Raad SchoorL Zaterdag 11 Februari 1933. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9227 WEELDEWET EN IJKWET De raad dezer gemeente kwam in openbare vergade ring bijeen op Donderdag 9 Februari, dea voormiddags 10.30 uur. Voorzitter de heer Van Fridagh, burgemeester; Secre taris de heer Smits. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter opent met er op te wjjzen dat dit de eerste openbare vergadering is. welke de raad der ge meente in 1933 houdt. Spr. hoopt dat het jaar 1933 beter mag worden dan 't voorgaande jaar. Beter voor de gan- sche wereld, voor Europa. Nederland en de gemeente Schoorl. Er is een bekend oud-Hollandsch gezegde, dat luidt: Als er één lid aan 't lichaam lijdt, lijdt het ge- heele lichaam". Zoo is 't momenteel. Laten we hopen dat weldra deze regel omgekeerd zal kunnen worden tegemoet gezien, aldus dat 't heele lichaam gezond is zonder één ongezond lid. Voorzitter spreekt voorts den wensch uit, dat alle besprekingen in dit jaar te voeren en de te nemen besluiten, zullen mogen zijn in 't be lang der gemeente en haar inwoners. Na dit openingswoord werden de notulen der laatst gehouden vergadering zonder op- of aanmerkingen vast gesteld. Mededeel in gen. Voorzitter doet mededeeling, dat de heer D. Vechter, uit Ouderkerk aan den Amstel met ingang van 1 Jan. als gemeentebode in diénst is getreden, Mededeeling geschiedt van het feit, dat momenteel 55 personen in werkverschaffing aan den arbeid zijn gesteld. Tijdens de vorstperiode waren al dezen uitge- vroren. maar door een tijdelijke maatregel werd steun verleening mogelijk. Uit de tuinderssteunkas zullen 30 personen gezamen lijk f 4S0 ontvangen. Dit bedrag is wel niet veel, en ze ker niet voldoende, maar over 14 2 maanden zal een gelijk bedrag weer worden uitgekeerd. Of dit alleen aan de zelfde personen zal geschieden zal van de nooden en omstandigheden afhangen. Naar aanleiding van deze steunuitkeering deelt de heer Kaag mede. vernomen te hebben dat veehouders zijn gepasseerd. Gaarne wil spr. vernemen of dit juist is. Zoo ja, dan kan spr. daarmee niet accoord gaan. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de z.g. groote veehouders geen uitkeering ontvingen. Wel echter wer den de kleinen gesteund. Ingekomen stukken. Ingekomen is de missive van de Ministers van Bin- nenl. Zaken en Financien, waarbij de beslissing medege deeld wordt, dat voor de gemeente Schoorl geen termen aanwezig zijn voor toepassing van art. I, lid 3 van de wet van 18 Maart 1932 (houdende tijdelijke korting op de uitkeeringen uit het gemeentefonds). Wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorts kwam in het Prov. blad no. 1 van 1933, hou dende afkondiging van het besluit van Ged. Staten van Noordholland, goedgekeurd bij K.B. van 24 Dec. 1932. no. 53 tot tijdelijke korting op de jaarwedden van bur gemeesters. secretarissen en ontvangers der gemeenten in Noordholland met uitzondering van Haarlem en Am sterdam. Eveneens een schrijven van Ged. Staten van Noord- hallond berichtende, dat de vaststelling van de aansla gen in de Personeele Belasting voor de Gemeente Schoorl, door hun college op grond van de circulaire van 16 Nov. 1932. no. 5 is gestuit. Met betrekking tot den inhoud van dit stuk wordt ver wezen naar punt 3 der agenda, waarbij bereids een voor dracht tot verhooging van het aantal opcenten op de Pers. bel. wordt ingediend. Er kwam in een schrijven van Ged. Staten van Noord- holland, waarbij de beslissing van dit college ten aan zien van de begrooting der gemeente Schoorl wordt ver daagd en 2e aan het Gemeentebestuur machtiging ver leend wordt als hedoeld bij art. 246 der Gemeentewet; (het doen van uitgaven voor zoover daartegen geen be denking bestaat). Ook deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen is een schrijven voor den voorz. van Ged. Staten van Noordholland, waarbij in verband met de wcnschelijkhcid van een meer positieve omschrijving van de met straf bedreigde feiten in de heffingsveror dening der Hondenbelasting, onder dagteekening van 22 Dec. j.1. door den raad vastgesteld, in overweging ge geven wordt een nieuwe verordening in te zenden. B. en W. stellen voor aan de wenschen van Ged. Sta ten ter zake tegemoet te komen en dienovereenkomstig onder intrekking der verordening d.d. 22 Dec. 1932, een nieuwe verordening vast te stellen, met dien verstan de, dat tevens'art. 4 van de heffingsverordening met een 3e lid wordt aangevuld, ingevolge een door het raadslid Duin ingediend en door B. en W. overgenomen voorstel, luidende als volgt: 3e. Voor honden waarmede op den openbaren weg wordt gewandeld, mits aan ketting, riem of touw vast gebonden". Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Vervolgens is ingekomen een schrijven van den Voor zitter van Ged. Staten van Noordholland, waarbij wordt te kennen gegeven dat de onder dagteekening van 22 Dec. 2932 door den raad vastgestelde wijziging der ven- ord. op de heffing van de leges ter secretarie een on geoorloofd verschil maakt tusschen de kosten van kam- peervergunning naar belang van den tijdsduur, met in achtneming van het feit, dat bij wijze van leges slechts oen vergoeding mag worden gevorderd voor de werk zaamheden die ter secretarie worden verricht, wordt verzocht een nieuwe verordening ter goedkeuring in te zenden. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmerkingen van Ged. Staten te voldoen door onder intrekking van de verord. en een nieuwe verord. vast te stellen, lui dende als volgt: Aan art. 1 van de verord. op de heffing van leges in de gem. Schoorl. laatstelijk vastgesteld d.d. 20 Febr. 1929. goedgek. bij K. B. van 25 April 1929. no. 37. wordt toegevoegd een nieuw lid, subv. luidende als volgt: 1. voor een vergunning als bedoeld in art. 71 der alg. Politieverordening der gem. Schoorl (kampeervergun- ning) voor den duur van ten hoogste 2 maanden f 2. 2. Voor een verg. voor het beschikbaar stellen van kampeerterrein per terrein en per kalenderjaar f 1. Allen kunnen zich hiermee vereenigen. Aan den raad werd gezonden een schrijven door het Gemeentebestuur van Warmenhuizen, waarin te kennen gegeven wordt, dat de Raad van Warmenhuizen op 19 Jar.uari j.1. besloten heeft, den gasprijs welke de Ge meente Schoorl in rekening wordt gebracht, met in gang van 1 Januari 1933 tijdelijk met 1 ct per M3. te verlegen, mits door Schoorl over 1933 een gebruik wordt gegarandeerd van 83G90 M3. en over 1934 en volgende jaren van ÏOÓ.CCO M3. B. en W, stellen vcor als nadere bevestiging van het reeds beslotene ter Raadsvergadering van 17 Novem ber j.1. aan het Gemeentebestuur van Warmenhuizen mede te deelen, dat de Gemeenteraad van Schoorl zich kan vereenigingen met den inhoud van evengemeld schrijven. Aldus besluit de raad. Den raad gewerd voorts een verzoek d.d. 24 Januari 1933 van het R.K. Schoolbestuur te Catrijp om voor schot op de Gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art, 101 der L?.ger Onderwijswet 1920, ten behoeve van de Bijzondere Lagere School te Catrijp, dienstjaar 1933 B. en W. stellen voor het gevraagde voorschot voor 1933 te verleenen naar 80 pet. van 112 X 14 f 1254.40, uit te keeren in twee termijnen ad f 627.20 elk. vervallende resp. 30 Juni en 31 Dec. 1932. Goedgevonden. Ingekomen is een ongedateerd verzoekschrift van P- Hoogland te Groet, waarin deze vraagt den Duinweg achter zijn perceel te willen verharden, met het oog op gebruik van paard en kar. B. en W., die deze zaak als afgedaan beschouwen, stellen voor in afwijzenden zin te beschikken. De heer Gutter noemt 't wel erg gemakkelijk om zich er zoo af te maken, dat is kort maar duidelijk. De heer Duin wil 't er ook zoo niet bij laten. Hoog land heeft altijd een goede gelegenheid gehad om op en van zijn land te komen. Die gelegenheid is er momenteel niet. Nadat de gemeente er werk heeft laten verrichten, is de toestand er zeer verslecht en nu meent spreker, dat 't toch op den weg der gemeente ligt om den ouden toestand weer te scheppen. Al zullen hier dan geen groote kosten behoeven te worden ge maakt, met sintels is al veel te bereiken. De heer Schermer vraagt of 't de bedoeling is om de doorverbinding naar den nieuwen weg geheel met klei te bedekken. Voorzitter zegt, dat dit nog niet in bespreking is geweest. Wat nu betreft de verplichting der gemeente ten opzichte van 't verzoek van Hoogland, Voorzitter lijkt het beter om daarover in 't openbaar niet al te veel te zeggen. De heer Duin wil er nogmaals op wijzen, dat met sintels al veel kan worden verbeterd. Deze zijn wellicht kosteloos te verkrijgen bij de melkfabriek. Besloten wordt om een laag sintels te storten op 't pad en op de kluft (helling). Ingekomen is een adres var. den heer C. A. Beude- ker te Schoorl. waarin verzocht wordt, goedkeuring te hechten aan het voornemen van adressant om met in gang van 1 Mei 1933 een autobusdienst in het leven te roepen vanaf het station Schoorl naar Camperduin en terug. B. en W. stellen voor, gemeld adres in hun handen te stellen om prae-advies. Voorzitter noemt dit een gewichtig adres en kan daar nevens mededeelen dat van de N.V. H.A.B.O. een ver zoek is ingekomen. De H.A.B.O. heeft, zooals in 't ver zoek wordt uiteengezet, concessie gekregen om een dienst te onderhouden van Medemblik naar Camperduin via Schoorldam, station Sohoorl v.v. 't Is nu wel jammer dat de heer Beudeker niet eenige jaren eerder is begon nen met dezen dienst. Nu zal een keus gedaan moeten worden. Den heer Schermer is 't niet duidelijk waarom een beroep gedaan wordt op den raad. Voorzitter: Wanneer een gezegeld stuk aan den raad wordt gezonden, ben ik verplicht U dat aan te bieden. U zou 't me kwalijk nemen en terecht, als ik U daarvan onkundig liet. Tijdens de vergadering kwam een telegram binnen, geteekend door Mr. Buiskool uit Schagen, namens de directie van de H.A.B.O., waarin de raad erop werd attent gemaakt dat de H.A.B.O. de lijn exploiteeren zal met goedvinden van Ged. Staten. Om nu nog aan den heer Beudeker verlof te verleenen voor een deel zal geen zin hebben. Het adres wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advles. Er is ingekomen een schrijven van het Gemeentebe stuur van Ambt-Hardenberg, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan een adres van den Raad dier gemeente aan de regeering en Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. waarin bepleit wordt het bedrag der on gebouwde eigendommen, waarnaar de grondbelasting geheven wordt te verlagen, zulks i.v.m. den benarden toestand waarin zich de landbouwende bevolking be vindt B. en W. stellen voor aan den raad van Ambt-Har denberg onder instemming te berichten dat huns In ziens een eventueele actie in deze door middel van de Ver. van Ned. Gemeenten meer doeltreffend zal kunnen zijn, weshalve dienovereenkomstig geadviseerd wordt zich tot gemelde vereen, te wenden. De heer Duin Is niet tegen adhaesiebetuiging. Er wordt een verzoek gedaan en daar dient op te moeten worden geantwoord. De Voorzitter licht toe, dat ook B. en W. niet tegen adhaesiebetuiging zijn in dezen, maar door de Ver. van Ned. Gemeenten te noemen, wordt al de -bedoeling en de sympathie verklaard. De heer Schermer voelt er ook voor om van gemeen tewege adhaesie te betuigen. De Voorzitter merkt op. dat 't niet zoo moeilijk is om één brief meer te schrijven. Eén op zooveel- duizenden maakt niets uit. De heer Bijl meent dat 't in de allereerste plaats op den weg ligt van Land- en tuinbouworganisaties om te gaan reclameeren of om adhaesie te betuigen. Zoolang die het niet doen, kan een gemeentebestuur het wel laten. Daarop komt 't voorstel van B. en W. in stemming, 't Voorstel wordt aangenomen met 43 stemmen, zoodat geen adhaesie wordt betuigd, maar naar de Ver. van Ned. Gemeenten zal worden verwezen. Vóór adhaesie betuiging stemden de heeren Schermer, Duin en Gut ter. In behandeling komt dan een schrijven van het Ge meentebestuur van Kerkrade, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan een door den Raad dier ge meente aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gezonden adres in zake vermindering van het in art. 205 der L. O. wet 1920 genoemde per- centago voor uitkeering aan Bij2. schoolbesturen. B. en W. stellen voor deze in gelijken zin als ten aan zien van het verzoek der gemeente Ambt-Hardenberg te berichten. Ook hier loopen de meeningen sterk uiteen en wordt besloten er over te stemmen. Met 43 st. wordt besloten adressant te verwijzen naar de Ver. van Ned. Gemeenten. Voor directe adhae siebetuiging stemden de heeren Schermer, Gutter en Duin. Opcenten Personeele belasting. Ter behandeling komt een voorstel van B. en W. om zooveel noodig tegemoet te komen aan de opmerkingen van Ged. Staten t.a.v. de begrooting van 1933, als me degedeeld bij hun schrijven d.d. 28 Dec. (4 Jan.) 1982, no. 161, met dien verstande dat de raming van het aantal opcenten op de Personeele Belasting verhoogd wordt met f 2400 en dienovereenkomstig het aantal op centen genoemd in de bij raadsbesluit van 17 Nov. 1932 vastgestelde verordening tot heffing van opcenten op de Personeele belasting, alsnog gebracht wordt van 145 op 175. De heer Gutter merkt op, dat verzet hier wel heel weinig zal baten. Het is wel verschrikkelijk, dat 't hier weer moet worden gezocht in de personeele belasting. Op deze manier zal men moeten betalen, al bezit je geen cent. Spr. noemt het 't toppunt van onrechtvaar digheid. Waarom zoekt men 't niet in de gemeentefonds belasting. Dat is tenminste iets billijker. Spr. is er te gen. De heer Schermer noemt 't zeer schriel, dat 't op deze belasting wordt gezocht. Als iemand een huisje heeft, moet hij betalen, steeds meer betalen. Men vergeet dat dit huisje Iemands heele rijkdom kan wezen en dat 't tegenwoordig niets vreemd is als iemand in een eigen huisje woont, maar geen cent inkomen heeft. En zulke menschen gaat men extra belasten. Spr. kan er niet aan meedoen en zal er absoluut tegen stemmen. Ook de heer Duin protesteert tegen 't voorstel, "t Is hier weer 't oude liedje. Jan Boezeroen wordt uitgebuit! Spr. is er niet vóór. De Voorzitter deelt mede. dat 't ook B. en W. niet sympathiek is. Men kan er nu wel tegen in gaan, maar dan weten Ged. Staten je wel op een andere manier ta pakken. Leeningen worden stopgezet, subsidies ingehou den. enz. enz. Spr. wil den raad adviseeren, hoe ongaar ne ook er in mee te gaan. De heer Duin weet wel. dat 't protest van één gemeen tebestuur niets helpen zal. Dat is de stem eens roepen de in de woestijn. Maar als nu elk gemeentebestuur De beste Zeeppoeder gebrui ken (Edelweiss) en boven dien geheel GRATIS Uw linnenkast aangevuld. Bij 2 pakken Edelweiss ad 14 ets. per pak ontvangt U een solide theedoek, bij 3 pakken Edelweiss twee flinke witte zakdoeken of een degelijke witte handdoek. maar overal genoegen mee neemt, wat van hooger hand wordt geëischt, waar is dan de billijkheid gebleven? In den raad zitten de vertegenwoordigers van 't volk en diens belangen dient men voor te staan. Gebeurt dat niet dan blijft men in gebreke. Spr. blijft er 'egen. Besloten wordt 't voorstel van B. en W. aan te nemen, terwijl als tegenstemmers wenschen aangeteekend te worden de heeren Duin en Schermer. Gida voor SchoorL In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om in samenwerking met de beide vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer en de Pensionhoudersvereeniging een geillustreerde Gids van de gemeente Schoorl uit te geven en daartoe een garantie van f 100 toe te staan. B. en W. komen tot dit voorstel i.v.m. het in de ver gadering van 22 Dec. j.1. in hr nc handen om prae-ad vies gestelde verzoek van de V.V'.V. GroetCamperduin, waarbij gevraagd wordt, bij gebrek aan geldelijke mid delen, een subsidie van f 500, zoo noodig over één of twee jaren te verdeelen, voor de uitgave van een gids. De Voorzitter merkt op, dat naar aanleiding van de gevoerde besprekingen door B. en W. is besloten om te komen tot 't voorstel om f 100 beschikbaar te stellen, niet alleen in 1933, maar ook voor 1934. Besproken is de kwestie een z.g. gids B uit te geven, een fonder genaamd. De uitgave hiervan zal pl.m. f 200 bedragen. De heer Schermer merkt op, dat de aanleiding tot al de besprekingen is geweest de subsidieaanvrage van de V.V. Groet. In den raad zelve is toen de mogelijk heid besproken om te komen tot uitgifte van een gids voor de heele gemeente. Met de financiën moet echter rekening worden gehouden. Spr. vindt deze oplossing de uigave van een gidsje B een beste oplossing. Twin tig duizend exemplaren zullen f 260 kosten moeten, over 2 jaar berekend. Per jaar dus f 130. Nu wordt hier voor gesteld om 2 x f 100 beschikbaar te stellen. Maar spr. oordeelt 't beter om voor die resteerende f 30 per jaar alle rechten tot zich te nemen en voor f 130 zelf de gids uitgave In handen te houden. Den heer Duin spijt het. dat de samenwerking tus schen de beide V.V.V.'s niet van dien aard was. dat een gids kon worden uitgegeven. Het vorige jaar is een £ids uitgegeven in 11000 exemplaren. De kosten konden worden gedekt door de advertentiegelden. Nu de samen werking tusschen de beide vereenigingen ontbreekt, zal 't de gemeente geld moeten kosten. De heer Kaag merkt op. dat van de eventueele adver tenties niet meer zooveel kan worden verwacht als an dere jaren. Nu zal 't de gemeente wel wat geld kosten, maar men vergete niet, dat de gemeente bij 't vreemde lingenverkeer veel belang heeft. Men dient er iets voor over te hebben. Het voorstel van den heer Schermer om de f 100 te brengen op f 130 wordt in stemming gebracht en aan genomen met 52 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders, die alhoewel geen bezwaren, hun eigen voorstel wilden steunen. Voorzitter hoopt dat 't genomen besluit In 't belang der gemeente zal blijken. Het uitbreidingsplan. Door B. en W. wordt de volgende voordraoht gedaan. A. tot intrekking van 't uitbreidingsplan van het dorp 6choorl en omgeving, vastgesteld by raadsbesluiten van 14 Augustus en 14 November 1912, goedgekeurd bij besluit van Ged. Staten van 4 Dec. 1912, no. 37; B. vast te stellen het uitbreiding (bestemmings)plan zooals dit op kaarten is aangegeven; C. vast te stellen de bij het onder B. genoemde uit breidingsplan genoemde bepalingen; D. tot intrekking van art. 24 der Verordening op het bouwen, sloopen en wonen in de Gemeente, met ingang van den dag waarop het onder A. t.m. C bedoelde raadsbesluit van kracht wordt. Alvorens tot-de behandeling van dit, voor de gemeen te zoo belangrijke agendapunt wordt overgegaan, deelt Voorzitter mede, dat alsnog een adres is ingekomen, geteekend door 65 inwoners. Dit stuk is te beschouwen" als een contra-plan tegen de plannen die in de vorige vergadering werden ontwikkeld. Tevens kwam een schrijven in van den heer C. Krll- ler, waarin wordt gewezen op 't feit, dat 't uitbreidings plan niet voldoen kan. De heer Kriller geeft in over weging een prijsvraag uit te schrijven, waaraan spre ker gaarne zijn medewerking wil verleenen. De Voorzitter is 't met den heer Kriller wel eens, maar een prijsvraag uitschrijven of een plan laten ont werpen, zal veel geld kosten. Om deze reden zal er van af gezien moeten worden. Van raadslid Duin is voorts een schrijven ingeko men. waarin gepleit wordt om in 't uitbreidingsplan vast te leggen onderlinge bouwafstanden van 2X8 Meter, uitgezonderd de bebouwde kommen. Om dus een huis te mogen bouwen, zal men een strook grond moeten koopen van minstens 24 Meter breedte. Aan weerszijden van 't huis moet minstens worden aange troffen 8 Meter onbebouwd terrein. De heer Duin, het woord verkrijgend, begint met er op te wijzen, dat hij zich niet kon vereenigen met 2 X 10 Meter of 2 X 16 Meter, zooals in vorige bijeenkom sten werd ter sprake gebracht. Van het eerste idéé om den minimum-afstand te stellen op 2 X 5 Meter is spr. afgestapt en wijzigde dit in 2 X 8 Meter, waarmee te gemoet werd gekomen aan de opinie van anderen. De heer Schermer haalt aan, hoe eerder werd aan gedrongen op meer „groen". De adressen van inwoners "wijzen er op, dat dat tevens een wensch is die leeft onder de gemeentenaren. De raad heeft daar rekening mee te houden. Diverse geluiden worden vernomen. Het natuurschoon wordt verdedigd als zijnde voor Schoorl onmisbaar. Spreker is 't er mee eens, dat de natuur de attractie is van Schoorl, niet de huizen en is van meening, dat dit niet uit 't oog mag worden verloren, 't Is, aldus spreker, een moeilijke taak voor den raad om in dezen een beslissing te nemen. Van al/e zyden moet deze zaak worden belicht en waar noodig. moet water in de wijn worden gedaan. Een bebouwing van 2 X 5 M. had voldoende bijval in den raad, maar nu komen er andere voorstellen. De heer Duin merkt op, dat B. en W. zijn voorstel bij nader inzien wel meenden te moeten overnemen. De heer Schermer: Nu weten we 't niet meer. Nage gaan dient te worden wat 't beste is. Spreker heeft er gen bezwaar tegen, om, waar 't uitzicht niet geschaadt wordt, 2X5 Meter te stellen als minimum, maar op de mooie punten wil spreker 't ruimer zien genomen. Het uitzicht mag in geen geval worden verhinderd. Men moet in Schoorl in de allereerste plaats het vreemde lingenverkeer dienen, want dit is immers de bron van inkomsten van de gemeente. Spreker ontraadt om een uniforme regeling te treffen, want dan zal men op mooie punten 't uit- en doorzicht ten zeerste schaden. De heer Kaag vindt het oorspronkelijk plan wel 't meest Ideaal. Er wordt veel te weinig gelegenheid ge geven om te bouwen. Met 2X5 Meter wordt een dichte bebouwing in de hand gewerkt en 2 X 10 Meter is ven re te verkiezen. De gemeente is niet alleen en in da eerste plaats gebaat met veel huizen en veel inwoners, maar er moeten menschen komen die een kostwinning hebben. Dan is er voor de gemeente ook voordeel bij. De heer Gutter zegt op 't moment niet met den heer Duin te kunnen meegaan, al dient zijn voorstel de natuur beter dan 't oorspronkelijk plan. 't Is jammer, dat B. en W. het voorstel-Duin willen steunen. Spreker blijft strijden voor het behoud der mooie plekken, maar tal 't plan steunen zooals 't in eerste instantie ter ta fel kwam. De heer Schermer voorziet in de toekomst, dat op deze plannen meer zal volgen. Naast dit bebouwings plan is een uitbreidingsplan te verwachten. We moeten diverse gronden onderscheiden en er voor waken, dat waar Schoorl mooi is, dit mooi blijft. Daarop worden de discussies, die werden afgewisseld met 't bezien van groote kaarten, gesloten. Het voorstel van B. en W., waarin vervat het voor stel-Duin, komt dan in stemming en wordt aangenomen met 43 stemmen. Tegen stemden de heeren Kager. Schermer en Gutter. De heer Gutter toont zich over dit besluit ten zeerste verontwaardigd en overweegt, de vergadering niet lan ger bij te wonen. Toch zien we den heer Gutter blijven. ..4 Het strand van Camperduin. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. om het gemeentestrand te Camperduin voor de jaren 1933 en 1934 bij onderhandsche toewijzing te verpachten aan de beide pachters van 1932. en wel m.d.v. dat van het Noor- del. gedeelte 5 M. strand wordt afgenomen voor een scheidingsweg tusschen de beide helften en het Noor del. gedeelte wordt toegewezen aan IJ. Minkema ta Aagtdorp tegen een jaarlijksche pachtsom van f 400, on- dere verdere gehoudenheid zoo spoedig mogelijk en in ieder geval vóór het a.s. zomerseizoen (aanvang 1 Juli 1933) te Camperduin een hotel-café-restaurant te stich ten. Het Zuidelijk gedeelte toe te wijzen aan H. R. J. Groothof tegen een prijs van f 250 per jaar. Een en ander onverminderd de verplichtingen naar tot dusverre gevorderde verpachtingsvoorwaarden. (Deze voordracht dient ter vervanging van het ter zake in de de raadsver gadering van 22 Dec. j.1. aangehouden voorstel). Na eenige toelichting van den Voorzitter en aanvul ling van den secretaris wordt 't voorstel van B. en W. aangenomen met 61 stemmen, tegen de heer Dapper, die zich voor openbare verpachting uitsprak. Een rookhok. Volgt een voorstel van B. en W. om in de bergplaats van de openbare slachtplaats te Groet een rookhok in te richten, waarvan de kosten geraamd zijn op 1 50 maximum. Allen oordeelen dit noodzakelijk en wordt overeen komstig het voorstel besloten. Rondvraag. De heer Dapper vraagt, of er spoed betraoht kan wor den met 't bijwerken der huisnummers. Voorzitter antwoordt, dat de voorbereidende maatre gelen daartoe reeds worden getroffen. De heer Dapper wil voorts weten of de afrit te Schoorldam voldoet Voorzitter zegt dat er nog eenige verbeteringen wor den aangebracht, terwijl er een hek langs 't water zal worden geplaatst. De heer Duin verzoekt met de beantwoording van brieven, aan B. en W. gericht, door gemeentenaren, meer spoed te willen betrachten. Het moet voorgekomen zijn dat een brief vóór 4 maanden gezonden, niet is be antwoord. De Voorzitter zegt spoediger afwikkeling toe. Dan zou de heer Duin gaarne zien dat de burgemees ter als hoofd der politie aanwezig zal zijn wanneer een huisuitzetting plaats vindt. Indien 't tot wanordelijkhe den leidt, is tenminste dan de burgemeester aanwezig. Voorzitter zegt dit zooveel mogelijk te doen, maar als ambtsbezigheden hem elders roepen behoudt hij zich 't recht voor, niet aanwezig te zijn. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. OOGONDERZOEK INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRIIMOMTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONOFHIOEK GEHEEL* GRATIS. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier verzond heden een zeer uitvoe rig adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin zij hare bezwaren noemt tegen de voorgestelde heffing eener weeldeverteringsbelasting, welke indirec te belasting een nieuwen druk op handel en industrie zal leggen, terwijl het volgens haar oordeel te betwijfe len valt of hierdoor inderdaad voor het Rijk de noodige baten zullen kunnen worden verkregen, daar do con trole op de richtige naleving schier ondoenlijk zal zijn. Voor industrie en handel verwacht de Kamer te veel ad ministratieve rompslomp en vermindering van den om zet, zoodat zij. vooral onder de huidige tijdsomstandig heden, tot verwerping van dit wetsontwerp adviseerde. Blijkens haar antwoord aan den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid is de Kamer ten aanzien der nieuwe ijkwet milder gestemd. Nadat zü te kennen heeft gegeven, dat zij van het ijken der weegwerktuigen (modellen) niet veel heil verwacht, omdat het geven van een juist gewicht nog van zooveel andere factoren afhankelijk is en dat de behoefte aan deze wetswijziging zich in het district der Kamer niet zoo erg doet gevoe len als blijkbaar elders het geval is, wordt erop gewe zen, dat volgens haar oordeel de billijkheid medebrengt, dat bij de invoering van een nieuw ijkmerk de kosten van herijk van by fabrikanten en handelaren voorradige nieuwe maten en gewichten niet op deze fabrikanten en handelaren zullen worden verhaald. Vervolgens pleit de Kamer voor een dusdanige re dactie, dat weegwerktuigen en gewichten, in gebruik op boerderijen, fabrieken enz. en dienende voor intern gebruik, buiten de wet zullen vallen. Tenslotte verzocht de Kamer niet te doen verbiede» dat bij publieke verkoopingen van landerijen volgen0 in verschillende streken geldende „ingeroeste" vl. maten als „snees", „morgen" etc. geveild zal r worden.

Schager Courant | 1933 | | pagina 17