•..■SI KING Kantongerecht schagen LKMAARSCHE CAUSERIE ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE. Zaterdag 21 Januari 1933. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9214 IIIBII PEPERMUNT Zitting van Donderdag 19 Januari. De eerste zitting in het nieuwe jaar was ook weer goed bedacht. De wachtkamer bleek te klein en de trap bewees den nieuwsgierigen bezoekers goede dien sten. Jammer was het. dat de radio defect was, an ders waren we nog wel vergast op een nummertje van Dajos Béla. Maar 't ging er toch even,, gemoede lijk om en de diverse nieuwjaarsfooien werden met gulle hand rondgedeeld. DE TWEEDE ACTE VAN EEN BOTSINGSFILM. t Allereerst in 1933, een buitengewone onderschei ding. kwam in behandeling de zaak tegen den krui denier M. uit Den Helder, welke de vorige zitting was geschorst, teneinde een nader getuigenverhoor af te nemen. Deze getuige, de 52-jarige groenteboer F. Veul, wonende aan 't, Buurtje in de Zijpe, waar de botsing plaats vond, meldde zich present en kon me- dedeelen, dat de getuige van der Heuvel, wiens vehikel haast tot appelmoes werd gemalen, tweemaal signaal had gegeven, toen deze uit den Ruigeweg kwam tuffen. Van verdachte Marecs hoorde hij niet het minste geluid. Op een vraag van den Kantonrechter, hoe hij wist dat 't signaal was gegeven door v. d. Heuvel, deelde hij heel laconiek mede, dat hij diens toeter kende. Toeter daar eens tegen! Getuige gaf graag toe dat er geen voldoende uitzicht is. Mr. de Groot, verdediger van verdachte, laat zich nu eenmaal niet zonder tegenspartelen een luier om doen en wees er de Edelachtbare Heeren op, dat ge tuige Veul aan de politie had verklaard, dat hij de auto van verdachte kon zien en ook heeft hooren signaleeren. Verdediger kan zooiets niet best. wis selen. Het O. M. het woord nemend, merkt op, dat ver dachte in eerste instantie schuld heeft bekend. Nu haalt hij art. 74 van de motor- en rij wiel wet ter ver dediging aan. Spreker zegt dat verdachtee met een gesloten cabine reed, iets wat op een zóó gevaarlijk punt zeer onvoorzichtig is. Hier is van schuld sprake, al is 't dan geen grove schuld. Er werd kalm gereden. Met alle omstandigheden rekening houdend, luidt de eisch 12 pop boete of 12 dagen „en pension". Weer is 't woord aan Mr. de Groot. Spreker zegt, dat de Kantonrechter de vorige zitting termen vond om getuige Veul te hooren, waar verdediger en ver dachte zich niet in 't minst tegen verzetten. Tegen de politie nu verklaarde getuige, dat beide automobi listen signaal hebben gegeven en nu ineens zegt ge tuige Veul van niet. Maar de verklaring tegen de politic geldt t meest zwaar. Aan verdachte wordt ten laste gelegd dat hij aan rechts geen voorrang heeft verleend. Dat nu moet aannemelijk gemaakt worden en dat is reeds geschied. Getuige, majoor Holcma, verklaarde immers in de vorige zitting dat. 't uitzicht op 't bedoelde punt ab soluut niet vrij is. Ook verklaarde deze politieman, dat bij westenwind geen signaal kan worden gehoord. Verdediger komt dan met de paperassen van 't Kon. Meteorologisch Instituut en ei zie, de wind was west!! Voila ton! Mr. De Groot meent dat hij nu wel in kan pakken en vraagt (hoe kan 't ook anders) ontslag van alle rechtsvervolging. Het O. M. merkt op, dat wat de verdediger vertelde, allemaal wel waar is, maar getuige Veul verklaarde nu, ter zitting wel signalen te hebben gehoord van v. d. Heuvel (de bekende toeter), maar geen draad sjoege kreeg van verdachte M. De cabine was geheel gesloten en dan gaat 't maar niet op om te zeggen, ik kon niets hooren. Getuige Holema komt nog eens aan *t woord en merkt op, dat getuige Veul wel signaal kon hooren omdat hij doodstil stond, maar verdachte zat in een auto, achter een razende motor en dichte ramen. Zelfs met open ramen lijkt 't getuige moeilijk sig naal te hooren. De Kantonrechter wil een eind zien aan dit getoeter en bepaalt de uitspraak op heden over 14 dagen. SCHOONMAMA HEEFT 'T GEDAAN, MAAR FIKKIE IlLEFT NIET VAST GESTAAN. Dan stapt op zeer zelfbewuste wijze binnen de 27- jarige J. E., een landarbeider uit Nieuwe Niedorp. Deze logé werd er van beschuldigd, op 5 November te Nieuwe Niedorp zijn herdershond te hebben laten los loopen, niettegenstaande hem schriftelijk door het gemeentebestuur was bericht, dat dit niet meer mocht. De hond kuierde tusschen de schapen van den heer Schol te, die den blaffer pertinent herkende. De ver dachte zegt dat er niets van waar is, hij heeft niet eens een hond en had er op 5 November ook geen. De Kantonrechter kent zijn pappenheimers en deelt verdachte mede, dat hij tegen de politie heeft ver klaard, wel den eigenaar te zijn en ook, dat hem was aangezegd den hond vast te leggen. Verdachte: Dat heb ik nooit bekend! Die hond is van mijn schoonmoeder en het dier was bij me in de kippenboct en is er niet uit geweest. Getuige P. Scholte, een 40-jarige bouwer verklaart, dat 't wél de hond was van verdachte. Vroeger is er vermoedelijk reeds door dezen canis een schaap dood gebeten en getuige is op dit hóndengezelschap niet gesteld. Het O. M. weet er nu genoeg van. Verdachte kan het zeker heel goed met schoonmama hebben en zul len deze het wel roerend eens zijn. Vast staat, dat deze hond los liep en zoo luidt de eisch f 5 afdokken of anders ook 5 dagen aan de ketting. De Kantonrechter \indt dit een uitverkoopprijsje en maakt er f 10 of 10 dagen van. Verdachte: Mooi, dank je! en gelukkig voor hem voor den Kantonrechter onverstaanbaar: schoften! EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Een uitnoodiging om dit morgenfeest bij te wonen, had ook ontvangen de 20-jarige chauffeur uit Sint Maarten G. B. Lachend maakt Gerrit zijn entrée, wat den heer Kantonrechter noopt te vragen of hij zoo'n lol heeft. Aangezien verdachte zcide géén lol te heb ben, zullen we maar rekenen dat 't nagekomen iach- stuipjes waren. Deze lachstuipcn-fabrikant moet voor "t groene laken verschijnen terzake dat hij op 20 November j.1. als bestuurder van een 4-wielig motor rijtuig oftewel een auto, hoogst roekeloos heeft ge tracht om rechts een met paarden bespannen wa gen, bestuurd door vrachtrijder Groot uit 't Veld, gem. Oude Niedorp te passeeren. Onze vriend Gerrit geeft 't feit graag toe, maar meent als excuus tc kunnen aanvoeren dat Groot geen licht op zijn wagen had. Getuige Groot kan mededeelen dat hij wèl lichten op had. Ook verklaart hij door de achter hem ko mende auto wat van zijn stuk te zijn gebracht en links te hebben uitgehaald, toen hij ontdekte dat verdachte rechts wilde passeeren. Door 't roekeloos rijden van verdachte bekwam Groot een schade van f9.05, welke verdachte niet wil vergoeden. Het O. M. noemde de handelwijze van verdachte hoogst roekeloos en eischte dan ook f40 in gang bare Ncd. munt of anders 30 dagen naar „De houten lepel", plus betaling van de schade. De Kantonrechter, in aanmerking nemend dat ge tuige Groot een verkeerde mahoeuvre heeft uitge voerd, veroordeelde verdachte tot 10 pop of 10 maal 24 uur plus betaling van de civiele vordering groot f9.05. ALS MEN DEN VOORRANG NIET VERLEENT WORDT MEN FATSOENLIJK UITGEBEEND. De Zij per motorrijder H. K, had op 2 December den voorrang niet verleend aan de Grootesloot aan den 30-jarigen vrachtrijder A. Molenaar. Een botsing was van dit alles het gevolg en Molenaar bekwam f 47.14 schade. Het O. M. houdt niet van zulke geintjes en eischte f20.— boete of voor 20 dagen starten naar Alkmaar, plus betaling van f47.14 aan Molenaar. De uitspraak luidde f 12 of 12 dagen plus toewij zing der civiele vordering groot f 47.14. TEEKENEN DES TIJDS. Achtereenvolgens staan terecht S. L., werkman te Harenkarspel; E. T., melkslijter *e Harenkarspel; J. P. Pr., tuinbouwer te Kalverdijk; J. T., tuinbouwer te Harenkarspel; C. J. Br., landoouwer te Tuitjenhorn; J. B., tuinder te Kalverdijk en M. D., tuinder te Tuitjenhorn. Al deze verdachten zijn beschuldigd hun kinderen voor korteren of langeren tijd aan de leerplichtwet tc hebben onttrokken door ze van school thuis te hou den. Zonder uitzondering kwamen verdachten hier toe, door armoede gedreven. De een kon het kind in het bedrijf gebruiken, bij een ander weer moest het kind de plaats van moeder innemen die bedlegerig is. Het O. M. eischte boeten varieerend tusschen f3 en f6, maar de Kantonrechter, gebruik makend van de hem verleende bevoegdheid, ^rak allen vrij. De nood der tijden, aldus Zijne Edelachtbare, heeft de menschen er toe gedwongen. MAAR DIT MAG NIET! Vervolgens staat terecht de 41-jarige arbeider J. D., wonende te St. Maarten Verdachte heeft zijn zoontje eveneens eenige dagen van schooi gehou den, maar liet hem bij en ander werken. Het O. M. noemde dit kinderexploitatie en eischte f 6 of 6 da gen. Uitspraak: f4 of 4 dagen IDEM. IDEM. Voor hetzelfde feit staat vervolgens terecht de 37- jarige losarbeider D. L. te Sint Maarten woonachtig. Waar dit niet de eerste maal is, dat verdachte voor dit feit op het zondaarsbankje mag plaats nemen, wordt geëischt f8 of 8 dagen met verlof. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f4 boete of 4 dagen vrij van alle handenarbeid. De 40-jarige arbeider W. M., eveneens uit Sinte maarten. kreeg voor hetzelfde geval ook f4 of 4 da gen. Hier luidde de eisch 5 guldentjes schuiven of 5 dagen eten uit rijkspot. HET LIEDJE „DE ROODE LANTAARN". Hierop maken achtereenvolgens hun opwachting de 33-jarige losarbeider D. H. uit Brcezand en zijn 20-jarige collega M. W. uit Winkel. Beiden waren op de bon gezet omdat hun Harley trapzons niet waren voorzien van een reflector. Het Ü.M. eischte tegen ieder f2 of 2 maal 24 uur brommen. De kantonrechter deed „half af" en zoo zullen de heeren 100 centjes moeten schokken of een dagje in Alkmaar hokken. BAAS BOVEN BAAS. De 31 lentes tellende winkelier J. B., wonende te 't Veld, gem. Oude Niedorp. reed op 9 December op een vehikel, waarop geen reflector viel te be speuren. Bovendien gaf hij bij het veranderen van richting dit niet aan, zoodat hij wel in overtreding was. liet O.M. eischte voor het eerste feit f 2 of 2 dagen en voor het tweede f 10 of 10 dagen. Uitspraak f2 of 2 dagen en f7 of 7 dagen vrij van reflector dragen en richting aangeven. EEN VERKEERDE NOOT AANGESLAGEN. Op uitnoodiging van den Kantonrechter wordt vervolgens audiëntie verleend aan den 25-jarigcn n. L. K., van beroep musicus, wonende te Schagen. Deze piano-virtuoos sloeg eenige verkeerde accoor- den aan, toen de brigadier der Rijksvcldwachl Ho lema hem gelastte door te loopen inplaats van te blijven staren op een z.g. Paaschstook, welke kwa jongens hadden aangemaakt op de Gedempte Gracht te Schagen. Tenslotte ging de politieman de baspartij meespelen en greep Bach II in zijn kraag. Onze mees ter van de witte toets staat nu terecht terzake het geen gevolg geven aan herhaalde sommatie om door te loopen. Verdachte voert ter verdediging aan, dat de brigadier in civiel was en niet in uniform, waar door verdachte hem niet herkende. Brigadier Holema. als getuige gehoord, zegt, in het algemeen zich te hebben bekend gemaakt. Bo vendien was hij eenige dagen te voren nog bij ver dachte geweest om een ander proces-verbaal te doen be teekenen! Het. O.M. weet nu voldoende, hoe het liedje ge speeld is en cischt op muzikalen toon 10 pop of 10 dagen vrij van vingeroefeningen. De kantonrechter wil het naspel ook nog wel hooren en bepaalt de uitspraak op heden over 14 dagen. HET ZIT M IN EEN KLEINTJE. Voor het front der troepen komt dan de 23-jarige Schagenees J. W., metselaar van beroep. Verdachte staat terecht terzake dat hij op 16 December jl. te Barsingerhorn zonder licht reed. Verdachte geeft toe. Hij had steeds goed licht gehad, maar juist was het stroomdraadje losgegaan. .üiüi Het stadsbestuur van Grootgortbnikenburg krijgt de ezelsmuts op en moet in den hoek staanl Lieve luistervinkjes! Ik behoef U. geliefden, niet te zeggen, dat het koud is. want het zal in de residentie van Pierre Trapman wel niet warmer zijn. dan in Grootbuikenburg. waar alle huizenbouwers, die in vast vertrouwen op de goedertie- rendheid des Hejnels de troffel en de kalktrog in wer king hebben gesteld, loopen te foeteren en te ijsbeeren om in het genre van de weersgesteldheid te blijven, over den niet verwachte tegenspoed en de vermeerderde daar uit voortvloeiende werkeloosheid. Ik heb jelui ook niet te vertellen, dat de Deensche minister-president Scan ning in Opperkafferstein op visite is geweest en in Den Haag heeft staan lammenteeren over de ellende, die het kleine dappere Deensche volk moet meemaken, over stelpt met buitenlandsche producten, die ze missen kun nen en volgepropt met de voortbrengselen van eigen bodem, die ze niet kwijt kunnen raken. En al die lamlendigheid als gevolg van de waanzin in 1914 uitgebroken, die niet alleen heel Europa, maar heel de wereld heeft verpest en gebroken. En al de lapmiddelen, de kwakzalverij, die wordt aangewend om er weer boven op te klauteren, kunnen niet beletten dat we met de snelheid van een lawine voortdurend naar beneden blijven dduikelen. Ik verslikte me haast en wilde donderen zeggen, maar dat schrapt monsieur Pierre-toch wel weer. als zijnde niet netjes en in fla- granten strijd met meester Jan Donners Vloekverbodje, o. pot ver potje! Maar als ik praat van netjes, geachte luisteraars aan het sleutelgat van de Schager Courant, dan moet ik he laas zeggen, dat hetgeen er deze week in Grootgortbui- kenburg is geschied, heelemaal en absoluut niet netjes genoemd kan worden, helaas! Zoo ge weet, en zoo ge 't niet weet zult ge er de lik niet voor behoeven in te strompelen, heb ik U dezer dagen in een mijner acute aanvallen van zwamrazernü onderhouden over de als paddestoelen op den mest hoop van Grootgortbuikenburg opschietende kroegjes, finantieel gesteund door verschillende brouwerijen met crediet en inventaris, en aangemoedigd door 't stadsbe stuur van Grootgortbuikenburg, dat de radio-muziek levert. Deze dubieuze gelegenheden, bij voorkeur opgericht in stille en eenmaal hoogst eerzame straten neergestreken, zijn grootendeels niet anders dan met het niets of veel zeggende (al naar het U belieft,) woord „verlof" geca moufleerde lichte cavelerie kazernes. Ziedaar het groote woord is er uit! In die gelegenheden wordt de con sumptie in rekening gebracht tegen prijzen, waarvan de gerant van het Carlton-hotel in Groot Mokum van schrik achterover zou slaan! Maar dat voor zoo'n snertinrichting zeer zeker abnormaal hoog tarief, is na tuurlijk niets anders dan de vuile vlag die de lading moet dekken! In de buffetten toch prijken opgeprikte dametjes, zoowel uit het land van 40 plus als van Sauerkraut. die tot taak hebben de gretige minnaars van wijntje en nog veel meer van Trijntje, zoo bemin nelijk mogelijk te bedienen. En met het oog op h^t feit, dat onze dierbare Schager ook wordt verslonden door aankomende lettervretertjes, die nog in enkele opzich ten. zoo we hopen, niet droog achter hun gehoororganen zijn en ten opzichte waarvan de Engelschman „likke pot" waarschuwend opsteekt en zegt: Little pitchers have ears! kleine kruikjes hebben ooren, zullen we hier niet verder op doorgaan! Sapienti Sat, geliefden, een goed verstaander, die wat vroeg, had aan 'n half woord genoeg! Maar bijzonder treurig is het ook nog. extra treurig, dat de meeste bezoekers van die primitieve tingeltangel- tjes, steunende op bierbrouwsel en gemeentelijke radio- pierement, bestaan uit getrouwde kerels, huisvaders met kinderen, soms, die hun gezin verwaarloozen om in een dergelijke Satans-occasion hun vermaak te zoeken. Punt! noteer dat si-voe-plée! In den hoogen en wijzen Raad van Grootgortbuiken burg zei Jan de Wit Zaliger Mosterdsteijn hoog om dat zij belegd wordt op de eerste verdieping van het stadhuis en wijs. omdat i k. Cave Canum, bijgenaamd; Jan Klep. daar geen zitting in heb, is over die aan gelegenheid al menig hartig en zelfs zwaar gepekeld woordje gevallen. Onze goede Vader Woldendorp, 'n ontegenzeggelijk ijverig en verdienstelijk afgevaardigde van de katho lieke partij, die een beter lot verdiende dan door Her man Moerkerk te worden gekarikaturiseerd (hé hé. ik ben in m'n sas. dat ik er dat zonder ongelukken uitge spuwd heb, ge-ka-ri-ka-tu-ri-seerd te worden) heeft om trent dit exces, beter zou ik kunnen zeggen: abces! al verschillende keeren met de kracht van een eerlijk strij der voor Grootgortbuikenburgs fatsoen, van leer ge trokken! Maar nu is plotseling, dank zij de activiteit van het plaatselijk instituut van den Heiligen heer Hermandad, oftewel de gemeentepolitie, de kruik, die zoo lang te water ging, gebarsten met een knal. dat niet alleen de politie, maar zelfs de justitie is opgeschrikt en de han den uit de toga zal moeten steken. Het is namelijk met een „Bar" al te bar ge worden en is de ondernemer met vriendelijken, maar on- weerstaanbaren drang door den officier van justitie uit- genoodigd om in afwachting van de dingen, die komen zullen, te gaan logeeren in pension „Hoevervaart en Alkmaarsch waschfabriekzicht" en zijn moeilijk Olym- piaansch bestaan af te wisselen met een heilzame rust kuur op rijkskosten desverlangd, waarbij hij vermoede lijk tevens kan genieten van de leerzame en onderhou dende conversatie met Mr. Fruin, den rechtercommis saris. Dat is een heel aardige man, die buitengewoon nieuwsgierig is en je om zoo te zeggen, je sjemisetje van je billebouters vraagt. Werkelijk, heel leuk en gezellig! Enfin, deze explosie is dan op de volgende wijze tot een effect gekomen! Door de politie was geconstateerd, dat in bedoelde „Verlof" gelegenheid zonder verlof was gesikkerd Champagne! welke lekkernij door de wet wordt betiteld als „zwak alcoholische drank". Ter zake dit feit werd proces-verbaal opgemaakt, zoodat het „verlof" al leelijk in gevaar zweefde! Maar toen schijnt in verband met die samplefuif ook nog 'n huiselijke storm te zijn uit gebroken. en als gevolg van die „bonje" is misschien de eend, die de gouden eieren legde, aan het kwekken ge gaan, met het resultaat dat we vermoedelijk na een vooronderzoek met voldoende succes nog wel eens voor het front zullen komen onder de rubriek „Meervoudige Strafkamer" met een gijntje onder het opschrift: Mis drijf artikel 250 Bis strafrecht, behandeling met geslo ten deuren. Maar in elk geval heeft vader Woldendorp weer *n nieuwe pijl op z'n boog gekregen, waarmee hij veel kans heeft de roos te zullen raken. Het zal mij afgerazend benieuwen of deze interessante kwepsie de volgende week. als er weer 'n schitterende revue cp de bovenzaal van het Grand Hotel de Ville van Grootgortbuiken- en Mosterdburg wordt opgevoerd, on der auspiciën van het gezelschap „Burgerlust" onder di rectie van Mr. Wendelaar en compagnie, ten tooneele zal worden gebracht onder de titel van „Olympische Spelen". Ik leef in blijde verwachting! Als de berg nu maar geen muis zal baren! CAVE CANUM. De oude Egyptenaren gebruik ten reeds op primitieve wijze de opwekkende bestanddeelen der pepermuntplant. Gij als mo dern mensch vindt in de origi- neele King-pepermunt ditzelfde middel ter verkwikking in ver fijnde en versterkte vorm terug. Het O.M., vermoedend dat hier ook een steekje aan los zit .eischt f5 of 5 dagen. Uitspraak 12 kwartjes of 3 dagen vrij van metselen. HEB MEDELIJ JET! Acte de présence geeft dan de 28 jarige Schagenaar C. B., van beroep loswerkman annex straatmuzikant. Onze vriend Chris staat terecht omdat hij op 5 Januari in de Molenstraat te Schagen zonder ver gunning muziek maakte op een harmonica, waaraan op vernuftige wijze gekoppeld een of ander muziek-, apparaat. Verdachte speelde juist de nieuwste Rumba, toen hij werd verbaliseerd. Onze rauziekant zet een zeer meewarig gezicht en deelt mede, dat de burgemees ter hem geen vergunning wil geven. Toch meende hij de bewoners van de Molenstraat zijn muzikale gaven niet te mogen onthouden. Het O.M. speelde het refrein en eischte 2 pop boete of 2 dagen naar Monte Carlo. De kantonrech ter neuriede mee, maar een octaaf lager fl of 1 dag. RICHARD TAUBER EN CO. De muzikale stadgenoot kon wel blijven staan, want hij moest zich nog eens verantwoorden. Op Nieuwjaarsavond om ruim half twaalf had hij met zijn boezemvriend S. de rust verstoord door het hoogste lied uit te galmen. Zijn compagnon S. was niet verschenen, waarschijnlijk maakt deze een tournée door Amerika. S. staat niet gunstig bekend. Verdachte C. B. geeft het feit gaarne toe en deelt, als geldt het een daad van verdienste mee, dat hij een biertje op had. 't Slot van het lied is, dat C. B. wordt veroordeeld tot een geldboete van 1' 4 of 4 dagen en de niet ver schenen S. tot f7 of 1 week tuchthuis. De eisch luid de: C. B. f6 of 6 dagen en S. f8 of 1 weck tucht huis. BETER OPLETTEN. Met den 43-jarigen koopman Alb. v. S. uit de Zijpe sloot ditmaal de reeks van verdachten. Hij was den 7den Januari jl. aangehouden en toen bleek dat de geldigheidsduur van zijn rijbewijs reeds in Septem ber 1932 verloopen was. Waar hier een boete van f8 of 8 dagen hechtenis werd gevraagd, loont het dus nog wel de moeite voor andere bestuurders van motorrijtuigen, om eens even na te gaan, hoe het met hun rijbewijs is gesteld Hiermee was de Nieuwsjaarsreceptie ten einde, die buitengewoon is geslaagd. Zal deze schoone opzet slagen. Te schoon om werk'lijk waar te zijn. Was menig grootsche conferentie. Reeds vóór ze samenkwam geen schijnV Wat i.s de grondslag van 't verlangen, Is dit verlangen wel gezond. Wat wil men ..geven" aan de wereld. Of is het „nemen" d'ondergrond? Met onze wereld-idealen Zijn w' eindiijk thans aan acte 2, 't Vervolg van een deskundig praatje Van 't voorbereidend comité, En als dat eerst is uitgesproken, Op eigen voordeel steeds bedacht, Dan komt per slot de conferentie. Waarvan de wereld redding wacht! 't Schijnt nu reeds uitgemaakt te wezen, Dat deze voorbereiding stokt, Men dacht eerst aan een memorandum. Maar dat is gauw weer ingeslokt! Dan zou de staatsman moeten teek'nen. Dan was het uit met dit gesol, Maar dat is toch niet de bedoeling. Wie wil een bindend protocol? Neen, men maakt liever een agenda, Dat geeft meer slagen om den arm, Dat geeft meer ruimte voor een rede. Dan loopt de wereld ook wel warm! En iedereen is dan „vrijblijvend", Berlijn en Londen en Paris, Ze schrijven weer met dikke woorden Een bulletin, een compromis! De arme wereld sukkelt verder, Totdat ze uitgesukkeld is. Tot eens de ommekeer zal komen, Na veel verlies en ergernis. Als straks de stem van de historie. En van 't gebrek zich hooren doet: „Deskundigen, wij willen arbeid, „En resultaten, want het moet!! Januari 1933. (Nadruk verboden). KROES.

Schager Courant | 1933 | | pagina 17