Ontploffingsramp in het Saargebied De grootste gashouder in de lucht gevlogen Predikbeurten. Marktberichten. Ontzettende verwoestende uitwerking op stad en omgeving. Talrijke dooden en gewonden. Uit NEUNKIRCHEN (Saargebied), 10 Febr. (V.D).: Vrijdagavond om 6 uur tien heeft een buitengewoon ernstig ontploffingsongeluk plaats gevonden. De grootste gashouder van het Saargebied, welke een ca paciteit heeft van 120.000 M3., 80 M. hoog is, een door enede heeft van 45 M. en een grondvlak van 1550 vierkante meters, is door tot nu toe onopgehelderde oorzaak in de lucht gevlogen. De ontzettende lucht druk heeft een verwoestende uitwerking gehad op groote deelen der stad en zelfs op eenige dorpen in de omgeving. Dè straten der stad zijn bedekt met glasscherven en dakpannen. Zoo goed als alle ruiten der gebouwen en huizen in de stad zijn vernield. Het terrein, waarop de ramp plaats had, is door po litie en gendarmerie afgezet, zoodat het absoluut on mogelijk is het ongeluk in vollen omvang te over zien. Hoeveel personen gedood of gewond zijn is nog niet bekend. Vast staat, dat alle beschikbare ruimte in de hospitalen en ziekenhuizen der stad Neunkir- chen is opgeëischt De ontploffing werd gehoord tot in Mannheim, Karlsruhe, Landau en Heidelberg. 50 dooden; 250 ernstig- en 450 lichtgewonden. KEULEN, 10 Februari (V.D.): Uit Saarbrucken wordt gemeld, dat de Neunkir- chen thans 50 dooden, 250 ernstig- en 450 lichtgewon den geteld zijn. Tot de dooden en gewonden behooren niet alleen tal van arbeiders en employé's der onder neming, maar ook vrouwen en kinderen uit omlig gende huizen. Alle vrachtauto's uit Saarbrucken zijn ter assisten tie vertrokken. Alle ziekenhuizen van Neunkirchen en omgeving, tot Friedrichsthal aan toe zijn reeds overvol met zwaargewonden. Bijzonderheden over de catastrophe NEUNKIRCHEN, 11 Febr. (V.D.). Over de cata strophe die deze stad Vrijdagavond getroffen heeft kan nog het volgende worden gemeld: De stad Neunkirchen, die in totaal 42000 inwoner* telt, biedt een troosteloozen aanblik van verwoesting en opwinding. Overal scholen groepen menschen sa men, die de gebeurtenissen van de laatste uren uit voerig bespreken. Auto's van den geneeskundigen dienst doorkruisen de straten om overal waar dit noodig blijkt, de eerste hulp te kunnen verleenen. De doktoren uit de geheele omgeving zijn gealarmeerd. Alle brandweren uit de omgeving zijn in Neunkirchen samengetrokken, evenals de geneeskundige diensten, welke allen met groote inspanning en ijver hun droe ve werkzaamheden verrichten. 500 arbeiders zijn met de opruimingswerkzaamheden bezig. Op verschillen de plaatsen moesten de ongelukkigen, die bedolven 1 UT DE OMGEVING LANGENDIJK NEUTRALE BOND. Het Hoofdbestuur van den Neutralen Bond heeft dezer dagen vergaderd. Men besloot de algemeene bondsvergadering op Dinsdag 28 Februari 1933, des morgens te 10 uur in „De Unie" te Alkmaar te houden. De agenda is heel belangrijk. Er zijn vele ingrijpen de voorstellen, vooral van de zijde der afdeelingen, welke in den geest van het Boerencomlté werken. Het standpunt van het huidige Hoofdbestuur in verband met de samenwerking met het Boerencomité is be kend, zoodat het prae-advies van het Hoofdbestuur zeer zeker afwijzend zal zijn. Er zullen nieuwe afdee lingen worden opgericht in Naarden-Bussum en in de Haarlemmermeer. Men besloot, om, als er actie moest worden gevoerd tegen een executorialen verkoop, ieder geval op zich zelf grondig te onderzoeken. Op een schrijven van den Plattelandersbond met een aanbod voor samenwerking werd afwijzend beschikt. Op de algemeene vergadering zal worisn besproken het voorstel van het Hoofdbestuur om terwille van' de vlotte behandeling der voorstellen, twee afgevaardig den per afdeeling te zenden. Terwijl men tevens be sloot aan de alg. vergadering voor te stellen, dat er zal worden gestemd per 10 leden, b.v. een afdeeling van 51 leden heeft 5 stemmen, een afdeeling met 5ö leden 6 stemmen, zoodat een getal van 5 of meer naar boven wordt afgerond. Tot nu toe werd de voorzitter door de algemeene vergadering gekozen. Dit zal ln het vervolg door het Hoofdbestuur geschieden. De kwestie of het mogelijk is, dat niet-tuinders zit ting kunnen hebben in het Hoofdbestuur, zal op de algemeene vergadering een punt van bespreking uit maken. Het betreft hier het geval P. Hart. Naar aanleiding van de geopperde wenschelijkheld van een bestuursultbreiding met 2 leden, zijn de hee- ren G. Groet van Warmenhulzen en J. Bakker van Oude Niedorp door de betreffende afdeelingen candi- daat gesteld. Ook steun voor hen. We vernemen, dat er van de zijde van hen, die niet tot de bona-fide-tuinders zijn gerekend, ten einde voor steun ingevolge de tuinbouwsteunwet in aanmerking te worden gebracht, pogingen in het werk zullen worden gesteld, om ook aan hen steun te verleenen. Deze po gingen hebben in het bijzonder ten doel, te bereiken, dat zij, die in de polders contractkool hebben geteeld, ofschoon hun hoofdbedrijf niet de tuinbouw is, ook steun ontvangen. Zuurkoolfabrieken. De Langendijker Zuurkoolfabrieken werkten in de afgeloopen week neg bijna op volle kracht. Verschillen de arbeiders, die enkele weken geleden gedaan hadden gekregen, werden weer aan het werk gesteld. Met den afzet van zuurkool gaat het naar wensch en bij de lage lagen onder ingestorte ijzerconstructies met zuurstof apparaten los gelascht worden. Hoe geweldig de uitwerking der ontploffing was blijkt wel uit het simpele feit, dat brokstukken van den grooten gashouder en van de buitengewoon zwa re buisleidingen tot drie kilometer ver het land in geslingerd zijn. De Saarbruckerstrasse, die naar de plaats des onheils leidt, ligt bozaaid met brokken ijzer, kapotte buizen en stukken van de omhulling van den gashouder. In de verder af gelegen plaatsen Homburg, Zwei- brucken, Wellesweiler, Bexbach, Frankenholz, St Ingbert etc. zijn tallooze vensterruiten door den ont zaggelijken luchtdruk vernield. Kilometers ver is de gasluebt nog duidelijk te bespeuren. Op de landwe gen zijn masten van hoogspanningsdraden omgewor pen. Het terrein in de onmiddellijke nabijheid van den gashouder ligt als een beeld der verschrikking uitge spreid. De huizen zijn tot op de fundamenten met den grond gelijk gemaakt. Op de straten stapelen de menschen de stukken huisraad, die zij nog uit de puinen te voorschijn kunnen halen, op. Onder de overblijfselen van een geheel ingestort huis ligt nog een geheel gezin bedolven. Op deuren als draagbaren worden. De ziekenhuizen van het geheele gebied, moeid zwoegen de vrijwillige helpers der reddings colonnes om te helpen, waar nog hulp geboden kan worden. De zieakenhuizen van het geheele gebied, tot in Homburg toe, zijn geheel vol met gewonden. Gelukkig blijken de eerste geruchten, die reeds spraken van 250 dooden, niet juist te zijn. Volgens de laatste schattingen is het waarschijnlijk, dat het aan tal dooden ongeveer 50 zal bedragen. Dit aantal is niet hooger door het feit, dat in de bedrijven voor een deel maar buitengewoon weinig personeel werk te. Weliswaar liggen de meeste dooden nog onder de puinhoopen. Zoo zijn in een café aan de Saarbrucker strasse door instortende muren alleen reeds 4 arbei ders gedood. Het aantal der gewonden kan op het oogenblik niet bij benadering worden geschat. Groot is natuurlijk het aantal diergenen, die door invlie gende vensterruiten en neervallende brokken muur werden gekwetst- Het je vaar voor verdere ontploffingen is nog niet geheel uitgesloten. Onder het brandende gedeelte der benzol fabrieken liggen n.1. nog eenige met benzol gevulde tanks, die natuurlijk ieder oogenblik in de lucht kunnen vliegen. Het is slechts te danken aan de tegenwoordigheid van geest van een arbeider, dat de gasleiding onmiddellijk gesloten werd. Dit deel der fabrieken heeft nog een voorraad gas, waardoor de gaslevering nog 18 uur zou hebben kunnen geschieden. Wanneer dan ook genoemde ar beider de leiding niet afgesloten had, zou de om vang der explosie nog veel grooter zijn geweest. De vermoedelijke oorzaak. Omtrent de oorzaak van den ramp kunnen uiteraard op het oogenblik nog slechts vage vermoc lens wor den uitgesproken. Zoo vermoedt men, dat de explosie van den gashouder, die een inhoud heeft van 120.000 M3., doch op het oogenblik der ontploffing slechts met 12000 M3. gevuld was, veroorzaakt is door de in de benzolfabriek ontstane kleine explosie die onge veer 5 minuten voor 6 uur ontstaan is. Volgens een ander vermoeden zou de ontploffing zijn ontstaan doordat een vonk uit een motor brand zou hebben veroorzaakt, welke brand zich dan zou hebben uit gebreid tot de benzol fabrieken, waardoor deze explo deerden, waarna achtereenvolgens de groote en de kleine gashouder in de lucht vlogen. De ontploffing, die, gelijk reeds gemeld, tot in Karlsruhe en Maonheif gehoord kon worden, heeft van zelf sprekend een groot aantal nieuwsgierigen naar het terrein van den ramp gelokt In de straten van Neunkirchen heerscht dan ook een druk ver keer. prijzen van de witte kool, die tot zuurkool wordt ver werkt ia het den fabrikanten mogelijk groote hoeveel heden ln te maken. BROEK OP LANGENDIJK. Ds. J. J. Drenth, predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier heeft voor het beroep naar Arnhem bedankt De gehouden collecte ten bate voor bet plaatselijk cri siscomité heeft opgebracht een bedrag van f 284.75, ter wijl bovendien nog enkele giften te verwachten zijn. Het opgerichte consultatiebureau voor zuigelingen in het betaalkantoor, mocht zich reeds in een druk bezoek verheugen. Vele huismoeders waren met hunne kinde ren aanwezig voor een consult Wel een bewijs dat hei een goede gedachte geweest Is van het Witte Kruis, om hier ter plaatse een consultatiebureau te vestigen. ZUID SCHAR WOUD E. Fanfarecorps Kunst na Arbeid. Het fanfarecorps Kunst na Arbeid hield dezer dagen hare algemeene jaarvergadering ten lokale van den heer P. Schoenmkaer alhier. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer C. Oudendijk, dat ook aan onze vereeniging de crisis niet ongemerkt voorbij gaat De notulen werden goedgekeurd, evenals het jaarver slag, waaraan wij ontleenen, dat aan 2 concoursen is deelgenomen, waarbij resp. in de Eere-afdeellng en in de Superieure Eereafdeeling werden behaald 2 eerste prijzen, 2 eerste eereprijzen plus de wisselprijs der WJF.B. voor de tweede maal en een zilveren krans voor het hoogste aantal punten. Uit de rekening van den penningmeester blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 1011.00, de uitgaven f 1098.38, alzoo een nadeelig saldo van f 87.29, waardoor de reserve is gedaald tot f 141.57 waarvan nog een flin ke Nieuwjaarsrekening moet worden betaald. Medegedeeld werd, dat geen zaalhuurverlaging kon worden verkregen en dat de muziektent Is afgebroken en tot nader order bij den heer D. Kist zal worden opgeslagen. Besloten Is om bezulnigingsredenen in 1933 aan één concours deel te nemen en wel aan dat van den W.F.B. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Oudendijk en Jb. van Twutjver werden beide herkozen. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijke» aard volgde sluiting. Tentoonstelling. Vrijdagmiddag werd ln de openbare lagere school een tentoonstelling gehouden van door de leerlingen dier school getrokken bloembollen. Door een 7-tal bollenbou- wers waren daarvoor verschillende soorten bollen be schikbaar gesteld, t.w. Theeroos, Fred. Moore, Ibis, Elec- tra, Proserplne, Copland, Roos van Dekema en Thourne- sol, waarvan elke klas een soort mee naar huls had ge kregen om op te kweeken. De behaalde resultaten wa ren vrij goed. Het is van de bollenkweekers goed gezien om de jeugd liefde voor de bloemen bij te brengen, want het spreek woord „Jong geleerd, oud gedaan" zal ook hier van toe passing zijn. De prijswinners waren: No. 1 L. de Graaf Dz., 2. P. de Graaf, 3. G. Relnders, 4. P. Kostelijk. 5. W. Kostelijk 6. H. van der Weerd. 7. N. de Geus Dd., 8. H. Groenveld Kz., 9. N. de Geus Pd., en 10. A. van der Weerd, CRISIS-OOMITé. Het Plaatselijk Crisis Comité vergaderde andermaal ten raadbuize. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., deelde mede, dat vanwege het Nationaal Comité weer onderscheidene kleedlngstukken en levensmiddelen "wa ren beschikbaar gesteld. Een en ander zal weer spoe dig een weg vinden, daar de aanvrage om ondersteu ning weer groot is. Verblijdend was het bericht, dat de buscollecte, door jonge meisjes aan de hulzen ge houden, een f 1S4 had opgebracht. Ten bate der kas organiseert men op Zaterdag 18 Febr. as. een feest avond, waarvoor de toegangsprijs slechts f 0.25 be draagt. Een zeer varleerend programma is samenge steld; in de pauze zal os. een buitengewone attractie worden gehouden en met een gezellig bal hoopt men den avond te besluiten. De programma's zullen door enkele jonge dames getracht worden aan de huizen te verkoopen. Gezien de offervaardigheid der burgerij, wekt het bij het Comité vertrouwen, dat ook dit be roep niet vergeefs zal zijn. Het is voor zeer velen on zer inwoners zoo uiterst moeilijk, zich het allernood zakelijkste te kunnen aanschaffen en juist dezen zijn het in het bijzonder, die met weemoed in het hart zich trachten te troosten, dat de pogingen van het comité ook nu weer zullen slagen, want dit slagen beteekent voor deze nooddrijftigen wel is waar een klein, maar toch blij verzetje. Help daarom, burgers, het comité, dan helpt ge mede uw ondersteuning behoevende me debewoners aan een klein zonnetje in hunne wo ningen, waar week in week uit zulk een sombere stemming heerscht. IJsclub Ons Genoegen. Ten lokale van den heer H. Stoffers vergaderde Don derdagavond de ijsclub Ons Genoegen, onder voorzitter schap van den heer S. de Boer. De heer H. Metselaar las als secretaris de notulen, welke onveranderd werden goedgeekeurd. De rekening van den pennlngsmeester gaf aan. dat er in het geheel was ontvangen een bedrag van f 240 en uitgegeven f 182.21, zoodat er een batig saldo was van f 57.79. Een en ander werd in orde bevonden. Door den heer H. Metselaar, die met den heer C. de Boer Cz. de Bonds- en de Districtsvergadering had bij gewoond. werd een kort verslag uitgebracht. Als bestuurslid moest aftreden de heer C. de Boer. die met algemeene stemmen werd herkozen. Als gevolg van het besluit het bestuur met 2 leden uit te breiden, werden als zoodanig gekozen de heeren D. van Kleef en J. Schoenmaker Pz. Ten slotte werden besprekingen gehouden over de plaats, waar in het vervolg de wedstrijden zullen wor den gehouden. Zeer geschikt kwam de vergadering de baan in den Zuidscharwouder polder tot doel voor. Na eenige besprekingen werd goedgevonden, daar bij de eerstkomende gelegenheid de wedstrijden te houden. Daarna sluiting. Helpt Elkander. In een van de lokalen van den heer P. Kramer hield het Ziekenfonds „Helpt Elkander" gisteravond zijn jaar vergadering. De voorzitter heette allen welkom. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Bij het punt mededeelingen vertelde de voorzitter dat een der commissarissen, de heer J. Bruin het voorrecht had gehad, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig te heb ben gevierd. De heer Bruin had zich in dien tijd doen kennen als een plichtsgetrouw commissaris, die zijn beste krachten heeft gegeven in het belang der vereen. Om hem daarvoor een bewijs van dank en erkentelijk heid te geven, had het bestuur hem een stoel cadeau gegeven, in den hoop, dat hij dien nog lang tot zijn ge noegen zal mogen gebruiken. Uit het jaarverslag, dat in het kort het belangrijkste uit het leven der vereen, in het afgeloopen Jaar memo reerde, stippen we aan, dat het aantal leden van 263 tot 250 verminderde. Het finantieel verslag van den penningmeester ver meldde, dat was ontvangen aan contributie f 2734.21, en aan rente f 50.22. Uitgegeven aan uitkeering was f 2011.09. aan onkosten voor den bode f 297.92, en ver goeding bestuur f 135, totaal f 2444.01. Het batig saldo bedroeg alzoo f 340.42. gevoegd bü het saldo van het vorige jaar ad f 1461.90, was er dus thans f 1802.32 in kas. Als bestuurslid moest aftreden de heer J. Kramer, als commissarissen de heeren P. de Graaf en P. Glas. Allen werden herkozen. Bij het volgende punt: bespreking contributie en uit keering, stelde het bestuur voor deze weer op de be staande bedragen te handhaven. Dit voorstel werd door de vergadering aanvaard. Bij het punt Varia werd gewezen op de moeilijkheid van verschillende leden, om ln deze sleohte tijden de contributie te voldoen. Het is dan echter niet noodig en gewenscht, om dan als lid te bedanken; dat is schade voor de vereeniging en allicht ook voor de betrokkenen Zij, die In een dergelijk geval verkeeren, doen goed, zich dan tot het bestuur te wenden, dat dan naar alle waar schijnlijkheid wel een weg weet te vinden, die tot het gewenschte doel leidt en de contributie op een of an dere wijze wordt voldaan. Hierna sluiting. OUD KARSPEL. HET GEWONE LANDWERK ALS WERK VERSCHAFFING. Zooals den lezer wel bekend zal zijn, heeft een de putatie van de afdeeling van den Neutralen Bond den 23en Januari een onderhoud gehad met B. en W. van deze gemeente. Daar is besproken, dat het voor de bouwers onmogelijk zal zijn hunne arbeiders te beta len, hoewel zij ze zeer gaarne wilen houden en voor de goede bewerking van het.land noodig hebben. Er werd aangedrongen, dat ook het gewone landwerk onder de werkverschaffing werd gesteld. Want als dat niet het geval wordt, zullen de arbeiders aanstonds aan den weg van het Geestmer Ambacht moeten werken, terwijl hunne krachten bij het landwerk zeer noodig zijn. Men had verzocht, een en ander aan de commissie uit de 50 Westfrlesche gemeenten mede te deelen en te verzoeken dit op ht actieprogramma dier commissie te doen opnemen. Op het schrijven van B. en W. van Oud karspel is dezer dagen antwoord ontvangen, waarin er op werd gewezen, dat het gevraagde niets anders is, dan de veelbesproken, veelbepleltte en tot heden nog nooit ver wezenlijkte wensch, het gewone landwerk als werk verschaffingsobject aangemerkt te krijgen. U kent uit den treure de afwachtende houding en motieven hier tegen de regeering. Inmiddels is door ons reeds om lndivldueele geldelijke steun aan noodlijdende bedrijfs- chefs verzocht. Wij zullen zeker geen kans voorbij la ten gaan om de verkrijging van het een en ander te blijven bepleiten. WIERINGEW AART) De tweede bijeenkomst, welke Donderdagavond van wege ons Nutsdepartement werd ghouden, was 7.eer matig bezocht. Door Mevr. Koomen werd voorgedra gen: De vierde wijze uit het Oosten. Dit is een heel mooi verhaal over Artaban, die als „vierde wijze"met zijn drie kostbare steenen op zoek naar den Messias, dezen niet vond, doch door de mooie parels toch drie menschenlevens heeft gered, de laatste na verloop van 33 jaar. Met algeheele aandacht werd de spreek ster gevolgd. Na de pauze hebben we met den heer Sieswerda, met behulp van een projectielantaarn een zwerftocht gemaakt rondom de Zuiderzee. Allereerst een korte Inleiding, hoe het Meer „Flevo" ln het Jaar 1260 den vorm van de Zuiderzee heeft ge kregen. Doordat het tamelijk ondiep was is het buitengewoon vlschrijk geworden, wat aan duizenden menschen een bestaan heeft opgeleverd. Nu is dat voor een groot ge- Eoopt niet nit vooroordeel of slenr boften, landsche artikelen, die Holland beter of goedkooper levert. Koopt Nederlandsch la» brikaat. Dat is de meest doeltreffende werk» loozensteun. Gebruikt geen geïmporteerd waschmiddel: Holland levert minstens zoo goed en..., goedkooper. Vraagt het zelfwerkend waschmiddel „1. 2. 3". 17V'2 cent per pak. Probeert het en oordeelt zelf. deelte afgeloopen. Door de vertooning van een hon. derdtal plaatjes hebben we verschillende dorpen, ha» vens. botters enz. bezocht. Bij elk plaatje een toelich ting door den heer Sierwerda. Het was een aardige avond. In zijn slotwoord sprak de heer J. Koomen den wensch uit, dat de laatste avond welke met eigen kraohten gevuld zal worden, goed zal slagen en hoopte op aller medewerking. VTIER1NGEN Vrijdagavond had in hotel de Haan een algemeene vergadering plaats van het Witte Kruis. afd. Wie ringen. Aanwezig waren 22 leden. Voorzitter de heer P» Kaan Cz., opent met een harte- lijk welkom de vergadering, memoreerende de slechte tijdsomstandigheden welke, wanneer deze zullen voort duren, ook de vereen, wel 'n veer zal moeten laten. Het ise chter te hopen van beter. De notulen worden onveranderd goedgekeurd alsmede het jaarverslag. Door de zuster zijn afgelegd 1783 bezoeken voor het Witte Kruis en 236 voor t.b.c.-bestrijdlng. De opbrengst voor de Emmabloempjes bracht f 227 op. Uit het finan tieel overzicht van den penningmeester blijkt dat er een batig saldo is van f 281.76. De rekening was ln orde bevonden. Uit het verslag blijkt os. dat er 75 nieuwe leden zijn bijgekomen. Door mevr. de HamBosker wordt verslag uitge bracht omtrent hulsverzorging. Uit dit verslag bleek dat 257 heele en 284 korte hulp is verleend. Het ie thans 1 jaar geleden dat er een vaste verzorgster is. Door om standigheden hebben enkele leden bedankt, doch dit heeft op het finantieel gedeelte geen invloed. Er is een saldo van f 697.67. De aftredende bestuursleden H. v. Kalsbeek, D. Lont en D. Minnes worden met algemeene stemmen herkozen en nemen hunne benoeming wederom aan. Door den heer H. van Kalsbeek wordt verslag uit gebracht van de algem. vergadering. Punt 9 van de agenda, behandeling van de begroo ting van het loopende dienstjaar wordt afgevoerd, als zijnde overbodig. Bij de rondvraag zegt de heer J. C. de Haan, het genoegen te doen dat de vereeniging wat betreft den flnancleelen toestand en ledenaantal in groei vooraan- staat. Spreker ls echter bezorgd wat betreft het ma teriaal. Voorzitter zegt dat er juist een zuurstofappa raat is aangeschaft. Het is nog wel niet gebruikt, maar het kan voorkomen. Zuster v. d. Togt. ter vergadering aanwezig, zegt dat het materiaal uit uitstekende orde ls en de heer De Haan op dit punt gerust kan wezen. D heer De Haan Is thana voldoende ingelicht en dankt heirvoor. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter, na woorden van dank gericht te hebben aan de verschil lende commissies, de vergadering. ZONDAG 12 FEBRUARI. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis)) voorm. 10.45 Ds. J. J. Ruijs. Woensdag 3 uur Kindersamenkomst o.l.v. Zr. G. Meijer. EIERVEILING SCHAGEN. 9 Febr. Aangevoerd: 62000 kipeleren: 5254 Kg. f 3.603.80, 55—57 Kg. f 3.703.90, 58-60 Kg. f 4—4.20, 01—63 Kg. f 4.20—4.40, 64—67 Kg. f 4.30—4.50, 500 eendeleren f 330. HOORN. 9 Febr. Aanvoer: 7 stapels kaas, wegende 4075 Kg.: 6 stapels kleine fabrleskaas f 23, 1 st. kl. boerenkaas f 25.50. Handel goed. EIERVEILING DEN HELDER, 9 Febr. Aangevoerd: 8545 kipeleren: 5254 Kg. f 3.99—4. 55— 57 Kg. f 4—4.40. 5860 Kg. f 4.20—4.60. 61—63 Kg. f 4.60, 64—68 Kg. f 4.80, 38 eendeleren f 3.30. WARMENHUIZEN. 9 Febr. Aangevoerd: 71500 Kg. roode kool le kw. f 33.50, 2e kw. f 0.99—2.50, 14900 Kg. gele kool le kw. f 1—2, 2e kw. f 0.60—1.60. 31100 Kg. witte kool le kw. f 0.60. 2e kw. f 0.60. 8200 Kg. uien: drielingen f 1.401.80, uien f 1.99—2.50. grove uien f 1.70—2.20. WARMENHUIZEN. 10 Febr. Aangevoerd: 35300 Kg. roode kool le kw. f 1.203.10, 2e kw. f 0.60—2.50. 1800 Kg. gele kool le kw. f 1.30— 1.60 2e kw. f 0.70—1.30. 34100 Kg. witte kool le kw. f 0.60 4600 Kg. uien f 2.602.70, grove 2.102.20, bieten 0.80 NOORDSCHARWOUDE, 10 Febr. Aangevoerd: 12200 Kg. uien f 2.402.60, grove f 2.10 —2.50. drielingen f 1.20—1.80. 900 Kg. peen f 1.89—1.90, kl. peen f 0.80. 69400 Kg. roode kool f 1.40—2.90. door schot f 0.99—1.90. 129000 Kg. D. witte kool f 0.60. door schot f 0.60. 61400 Kg. gele kool f 1.10—1.70. doorschot f 0.701.40. Doorgedraaid: 500 Kg. roode, 700 Kg. gele, 96500 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Febr. Aangevoerd: 32000 Kg. roode kool f 1.303.80, 2e kw. f 1.10—2.40, 67000 Kg. gele kool f 0.99—1.80, 2e soort f 0.80—1.80. 80000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70. 11000 Kg. uien f 1.902.60, grove f 2.202.60, 2800 Kg. peen f 1.50—1.80, 6000 Kg. bieten f 0.60—1.40. ALKMAAR, 10 Febr. Aangevoerd: andijvie f 0.804.10, Bloemendaler kool f 2.608.30, boerenkool f 2.2010. groene kool f 0.90 3.60, knolselderie f 1—5.60, per 100 stuks, bieten f 0.90 2. gele kool f 0.602. roode kool f 0.604.10. spinazie f 3.805.60, uien f 1.69—3.10 per 100 Kg., prei f 0.6O-9.30. per 100 bos, spruiten f 212, witlof I f 7.5011, n f 4 6. per 100 pond ALKMAAR, 10 Februari 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 47 stapels, wegende 47099 K.G. aangevoerd, waarvan de prijzen waren als volgt: Fabrlekskaas: 40 stapels kleine f 24; 4 stapels Commissie f 26.50; middelbare f 20; Boerenkaas: 2 stapels kleine f 22; 1 stapel Com missie f 26. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 10 Februari 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren ln totaal 740 H.L.'s aangevoerd als: 122 H.L. tarwe f 3.253.50, 86 H.L. gerst chev. f 3—4.50; 314 H.L. haver f 450— 6; 84 H.L. boonen, w.o.: zaaiboonen f 6.50, bruine boonen f 811, citroenboonen f 1013, duivenboonen f 68.50, witte boonen f 14; 45 H.L. lcarwijzaad f 19.50 '20; 89 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) f 10, groene erwten (groote) f 22, grauwe erwten f 6 f 17, vale erwten f 1623.25, alles per 100 K.G. Handel stug.

Schager Courant | 1933 | | pagina 18