De Langendijker Groentenveilingen. Dinsdag 17 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9211 DE MOORD TE HOENSBROEK EEN GELUKTE DOODENSPRONG ALKMAAR'S NEUTRAAL ZIEKENHUIS Na den moord te Numansdorp NSÏER'sMflflGPlUEN HET HEILIGE JAAR AFGEKONDIGD Jalouzie de oorzaak. De vrouw op beest achtige wijze omgebracht. „Ik kom haar nog even goeden dag zeggen." In ons blad van Zaterdag j.1. vermeldden we in 't kort reeds, dat Vrijdagavond te Hoensbroek een vreeselijke moord had plaats gehad, waarvan een 23 jarige vrouw het slachtoffer was. Meerdere bijzonder heden omtrent dit afschuwelijk gebeuren melden, dat bij de familie Rutten in de Zandstraat te Hoensbroek eenige dagen thuis was de 23-jarige Anna Kr. uit Kerkrade, die gescheiden leeft van haar man en moeder is van een kindje. Tijdens haar verblijf te Hoensbroek, en ook reeds daarvoor kreeg de vrouw herhaaldelijk bezoek van zekeren Jan Sch., een 25-jarigen jongeman uit Sit- tard, die als vechtersbaas bekend staat. De dader, die vermoedde, dat zijn vriend, die ook in Hoensbroek was, een medeminnaar van dc jonge vrouw was, was met dezen vriend gaan wandelen en had onderweg een aantal glazen bier gedronken. Toen beiden weer in de Zandstraat terug kwamen, troffen zij daar bij de woning van Ruttcn de 23-jarige Anna Kr. Na een korte woordenwisseling zag de vriend, dat Sch. een mes trok en daarmee naar de vrouw stak. De vriend nam de vlucht om zelf de tweede steek te kunnen ontgaan, waarna Anna dc keuken achter de woning binnenvluchtte, nagezet door den woeden den Sch. In dit keukentje heeft zich een vreeselijke vecht partij afgespeeld. Sch. heeft de vrouw met het mes bijna geheel den hals afgesneden. Nadat het in dc keuken één groot bloedbad was geworden is hij vertrokken. Terstond werd de politie van een en ander in ken nis gesteld. Inspecteur Vossen was met assistentie spoedig ter plaatse, terwijl later ook burgemeester an de Kroon op de plaats van het drama aanwezig was. Inspecteur Vossen leidde het onderzoek. De stervende vrouw getrapt. Even voordat de politie arriveerde, was dc onver laat nog eens dc keuken komen binnenstormen en had onder het uitroepen van: „Anna het is je eigen schuld!", de stervende vrouw hevig geschopt en ge trapt Terwijl de politic met een dokter het slachtoffer be handelde en de kapelaan de H. Olie toediende, werd er plotseling weer aan de keukendeur gestompt. De Inspecteur opende dc deur en voor hem stond de dader Sch. Wat kom je doen? vroeg de heer Vossen. Nog even haar goeden dag zeggen, was het ant woord. Hierna werd de man gegrepen en naar het bureau overgebracht. Onderweg bekende hij volledig. Terwijl de man werd overgebracht naar het bureau, stierf in het kleine keukentje aan rie Zandstraat, ter wijl de gehcele familie Rutten wezenloos erbij om de tafel zat geschaard, het jeugdige slachtoffer van de zen wreedaardigen moordaanslag. Tot laat in den avond duurde, het onderzoek. Dit verschrikkelijke drama heeft in Hoensbroek groote opschudding te weeg gebracht. Bravourstukje van een jongeman op de spoorbrug over de Konings haven te Rotterdam. Hij springt van een 65 M. hoogen heftoren in het water. De waaghalzerij goed aigeloopen. Processen-verbaal tot slot. Zaterdagmiddag heeft te Rotterdam een groote me nigte in angstige spanning staan kijken naar een waaghals, die van het bovenste topje van den Zuide lijken heftoren van de brug over de Koningshaven in het water gedoken is. „Dat durf je niet". Hoe de 19-jarige Vlasblom tot deze waaghalzerij gekomen is? Hij stond in de Frederikstraat met een paar vrienden te praten en zoo terloops merkte hij op, dat hij wel eens van een van de hoftorens van de spoorbrug over de Koningshaven zou willen sprin gen. Zijn vrienden hoonden hem en zeiden smalend: Dat dui f je toch niet, waarop Vlasblom het besluit nam, dat het er dan maar ineens van moest komen. Hij was het al lang van plan geweest, zoo vertelde hij later. Vlasblom liep naar de Prins Hendrikkade, klom daar over een hek, liep de spoorbrug op en begon kor daat de trappen in den toren te beklimmen. Al spoe dig trok dit de aandacht van dc voorbijgangers en weldra vatte de meening post, dat men ói met een krankzinnige, óf met een adspirant-zelfmoordenaar had te maken. Men waarschuwde de politie, men riep, men schreeuwde, men gesticuleerde, maar Vlas blom klom door. Hij stoorde zich niet aan de gebaren van den agent, die naar boven stond te kijken en met zijn armen zwaaide, alsof hij het verkeer in de lucht had te regelen. De menschenmenigte groeide met de minuut en in spanning keek men toe. Salto-mortale's. Men zag Vlasblom het bovenste puntje van dea Noordelijken hefboom bereiken, men zag, hoe hij zijn jas uittrok, men zag hoe hij zijn jas weer aan trok en men dacht reeds, dat Vlasblom, als een twee den Tijl Uilenspiegel, die de Üchtgeloovige massa met een vliegtochtje er tusschen heeft genomen, onver richter zake zou terugkeeren. Maar opeens Er voer een huivering door het publiek. Daar sprong Vlasblom boven van den toren. Pijlsnel schoot hij langs de ijzer-constructie. Toen maakte hij een keu rige salto-mortale weer ging het een eind recht naar beneden opnieuw maakte Vlasblom een salto en toen viel hij de rest, met zijn handen naar voren. Hij tjoemote het water in, dat schuimend hoog op spatte en zich daarna boven hem sloot. Reikhalzend keek men toe. Zou hij weer boven komen en zou hij ongedeerd zijn? Weldra kwam ziïn hoofd weer te voorschijn en met forsche slagen zwom Vlasblom een motorbootje, dat juist door de brug kwam varen tegemoet. Het. bootje pikte hem op en bracht hem naar den wal. Daar stond de politie al klaar, om hem naar het bureau aan de Nassaukade te brengen. Op het bureau heeft hij droge kleeren en twee processen-verbaal gekregen. Eén wegens het zonder toestemming loopen over den spoorweg en één wegens het zwemmen in verboden water. Letsel heeft Vlasblom niet opgeloopen. Hij heeft den sprong gemaakt in zijn gewone kleeren. Jas. boord, das, schoenen, alles had hij er bij aan. Vroeger hoeft hij bij de werf Wilton gewerkt en daar heeft hij meer malen duiksprongen van het groote dok gemaakt. Dit was hem od den duur niet hoog genoeg. Thans is hij van 65 meter hoogte gesprongen en daarmee heeft hij het record op zijn naam gebracht. EN DE BUITENGEMEENTEN. Onrast gewekt door het besluit in den Raad van Egmond aan Zee om de subsidie in te trekken. Zooals algemeen bekend, is de verbouwing van de \oormalige Cadettenschool te Alkmaar tot een Cen traal Ziekenhuis voor Alkmaar en omgeving eenige jaren geleden mogelijk geworden, doordat verschei dene omliggende gemeenten een jaarlijksche subsidie toezegden. Zij kregen daardoor voorkeur bij het op nemen van patiënten boven niet gesubsidieerde ge meenten en deze moesten voor haar patiënten hoo- gere tarieven betalen. Nu onlangs het tarievenverschil is weggenomen, en alle gemeenten dus evenveel betalen, is reeds in ver scheidene gemeenten in dezen moeilijken financieelen tijd de vraag gerezen, of men de subsidie voor het ziekenhuis niet zou intrekken, waartoe de gemeente raad van Egmond aan Zee in zijn laatste vergadering reeds het besluit heeft genomen. B. en W. van Alkmaar, die hierdoor de financieele basis van het kostbare ziekenhuis voor de gehcele streek ondermijnd zien, hebben zich thans met een dringenden brief tot hun ambtgenooten van Egmond aan Zee gewend en meegedeeld, dat h.i. de getroffen overeenkomst een eenzijdige intrekking van de sub sidie niet toelaat. Dc suhsidieerende gemeenten heb ben onder zekere voorwaarden gedurende tien jaar een jaarlijksche subsidie toegekend. Alkmaar heeft de toezegging onder de gestelde voorwaaiden aan vaard en inmiddels aan de overeenkomst uitvoering gegeven. De bewering, dat het motief voor subsidi- eering is vervallen, omdat men thans geen voordeel meer heeft boven andere gemeenten, is, zoo zeggen B. en W., onjuist, omdat de suhsidieerende gemeen ten het recht van voorkeur bij het opnemen van pa tiënten genieten. Het verschil in tarieven is ook vóór de stichting van het nieuwe ziekenhuis nimmer in uitzicht gesteul. Drama in de gevangenis. Hoofddader pleegt zelfmoord. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft zich in de gevangenis te Dordrecht, waar gelijk men weet de beide daders van den moord, 3 dezer gepleegd op den landbouwer de Reug te Numansdorp, een drama afgespeeld. De hoofddader B. heeft daar namelijk de hand aan zichzelven geslagen. Toen Zaterdagmorgen om 7 uur bij het wisselen van de wacht de cellen werden ge controleerd, bevond men dat de ongelukkige zich met zijn in flarden gescheurd laken had verhangen. Onmiddellijk werd nog een geneesheer te hulp ge roepen, doch deze kon niet anders dan den dood constateeren. Verdere bijzonderheden. Behalve van den moord te Numansdorp werd J. B. verdacht van een korten tijd geleden te Klaaswaal gepleegden inbraak en van afpersing van menschen in de Hoekschc Waard. Bovendien is men sinds eenige dagen sterk gaan vermoeden, dat hij ook de man van den overval op de spaarbank in dc v. d. Takstraat te Rotterdam is geweest, welke overval, zooals men zich zal herinneren, is mislukt. Met het personeel van deze spaarbank was B. nog niet gecon fronteerd. J. B. kwam oorspronkelijk uit Klaaswaal. Hij was van een zeer goed bekend staande familie. Door den drank was de man echter aan lager wal geraakt. Al geruimen tijd woonde hij te Rotterdam. Hij was vroeger machinist bij de R. T M. geweest, waar hij is ontslagen. Ook heeft hij nog eenigen tijd een eigen autobusdienstje op de eilanden geëxploiteerd. Of zijn medeplichtige van Numansdorp ook hij de andere misdaden, waarvan B. werd verdacht, aanwe zig is geweest, is nog niet komen vast te staan. De tuinders in actie. Critiek op de regeering. Meer steun. Buitengewone vergaderingn ge vraagd, om nieuwen steun te be pleiten. Geen gunstige vooruit zichten voor uitvoer naar Duitsch- land. Aardappelen lage prijzen. Roode kool achteruitloopend in prijs. Idem gele. Deensche witte buitengewoon slecht. Voor een deel onverkoopbaar. Minder aanvoer van bloemkool. Uien sterk verlaagde prijzen. Bieten deels onverkoopbaar. Prijzen van peen laag. De tuinbouwers zijn do laatste weken wel in actie: vergadering na vergadering wordt gehcuden en in de volgende weken zullen er nog talrijke plaats vinden. Een groot deel van die bijeenkomsten wordt gevuld met klachten en jeremiades, die duidelijk demonstree- ren, in welke benarde omstandigheden de tuinbouwers zijn geraakt. Daar is in de eerste plaats de klacht over het lang uitblijven van de gelden, die de volksvertegen woordiging voteerde ten einde de tuinbouwers te steu nen. Met zekerheid was meegedeeld, dat de uitbetaling ervan in de tweede week van Januari zou plaats heb ben, doch nog altijd wachten de menschen, terwijl zij al dieper in armoede en ellende geraken. Dan rijst verder.de klacht over de weinige activiteit der „voor mannen" in de tuinbouworganisaties en de wensch, dat men in dezen tijd toone, haar op de tanden te hebben. De regee-ringsccmmissaris, aan wien de uitvoering van de- tuinbouwsteunwet is opgedragen, de heer Valstar, heeft het op de laatst gehouden vergadering van de Provinciale Commissie met zijn redevoering bijzonder verbruid, wat toch niet te verwonderen is, als men wat flauwe moppen tapt in een vergadering van men schen, die geen heg of steg meer weten en dat door iemand, die geroepen is den nood zijner collega's te peilen en te voelen en er voor te evchten, omdat die Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdlijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster s Maagpillen. het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom vck'ijgbaai d f 0 65 oe> fiocon. Voorlezing van de Pauselijke Bul te Rome. - Indrukwekkende plech tigheid. - Duizenden in de Sint Pieterskerk. ROME, 15 Jan. (V.D.) Zondagmiddag is in de voorhal van de St. Pieterskerk de Pauselijke Bul voorgelezen, waarin het jaar 1933— 1934 wordt verklaard tot een buitengewoon Heilig jaar in verband met den 1900sten terugkeer van den sterfdag en de wederopstanding van Christus. Reeds een uur voor de voorlezing had zich de geheele hofstaf van den Paus in de tooneelzaal van het Vati- caan verzameld. Nadat Paus Pius XI op den troon had plaats genomen en de Vicc-Kamerheer van de Heilige Roomsche Kerk. de Auditeur van de Pauselijke Kamer, de Deken der Protonotaren. de Regent der Pauselijke Kanselarij en de Prelaten der Pauselijke Kamer zich verzameld hadden, overhandigde de Regent van de Pau selijke Kanselarij den Paus den Bul. De Paus gaf hier op zijn toestemming om tot publicatie van den inhoud van den Bul over te gaan en overhandigde den Bul aaji den Deken der Pauselijke Protonotaren. Onder klokge lui dat tot den middag duurde, begaven de verzamelde aanwezigen zijn. nadat de Paus zich in zijn vertrekken had teruggetrokken, in plechtige processie naar de voorhal van de St. Pieterskerk, waar zich het Domka pittel en de geestelijken van de Basilica hadden verza meld. Van een speciaal hiervoor opgericht podium las de Deken der protonotaren, de als archaeoloog bekende Duitsche prelaat Wilpert, den Bul voor. Paus Pius XI merkt in de bul ter inleiding op, dat het jaar der verlossing der menschheid geschiedkundig wel is waar niet vaststaat, dat echter het feit zelf van zoo buitengewone beteekenis is, dat het ongepast zou zijn het met stilzwijgen voorbij te gaan. Bij het begin van het heilige jaar moeten de menschen zich even af wenden van de aardsche en vergankelijke dingen en zch wenden tot het onvergankelijke, om in den nood van onze dagen de harten tot God te verheffen. De Hei lige Vader heeft den wensch en het verzoek, dat in het aanstaande heilige jaar de zielen vrede, de kerk de haar overal tocbehoorende vrijheid en alle volken eendracht en welvaart zullen verkrijgen. De paus verzoekt in grooten getale pelgrimtochten naar Rome, het midden punt der Katholieke Kerk te maken. Tevens spreekt de paus den wensch uit, dat ln dit jaar meer pelgrimstoch ten naar de heilige plaatsen in Palestina zullen worden ondernomen. Ten slotte bevat de bul bepalingen over het verkrijgen van aflaat voor zonden en over de speciale gebeden, die de geloovigen tijdens de drie voorgeschreven bezoeken aan de vier hoofd-baselieken moeten uitspreken. Na de voorlezing van de bul, welker eerste zinnen door de aanwezige geestelijken staande werden aange hoord. begaven de geestelijken zich onder leiding van prelaat Wilpert. volgens de oude traditie naar de Sa cramentskapel en vervolgens naar het hoog-altaar, waar zij een kort gebed uitspraken. Prelaat Wilpert was vooraf door den paus in de troonzaal ontvangen, om verlof te verkrijgen voor de voorlezing, die 20 minuten duurde. De paus besloot zijn toespraak tot den prelaat met den apostolischen zegen. Een ceremoniemeester had een afschrift der bul ont vangen ter voorlezing op het plein voor de St. Paul's kerk en des middags had een zelfde plechtigheid plaats in de kerk van St. Jan van Lateraan en in de kerk van Santa Maria Maggiore, de vierde hoofd-baseliek- kerk. nood zoo schrijnend diep ir. hun bestaan, in hun leven, heeft ingevreten. Van tuidorszijde heeft men den heer Valstar al laten weten, dat m-en verwacht, dat hij de belangen der tuinders zal weten te behartigen op een wijze, iemand waardig, die als zoodanig een naam heeft te verliezen. Er zal bovendien getracht worden, een buitengewone vergadering van de Provinciale Commissie uit de Veilingen bijeengeroepen te krijgen, alsmede een van het Centraal Bureau der Veilingen in Nederland. Men is van plan, om de actie niet te laten verslappen en alles in het werk te stellen om te berei ken, dat de regeering ook met steunvoorstellen komt voor '33. Natuurlijk zal er op worden aangedrongen, dat die steun niet al te schriel zal zijn, althans veel ruimer dan de 5 miljoen die over 1932 zal worden uitgekeerd, wat voor de Langendijker tuinders, zijn we goed inge licht, niet meer zal beteekenen dan een toeslag van f 100 op een spoorwagen van 10.000 K.G. kool Die steun beteekent zoo goed als niets en zal de tuinbouwers in armoe laten voortleven. Met de vooruitzichten voor een grooter uitvoer naar Duitschland ziet het er ook nog weinig opwekkend uit. Het conflict tusschen rijksregeering en landbouw in Duitschland wijst onheilspellend in die richting. Wel wijst de regeering er tegenover den landbouw op. dat Nederland ondanks het expöreeren van een gewichtig deel van het handelsverdrag nog altijd de meestbegun- süging zal blijven genieten en dat uit hoofde daarvan Duitschland tegenover Nederland ten opzichte van de zoogenaamde veredelingsproducten nog niet dadelijk de volle autonomie herkreeg, veeleer de expiratie van nog andere handelsverdragen moet afwachten, doch daarbij laat de regeering toch zonder de minst* dubbelzinnig heid doorschemeren, dat zij op het oogeublik, dat zij de kans schoon ziet, scherpe maatregelen ter bescher ming van de zuivelproducten en tuinbouwvoortbrengse- len zal treffen. Voor de Langendijker tuinders voorspelt dit weinig goeds. Op de veilingen was het nog slechter dan het al ge weest is. Aan de veiling van den Noordermarktbond kwamen nog enkele partijtjes aardappelen, Eigenhei mers. die slechts f 0.80—1.10, per 100 Kg. opbrachten. Do aanvoer van roode kool nam toe; vooral te Noord- scharwoude begint deze van beteekenis te worden. Hij bedroeg aan die veiling 43 spoorwagons en te Broek 22. Werd in het begin voor de mooiste van de z.g.n. drie- ponds nog f 3.2C—3.60 besteed, later kon als maximum prijs niet meer dan f 3 worden bedongen. Voor eerste Lichte aardbeving in Engeland. Geen schade van eenige beteekenis ver oorzaakt. Uit Londen: Zaterdagmorgen heeft in een groot deel van Lancashire, Yorkshire en Westmoreland een lichte aardbeving eenige consternatie verwekt. Tc Manchester braken eenige ruiten. Schade van betee kenis is niet veroorzaakt. Later wordt nog gemeld, dat het centrum van de beving te Manchester lag. De beving duurde bijna een minuut; verscheidene huizen werden ernstig be schadigd. Hetzelfde gebied is twee jaar geleden ge teisterd door een aardbeving, waardoor 200 huizen werden beschadigd. Brand op een Fransch visschersschip. Na drie uur het vuur gebluscht. Uit Parijs: In de haven van Lorient is brand uit gebroken oj) het daar voor anker liggende motorschip „President Briand". Na drie uur kon liet vuur ge bluscht worden. De „President Briand" is het' nieuw ste on grootste motorschip van de visschersvloot van Lorient en was eerst eenige maanden geleden in dienst genomen. De matericcle schade is belangrijk. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De ramp van het opleidingsschip „Niobe". Tot nu toe 46 dooden geborgen. Uit Kiel. Van de 09 slachtoffers van de ramp va.i het opleidingsschip der Duitsche marine „Niobe", zijn tot nu toe 16 geborgen. Dikke sneeuw in Opper-Italië. Het verkeer overal gestremd. Uit Milaan: In Opper Italië sneewt het sedert 21 uur ononderbroken. Dikke sneeuwmassa's vallen neer. Het verkeer is overal zeer gestremd. In Milaan moesten den gcheelen dag sneeuwploegen de tram rails en de straten vrij houden. De treinen ondervin den vertragingen van uren. Acht gewonden bij een tramongeluk. Noodlottig ongeluk te Wiesbaden Uit Wiesbaden: Een van Mainz komenden tram wagen. die geheel bezet was. is in de bocht uit de rails geloopen en tegen een paal van de bovenleiding gebotst. De wagen werd geheel vernield: uit de ra vage werden acht gewonden bevrijd en naar het zie kenhuis gebracht. LDCHTVAA R 1 Ernstig vliegongeval in Zwitserland. Twee dooden- Uit Loerrach: Zaterdag in den namiddag is ten Noorden van 't vliegveld Al ten rein in Oostelijk Zwit serland een Zwitsersch jachtvliegtuig, dat met ecu vlicginstructeur en een leerling was opgestegen, op een hoogte van 120 meter neergestort. De machine werd volkomen vernield. De heide inzittenden, Hauptnian Wirth en zijn leerling Bachmann uit Zu- rich, werden dood uit de overblijfselen te voorschijn gebracht. Fransch vliegtuig van 9000 meter hoogte neergestort. De piloot gedood. Uit Parijs. Bij een proefvlucht van een vliegtuig der vliegtuig fabrieken van Penhoel bij St. Nazaire stortte het toe stel van een hoogte van 9000 meter naar omlaag. De piloot werd dood geborgen. De controle-commissie, die op het vliegveld aanwe zig was, veronderstelde, dat de piloot door een hart verlamming werd overvallen, want zii zagen plotse ling het vliegtuig in een spiraal omlaagstorten zon der dat een poging werd gedaan, hei toestel weer oj) te vangen, hoewel dat door de groote hoogte, waarop het toestel zich bevond, zeer goed mogelijk was. kwaliteit groote werd in 't begin der week nog f 1.30 1.60 betaald, doch later werden er ook partijen voor f 0.80 of iets meer verkocht. Het meest gewilde van de tweede kwaliteit bracht f 2—2.40 op, de groote canter werden voor f 0.601 verkocht. Het is zelfs nog voor gekomen, dat partijen roode kool den gestelden mini mumprijs van 60 cent niet konden opbrengen en ter be schikking kwamen van het In- en Verkoopbureau der provincie. Nu het weer flink begint te vriezen, verleven digt de hoop op betere prijzen. Diezelfde hoop wordt ook levendig ten aanzien der gele kool. Een verbetering is hierbij nog harder noodig dan bij de roode. Bespottelijk laag waren de prijzen deze week weer. Het allermooiste goed werd voor f 1.50 verkocht, de groote van de eerste kwaliteit konden geen hoogeren prijs dan f 0.8O—0.90 bedingen. Voor tweede soort werd, wat het kleingoed, dat ook bij deze het meest gezocht is. betreft, f 1.10—1.30 betaald, terwijl voor de groote f 0.60 of iets meer werd betaald. Bijna eiken marktdag draaiden er zelfs partijen door: voor 60 cent per 100 Kg. was geen kooper te vinden. Nog ontftioedigender waren de prijzen der Deensche witte kool. De hoogste prijs, die hiervoor besteed werd. was 70 cent. Bijna al het verkochte moest van de hand worden gedaan voor 60 cent. En nog vaker dan bij de twee andere koolsoorten kwam het bij "deze voor, dat ze niet te verkoopen was. Zoo bleven te Noordschar- woude Zaterdag niet minder dan 7 spoorwagens onver kocht! En juist van de Deensche witte kool zijn de voorraden zoo groot. Waar moet dat heen? Geringer werd de aanvoer van bloemkool. De prijzen zijn niet slecht, als de teelt maar beter was. Voor d* grootste en mooiste reuzen werd van f 7 tot ongeveer 1 10 betaald; kleinere brachten f 5 tot f 7 op. Voor twee de soort werden slechts lage prijzen betaald, n.1. f 13, In totaal werden 20000 stuks verhandeld. Bedroevend ging het ook op de uienmarkt, nog slechter dan verleden week, toen de prijzen ook al veel te wenschen overlieten. De contingenteering voor dit product, dror Frankrijk vastgesteld, is als vanzelfspre kend fataal voor de uienprijzen, daar dat land een beste afnemer was. Zoo kon voor de drielingen slechts f 2.60 —3.50 worden gemaakt, in het laatste der week zelfs als maximum geen f 3 meer. Gele uien, die aanvankelijk nog f 2.603.40 konden opbrengen, zakten de laatste dagen tot f 2.303, terwijl voor grove uien de prijs van ruim f 3 in het begin der week tot f 1.90—2.60 op het einde zakte. Nep werd verkocht voor f 1.40—1.90 per 100 Kg. Aangevoerd werden 15 spoorwagons. Bieten waren weer nauwelijks verkoopbaar. De mooi ste brachten tot f 1.70 op; minder gewilde f 0.60—1, som mige partijen draaiden door. Groote peen werd verkocht voor f 11.50. Voor kleine werd f 0.60 of iets meer betaald.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9