Bont Allerlei. Scheepsbranden Geen 40-urige werkweek Boer biedt zich te koop aan De gevangenis als paradijs Slechte tijd roor de filmmaatschappijen Angstige Tijden De fokhrij van varkens Een Noorsche boot ln vlammen. Volgens berichten moet het Noorsche schip „Ta- ronga," metende lc.300 ton. bij Perim nan «'en ingang van de Roode Zee in itrand zijn geraakt en gezonken met eei lading an 12.C00 balen -vol, bestemd voor het textielgebied van Noord-l'rankriik. Het ongeluk gebeurde in hetzelfde gebied a's waar de „Georges Philippar" in brand geraakte. Naar n.en gCiOoft heeft de bemanning het schip kunnen verlaten. Een It liaansch schip ln brand. Naar uit Rome wordt gemeid, is het as. „San Ciorgio". dat den dienst op Istrië onderhoudt, plot seling in brand gevlogen, terwijl het zich voor repa raties in het dok bevond. De brand nam snel een grooten omvang aan. doch kon na twee uur worden bedwongen. De schade wordt op ruim 500.000 lire (om streeks f 65.000) geraamd. Verwerping van het voorsteL Geen handhaving der loonen. Uït Genève worat gemeld: In de zitting van Donderdag 19 dezer van de bui tengewone Internationale Arbeidsconferentie, werd het voorstel van de arbeidersgroep tot handhaving van de maand- en weeklooncn in geval van invoe ring van de 40-urige werkweek, verworpen met 31 te gen 21 stemmen en 17 onthoudingen. Tégen het voorstel stemden de geheeie werkgeversgruep en een groot aamal regeeringsvertegenwoordigers, o.a. die van Duitschland, Engeland en Zwitserland. De ver tegenwoordigers van de Fransche, de Italiaansche en de Japansche regeering onthielden zich van stem ming. Verkorting der arbeidstijd mag de levens standaard der arbeiders niet benadeeien. Voorts nam de conferentie met 41 tegen 21 stemmen en 7 onthoudingen het voorstel van de regeerlngs groep aan, waarin wordt uitgesproken dat verkorting van den arbeidstijd een geschikt middel is ter bestrij ding van de werkloosheid, en dat in geval van een internationale overeenkomst tot verkorting van den arbeidstijd de levensstandaard der arbeiders niet be nadeeld mag worden. Tégen dit voorstel stemden eveneens alle werkgevers en enkele regeeringsverte genwoordigers. De meeste arbeidersvertegcnwuordi gors stemden er vóór. Engelsche varkensmarkt plaats van deze transactie. Dat de toestand onder de Engelsche boeren ook alles behalve rooskleurig is, blijkt uit een \berichi in de „Daily Express", dat een dezer dagen op een Engelsche varkensmarkt onlang een boer zich te koop heeft aangeboden. De voorgeschiedenis van dezen verkoop is een lange lijdensgeschiedenis Ongeveer drie jaar gele den hezal de man nog een boerderij met wat land, doch in Engeland evenals overal elders, gaat bei den boeren slecht en de eigendommen moesten wor den verkocht. loen de boer inzag, dat hij onmogelijk den kost voor zijn vrouw en kinderen kon verdienen, besloot hij er op uit lo trekken, om een baantje te vinden. Overal werd hij afgewezen, dagenlang zwierf hij van de eene boer derij naar de andere, maar nergens kon men zich de luxe van een knecht veroorloven. Op een dag kwam de boer op een markt, waar juist een groote verkooping van varkens plaats hau en hij kreeg een idée. nij klom over het hek en zette zich tusscueu de varkens neer. Toen hel hek open ging, om een nieuwe partij varkeus in hel verkoop- lokaal toe te laten, trad lot aller verwondering de werkzoekende boer binnen, die om stille verzoent en de volgende toespraak hield: „Ik sta hier om me evenals de varkens te verkoopen Ik heb wekenlang ais die dieren geteeld, zoodat ik gelijk met ben sta. Ik kwam ook eens op de markt als gij allen. Julite kunt mij goedkooper koopen dan de varkens en ik beu vourueenger, want de verkoopsprijs van var keus is laag. is er misscuien een üoer of een sla ger, die mij kan gebruiken?" het eerste bod was oü snilling per week, doch een slager verhoogde lot 50 snilling en werd eigenaar En de koop was inderdaad voorueelig, want de man werkte' bard en beheert thans een niiaai van den slager in Warwickshire. Nog korten tijd en hij kan zijn gezin over laten komen. Een leuke boel. Gevangenen, die niet wilden vertrekken, omdat ze het zoo goed haatten. Eigen electriscne fornuizen. Al eens eerder hebben we een bericht opgenomen over de ideale toestanden, die in sommige Amerikaan- scl.e gevangenissen heeischen. Hieronder volgt er nog zoo'n staaltje van. In de gevangenis van Freehold (New Jersey) was het een gezellige boel, toen de nieuwe directeur Josef Schwark onverwacht verscheen, om zijn functie te aanvaarden. Van de 00 onvrijwillige bewoners bezaten er 35 elec- trisciie fornuizen of electrisch keukengerei, borden, lepels en vorken. De gevangenen mochten dag en necht bezoek ontvangen en organiseerden zelfs gezel lige avondjes, die druk bezocht werden. Schwark be gon de lijst der gevangenen te controleeren en stelde vast, dat er vijf ontbraken. Een van dezen, George Parker, meldde zich later bij den directeur aan in ge zelschap van een cipier, die verklaarde: „Toen wij de gevangenen in hun cellen telden, was Parker juist in de keuken, en toen wij in de keuken gingen tel- lc was hij juist r.aar zijn cel teruggekeerd, zoodat wij hem niet konden meetellen. Parker meldde zien echter direct aan, toen hij hoorde, dat wij hem zoch ten. De directeur constateerde verder tot zijn allergroot ste verwondering, dat hij twee gevangenen te veel had. Charles Willis en John Long zaten in hun cel len, doch hun papieren waren niet te vinden. Mr. Schwark liet de mannen bij zich komen en deelde mede, dat zij vrij waren, doelt de beide mannen wa ren hierover zeer ontstemd. Zij hadden recht op ver blijf in de gevangenis en zij dachten er niet aan wee te gaan. voordat zij hun straftijd hadden uitgezeten, n tt papieren hadden zij niets te maken. Zij waren in de gevangenis en zij bleven er. Verbluft bleef de directeur achter. Er gebeurden wel wonderlijke din gen in zijn nieuwe werkkring. Het lot der „Malygin". Hevige stormen woedenIs het schip ver loren? Uit Archangel wordt gemeld, dat aan de kust van Spitsbergen een hevige storm woedt De reddingswerk zaamheden ten behoeve van de „Malygin" zijn daarom voo.Soopig gestaakt Te Moskou is men zeer ongerust over het lot van den ijsbreker. Alle pogingen zullen ln het werk worden gesteld om het bedrijf weer winstgevend te maken. Reuter seint uit New-York: De groote Amerlkaansche fllmondernemlngen zijn 't nieuwe jaar begonnen met een krachtige campagne om de onkosten te beperken om weer ln staat te zijn met winst te explolteeren. Op het oogenblik loopen de verliezen van verschillen de maatschappijen ln de millloenen dollars, zoodat de flnantleel geïnteresseerden, die door de crisis hun ka pitalen reeds hebben zien verminderen, aandringen op bezuiniging. Ofschoon de productiekosten der films een zeer be langrijk aandeel ln dit deficit hebben, ligt de kern van het vraagstuk in de wanverhouding tusschen de kos ten der door de filmmaatschappijen geëxploiteerde bios copen en de daar binnenkomende recettes. Zelfs ln be tere tijden heeft men op deze wanverhouding nauw keurig het oog gehouden en heeft deze reden tot ern stig bezorgdheid gegeven. In 1932 zfjn de exploitatiekosten der bioscopen reeds verlaagd, doch het bleek, dat de Inkomsten nog sneller daalden. Drastische pogingen worden thans gedaan om aan dezen ongunstlgen toestand een einde te maken. Behalve dat zy bezuinigingen In de studio's willen toepassen, om de uitgaven te doen dalen, hopen de fllmdirectles door betere scenario's, betere regie en betere opnamen, meer publiek In hun bioscopen te brengen en daar door de Inkomsten te verhoogen. Vooral de maand December van het vorige jaar Is zeer ongunstig geweest voor de filmindustrie. De ont vangsten bleven 30 a 35 pet. onder die van December 1931. Hoe de griep heerscht. Uit Goettingen (D.), 19 Januari: Wegens de vele griepgevallen zijn de scholen te Goettingen voorloo pig voor twee dagen gesloten. In de volksscholen zijn ongeveer 53 pet. en in de overige scholen ongeveer 33 pet. van alle kinderen absent Ook het onderwij zend personeel is voor een groot gedeelte ziek. Men bericht uit Brunswijk: Donderdag is op alle ambachtsscholen en handelsscholen wegens de griep epidemie vrijaf gegeven tot 27 Januari. In Engeland ruim 1000 dood en. Uit Londen: De vorige week zijn in Engeland 1041 personen aan de griep overleden (681 in de week daarvóór). De ziekte woedde bijzonder sterk in groot-Londen, waar 371 sterfgevallen voorkwamen (163 in de week daarvóór). In Llverpool stierven 41 personen (de week daarvóór 23), te Manchester 49 (22), in Plymouth 35 (19). De jongste jockey ter wereld. Elf jaar oud. Hij won reeds 19 rennen. Op de renbanen in Zuid-Afrika verwekt een elfja rige jongen, Terry Ryan, nogal wat sensatie als jockey. Dit kind won 19 rennen en moet zich door zijn ruitercapaciteiten onderscheiden. Een bekend ren paard, dat zoo hard in den mond was dat het met den besten jockey wegliep, moet 'dóór' het wonder kind met groot gemak zijn gereden. De kleine Terry is nu op weg naar Engeland, om als leerling-jockey voor stal Hodd te rijden. We voegen hieraan toe: Die kinder-cracks zijn ons nu niet bepaald sympathiek. Zij vragen veel te veel van het nog lang niet volwassen lichaam. Ook wij kunnen het treffen. Buitenissige testamenten. Van tijd tot tyd vernemen we uit de krant, dat de een of andere zonderling het tranendal heeft verlaten en het door hem vergaarde slijk der aarde aan Iemand vermaakte, dien men nooit ln staat had geacht het tot erfgenaam te brengen. Dat Is dan ook de reden, waarom we den erflater zonderling noemen; wy doen dit Immers niet, omdat de man stierf, want doodgaan ls een algemeen verschyn- sei, vooral 'ten tyde van oorlog en pestilentie. We moeten het slechts betreuren, dat wy nooit eens die gelukkige achterneef of dienstmeid of trouwe ver zorger zyn. En al lezende kunnen we niets anders doen dan ons aan een dagdroom overgeven en te trachten ons ln te beelden, dat wy de postbode zyn, wien een juffrouw in Stellingen (Hamburg) haar In boedel benevens enkele duizenden Marken naliet; de man was altyd even vrlendeiyk voor haar geweest hoe wel hy nimmer een fooi ontving; hij had haar radio toestel in orde gemaakt en haar tot haar zevenentach tigste jaar beleefd goedendag gezegd; dat wij de Engelsche staat zijn (zonder gedaald pond wel te verstaan); dezen gelukkigen staat werd name lijk een kleinigheid toegestopt door een patriottisch erf gename; het was de weduwe Houston, dien in 1927 haar gemaal verloor en daardoor pl,m. 12 millloen pond rijk werd; het echtpaar had zyn leven lang op een der eilanden ln. het Kanaal gewoond, waar geen successie belasting wordt geheven; ln weerwil daarvan schoof de weduwe, die door haar bloedverwanten voor gek werd gehouden, een paar mlllioen af; dat wy de tante van Rüdolph Valentlno's eerste vrouw zijn; deze kreeg na Rudl'a dood zyn geheeie vermogen In haar bezit; zyn eerst vrouw zelf ontving geen penny; zyn tweede ega kreeg één dollar. Wy zouden er misschien zelfs plezier in hebben de neef van den koopman te zyn, die (wy meenen de koopman) ln Londen stierf en genoemden neef een vermogen van 60.000 pond sterling naliet, echter op voorwaarde, dat de gelukkige zich lederen dag van twee tot drie uur In het beursgebouw zou bevinden. De erf genaam werd iederen dag z'n heele leven lang gecon troleerd door lieden op wie het geld zou overgaan, wanneer hy één keer te laat kwam. Gelukkig mocht hij by ziekte thuisblijven, maar toch werd hem de rijkdom een tamelijk hevige kwelling. In 1825 stierf de graaf van Mirandola, die zyn hart en bezittingen aan... een karper had verpand. Meer dan twintig jaar was de karper 's graven vriend ge weest en nu werd hy erfgenaam. Ware het niet pas ln 1825 gebeurd, dan zouden we hebben verondersteld, dat op deze wyze de goudvlsschen zyn ontstaan. Een benzinepomp ln de w o e s t ij n. De Fransche luchtvaartmaatschappij „Compagnie Gé nérale Transsaharienne" onderhoudt den dienst op Da kar en een aantal andere in de Fransche koloniën ge legen plaatsen, die slechts vla de Sahara te bereiken zyn. Om den vliegtuigen gelegenheid te geven, zich zoo noodig onderweg van brandstof te voorzien, heeft zij la het hart van de Sahara op ongeveer 700 K.M. ten Se gladheid van den weg. Zeven voertuigen ln botsing. Donderdagmorgen om ongeveer 9 uur Is als gevolg van de gladheid van den weg op den betonweg Nijme genArnhem nabij Oosterhout, de autobus van de E.N.- K.A. tegen een vrachtauto uit Venlo gereden. Do vracht auto slingerde van den weg en kwam ondersteboven in een sloot te liggen. De autobus werd zwaar gehavend en bleef op den weg staan. Dit had tengevolge, dat een volgende autobus, eveneens van de E.N.K.A. tegen de andere bus gleed, weldra gevolgd door een tractor met aanhangwagen, afkomstig uit Utrecht, die eveneens in de sloot terecht kwam. Drie vrachtauto's botsten daar na nog tegen de twee autobussen op. zoodat een ware ruine werd aangericht. Alle voertuigen werden min of meer zwaar gehavend. Het verkeer was volkomen ge stagneerd. Persoonlijke ongelukken kwamen by deze massabotsing echter niet voor. Schip gezonken. Geen persoonlijke ongevallen. Uit Doesburg. Op den I Jssel onder de gemeente Angerlo is Donderdagmiddag omstreeks 2 uur het zeilschip ..Josephine" van schipper de Beijer uit Gent (Geld.) by het opdraaien op eigen anker geloo- pen en gezonken. Ternauwernood wisten schipDer de Beijer met vrouw en knecht zich nog te redden door in het roeibootje te springen. Het schip, dat 200 ton meet. was geladen met grint en op weg naar Doesburg. Verzekering dekt de schade. De rijksba kendienst heoft de noodige voorzieningen getroffen ter waarschuwing voor de scheepvaart Het incident Xerxes--Sparta. Van der Geest voorlooplg geschorst We lezen in de officieele mededeelingen van den K. N. V. B. dat van der Geest van Sparta, In verband met zyn optreden ln den wedstrijd XerxesSparta met ingang van 14 Januari voorlooplg ls geschorst ln afwachting van een nader te nemen beslissing. Wilde zwijnen ln Limbrg. Men schrijft uit Venlo: In het Noord Brabantsche en Limburgsche Peel ge bied onder Deurne zijn dc laatste dagen wilde zwij nen gezien. Men heeft reeds jacht op deze dieren gemaakt. Tot dusver is het niet mogen gelukken de dieren onder schot te krijgen. Zwakte van de organen in den rug bedreigt zoo wel mannen als vrouwen, vooral in den middelba ren leeftijd en daarna. De verschijnselen zijn gemak kelijk te onderkennen Als uw rug. ledematen en spieren pijnlijk zijn; als gij U prikkelbaar vermoeid en zenuwachtig voelt; als gij last hebt van urinestoornissen. water zuchtige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid gebruik dan onmiddellijk Foster's Rug pijn PiRpn. Want als tengevolge van verzwakking der organen in den rug urinezuur en andere schade lijke onzuiverheden zich in het bloed meer en meer ophoopen door verwaarloozing der eerste waar schuwende verschijnselen, wordt herstel moeilijker Er bestaat gevaar voor rheumatiek, ischias, spil, waterzucht en blaaszwakte. Foster's Rugpijn Pillen zijn een speciaal middel, dat rechtstreeks op de bedoelde organen' werkt en geen nevenwerking heeft op de ingewanden. Bij alle drogisten k f 1.75 per flacon. Oosten van Adrat een benzinepomp neergezet, die als „benzinepomp 5" ln de boeken der maatschappU ls in geschreven. De belastingautoriteiten, die daarvan op de hoogte kwamen, stelden zich op het standpunt, dat voor het aanbrengen van de volle en het wegvoeren van de leege vaten minstens eenlge honderden meters weg moesten zyn aangelegd, waarom zy betaling van de wetteiyke voorgeschreven wegenbelasting eischten. In een zeer hoffelijk schrijven wendde de belasting ambtenaar te Adrar zioh tot de maatschappy met het verzoek, de verschuldigde som over te maken. Maar de maatschappij protesteerde tegen den aanslag en noodlg- de den ambtenaar niet zonder Ironie uit, zich er van te komen overtuigen, dat „benzinepomp 5" over geen an deren weg beschikt dan de eindelooze woestijn, waaruit zij als een eenzaam eiland oprijst. En nu staan de belastingautoriteiten, die geen bewys in handen hebben, voor de keus. af te zien van de In komsten uit de benzinepomp of een groote expeditie uit te rusten, die na 700 K.M. woestijn te hebben doorge worsteld, zich moet overtuigen van den feitelyken toe stand. De dure liefde. Een Belgisch professor heeft de opzienbarende ont dekking gedaan, dat de liefde niet alleen een hemelsche macht, maar ook een economisch probleem ls. Want het Is gebleken, dat de liefde veel geld verslindt, niet alleen het private geld van de slachtoffers zelf. maar geld van den staat Hoe is dat mogelijk? Welnu, verliefde lieden snijden zoo graag Initialen en namen ln alles, waarin gesneden kan worden.B oombast Is een geliefkoosd object en ook banken moeten het ont gelden. In Brussel alleen moeten jaarlijks 900 banken vernieuwd of gerepareerd worden, wat een post van 1400 gulden op de onkostenrekenlng beteekent. Voot de rechtscolleges in geheel België worden ver der per Jaar minstens 1700 processen behandeld, by wel ke dc liefde de hoofdrol speelt. Kosten ten laste van den staat: vier millioen gulden. En ten s'otte ligt de oorzaak van 40 procent der auto ongelukken ln de liefde, want de praktijk heeft uitge wezen, dat een verliefd automobilist hoogstens met een half hoofd en één arm stuurt... Maar deze rekening van den professor ïykt ons toch niet in alle opzichten juist. Want de hooggeleerde heer ziet alleen het finantieele nadeel van de liefde. Maar er ls ook financieel voordeel aan het veelbeschreven ver- sohynsel verbonden. Financieel voordeel voor den staat en de gemeentelyke overheid. Immers, die krijgen hun deel van de bioscoop-recettes. En gaat men ooit zoo vaak ter bioscoop als wanneer men verliefd is? Kan een doofstomme Iemand beleedigen. Dezer dagen werd voor een Spaansche rechtbank een zeer eigenaardig geval behandeld. De moeiiyke vraag moest worden uitgemaakt, of een doofstomme zich aan beleedlging kan schuldig maken. In een koffiehuis waren namelijk twee doofstommen in een heftlgen twist geraakt ln welks verloop volgens den aanklager Je ander hem grof had beleedigd en wel op een w';_e, die ooi voor de overige gasten van het koffiehuis zeer duideiyk was geweest. Volgens de wet ls er dan beleedlging, wanneer het belsedlgende ka rakter van de uiting duldeiyk ls. De aanklager betoog de door middel van zijn advocaat dat de beleedl ging ook kan plaats hebben door gebaren, die verge zeld gaan van minder of meer gearticuleerde uitroe pen. Na ampele overwegingen stelde zich de rechtbank op het standpunt van den aanklager en veroordeelde de doofstomme beleediger tot een kleine geldboete. Een waarschuwing. ANNA PAULOWNA. - Van ons reisbezoek bij een klant van het eiland Texel zijn wij zeer onvol daan thuis gekomen. We hadden op dien klant, een winkelier, een vordering loopen van 135 gulden en de man. die door borgen en achteruitgaande tijden dit bedrag niet had. vertelde op meewarigen toon het volgende: Ja. meneer, het spijt me. maar door den slechten tijd, ben ik op achter geraakt Zoo U misschien weet, heb ik mijn perceel vrij en wilde ik door het ne men van een hypotheek van 700 gulden, mijn schuld- eischers, waaronder ook U. betalen en kort geleden stond in een krant, die hier veel wordt gelezen, de volgende adverentie: Hypotheek. Aan solide personen, kan op aannemelijke voor waarden tegen 4 3/4 procent rente hypotheek wor den verstrekt, Br. enz. Ik dacht, dat is wat voor mij en heb daarop ge schreven. Na verloop van eetiige dagen krijg ik een deftig heer met bontjas op visite om informaties, ik licht hem over alle6 in, de heer was goed bespraakt en geeft als zijn meening te kennen, dat er geen bezwaren zullen zijn en hij zal.adviseeren om de ge vraagde hypotheek van 700 gld. te verleenena Hij haalt een polis, waarop veel te lezen staat, te veel, zoodat ik daar jammer genoeg te weinig aandacht aan heb beschonken, te voorschijn; deze polis tee- ken ik en nu moet ik 25 gld. betalen voor de moeite jn gemaakte kosten van mijn welbespraakte hy potheekbezorger. Te goeder trouw heb ik 25 sjoof afgetikt en nam de heer afscheid van ons. Nadat er eenige dagen zijn verloopen, krijg ik be richt, dat de informaties van dien aard waren, dat mijn verzoek om hypotheek is afgewezen. Ik vond dit zeer vreemd en informeerde bij onze politie, doch na lezing van de duplicaat-polis, gaf die mij ten antwoord, dat er niets aan te doen is en ik de 25 gld. kwijt ben en wat later nog bleek, dat ik niet de eenigste ben, doch nog 7 personen slachtoffers op ons goede eiland zijn geworden. Zooals u nu begrijpt, zei m'n klant, kan ik u niet betalen, doch hoop van later wel, maar wat wij hier op Texel hebben meegemaakt, maak dat in Anna Paulowna bekend, want mochten daar soms ook gesjochten winkeliers zijn, dan zijn zij gewaar schuwd, waaraan wij bij deze voldoen. Koninklijk bezoek aan Egmond aan Zee. Openingsplechtigheid door prinses Jullana te verrichten. Het nieuwe gebouw van het Chr. Vacantiekoloniehui* te Egmond aan Zee, dat den naam zal dragen „Kolonie huis Prinses Jullana", zal 1 Febr. a.s. door prinses Ju llana worden geopend. Urnen. Van 200 Jaar voor Christus. Tijdens het verrichten van graafwerk hebben arbei ders te Afferden in Limburg, een groote urn, welke geheel gaaf was en met beenderen gevuld, gevonden. De urn moet dateeren van ongeveer 200 jaar voor Christus. De vondst is naar het rijksmuseum te Lei den gezonden. Op ongeveer een meter diepte heeft men nog enkele umen aangetroffen. Deze zijn evenwel stuk gestooten. Huls met inhoud gestolen. Brutaliteit ten top. Uit Weenen komt het haast ongelooflijke bericht tot ons, dat echter waar moet zijn. Dieven hebben het geheeie meubilair en ten slotte ook het huis ge stolen van een vrouw, die zwaar ziek lag in het zie kenhuis te Nagykoeroes in Hongarije. De heeren tra den op alsof zij de eigenaars van de woning waren ei na het meubilair verkocht te hebben, braken zij het huis zelf af en verkochten het materiaal aan bloopers. Toen de vrouw uit het ziekenhuis kwam zag zij slechts den kalen grond op de plaats waar eens haar huis had gestaan. Slachtoffers van het verkeer. De lijst der gevallenen ln Engeland: 6600 dooden, 200.000 gewonden ln 1932. Uit Londen wordt gemeld: In 1932 hebben zich volgens een voorlooplge officieele statistiek in Groot-Brlttannlë 184.268 verkeersongeluk ken voorgedaan. Hlerby werden 6651 personen gedood en 206.410 gewond. In 1931 bedroeg het aantal ongeval len 181.077, dat der dooden 6691 en dat der gewonden 202.119. Spel en werkelijkheid. Maorice Chevalier gescheiden. De rechtbank te Parijs heeft Donderdag het huweiyk van den filmacteur Maurice Chevalier en Yvonne Vallée „ontbonden", wegens te zeer verschillende en uiteenloo- pende temperamenten. Mevrouw Chevalier werd geacht haar man In zyn bewegingsvrijheid te hebben belem merd door overdreven jalouzie, terwyi Maurice ervan beschuldigd werd zijn vrouw te hebben verlaten. B O C R D C R IJ. Hoeveel mogen er worden gefokt? Bijna 2 millioen in 6 maanden. Door den minister van Economische Zaken en Ar beid is, zulks ter uitvoering van art. 15, lid 1 der Cri sis Varkenswet voor het tijdvak van 1 October 1932 tot en met 31 Maart 1933 het totaal aantal der aan te brengen merken bepaald op 1.799.500. Verdeeling der merken. Het aantal der merken, voor het gebied van elk der gewestelijke organisaties beschikbaar, is als volgt vastgesteld: Croningen 74000; Friesland 91000; Drenthe 192.060; Overijssel 224.000; Gelderland 371 000; Utrecht 118.500; Noord-Holland 85000; Zuid- Holland 191.000; Zeeland 45000; Noord-Brabant 270.000 en Limburg 138.000. We zien hieruit, dat aan de provincie Noord-Hol land ruim 21 is toegewezen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11