De Langendijker Groentenveilingen. Boerderij afgebrand daat, snel en krachtig doorzetten der voorhoede. Het waren toevallige situaties door formidabele fouten onzer verdediging. En als wij nu het spel der onzen beschouwen, dan willen wü dat niet ophemelen, daarvoor zijn er in het Stadion te veel fouten gemaakt. Maar men zal na het vertoonde van vanmiddag moeten toegeven, dat er een goede ploeg in het veld stond, dat er geen bepaalde zwakke plek aan te wijzen was, dat elke speler zijn best deed en meer dan dat. Dat de Hollanders in geen enkel opzicht de mindere waren van de Zwitsers, inte gendeel. En dan zijn er drie punten, waardoor de ne derlaag verklaard kan worden. Allereerst het doelver- dedigen van Sechehaye. we zeiden het reeds, van wer kelijk internationale klasse. Zijn medespelers zullen hem er wel voor gehuldigd hebben. Dat wcs spel van de beste kwaliteit. In de tweede plaats kan niet ont kend worden, dat de Zwitsers geluk hebben gehad, en met hun beide doelpunten en op de wijze, waarop de palen Sechehaye goed ter zijde stonden. En het derde punt, waarop wij de aandacht willen vestigen, dat was het falen der voorhoede wat betreft het afwerken der aanvallen. Het schieten was n.1. abo minabel slecht. Vooral het binnentrio miste soms de gemakkelijkste kansen door slecht schieten. Dat Lagen- daal zijn schot niet had, het was duidelijk, doch hij alleen droeg werkelijk niet de schuld van dezen neder laag. En tenslotte wilden wij er nog op wijzen, dat de zeker niet normale weersomstandigheden wel het hun ne er toe bijgedragen hebben om het aantal fouten der spelers op een bijzonder wijze te vergrooten, zoo zelfs dat het bij Adam in de gaten liep en dat wil toch wat zeggen. Wat de spelers presteerden. Onze verdediging was geheel opgewassen tegen de Zwitsersche voorhoede. Aanvoerder Van der Meulen schijnt zichtbaar onder den indruk geweest te zijn van de beide doelpunten door de blunders. Althans hij was niet die bezielende aanvoerder in het veld, zooals wij hem tenslotte kennen. Moeilijk werk kreeg hij niet te doen, daarvoor zijn de Zwitsers te weinig in den aan val geweest. Weber en Van Run hebben fouten gemaakt, waar door ook direct de beide doelpunten ontstonden. Niet temin hebben beiden heel goed gespeeld en vooral het destructieve spel dezer beiden in hun strijd tegen het korte samenspel der Zwitsers was goed. Wat de middenlinie betreft, Van Heel kwam er na een aarzelend begin weer uitstekend in en vooral ook door de blessure van Von Kaenel kon hij zich vrij bewegen. Hij steunde de voorhoede prachtig, trok herhaaldelijk mee naar voren. Hij speelde een goede partij. Ande- riessen was verdedigend weer goed, 'n speler van klasse is het nu eenmael niet en zal hij ook nooit worden. Tenslotte Pellikaan, die ook ditmaal op een goeden wedstrijd kan terugzien. Ook hij vergat het steunen der voorhoede niet, al bleef Adam ook in dezen wedstrijd weer herhaaldelijk achter. In de voorhoede werd vaak uitstekend samengespeeld De aanvallen werden oordeelkundig opgezet, zoowel van links als van rechts en al was Lagendaal lang niet op zijn best, de vijf spelers mochten er zijn. Alleen voor den doelmond lukte het niet. De afwerking was vaak slecht, vooral bij den Xerxaan, die zich moeilijk op dit terrein bewoog. En het schieten was al een heel zwak punt bü allen. Nagels was snel, zette goed voor, al ging er van hem niet al te veel initiatief uit. Boven dien bleef Adam zeer veel achter, was wed enorm, ac tief, doch niet zoo direct de motor als bij andere wed strijden. Hoogstwaarschijnlijk zal de onlangs opgeloo- pen blessure hem wel parten gespeeld hebben. O.i. was hij een kwartier voor het einde vrijwel uitgespeeld en zijn omwisseling met Nagels zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Toch kan de H.V.V.-er op een besten wed. strijd terugzien. Lagendaal, het raadsel, zouden we kunnen schrijven. Met eenlge schoten had hij werke lijk geen geluk. Nu is hij in veler oog het zwarte schaap. Wat meer geluk, en hij was de held van den dag. Vooral van hem, waarvan zooveel verwacht wordt, wordt zeer veel gevergd. Bovendien zaten de Zwitsers hem Voortdurend op de huid, hij kon zich bijna niet be wegen en daar de lange speler zich nu eenmaal niet zoon snel beweegt, moest hrij gewoonlijk het onder spit delven. Bonsema en Van Nellen speelden een nuttige party en hun dikwijls uitstekende werk werd ook al niet met succes bekroond. Voor de spelers zelf moet zoo'n wedstrijd verdrietig zijn, immers een eervolle nederlaag kan de stemming niet bederven doch een onverdiende en dat was die van vanmiddag, doet veel vertrouwen verloren gaan. De Keuzecommissie heeft echter de taak om in dezelfde richting te blijven voortwerken. Van wanhopen is geen sprake en zeker zal deze teleurstelling door menige overwinning in de toekomst de opgaande lijn, die in ons internatioaal voetbal ligt, iet kunnen veranderen. Van de Zwitsers is weinig te vermelden. Sechehaye, de ster van het veld. Niets dan lof. Minelll en Weiier, 'de Grasshoppersbacks, twee stugge, vasthoudende backs, die echter geen fijne spelers zijn. Door onsympathiek uittrappen trachtten zij in de tweede helft tyd te win nen. Van steunen kwam in de Zwitsersche middenllnle niet veel terecht. Het drietal trad meerendeels verde digend op. waarbij wij Imhof nog de beste vonden. De voorhoede viel ons tegen, slechts zelden zagen wij een aanval systematisch opgezet Het short-passing was lang niet zeker. Doch hun snelheid, hun direct hande len was meer dan voldoende en wat in alle tegenstan ders te roemen was. was wel het zwoegen, de enorme geestdrift Dat dit Zwitsersche elftal, dat meerendeels uit oudere internationals bestaat, het sterkste ls wat Zwitserland momenteel op de been heeft willen we graag gelooven, maar als er geen jongere spelers zich in de Zwitsersche voetbalwereld te vinden zyn die even tueel een plaatsje in het nationale elftal zou kunnen be zetten, dan ziet het er donker uit voor Zwitserland's in ternationaal voetbal. Scheidsrechter Rous was nogal onzeker in zyn beslis singen. Hij had het niet moeilijk, al werd het nuttige gebruik der lichaamskracht meermalen toegepast. KOLVEN. WEDSTRIJDEN VAN DEN LANGENDIJKER KOLFBOND. In de kolfbaan van den heer Th. Rijper werden de wedstrijden voortgezet van den Langendyker Kolfbond. De uitslagen waren de volgende, waarby de tusschen haakjes geplaatste cijfers het aantal punten aangeeft, dat tot nu toe werd behaald. Ons Genoegen. Noordscharwoude: Fl. Blaauw (167) 56 p.; Jn. Hink (188) 74 p.; C. Stam (206) 68 p.; P. de Moei (184) 96 p.; Th. Beenken (199) 97 p.; Chr. Olthoff (193) 23 p.; Onder Vrienden. Oudkarspel: A. Timmerman (192) 67 punten. Vriendenkring. Noordscharwoude: S. Timmerman (199) 81 p.; L Mallekote (212) 83 p.; K de Vries (163) 74 p.; C. Kuiper (183) p.; G. Ens (147) p.; C. Lan- gedijk Cz. (146) p.; Volharding, Oudkarspel: J. Deutekom (206) 91 p.; K. Ruiter (206) 113 p.; C. Plakman (234) 95 p.; W. Bakker (188) 81 p.: K. Dekker (159) 86 p.; F. MoeUes (195) 121 p.; C. Blokker (194) 107 p.; Jb. Hoogeboom (161) 65 p.; St de Rijke (125 63 p.; S. Ton (221) 86 p.; Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude: A Rijper (261) 125 p.; W. Bergen (176) 78 p.; W. Kuin (185) 85 p.; K Komen (122) 61 p.; Jo Schuit (183) 94 p.; J. v. d. Ham (185 80 p.; Op Maat, Zuidscharwoude: M. Vlug (224) niet geklofd; A. Schoenmaker (217) 92 p.; W. Glas (223 95 p.; J. du Burck (222) 105 p.; J. Glas (231) 80 p.; J. Kramer (176) 102 p.; J. Leeuwrik (190) 64 p.; K. Kout (236) 71 p.; Deze kolvers speelden allen in de derde klasse. Tweede klasse. Op Maat, Zuidscharwoude: 96 p., P. v. d. Welle 97 p. DE OMGEVING BARSIXGERHORS ROLHORN. Door de droogte greep het vuur zeer snel om zich heen. Niets van den inboedel gered. Zondagavond omstreeks 7 uur brak alhier brand uit In de boerdery naast den heer P. Koomen en eigendom van genoemden heer. In de boerdery zyn 2 arbeiders woningen ingebouwd; in de schuur bevond zich stroo. Door de droogte was de brand zeer fel en kon niets van den Inboedel gered worden. De brandspuit, die spoedig aanwezig was, behoefde nie<t veel te werken, daar er geen gevaar voor de omgeving was. De Inboe del van een der bewoners, Pul, was niet verzekerd, het overige wel. Er was voor dezen brand zeer groote be langstelling. BARSIN GERJHO RN. Zaterdagavond hield het Burgernut weer een gezel lige avond in café Dekker. Het programma bestond ditmaal uit een drietal één- acters en verder diverse voordrachten en zangnummers. De heer M. Middelkoop, opende als voorzitter de byeenkomst, waarna de heer Kl. Dekker zyn lezing hield: „Een noodlottige vergissing", terwyi de heer T. Koordes met zijn bijdrage veel succes had. Door de tooneelvereeniglng werd hierna opgevoerd: „Een vaatje buskruit", kluchtspel In één bedryf voor twee dames en drie heeren. Schitterend werd dit stukje gespeeld. Hierna kregen we van den heer Jb. Zwaag, die dezen avond ook weer in ons midden was: „Een buurpraatje", terwijl de heer D. Hoek ons eveneens op een pittige voordracht vergastte. Thans is de beurt aan de tweede één-acter: ,.Het portret", gespeeld door twee dames en twee heeren. Hartelijk was het applaus na dit stukje. Ter afwisseling weer een paar voordrachten. De heer D. Moermond zong o.a. „Gys en Trijn naar Tlrol", ter- wyi de heeren Jb. Zwaag en D. Hoek zich eveneens nog eens lieten hooren. „Het Pinksterbruidje" werd gevoel vol door den heer Hoek gezongen. Weer kregen we nu een klucht: „Medeminnaars ge fopt", een heel eenvoudig gegeven, dat door de leden van de tooneelclub ook zeer goed werd gespeeld. We zouden dit overzichtje niet mogen besluiten, zon der te noemen de groote veranderingen die het tooneel weer heeft ondergaan. De heer Bankert heeft alles tot in de uiterste puntjes verzorgd en met zyn doek- beschilderingen heeft hy zeker succes. Onze oompll- menten voor dit mooie werk! Zoo was het weer twaalf uur geworden en ging de voorzitter tot sluiting over. Hij wekte allen op. den laatsten avond ln Maart a.s., in zoo groot mogeiyk aantal op te komen, daar een ieder dien avond vryen toegang heeft en tevens een prachtprogramma wordt opgemaakt. Tot slot van dezen avond volgde het gebruikeiyke bal, onder uitstekende muzikale leiding van de heeren Koordes en Bakker. Wel drukte aan de vellingen, doch in de vergadering klopt de pols slag het sterkst. - Politieke verte genwoordiging in de Tweede Ka mer door ontevredenen. Steun en nog eens steun - Geen lichtpun ten. Wel het tegenovergestelde. Roode kool op het eind der week iets beter. - Hetzelfde geldt voor gele kool. - Deensche witte is voor een deel onverkoopbaar; brengt overigens den minimumprijs op. - Weinig aanvoer van bloemkool - uien blijven laag in prijs. - Gerin ge aanvoer van peen, lage prijzen. Bieten gedeeltelijk onverkoop baar. Al heerscht er gedurende de veilingsuren steeds een gezellige drukte in en by het veilingsgebouw en even eens by los- en laadplaatsen, de polsslag van het leven der tuinders slaat tegenwoordig toch nog meer in de vergaderzaal. Daar wordt geredeneerd, gediscussieerd, betoogd en bestreden, geloofd en gelaakt, zooals we dit nog nooit hebben meegemaakt. Daar heerscht een geest van diepe ontevredenheid en verzet, van opstan digheid vaak, van een mentaliteit, die verraadt, dat het hun niets meer schelen kan. Après nous le déluge, na ons de zondvloed, wordt er door velen geredeneerd en menschen die nooit aan socialisme of communisme hebben gedacht, zullen nu met het grootste plezier hun vertrouwen schenken aan revolutionnairen, om wie ze vroeger lachten. De omstandigheden maken den men schen, zooals erook zyn, die van de omstandigheden ge bruik willen maken met bepaalde bedoelingen. De Tweede Kamerverkiezingen naderen en wie zou er ln den tegenwoordigen tyd van ontevredenheid onder de tuinders niet een kansje wagen, om op hun ruggen in een zetel op het Binnenhof plaats te nemen. Er is nu immers een Federatie van Tuinders en Middenstanders opgericht, die al candidaten voor de Tweede Kamer heeft gesteld. Die candidaten zyn blijkbaar niet tevre den met de houding hunner partijgenooten in de Twee de Kamer: van Langendyk is dit een vrijheidsbonder, van Heiloo een Vrijz. Demochaat. Nu verwondert 't ons alleen maar ten zeerste, dat zy nooit In hun party po gingen hebben aangewend, om die verkeerde houding te corrigeeren en dat zy, na eventueele vergeefsche po gingen, niet in het openbaar hebben meegedeeld, dat zy uit het partyverband zyn getreden. Het lijkt ons toe dat deze z.g. voormannen der tuinders aan dezen geen dienst bewyzen en dat zy de verwarring, die onder hen reeds byzonder groot ls, nog grooter zullen maken. Eo- vendlen, men is toch niet zoo maar geschikt voor Tweede Kamerlid. Het is toch niet voldoende, dat men iets van de nooden en behoeften van den tuinbouw af weet en ontevreden is over de regeeringsmaatregeien. Dat de tuinders zich niet laten begoochelen door den waan, als zou hun toestand er beter op worden, ala een van de candidaten, nu door de Federatie gesteld, in de Tweede Kamer kwam! Geschiedde dit, o.i. zou al spoe dig biyken, dat hun invloed nihil was, waardoor nog grooter schade ware toegebracht aan de pogingen, die nu door de tuindersorganisatie via de politieke partyen worden aangewend, om den tuinbouw gesteund te kry- gen. De Neutrale Bond heeft dan ook heel verstandig gedaan met niet te willen weten van een vertegen woordiging in de Tweede Kamer door een tuinder als zoodanig. Men zal met de andere organisaties biyven hameren op hetzelfde aanbeeld: steun aan de bedrij ven, opdat deze bestaan kunnen blijven en de tuinbouw niet in zyn grondslagen worde aangetast. De eerste by- NIEUWE N I EDORP Vrydagavond hield het fanfarecorps Excelsior haar jaarvergadering by den heer Kossen. Voorzitter de heer Groot De notulen en het jaarver slag worden goedgekeurd. De heer C. Rutsen en J. Lodder brengen verslag uit van het nazien der rekening over 1932. De ontvangsten bedroegen f 51&£5. dc uitgaven f 527.02, nadeellg slot f 8.17. De rekening wordt onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Voor het nazien der rekening over 1933 worden aangewezen de heeren C. Rutsen en C. Koorn. De heer C. Rutsen wordt benoemd tot afgevaardigde voor de vergadering van den Westfrieschen Bond, ter- wyi uit het bestuur heengaat de voorzitter. De uitvoering en samenwerking met de zang- en gymnastiekvereeniging zal zoo mogelijk in Februari worden gehouden. Do instrumenten zullen tegen brand schade worden verzekerd, aangezien men door brand een instrument kwijt ls geraakt dat niet verzekerd was. Zoo mogeiyk zal deelgenomen worden aan het bonds- concours en aan het in Juli te houden nationale con cours te Heiloo. Er zullen rentelooze aandeelen van f 2.50 onder de leden geplaatst worden voor de betaling der aangekochte muziekinstrumenten voor de leerlin gen. By de bestuursverkiezing worden in de plaats van de heeren J. Lodder. D. Rykersma, J. Hart, niet herkies baar, gekozen de heeren C. Rutsen. H..Boer en C. Koorn De combinatie van de functies secretaris en penning meester ln een hand wordt niet gewenscht geacht, waar in verandering zal worden gebracht Z IJ P E SGHAGERBRUG. Zaterdagavond vergaderde ten lokale van Mevr. de Wed. J. Broer de vereenlging .Algemeen Belang". Aanwezig 13 leden. Voorzitter de heer H. Rezelman. De door den secretaris, den heer T. Kossen, gelezen notulen worden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt dat de ln het vorig jaar gehouden huisviyttentoonstelling, welke door „Algemeen Belang" was georganiseerd, prachtig ls verloopen en tot gevolg heeft gehad, dat de kas eenlgszins is versterkt. Uit de door den penningmeester, den heer H. de Graaf Sr. overgelegde rekening over 1932 biykt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 132.68, de uitgaven f 13.40, batig saldo alzoo f 119.28. Het jaar begon met een batig saldo van f 82.63. De rekening, nagezien door de heeren Schipper en Hopman, wordt hierop goedge keurd. Vervolgens komt het punt ijsvermaken ter sprake. De voorzitter zegt, dat er vanwege de vereenlging een ysbaantje is gemaakt by de school. Het Bestuur stelt zich voor dit baantje nog wat uit te breiden. Het i3 wel geen schitterende gelegenheid, maar men moet roeien met de riemen die men heeft. Spreker vraagt nu het oordeel van de vergadering over het houden van ysfeestjes voor kinderen. Algemeen verklaart men zich hiervoor. Na eenlge besprekingen besluit men, Ijs en weder dienende en behoudens medewerking van onderwy'zend personeel en autoriteiten, wedstrijden te organiseeren voor schoolkinderen en wel 's Maandags voor jongens en meisjes van 67 en 89 jaar en Dinsdags voor kinderen van 10—11 en 1213 jaar. Voorts brengt de voorzitter in bespreking de vraag, of men dit jaar vanwege de vereeniging iets moet doen, evenals vorig jaar b.v. de huisviyttentoonstelling. Spreker had zich thans gedacht een floral laten toon stelling. drage wordt nu deze week uitbetaald: f 50 per over de veiling verkochten spoorwagen kool of aardappelen en de rest zal spoedig (spoedig, zooals men dat ln Den Haag verstaat) volgen. Krachtig zal worden getuigd voor den elsch, dat ook de doorgedraaide producten ln de steunregeling worden opgenomen en dat ook zy steun zullen krijgen die naast hun tuinbouwbedryf ook nog een ander, gedeelteiyk middel van bestaan hebben. Nog geen enkel lichtpuntje vertoont zich intusschen aan den economlschen hemel. Integendeel, de economi sche wolken worden nog donkerder, nu de Invoerrech ten op onze koolsoorten en aardappelen door Duitsch- land nog worden verhoogd tot bedragen, die export naar dat land zoo goed als onmogelijk maken. Dat be gint er voor onze Langendijker tuinders nu wel hope loos uit te zien en onder die omstandigheden wordt het er niet gemakkelijker op te regeeren, al zal het in Den Haag tot nadenken moeten stemmen over den aard en de wijze van steunverleenlng. Door de vorst Is het nu met den aanvoer van bloem kool gedaan. Alleen de eerste twee dagen kwamen er nog enkele schuiten aan de velling. die voor de mooiste reuzen f 9 a f 10 opbrachten, voor de kleinere f 6 a f 7. Tweede soort werd betaald met f 12.50. Men kan nu wel aannemen, dat het voor dezen winter met den aan voer gedaan ls. Daar de prijzen van de roode kool op ongeveer de zelfde hoogte blijven, zijn de aanvoeren nog niet byzon der groot. Het meeste, wat wordt aangevoerd. Is door schot dat moeilijk bewaard kan worden. Toch kwamen er ook wel partijen eerste soort ter markt. De mooiste braohten f 3.30 tot ruim f 4 per 100 Kg. op. Voor het mooiste doorschot werd f 2—3.20 betaald. De groote eer ste soort gold van f 1.50—2, die der tweede soort f 0.70 1.60. Op het eind der week waren de pryzen van alle soorten iets hooger dan ln 't begin, wat moet worden toegeschreven aan het winterweer, waardoor er meer vraag kwam. al was die hoofdzakelUk uit het binnen land. Aan beide vellingen werden 65 spoorwagens ver handeld. Slechts een paar kleine partytjes brachten den minimumprijs niet op. Door den zeer geringen aanvoer van bloemkool, ook aan andere veilingen, kreeg de gele kool een kansje. Doch de styging van den prijs had nog weinig te betee- kenen. Voor het mooiste goed werd aanvankeiyk ruim f 2 betaald: op het laatst der week was dit tot ongeveer f 3 opgeloopen. Voor de grootere gele kool van de eer ste qualiteit werd van f 1.301.70 besteed. De tweede soort, drieponds, werd met f 1.40—2.20 betaald: de groo tere bracht f 0.801.40 op. De aanvoer aan beide vei lingen naderde de 50 spoorwagens; enkele partyen draal den door. De grootste voorraden zijn er aan Deensche witte kool aanwezig. Maar de aanvoeren blijven betrekkeiyk nog gering, wat niet te verwonderen is, als men bedenkt dat voor een spoorwagen niet meer dan f 60 wordt be taald. soms f 10 meer. Doch eiken dag blijven aanmer kelijk groote hoevelheden onverkocht, die alzoo den prys van 60 cent per 100 Kg. niet kunnen maken. Het is eerste soort kool. die door het In- en Verkoopbureau wordt overgedragen en het gedeeltelijke als veevoeder weet te plaatsen. In totaal werden van deze koolsoort 45 spoorwagens aan belde veilingen verhandeld. Al is het weer er deze week niet naar geweest, om volop uien uit te zoeken, toch viel de aanvoer niet te gen. n.1. nog ongeveer 10 spoorwagens. Met do pryzen viel het weer niet mee, want het ls voor de uientelers een groote strop, dat de invoer in Frankrijk voor dit product is beperkt. Zoo had dit tot gevolg, dat voor drielingen aanvankelijk f 2.702.90, later f 33.10 werd betaald. Gele uien brachten voor de mooiste partyen tot f 3.50 op, voor andere werd f 3 of iets minder ge maakt. De prys van grove uien week weinig van dien der vorige af: hij varieerde van f 2.703.20, Ook al als gevolg van de vorst was de aanvoer van peen gering. Er werd f 11.50 voor betaald; kleinere brachten f 0.600.80 op. Kroten waren vaak onverkoopbaar, in het bijzonder de grove soort. De meer gezochte werden voor f 12.20 92 JAAR EN RENT DE TRAP OP. Dochter trotsch op haar actleven vader. „Ik voel het als een plicht", schrijft (Mevr.) A. J. W., „hiermede mijn dankbaarheid uit te spreken voor de schitterende resultaten die mijn vader ver kregen heeft door 't gebruik van Kruschen Salts. Ze zouden werkelijk wonderen genoemd kunnen worden. Hij is twee en negentig jaar oud en zoo le vendig als een veulen. Hij is altijd in de weer en rent trap op, trap af Zijn vrienden verwonderen er zich altijd over, hoe hij altijd zoo levendig kan zijn en zich nooit eens slap voelt. Hij vertelt hun dan al tijd de reden: myn geregelde dagelijksche dosis Kru schen Salts in het eerste kopje thee eiken morgen. Wij raden Kruschen Salts steeds aan alle kennis sen aan. Naar mijn meening mag het in geen enkel gezin ontbreken." (Mevr.) A. J. W. De meeste menschen worden lang voor hun tijd oud, omdat ze éón noodzakelijke vereischte voor de gezondheid verwaarloozen: de vereischte van een inwendige zuiverheid. Toevallig beginnen ze eens met het gezonde Kruschen-systeem en dan mis schien wel voor het eerst in hun leven zullen el- ken dag alle afvalstoffen uit hun organisme verwij derd worden. Gezond, frisch bloed stroomt door hun aderen. En bijna onmiddellijk daarop voelen zij dat hun jeugd teruggekomen is. Zij voelen zich jeugdig, energiek en opgewekt. In één woord is dit het be roemde „Kruschen-gevoel" Kruschen Salts is uitsluitend verkrygbaar bij alle apothekers en drogisten Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per fla con. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) Allen kunnen hiermee ln principe instemmen. Aan het Bestuur wordt machtiging verstrekt een onderzoek naar de mogelijkheid van een tentoonstelling in te stel len en deze aangelegenheid verder te regelen. By de hierna volgende bestuursverkiezing wegens af treding van 4 bestuursleden, worden als zoodanig ge kozen den heer W. J. van Loenen, P. Vries, M. Schip per en W. L. Correljé. Aan het Bestuur wordt machtiging verstrekt inzake belooning van baanvegers. Hierna sluiting. ANNA PAVLOWNA VAN EWLJCKSLUIS. Reeds een week lang wordt hier op het ondiepe water, dat zich tusschen Van Ewijckaluis en het Amsteldiep langs den afsluitdUk in het Amstclmeer uitstrekt, druk schaatsen gereden en nog dagelyka neemt het a&utaJ liefhebbers voor deze echt Oud-Hollandsche sport toe. Zondagmiddag waren hier zeker ruim tweeduizend men schen aanwezig. Gedeeltelijk was dit enorme bezoek zeker ook wel te wijten aan den wedstrijd ln hardrUden, welke hier door de IJsclub „Westerland" te Wierlngen was uitgeschre ven, hoewel toch het groote aantal rijders zich op de meer in de nabUheid van Van Ewycksluis gelegen ba nen bewoog, waar het ys vrijwel op het droge ligt en dus geheel ongevaarlijk la De banen, door de IJsclub „Westerland" ln de nabij heid van het Amsteldiep gemaakt, die op iets dieper water liggen, bleken nog niet voldoende bestand tegen de zware belasting, welke er van gevraagd werd. Aan beide zijden van den wedstrydbaan kwamen al spoedig groote scheuren, met het gevolg, dat er al gauw zeer veel water op het ys stond en de rybaan zelfs moeet worden ingekort Aan den wedstrijd werd door 26 rijders deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prys f 25, J. Mulder; 2e pr. f 15. Alb. Russelman; 3e pr. f 10, A. Kramer; 4e pr. f 5, D. C. Kooy, allen te Wierlngen. \V E R I N G R V Zaterdagmorgen werd de petroleumventerswagen van Mej. de wed. J. Halfweeg, terwyi deze aan den weg stond te Zandburen, aangereden door de vrachtauto van den heer Kiela, alhier. De wagen werd flink beschadigd en de auto werd aan het voorspatbord beschadigd. Tot overmaat van ramp was het een geleende wagen, want de eigeniyke venterswagen werd vorige week in de Elft geheel in elkaar gereden. Ze hebben het wel voorzien op den oliewagen. Vlsschersfonda. Algemeene vergadering van het Visschersfonda, Zon dagmiddag in café Veerdlg te HIppolytushoef. Aanwezig 19 leden. De voorzitter de heer J. J. TUsen opende met welkom. Spr. wenschte den leden een gelukkig 1933 toe. De op komst is niet groot, doch spr. is van meening dat dit zal komen door een nog plaatshebbende vergadering en de ijsfeesten. Spr. hoopt in den vervolge op de medewer king te mogen rekenen van vlssohers en handelaren. Er zyn veel kosten gemaakt en er zullen nog meer kosten gemaakt moeten worden (ijsmolen). Spr. brengt nog maals dank aan de tot nu toe verleende medewerking, van visschers en handelaren, en verklaart de vergade ring als geopend. De secretaris de heer S. P. de Vries leest vervolgens de notulen der vorige vergadering. Deze worden na gelezen te zijn goedgekeurd. De ingekomen stukken vragen geen bespreking. Do rekening. Saldo 1932 f 6628.25. uitkeerlng f 633.05: voordeellg saldo f 5965.20; kosten iishok f 1897.90, totaal over f 4067.30; ontvangsten f 1746.65, uitgaven f 121.0714. 2/3 uitkeerlng weduwen en weezen f 1083.59. rente en pak huishuur f 334.75. totaal f 1418.34. Uitgaven: weduwen en weezen f 442. biyft f 976.34. Kapitaal 1 Jan. 1933 t 5156.38, het voordeellg saldo is f 1089.08. Verslag vlschafslag. Aangevoerd: in 1932: 12072 baal alikruikels, 4165 man den sardien. 2671 H.L. wulken. 8210.5 tal haring. 77126 pond bot. 7795 pond schol, 71 kisten toters, 50521 Kg. ansjovis. 228573 pond paling, 12623 Kg. spiering, 5 stuks zalm; voor een totaal bedrag van f 187386.07; nog on voorziene omzet f 127.73, dus voor een totaal bedrag vaït f 187513.80. waarvan 1 pet voor het vlsschersfonds: f 1875.14 en f 30.60 water- en kistengeld en f 3 rente, totaal f 1911.75; totale uitgaven zyn f 1911.35. saldo 40 ct De omzet ls boven de verwachting geweest doch heeft zyn oorzaak door aanvoer van elders. Voorzitter hoopt, in den vervolge ook op vooruitgang. De verkiezing. De heer Jac. Kaptein zou wegens zyn hoog;^ leef tyd maar niet meer in aanmerking willen komen or be stuurslid. De voorzitter Is van meening dat hy zyn functie nog best kan waarnemen. Aftredend zyn de heeren Jb. Bak ker Cz., K. de Haan en Jac. Kaptein. Deze worden met algemeene stemmen benoemd en laten zich hunne be noeming welgevallen. De rondvraag. De heer G. Dirks vraagt of kosten van electrisch licht en -kracht in het yshok voor onze rekening komen of voor den leverancier der installatie. Het biykt voor re kening van den leverancier te komen. De heer Jn. Kok vraagt naar het afslaggebouw aan de Haukes. De secretaris deelt mede dat hy nog in oi*» derhandeling is. Spr. heeft er f 200 voor gedacht. Dit is den heer J. Kok echter te veel. De heer Kl. de Haan vraagt naar verhooging van de onkosten wegens het aanschaffen van tafels en kisten In een bestuursvergadering is dit ook besproken, doch men is van meening dat de kosten vooreerst nog niet herzien behoeven te worden. Wanneer er door ijsgebrulk hoogere kosten komen, zullen de gebruikers daarvan dit moeten betalen. Verder wordt het aanschaffen van een ijsmolen nog besproken. Naar de kosten zal worden geïnformeerd. De voorzitter stelt voor om voor den boekhouder-be taalmeester een afzonderlijk vertrekje te laten maken in den afslag. Zoo het 't beste kan, zal een verandering worden aangebracht. Hierna volgt sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6