lliiilti Kitiws- Mraitltit- UllllllM Wedstrijden op de schaats. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen. Schagen en het ijsvermaak Zaterdag 28 Januari 1933. SCHA6ER 76ste Jaargang No. 9218 COURANT. Dn blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag Bij inzending tot morgens 8 uur, wurden Adver- t»'TirjAn nog zooveel mogelijk In het eersluliknmend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330 INT TELEF. No 20 Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVER TEN* TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno, inbegrepen). Groote letlers worden naar plaatsruimte berekend» EERSTE BLAD DIT NUMMER BESTAAT UIT VIJF BLADEN UIT ONZE OMGEVING. Oudkarspel Donderdag was het weer een gezellige drukte op het Waardje. Ondanks de groote koude was er veel animo. Een groot aantal schoolkinderen heeft aan de voor hen uitgeschreven wedstrijden deelgenomen. De uitslag was als volgt: Meisjes van 7—8 jaar: 1. P. Eecen; 2. T. van Hout. Meisjes 910 jaar: 1. W. Kostelijk; 2. R. Bruin; 3. M. Greeuw. Meisjes 1112 jaar: 1 M. Kamp; 2. M. Kuiper; 3. E. Rijper; 4. R. Visser. Meisjes 1314 jaar: 1. M. Spanjaard; 2. G. Bruin; S. J. Kregel. Jongens 68 jaar: 1. G. Spanjaard; 2. G. Eecen. Jongens 910 jaar: 1. Chr. Swart; 2. M. Kroon; 3. A. Vis; 4. K. Kos; 5. M. Boonacker. Jongens 1112 jaar: 1. L. Kalverdijk; 2. H. Bruin; 8. K. Kroon; 4. C. Braas. Jongens 1314 jaar: 1. C. Kuilman; 2. S. Volkers; 3. Jb. Tromp. Broek op Langendp Door de ijsclub „Wintervermaak" is Donderdag 25 Jan. de ijsbaan geopend op het Zulderdeel. 's Middags werden wedstrijden in het ringsteken voor paren ge houden. De le prijs, een paar Rulter-scbaatsen. werd toegekend aan Mej. P. Kostelijk on den heer Jb. Kos telijk; 2e prijs, een dubbel stel riemen met h'rlof" •mei. L. Kou wen en don heer Jb. Groen; 3e prijs, een dubbel stel riemen, Mej. G. Wagenaar en den heer S. Biersteker. langereli Donderdagmiddag werd er vanwege de IJsclub Lan- gcrc'.sVe- >hu!~cn e n k'rderfecst gehouden. De school jeugd mocht een wedstrijd houden in het hardrijden, waarvan de uitslag was: Jongens van 8--9 jaar: 1. P. de Jong. Jongens van 10— 11 jar-r: 1. P. Warraar; 2. J. Klaver 3. Jneob Schaafs- ina. Jongens van 12 en 13 jaar: 1. T. Mantel; 2. W. La':; 3. IJ. Edam. Meisies van 10 en 11 jaar: 1. Tr. Visser (Veenhulzen) 2. G. Zuurbier; 3. Eetsv T!an!:m?n. Meisjes van 12 en 13 jaar: 1. Joh. Gaijaord; 2. Joh. Boomsma; 3. W. Vier been. De prijzen bestonden uit contanten. Nieuwe Niedorp Donderdag hadden de proefwedstrijden. uitgeschreven dcc- den K.N.S.B. op de Rijd plaats, voor Jongens van 15. 16 en 17 jaar en 18 en 19 jaar. De straffe Oostenwind, die op de ijsbaan stond, was wel van Invloed op de gemaakte tijden. Ds ijsbaan zelf was in uitstekende orde. Allereerst werden de wedstrijden voor jongens van 15 tot 17 jaar gehouden. 18 Personen namen hieraan deel. Over 500 M. werd no. 1 B. Hcoijlnk van Bussum, in 63 •1/10 sec. en no. 2. D. v. d. Klooster te Kolhorn in 67 sec. Over 1500 M. werd wederom no. 1. B. Hnoijink te 'Bussum in 3 min. 1!) sec. en no. 2 D. v. d. Klooster te Kclhorn in 3 min. 22 8/10 sec. Aan de wedstrijden voor jongens van 18 en 19 jaar naaien 14 perscnen deel. Over cPO Meter werd eerste P. Nlelen te Krommenie in 57 3/10 sec. en no. 2. C. Jonker te Oudkarspel in 59 seconden. Over i:00 Meter v/as no. 1 wederom Nleles in 3 min. 82/10 sec en no. 2. C. Jonker in 3 inin. 12)4 sec. De nrr'-en bestrr.den uit verguld zilveren en zilveren medailles. W 1 n k o I. Door de ijsclub Winkel Is Woensdag de Groote kolk in gereedheid gebracht om de beoefenaars van de Echr-atsensport te ontvangen. Donderdagmiddag heeft op de mooie bar.en een hardrijderij plaats gehad voor jergens tot 17 jaar. V.an de groote deelname was de uitslag als volgt: le prijs Jn. Schaaf.min; 2e pr. Ch. de Betue; 3e pr. A. But- ter Gz.. 4e pr. P. Kistemaker. De prijzen bestonden uit geldprijzen. Burgervlotbrug. IJswedstrijden Vrijdag werden alhier ijs-kinderwedstri,iden gehouden. Wi laten hiervan de verschillende uitslagen volgen. ïrrL'rl-.en voor meisjes en jongens van 68 jaar: le .prijs P. Breed, 2e pr. M. Rens, 3e pr. Jn. Otte. Hardrijden voor Jongens van 911 jaar: le pr. C. Ror.s, 2e pr. K. Raat, 3e pr. A. Rens, 4e pr. A. Otte. Hardrijden voor meir'es /an 1214 jaar: le pr. N. Ra ven, 2e pr. V. Zeeman, 3e pr. M. Spaan, 4e pr. P. Delver. Har-Jrijden vcor jongens van 1214 jaar: le pr. P. .Struif, 2e pr. W. Koopman, 3e pr. D. Struif, 4e pr. P. Rampen. Hardrijden voor mannen: le pr. A. Eriks Sz., 2e prijs Jb. Raven, 3e pr. J. de Groot, 4e pr. D. Boontjes. Hardrydrn voor cïnruos: le pr. M. S. Eriks Hd., 2e pr. L. Spaan, 3e pr. H. Bremer, 4e pr. M. Eriks Ad. Wioringerwaard. Donderdagmiddag heeft aan de Nieuwesluis vanwege onco ijsclub een hardrijderij plaats gehad van ingezete nen uit onze gemeente. Van de 27 ingeschrevenen kwa men er 25 aan do start. Na vinnigon strijd was de uitslag als volgt: le pr. f 30, A. Bakker Jz.; 2e pr. f 20. H. de Vries; 3e pr. f 15, J. Slikker; 4e pr. f 10. H. v. d. Brink; 5e pr. f 5, J. do Jong, terwijl een troostprijs van f 2.50 werd toegekend aan don jongenheer Jacob van Ham. Dc fcllo koude heeft zeker velen thuis gehouden. A.s. Maandag schoonrijden, uitsluitend voor leden van den ijsbond Holl. Noorderkwartier. Callantsoog Hard ryderyen. Woensdagmiddag hadden hardrijderijen plaats op de banen van het Zwanenwater. De belangstelling was den straffen Oostenwind ten spijt, vrij goed. terwijl de deel name bulten verwachting was, want 38 rijders hadden zich In laten schrijven. Er werd goed gereden en vooral ln de demi-finale waren spannende ritten te bewonde ren. Te ruim half vijf hadden de laatste ritten plaats. De uitslag is als volgt: 1. Jac Jimmink, Callantsoog. 2. J. v. d. Werf te 't Zand. 3. H. Wynia te Den Helder. De prijzen waren resp. f 15, f 10 en f 5. St. Maartensbrug. Donderdagmiddag hield de IJsclub alhier een hard rijderij voor hoeren. De wedstrijd had plaats op de Egalemcntsloot, waar heel wat belangstellenden .aan wezig waren. De uitslag was als volgt: Jongens van 14—18 jaar: le prijs A. Veuger Jz, 2e prijs P. Schager, 3e prijs D. Groen, 4e prijs K. van Gijtcnbeek. Heeren van 18 jaar en ouder: le prijs R. v. d. Duim, 2e prijs G. Mooij. 3e prijs Jb. Zeeman, 4e prijs C Schuijt, 5e prijs Jb. Pool. De prijzen bestonden in contanten. MET HET FOTOTOESTEL O? DE IJSBANEN. Do bovendsto twee kiekjes zyn genomen tijdens de wedstrijden ln schoonrijden, E underdagmiddag op de Wiel te Schagen gehouden. Daaronder eon moment tijdens do wedstrijden ln hardrijden op hot Amotckaccr door do ijsclub „Wcs- torhuid" te Wlcrkigcn georganiseerd. J. Mulder en Alb. Russolman (resp. lsto en 2de) rijden hier bj do beslissingsrlttcn voor do eerota maal tegen climax1. Do laatste foto werd ons door oen vriendelijke lezer toegezonden. Sohagerbrug Hardrijderijen. Donderdagmiddag werden alhier wederom wedstrij den ln hardrijden op schaatsen gehouden. De uitslagen luiden: Hardrijden voor jongens tot 17 jaar: le pr. A. Llgt- hart, 2e pr. A. v. d. Werf Gz., 3e pr. C. Volder. Hardrijden met hindernissen voor meisjes tot 17 jaar: le pr. K. Llgthart, 2e pr. J. Wagenaar, 3e pr. M. Kult. De prijzen bestonden ln contanten. Vrijdagmiddag werd door de IJsclub „De Een dracht" eon wedstrijd gehouden in hardrijden voor mannen en jongens. 13 Personen hadden zich hiervoor aangegeven, le prijs J. W. Meijer: 2e prijs W. J. van Loenen; 3e prijs Adr. Ligthart. De prijzen bestonden uit contanten. W 1 o r in g e n. De felle koude van j.1. Donderdagmiddag kon de vele liefhebbers van schaatsenrijden niet thuis houden. De ijsbaan aan Lutje Amstelmeer te Westerland werd druk bezocht. Het ijs was vrij goed. De ijsclub Westerland hield een wedstrijd in het hardrijden voor jongens tot 16 jaar. Er waren 16 deel nemers. le pr. f 12.50, S. Bakker Mz., 2e pr. f 7.50, W. Pothuis, 3e pr. f 5, H. Ottens, 4e pr. f 2.50, Jb. Kuiper Nz. Vrijdagmiddag hield de IJsclub Westerland een wed strijd op haar mooie banen aan Lutje (Amstelmeer) ln het hardrijden voor vrouwen. Er waren 19 deelneem sters en er is goed gereden, onder goote publieke be- langctcllng. De uitslag is als volgt: le prijs f 12.50 mej. Brantinga te Slootdorp; 2e prijs f 7.C0 mej. Uting, Krctrmedam; 3e prijs f 5, mej. B. Sprenkeling; 4e prijs f 3, mej. T. Rotgans; 5e prijs f 2, mej. K. Wiegman, allen te Wieringen. Den Oever. Nu de waterstand op het LJsselmeer geen hinder meer onder vindt van eb en vloed begint de Hofmanhaven te Den Oever, gelegen achter het Hoofdkantoor der M.U. Z. een ideale gelegenheid voor schaatsenrijden. Het ijs is van prachtige kwaliteit en er Is ruimte te over voor de liefhebbers, zoodat morgen een record aantal be zoekers wordt verwacht. Wedstrijden IJsclub „Voorwaarts": Nadnt het actieve Bestuur van „Voorwaarts* Maan dag en Dinsdag tot in den nacht toe bezig was geweest met den aanleg van banen op de Hofmachaven te Den Oever, hetgeen ondertnsrehen met den feilen Oostan- wlnd (bij den aanleg van een slangenleiding vcor het opspuiten vanaf de brandkraan vóór het M.U.Z.-kan tnor) allesbehalve een warm lcar\^i was, zijn Woensdag de eerste wedstrijden gehouden, welke tot ln den avond voortduurden. De uitslag van deze hardrijderij voor mannen was: 1. Snocij f 20; 2. Eoplng f 15; 3. Luis f 10; 4. Mulder, f 5; 5. Lens. f 2.50. De uitslag van den Vrijdagmiddag gehouden wed strijd in rlngste n was- 1. C Zomerdijk, f 10; 2 Geertje Hegejnan, f 7.50; 3. J. Brouwer, f 5; 4. B. de Jong. f 2.50. Kolhorn. Donderdagmiddag vonden alhier wedstrijden voor schoolkinderen plaats. Er was flinke belangstelling bij de schooljeugd en de hardrijderijwedstrijden tusschen de oudste jongens gaven dikwijls snelle ritten te zien. De prijzen werden als volgt behaald: Oudste jongens: le pr. Jb. Dijk, 2e pr. Jb. Groet, 3e pr. R. Slim; Jongste jongens: le pr. S. Vries, 2e pr. G. Engel, 3e pr. G. Verburg. Oudste meisjes: le pr. Gr. v. Alteren, 2e pr. Morie Kaan, 3e pr. Mien Heerschap; Jongste meisjes: le pr. Annie Kaan. 2e pr. Aafje v. d. Welle, 3e pr. Roelvlen de Roo. Bij de prijsuitreiking dankte de voorzitter van de ijsclub het hoofd van de school, den heer Wardenaar. voor de goede samenwerking met de ijsfeesten en wenschte hem in zijn nieuwe woonplaats te Schagen veel geluk en voorspoed toe. Vrijdag is alhier een hardrijderij voor ingezetenen om geldprijzen gehouden. De pri.'--n werden als volgt be haald: le pr. C. Herman, 2e pr. G. v. d. Wulp, 3e pr. P. Liefhebber, 4e pr. A. Veldman. Barslngerhora Vrijdagmiddag werd door de IJsclub „Barsinger- hornHaringhulzen" een wedstrijd georganiseerd voor dames in het hardrijden met hindernissen. 16 dames namen aan den wedstrijd deel. Er is gereden en aan spanning ontbrak het niet. Het was weer een mooie middag en door het fraaie winterweer was er veel be langstelling. De uitslag luidde: 1. S. Watertor. 2. J. Westerman, 3. N. BiesboerKramers en 4. D. Wijnjeterpde Boer. Na afloop werden de prijzen, welke bestonden uit contanten, in café de Graaf uitgereikt. De eerste prijs- winnares schonk haar prijs aan het plaatselijk crisis comité, waarvoor haaar hartelijk dank werd gezegd. St Maarten. Ook alhier had Vrijdagmiddag een wedstrijd plaats en wel hardprikken voor dames. De deelname was niet grooi, evenmin als de be langstelling. zoodat nu niet die gezelligheid heersch- te, welke zich anders bij zulke gelegenheden ken merkt. De prijzen, welke ook hier in contanten beston den, werden gewonnpn door: Mei. J. KromBijpost le prijs; A. Roos—de Baa 2e prijs; D. Bronder 3e prijs en T. Bakker 4e prijs. IJs en weer dienende, later meer. Avenhorn. Schoonrijden dames: 1. G. Koster, Berkhout, 190 p.; 2. N. C. Spaan, Koedijk, 186 p 3. D. Jonker, Schor- merhorn, 176 p. Paren: 1. Koster, Berkhout met J. Kuperus, Alk maar. 614 p.; 2. G. van Wijk—Pczclman, Hoofddorp, met C. Meving, id., 577 p.; 3. M. C. Spaan, Koedijk, met J. Klerk, Stompetoren, 548 p. Het vertrouwde adres voor V E R G R O O T IN GEN: FOTOGR. ATELIER ARPAD MOLDOVAN, NIEUWE NIEDORP. Geopend dagelijks, ook 's Zondags. Waarop ieder schaatsenliefhebber zoolang reeds hoojv te. werd dan Donderdag bewaarheid. De Wiel, feitelijk Sohagen's Ijsbaan, was betrouwbaar verklaard! Al direct organiseerde het volijverige bestuur on2e? plaatselijke ijsvereenlging wedstrijden en Donderdag middag wapperden de vlaggen op de groote bevroren watervlakte. Schoonrijden voor paren, luidde het programma. Is 't dan een wonder, dat ook wij de stoute schoenen aan trokken (zonder schaatsen) om van dit groote gebeuren getuige te zijn? Goed in de wol trokken we naar „de Wiel", waar reeds zeer velen in bonte mengeling dooreen krioelden. En de stroom bleef aanhouden, zoodat om ruim 2 uur een vrij groot aantal beoefenaars van deze echt Oud- Hollandsche sport vereenigd waren. Het ijs was spiegelglad, iets wat we tweemaal „aan den lijve ondervonden". Een tent, waarin alles te verkrijgen was, de tradl- tJonecle „scpie en koek" in de eerste plaats, bood den rijdster en rijder een welkome pleisterplaats. De be stuursleden reden af en aan en inspecteerden met kennersblik de uitgezette baan. Om half drie werd met 't schoonrijden aangevangen. We waren zoo brutaal geweest een plank mee te slepen over de gladde ijsvlakte en als een vorst op zijn troon posteerden we ons op een goed plaatsje. En we heb ben genoten! Sierlijk kwamen de paren aanrijden, het lichaam re gelmatig overbulgend, nu naar links, dan naar rechts. Een moment vergaten we de koude wind, die ons om de ooren blies. Zoo wisselden de paren elkaar af en streden om den palm der overwinning. Na feilen strijd werden de volgende resultaten be leerd gemaakt: le prijs Mej. Ag. Boontjes en den heer J. Blaauboer, 233 punten; 2e prijs Mej. N. Zwaag en den heer Ab. Eakker, 263 punten; 3e prijs Mej. en den heer Honing, 250 punten. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. De jury bestond uit de heeren A. Zijdewind, Joh. d» Veer en G. Koning. En buiten de afgezette baan? Daar was 't een krioelen van groot en klein. Hier zag men jongens in pijlsnelle vaart over 't ijs schieten, daar weer deed een meisje alle moeite om met gratie zich voort te bewegen. Paren iwierden rond, ja we zagen zelfs een paar walsen, ala was het in de balzaal. Deze openingsdag is geslaagd, zonder eenlgen twijfel. Als de vorst aanhoudt, zullen er nog velen kunnen ge nieten van de Schager Ijsbaan „de Wiel". Toen het begon te schemeren verlieten we onze ver heven standplaats om, als echte schaatsenrijders in da tent te genieten van een kop warme melkchocolade en de daarbij behoorende koek! Hardrijden op de Wiel. Gistermiddag vond op de Wiel een kortebaan-hard- rijderij plaats, georganiseerd door de Schager IJs club. Bij het aanvangsuur waren honderden belang stellenden aanwezig. Er verschenen 32 deelnemers aan den start, waaronder rijders van naam. Zelfs uit Medemblik waren er rijders aanwezig. Het ijs was wederom in schitterende conditie. Hevig is er om da prijzen gestreden. Vooral de strijd Pronk—Jetten bracht het publiek in verrukking. Tenslotte wist Pronk zich in deze ronde met 25 c.M. van een plaats in de volgende ronde te verzekeren. De uitslag luidde als volgt: le prijs N. Pronk, War- menhuizen, f 40.2e prijs G. Vries, Koegras, f 25. 3e prijs Jb. Kos, Oudkarspel, 110.4e prijs W. Wie- ring—Warmenhuizen, f5.—. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verknopen wij onder GAR.AN'llK en op ('ROEF. Garage C NIEUWLAND BERGEN. Valkkoog. Volgens het op Woensdag genomen besluit op de vergadering der ijsclub .Onder Ons" alhier, om leden bij te werven onder de inwoners van bier en Groen veld, kan worden medegedeeld, dat 40 leden tot de verceniging zijn toegetreden, terwijl bij open winter f0.25 en bij ijs f 0.50 contributie geheven zal worden. Bij den Donderdag gehouden hinderniswedstrijd up de schaats voor jongedames en heeren werden prijswinnaars, welke rijdende voort een kiel aan moesten trekken: le prijs mej. M. Buik; 2e prijs T. Broekhuizen; 3e prijs E. Speets, 4e prijs T. Zijde wind en 5e prijs J. Stins en bij de heeren: le prijs C. Boontjes; 2e prijs A. Wit; 3e prijs H. Kuiper en ie prijs J. Bij.-ir.st Wz. Vrijdag bad wederom een hinderniswedstrijd plaats voor heeren, bestaande in het rijdend voort aan trekken van een jas. Hiei werden 2 wedstrijden ge houden en wel een voor vrije deelname en 1 voor enkel Valkkoog en Groenveld. Bij de le groep wer den prijswinnaars: le prijs J Boontjes Jz.; 2e prijs G. Mooij; 3e prijs Jb. Bruin; 4e prijs I) Kistemaker; 5e prijs C. Boontjes en 6e prijs P. Henoweer. Bij de 2e groep: le prijs Kooij. 2p prijs J. Kistemaker; 3ö prijs J. Molenaar en 4e prijs Jn. Stins. De prijzen be stonden uit contanten. Er was aardig wat deelname en veel belangstel lenden, zoodat het een gezellig middagje gaf op de kleine Wiel, welke voor dit doel uiterst geschikt is, daar zii rondom in de luwte ligt.

Schager Courant | 1933 | | pagina 1