Donderdag 2 Februari 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9221 „DE VIERBOND" Personentrein op buffers geloopen De aardappelvoorraaden op 15 Januari Tweemaal zoo groot als in 1932 Hat gevaar voor Urk geweken Aanslag op den burgemeester van Nederweert Een kranige nachtwaker Een winkeldievegge betrapt De Lag er-Onder wijs wet Gevecht tusschen twee jagers De winkelsluiting Predikbeurten. Staatsloterij. WAT BEROEMDE - MANNEN MEEMAKEN De Vierbond heeft het navolgende schrijven gericht *an Zijne Excelentie den Minister van Economische Zaken en Arbeid: Geven met verschuldigde hoogachting te kennen de navolgende groentenveiiingen: L de Langendijker Groentencentrale te Broek op langend ijk, waarbij zijn aangesloten 1416 tuinbouwers; 2. de Noordermar-ktbond te Noordscharwoude, met 1553 aangesloten tuinbouwers; 3. de Centrale Veilingsvereeniglng „Warmenhuiaen en Omstreken' 'te Warmenhuizen, met 677 aangesloten tuinbouwers; 4. de Coöperatieve Tuinbouw- en Handelsvereeniging „De Tuinbouw" te Obdam met 250 aangesloten tuin bouwers; te zaraen vormende ,De Vierbond", gevestigd te Wan- jnenhuizen; dat de bij hunne veilingen aangesloten tuinders be- booren tot de diepst getroffenen door de crisis in den tuinbouw; dat zij Uwe Excellentie zeer erkentelijk zijn voor de ean den tuinbouw verlefenden steun, doch het betreuren, dat deze steun slechts wordt verleend tot een maximum van vijf millioeh gulden; dat door de beperking tot een bedrag van vijf milli- oen gulden vooral bij de leden van bovengenoemde vei lingen de regeeringssteun niet het gewenschte resultaat ga] opleveren, daar de bedoelde tuinders reeds zulke groote verliezen hebben geleden, dat het ter voorkoming van hun financieelen ondergang beslist noodzakelijk is, dat de regeering het verschil tusschen de matig berei kende productiekosten en de werkelijke opbrengst aan vult; dat zij Uwe Excellentie dus eerbiedig verzoeken het bedrag van de aan den tuinbouw te verleenen steun zoodanig te willen verhoogen, dat volledige uitkeering van het bovengenoemde verschil mogelijk wordt; dat zij de vrijheid nemen verder onder de aandacht van Uwe Excellentie te brengren, dat bij de uitoering van de tuinbouwsteunwet, door de bepaling dat de zg. doorgedraaide producten niet voor toeslag in aanmer king komen, vele bij de veilingen van den Vierbond aan gesloten tuinders ernstig worden gedupeerd; dat speciaal zijn, die groote bewaarkool hadden geteeld, in 1932 moesten ondervinden, dat hun product tan de veiling onverkoopbaar was; dat dientengevolge van verschillende tuinders bijna alle producten zijn doorgedraaid en zij, doordat op deze producten geen toeslag wordt verleend, dus dubbel ge dupeerd zijn en de uitsluiting van den regeeringssteun voor hen dus een ramp beteekent; dat bedoelde producten door bovengenoemde vellin gen alle behoorlijk zijn geregistreerd (totaal ongeveer 4.500.000 K.G. bewaarkool) zoodat het voor Uwe Excel lentie zeer goed mogelijk zal zijn deze onbillijkheid bij de uitvoering van de tuinbouwsteunwet te herstellen; dat zij daarom Uwe Excellentie eerbiedig verzoeken de bovenbedoelde doorgedraaide producten van de bij den Vierbond aangesloten tuinders alsnog voor de uit- keeringen volgens de tuinbouwsteunwet in aanmerking te doen komen. 't Welk doende, enz. Namens „De Vierbond", (w.g.) P. KLANT, secretaris. Finantieele moeilijkheden. Men schrijft -ons: De Wostfriesche gemeenten ondervinden den laat- sten tijd ernstig de nadeelen der huidige crisis en de financieele moeilijkheden baren hun groote zorg. Het als urgent geachte vraagstuk der financieele verhoudingswet, met name de geijkte klacht dat „de plattelandsgemeentebesturen momenteel de straf ondergaan voor hun zuinig beheer", heeft ook do commissie uit de 50 VVestfriesche gemeenten bezig geho.udcn. doch volgons een schrijven aan de gp meentebesturen zal zij zich van rechtstreeksche actie onthouden, als zijnde een crisis organisatie. Zij raadt de gemeentebesturen aan, een verzoek te richten tot het Hoofdbestuur van de Ver. van Nederlandsche Ge meenten om versnelling var het tempo der formule werking tot 3, 2 of 1 jaar (c.q. verbetering der for mule). Aan de hand hunner cijfers zullen vele ge meentebesturen, volgens de commissie, kunnen aan- toonen, dat hun abnormaal snelle stijging tot pla fohdsgemeente mede te wijten is aan de lage uit keering. Alg. Kiesvereeniging Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Het Bestuur van de Alg. Kiesvereeniging van het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier kwam in Café Central te Alkmaar bijeen, o.m. ter bespre king van de dit jaar te houden verkiezingen voor Hoofdingelanden en hun plaatsvervangers voor het Hoogheemraadschap. O.m. kwam daarbij ter sprake de wensch, die door een paar voormannen eener politieke partij was geuit, tot mogelijke samenwer king bij die verkiezing Het Bestuur besloot, in de zen af te wachten een officieel verzoek van een of meerdere politieke partijen, om daarna eventueel te bespreken de voorwaarden voor samenwerking. De meening van het Bestuur was in deze niet strikt af wijzend, doch het stelde vast, dat het doel en stre ven der Kiesvereeniging en de opzet, waarmee deze werd opgericht, geen geweld mochten worden aange daan, terwijl een en ander zou geschieden, behou dens goedkeuring der Algemeene Vergadering. Door de gladheid van de rails. Drie perso nen licht gewond. De personentrein, die Woensdagavond om 10.15 uit richting Gouda aan het Maasstation te Rotterdam arri veerde, is vermoedelijk tengevolge van de gladheid der rails, met een flink vaartje op de buffers geloopen. Het gevolg was dat van het voorste rijtuig nagenoeg alle ruiten braken. Drie reizigers werden door glas scherven licht aan het hoofd en handen verwond. Na op het station verbonden te zijn, konden zij hun weg vervolgen. De machinist weet het ongewone binnenko men aan de gladheid van de rails en het feit dat in den trein enkele bijzondere zware wagens meereden. B O E R D E B IJ. Door de directie van den Landbouw ls wederom een onderzoek ingesteld naar de aanwezige aardappelvoor- raden In ons land. Daartoe werd weder aan de burge meesters der gemeenten, waar aanmerkelijk meer aard appelen worden verbouwd dan voor de consumptie ter plaatse noodig zijn, opgave gevraagd van genoemde voor raden, met inbegrip van de hoeveelheden, voor gebruik in het eigen bedrijf en voor eigen consumptie bestemd. Ook thans werden echter de voorraden pootaardappelen, bestemd om in het eigen bedrijf te worden gebezigd, in de veenkoloniale gemeenten niet In de inventarisatie opgenomen. Zooals verwacht kon worden, zijn de voorraadpercen- tages aanzienlijk hooger dan het vorige jaar en over treffen zij zelfs in de meeste streken alle voorafgaande opgaven. Van de kleiaardappelen was in de verschillen de gebieden op 15 Januari j.1. nog omstreeks de helft van den oogst aanwezig. Onderstaand lijstje geeft een overzicht van den voor raad kleiaardappelen in alle inventarisatlegebieden te zamen. De cijfers hebben betrekking op die gemeenten, waar een aanmerkelijk overschot verwacht kan worden Voorraad kleiaardappelen pCl van den oogst 1000 H.L 15 Januari 1929 43 5.342 1930 42 6.203 1931 27 2.956 1932 28 3.220 1933 50 8.476 De voorraad zand- en veenaardappelen bedroeg: 5.686.000 H.L. tegen 2.973.000 H.L. op 15 Januari 1932. achtereenvolgens overeenkomende met 31 pet, en 19 pet. van den oogst der zand- en veenaardappelen in 1931 en 1930. Tenslotte zij nog opgemerkt dat de deelneming aan de Inventarisatie Iets grooter was dan vorige jaren, zoo dat de voorraadcüfers in vergelijking met vroegere op gaven eenigszins te hoog zijn. Deze afwijking is echter van geringe beteekenis. Dc post zal per luchtpost worden gebracht Gisteren hebben we vermeld, dat het eiland Urk ln gevaar verkeerde, doordat geweldige Ijsmassa's zich ophoopten en dreigden vernielingen aan te richten. Dit gevaar is thans als geweken te beschouwen. Ongeveer 300 Meter van het eiland heeft zich een respectabele ijsmassa gevormd, waardoor de kans op ongelukken kan worden beschouwd als geëindigd. Het ls door het vele Ijs echter nog niet doenlijk om met de. ijsvlet een verbinding tot stand te brengen met den vasten wal. De directeur van de Eerste Urker Stoomboot Mij. heeft zich in verbinding gesteld met de K.L.M. om af te spreken, dat er een vliegmachine zou komen, om de post naar Urk te brengen. Wanneer nu de weersgesteldheid het toelaat, zal heden, Donderdag, de post perv liegtuig naar het go- isoleerde Urk worden gebracht. De vermiste spierlngvlsschers zijn aan land gekomen en deelden mede, dat terwijl ze honderden meters van het eiland waren, er plotseling meer dan 40 c.M. hoog water in den tijd van één minuut op het ijs kwam. Slechts met achterlating van netten en stikstof kon den zij Urk bereiken. Door hagelkorrels getroffen. De telefoon verbinding bleek verbroken. Een persoon aangehouden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks 1 uur is te Nederweert een aanslag gepleegd op den burgemeester van die gemeeente, den heer J. v. Uden, óle tevens lid ls van de Prov. Staten van Limburg. Doorh et werpen van steenen tegen zijn woning werd de burgemeester naar bulten gelokt. Toen de burgemeester op het gerucht van vallende steenen op het balcon was verschenen, hoorde hij plot seling een schot, waardoor hij werd getroffen in het hoofd en borst. Onmiddellijk daarop klonk een tweede schot, dat echter zijn doel miste. De burgemeester had nog de kracht om zijn woning weer binn ente gana. De telefoonverblndlg bleek .ver broken te zijn. waarschijnlijk doordat de leiding door 'n steen werd getroffen. De echtgenoote van den burgemeester riep van het raam uit om hulp, waarop een buurman een dokter en de rijks- en gemeentepolitie waarschuwde, welke iaat- sten in de omgeving van het huis echter niemand meer konden ontdekken. De verwondingen waren niet van ernstigen aard. In den loop van den dag is de 31 jarige landbouwer J. P., uit Nederweert aangehouden, omdat men een sterke verdenking tegen hem heeft, daar hij enkele da gen geleden, toen hij zijn jongsten spruit, den 7000sten inwoner van Nederweert, had aangegeven, en hij daar voor het bekende spaarbankboekje met f 25 niet had gekregen, den burgemeester had bedreigd. Op het gemeentehuis echter was juist tevoren de geboorte van een ander kind aangegevx. Maar P. ont stak in groote woede, omdat zijn kind naar zijn zeggen eerder zou zijn geboren. De man kwam later op den dag in beschonken toestand op het ge meentehuis en zeide tegen den burgemeester, dat hij hem zou doodschieten. De man blijft echter ontkennen. De politie acht het niet uitgesloten,d at de aanslag in opdracht van den verdachte door anderen is gepleegd. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de telefoondraden van de burge meesterswoning waren doorgesneden. Waarschijnlijk zal de gearresteerde op transport wordt gesteld naar Roermond. Een groote partij goed in beslag genomen In het magazijn van V. en D. aan de Hoogstraat te Rotterdam is de 43-jarlge vrouw M. R. op heeterdaad betrapt bij het stelen van een jumper en een dekschaal. Zij is aangehouden en na?, het politiebureau aan den Oppert oevrgebracht. Bij een huiszoeking in haar woning werd een gToote partij ondergoederen, leerwaren en snuisterijen gevon den, die de vrouw in verschillende groote magazijnen ontvreemd heeft. Inbrekersbende gearresteerd. Dank zij de waakzaamheid van een nachtwaker is het den politie te Rotterdam Woensdagmorgen vroeg mogen gelukken een brutale inbrekersbende aan te houden en in te rekenen. Te half 5 ongeveer bemerkte deze waker dat aan den Steiger een tuimelraam van de zaak Singers Naaimachinehandel openstond. Hij waarschuwde on middellijk do politie, die het blok afzette en de zaak van Singer binnendrong. Daar trof zij drie goede be kenden aan, inbrekers van reputatie. Het waren J. Th. v. d. H., A. H., en J. S. Wat later arresteerde men op straat nog zekeren J. R., die, ook iemand met een niet bepaald vlekkelooze reputatie, die op den uitkijk had gestaan. Het bleek, dat het pand tot in alle hoeken door zocht was. Alle lessenaars waren opengebroken. Vermoedelijk hebben de inbrekers onraad gero ken. Hun gereedschap en hun handschoenen hebben zij voor hun arrestatie nog weg weten te werpen. Een poging tot ontvluchting mislukte, doordat de politie de zaak behoorlijk had afgezet. Een beslissing over de bevoegdheid der by rondere school. Een kind uit een andere parochie behoeft volgens Ged. Staten van Drente niet te worden aangenomen. Een inwoonster van Emmen richtte in September van het vorig jaar, aldus het Hsbl., een verzoek tot den Raad dier gemeente om overeenkomstig art. 13 der La- ger-Onderwijs-Wet 1920 uit de gemeentekas een tege moetkoming te mogen ontvangen in de kosten voor een leerling, die per autobus de op meer dan 4 K.M. af stand gelegen r.k. school te BargerCompascum wilde bezoeken. De gemeenteraad besliste hierop afwijzend, uit overweging, dat toelating tot de r.k. school te Zwar- temeer die gelegen ls binnen een afstand van 4 K.M. van de woning van adresante was geweigerd om de parochie-indeeling, zooals deze door de kerkelijke wetge ving wordt voorgeschreven, zuiver te houden. De moeder (weduwe) ging hierop in beroep. Thans hebben Ged. Staten van Drente het bestreden raadsbe sluit vernietigd en bepaald dat de gevraagde tegemoet koming alsnog behoort te worden verleend, uit overwe ging. dat naar het eerste lid van genoemd art. 13 een der voorwaarden voor het verleenen der daarbedoelde tegemoetkoming is, dat de woning der kinderen meer dan 4 K.M. is verwijderd van een voor hen toegankelijke school; dat het bestuur van de r.k. school te Zwartemeer als reden van de weigering der toelating heeft opgege ven. dat appellante en anderen, die in hetzelfde geval verkeeren, behooren tot de parochie Barger-Compas- cum; dat de klnderer. uit die parochie van de parochie geestelijken te Barger-Compascum godsdienstonderricht moeten ontvangen en dat, indien zij tot de school te Zwartemeer worden toegelaten, niet alleen het gods dienstonderricht niet geregeld kan worden gegeven, maar ook andere vakken daaronder lijden wegens het lang wegblijven der leerlingen, wanneer zij het gods dienstonderricht te Barger-Compascum moeten bijwonen God. Staten zijn dus van meening, dat het bestuur der r.k. school te Zwartemeer niet kan worden verplicht, te gen zijn wil leerlingen uit een andere parochie ap te nemen. Om een haas. Een doodgeslagen, de ander levensgevaarlijk ziek. Dezer dagen waren eenige jongelui onder Wijier gaan jagen. Na afloop van de jachtpartij werd een stevig glas gedronken. Toen kwam er al spoedig twist over het be zit van een haas. De eene jager wond zich daarbij zoo zeer op, dat hy den ander een slag met een geweerkolf op het hoofd gaf. Ofschoon het geval zich aanvankelijk niet gevaarlijk liet aanzien, is de getroffene thans aan de gevolgen overleden. De dader is door het gebeurde zóó overstuur geraakt, dat hij ln het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend Een gemeenteraadsbesluit te Maastricht. - Zee achtereenvolgende uren mogen op Zon dag de winkels open zijn. De gemeenteraad van Maastricht heeft gisteren aan genomen een voorstel tot vaststelling van een gewijzig de winkelsluitingsverordening, waarbij de winkels, met enkele uitzonderingen, op Zondag gedurende zes achter eenvolgende uren geopend zullen zijn en wel van 104 uur. Ze treedt ln werking na de ministerieele goedkeu ring. ZONDAG 5 FEBRUARI. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Elkema. Barslngerhorn, geen dienst. Dirkshorn, nam. 7 uur. Ds. de Leeuw. Onderwerp: Leidslieden en volgelingen. Noordscharwoude. geen Samenkomst. Burge.rbrjug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Callantsoog, geen dienst. Petten, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Reddingius. Zuldscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Winkel,, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. TOenlgenburg, voorm. 10 uur, Ds. v. d. PoeL Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Roobol. Heerhugowaard. geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barslngerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Ve-n. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer C. F. Bijlsma, van Den Helder. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 6.30 uur, Zangdienst onder leiding van den heer v. d. Brugge. Van 6.307 uur, spreker de heer C. F. Byisma van Den Helder. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 751 m.M. Vooruitzichten; Onzeker. Temperatuur: 4 gr. C. is 38 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GCBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractmnist. Hot oogonderzoek d<>en wij gratis. „Duizeligheid, en later hoofdpijn", klaagde de pa« tiënt. Zonder een woord te zeggen haalde Virchow zijn wandelstok en sloeg een flesch wijn aan scherven, die midden op tafel stond. „Wat doet u?", vroeg de lijder verschrikt. „Het kwaad met wortel en tak uitroeien?", zeide Virchouw, „ik begin bij de oorzaak." Shaw zat in den schouwburg naar ehn van zijn eigen stukken te luisteren. Plotseling begon naast hem een jongeman te fluiten. Shaw stootte hem aan en zei: „Houd je mond maar jongmensch; wij met z'n tweeën die er niets aan vinden, kunnen toch niet tegen de publieke mecning ingaan". Ferdinand II van Napels was ontzettend gierig. Toen de barbier hem eens had gekapt, gaf hij dezen dienaar een fooi van een soldo (halve cent). De barbier zag het heel goed, maar deed alsof hij niet had gekeken naar wat hij ontving en vroeg: „Hoeveel wenscht Uwe Majesteit terug te ontvangen?" „Laat maar zitten", zei Ferdinand, „De fooi voot den volgenden keel* is er bij inbegrepen". Mullah Nasr ed Din, de Turksche Tijl LI; lenspiegel, was geen held. Op zekeren dag kwam hij van de reis thuis, volkomen uitgeplunderd. Alleen een hemd had hij nog aan. Maar in de eene hand hield hij een sabel en in dc andere een pistool. „Wat is er gebeurd?" vroegen de buren. „Roovers", bibberde Nasr. „En waarom heb je je dan niet verdedigd?" rie« pen de buren", je bent toch tot de tanden gewapend!** „Jawel", zei Nasr, „als ik niet allebei m'n handen had volgchad!" Jacobus I van Engeland zat eens met elf edellieden aan tafel, toen een predikant, die rapport moest uitbrengen, zich liet aandienen. Daar Zijne Majesteit die half incognito reisdehem verwachtte, werd hij meteen toegelaten. Nadat de geestelijke steeds staande de voornaamste be richten had overgebracht, vroeg de koning: „En nog nieuws uit het dorp?" „Niets bijzonders", sprak de vicaris, „alleen heeft vannacht een zeug bij ons dertien biggen gekre gen." „Dat kan niet", zei de koning, die van die dingen tamelijk goed op de hoogte was, „een zeug kan maar twaalf biggen voeden. Wat doet de dertiende dan?" „Die doet net als ik: toekijken, terwijl de anderen zich volstoppen." Zijne Majesteit begreep de wenk en noodigde den vicaris uit, aan tafel plaats te nemen. Virchow werd eens bij een rijk jongmensch ge roepen, dat op een gemakkelijke manier van zijn kwalen wilde afkomen. „Misschien heb ik wel trichinon", zei de jeugdige croesus, „maar van uw mengseltjes en middeltjes moet ik niets hebben. U moet het kwaad met wortel en tak uitroeien." „Wat zijn eigenlijk de symptomen?" vroeg Virchow, nadat hij den jongeman onderzocht had. Trekking; van Dinsdag 31 Januari 1933. 5e klasse 10e lyst No. 6745 2000. Nos. 2712 6294 8222 9142 11426 14363 14635 ieder l 1000. Nos. 1672 9613 15956 16550 leder f 400. Nos. 73 3977 58Ö0 10706 15740 16319 17281 18914 f 200, Nos. 90 873 2376 6812 7511 7816 9510 9552 10785 11226 11804 12971 17061 17768 18465 18706 19012 f 100. Prijzen van f 70. 45 193 254 285 304 357 365 507 5-15 554 646 744 760 979 1055 1059 1161 1215 1266 1295 1522 2107 2118 2321 2365 2380 2417 2528 2535 2549 2553 2860 3032 3129 3150 3157 3246 3262 3312 3326 3398 3405 3548 3582 3661 3667 3772 3784 3792 3796 3833 3846 3866 4004 4130 4229 4253 4255 4335 4378 4716 4786 4830 4902 4985 5163 5222 5302 5449 5557 5665 5681 5778 5840 5922 6092 6196 6415 6432 6483 6554 65S3 6650 6852 6861 6901 6924 6993 7015 7184 7200 7261 7280 7372 7456 7515 7616 7627 7732 7848 7S82 8118 8233 8381 8632 8686 8727 8844 8958 9237 9271 9406 9407 9574 9620 9655 9801 9835 9959 10051 10137 10188 10275 10378 10605 10650 10654 10708 10264 11003 11034 11035 11060 11136 11164 11176 11362 11407 11416 11526 11857 12085 12121 12344 12425 12588 12660 12703 12918 12957 13063 13222 13241 13304 13320 13660 13697 13722 13753 13781 13993 14084 14C93 14127 14336 14358 14467 14516 11627 14692 14795 14952 14963 15002 1506S 15121 15287 15423 15686 15695 15743 15838 15841 15904 15996 1602S 1G048 16112 16134 16153 16157 16194 16258 16709 16857 16872 16919 16968 169S4 17127 17232 17298 17357 17433 17537 17624 17631 17778 17828 38098 18180 38203 18288 18311 18417 18551 18538 18654 187S4 18897 19085 19103 19113 19131 19144 19161 19213 19425 19432 19504 19557 19584 19732 19767 19824 19979 19989 20156 20361 20498 20512 20531 20687 20706 20739 Trekking van Woensdag 1 Februari. 5e klasse 11e lijst Nos. 1197 3789 ieder f 1000. Nos. 1725 5803 7143 7825 8442 15870 ieder t 400. Nos. 1265 8474 13482 16S61 ieder f 200. Nos. 1701 4080 4787 8180 8206 11651 13483 14992 1514« 16616 17406 19622 20242 ieder t 100. Prijzen van f 70. 122 252 308 509 814 864 1068 1081 1127 1229 1338 1402 1466 1625 1841 1858 1932 1966 2313 2328 2519 2534 2696 2916 2955 2957 3135 3143 3224 3334 3344 3411 3418 3498 3622 3651 3748 3805 3825 3879 3968 3976 3996 4055 4143 4162 4276 4282 4373 4379 4382 4427 4430 4454 4549 4584 4672 4685 4775 5211 5223 5245 5497 5514 5537 5613 5630 5640 5672 5974 6006 6050 6062 6079 6084 6091 6165 6293 6388 6610 6624 6629 6686 6773 6785 6938 7089 7118 7209 7277 7294 7299 7408 7499 7548 7591 7863 7878 7957 8126 8156 8211 8703 8783 8813 8886 8913 8974 9059 9061 9111 9260 9280 9312 9386 9453 9481 9573 9683 9720 9762 981 15 9933 9956 10162 10464 10466 10484 10569 10883 11058 11092 11179 11455 11478 11523 11654 11896 11902 11905 12046 12049 12087 12330 12331 12419 12458 12463 12477 12552 12640 12777 12794 13025 13081 13123 13147 13212 13269 13280 13603 13713 13796 13832 14103 14104 14198 14265 14320 14333 14385 14509 14548 14648 14735 14742 14754 14755 14764 14774 14852 14910 14973 15086 15135 15300 15370 15480 15535 15691 15718 15729 15922 15935 15938 15972 15986 16025 16122 16380 16415 16420 16423 16731 16774 16891 16938 17014 17076 17102 17108 17209 17334 17408 17430 17435 17473 17522 17708 17852 17871 17948 17951 18153 18194 18607 18676 18678 18765 18787 19098 19117 19175 19262 19297 19313 19376 19381 19101 1942T 19437 19583 20065 20165 20180 20182 20208 20226 20465 20554 20717 20864

Schager Courant | 1933 | | pagina 5