De lersche Vrijheidsheld. Marktberichten. Nagekomen Berichten. Ernstig ongeluk te Rijswijk Paard op hol geslagen. Een vrouw en drie kinderen ernstig gewond. Dinsdagmorgen om ongeveer 12 uur heelt op den Haagweg te Rijswijk een ernstig ongeluk plaats ge vonden. Plotseling sloeg een paard, dat gespannen was voor een wagen, op hol en vloog 't trottoir op. Juist liepen daar mej. M. en drie kinderen. De vrouw en de kinderen kwamen onder den wagen terecht. Na op het politiebureau door dr. Everts ver bonden te zijn, is het viertal per ziekenauto naar huis vervoerd. De toestand van een der kinderen, een jonge tje, is ernstig. Vrouw in vlammen De kachel aangemaakt met petroleum. In vlammen gehold de straat opgerend. Gistermiddag Is in het perceel Rochussenstraat 80 te Den Haag een binnenbrand uitgebroken, die noodlottige gevolgen heeft gehad. De vrouw des huizes, die met haar zoon alleen thuis was. wilde in het voorkamertje op de le verdieping de kachel aanmaken. Zij gebruikte daarbij petroleum. Ver moedelijk is de vlam, toen zij het mot petroleum ge drenkte hout aanstak, naar bulten geslagen en heeft haar kleeren aangetast De zoon trachtte nog het vuur te dooven, maar dit gelukte hem niet; ook zijn kleeren vatten vlam, terwijl het vuur zich aan het meubilair mededeelde. De kleeren van de ongeveer 50-Jarlge vrouw stonden meteen in lichte laaie. De zoon, die in de kamer de krant zat te lezen, trok een gordijn van het raam cm daarmee het vuur te dooven. Dit gelukte echter niet, daar ook het gordijn vlam vatte. De vrouw liep nu. geheel In vlammen gehuld gillend de trap af en de straat op. De heer P. C. Warner, die een paar hulzen veder woont, en juist voorbij kwam. zag de vróuw in deze deerniswekkenden toestand. HU be dacht zich geen oogenblik. trok snel rijn overjas uit, wikkelde de vrouw daarin en rolde haar over den grond in een plas. Ook de buren kwamen met water aandra gen. zoodat de kleeren van de vrouw nu spoedig waren gebluscht Met ernstige brandwonden overdekt werd ze opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Zuldwal ver voerd. Haar toestand ls zoo ernstig, dat men voor haar leven vreest. De brandweer, die gealarmeerd was, had het vuur in de kamer spoedig onder de knie. Eenige meubels, gor dijnen en behangsels verbrandden; een gedeelte der meu bels kon echter door de brandweer in een andere ka mer nog in veiligheid worden gebracht, zoodat de ma* terieele schade tamelijk beperkt bleef. Brandstichter betrapt Man te Rotterdam, die bezig was brandend papier door een brievenbus te duwen door de politie op heeterdaad betrapt, HU bleek een spuitgast van de vrij willige brand weer te zün. Maandagnacht hebben twee agenten ln de Kipstraat te Rotterdam op heeterdaad een brandstichter betrapt. Dit gebeurde nog net op tijd om een uiterst gevaarlij ken brand te voorkomen. De agenten, die op hun ronde waren, zagen in de Kipstraat voor het pand van de meubelzaak van Spierdijk een kleine vlam. Zij gingen er op af en vonden een man voor de deur van den winkel staan, die trachtte een brandend stuk papier door de brievenbus te duwen. De man werd ge grepen en naar het politiebureau aan de Oppert ge bracht. Daar deed men de wel zeer merkwaardige ont dekking, dat deze brandstichter een spuitgast van de vrijwillige brandweer is, hij is de 34-jarige bloemen koopman L. W., die verbonden ls aan slangenwagen 19. die in de Lombardstraat gestatlonneerd ls. Deze slangenwagen is de dichtst bij den meubelwinke* gestatloneerden. L. W. werd cm kwart over één be trapt, het onderzoek wees uit, dat hij al voor de komst van de agenten een stuk krant, dat hij ln brand had gestoken, door de brievenbus had gedaan. Dat stuk was echter uitgegaan. Ook door een tui melraam heeft hij getracht brandend papier naar bin nen te werpen. Bij het derde stuk brandend papier, dat hij door de brievenbus wilde stoppen, werd hij betrapt. Een zeer ernstige brar.d is door de betrapping op heeterdaad voorkomen. Vlak achter de deur bij de brievenbus stond een groot aantal houten meubels en vloermatten. In den winkel en het magazijn bevindt zich voorts een groote voorraad meubelen. Vlak bij de deur zijn de houten trappen naar de bovenwoningen, waar drie gezinnen wonen. Maandagnacht heeft de aangehoudene aanvankelijk ontkend. Gisterochtend echter heeft hij een bekentenis afgelegd en meegedeeld, dat hij het plan had gehad om brand in den winkel te stichten, Het motief heeft hij echter niet opgegeven. De man maakt op de politie een normalen indruk, zoodat dan ook gemeend wordt, dat men hier niet met een maniak te doen heeft, maar dat het den spuitgast er om te deen is geweest brand te stichten en daarna dadelijk zijn slangenwagen te gaan halsn om zoodoen de op de premie beslag te kunnen leggen. Loonsverlaging spoorwegpersoneel Centrale Bond aanvaardt het voorstel der directie. De Centrale Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft gisteren te Utrecht een buitengewoon congres gehouden ter bespreking van het voorstel der directie om met ingang van 1 April a.s. de loonkorting van 5 op 8 te brengen, terwijl de directie de bijdrage van deelgenooten van het zieken- en ondersteunings fonds voor do gezinsleden voor haar rekening neemt Na uitvoerige bespreking werd met 61 tegen 21 stem men besloten het voorstel te aanvaarden. De zeevaartschool op Texel. Opheffing uitgesteld tot 1 September. Bij het gemeentebestuur te Texel is gister bericht Ingekomen van de regeering dat de rijkssubsidieering aan de zeevaartschool op Texel nog tot 1 September verlengd zal worden. Daarmede is het bestaan der school in elk geval tot het einde van het loopende cursusjaar verzekerd. Getracht zal worden de school ook na September te doen blijven bestaan. Weer een geval van gasverstikking. Te Den Haag. Een man overleden; zijn dochter nog in het ziekenhuis. In een perceel aan de Piet Helnstraat te Den Haag aldus het Hsbl., heeft zich een geval van gasverstik king voorgedaan, doordat waterdampen uit een stoo menden ketel zich vermengd hadden met onverbrande gasprodaicten, tengevolge waarvan de bewoner en diens dochter bewusteloos geraakten. Beiden werden door den G.G. en G.D. naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, alwaar de vader aan de gevolgen is overleden. De dochter is thans herstellende. Groote vernielingen op Urk De kracht van het iis. Het haven- ho-fd do-r de schnivende ijsmasa's geteisterd. Volgens berichten uit Urk is Dinsdagmorgen het ijs- vlak aan de zuidzijde van het eiland Urk met don derend geraas uiteen gespat. Geweldige ijsmassa's zijn over de havendijken heen geschoven, alles vernielend wat in hun weg kwam. Zware basaltblokken en andere steenen werden in de haven geslingerd. Het havenhoofd is zoodanig geteisterd door het ijs. dat de palen afknap ten. De havenmeester heeft maatregelen getroffen, om de schepen welke aan de binnenzijde van den haven- dijk liggen, in veiligheid te brengen. Volgens de meening van deskundigen zou een en an der een gevolg wezen van de afsluiting der Zuiderzee. Voorts lezen we in „De TeL": Met spanning worden de winkeliers, die gisteren naar Kampen zijn gegaan, om etenswaren te halen, op Urk terug verwacht Deze menschen zijn momenteel op het ijs. doch tot nu toe heeft men nog niets van hen gehoord. Door den 20-jarigen timmerman H. Kramer zijn drie kinderen, die tijdens het sleedje rijden door het ijs wa ren gezakt, met levensgevaar gered. Nadere berichten luiden, dat de toestand te Urk vrij ernstig is te noemen. Aan de Zuidzijde van het eiland is het ijs danig opgezet, dat zioh boven den havendijk bergen vormen van meer dan tien meter hoogte. De aan het einde van den dijk liggende schepen zijn niet meer te bereiken, omdat het ijs het plankier en den dijk ge heel heeft bedolven. Het havenvaur in gevaar. Bij 't einde der havendijk, is 't ijs opgeschoven tot bo ven aan het havenvuur. Indien er niet spoedig veran dering in den toestand komt, zal dit vuur wel geheel worden weggeschoven. Nagenoeg de geheele bevolking bevindt zich in de nabijheid van de schuivende ijsmas sa's. Op één punt van dezen dijk is het ijs tegen een muur van een zouterij aangeschoven, welke reeds is Ingedeukt en gevaar voor instorting oplevert. Spleringvisschers ln gevaar. Enkele spieringvlsschers. die zich ten Zuid-Oosten van het eiland bevonden moesten het veege lijf bergen met achterlating van netten en ander gerei. Vier andere vis- schers zijn nog niet teruggekeerd van het ijs en over hen verkeert men in ongerustheid. Sportvliegtuig in Zwitserland neergestort Een doode en een zwaar gewonde. Uit BAZEL. Te St. Moritz la Dinsdag de door den Engelschen sportvlieger commander Rood bestuurdee machine omlaaggestort. Het toestel werd geheel ver nield. Rood is korten tijd later ln een ziekenhuis over leden. Zijn begeleider, de bekende Zwitsersche sports man Charles Schaer, liep een schedelbreuk en ernstige verwondingen op. Goudmijnen in Korea. Uit Tok io: De gold rush naar Korea is in vollen gang onder lei ding van de Mitsoei mijnbouwonderneming. Firma's uit Soemitomo en Asano hebben goudvelden aangekocht om deze op groote schaal te exploreeren. Eamon de Valera. Van wiskunde-leeraar tot revolutieheld. Ter dood veroor deeld. Legenden betreffende een romantische vlucht. Een re volutionair wordt staats president. Den 3en Februari 1919 ontsnapte Eamon de Valera, destijds een der vele lersche leiders, uit de gevangenis van Lincoln. De vele legenden, die zich om deze vlucht hebben geweven, maakten den Ierschen revclutlonnalr populairder dan al zijn politieke daden. Het ls niet gemakkelijk, thans nog precies vast te stellen, hoe deze vlucht zich heeft toegedragen. Als bewijs, hoe ver Ier land buiten het Europeesche cultuurgebied ligt en om de romantische lersche ziel bloot te leggen, laten wij de twee aardigste legenden over de ontvluchting uit de gevangenis van Lincoln hier volgen. In vollen ernst wordt verteld, dat de vlucht mogelijk zou zijtn gemaakt door de nalatigheid van een gevan- genisgeestelijke, het teekentalent van den gevangene, de scherpzinnigheid zijner politieke vrienden en 'n half dozijn bultengwone spel'ngen van het toeval. De ge- vangenisgeestelijke, die zich met de Valera onderhield, liet den sleutel op de tafel liggen. De gevangene had juist een waskaars in de hand. Hij liet de was op den sleutel van de celdeur dxoppelenen maakte tijdens het onderhoud een afdruk daarvan. Maar wat kon hij mat den wasafdruk beginnen? Op een humoristische prent briefkaart, die hij zijn vrienden schreef, zou hij een dronkeman hebben geteekend, wien het niet gelukken wilde met een sleutel het slot te openen. Aha, dachten de vrienden, dat ls klaarblijkelijk de teekening van den sleutel van de celdeur en volgens deze teekening maakten zij den sleutel, dien de Valera noodig had. In een koek, dien de gevangene uit Ierland ontving, zou dan de sleutel verborgen zijn geweest. De gevange^'s- autoritelten moeten echter we! heel nonchalant te werk zijn gegaan, dat zij dezen koek zoo maar, zonder nauwkeurig onderzoek, aan de Valera hebben laten uitreiken. Maar de revolutionnair kon met de zending uit het vaderland nog niets aanvangen, wamt zoo cor rect was zijn teekening niet, dat de sleutel paste. In een anderen koek nu ontving de Valera de werktuigen om den sleutel af te vijlen en eerst daarna had hij het voorwerp tot zijn beschikking, waarmee hij de cel kon openen en zich den weg naar de vrijheid kon banen. Dit klinkt rijkelijk fantastisch. Waarschijnlijker lijkt een andere legende, die eveneens wordt verteld. In Ierland zou zich destijds een geheim comité hebben gevormd, dat zich de bevrijding van de Valera ten doel stelde. Het wilde den leden van het comité echter maar niet gelukken zich met hun politieken vriend in ver binding te stellen. Toen huurde een Ier In de nabij heid van de gevangenis een stuk grond en zong daar van 's morgens tot 's avonds met galmende stem ler sche volksliederen. Geen Engelschman kon ze ver staan. Maar de Valera in zijn cel hoorde deze liederen, die hem merkwaardig veranderd voorkwamen. Zij be vatten een weldoordacht plan tot ontvluchting. Op een geheimzinnige wijze zou het dan den Ier, ook volgens deze lezing, gelukt zijn, een afdruk van den gevangenis sleutel te krijgen. Maar nog bestond de moeilijkheid, de gevangeniswachters op een bepaald tijdstip van hun post weg te lokken. De revolutionairen wisten natuur lijk precies, hoe men zooiets aanvatten moet: n.1. door meisjes. Maar ln de omgeving van Lincoln vonden zij niet, wat zij zochten. Zij schreven naar Ierland en nu meldden zich eenige jonge dames uit de beste lersche kringen vrijwillig aan. Zij kleedden zich als winkel meisjes, legden het met de mannen van de wacht aan en lokten hen op den bepaalden tijd naar het kreupel- bosch ln de omgeving. Andere Ieren hadden «i de om- Spoorwegstaking in Ierland uitgebroken Te middernacht aangevangen. Daden van sabotage. 6000 a 7000 arbeiders er bij betrokken. In den nacht van Maandag op Dinsdag, om precies 12 uur, is een staking op de Noord-Iersche spoorwe gen uitgebroken. Zij omvat behalve de spoorwegen in Ulster, ook een stuk van den Great Northern in den Ierschen Vrijstaat en is uitgebroken uit verzet tegen een loonsverlaging van tien pet., welke door den loon- raad is goedgekeurd. Zooals men zich zal herinneren, heeft de regeering van den Vrijstaat het uitbreken van de staking op haar spoorwegen voorkomen door de maatschappijen te bewegen de verlaging niet toe te passen op voorwaarde, dat de staat het nadeelig verschil, dat hierdoor ontstaat, aanzuivere. De sta king hij den Great Northern op het gebied van den Vrijstaat is dan ook louter sympahtie-staking. Het geheele treinverkeer ln het Noorden stilgelegd. V.D. verneemt uit Belfast: De staking der spoorwegarbeiders in Ierland is Dinsdag in vollen omvang Ingezet. Met uitzondering van eenige door studenten en ingenieurs gereden hulptreinen was het geheele spoorwegverkeer in Ul ster en ten deele ook in het Noorden van den Ier schen Vrijstaat stilgelegd. In het geheel zijn 6000 a 7000 arbeiders bij deze staking betrokkon. De stakers hebben op tal van plaatsen de treinen midden op het traject laten staan. De locomotieven der hulp- treinen worden evenals de stations door politiebeamb ten bewaakt, die met geweren zijn uitgerust. De stakers beleggen overal groote meetings en stel len al het mogelijke in het werk om het verkeer on mogelijk te maken. Tusschen Belfast en Balmoral b.v. zijn alle spoorwegsignalen door de stakers onbruik baar gemaakt. De signaaldienst moest met vlaggen worden gaande gehouden. Do telegraaf- en telefoon kabels tusschen Belfast en Dublin zijn doorgesneden. Tal van locomotieven zijn buiten gebruik gesteld door de verwijdering van kleppen. Er zijn vrachtauto's in gebruik genomen om afgelegen streken van voedsel en kolen te voorzien. De financieele toestand in New York Aanzlenliike belastingverhooging voor gesteld. Uit New York, 31 Jan.; Teneinde verbeteringv te brengen in den financieelen toestand van New York, heeft de gouverneur van New York, Lehman heden voorgesteld de begrooting te verminderen met 23 en aanzienlijke belastingvcrhoogingen in te voeren, welke 85 000.00 moeten opbrengen. Van zijn voorganger, Franklin Roosevelt, erfde Lehman een deficit van 115000.000 dollar, dat hij wil wegwerken door een beperking van de huidige vrij stellingen van inkomstenbelasting, het heffen van een belasting van 1 op •nkomens boven 1000 dollar voor ongehuwden, en 2500 dollar voor gehuwden, het geving der stad terzelfder tijd relletjes veroorzaakt, zoodat de politie de handen vol had. De Valera werd uit de gevangenis gehaald, ln een gereedstaanden auto gezet en op een schip gebracht. Hoe het ook zij in elk geval gelukte het hem te ont vluchten. Hij ging naar Amerika en daar werd hij be stormd door de journalisten. Uit de Amerlkaansche cou ranten vernam de wereld, vernam ook geheel Ierland, wie de Valera eigenlijk was. De leider, der Ieren kan slechts met zekere reserve een Ier genoemd worden. Hij werd geboren in 1882 te New York. Zijn vader was Spanjaard. De Valera's hebben zich als officieren in het Spaansohe leger onderschelden, doch de vader van den revolutionair was een man der wetenschap, die op een studiereis in Noord-Amerika met een lersche vrouw trouwde. Twee jaren na de geboorte van den zoon. die den Ierschen voornaam Eamon had gekregen, stierf de vader en de zoon werd naar zijn grootouders in Ierland gezonden. De Ieren zijn een eigenaardig volk; zij droo- men nog heden ten dage van den tijd, waarin zij door eigen koningen werden geregeerd; in elke familie stroomt een dropje oud Iersch vorstenbloed; oer-oude volkssagen worden verteld alsof de helden nog voor twintig jaren geleden geleefd hebben. In deze merk waardige atmosfeer groeide de half-Ier Eamon de Va lera op. van nature een nuchter mensch, een begaafd wiskundige. In Dublin werd hij wiskundeleeraar en dat is zeer zeker geen opwindend beroep. Maar deze wis kundeleeraar ijverde voor de wederopwekking van het oude nationaliteitsgevoel; ijverde voor de lersche vrij heid en hij streed voor deze idealen met de nuchterheid van een mathematicus. De Valera is een man van ijzer, geen mensch van verzoening. Tijdelijk wist een vreedzame richting der lersche beweging de overhand te krijgen, de vroegere herbergier Cosgrave werd president van den Vrijstaat, lersche postzegels werden gedrukt, Iersch geld werd ge munt. dat in Engeland niet geldig is, Iersohe tolgrenzen werden opgericht. Maar voor 't overige was de voor naamste taak van Cosgrave om reclame te maken voor het vreemdelingenverkeer in Ierland en dat dit nood zakelijk was, zag hij, als oud-waard, ook in. In Ierland was bovendien nog een Britsch gouverneur-generaal; de ambtenaren en beambten hadden den eed van trouw aan den Britschen koning af te leggen en het was een schra le troost, dat deze eedsformule van trouw zoo dubbel zinnig ls opgesteld, dat Engelschen en Ieren haar ge heel verschillend kunnen opvatten. Toen de Valera een jaar geleden als leider van de lersche nationalisten officieel tot staatspresident geko zen werd, kon men vooruit zien, dat de betrekkingen met Engeland er niet beter op zouden worden. Er heersoht nog steeds geen rust, een gespannen verhou ding tusschen Ieren en Engelschen blijft heerschen en na de lersche verkiezingen, die zoo juist hebben plaats gehad, zal de stemming zeker niet verbeteren. Want de Valera'3 *-anhang is nog toegenomen, de gematigde Cos grave ls nog meer afgezakt heffen van een belasting van driekwart procent op alle detailverkoopen, een verhooging van de belasting op olie. Bij invoering van al deze maa.tregelen hoopt men een gering overschot op de begroeting tot stand le kunnen brengen. DE STEUN AAN DEN TUINBOUW Het toegestane bedrag van 5 millioen gul den door het Centraal Bureau der Tuin bouwveilingen onvoldoende geacht. Het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen, dat nagenoeg den geheelen Nederlandschen Tuinbouw, voor zoover de kweekers van groenten, fruit en vroe ge aardappelen betreft, omvat, heeft een adres gezon den aan den minister van oecon. zaken en arbeid, waarin het meedeelt dat het voor steun aan den tuin bouw uitgetrokken bedrag van 5 millioen gulden, zelfs bij berekening van een tot het uiterst gedrukten productieprijs niet voldoende zal zijn om het verschil tusschen dien productieprijs en den veilingsprijs te dekken. Het Bureau dringt er daarom bij den mi nister op aan, te bevorderen, dat het bedrag van den aan den tuinbouw over 1932 te verleenen steun wor de verhoogd tot het verschil tusschen productie- en veilingsprijs. Nog een request aan den minister. De Besturen van den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, den Christelijken Boeren- en Tuin- dersbond, afdeeling Holland-Brabant en den Neutra len Bond van Land- en Tuinbouwers besloten in een gecombineerde vergadering in een gemeenschappelijk request tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid het verzoek te richten, om den tuinbouw zoo danig te steunen, dat de volle toesiagen tot de ge stelde richtprijzen worden uitgekeerd. Voorts zal worden verzocht om voor 1933 den tuin bouw te steunen door middel van dezelfde regeling als voor 1932, doch met dien verstande, dat de steun gedurende en niet na het seizoen ter beschikking van de tuinders wordt gesteld. Een en ander achten de genoemde organisaties ab soluut noodig om den tuinbouw in stand te houden en om den grooten socialen nood van zeer vele tuin ders en van degonen. welke van hun bedrijf afhan kelijk zijn, te voorzien. NOORDSCHARWOUDE, 31 Jan. Aangevoerd: 8100 Kg. uien: drielingen f 2.102.30, uien f 3.50—3.90, grove f 2.803.40, 46400 Kg. roode kool f 1.50—4. Doorschot f 1.20—2.90. 50100 Kg. D. witte kool f 0.60—0.90. doorschot f 0.60—0.70, 17600 Kg. gele kool f 1.202.60. doorschot f 1.30—1.80, waarvan doorgedraaid .3500 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN. 31 Jan. Aanvoer: 39000 Kg. roode kool le kw. f 2.10-^3.70, 2e kw. f 2.202.80, 7300 Kg. gele kool le kw. t 2.10—2.40, 2e kw. f 12501.60. 19100 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60 1, 3850 Kg. uien f 3.804.40, drielingen f 3.10, grove uien f 3.50. BROEK OP LANGENDIJK. 81 Jan. Aanvoer: 1200 Kg. wortelen f 2.302.40, 17000 Kg. roode kool f 24.20. doorschot f 1903.20, 60000 Kg. gele kool f 1.602.50. doorschot f 1.202.30, 48000 Kg. D. witte kool f 0.60—1. 9500 Kg. uien f 3.70—3.90, grove f 2.50— 3.10. gele drielingen f 22.40. PURMEREND, 31 Januari 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 18 stapels Fabrlekskaas f 22, 1 stapel Boerenkaas f 26.50 per 50 Kg. In totaal 19 sta pels, wegende 23300 Kg. Handel matig. 494 Kg. boter f 1.651.85. Vee: 444 runderen, w.o. 310 vette 5864 ct. per Kg.; 115 melk- en gpldekoeien f 80230; 19 stieren. Handel runderen stug. 15 Paarden f 60125, handel stug; 50 vette kalveren 6080 cent, handel stug; 273 nuchte re kalevren, slacht f 718, fok f 914, handel stug; 284 vette varkens, voor de slacht 2531 cent, handel matig; 31 magere varkens f 815, handel stug; 163 biggen f 610, handel stug; 719 schapen f 619, handel vlug; 9 bokken; kipeleren f 3.504.50; eendeieren f 3.25; piep kuikens 7032% oent. Eierveiling: 5576 kipeieren a 2.90 4.30, 65 kipeleren b f 2.60—2.70 en 206 eendeleren f 3.40. COOP. VER CENTR EIERVEILING G. A. PURMEREND, 31 Jan. Aangevoerd: 16000 st. eendeieren f 3.333.50, 75000 st. kipeleren: 70—80 Kg. f 4.30—5.60, 65—66 Kg. f 3.70—3 90, 63—64 Kg. f 3.60—3.80, 60—62 Kg. f 3.40—3.70. 58—59 Kg. f 3.30—3.50, 56—57 Kg. f 3.20—3.40, 53—55 Kg. f 3.10— 3.30. 60—52 Kg. f 2.90—3.20. AMSTERDAM, 31 Januari 1933 Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.802, Blauwen f 1.70—1.90, bl eigenheimers f 1—1,25, Eigenheimers f 1 1.10, blauwe poters f 11.10, bonte poters f 11.10, Be velanders f 11.10, IJpolder eigenheimers f 11.10, bl. Eigenheimers f 11.10, Eigenh. poters f 0.500.75, Beve" landers f 11,10, Noordholl Eigenheimers f 11.10, bL eigenheimers f 11,10, Anna aulowna zand f 1.502, Hillegommer zand f 1502, Drentsche eigenheimer# f 1,752,10; Flakkeesche eigenheimers f 11,20, Eigen heimer poters f 0,901, Spuische eigenheimers f 11,20, eigenheimer poters f 0.901 per 70 Kg. WINKEL. Nutsspaarbank te Winkel, stand op 31 December 1932. Baten; Obligaties f18745.—; Hypotheken f25540.—; Effecten, volgens beurskoers f21073.82; Kas f1903.45; Loopende rente f 1324.60. Totaal f68586.87. Aan Spaarders was verschuldigd f50892.15. Over schot f 17694.72. In den loop van 1932 werd door Spaarders ingelegd f9807.29, en teruggehaald f12956 41. Aantal boekjes in omloop in 1932 153, tegen het voorgaande jaar 150. OUDESLUIS. Ondanks het dooiweer werd Dinsdagmiddag toch nog een wedstrijd op de ijsbaan gehouden en wel iüstafetterijden voor paren. Voor dezen wedstrijd ga ven zich 12 paren op. De prijzen, welke uit contan ten bestonden, werden in volgorde gewonnen door W. Komen en Co Groot, P. Slikker en Co Biemond, P. Komen en Nel Lindenbergh, Jb Huiberts en Dieuw Muntjewerf, A. Lindenbergh en Dien Geerligs; D. Kater en Jannie Nannis. De voor 's avonds aangekondigde wedstrijd is niet doorgegaan wegens den slechten toestand van het ijs- HEERHUGOWAARD. De arbeider De Weel, in dienst bij den veehouder Kuiper, had het ongeluk bij het zagen van hout met een electrische zaagmachine door de gladheid uit te glijden. Het ongelukkige gevolg was, dat een duim geheel werd afgezaagd, terwijl do wijsvinger ernstig werd gewond. Alhier overleed de heer G.Mul, die verleden jaar zijn zestigjarig huwelijksfeest vierde. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat Mul, voor hij ging trouwen, een boschakker, die hij had gekocht, eerst moest rooien voor hij een huis kon bouwen, en dat hij nadien steeds in hetzelfde huls heeft gewoond.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3