De roode draad Neutrale Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers Vlieghaven van Honoloelo» door brand vernield Ernstige autobotsing bij Enschede Mijnongeluk in Luxemburg Doodenkamp aan de Koreaansche grens Staatsloterij. SINT MAARTEN STROET. Woensdag vergaderde de tuinbouwvereen. „Groente teelt" alhier In café Halfweg. Met bestuur waren aanwezig 3 leden. De voorzitter sprak het openingswoord, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een verzoek van den caféhouder A. Zwakman om ook om beurten een tuinbouwvergade ring te mogen hebben, hetgeen werd afgestemd, omdat vroeger was besloten de vergaderingen te houden bij K Wit en P. Schrijver. Van het Centr. veilingsbestuur was het verzoek inge komen om uitstel van betaling, daar ook zij door de slechte tijden niet aan haar verplichtingen kan voldoen. Voorzitter licht toe dat door het Centr. bestuur 50 pet reductie aan den pachter van het veillngskofflehuis was toegestaan, dus een derving van f 350. Een gekke tijd, zegt voorzitter, de debiteuren gelden kwijtschelden en je crediteur uitstel van betaling vragen. Het verzoek wordt toegestaan. Uit het jaarverslag stippen we aan dat de vereenigiag thans 76 leden telt. De rekening sloot met een nadeelig gal do groot f 29.15, en werd goedgekeurd. Door den heer L. Barten werd hierna verslag uitge bracht der laatst gehouden algem. verg., waarvoor hij door voorzitter bedankt werd. Bij punt 6, behandeling art. 6 der statuten werd goed gevonden de salarissen van voorzitter, secretaris en pen ningmeester op resp. f 15, f 25 en f 15 te handhaven. Door voorzitter werd geïnformeerd naar de belooning welke was toegedacht aan de leden der zetkoolcommissie De heer P. Breed, lid dezer commissie stelde voor, ge zien den toestand der kas, de belooning aan de vereen, te schenken, hetgeen ook andere heeren goedkeurden. Ook voorzitter wenschte de vereen, ten goede te komen en zijn contributie op f 2.50 te brengen. In dank aan vaard. Voorts deelde voorzitter mede dat het bestuur in zijn laatste vergadering de houding van den heer Valstar had besproken en de rede door hem op 30 Dec. j.1. uit gesproken, diep had betreurd. Het bestuur stelt dan ook voor door een schrijven aan den heer Valstar van die teleurstelling te doen blijken. Na ampele bespreking werd met algemeen® stemmen biertoe besloten. Hierna volgde bestuursverkiezing en werden de aftre dende leden, de heeren J. Glas en P. Jonker met bijna algemeens stemmen herkozen, evenals de heer Swart als lid van het Centr. bestuur, welke benoeming zich de beeren wederom lieten welgevallen. In behandeling komt thans opgave punten voor den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering. De beer C. Groet stelt voor om de pet heffing van den veilingsomzet benoodigd mede ter dekking der pro ducten, welke de minimumprijs niet kunnen verkrijgen, te schrappen of niet meer toe te staan, daar het in- en verkoopbureau niet aan het doel beantwoordt waarvoor bet Is opgericht en meer op een liefdadigheidsinstelling begint te gelijken. Voorzitter is dit niet met voorsteller eens, daar dit bureau tot heden in totaal 88 wagons groenten heeft af genomen, waarvan slechts 7 wagons voor menschelijk voedsel hebben gediend en de rest als veevoeder is weg gegaan. Bij stemming werd het voorstel verworpen. De heer Glas meent dat het dienstig is als er eens «neer aandacht werd besteed aan het in schuit of spoorwagon laden van groenten, daar dit soms op zulk «en ruwe manier geschiedt, dat het voor de groente funeste gevolgen moet hebben en daar jaarlijks nog 1/10 pet. der veilingsbaten voor reclame wordt ge bruikt, is het tegenstrijdig als men dit ziet Zal onder de aandacht worden gebracht. Voorts stelt de heer Groet voor om eveneens op den be Bchrijvingsbrief te plaatsen: „boycot van goederen, ge teeld op gronden, welke bij executie worden verkocht', •lken verkoop op zichzelf te beoordeelen. Na langdurige bespreking werd dit in stemming ge bracht en aangenomen met 28 tegen 14 stemmen en 1 blanco. De heer P. Breed zag gaarne uitgebreider mede zeggingschap bij verkiezing leden Prov. Commissie e.d., bijv. op een zelfde wijze als dit bij het Witte Kruis geschiedt Ook dit draagt de goedkeuring der vergadering en zal in behandeling worden gebracht Door den heer Breed wordt verslag uitgebracht over de werking der zetkoolregellng en volgens hem heeft deze schitterend gewerkt De heer Bijpost Is Juist een andere meening toege daan en zegt dat hij In zijn wijk nog ai eens onaange naamheden heeft gehad. Voorts is men van meening, dat deze regeling voor de toekomst wel goed zal voldoen. Besloten wordt om voor zetkool, bij anderen uitgezet, als hoogste 5 cent per stuk in rekening te brengen. Bij de rondvraag vraagt de heer C. Kroon, met welk recht op de Centr. Verg. het voorstel ls gedaan om den Bcoolbouw ln te krimpen, daar hij meent dat hier een ieder vrij in is. Voorzitter geeft dit toe, maar zegt dat het niet de bedoeling was, de bestaande koolstreek te treffen, maar ln hoofdzaak den polderboer, welke voor zijn suiker bieten en tarwe steun geniet. Verzocht zal worden om met de zaadontsmetting een tiental dagen eerder te beginnen. In zijn slultlngswoord zegt de Voorzitter nog, dat po gingen zullen worden aangewend om den minimumprijs Verhoogd te krijgen, terwijl de wensoh wordt uitge sproken, dat de 5 mlllioen gulden voor de tuinders- •teunwet verhoogd zal worden. SC H 00 RL Witte Kruis Jubileum. Begin December van dit Jaar herdenkt onze afdeellng Van het Witte Kruis haar 25-jarlg bestaan. Dit feit zal, wat het feestelijk gedeelte betreft, zoo sober mogelijk gevierd worden, terwijl anderzijds grootsche plannen ln bewerking zijn. Zoo kan thans al met vrij groote zeker heid worden meegedeeld, dat het T.B.C.-museum van de Ned. Centr. Vereen. In de maand September ongeveer gedurende een week in onze gemeente ter bezichtiging zal worden gesteld. Met welwillende medewerking van den Gemeenteraad zal dit Museum gevestigd worden ln het Gymnastiekgebouw te Catrijp. Wellicht bestaat er ook nog gelegenheid voor enkele firma's op sanitair gebied met hun artikelen te exposeeren. Vervolgens zal een groote verloting worden gehouden, waarvoor reeds de Koninklijke goedkeuring ls aange vraagd. Het object dezer verloting, wat volgens wette lijk voorschrift het algemeen belang moet beoogen, zal zijn een stichtingsfonds voor een eventueel op te rich ten badhuis, terwijl tevens de baten zullen mogen worden aangewend tot uitbreiding der magazijngoede ren en het dekken der tentoonstellingskosten. Het Bestuur heeft lntusschen Zr. De Looper, Mej. A. Peeck en den heer Tj. B. E. Klelstra bereid gevonden, hun medewerking te willen verleenen, tot uitvoering dezer veeleischende werkzaamheden. Tevens verwacht het Bestuur van haar groot aantal leden warme sym pathie met deze plannen en te zijner tijd een oprecht medeleven met dit Jubileum. OUDE NIEDORP Loop der bevolking over het Jaar 1932. Bevolking op 31 Dec. 1931: 1345 (720 m. 625 vr.). Meer geboren dan overleden: 33 (14 m.. 19 vr Totaal 1378 (734 m.. 639 vr.). Meer vertrokken dan ingekomen 5 vr. Bevolking op 31 Dec. 1932: 1373 (734 m., 639 vr.) 4 Kinderen werden te Alkmaar geboren, terwijl 1 kind levenloos werd aangegeven. In dit jaar werden 4 huwe lijken gesloten. LANGEND IJ K OUD KARSPEL. Donderdagavond vergaderde de afd. van den Neutr. Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers, ten huize van den heer C. Vis, alhier. Een 60-tal leden was aanwezig. De Voorzitter de heer N. Kaan, sprak het openinge woord. waarna de notulen door den secretaris, den heer D. Wonder, werden gelezen. Aan het hierna door den secretaris voorgelezen jaar verslag ontleenen wij, dat het ledental thans 85 ia Gewezen werd op de groote activiteit van het Bonda- bestuur, waardoor vele afdeelingen konden worden op gericht Dit Jaarverslag werd goedgekeurd. De secreta ris had een woord van dank in ontvangst te nemen. Het finantieel verslag van den penningmeester, den heer L. Kalverdijk. wees uit dat de ontvangsten f 183.75 en de uitgaven hebben bedragen f 175.51, alzoo een batig saldo van f 8.24. De secretaris deelde mede. dat aan den Minister een verzoek is gericht om een gegarandeerd minimum-Inko men van f 20 per week. Voorzitter deelde mede. dat de chèque van de steun regeling 1932 er ls. terwijl de uitbetaling in de volgende week zal plaats vinden. Er zal een voorschot worden uit betaald van f 50 per wagon kool van Januari tot Mei en de aardappelen tot 1 November. Er zal 10 mlllioen noo- dlg zijn, volgens de richtprijzen. Het zal wel moeilijk zijn. om die meerdere te verkrijgen, doch als de zuster organisaties de hoofden bij elkaar steken, zal men het wel kunnen bereiken. Op een vraag van den heer H. Joman antwoordde voorzitter, dat er in wordt gewerkt om in deze streek de „doorgedraaide producten" wel voor de steunregeling in aanmerking te doen komen. Voorzitter deelde mede,, dat het dag. bestuur der 50 gemeentebesturen het met de 5 punten van Koedijk eens waren, maar dat de alg. vergadering van deze gemeente besturen tot z*n spijt alleen met het eerste punt, n.1. de spoedige uitbetaling der steungelden kón sympathlsee- ren. De begrooting van den bond werd goedgekeurd. De heer G. LIff bracht verslag uit van het onderhoud mt B. en W. waar spr. een uiteenzetting heeft gegeven van de noodzakelijkheid, dat den menschen nog eenlg geld zou worden verstrekt voor noodzakelijk levenson derhoud. Ook Is de baggerregeling besproken. De men schen. die ln dien tijd zonder geld zitten, zijn aangewe zen op het Crisiscomité. Spr. was van meening. dat de gemeente er eigenlijk wel wat aan had kunnen doen, dat deze menschen tot de ultkeerlng van de steunwet kwamen. De heer A. Bakker vroeg of de Ingeschrevenen geen recht hebben op regenverlet. De heer Jb. de Boer merkte op. te hebben begrepen, dat deze regenverzulmregeling alléén voor werkloozen geldt Men zal trachten om te verkrijgen, dat ook de tuin ders ln werkverschaffing onder deze regeling vallen, daar deze toch ook ln de werkverschaffing zijn om Iets te verdienen. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Kaan en G. IJff werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Voorstellen alg. vergadering. De heer J. Kalverdijk wilde de loonen In werkver schaffing meer op gelijken voet hebben met die voor de stedelingen. Zoo is de verhouding niet goed. De heer C. Borst Pz. wilde de loonen der eigen ar beiders verhoogd zién. Men zal anders de arbeiders kwijt raken. Dan gaan ze naar de werkverschaffing. Dit voorstel zal aan de bondsvergadering worden voor gelegd. De groote moeilijkheid van de te betalen polder- tasten werd besproken. De voorzitter was van meening datdit onder het punt Kort verhaal door JOHN LESLEY. Phyllis Lansing kwam al neuriënd de badkamer uit Haar mooi, krullend haar stond rondom haar smal, jongensachtig gezichtje als een aureool. Het was een prachtige morgen. De geur van serin gen en rozen zweefde door de geopende ramen naar binnen. Een vogel zong ergens Tn den tuin. En zo zou Eustache Harding ontmoeten in het Savoy voor de lunch. Zij voelde zich gelukkig. Ze zette zich op een pouf voor de lage toilettafel en begon het ge laat te masseeren, toen de deur achter haar driftig geopend werd en Richard, haar echtgenoot, binnen stormde. Zij wendde zich om. Lieve hemel, Dick, wat laat je me schrikken! Hij stapte naar haar toe en hield haar met wild gebaar een velletje postpapier voor. Misschien, zei hij grimmig, wil je zoo goed zijn to verklaren, hoe dit briefje in den zak van mijn jas komt Zij keek naar het velletje en het was haar alsof haar hart een salto-mortale maakte en vervolgens stilstond. Het was een briefje, dat zij den vorigen avond in Eustache Harding's jas had laten glijden. Voor een oogenblik was zij te verbaasd en ook te verward, om iets te zeggen. Dat is pech, hè? In de verkeerde jas! Hij wuifde driftig met het briefje. Als je er geen bezwaar tegen hebt, zou ik gaar ne willen weten voor wie het bestemd was. Maar Dick 1 En hoever je al gegaan bentl Maar heusch En wat je van plan bent Wil je echtscheiding? Echtscheiding? Ze sprong op, veegde de cream haastig met een handdoek af en keek hem vastbe raden aan. Ze was bevreesd, maar zij zou dat niet laten blijken. t Ik weet niet wat je bedoelt Neen? Hij lachte cynisch. Misschien wil je het wel even inkijken, om je geheugen op te fris- schen. Hij duwde haar het velletje papier in de handen en voor een oogenblik staarde zij er op met niets- ziende oogen. Dan, opeens, stonden de woorden met vreeselijke helderheid vóór haar: JBeste jongen. Afgesproken; morgenochtend de oude beer ligt veilig aan den ketting. We lunchen in het Savoy en daarna een matinée. Ik laat het verder aan jou over. Wat hindert het wét we zien, zoolang we bij elkaar zijn. Als je eens wist, hoe ik naar je verlang Zij keerde het briefje om en om, wanhopig zoeken de naar een verklaring. En plotseling vond zij die. Zij herinnerde zich, dat het briefje datum noch naam droeg, geen enkele naam van de hare Ze lachte, eerst zachtjes, dan luider. O, Dick! Hoe kun je zóó idioot zijnl Hij staar de haar verbaasd aan. Het mag erg Idioot lijken, antwoordde hij, maar ik vind van niet. Wanneer een man bemerkt. KON HAAR KNIEëN NIET BUIGEN. Lange tijd van pijn na geëindigd. Deze vrouw een weduwe heeft een hoopvolle boodschap voor eiken lijder aan rheumatiek. Zeven jaar lang verdroeg ze rheumatische pijnen en toch is ze nu weer geheel gezond. Zij schrijft: „Ik ben weduwe, 55 jaar oud, en heb zeven jaar lang vreeselijk te lijden gehad door spierrheumatiek en jicht. Twee jaar geleden kon ik mijn Knieën niet buigen om de trap af te loopen. Ik moest me naar beneden laten glijden en dan mijzelf aan de leuning weer optrekken. Ik had een stok noodig om te kun nen loopen. Toen, in begin April van het vorig jaar, raadde iemand mij, eens Kruschen Salts te probee- ren.ren. Ik kocht een flacon en tegen den tijd dat deze opraakte begon ik me vroolijker en opgewek ter te voelen. Sedert dien tijd ben ik steeds Kru schen door blijven gebruiken en ik kan nu weer heel gemakkelijk loopen." Mevr. F. M. T. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanlei ding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Ge zwellen en pijnen verdwijenen, stijve ledematen wor den weer normaal en ge voelt U weer gezond en le nig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.J ZIJPE. „daadwerkelijke actie" kan worden besproken op de alg. vergadering. Op voorstel van den heer Jb. de Boer besloot men een schrijven aan de Banne te richten, om alles ln het werk te stellen om een regeling te krijgen voor de betaling der lasten. De heer P. Vólkera vroeg hoe de persoonlijke mee ning van het Hoofdbestuur is ten opzichte van samen werking met het Boerencomité. De Voorzitter antwoordde, dat een hoofdbestuurslid heeft voorgesteld om zich ook met het Boerencomité ln verbinding te stellen, doch met op één na algemeene stemmen is verworpen, met het motief, dat de samen werking met den Christel ijk en Bond en den LT3. met de veillngsvereenlgingen verloren zou gaan. De heer A. Appelman deed een aanval op de re- geeringsmenschen en op de leiders der andere organi saties. De Voorzitter wees er op, dat de redelijke weg de beste is. de weg van het geweld zal het gewenschte gevolg niet hebben. De heer C. Borst Pz. heeft het als een beleedlging aangevoeld, dat hem wordt verweten, de tweedracht te zoeken, doordat spr. een boerencomité heeft opgericht Spr. was van meening, dat de Neutr. Bond de twee dracht zocht, omdat het Boerencomité het eerst be stond. Spr. ging het verloop der geschiedenis na, vanaf de oprichting van den Neutr. Bond. Spr. wilde voorstellen dat de Neutr. Bond zich alléén houdt aan steunverleenlng aan de gezinnen en niet voor steunverleenlng op de producten zal ijveren. Dit voorstel werd ln stemming gebracht en met 31 tegen 25 stemmen verworpen. Het geheele. hoofdbestuur werd opnieuw candldaat gesteld. Door den heer C. Borst Pz. werd de wenschelljkheid besproken om het H.B. uit te breiden met een tweetal kleine boertjes. Voorzitter antwoordt, dat deze uitbreiding bij het H. B. voor zit. als de Neutr. Bond uitgebreid wordt. Van de afd. Noordscharwoude was een schrijven In gekomen of die afd. met de onze kan samensmelten. Het bestuur voelde er niet veel voor. De leden ook niet, dus werd afwijzend beschikt. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Wij wekken degenen die nog niet de uitvoering van „Hercules en Hygiéa" bezochten, gaarne op dit alsnog te doen. Zondag 29 Januari is de laatste en derde uitvoering. dat zijn vrouw liefdesbrieven schrijft aan een an- d~r Ben je er zeker van, dat dit briefje voor een anuer bestemd was? Wat? Hij zweeg. De uitdrukking in haar oogen verbaasde hem. Je wilt toch niet zeggen, dat het voor mij bestemd was? Natuurlijk het is ongeveer een jaar gele den geschreven vóór we trouwden. Phyllis Herinner je je nog, dat ik bij tante Dorris lo geerde? En dat je telkens kwam en dat we dan 's avonds tennis speelden7 En dat ik steeds briefjes in je zak stopte? Ta maar Je wilt toch niet zeggen, dat je het nooit gelezen Kbt? Hij schudde het hoofd en voelde zich onbehagelijk. De enveloppe was gesloten. Dus dan heb je het niet gelezen! Neen. Hij streek de hand door het haar. Hoewel ik het niet begrijp, dat het al dien tijd in mijn zak gezeten heeft, zonder dat ik het gevon den heb. - Och, dat is gemakkelijk verklaard. Ze zette zich weder od de pouf. Gisteren aroeg je voor het eerst sedert ons huwelijk die jas. Ik vond haar eenige da gen geleden in een zolderkast op zolder. Hij begon hoe langer hoe meer te twijfelen. En en die „oude beer? Wie is dat dan? Ben ik dat? Ach! Oom John natuurlijk! Je weet toch wel hóe hij wasi En de moeite die wij hadden om hem kwijt te raken?! Ja ja Dat herinner ik mij. En een glimlach verscheen op Richard's lippen. De laatste twijfel verdween. Hij stopte het briefje haastig in zijn zak. Je hebt gelijk. Ik bèn een idioot Hij deed een stap naar Phyllis en vroeg: Kan je wil je me vergeven? Zij lag in zijn armen. Hij kustte haar voorzichtig achter een van haar oortjes en zei impulsief: Zeg kindje, ik hoef vani.aag niet naar de zaak. Waarom zouden wij niet doen wat er in den brief staat? Lunch In het Savoy en dan een matinée of iets anders? Ik zou het graag willen. Maar ik heb beloofd bij Mrs. Marsh te lunchen en daarna met haar te win kelen. Is dat jammer? Morgen dan? Afgesproken. o Zachtjes fluitend dezelfde melodie, welke Phyl lis dien morgen geneuried had en zijn gedachten nog steeds bij het incident met Phyllis over den brief, stapte hij het tennis-clubhuis binnen, waar hij in de hall mrs. Shane ontmoette. Zij glimlachte en kwam naar hem toe, een racket luchtig in de hand zwaaiend. Er is nog niemand, merkte zij vroolijk op, en dan.... O ja, weet u wel, dat u gisteravond Eustache's jas aangetrokken hebt? Richard Lansing werd doodsbleek. Het was hem alsof zijn hart ophield met kloppen en hij kon nau welijks vragen: Van Eustache Weet u dat zeker? Hij staarde van mrs. Shane naar de jas, welke hij droeg. Hoe weet u, dat deze jas van Eustache is? Zij wees op een knoop. Ziet u dien knoop. Ik heb dien gisteravond aan gezet. Ik had geen zwart garen en gebruikte een draad roode zijde. Voor één avond hinderde dat niet zoo. Tal van groote bombardements vliegtuigen vernield. Schade van eenige honderdduizenden dol* lars. Uit HONOLOELOE: In de vlieghaven van de marine, Lukefield, in de omgeving van Honoloeloe, is Donderdag door tot nu toe onbekende oorzaak een groote brand uitgebroken, tengevolge waarvan de geweldige hangars en de op slagplaatsen voor de parachutes geheel werden ver woest. De schade bedraagt eenige honderd duizenden dollars. Tal van groote bombardementsvliegtuigen zijn verbrand. Door het snelle ingrijpen der soldaten en matrozen kon worden verhinderd, dat ook de overige gebouwen door het vuur werden verwoest De auto riteiten weigeren bizonderheden betreffende den brand mede te deeien. Luxe wagen tegen een autobus ge botst. De eerste totaal vernield. Drie personen gewond. Uit ENSCHEDE: Donderdagmiddag heeft op den Rijksweg Enschede- Hengelo, onder de gemeente Lonneker, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer Ir. Ghert, wonen de te Driene, gemeente Lonneker (Overijssel) kwam met zijn luxe-auto uit de richting Enschede. Tege lijkertijd naderde vanuit Hengelo een autobus, waar in een reisgezelschap uit Almelo was gezeten. Voorts bevond zich daar ter plaatse op den weg een met een paard bespannen wagen. Om een aanrijding te voorkomen, remde de heer Ghert krachtig, doch zijn auto slipte en botste tegen de autobus. De schok was zoo hevig, dat de bumpers van de autobus verbrijzeld werden. De luxe-auto werd totaal vernield. De bestuurder bekwam een zeer ernstige hoofdwon de, benevens verscheidene andere bloedende verwon dingen. Zijn toestand is zeer ernstig. Zijn vrouw liep een beenfractuur op. Een kindje van tien weken, dat zich ook in den luxe-wagen bevond, brak een beentje. Van de passagiers van de autobus liep een een niet-ernstige hoofdwonde op. De gewonden zijn naar het ziekenhuis Ziekenzorg te Enschede vervoerd. Noodlottige boerderijbrand. 35 dieren in de vlammen omgekomen. Te Koudum is Donderdagnacht de boerderij, be woond door H. v. d. Meer. en toebehoorende aan O. Miedema te Birdaard, afgebrand. In nachtgewaad, moest het gezin het brandende perceel ontvluch ten. 34 stuks vee en 1 paard verbrandden. Verzeke ring dekt de schade. Zes arbeiders bedolven. Uit Luxumburg: Te Fond de Gras aan de Luxem- burgschFransche grens is Donderdag een mijngang bezweken. Zes arbeiders werden bedolven. Men is er nog niet in geslaagd een verbinding met deze men schen tot stand te brengen. De reddingswerkzaamhe den zullen buitengewoon moeilijk zijn en ten minste 36 uur duren. 380 Chineezen doodgevroren. Uit Shanghai: Japansche verspieders hebben op den berg Takushan, in het gevechtsgebied aan de Koreaansche grens de lijken van 380 Chineesche sol daten gevonden, gekleed in zomeruniform; zij zijn door koude omgekomen. Allen bevonden zich nog op hun post, met het geweer in den aanslag. Vermoedelijk maakten de slachtoffers deel uit van een afdeeling Chineesche soldaten, die zich voor de Japanners boven op den berg hadden teruggetrokken en van daar gedurende veertien dagen een hardnek- kigen tegenstand boden aan de Japanners. Hierna viel echter een bittere koude in, waarop de Chinee zen het gevecht staakten. De Japanners verwonderden zich hierover en zon den verkenners uit, die dit doodenkamp ontdekten. Trekking van Donderdag 19 Januari. 5e klasse 4e lijst Nee. 1568 en 5184 leder f 1000. Nos. 4058 4806 5490 en 9808 leder f 400. Nos. 11742 14521 16869 en 18974 ieder f 200. Nos. 1759 2284 4510 11713 11795 12454 17769 19487 en 19587 ieder f 100. Prijzen van f 70. 18 486 537 594 595 763 841 921 935 981 1075 1125 1139 1142 1420 1452 1508 1550 1559 1677 1792 2116 2352 2449 2494 2555 2665 2845 3075 3280 3436 3448 3542 3558 3729 3897 3916 4003 4139 4242 4286 4572 4586 4597 4641 4832 4833 5171 5183 5370 6374 5383 5481 5558 5627 5869 5903 6001 6031 6214 6284 6320 6413 6539 6722 6864 6932 6938 6945 7041 7102 7185 7287 7339 7353 7748 7869 8280 8343 8554 8556 8674 8697 8751 8943 9106 9147 9630 9644 9976 9986 10131 10134 10266 10298 10340 11099 11123 11141 11227 11286 11488 11524 11657 11998 12120 12307 12333 12420 12439 12462 12476 12649 12705 12861 12979 12988 13248 13279 13444 13608 13734 13843 14048 14053 14167 14251 14311 14402 14450 14463 14815 14821 14834 14849 14900 14925 15001 15160 15237 15297 15378 15447 15477 15509 15658 15795 15886 15902 15965 15979 16188 16370 16496 16523 16530 16537 16627 16716 16761 16771 16999 17034 17376 17497 17556 17776 17802 17807 17855 17879 17939 18012 18024 18232 18405 18527 18810 18945 18946 19318 19411 19795 20118 20129 20322 20522 20745 20952 20988 20992

Schager Courant | 1933 | | pagina 15