mr. Duijs te Schagen. Plaatselijk Nieuws. 38 dagen in een vuurtoren Ernstige rellatjes te Breslau Erkenning van Rusland gevraagd Rotsblok neergestort Stijl=onkruid. EEN POLITIEKE LEZING. Voor een stampvolle zaal sprak het Tweede Kamer lid, de heer Mr. J. E. W. Duijs Dinsdagavond in lokaal „Cérès" voor de afdeeling Schagen der S.D.A.P. Met handgeklap wordt de spreker verwelkomd, als hij te ongeveer acht uur verschijnt Door den Voorzitter der afdeeling, den heer B. Orsel, wordt de bijeenkomst geopend, die daarbij in herinnering bracht het groote bezoek, een maand - leden toen de heer Zwertbroek optrad, een succes waarop de afdeeling ook thans mag bogen. Van Pet ten, Callantsoog, Kolhorn enz. zijn de partijgenooten aanwezig. Spr. heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder Mr. Duijs en verleent vervolgens aan hem het woord. Er is geen tijd geweest, in de laatste 40 jaren, zoo begint de heer Mr. Duijs, waarin men beter en ge makkelijker over het socialisme kon spreken dan thans. Wanneer de hoofden en harten thans niet ont vankelijk zijn voor het zaad van het socialisme, geeft spr. het op. Wat is het socialisme? Het socialisme is geen geloof, niet een in de lucht hangend ideaal, geen fantastische mooie droom, waarin alle menschen braaf, knap, ijverig en onbaatzuchtig zijn. Het socialisme is een levensbeschouwing, waarlij men met beide beenen op den grond staat. Indien dit niet het geval was, zouden wij nooit met zooveel vuur en enthousiasme voor het socialisme strijden. Het socialisme is een wetenschap van de ontwikke lingsgang van onze samenleving. De maatschappij is een levend organisme, de menschen hebben noodi" brood, kleeren enz. Er moet worden voortgebracht in samenwerking met de natuur. Aan de hand van den ontwikkelingsgang, dien wij steeds hebben kunnen constateeren, is de wetenschap er, dat het socialisme komt De tweede vraag is in welke richting het systeem van voortbrenging moet gaan. Men mag niet de vraag stellen hoe de heilstaat er zal uitzien. Dat kun nen de sicoaal-democraten niet zeggen. Spr. brengt in herinnering hoe de voortbrenging op verschillende wijze is gebeurd, hoe na het enge gezinsverband is ge komen het ruilverkeer, hoe door de verbetering van de techniek in de voortbrenging het kapitalisme op den voorgrond is gekomen, door geleidelijken, natuur lijken ontwikkelingsgang het kapitalisme is gekomen. Allemaal doodgewone verdere phasen.De mensch- heid heeft rekening te houden met dezen groei. En nu is de kwestie voor de sociaal-democraten, dat zij wenschen dat rekening wordt gehouden met dezen groei van den voortbrengingsvorm. Bij de techniek der voortbrenging dienen wetgeving en regeering zich aan te passen. Bij het huidigo kapitalistische stelsel heeft de verdeeling der producten geen gelijken tred gehouden met den voortgang der techniek. Spr. wijst er op dat de crisis van vandaag voor de sociaal-de mocraten niets bijzonders is en verwijst naar bro chures van 30 jaar geleden, waarin de ontwikkeling en ondergang van het kapitalisme reeds werden be schreven. En spr. wijst er dan op, dat het socialisme niet is de nonsens zooals velen denken, en waardoor velen tegen het socialisme zijn. Scherp doet spr. uitkomen op welke wijze door den pastoor van Zwaag de menschen worden weggehou den van een vergadering aldaar, terwijl hij daar te genover stelt een verklaring van den Duitschen ka tholieken priester, Dr. Braung, minister van Arbeid, dat deze crisis bewijst dat in den ontwikkelingsgang van de maatschappij een constructiefout zit van den ernstigsten aard en 'dat deze crisis niet is een ge wone crisis, maar een van zoo'n geweldigen omvang, dat zij is een keerpunt in de geschiedenis der mensch- heid. Wij zijn midden in het worden van een nieuwen tijd, we moeten nieuwe wegen in de economie inslaan, we moeten een nieuwe orde helpen opbouwen. Maar, zegt spr., het is juist de katholieke staats partij die wij op onzen weg ontmoeten. Inderdaad, het groote gebeuren van vandaag is, dat het kapitalisme overgaat in het socialisme. We staan aan het sterfbed van het kapitalisme en aan de wieg van het socialisme. Het is geen menschenwerk, het is de wet der natuur en daarom kan het socialisme niet in strijd zijn met het geloof. De sociaal-democra ten zeggen niet anders dan past u aan aan dien groei en organiseert u, opdat die groei niet door de machthebbers wordt tegengegaan. Als Christus vandaag nog eens zou terugkeeren, waar zou hij zich dan bevinden i Christus zou dan ook nu zijn bij de kleinen en gedrukten en zou daar om ook vandaag weer door de Duymaers v. Twist, de Beumers en de Van der Bilts en de pastoors van Zwaag worden gekruisigd. Spr. wijst op de Volkenbondsvergaderingen, waar de belanghebbenden in het voortbestaan van de bewa pening r.aar toe worden gezonden, waar de nationalis tische taal wordt gesproken, maar waar geen resul taat zal worden bereikt, zoolang daar niet één taal, die van het internationalisme zal worden gesproken. Ir. het kapitalistisch productiesysteem zitten de oor zaken van den oorlog, het geheele kapitalistische stel sel berust op strijd. Uitvoerig behandelt spr. den gassenoorlog, om daar bij er op te wijzen dat de middelen die zullen wor den gebruikt, in strijd zijn met den leer van Christus. Vervolgens gaat spr. de houding na van de soc.- dem. Kamerleden inzake de crisiswetten, en deelt ten slotte mede, dat bij 13 voorstellen de soc.dem. 10 maal voor stemden, 3 maal tegen, omdat de wijze waarop steun verleend zou worden ten laste van de consumenten, dus ook werkloozen, enz., zou komen. En welk een klassestrijd er in de Tweede Kamer wordt gestreden, toont spr. aan met te vertellen, hoe veel bezwaren werden geopperd tegen het wetsont werp Van der BergDuijs, ten doel hebbende dat zij die door schuldeischers worden aangepakt, zich tot den rechter kunnen wenden en als zij kunnen aan- toonen dat hun schuld door den crisistoestand is ont staan, 6 maanden uitstel van betaling kunnen krij gen en daarna telkens weer 6 maanden uitstel. Een berg van bezwaren tegen dit wetsvoorstel van de sociaal-democraten, terwijl een zelfde regeling als wet heeft gegolden van 1914 tot 1926. Spr. wijst vervolgens op de beteekenis van de vrij heid van woord, vrijheid van drukpers, en ook de vrijheid om door de radio te zeggen wat men heeft te zeggen. Wij sociaal-democraten hebben respect voor het ge loof en het beginsel van een ieder, niet evenwel voor het misbruik van het geloof doch eischen dan ook op dat men respect heeft voor ons beginsel. Juist door de politiek in den aether te laten, zal een pastoor van Zwaag het gaan naar onze vergaderingen niet kunnen beletten en spr. wijst hier op de Avro-hetserij van een Boon en van den vrijz.-dem. Oud. Het leven is niet uitsluitend gramofoonplaten en muziek spr. erkent dat we dikwijls heel mooie concerten krijgen te hooren maar wij S.D.A.P.'ers zien de radio als 't machtige middel om de boodschap van het socialisme in de gezinnen waar somberheid en kilheid heerscht te brengen. (Applaus.) De Voorzitter deelt mede, dat 2 maanden geleden het aantal leden van de afdeeling Schagen bedroeg 79, gisteravond echter telde de afdeeling 118 leden en voordat de heer Mr. Duijs zijn rede uitsprak, meldden zich nog 3 nieuwe leden aan. Ook de V.A.R.A.-afdec- ling gaat met sprongen vooruit. Een afdeeling is te Sclïagerbrug opgericht en weldra zullen ook afdee- Jingen te St. Jtlaarten en St. Maartensbrug worden op gericht. Te humoristisch. Geweld enz. Van de gelegenheid tot gedachtenwisseling maakt gebruik de heer Dekker te Winkel, O.S.P.er, die de rede van den heer Duijs te humoristisch achtte en zinspeelt op een gesprek met den spr. over den in houd van het Volksblad en voorts opmerkt, dat al wilde de spreker zich t.a.v. den heilstaat niet aan voorspellingen wagen, Sam de Wolf dat in het Volks blad toch wel doet. Spr. wijst er op dat de S.D.A.P den menschen bang maakt voor bloed en tranen, maar de tranen zijn er reeds door de groote ellende en het bloed van de arbeidersklasse is reeds wit Spr. vraagt verder wat de S.D.A P. gedaan heeft voor ver hindering van den oorlog en merkt op dat de O.S.P. oorlogsvoorbereiding tegenwerkt en den leden een plaats is aangewezen als de oorlog mocht uitbreken. Door den heer Mr. Duijs worden de opmerkingen zeer uitvoerig beantwoord en daarbij opgemerkt dat hij geen grappen heeft gemaakt inplaats van een ar gument, maar tot verduidelijking van een argument Spr vermoedt, dat de beer Dekker heeft gezinspeeld op een bespreking in besloten vergadering, die de heer Dekker als gewezen partijgenoot bijwoonde en noemt het niet fatsoenlijk en karaktervol om daar in openbare vergadering na uittreding uit de par tij op terug te komen. Sam de Wolf heeft geen voorspellingen gedaan over het uitzien van den heil staat, doch heeft zijn mpening uitgesproken over de vraag, of wij t.a.v. de crisis reeds het laagste punt hadden bereikt. Geweld, roept spr. uit, wensch ik nooit (daverend applaus) en dit heeft niets te maken met de vraag of men revolutionnair is of n!et. Geweld hebben wij niet noodig. Het mag misschien langer duren, maar wij hebben vertrouwen in het verstand en de logica van het volk. Als de O.S.P geweld wil, kan zij zich ook nooit beklagen over de bezittende klasse, wan neer die dat voornemen tracht te beletten. Dan krij gen burgerwacht en vrijwillige landstorm recht van bestaan. Heeft de heer Dekker de socialisten-marsch enz. dan voorheen altijd gedachtenioos gezongen? Geweld is een groot gevaar, want geweld brengt geweld. En met welk recht is de debater dan tegen de bewapening, als hij de voorbereiding wil van den allerergsten oorlog, den burgeroorlog? Onze macht is dat wij als medewerkers in het productiestelsel door staking het geheele raderwerk kunnen stilleg gen. (Applaus.) Antwoordende op de vraag wat de S.D.A.P. zal doen als de oorlog uitbreekt, wijst spr. er op, dat de oor log onverwachts uitbreekt en dat er dan geen mid delen zijn om bij elkaar te komen en te bespreken hoe te handelen. Spr. wijst hier op de taak van het internationalisme en roept de aanwezigen op het woord van het socialisme onder de menschheid te brengen. Daardoor wordt een oorlog tegengegaan. Applaus. Door den Voorzitter wordt dank gebracht aan den geachten spreker, en volgt sluiting. KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLO- NIES. De afd. Schagen van bovenstaand Centraal Ge nootschap vergaderde Dinsdagavond in „Cérès De voorzitter, de heer D. Brouwer, opende met een woord van welkom, waarna mej. Hettinga de notu len las, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een vragenlijst van het Hoodfdbestuur over de invoering van een 6- weeksche verpleging voor de kinderen, "inplaats van een 5-weeksche. Waar de vergadering de consequen ties van dezen maatregel niet in alle opzichten kon nagaan, zal dit aan het Hoofdbestuur worden ge meld. De penningmeesteresse mevra Roggeveen-de Vries, Dracht verslag uit over de finantiên. Deze staan er verre van rooskleurig voor. Het batig saldo was f 159.05, tegenover f788.55, vorig jaar, een dus zeer grooten teruggang. Dit jaar waren 8 kinderen uit gezonden, w.o. nog al met een langen termijn, wat de kas geducht knakte. Waar er geen andere ontvang sten waren dan de contrinutie van 174 le den plus een gift, zou er dit jaar van een uitgebreide uitzending van kinderen niet veel kunnen komen Gemeentesuusidie genuoi de vereeniging niet. De rekening werd goedgekeurd, evenals net jaar verslag, dat üoor mej. Heitmga werd uitgebracat en waaruit bleek dat de uitgezonden kinderen veel hei: van hun uitzending hadden gehad. Mej. C. Kaan en mevr. Roggeveen-de Vries wer den als bestuursleden herkozen. De afdracht aan het riooidoestuur werd bepaald op f 5.Hierna sluiting. BILJARTEN. Maandag 30 Januari jL werd wederom een groe- penwedstrijd van de ver. „Holl. Noorderkwartier' ge houden, thans in „de Posthoorn" van den heer J. Peetoom, alhier. Het waren de groepen C 1 en C 4 van het jaarl. programma, resp. de heeren J. Constant, C. Vader, A. Vader en A. Hoornsman van Julianadorp en de heeren J. Peetoom, J. Roggeveen Kz., W. Watertor en W. Streutker van Schagen. Uitslag was: Van de lü partijen groep C 1 9 en groep C 4 7 winstpartijen. De hoogste serie, mooi en vlot gespeeld, in een winstpartij werd behaald dooi den heer J. Constant, nl. 43. Vele spannende partijen werden te zien gegeven en onder een zeer gczelligen toon eindigde ook weer dezen geslaagden biljartdag. 40-JARIG JUBILEUM PAASCHTENTOONSTELLING In een gisteravond gehouden gezamenlijke be stuursvergadering van de Middenstandsvereeniging, Algemeen Belang en do Hanze is met algemeene sympathie besloten, namens de genoemde vereeni gingen mede te werken aan e?ne eenigszins feeste lijke herdenking van het 40-jarig beslaan der Paaschtcntoonstelling. Eene commissie werd samengesteld, die*de plan nen zal uitwerken. Vuurtorenwachter tien dagen te Iaat afge lost. ifengevolge van den aanhoudenden storm uit het Oos ten en de ruwe zee zijn, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, de wachters van den vuurtoren van Eddy- stone, by de Zuidkust van Engeland, tien dagen te laat afgelost. De sleepboot met de aflossing slaagde er Maan dag na verscheidene pogingen ln dicht genoeg by te ko men om verbinding met den vuurtoren te krijgen door middel van het broektoestel. Hiermede werden de beide aflossers naar den vuurtoren getrokken en werden de twee mannen, die 38 dagen dienst hadden gedaan, aan boord van de sleepboot gebracht. Twee dooden, vier gewonden. Te Breslau in Silezië hebben de nat. socialisten gister middag een optocht gehouden waarvoor de politie krach tige voorzorgsmaatregelen had getroffen. Niettemin is by de opmarsch het cordon nat.-soc. op de Oude Markt doorbroken en in een ernstige botsing met communisten zy'n twee menschen gedood en vier ge wond. Later tusschen communisten en politie. Later op den dag kwam het tot een nieuwe botsing, ditmaal tusschen communisten en politie. Communisti sche betoogers geraakten in twist met omstanders. Toen de communisten een winkelruit hadden verbrijzeld, werd de politie gewaarschuwd. Deze was spoedig ter plaatse en deed eenige straten ontruimen, waarbij eenige waar schuwingsschoten werden afgevuurd. Toen de commu nisten echter een dreigende houding tegen de politie aannamen, werd er met scherp geschoten. Een commu nist werd gedood en naar verluidt werden er voorts nog twee gewond. De politie heeft naar aanleiding van het gebeurde een communiqué gepubliceerd, waarin zij er op wyst, dat het doodeiyk schot niet door de politie is gelost. Burgers, die bij het gebeurde tegenwoordig waren, verklaren, dat het slachtoffer getroffen werd door een schot, dat afge vuurd werd ln de gelederen der communistische betoogers De man werd in het hart geraakt en was onmiddeliyk dood. De politie te Breslau heeft alle vergaderingen en op tochten der communistische party en haar nevenorga nisaties in de openlucht tot nader order verboden. Zy heeft opdracht ontvangen, tegen elke overtreding van dit verbod handelend op te treden. Te Aken. In de omgeving van Aken hebben de communisten Dinsdagmorgen gepoogd, de arbeiders van verschillende kolenmynen tot staken te bewegen. De ploegen gingen echter met slechts zeer weinig uitzonderingen aan het werk. Te Herzogenrath versperden ongeveer dertig com munisten den ingang tot een glasfabriek en trachtten de arbeiders te beletten, aan het werk te gaan. Gendarme rie en politie moesten ingrijpen. Toen de betoogers de bevelen der beambten niet wilden opvolgen, werden waarschuwingsschoten gelost. Ten slotte voerde de po litie een charge met gummistokken uit Er werd nie mand gewond. Zes communisten werden gearresteerd. De arbeiders der glasfabriek gingen voltallig aan het werk. Petitie van 800 Amerlkaansche professoren aan president Roosevelt. De „Daily Telegraph" verneemt (volgens Reuter) uit Washington, dat Roosevelt een petitie heeft ontvangen, geteekend door 800 professoren, vertegenwoordigende byna 300 Amerikaansche universiteiten, waarin er by hem op wordt aangedrongen om zoodra hy In functie treedt stappen te doen tot erkenning van Sovjet-Rus land. In de petitie wordt gezegd, „dat de voortzetting van de politiek van zich afzydig houden een gevaariy- ke bedreiging is voor den vrede der naties". Naar men gelooft is Roosevelt geneigd een verdrag met Rusland te sluiten, hoewel nog niet vast staat wat de houding van het nieuwe oongres ls. Green, de voorzitter van de .American Federatlon of Labor" is tegen erkenning zoolang de Russische dlo- tatuur niet de leer van de wereldrevolutie en de vesti ging van het communisme door geweld verloochent Hq verklaarde dat de georganiseerde arbeiders ln weerwil van het uitgebreide leed door de fouten van het kapi talisme wat dat betreft niet voor een compromis te vinden zyn. Een aantal gevangenen verpletterd. Reeds twee dooden geborgen. VJD. verneemt uit New York: Op ht terrein van de Foisom-gevangenis ln Californië stortte Maandag een reusachtig rotsblok van een hoog te van 50 voet naar beneden ln de steengroeve van de gevangenis, waarin gevangenen aan het werk waren. Een aantal gevangenen, hoeveel is nog niet bekend, werd onder de aarde en het gesteente bedolven. Reeds zyn twee lijken geborgen. Straatroof „a 1'Amértcatne". Slachtoffers geblesseerd. Zaterdagavond en in den nacht van Zaterdag op Zon dag zyn twee bewoners van de Desnsche hoofdstad Kopenhagen het slachtoffer geworden van straatroo- vera, toen zy voor hun huis stonden om naar binnen te gaan. De daders wierpen in belde gevallen hun slacht offers een lus om den hals, vermoedeiyk vervaardigd van electrlsch emoer In het eerste geval gingen zy op het geschreeuw van den aangevallene aan den haal. Deze dankte zijn behoud waarschyniyk aan het feit dat hy wegens verkoudheid twee dikke dassen om had gedaan. Het tweede slachtoffer geraakte bewusteloos en werd beroofd van een portefeuille met 40 kronen en van zijn lorgnet. Storm aan de Canadeesche knst. Sneeuwval stremt het. verkeer. Groote schade aan de visschersvloot. Door den hevigen storm aan de Canadeesche kust héb ben. aldus meldt Reuter, versoheldene Oceaanschepen 30 uur ter hoogte van Halifax voor anker moeten liggen en is groote schade aangericht aan visschersbooten. Aangezien de winter tot dusver betrekkeiyk zacht was geweest, kwam de storm zeer onverwacht Do daarop volgende zware sneeuwval stremde het treinverkeer en vormde een groote belemmering voor alle verbindingen. Te Acadia-Ville in Nleuw-Brunswyk kwam een loco motief ln botsing met een specialen trein voor sneeuw- opruiming. waardoor drie werklieden werden gedood.. Leeftijdsgrens rechterlijke macht. Wet treedt op 1 Maart gedeeltelijk ln werking. Op 1 Maart zullen ln werking treden eenige artike len van de wet tot vaststelling van een leeftydsgrens, bij het bereiken waarvan aan verschillende by de rechtspraak betrokken ambtenaren ontslag wordt verleend. Deze artikelen bepalen, dat by het bereiken van den vollen ouderdom van zeventig jaren by ko ninklijk besluit ontslag verleend wordt met Ingang van de eerstvolgende maand. Tevens wordt met Ingang van de eerstvolgende maand ontslag verleend aan de voor het leven benoemde amb tenaren by de door de Beroepswet Ingestelde en met de rechtspraak belaste colleges, die op 1 Maart den vollen ouderdom van zeventig jaar reeds hebben bereikt. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 757 m.M. Vooruitzichten: Regen. Temperatuur: 6 gr. C. is 41 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Boogzilde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refrartmnist. Het oogonderzoek doen wit gratis Geen malaise. Het is een verblijdend bericht, dat in dezen moeiiyken tijd, waarin vele Industrieele ondernemingen het bedryf hebben moeten stop zetten, een fabriek te Beverwijk zich niet alleen door de moeliykheden weet heen te slaan, maar tot uitbreiding kan overgaan. De Vereenlgde Chemische Fabrieken „Oeta Bever", die met 40 tot 50 menschen werkt, ls bezig haar bedryf uit te breiden, om zich in het ln aanbouw zynde nieuwe fabrleksgedeelte toe te leggen op de fabricatie van een nieuw product, dat zy binnenkort in den handel zal brengen. PRINSES JULIANA OP REIS. Op weg naar Heldelberg. Saterdag is prinses Juliana met groot gevolg te Darm- stadt aangekomen en heeft ln hotel ..Zur Traube" haar Intrek genomen. Een deel van het gevolg ls ln slot Er- baoh-Schönberg gehuisvest Het bezoek van de prinses ls geheel Incognito. Zaterdagavond woonde de prinses de voorstelling ln het Hesslsche Landestheater by. Maandagochtend vroeg is prinses Juliana naar Heidel- berg doorgereisd. AFSCHAFFING STEMPLICHT. Mr. dr. E. J. Beumer, lid van de Tweede Kamer, heeft een amendement Ingediend op het wetsontwerp tot wy- ziging van eenige artikelen der Kieswet, der Provinci ale wet en der gemeentewet. Hoewel ln den tegen woord lgen tyd veler neiging meer gaat in de richting van dwang dan ln die van vryheld, meent dr. Beumer nogmaals een poging te moeten doen om tot afschaffing van den zoogenaamden stemplicht te komen. s-*- Een greep uit onze „bloemrilke taal." Zy, die veel en... met aandaoht lezen, zal het meerma len opvallen dat de schrijvers zich nogal eens wat dich- teriyke vrijheden en andere vergrijpen tegen de Neder- landsche taal veroorloven. We hebben een greep gedaan uit de..bloemrijke" uitdrukkingen die we verzamelden, dooh waarby wü onszelf geenszins vrijpleiten van de bedoelde misstappen en wy gaarne toegeven dat er ook ln onze kolommen wel eens zoo'n „stijl-onkruidje" zal rijn opgeschoten, wat niet wegneemt, dat dit nog heel wat weliger zou tieren... Indien wy by het doorle zen van de cople het niet dikwijls bytyds hadden uitge- delgd. VERKEERSOVERTREDING. „Een schot... de tyger koos het hazenpad." EFFICIENCY. „Heden werd een vereeniging ter bevordering "an de wandelsport opgericht Als naam werd gekozen „Neder- landsche wandelaarsb.ond", alsmede een voorloopig be stuur, bestaande uit..." enz. In den wagon bevonden zich een thermo-, een baro- en een Jeugdige landmeter. MISGEBOORTEN. „Ik heb een breeden rug, ja, en alleen omdat ik het hart op de tong draag!" De verdachte werd verhoordmoe als een bond, vlei hy tenslotte door de mand en hpgreep, dat hy de a I- ga a r was. POLITIEWILLEKEUR. „Hallo! In verband met de hier terstede gepleegde Inbraak werd de 39-jarige H. gearresteerd..." „Waarom?" „Z'n voetsporen kwamen overeen met z "n v o e t e n." IN DEN STIJL. De plannen om de zee direct dienstbaar te make. aan den mensch heeft men sedert lang laten varen. ONZE). BEVELHEBBERS. Te Londen heerscht nu weer een rattenplaag. De ratten worden aangevoerd door schepen. De generaal voerde hiertegen ettelijke ar gumenten aan. DE ANATOMISCHE LES. „De overheid ziet er geen been in voor allerlei ver maken een stokje te steken, alsof zy geen oog had..." enz. IN DEN VERGULDEN EZEL. Dat de Prins als ulthangteeken ln ons land langen tyd boven alle anderen geliefd en populair ls geweest... (Van Len:.ep er Ter Gouw; „De Uithangtcekens"). ONZE VERBAND AFD EICLING. „een medisch instituut, -«.aaraan een geheel leger van wetenschappeiyke medewerkers ls verbonden", WAAROM ALTIJD BUITENLANDERS?' ..Als Moissl op het tooneeel stond kwam teder oogen- blik de declamator om den hoek kyken... (Recensie). (Dat is nog niets: Als Bouwmeester op het tooneel stond, kwam ieder oogenblik de souffleur om den hoek kyken. RedJ

Schager Courant | 1933 | | pagina 2