genstander, te beantwoorden mei represailles. „Represailles: aanwending van gelijksoortige ver leidingsmiddelen. Voorbehoud met schorsing van ..dengewetensplich t". Gschrapt werd eveneens: „Wilt gij er meer van vernemen, zoo moge ik U mijn pas verschenen brochure noemen; „Waarom Nationale Ontwapening geboden is". Door toezending van 15 cent aan den Brochurehandel van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond te Den Haag, krijgt gij haar toegezonden." Wie hier het gevaarlijke van in ziet, mag het zeg gen. Wij kunnen hei niet ontdekken Er is nog meer geschrapt, doch de voorbeelden welke wij gaven, zijn erg genoeg jm duidelijk te ma ken, hoe onbenullig de controle-commissie uptreedt. Bij gelegenheid zingen we haai ter eere: Wij leven vrij, wij leve:: -li. Op Neerlands die. o - ond. In den tijd dat dit lied geiLc:.i werd, was de ether waarschijnlijk nog niet ontdekt en daarvoor geldt dus de vrijheid niet. Hierbij laten wij het voor dezen keer, doch op de radio-rede van Prof. Van Embden komen wij bij gele genheid nog eens terug. Besprekingen over de te nemen maat regelen tot leniging van den nood in den tuinbouw. In het Parkhotel te Hoorn kwamen de afgevaardig den van 50 gemeentebesturen uit West-Friesland bijeen, ten einde besprekingen te houden over de te nemen maatregelen tot leniging van den nood, waarin de tuin bouwers verkeeren. Uit de door het bestuur gedane me- dedeelingen bleek, dat het bij regeering van land en provincie verschillende pogingen had aangewend, om betere steunmaatregelen voor het tuinbouwgebied te ver krijgen, waarbij dan zoowel de werkgevers als de werk nemers moesten worden betrokken. Als eenige conces sie is verkregen het te werk stellen van kleine tuinders in werkverschaffing. Ten aanzien van het verzoek van den Neutralen Bond van Boeren, land- en tuinbouwers, om uitbetaling der door den Minister vastgestelde richt prijzen tot den datum van uitkeering door het Rijk, werd besloten, daarop niet in te gaan, omdat mag wor den verwacht, dat de tuinbouwsteunwet weldra zal functionneeren. Ook kan niet worden ingegaan op het verzoek, dat de gemeenten zich garant zouden stellen voor ploegloon en aankoop van meststoffen, omdat de pogingen, om daarvoor toestemming van de regeering te verkrijgen, slechts vruchtelooze moeite zouden betee- kenen. daar dit zou ingaan tegen het beginsel der tuin bouwsteunwet. die den tuinbouw via het product wil helpen en niet door een bijdrage in de productiekosten. Om de uitbetaling van den vollen richtprijs verzekerd te krijgen, als de beschikbare 5 millioen niet toereikend zouden blijken, daartoe zal het comité uit de 50 West- Friesche gemeenten alle pogingen in het werk stellen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de klacht, dat de plattelandsgemeentebesturen, die geen bronnen hebben, waaruit belastingen kunnen worden geput, het slachtoffer worden van de finantieele verhou ding tusschen Rijk en gemeenten Men beschouwde deze klacht als zeer urgent doch zij dient aan een ernstige behandeling in de vergadering van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te worden onderworpen. Aan het comité werd opgedragen een steunplan te ontwerpen voor de tuinbouwers, die in 't geheel niet of in zeer geringe mate van de voordeelen der Tuinbouw steunwet zullen profiteeren. Ondeugdelijke levensmiddelen De overheid zor^t er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen verkoopen, doch hoe staat het ermee wan neer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maakt nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Ten slotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct of een dubbele doos A 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp Fa. B. Meindersma, Den Haag. D43 Dreigende algemeene uitsluiting, waarbij 150.000 arbeiders betrokken zullen zijn. De werkgevers eischen loonsverla ging. Uit KOPENHAGEN: Nadat het bestuur van de werkgeversorganisatie in Denemarken Vrijdagavond voor het eerst de algemeene uitsluiting aangekondigd heeft, beoordeelen de bladen den toestand thans bui tengewoon pessimistisch. Minister president Stauning heeft zich ge wond tot de werkge vers en werknemersor ganisaties en met klem verzocht in dezen crisis tijd den vrede te bewa ren. De werkgevers heb ben hierop- geantwoord dat zij het besluit de ar beiders uit te sluiten, niet kunnen intrekken zonder een aanmerkelij ke loonsverlaging door te voeren. Bovendien zou het niet verant woord zijn, indien de staat vrij belangrijke openbare werkzaamhe den zou doen uitvoeren vóór de invoering van een loonsverlaging. De werknemers heb ben verklaard in geen geval te kunnen onderhandelen op de basis van een verlaagde loonschaal. Daarbij komt de val van den Leenschen kroon en de bij het Folketing ingediende wetsontwerpen voor dezen crisistijd, welke ongetwij feld een prijsverhooging op do binnenlandscho markt zullen veroorzaken. Ten slotte zijn nog belastingwet ten in voorbereiding, welke, mochten zij worden aan genomen, de belastingschroef nog meer zouden aan zetten. Het bestuur der werkgeversorganisatie heeft tegen a.s. Vrijdag een algemeene vergadering uitgeschre ven ten einde buitengewone volmachten to verkrij gen voor een algemeene uitsluiting. Op z'n vroegst zou de uitsluiting den eersten Februari kunnen wor den doorgevoerd. Mocht het tot een algemeene uitslui ting komen, dan wordt de toestand nog verwardr doordat de werkloozenondersteuningen grootendeeiV zouden worden gestaakt. Behalve de uit te sluiten arbeiders, meer da.. 100.000. zouden 50.000 werklon- zen, die tot de arbeidersklassen behooren, v/elke zou den worden uitgesloten, worden getroffen. De steun aan werkloozen bedraagt pCr week ge- middeld 16 kronen. De kas der werkloozen betaalt wekelijks reeds 800 000 kronen uit. Bij een algemeene uitsluiting zou zij natuurlijk bezwaarlijk do middelen hebben om alle arbeiders te steunen. Het bestuur der organisatie van groothrnrielaars heeft zich tot den minister van Handel gewend en hem met nadruk gewezen op de groote gevaren van een verdere daling der kroon. Het bestuur ziet -eun reden de kronepkoers vérder 'e doen dalen, daar de handolsbalans van Denemarken actief is. STAUNING.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5