SPORT. Programma N.H.V.B. DIVERSEN. k.n.v.b. Ingezonden Stukken. Nederlandsch fabrikaat Modern vervoer. eehezzem ASPIRIN helpf steeds 1 B: W.F.C. 5K.F.C. 3; Assendelft 2—R.C.Z. 1; Ber gen 1Zaandijk 2. 1 C: Strandvogels 1-West Frisia 3; Andyk 1M.F.C. 1 D: WieringerwaardPetten; SuccesH.R.C. 3; M.L.D. —Succes 2. 2 D: Al km. Boys 2—D.T.S. 2; Uitgeest 2—C.S.V. 1. 2 E: Sparta 2—Texel 2. 2 F: Hollandia 4—M.V.K. 1; Hem 1—West Frisia 4; Berkhout 1Sijbekarspel 1; Aartswoud 1M.F.C. 2. 3 B: Vrone 2K.S.V.; Alcamaria 5Uitgeest 3; Alkm. Boys 3Bergen 2. 3 D: M.F.C. 3—Twisk 1; Andijk 3—Oudendijk 1; N. Niedorp 2—Hem 2; West Frisia 5—V.C.L. 1; O.B.K. 1 Hoogkarspel L 3 E: Held. Boys 1Helder 5; Sparta 3Kolhorn 1; BJC.C. 2Sijbekarspel 1 (wat voor deze slordigheid in de bondaaministratie in de plaats moet staan, leert ons het Alg. Sportblad van Donderdag a.s. wel). 4 D: Bergen 3Schoorl 2; Alkmaar 4N. Niedorp 3; Alkm. Boys 4Ursem 2; K.S.V. 2C.S.V. 3; Alkmaar 3Akersloot 1. 4 F: Aartswoud 2M.F.C. 4; O.K-B. 2Hoogkarspel 2; Oudendijk 2Hem 3; M.V.K. 2Twlsk 2. 4 A: H.R.C. 7—H.R.C. 8. Junioren: Z.F.C. bAlktrj. Boys a; Hollandia b K.F.C. b. Adspiranten: Berkhout aV.CJL. a; H.R.C. cH.R.C. d; Helder dHelder c; Helder eHelder f. (Alg. Sportblad.) Ons Internationaal programma Er staan er ons nog drie te wachten. Op 5 Maart Ne derland—Hongarije; 9 April te Antwerpen: België—Ne derland; 9 Mei te Amsterdam: NederlandBelgië. De K.N.V.B. is nog doende met den Oostenrijkschen Voetbalbond over een wedstrijd NederlandOostenrijk Aangezien de K.N.V.B. ..slechts" 5000 gulden bood, heeft de Oostenrijksche bond nog niet toegeslagen. Adreswijzigingen. C. J. Mol Jr., adres wordt Boerhavestraat 36. Den Helder; P. A. v. Wensen, secr. M.LJD.. wordt Hoogstr. 76, Den Helder. Registratie clubnamen. D.E.S. te Sijbekarspel werd gereorganiseerd als Sij bekarspel; K.S.V. te Koedijk als S.C.K. Overschrijvingen Gevraagd G. Th. Kortbeek van HJt.C. naar Schoorl. PROGRAMMA 5 FEBRUARI. 0.a.: D.H.C.—FeijenoordV.S.V.—Z.F.C.West Frisia Stormvogels; K.F.C.—Ajax; Zeeburgia—DJS.C.; T.O.G. Alcmaria; Z.V.V.—E.D.O.; V.V.A.—H.R.C.; W.F.C.— Kinheim; D.W.S.Alphen; H.F.C.Hercules; Helder K.V.V.; VolewijkersPurmersteijn; O.S.V.Hollandia; ZilvermeeuwenQ.S.C.; UitgeestScahgen; E.V.C.Vro ne; TexelBeverwijk; H.R.C. 2W.F.C. 2; Alcmaria 2 T.O.G. 2. (Sportkroniek). Anna Paulowna, 27 Januari. Mijnheer de Redacteur, Zoudt U zoo goed willen zijn, om mij eenige plaats ruimte te willen verleenen in Uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn hartelijken dank. Schandaal. Vandaag hebben vele menschen kunnen genieten van de ijssport hier in Anna Paulowna. Hier is on der anderen hard gereden, om prijzen van f60, f40 f 20 en f 10, wat een bedrag is van 130 gulden. Een groote massa menschen sloeg dezen wedstrijd gade, maar meest werkeloozen, die daar stonden te wa tertanden naar de centjes die naar andere plaatsen toe rolden. Efu nu vraag ik mij af, ingezetenen van Anna Paulowna, hoe smaakt U dat? Waar zit het verstand dan toch van het bestuur van de E.M.M., om zooveel geld te laten verrijden, terwijl er hier in Anna Paulowna zooveel menschen zijn, die van den steun trekken en die i? al niet te dik. Er zijn er die zelfs in de huiskamer in elkander zitten van de koude, velen zelfs zitten te watertanden, te snakken naar een stukje hartigheid. Neen, men had dat an ders in moeten pikken. Mocht het bestuur nog eens een hardrijderij in het hoofd hebben, denkt dan eerst eens om de armen van Anna Paulowna. Anna Paulowna. Th. W. M., Verzoeke beleefd plaatsing van het volgende. Bij voorbaat mijn dank. IJs, en neg wat! „IJs!" zoo juicht het jonge volkje, Jong en oud doet nu zijn best. Om een eersten prijs te winnen. Op de schaats; 't ontvliedt de test. Schaatsen, wie zou dat niet kunnen, 't Is een kruk, die het niet kan, Negentig procent, wil ik wedden, Rijdt er mee: Man tegen Man. IJsclub-banen zijn geopend, Daar heerscht een opgewekte sfeer, Daar kan een ieder profiteeren Van 't gevolg van vorst en winterweer. Hardrijderijen worden gehouden, Voor amateur en professional. Schóonrijden is ook hier een factor, Die vele leerlingen brengt „ten val". Heel Nederland drinkt heete melk, Om „kouwe Jan" wat te bestrijden. En heeft men daarvan reeds genoeg, Gaat men vol moed weer schaatsenrijden. Ik zei zoo net: „Heel Nederland Is opgewekt steeds op de baan." Maar, goed bekeken, hoevelen zien niet De vorst met leede oogen aan? 't Is crisis nog in veel gezinnen En armoe is het wachtwoord hier. Al praat men over steun in ,,'t Haagje", In een werkman's woning geeft 't geen zier. De ijspret bracht wel wat verlichting, In enk'Ie woningen, doch niet altijd. En 't blijft voor U ook steeds verplichting Dat U werkloosheid zooveel mogelijk bestrijdt Komt op dan burgers, wie wat kan missen, Die geef' het aan 't Crisis-Comité. 't Zij plaatselijk of nationaal. Maar toch: Een ieder helpe mee! M. B. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. In het verslag van den Raad van Anna Paulowna bij de bespreking van de steunregeling der georgani seerde werkloozen, blijkt, dat degenen die zich na 1 Januari organiseerden, gedupeerd zullen worden in den vorm van een korteren termijn steuntrekken. Dit schijnen de voorzitter en de heer Dekker heel billijk te vinden. Wie nu den heer Dekker van nabij kent, zal weten dat hij met plezier iemand die niet van zijn partij of zijn organisatie is, zou laten cre- peeren van armoede, wat volgens mijn inzicht niet erg socialistisch is. Wij zijn allen menschen met ge lijke rechten, onverschillig welke richting of geloof wij toegedaan zijn. Is het nog nooit tot den heer Dekker doorgedron gen, dat de organisatie de laatste jaren niet meer is een organisatie van strijd, maar een doodgewone werkeloozenverzekering Zegt hot feit dat de Burge meester den menschen er op wijst, dat ze zich orga- niseeren moeten, nog niet genoeg? Ook is het verle den voorjaar voorgekomen dat de werkgeversmaat schappij bij name de HeifV Maatschappij, de men schen op de noodzakelijkheid van zich organiseeren wees. Zou de heer Dekker denken, dat als het niet in het belang van de regeering zelf was, dat ze zich dan voor de organisatie druk zouden maken? Ongeveer 15 jaar terug, toen behoorde er moed toe. om je bij den modernen bond aan te sluiten. Als dan de werkgever 't te weten kwam, stond je op straat Tegenwoordig zijn de leiders van de organisaties (vaak verleiders), zoo goed met de regeering. en met de andere overheidspersonen bevriend, dat deze het nut van organisatie in het belang van die overheid zijn gaan inzien. Dat, mijnheer Dekker, is de reden dat de arbeiders, die getalmd hebben zich te organi seeren (omdat ze aan die zakjesplakkerij liever niet meededen), nu van regeeringswege gestraft zullen worden met 'n korteren uitkeeringstermijn. Toch zul len deze menschen als 't zoover «s. geholpen moeten worden, hoe dan ook, van de wind kan niemand le ven. Als we dan iets verder in -'t verslag lezen, dat zelfs de socialistische wethouder een goed woordje doet voor de herdenking van Prins Willem van Oranje, dan breekt toch zeker je klomp. Mijnheer Keuris, de geestelijke vrijheid in Nederland heb ik, noch jij, ooit gekend. Ben jé vergeten dat we 8 jaar terug een ver- eeniging opgericht hebben voor geestelijke vrijheid, waar je zelf en ook ik lid van geworden zijn, om zoo doende „A'ier Zielen" van Herman Fe'iermars. h^f tooneelstuk dat overal en ook hier door B. en W. verboden was, opgevoerd te krijgen. Dat moest gebeu ren omdat de geestelijke vrijheid in Nederland zoek was en nog is. En als dan de voorzitter praat van den Vader des vaderlands, dan heeft de voorzitter toch weinig begrip van het vader- en moederschap Want jmmers ook onze Koningin wordt de moeder van 't volk ge noemd, maar dan is het een moeder die in weelde baadt, terwijl haar kinderen (*l volk) gebrek lijden. En dat volk wordt daarbij nog uitgebuit door steeds hoogere belasting, duurdei en slechter brood en te veel om op te noemen. 't Is tegenwoordig meer dan erg, zoo brutaal als de regeering het volk uitdaagt en dat terwijl Neder land een machtige arbeiderspartij bezit, die zich re* volutionnair noemt De regeering weet wel dat het Z IJ P E BURGERBRUG. Donderdagavond 1.1. vergaderde de Ver. „Hulp in Nood" alhier in het café van den heer Schrieken. De voorzitter, de heer C. Kok, opende de vergade ring met een hartelijk welkom, zijn genoegdoening er over uitsprekende, dat niettegenstaande de felle koude, toch bijna de helft der leden op de vergade ring te mogen zien. Het aantal leden is het vorig jaar iets minder geworden. Met het oog op de Ziek tewet is dat ook eerder mogelijk dan vermeerde ring. Wanneer wij mogeri constateeren dat vorig jaar nog ruim f400 aan ziekengeld uitgekeerd is, bewijst dit wel, dat al is ons fonds niet groot, het toch nog zeer nuttig is en een goed werk verricht. De ziel del* vereeniging, onze kas, staat er momenteel nog niet, slecht voor. Het aantal donateurs is een weinig ver minderd, zooals te verwachten was, maar is nog groot te noemen en stemt tot dankbaarheid. De con tributie is geregeld op tijd binnen gekomen, dat stemt tot tevredenheid. Al met al kunnen we met gerustheid dit jaar tegemoet gaan. Het bestuur heeft gemeend er goed aan te doen door het boetestelsel voorloopig niet in toepassing te moeten brengen, aangezien het misschien voor som mige leden te bezwaarlijk zou kunnen zijn om een vergadering bij te wonen, dat toch altijd een klein offer vraagt, dat wij in deze tijdsomstandigheden nu allerwege steun verstrekt wordt, niet mogen vergen. Hopende op een geanimeerde vergadering, verzoekt voorzitter den secretaris over te willen gaan tot het voorlezen der notulen en verklaart hiermede de ver gadering voor geopend. De secretaris, de heer J. Kamper, leest de notulen welke zonder op- of aanmerking worden goedge keurd. De penningmeester, de hoer H. Delver, geeft daar na verslag der rekening, die luidt als volgt: ont vangsten bedroegen f43i,12, uitgaven f539.05, dus een achteruitgang van f 107.93. Saldo op 31 Dec. 1932 f 869.16%. De reserve bedraagt f339.28. Het totaal be zit is f 1208.44V Uitgekeerd aan ziekengelden f403.80. Aantal ziektegevallen 9, aantal ziektedagen 291. De commissie, die belast was met het nazien der boeken, deelt bij monde van den heer J. Besteman mede, dat boeken en bescheiden in de beste orde be vonden waren. Dan leest de penningmeester, de lijst der dona teurs voor, ook de namen van hen die gemeend heb ben als donateur te moeten bedanken, welk aantal gelukkig niet groot te noemen is. Voorzitter zegt, dat hij namens de geheele ver eeniging een dankbaar woord richt tot de vele dona teurs, die deze nuttige plaatselijke instelling met een klein offer blijven steunen. Volgt de verloting, te weten: 3 maanden vrij van contributie te betalen, welke worden gewonnen door P. den Hartog en Jb. Koortens. Daarna verkiezing bestuursleden, aftr. C. Kok, D. Nanne en J. Kamper. Dezelfde worden met bijna al- gemeene stemmen herkozen en nemen hunne be noeming aan. Voorzitter doet het genoegen dat het oude bestuur in stand blijft, aangezien de samenwerking prachtig te noemen is, wat de vereeniging slechts ten goede kan komen. Bij de rondvraag wordt het boetestelsel nog naar voren gebracht, doch de leden kunnen allen mede gaan met het door het bestuur ingenomen stand punt. Voor de sluiting dankt voorzitter d) bestuursleden voor het vele werk dat zij vorig jaar weer voor de vereeniging en geheel belangeloos hebben verricht. Ook den bode voor zijn activiteit Hoopt op een gun stig jaar met weinig ziektegevallen, lleeft nóg een erkentelijk woord voor de leden, die de vergadering bezochten, hoopt tevens dat, nu er geen boetestelsel meer is, het vergaderbezoek er niet onder leiden zal. Hierna sluiting van deze prettige vergadering. Zondag gaf de Centraal Bioscoop van den Lan- gendijk in de tooneelzaal van den heer P. Langedijk alhier, een Bioscoopvoorstelling, met als hoofdnum mer „De Circus-Prinses" of tewel „De Boeienkoning". volk op de leiders van de S.D.A.P. niet te rekenen hebben, daarom durven ze bij al de ellenrb die ze het volk aandoen, nog van hoogerhand bevel te go- ven, om feest te vieren bij de herdenking van een zekeren Prins. Ik kan dan ook niet nalaten om de personen die zich hiertegen verzet hebben man nen te noemen. Het voorstel van Kuiken lijkt er beter op en het zou een groote schande zijn als in deze dagen geld van de gemeenschap gebruikt werd om feest te vieren, daar er misschien 10 van de ingezetenen iets voor over zouden hebben. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend, tee ken ik, B. BAKKER VAN ROZELAAR. Breezand, 29 Januari 1933. Een ernstige waarschuwing. Dank zij de volhardende propaganda, ook van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", neemt de be langstelling voor de voortbrengselen van ons eigen lard merkbaar toe! De vreugde over dit gelukkige verschijnsel wordt echter zeer getemperd door het misbruik dat gemaakt wordt van de aanduiding „Nederlandsch Fabrikaat". Het blijkt dat een groot aantal, op extra winst beluste landgenooten, de juiste betiteling blijve in de pen! zich niet ontzien om verschillende bultenlandsche pro ducten in Nederlandsche verpakkingen te verkoopen, soms zelfs voorzien van opschriften als „Steunt de Nederlandsche Industrie!" en daardoor de koo- pers in den waan brengen dat zij Nederlandsch Fa brikaat koopen! Zoo adverteerde zelfs een winkelier in Deventer deze week voor Havermout met de bijvoeging „Nederlandsch Fabrikaat". Bij onderzoek bleek dat echter bulten landsche Havermout te zijn, door een firma in Am sterdam in den handel gebracht! Er*zijn, helaas! nog meer van deze voorbeelden! Hiertegen past een ernstig woord van waarschuwing. Het Nederlandsche Volk. eindelijk zijn onverschilligheid of onwetendheid afschuddend, heeft er recht op „Neder landsch fabrikaat" vragend, ook ..Nederlandsch fabri kaat" te ontvangen! Tot op het tijdstip dat in deze zaak op wettelijke wijze zal zün voorzien, de Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" en de belanghebbende fabrikanten moeten daar op aansturen!, anders wordt de propaganda voor „Ne derlandsch Fabrikaat" misbruikt, moet het koopend pu bliek zich wapenen tegen de hier aangeduide beunha zerij. En dat kan alleen als de kooper altijd en uitslui tend naar artikelen vraagt, voorzien van het merk: „V. N. F.", het controlemerk van de Vereeniging „Ne derlandsch Fabrikaat". Alleen artikelen van dit merk voorzien zijn. ook in gevallen van twijfel, als „Neder landsch Fabrikaat" te aanvaarden. De Nederlandsche Pers, die al op velerlei zeer te waardeeren wijze, de propaganda voor „Nederlandsch Fabrikaat" steunde, zal goed doen op de hierboven aan geduide misstand de aandacht te vestigen W. M. HARTMAN. Scheveningen, Jan. 1933. Lid V.N.F. Deze film, waarin we met spanning kennis maakten met de schitterende en niet minder stoute acrobati sche toeren van den Boeienkoning „Silvio Spaventa", vertolkt door den grooten Duitschen athleet Albertini. Het was een film van grootschen opzet, met prachti ge ballet en acrobatiek. Een film vol spanning en ge not Wanneer Centraal ons nogmaals een bezoek komt brengen, willen we den wensch uiten dat de Burgers voor deze goede filmonderneming, wat meer belang stelling aan den dag zullen leggen. Des middags werd eene kindervoorstelling gegeven. Hetgeen wat de kleintjes op 't witte doek te zien kregen, was niet alleen de moeite waard, doch zelfs bewonderenswaardig. Wij roepen Centraal gaarne een tot weerziens toe ANNA PAULOWNA Hoe zit dat? Uit het raadsverslag hebben wij kunnen lezen, dai onze gemeente een zielental bezit van 5803, waarvan 650 gecontroleerde werkloozen Als we daar wat dieper op ingaan, vragen we ons af: Hoeveel werken er nu nog? Gaat eens rekenen. Van die 5803 zijn minstens 2803 vrouwen, blijft dus over 3000; van die 3000 trekken we de schoolkinde ren, verdeeld over 3 openbare. 2 katholieke en 1 Christelijke school af, is minstens te zamen 1500, houden ke nog 1500 over; beneden de 6 jaar zijn ook nog minstens 700 kinderen, hebben we er nog maar 800; ouden van dagen zijn er ook een goede honderd, dan de ambtenaren, onderwijzers en anderen plus de 605 werkeloozen, hou je nog minder dan niets over. Laten we maar ophouden met rekenen, want het wordt steeds vreemder. Hij vertrouwde het „weer" niet Nu met de vorstperiode en het dooiweer, wordt maar steeds naar de barometer gekeken en gevraagd naar het weoroericht: „Wat zegt de Bilt?" Zoo even vroegen ze ons nog: „Wat denk je van het weer?" Ik weet het niet en niemand weet het, maar wel wil ik even een verhaaltje doon van iemand, die het „weer' niet vertrouwde. En dat zit zoo. Ik ben lid van een vereeniging, welke altijd goed „in haar slappe washeeft gezeten, maar voor een maand of drie terug was de penningmeester 'm ge smeerd en die vrijer was zoo vriendelijk geweest den gcheelen inhoud van de kas mee te nemen. Van een rijke vereeniging waren we straatarm geworden. Ik vond het trouwens niet zoo erg, want het geld heeft nog zoo wat niemand gelukkig gemaakt, maar wel iemand chagrijniger en daarom stelde ik ook voor op de eerstvolgende vergadering den onbetrouwba- ren penningmeester niet te vervolgen, doch ge woon te laten loopen, hem toewenschende, dat hel gestolen geld hem zoo mag pesten, dat hij reeds ge noeg gestraft is. We hadden op die vergadering echter nog een an der punt en dat was benoeming van een nieuwen penningmeester. Ja, dat was een zwaar punt en er waren uit de ruim 100 sollicitanten enkelen, die een besten in druk op het bestuur hadden gemaakt. Toen we naar de vergadering gingen, liep ik met een kennis daar heen en wat nooit gebeurd, die man had een parapluie bij zich, ofschoon de lucht vol ster ren stond. Ik zeg tegen hem, je hebt nooit een parapluie bij je en wat beteekent dat, om er met dit mooie weer wel een mee te nemen. Nou, zeit m'n vriend, wacht maar, daar wil ik straks een lolletje mee hebben Toen het betreffende punt: benoeming van een pen ningmeester aan de orde kwam, bleek, dat het be stuur een pracht-candidaat op het oog had en deze ook no. 1 op de voordracht was geplaatst. Tijdens de overtuigende rede van den voorzitter stak m'n vriend zijn parapluie omhoog; eerst had de praesus het niet in de gaten en ging door met de loftrompet te blazen op no. 1 van de candidaten- lijst, doch eensklaps had hij het in de gaten en vroeg dadelijk op onheilspellenden toon aan den parapluie- drager; Zeg, meneer Jansen, wat beteekent toch in Godsnaam die coinedie van U met de parapluie? Och. zei Jansen, doodkalm, tot den voorzitter, ik vertrouw het „weer" niet. Ik heb meermalen vreemde gezichten gezien, maar hier werd de vergrootende trap nog overtroffen. HEERRVGOW AART) Een triest-grijze morgennevel hangt over het land schap. SJob-sjok kuffelt het paard voor den boerenwagen. Somber, halfweggedoken in de opstaande jaskragen, zitten twee figuren op het kret. De linkszittende houdt de klomp van den rechtervoet op den disselboom, de voeten van den rechtszittende bungelen achteloos naar beneden. Achter den wagen sjokt een ander paard. Alles in stemming met de omgeving van den killen wintermorgen. Dan opeens glijdt het voorste paard. Doet nog een wanhopige poging om te blijven staan. Glijdt daarbij echter nog heviger, valt met een plof op de straat. Ligt dan trekkend met de hoeven langs de straatstee- nen, tracht nog zich op te rlohten. Het achterste paard is bom blijven staan, zonder het hoofd tegen het achterkret te stooten, als scheen het een dergelijk iets bij voorbaat verwacht te hebben. Stil staat het, lijdelijk geduldig afwachtend wat ko- vn zal. De zittende figuren vóór, zijn echter opeens tot leven gekomen. Half zijn zij van den wagen gegleden, half er af gesprongen. Fluks worden de strengen los gemaakt Menschen komen op fietsen aanrijden en stappen af. Gezamenlijk wepdt men pogingen aan om het geval len beest op de been te krijgen. Het richt zich op de voorpooten, snuift, kleeuwt met de hoeven over de steenen, dat de vonken or uit spatten, de flanken spannen zich, het heele lichaam siddert. Het komt overeindZal hetNog een krachtige ruk. Het gelukt.. doch dan glijdt het opnieuw uit. Ligt weer. De hals gestrekt, het hoofd languit op de straat.... Laat alle pogingen der thans talrijke aan wezigen om het weer overeind te krijgen, al bij voorbaat nutteloos zijn, daar het niet meer meewerkt. Een oogenblik beraad. Dan verdwijnt een persoon op zijn fiets en niet lang daarna is de kraanwagen gearriveerd. Een broek wordt aangelegd. De motor in werking gesteld. Langzaam komt het beest omhoog, maar ook nu weigert het om te staan. Slap, als levenloos laat het ledematen en hoofd han» gen. Een autobus komt aansuizen. Stopt. Na een wijle wordt ruim baan gemaakt. Omzichtig rijdt het gevaarte langs kraanwagen en menschen en hangend paard, een groep die klein doet tegen het grijze voertuig, gegrepen als het Is In den ban van een tragisch moment, dat het zoo heeft gewild, dat het schijnbaar nletswlllende paard den toestand beheerschb Opnieuw beraad. Dan wordt het staande paard ingespannen. Het moest ook zoo zijn, dat op een boerenerf vlakbij een ploegslee stond. Vragen doet men in zulke oogenblikken niet. met neemt. Even later bevindt zich de ploegslee onder het han gende paard. Het zakt. Half ligt het, half hangt het. Zoo was het eigenlijk niet bedoeld. Maar de mensch is vindingrijk. Als het nu eenmaal niet anders kan, dan kan het ook zoo. Langzaam zet het paard aan. Er komt beweging in de slee. Er komt beweging in den kraanwagen. Maar de mensch van tegenwoordig houdt er niet van, dat als er iets nog meekan, men het zou achten laten. Opnieuw wordt gestopt. Elven later komt er weer beweging. Nu voor goed. En langzaam zakt het den Middenweg af. Eerst het paard voor de ploegslee, daarop half lig gend half hangend in de broek aan de arm van den kraanwagen het uitgegleden dier. Dan de romp van den kraanwagen, rood als een beulscostuum, langzaam vervagend ln den nevel. Achter den kraanwagen gebonden de boerenwagen, slingerend en hotsend en schommelend als Iedere boerenwagen onder alle omstandigheden pleegt te doen, doch than» met niemand op het kret Moge ter toelichting nog gezegd worden, dat het paard spoedig afgemaakt is. rheumatischen oorsprong V SINT MAARTEN EENIGENBURG. Vrijdagavond had hier in de consistorie een samen komst plaats, waartoe Ds. Tinholt de personen had uitgenoodigd, namens welke een paar dagen te voren in de Schager Courant een ingezonden stukje was geplaatst, getiteld: „Klassenstrijd in E.". Aan zijn verzoek hadden zij gevolg gegeven, zo vel „eenige pachters" als de opsteller van het stukje zelf geen pachter. Bij de bespreking bleek afdoende, dat de predikant boven zijn antwoord in de Sch. Ct. terecht het woord „misverstand" had geschreven. Hij kon zich het heele •reval niet anders verklaren dan dat de aanwezigen, hij het begin van den dienst al ziende, dat hun ge tal te klein was om hun candidaat gekozen te krij gen, in een geprikkelde stemming geraakt waren en hun aandacht er niet goed meer bij was. Zij gaven eerlijk toe, dat hierin dan ook de verklaring gezocht moest worden, en de opmerking werd gemaakt dat het nu ook gewenscht was, dit met een enkel woord in de krant tc vermelden. Tenslotte verzocht Ds. T„ om, als iemand nu weer eens, terecht of te onrechte, een grief meendo te heb ben. hem persoonlijk eens aan te spreken, en niet da delijk op zoo'n lichtvaardige wijze zijn eer en goeden naam in de krant aan te randen. Aldus afgesproken. Hierna werd nog geruimen tijd gesproken en in lichtingen gegeven over allerlei, voornamelijk over verschillende wetten en reglementen en gebruiken in de Hervormde Kerk Dat men veelal hiervan niet goed op de hoogte was, ligt voor de hand. Dat is overal elders ook zoo, en dat geldt evenzeer vo •- alle andere wetten en reglementen, die er bestaan. Wie kent die nu allemaal behalve misschien heeren advocaten? Om half tien eindigde deze bijeenkomst; alles b' elkaar was het een ernstige en leerzame avond.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6