Theater s royal Biljartséance „Eén dag Dame". Propaganda-Avond De Ondergang van Maradoe. Openbare VERKOOPING prima Coupeur een keuken werkmeisje 1Q°|o korting. Feestavond in de Cérès teSchagen Noodlottig ongeluk. SCHOENMAKER, BLIJF BIJ JE LEEST Advertentiën. Julianadorp. met CAFÉ Zondag 22 Januari „V.V.V." Bond voor Staatspensionneering OUDESLUIS. in de CÊRÈS Gedurende Januari op alle voorradige stoffen op Zaterdag 21 Januari 1933, Barsingerhorn. IJSCLUB „ALGEMEEN BELANG" Algemeene Ledenvergadering Prijsbiljarlen JACHTGEWEER Huishoudster, UlT DE OMGEVING ZIJ PK SCHAGERBRUG. Zijn eigen kind overreden. Woensdag 18 dezer, 's morgens ongeveer kwart over 31, heeft alhier een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De melkrijder J. de G. alhier reed zijn vrachtauto achteruit van zijn erf af en zag niet, dat zijn twee jarig zoontje zich in de nabijheid van de auto bevond. Het kind was vlak achter de auto en kreeg de wie len van den zwaren wagen over het lichaampje Even hierna kwam de vader tot de vreeselijke ont dekking dat hij zijn eigen kind had overreden. Het beklagenswaardige slachtoffertje is bijna on middellijk na het ongeval tengevolge van zware in wendige kneuzingen overleden. Alvorens de heer De Gr. van zijn erf reed, had hij zich er nog van overtuigd, of het pad vrij was. Waar schijnlijk bevond het kind zich toen juist achter de auto, waardoor de vader het niet heeft gezien. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte het noodlottige on geluk groote verslagenheid. BURGERBRUG. Voor het eerste gedeelte van het examen voor ra dio-telegrafist is geslaagd de heer W J. A. Hoedjes, alhier. SCHAGERBRUG. J.l. Dinsdagavond werd in de zaal van mevr. de wed. J. Broer alhier de eerste bijeenkomst gehouden van de vereeniging „Nut en Genoegen". Voor de ver- eeniging trad op de heer Daan Pool van Oudesluis. De zaal was geheel bezet, wel een bewijs dat de heer Pool zich ook hier in 'n groote populairiteit kan ver heugen. Namens het bestuur heette de voorzitter, de heer K. van Loenen, het publiek, alsmede den heer Pooi, van harte welkom. Spr. was ten zeerste voldaan over de opkomst en constateerde dat het heel goed was gezien van het bestuur om den heer Pool voor dezen avond uit te noodigen. Hierna werd door den heer Pool een aanvang met het programma gemaakt. Allereerst „Moderne Onzin", vervolgens „Levensmelodie' en „Het oude lied". Als no. 4 van het programma „Gert gaat bij Trui van daan" in Westfriesch dialect, en hierna „Wolga-visi- oencn", „Goeden nacht en welterusten", „De poorten van het groote gasthuis", „Naar Buiten" en „Prik •keidraad". Na de pauze kregen we nog, „Dat ben je kwijt'„Zeven heen en weer", „Matrozenlied" en als toegift: „Kees op de jubileumfeesten van de Konin gin' in Westfriesch dialect. Een zeer gevarieerd programma, waarin ernst en luim elkander afwisselden. We gelooven wel dat er zonder uitzondering volop is genoten. De heer Pool is een aangenaam causeur en een goed voordrager, die zijn publiek van het begin tot het einde weet te boeien. Met rake en snedige gezegden en opmerkin gen weet hij al spoedig de lachers op z'n hand te krij gen een de stemming er in te werken. Buitengewoon is hij in Westfriesch dialect. „Gert gaat bij Trui van daan" en „Kees op de jubileumfeesten" dit laatste op verzoek voorgedragen veroorzaakten een dave rend applaus. Ook de overige nummers echter vie len zeer in den smaak. Apart meenen we hiervan te moeten vermelden: „Wolga-visioenen' en „Prikkel draad". Vooral dit laatste, een aanklacht tegen den oorlog, maakte grooten indruk. Het effect hiervan werd nog in belangrijke mate verhoogd door de schit terende aankleeding van het tooneel en de mooie be lichting. Wat ons ook thans weer opviel was, dat de heer Pool buitengewoon veel zorg besteedt aan de too- neeldecors, die er dan ook in één woord keurig uit zagen. Het was inmiddels al ongeveer 12 uur geworden toen de voorzitter, nadat de heer Pool met een hu moristische speech zijn programma had beëindigd, deze vergadering sloot. Spreker dankte het publiek voor de onverdeelde aandacht en den heer Pool voor zijn medewerking op dezen avond. Voorts deelde hij nog mede, dat het Bestuur voor het houden van de 2e bijeenkomst hoopt op de medewerking van eigen «krachten der vereeniging Aangiften voor medewer king zal het Bestuur gaarne zoo spoedig mogelijk ontvangen. ZIJPE. Politie. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud. HARENKARSPEL De Neutrale Bond hield Dinsdag zijn jaarverga dering in het lokaal van den heer Swager te Dirks- horn. De voorzitter, de heer J Paarlberg, opent de ver gadering met een hartelijk welkom en hoopt op een zakelijke bespreking. Hierna worden door den secretaris, den heer J. Schouten, de notulen voorgelezen, welke onveran derd worden goedgekeurd. Vervolgens van denzelfden een jaraverslag. Vele adressen zijn verzonden, ook in samenwerking met andere organisaties. Op bondsvergaderingen en mee ting was de afdeeling ook flink vertegenwoordigd. De secretaris oogst met zijn verslag een dankbaar applaus. Uit.de rekening van den penningmeester, den heer Swager, bleek, dat was uitgegeven f2580, ontvan gen f35.72, dus een saldo van f9.92. De rekening werd door een commissie nagezien en goedgekeurd. De aftredende bestuursleden G. Jongejan en Jb. Strijbis, werden herbenoemd. Voorzitter brengt thans ter sprake het feit, dat het bestuurslid Swager ook een bestuursfunctie waar neemt bij het Boerencomité Bijna algemeen was men van oordeel, dat deze functies niet best konden samengaan. In plaats van den heer Swager werd toen met groo te meerderheid van stemmen gekozen de heer P. de Jong. Voorstellen voor de algemeene vergadering wer den niet gedaan. Tot afgevaardigden werden be noemd de heeren P. de Jong en Jb. Paarlberg, met als plaatsvervangers G. Jongejan en H. Kuiper. Het voorstel van het Hoofdbestuur om 20 cent contributie per maand te heffen, werd aangenomen, met dien verstande, dat de verdeeling zal zijn 13 ct. voor Hoofdbestuur, ct. voor Kringbestuur en 6 ct., voor de afdeeling. Het geheele hoofdbestuur, dat aftreedt, zal opnieuw worden gesteund. Voor de benoeming van voorzitter van het hoofdbestuur wenscht men den heer Kaan naar voren te brengen. De groote propagandavergadering zal plaats heb ben op 9 Febr. a.s. Als sprekers zullen optreden Mevrouw Butter-Grin en de heer Hart. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen volgt sluiting. Algemeene vergadering van het Onderlinge Paar- denfonds „Onze Belangen", gehouden op Woensdag 18 Januari 1933, des voormiddags 9.30 uur, ten huize van den heer P. Pijper. Opkomst 15 leden. De directeur, de heer J. H. T. Baas, opent de ver gadering, waarna door den secretaris de notulen wor den gelezen. Alsnu wordt door den boekhouder een financieel verslag voorgelezen over het afgeloopen jaar. Ver zekerd waren over het le kwartaal 301; 2e kwartaal 300; 3e kwartaal 261 en het 4e kwartaal 257 stuks paarden. De omslag over het le kwartaal was f 1.50; 2e kwartaal f 3 50, 3e kwartaal f 1.— en het 4e kwar- aal f 1.50 per 100— verzekerde waarde. De verliezen waren in totaal f 4622.50. Namens de commissie zegt de heer S. de Vet, dat de rekening door hen was nagezien en in alle opzich ten in orde bevonden. De directeur dankt hierna de commissie voor haar werk en den boekhouder voor zijn net beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1933 werden aangewezen de heeren S. de Vet en J. Groot, die zich deze keuze lieten welgevallen. Hierna volgt verkiezing commissarissen; aftr. wa ren de heeren J. Baas, D. Dekker en P. Neefkes, die allen na gehouden stemming met 14 van de 15 stem men werden herkozen. Het bestuur stelde hierna voor om de salarisrege ling onveranderd te laten, hetgeen de vergadering goedkeurde. Volgt uitslag en bespreking inspectie paarden. Bij het bestuur waren geen klachten van beteekenis in gekomen. Zeer weinig verzekerden waren er die zich met de hertaxatie niet konden verecnigen en hadden te kennen gegeven hun lidmaatschap op te zeggen, wat dan ook is gebeurd. Voorts werd in de vergadering er nog op gewezen, dat er rekening moest worden gehouden met het op nemen van oude paarden, doch over het algemeen is dit niet te voorkomen, daar het zeer mpeilijk is om die paarden naar den ouderdom te tax'eeren. De heer Dekker zegt voorts dat niet de oude paar de de verliezen zoo hoog doen zijn, doch hij gelooft eerder dat dit zit in de jonge paarden, deze zijn veel hooger in waarde en bij verlies worden deze veelal afgekeurd, waardoor de schade veel hooger is. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt SCHAGERWAARD. In de algemeene vergadering van den polder Scha- gerwaard, gehouden op Dinsdag 17 Januari j.l., en waarbij ook aanwezig waren een paar vertegenwoor digers van het Hoogheen ladschap, is besloten om niet op het voorstel van het. Hoogheemraadschap in te gaan, n.1. om de wegen in den polder te asphaltee- ren, daar de kosten voor den polder te hoog werden. Waarschijnlijk zal de polder nu in eigen beheer de wegen verbeteren. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Zondag- en Dinsdagavond voerde de tooneelvereeni- ging „Jong Leven", onder regie van den heer H. Slikker het tooneelstuk „Von Ouds de Morgenster", van Her man Heijermans, op in de zaal van den heer C. Vis al hier. Beide avonden was de zaal geheel bezet. Het tooneel is in tweeën gedeeld en geeft ons te zien de gelagkamer van het kroegje „Van Ouds de Morgen ster" met daarachter gelegen de huiskamer der familie Bruigom. 's Morgens vroeg reeds is de gelagkamer gevuld met het uitvaagsel van de straat, wat zich dan reeds te bui ten gaat aan sterken drank. In de huiskamer zit de ook al door overmatig drankgebruik verlamde Bruigom (de heer C. Wagenaar), die bezoek ontvangt van den pas toor (de heer J. Kuilman), die hem tracht over te ha len zyn zoon. door het niet kunnen aanzien van den door den dr^nk gestichte ellende, van huis weggeloopen, weer bij zich in huis te willen nemen, waar hij echter geen ooren naar heeft en halstarrig volhoudt en als de verloren zoon terugkeert zijn wrok niet kan overwin nen hem weigert de hand te geven. Mevr. A. de Groot—Vos, die nog maar weinig keeren heeft meegespeeld, vertolkte op buitengewone wyze de rol van Moeke, de in het kroegje zoo bij de hande za kenvrouw. doch in het huiselijk leven zoo bijzonder voor haar kind bezorgde moeder. De rol van den zoon was bij den heer P. Kist in zeer goede handen. Zooals wij dat van hem gewoon zijn, maakte hij er van, wat er van te maken was. vooral in het derde bedrijf, als hij tot de ontdekking is geko men, ongeneeslijk blind te zijn geworden en dit voor zijn moeder en meisje verborgen houdt Ook de andere medespelenden hebben veel tot het welslagen der uitvoering bijgedragen. De grlmage en costuums waren verzorgd door de Pa. Ridderikhof te Hoorn. De vereeniging heeft met dit stuk van Heijermans een zeer goede keuze gedaan, en wij maken haar hier voor en ook voor de opvoering zelf ons compliment Gene Tnnney, de ez-wereldkamploen bok ser, schrijit zijn memoires. Het zal bet twaalfde product van zijn hand war den. Gene Tunney, ex-wereldkampioen en echtgenoot van .een milliardaire, zal zijn litterairen arbeid voortzetten. Voortzetten, want het werk., dat hij thans gaat schrijven, zal zijn twaalfde zijn. In navolging van Dempsey, Schraeling en Mickey Walker gaat Tunney zijn memoires schrijven. Aan de belangrijkheid van de memoires van een bokser willen wij niet twijfelen, maar wij zouden willen vragen: is het wel verstandig, dat een man van wereldnaam, zich op een zoo geheel ander ge bied gaat bewegen? De elf vorige boeken van den grooten bokser hebben in de oogen van de recen senten weinig genade gevonden, doch het strekt Gene Tunney tot eer, dat hij zich daarvan weinig aantrekt. Van belang is alleen, of zijn boek trekt, ot het een „good selleris. En daarvoor zijn wij niet zoo bang. Want een bokser is iemand, die den strijd om het bestaan kent, iemand die „tegenslagen" heeft ondervonden en zoo iemand kan wat verhalen! Gene Tunney is niet de eerste sportsman, die zich op een ander terrein gaat bewegen. We zeiden reeds, dat Dempsey, Schmeling en Walker hem tot voor beeld hebben gestrekt. En het zal bekend zijn, dat een der grootste sportswomen. Helen Moody-Wills, zelfs gedichten heeft geschreven. Daar nu ligt het gevaar. Dat Helen Wills gedichten schrijft, is nog niet erg, want een teeder gedicht is per saldo nog wel vereenigbaar met een krachtigen forehand drive en bij iedere vrouw wordt een zachte inborst verondersteld. Maar stel U vour, dat Gene Tunney ook haar voorbeeld gaat volgen en poëzie vervaar digen! In zijn eersten bundel zou natuurlijk zijn por tret worden afgedrukt: een krachtkop. een stieren nek, een platgeslagen neus het portret van den dichter van „Stille uren" of „Zachte daden.'. Dat zou de dichtkunst niet overleven, dat zou er de klad inbrengen. En daarom, hoeveel waardeering wij ook hebben voor Tunney s lofwaardig streven, de menschheid met zijn levensloop volledig bekend te maken, wij willen wel bekennen, dat wij ons hart vasthouden bij de gedachte aan wat ons wellicht nog te wach ten staat Zaterdag 28 Jan. '33 nam. 8 uur, in café „Du Passage" te Julianadorp, ten verzoeke van den heer J. ROTGANS Jz. aldaar: (verlof A), ruime gelagkamer, elec- iriciteit, waterleiding, met groote boet, bouwterrein en aanbehooren, kad. gem. Den Helder, Sectie C, no. 7207, groot 8 Aren, 73 Centiaren te Julianadorp, genaamd: „Café du Passage", hoek Schoolstraat- Proeftuinweg. Lasten van 1 Januari 1933 af. Aanvaarding na betaling. Betaling uiterlijk 15 Maart 1933. Inmiddels uit de hand te koop. Inventaris over te nemen. Koopers moeten 2 soliede mede schuldenaren stellen, op de veiling tegenwoordig. Informaties bij den verkooper en bij NOTARIS OBREEN te Wieringen. De Curator In het faillissement van P. RAVEN te Anr.a Paulowna, maakt bekend, dat de schuldvorde ringen met de nooaige bewijsstukken bij hem moeten worden ingediend, vóór 31 januari a.s., en dat de verificatie vergadering zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw te Alkmaar, op Woensdag 22 Februari a.s., te 10'/3 uur v.m. Alkmaar, Oudegracht 227. Mr. A. SCHENKEVELD, Curator. geelt In het Noord-Hollandsch Koffiehuis, 's avonds 8 uur: Klucht in drie bedrijven. Prijs der plaatsen f 1 alles inbegrepen. Plaatsbespreking dagelijks aan le zaal. BAL NA. Afd. St. Maarten. op Zaterdag 21 Jan. 1933, in de zaal van ZWAKMAN, aldaar. Tooneel „Vreugdevuur", Spel van het leven van F. A. Geensen. Muziek Symphonie-OrRest. Voordrachten van den Heer LOEVENS, Alkmaar. Aanvang half acht. Entrée 50 cent. Voor leden der Atd. met een uit het gezin 25 cent per persoon. Gratis Autobussen door de gemeente. Afd. VARA. op ZATERDAG 21 JANUARI, in café „Spoorzicht". Entrée f0.50. Leden der Afd. 10.25 Aanvang half acht. Zondag 22 Januari te Schagen TUL Jasz-Band Batavier Aanvang 7' uur. Kleeding naar maat Het is ons mogen gelukken een met groote ervaring, in eerste klas zaken verworven, aan onze maat. afdeeling te verbinden. Wij kunnen U daarom thans PRIMA PASVORM en EERSTE KLAS AFWERKING ten volle waar borgen. Aanbevelend, vertoont Zaterdag en Zondag een prima sen sationeel filmwerk: Een juweel van een film, opgenomen in het Oosten van Borneo. Geweldige gevechten met Leeuwen, Tijgers en Krokodillen. Uit barstingen van vuurspuwende bergen. Spannend - Boeiend. - Sensationeel. Toegang boven 14 jaar. Zaterdagavond Zaal 40, Balcon 70 cent. Zondagmiddag 3 uur: Hetzelfde programma. Entreé Zaal, ook voor volwassenen 25 cent. der LR. „BUCEPHALUS" in het Café van den heer A. DE GRAAF te Aanvang 8 uur. Uitsluitend toegang voor Dona teurs en genoodigden. Schagerbrug. op Zaterdag 21 Januari 1933, des avonds 8 uur, in het lokaal van Mej. de Wed. BROER te SCHAGERBRUG. HET BKS'IUUB Gevraagd, zoo spoedig mogelijk: leeftijd ongeveer 30 jaar. Huize „Avondrust", Schagen. Vrydag 20 Januari 8 uur, Prof. Koehof tegen Prof. Drost. op Zaterdag 21 Jan. a.s. bij Wed. P. LEMEN te Winkel. TE KOOP, uit het Jagershuis af komstig. Centr. cal. 12, degelijk wapen. Prijs 30 gld. Brieven lett. P, Bureau van dit blad. Gevraagd: in gezin met 2 kinderen. Hulp van werkster, wasch buitenshuis. Adres: B. J. APPEL, Bakker te Koadlk

Schager Courant | 1933 | | pagina 4