$aad Sint Pancras. Even de auto „geleend" De Kabinetscrisis in Frankrijk Onder instortenden grond bedolven K n e n a s JUXJAN ADORP. Maandagavond hield de vereeniging „Julianadorp Vooruit'1 hare algemeene vergadering in het café Prins Hendrik van den heer A. Kossen. Aanwezig waren 16 leden. De voorzitter, de heer J. de Vries, sprak het ope ningswoord, waarna de notulen door den secretaris den heer T. Speur, worden gelezen en goedgekeurd. Het ledental, dat in het begin van het jaar 43 be droeg, ging met 7 leden achteruit. Volgt de rekening van den penningmeester, den heer J. Blaauboer. Het voordeelig saldo is f 71.05. Als bestuurslid wordt de heer T. Speur herkozen. Het Bestuur wilde ook de dames eens ter vei gade- ring zien en zou dan een spreker willen laten komen, die het onderwerp „Kamer plan ten en hunne venot- giag" zou behandelen. Het voor en tegen hiervan wordt besproken, maar tenslotte wordt met 12 stemmen voor er. 4 tegen, toch dit voorstel aangenomen. Bij de rondvraag komen de brandkranen op het dorp ter sprake.Deze waren met den vorst en sneeuw niette vinden,, nog minder open te maken. Verder wordt er gesproken om een volgenden winter een cursus in Esperanto te houden. Gevraagd wordt om het stichten van een speeltuin in overweging te nemen en ten slotte wordt geweren op den desolaten toestand waarin enkele slooten in het dorp verkeeren. Aan al deze zaken zal het Bestuur aandacht schenken. Daarna sluiting. Wij vernemen, dat het café „Du Passage" van den heer J. Rotgans is verhuurd aan den heer C. v. d. Blink, die thans in het café „De Blaauwe Keet" woont. Bü de Zaterdagavond door Notaris van der Speek Obreen van Wieringen, alhier gehouden verkooping van het café „Du Passage'' met woonhuis, autogarage, bouw terrein enz., samen groot 8 Are 73 C.A. en eigendom van den bewoner, den heer J. Rotgans, werd het geheele complex opgehouden voor f 4950. Er was tamelijk wat belangstelling, maar geen kooplust. NIEUWE N I E DO R P De Jongelieden Geheel Onthoudersbond heeft haar propagandaavond wederom gehouden. Het was een mooi en afwisselend programma, wat ons geboden'werd. Mu ziek, een tooneelstukje. spreken en Mevr. v. d. Veen— Wilson als declamatrice. Na een paar nummers muziek werd opgevoerd het tooneelstukje getiteld: „Een Moe der". hetwelk door de leden zelf op keurige wijze voor 't voetlicht werd gebracht. Jaap Sterk uit Alkmaar sprak hierna over het doel en streven van J.G.O.B. Mevr. v. d. VeenWilson's declamatie was. als ge woonlijk, in één woord af. hoewel o.i. het gegevene voor de jongeren wel wat te zwaar was. De Voorzitter sloot deze goed geslaagden avond on der dankbrenging aan alle medewerkenden en in het bijzonder aan Zuster Kok voor de regie van het too neelstukje. WINKEL De afd. Winkel van den Bond voor Staatspensionnee- ring hield Zondagavond haar propagandaavond in de tooneelzaal van den heer R. Laan alhier. Gezien de omstandigheden, als schaatsensport enz., waaraan druk gedaan werd, was het bezoek niet onbe vredigend. Na een korte inleiding kwam het woord aan de pro- paganda-tooneelclub ..Door eendracht vereenigd". uit Wieringerwaard. onder leiding van den heer Limpers. en gaf het tooneelstuk „Vlindertje", van Henrl Borel en Jaap van der Poll. Met zeer veel belangstelling werd het spel van dit uit 4 bedrijven bestaande stuk gevolgd en genoten van het geleverde spel. waarop de Wleringer- waarders ons hebben vergast. Spel. aankleeding. het was Jn orde en in goede handen. Ze hebben de afd. een moolen avond bezorgd en Staatspensioen in het alge meen een goeden dienst bewezen. Met een woord van dank voor de bereidwillige mede werking en aan de bezoekers een woord van dank voor de belangstelling werd de avond gesloten. ANNA PAUL OW N A De heer C. Geerlisrs, die Zondag de wedstrijden op het Oude Veer volgde, en z'n auto by „Veerburg" ge zet had, kwam des avonds tot de onaangename ont dekking, dat z'n wagen weg was. Hy deed aangifte by de politie, die toen in de Spoorbuurt was en juist had de heer G. een en ander verteld, of daar naderde een auto. die G. aan het loopen van den motor als de zijne meende te herkennen. Veldwachter Hoexum gaf met een electrische lantaarn seinen om te stop pen, doch de bestuur gaf meer gas, zoodat de heer Hoexum door op zy te springen, het lijf moest red den. Om schrik aan te jagen schoot hy een keer in de lucht, maar de wagen reed door en wel naar „Veerburg". Daar hield men den bestuurder vast en gaf hem over aan de inmiddels gearriveerde politie. Het bleek, en men vermoedde dit reeds ook, dat de jeugdige A. K., met z'n vrienden G. D. en A. O. eens een ritje wilde maken en daarvoor deze auto maar „geleend" had. Het „leenen" van den wagen, het ma ken van een ritje naar Wieringen en het niet vol doen aan het bevel tot stoppen, zal den bestuurder en z'n vrienden, die hem blykbaar aangespoord heb ben om door te rijden, minder napret bezorgen dan zij zich vermoedelyk van deze „aardigheid" voorge steld hebben. DINSDAG 31 JANUARI. V.CJ3. Anna Paulowna, nam. half acht, Bijeenkomst. WIERINGEN „Het Witte Kruis", afd. Wieringen. Algemeene vergadering op 10 Februari 1933 te 20 uur, Hotel M. de Haan. Agenda: Opening, notulen, jaarverslag, verslag gelmiddelen, verslag commissie nazien rekening en verantwoording, verslag vereeniging Huisverzorging. Bestuursverkiezing. Atfredend zijn de heeren H. van Kalsbeek, D. Lont en D. Minnes. Verslag der afge vaardigden ter vorige Alg. Vergadering. Behande ling begrooting loopend dienstjaar. Rondvraag, slui ting. Ongeval op het ijs. Zondagavonr had de 17-jarige G. P. Diependaal het ongeluk op het ijs te vallen, waarby hy een ge broken arm opliep. Dit is de 4e maal sedert de „ys- pret", dat by vallen op het ys te Den Oever var slachtoffers een arm is gebroken. KOUDE IN ROEMENIë. Slachtoffers van de vorst en wolvenplaag. In geheel Roemenië is de temperatuur opnieuw sterk gedaald. Zondagochtend werd op vele plaatsen een tem peratuur van 35 graden onder nul gemeten. Uit alle üee- len van het land komen alarmeerende berichten over menschen, die op de buitenwegen door wolven zijn aan gevallen en gedood. Verscheidene soldaten van de grens wacht werden op hun post doodgevroren gevonden. Vervolg IJsberichten. Nieuwe Nledorp. Om den Westfrleschen Wisselbeker.. Keetman overwinnaar. Gister werden te Nieuwe Niedorp onder groote be- iangstelling de wedstrijden gehouden om den West- trieschen wisselbeker. Deze was in het bezit van N Pronk, Warmenhui- zen, die echter zijn kansen nu nift meer verdedig de, omdat hy sinds Vrijdag jl. beroepsryder is ge worden. 500 M.: 1. K. Schenk, Anna Paulowna, 50,3 sec 2. W. Keetnian, Winkel. 51.8 sec.; 3. H Peere boom, Nieuwe Niodorp. 56,2 sec.; 4 P. Nielen, Krom menie, 57.1 sec.; 5. Sj. Westra, Warmenhuizen, 57,1 sec. 1500 M.: 1. W. K e e t m a n, W i n k e 1, 2.59 min.; 2. K. Schenk, Anna Paulowna, 3.01 min 3. K. Kaan, Wieringerwaard, 3.10.2 min.; 4 C Kos, Oudkarspel 3.11 min.; 5. P. Nielen, Krommenie, 3.12.9 min. 3000 M.: 1. W. Keetman, Winkel, 6.23 min.; 2. K. Schken, Anna Paulowna, 6 30.2 min 3. K. Kaan, Wieringerwaard, 6.40.6 min.; 4. C. Kos, Oudkarspel, 6.40.1 min.; 5. P. Nielen, Krommenie, 6.42.4 min. De wedstrijden werden naar schatting door onge veer 2000 a 2500 personen bijgewoond. De wedstrijden hadden een zeer vlot verloop, alles werd correct en vlug afgewerkt. 's Avonds 7 uur had de prijsuitreiking plaats in de Prins Maurits. De heer Wilbrink heette de talrijke aanwezigen van harte welkom en bracht dank aan den vice-voorzitter van den K.N.S.B., den heer Van Laer, dat deze toestemming heeft verleend en de Davos-rijders ook hier mochten starten. Spreker zegt, dat hier figuuriyk gesproken, om den beker is gevochten op leven en dood en het ons al len genoegen doet dat deze thans in het bezit is ge komen van een lid onzer IJsclub. Met een toepasselijk woord worden de prijzen aan de aanwezige prijswinnaars ter hand gesteld, en spre ker wy»t op de prestaties van onzen plaatsgenoot Peereboom in de laatste week, en spreekt dei. wensch uit dat hij zoo voort moge gaan. De jongste rijder van hedenmiddag. K. Keetman, ontvangt waardee- rende woorden voor zyn prestaties; cn spreker ein digt mei een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt tot het welJagen van dezen middag en zegt dat deze wedstrijden ondanks de minder gun stige weersgesteldheid voor de volle 100 zijn ge slaagd. Wieringerwaard. Maandagmiddag heeft vanwege onze IJsclub een wedstrUd in schoonrydeu voor paren (leden van den Ijsbond Holl. Noorden), plaats gehad op de kanaal- banen achter de Nieuwesluls. Door 10 paren werd gereden. De uitslag was dat de le prijs werd toegekend aan mej. NL Keizer en den heer A. TUsen te Anna Pau lowna, met UbVz punt; 2e prijs mej. M. Dekker—Veu- ger en den heer R. Veuger te SL Maartensbrug, 143 punten; 3e prijs mej. lef Eriks te Barsingerhorn en den heer N. Kaan Az. alhier, met 140 punten. Bij de uitreiking der prijzen, wat in 't ;afé van den heer P. Woudenberg plaats had, kreeg de heer N. Kaan Az. nog een compliment voor zijn prestatie. Hy had n.1. het hoogst aantal punten in de afd. hee ren, wat buiten den wedstrijd om ging. Jnlianadorp. Zondagmiddag zou de IJsclub „Julianadorp" een schoonrijderij houden, maar de toestand van de ba n was van dien aard, dat het bestuur deze hiervoor niet geschikt achtte, waarom dezen wedstrijd werd uitgesteld. In plaats hiervan werd een hardrijderij met hindernissen gehouden voor jongens van 13 tot en met 16 jaar. De uitslag van dezen wedstrijd was, dat de eerste prijs werd gewonnen door J. Hoorns- man, de tweede prijs door C. Hoogschagen Rz. en de derde prijs door Jb. Tigchelaar. Winkel Zondagmiddag had de ijsclub Winkel op de Groote kolk een wedstrijd in hardrijden voor mannen georga niseerd. met den volgenden uitslag: le pr. Jb. Mantel, 2e pr. Jn Schaafsma, 3e pr. Jn. Kleinstra. 4« pr. H. Stuiver. Er waren 24 deelnemers. K o 1 b o r n. Zondagmiddag had alhier hardrijden met hindernis sen plaats. Er waren 30 deelnemrs. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. C. Herman, 2e pr. P. Liefheb ber, 3e pr. H. Roeters, 4e pr. A. v. Alteren. O q d e s 1 u 1 s. Zondagmiddag had alhier de aangekondigde hardrij derij plaats voor mannen. 16 Rijders namen deel. Na vinnigen kamp werden de prijzen re&p. gewonnen door A. Kapitein, Beverwijk, G. Vries, Koegras, A. Bakker, Wieringerwaard en Jn. Eriks, Burgerbrug. Des avonds was de baan feestelijk verlicht en werd een wedstrijd gehouden voor dames in hardprikken, waarbij gelijkertijd een tonnetje moest voortgerold wor den. De winnaars hiervan waren in volgorde: Dieuw Muntjewerf, Coba Buik, M. VriesmanSlot, Coba Ble- mond, Neeltje Keetman en G. Blaauboer—Wijngaard. Er waren 34 deelneemsters. De prijzen bestonden voor beide wedstrijden uit contanten. Wieringen. De ysclub „Voorwaarts" hield Zondagmiddag op hare nieuw in de Hofmanhaven te Den Oever aangelegde, in uitstekenden staat verkeerende, banen een wedstrijd met hindernissen voor mannen waarvoor zeer veel ani mo bestond. De uitslag luidde: 1. Mulder, 2. Lentz, 3. M. Tysen Jzn„ 4. Epping. Enigenburg. Verleden week hadden alhier op de „Koog" hardrij derijen plaats voor paren, waarvan de uitslag luidt: 1. P. Burger en Mej. L. BurgerRens; 2. A. Nottel- man en Mej. Janny Swart; 3. K. Kossen en Mej. Geer Strooper. Het was een vinnige stryd. Breezand. Het bestuur van de ijsclub „Eendracht maakt macht" (het bestuur te Breezand) had voor Maandagmiddag een hardrijdery georganiseerd, waaraan alleen ingezete nen deel konden nemen. 27 Ryders hadden ingeschre ven. Onze bekende snelle plaatsgenoot, A. de Ridder, behaalde natuurlijk den eersten prijs» f 10, maar niet zonder dapperen tegenstand van de andere prijswin naars. De tweede prijs, f 7.50, was voor M. v. Teulingen Hz.; C. Prins behaalde den 3en prijs f 5 en M. v. d. Werken den 4en prijs van f 4. Troostprijzen verwierven I. Huisman, T. Groen en S. de Jong Jz., resp. f 3. f 2 ên f L Des avonds had ln café Borst de prijsuitrei king plaats door den heer C. v. d. Linden. Barsingerhorn. Maandagmiddag werden alhier wedstryden gehouden In het hardrprlkken voor mannen. „Lest best", zegt het spreelcwood en afgaande op de deelname had het er ook ditmaal alles van. Niet minder dan 41 deelnemers verschenen aan den start en betwistten elkaar eiken duimbreed „ys". Na vele spannende ritten was de uit slag als volgt: 1. P. N. Spaans; 2. F. Blommaerte; 3- P. Zwakraan Pz. en 4. K. Smit, Oude Nledorp Zondag hield de ysclub Oude Nledorp, ter gelegen heid van het openingsbal, dat door den heer Feijs ge geven werd, haar prijsuitreiking van de in deze week door genoemde vereeniging georganiseerde ijswedstrij- den. Er was veel publiek aanwezig. Een uitnemende Band zorgde voor puike dansmuziek. De prijzen waren als volgt: Rlngrijden paren: 1. A. de Wit en M. Bont; 2. S. Oot- jers en J. Heijnis; 3. H. Kriller en G. Liefhebber. Hardrijden hindernissen dames: 1. J. Hopman, 2. A. Mijts, 3. T. van Zoonen Dd. Hardrijden heeren: 1. J. Krouwel, 2. C. van Zoonen, 3. W Buddendorf, 4. C. Blokker, 5. M Kind. Burgerbrug. Voor enkele dagen zijn hier feesten oor kinderen op le Brugger ijsbaan georganiseerd, welke naar genoegen geslaagd zijn. Er is zeer veel zorg aan de baan besteed. Des avonds is de baan verlicht, waarvan vele schaatsen- rijders(sters) een zeer dankbaar en druk gebruik ma ken. Nat. wedstrijden te Krommenie. Boot kampioen. C. Kos tweede. Te Krommenie hadden nationale wedstryden plaats voor amateurs over afstanden van 500, 1000 en 1500 M. Hieraan namen 42 rijders deel. De uit slag was als volgt: 500 M.: 1. T. Boot, Purmerend, in 531/5 sec.; 2. C. Kos, Oudkarspel, in 54 soc.; 3. H. Pereboom, N. Nie dorp, 541/5 sec.; 4. J G. Renaud, Zuidscharwoude, eveneens in 541/5 sec.; 5. P. Nielen, Krommenie, 55 3/5 sec.; 6. C. H. Jonker, Oudkarspel, 56 sec.; 7. J. P. de Koning, Purmerend, 56 1/5 sec. 1000 m.: 1. T. Boot, 1 min. 50 1/5 sec.; 2. C. Kos, 1.51 2/5; 3. J. G. Renaud, 1.53 2/5; 4. H. Pereboom, N. Niedorp, 1.54; 5. A. Krom, Limmen, 1.55; 6. C. H. Jon ker, Oudkarspel, 1.56; 7. J. P. de Koning, in 1.56 1/5. 1500 m.: 1. C. Kos in 2 min. 48 4/5 sec.; 2. C. H. Jon ker in 250 2/5; 3. T. Boot, 2.50 4/5; 4. J. G. Renaud, 251 3/5; 5. G. J. Goinga, Beemster, 252; 6. H. Pere boom, 2.54 1/5; 7. J. P. de Koning, 2.54 3/5. Algemeen klassement: 1. Zilv. wisselbeker van den Ijsbond H. N. en kleine gouden medaille van den K.N.S.B. T. Boot, Purmerend, 2. C. Kos, Oudkarspcl, 3. J. G. Renaud, 4. H. Pereboom, 5. C. H. Jonker, Oud karspel. Om het kampioenschap van Groningen. KOOPS BEHAALT DEN TITEL. LANGENDIJK WINT DE 500 METER. Gister werden te Veendam op de banen van de IJs club „Veendam", de lange-baanwedstrijden gehouden voor amateurs om het kampioenschap van de provin cie Groningen en wel over 500, 1500 en 5000 Meter. De deelneming was niet overmatig groot, omdat de kampioenswedstrijd voor Zuid-Holland ook gister plats had en waaraan ook verschillende rijders, die uit Davos zyn teruggekeerd, hebben deelgenomen. De baan was, niettegenstaande den regenval van Za terdag en van gistermorgen, in vrij goede conditie ge houden, ofschoonzij wei zwaar reed. De uitslagen wa ren als volgt: 500 M.: 1. J. L a n g e n d ij k, Oudkarspel, in 51 sec.; 2. R. Koops, Zuidlaren, in 51 4/5 sec.; 3. L. v. d. Ruit, Amsterdam, 52 2/5 sec. 1500 M.: 1. R. Koops, in 2 min. 41 3/5 sec.; 2. J. Langendijk, in 2 min. 44 2/5 sec.; 3. L. v. d. Ruit, in 2 min. 46 2/5 sec. 500 M.: 1. R. Koops in 9 min. 44 sec.; 2. L. v. d. Ruit in 9 min. 48 2/5 sec.; 3. Hennema, Bloemendaal, in 10 min. 19 sec. Het Lampioenschap van de provincie Groningen kwam hierdoor op naam van den heer R. Koops te Zuidlaren. De laatste dagen der vorstperiode. Zondag nog volop genoten. Zaterdag viel de dooi in en al koesterde elk schaat- senliefhebber den wensch dat er weer een ommekeer zou komen, het mocht niet zoo wezen. De dooi hield aan en we mogen aannemen dat aan deze vorstpe riode een einde is gekomen. Toch is er Zondag jl. al om in den iande nog volop genoten van het ys en de ijsvreugde. Duizenden Amsterdammers hebben den tocht ondernomen naar Marken. Het IJselmeer, dat in een spiegelende vlakte was herschapen, bleek bij velen aftrek te hebben. Monnikendam had zich ge heel op het groote bezoek ingesteld. Alles wat café was of er maar op leek, was inge richt om den stroom Amsterdammers te kunnen ontvangen en te verkwikken. En dat was noodig! Want reeds tegen 12 uur heerschte er in het Noord- Hollandsche stadje een ongekende drukte. Een onaf gebroken stroom schaatsenrijders bewoog zich door de straten naar de plaats waar bruggen naar het ys op de Gouwzee waren geslagen. De Gonwzee. De Gouwzee leverde een onvergetelijk schouwspel op. Links waren een aantal zeilschuitjes aan het spelevaren, in het midden slingerde een zwarte strook zich tot Marken: allemaal schaatsenrijders. Snerpend krasten de schaatsen door het zachte ys, dat, al was het niet best, toch goed berydbaar was. De voormalige Zuiderzee was één groote, witte vlak te, onafzienbaar en ongerept. Er stond een kalme Oostenwind, waar niemand last van had, maar die wangen en handen deden tintelen, tot ze purper zagen. Zoo trokken duizenden en duizenden naar Marken, waar, hoe kan het anders, goede zaken werden ge daan. Op de groote rivieren. Op de groote rivieren zyn üsbrekers geregeld be zig om het ijs te breken, opdat ten spoedigste het scheepvaartverkeer kan worden hersteld. Men hoopt zeer spoedig de veerdiensten weer met ponten te kunnen hervatten. Veel dryfys treft men aan op Rijn, Maas en Waal. Vlieland en Terschelling zijn niet meer geïsoleerd, de zeesleepboot Oceaan wist de verbinding weer tot stand te brengen. Vorstschade aan de alen. Uit Nieuwe Tonge wordt gemeld: Door de strenge vorst is aan de meeste uien schade toegebracht Het Uitvoer Controle Bureau geeft voor de aangetaste uien geen uitvoervergunning. Het schip „De tijd zal het leeren" is met een lading uien aan boord zonder uitvoercertifiaat van Oude Tonge vertrokken en te Antwerpen aangekomen, zoodat het den schipper gelukt is, aan de waakzaamheid der dou ane te ontsnappen. Brand ln veestallen. 7 Koeien omgekomen. Zaterdagavond brak by den landbouwer T. Kievit te Opijnen (G.) brand uit in diens veestallen. Het vee kwam ln de vlammen om. Zeven koelen gingen ver loren Ook het woonhuis en de inboedel verbrandden. Verzekering dekt de schade. Deladier stelt een nieuwe regeering samen. De president van de Fransche Republiek, Lebrun, heeft deri afgetreden minister van Oorlog, Deladier, opgedragen een nieuwe regeering te vormen, welke opdfacht door Deladier is aanvaard en waarmee hij op het oogenblik vrijwel gereed is gekomen. In den afgeloopen nacht teren half een heeft De ladier medegedeeld, dat zyn kabinet in hoofdzaak ge vormd was. Hiertoe moest hij echter nog een reoks be zoeken afleggen, zoodat de definitieve ministerlijst eerst in den loop van den middag bekend zal wor den, waarna hij zijn kabinet aan den president van de Republiek zal voorstellen. Voor zoover thans bekend is, zal het nieuwe kabinet slechts weinig afwijken van dat der vorige regeering. In het nieuwe kabinet is Deladier minister van Oorlog gebleven, terwijl de afgetreden minister-presi dent, Paul Boncour, de portefeuille van buitenland- sche zaken heeft gekregen. Toestand van het slachtoffer zorgwekkend. Bij het uitgraven van aardappelen uit den kuil <yp de „Brilhoeve" van den landbouwer J. Potters te Moerstra ten, stond de 25-jarige landbouwersknecht A. Gabriëls ln een circa 1.5 meter groote put te werken, toen plotse ling een berg bevroren grond met een deel van den put rand instortte, waaronder Gabriëls bijna geheel bedol ven werd. Slechts zijnae voeten waren pog vrijgebleven. Gelukkig waren eenlge arbeiders in dé omgeving werk zaam. die op het gegil van G. onmiddellijk toeschoten. Met bijlen en schoppen moest de bevroren grond wor den weggehakt om den man vrij te maken. En teen men hem eenmaal had gered, bleek dat hij het bewustzijn reeds had verloren. Dokter v. d. Kar uit Steenbergen en dokter v. ilten uit Breda, die toevallig te Bergen op Zoom vertoefden, werden telefonisch op geroepen en waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer had een hersenschudding opgeloopen, terwijl ook de borstkas bleek te zijn ingedrukt. Hy werd naar het ziekenhuis te Steenbergen overgebracht, waar hy eerst den volgenden dag weer by kennis is ge komen. Zijn toestand is nog zeer zorgwekkend. LONDEN IN DUISTER. Door dikke mist tengevolge stijging tempe ratuur. Tengevolge van de plotselinge stijging van de tem peratuur was Londen gister in een dikken mist gehuld, die de stad tegen het middaguur ln totale duisternis dompeld. POLITIE. Verloren: Een handschoen. Maandagmiddag 3 uur vergaderde de raad dezer ge meente ten raadhuize. Voorzitter do heer J. Kroonenburg, burgemeester, te vens secretaris. Aanwezig waren alle raadsleden, benevens de leden van het Burg. Armbestuur de heeren Jb. Duijf Cz„ J. Kloosterboer Dz. en P. Groen Cz. De Voorzitter sprak het openingswoord. De notulen werden goedgekeurd. Op verzoek van den heer Lek. zou bekendheid gege ven worden aan de baggerregeling voor de kleine tuin ders. Ingekomen stukken. Hiervan deelen wij mede: Van den minister van Bin- nenl. Zaken bericht dat de verschillende steunregelin gen en de werkverschaffing tot 25 Febr. zijn verlengd. Van den minister was bericht ingekomen dat de 25 pet. der steunregelingen van 28 Febr. tot 3 September 1932 f 394.82 heeft bedragen, wat zal worden overge maakt Het aandeel in de grondbelasting 1933 voor deze ge meente is f 2200, aan opcenten f 1200. Hoofdsom perso- neele belasting f 3400. De zuivere opbrengst der Inkom stenbelasting was f 83.50 hooger geweest, wat alsnog zal worden aangezuiverd. De heer Jb. Kloosterboer Dz. berichtte zijn herbenoe ming als lid van het B. A. aan te nemen. Van de Boerenleenbank was afrekening ingekomen over de rente 1932 der tuinbouwcredieten, door de Pro vincie verstrekt. Er is geheel geen rente betaald. De ge meente heeft haar deel. n.1. f 419 aan de Boerenleenbank betaald. Ged. Staten dringen aan deze vorderingen van rente, te liquideeren. De zoete Inval. Hierna werd een taartendoos binnengebracht, bevat tende een prachtige taart, welke was bestemd voor de raadsleden. Dit was een attentie van den banketbakker K. Timmer, die in een aardige rijm het gemeentebe stuur dank bracht voor den nieuwen geasphalteerden weg. De voorzitter dankte den heer Timmer voor deze kardige verrassing. Besloten werd den Achterweg en de Boeterslaan voor het verkeer af te sluiten voor voertuigen met een asbe- lastlng van meer dan 1500 Kg. in het belang van het behoud van den weg. Geen adhaesie werd betuigd aan het verzoek van den gemeenteraad van Oudkarspel om adhaesiebetuiging aan de Intrekking der bijdragen aan de Kanalisatie en van de Gemeente Ambt-Hardenberg voor de verlaging *3T belastbare opbrengst van de ongebouwde eigen dommen, In de vacature-Jn. de Vries wordt de heer K. Roos als lid van de Commissie tot wering van Schoolver zuim gekozen. Hierna werden de ln de vorige zitting aangehouden adressen der arbeidersbonden om toeslag boven de ult- keerlngen uit de bondskassen te mogen ontvangen, be handeld. Van den Minister mag alleen toeslag worden gegeven, als deze toeslag niet hooger was dan het ver schil tusschen de uitkeering der Bonden en het bedrag wat wordt ontvangen als men uitgetrokken ls. De geldende steunregeling keert f 8.50 per week plus f 1 brandstoffen en f 0.50 per kind uit. De uitkeering ier bondskassen is f 10.20 per week. Op voorstel van B. en W. besloot men den toeslag te verleenen, ingaande 15 Januari, in verband met de vorstperiode Op een verzoek van den bouwvakarbeidersbondom de uitkeeringen te verhoogen, werd niet ingegaan. Besloten werd om de verplichting te stellen, dat de mgeorganiseerden zich by de bonden aansluiten. Van de ijsclub was een verzoek ingekomen om da Ijsbanen door de werkloozen voor rekening der ge meente te doen opknappen.. Indien noodzakelijk zal hiervoor f 50 beschikbaar worden gesteld. De rekening van het Burg. Armbestuur werd goedge keurd in ontvangsten met f 6212.32, uitgaven f 6027.14, alzoo een batig saldo van f 192.18. Na eenige besprekingen over zaken, het Burgerluie Armbestuur betreffende, volgde sluiting

Schager Courant | 1933 | | pagina 7